8:00 - 21:00
ua

Лікування Запалення Ясен [У Дітей]

Дата публікації: 23.01.2020
Дата редагування: 27.06.2022
Дивіться відео з нашими лікарями стоматологами
Зміст:
 • Що таке запалення ясен у дітей?
 • Що таке гінгівіт у дітей?
 • Види запалень у дітей
 • Запалення і дистрофія ясен у дітей
 • Гнійне запалення ясен у дітей
 • Причини запалення ясен у дітей
 • Місцеві причини запалення ясен у дітей
 • Симптоми
 • Діагностика в клініці перед лікуванням
 • Лікування гінгівіту в Люмі-Дент
 • План лікування гінгівіту у дітей
 • Як лікувати запалення ясен в домашніх умовах?

Що таке запалення ясен у дітей?

Це запальний процес ротової порожнини у дітей, викликаний різними причинами, який характеризується запаленням слизової оболонки порожнини рота, набряком і болючістю ясен, а також ясенною кровотечею при чищенні зубів.

У дітей є приголомшливе вміння відволікатися від усього, що їх турбує, навіть якщо це біль, спровокована запаленням ясен чи хворобами зубів.

Саме тому батьки так часто пропускають момент початку лікування гінгівіту у дітей, що може призвести до дуже серйозних наслідків.

Тому що відволікатися від болю можна не завжди - рано чи пізно вона досягне свого піку, і Ваша дитина буде страждати.

Найчастіше таке трапляється в самий невідповідний момент - вночі або коли мама з татом на роботі, а малюк в дитячому садку, чи у вихідні дні.

Як попередити ускладнення хвороб ясен і не прирікати дитину на неприємні відчуття при чищенні зубів та прийому їжі?

Фахівці мережі клінік Люмі-Дент знають правильний рецепт профілактики гінгівіту у дитини: треба просто вчасно показувати малюка лікарям - дитячим стоматологам.

Фото. Лікар стоматолог клініки Люмі-Дент, стоматологія на Оболоні, з маленьким пацієнтом та його мамою.

гінгівіт у дітей фото Київ ЛюміДент

Що таке гінгівіт у дітей?

Гінгівіт у дитини - це запалення слизової оболонки ясен, викликане різними факторами, що супроводжується набряком, почервонінням і синюшностью краю ясен, кровоточивістю, болючістю  при натисканні.

Запалення ясен у дітей не можна назвати рідкісною хворобою, в різний час гінгівіт вражає до 80% маленьких жителів планети.

Майже у третині випадків гінгівіт у дитини повертається через кілька років, а у 10% маленьких пацієнтів приймає хронічну форму.

Але не поспішайте лякатися: хронічний гінгівіт, який зазвичай і викликає періодичні запальні процеси в м'яких тканинах ротової порожнини, можна попередити, якщо розуміти його суть і природу.

Так, гінгівіт у дитини - це наслідок проникнення в тканини ясен інфекції, бактерій або вірусу.

Симптоми гінгівіту сильно відрізняються, при відкладеному лікуванні він може перейти в більш серйозну форму - пародонтит.

Зустрічається гінгівіт у маленьких пацієнтів частіше, ніж інша поширена хвороба ясен - їх атрофія.

Дитячий гінгівіт приймає одну з п'яти найбільш поширених форм, за віком дітей не вибирає, може протікати на тлі симптомів афтозного стоматиту (афти - виразки в роті).

Фото. Афтозний стоматит на губі у дитини.

Запалення ясен у дітей фото ЛюміДент

Види запалень у дітей

Форма запалення ясен у дітей залежить від збудника, оточення малюка і стану його здоров'я.

Визначити самостійно батьки можуть тільки виразковий або гнійний види захворюваннь, але навіть в цьому випадку краще закликати на допомогу професійного стоматолога (тільки він зможе підказати, як вилікувати гінгівіт).

 • Гіпертрофічна форма запалення - наслідок запущеної хвороби (хронічної) - проявляється найбільш лякаюче (сильні болі, кровоточивість ясен, зміна її форми).
 • Катаральний гінгівіт у дитини поширений в період прорізування перших зубів або зміни прикусу. Катаральний вид запалення не сильно впливає на загальний стан малюка, але призводить до дискомфорту при їжі або проведенні процедур гігієни, вимагає термінового втручання, так як саме в цій формі добре піддається лікуванню.
 • Виразковий гінгівіт у дітей часто розвивається після важко перенесеного застудного захворювання. Часто виразковий вид запалення ясен супроводжується симптомами отруєнь.

Фото. Катаральний гінгівіт у дитини.

Гінгівіт у дітей фото ЛюміДент

Запалення і дистрофія ясен у дітей

Одна з найнеприємніших форм запалення - атрофічний гінгівіт у дітей, який має слабко виражені симптоми запальних процесів, але супроводжується явними ознаками атрофії.

Атрофічну форму захворювання може спровокувати аномалія розвитку жувальних органів - неправильне прикріплення вуздечки язика, зрощення тканин.

Хвороба супроводжується помітною зміною форми ясен, їх «відступом» вниз (досить рідко при запаленнях у дітей оголюється зубна шийка, це якраз такий випадок).

Значно підвищується чутливість зубів на різні подразники (холодне, гаряче, кисле і. Ін.), Постійно переходячи в болючість, дитина може відмічати загальний дискомфорт, зазнавати труднощів із жуванням їжі та гігієною, страждати від неприємних відчуттів у роті ночами.

Фото. До і після пломбування пришийкового карієсу зубів дитині в нашій клініці.

запалення ясен у дітей фото ЛюміДент

Гнійне запалення ясен у дітей

Інфекційний, грибковий, бактеріальний або вірусний гінгівіт у дітей - запалення, викликане ураженням зовнішніми «агентами» (шкідливими мікроорганізмами) - часто призводить не тільки до утворення афт (виразок), але і до виявлення.

Розмножуючись у сприятливих умовах (тепло, волога), мікроби можуть викликати серйозні наслідки.

Розвивається абсцес, накопичується гній, виникає сильна набряклість ясен, вихід гною може трапитися в будь-який момент, через близькість розташування головного мозку це дуже небезпечно (профілактика - краще лікування).

Тому у випадку з гнійним запаленням ясен зволікати не можна ніколи - дитині (особливо до 3 років) в терміновому порядку потрібна професійна стоматологічна допомога, часто хірургічна.

Фото. Абсцес (флюс) на яснах.

Гингивит у ребенка фото люмидент

Причини запалення ясен у дітей

Причина розвитку гінгівіту у дитини багато в чому визначається його формою.

Їх існує набагато більше, ніж наведено у списку (ми перерахували тільки найчастіші):

 • катаральну форму викликає запалення слизової оболонки (проникнення в неї інфекції через виразки або мікроранки);
 • причина герпетичного гінгівіту у дітей - вірус герпесу, який часто передається від батьків і «сидить тихо», поки імунітет дитини не дасть слабину;
 • причина виразкового запалення - множинні афти;
 • атрофічна форма викликається аномальним розвитком малюка або вродженими захворюваннями;
 • вірусний гінгівіт у дитини - наслідок недолікованого грипу або ГРВІ.

Список можна продовжувати - основне захворювання (застуда, афтозний стоматит, іноді - захворювання внутрішніх органів, часто - хвороби зубів, які теж видають неприємний запах з рота) в більшості випадків стає причиною розвитку неприємної симптоматики.

Місцеві причини запалення ясен у дітей

Стоматологія ділить провокатори патології на місцеві і загальні, в ролі других зазвичай виступає основна хвороба.

Місцева ж причина гінгівіту - це зубний наліт (слабка гігієна), неправильне жувальне навантаження, карієс, відсутність належної уваги гігієні ротової порожнини, скупченість зубів.

Фото. Скупченість зубів.

Запалення ясен у дітей фото ЛюміДент

Все, що знижує супротив організму захворюванням, а також здатне викликати стрес у малюка або знизити його імунітет (включаючи відсутність гігієни і чіткої системи «сон - бадьорість») - може стати причиною розвитку запального процесу.

До інших чинників ризику можна віднести:

 • ослаблене здоров'я (відсутність профілактики хронічних застуд, діабет, астма, гіпертонія, порушення в роботі кровотворної системи);
 • авітаміноз;
 • погану екологію;
 • травми;
 • неправильний вибір засобів гігієни;
 • наслідок неякісного ендодонтичного, ортодонтичного лікування або пломбування.

Симптоми

Основний симптом гострого запалення ясен у дитини - зміна кольору тканин: в нормі вони блідо-рожеві, при гінгівіті стають яскраво-червоними.

Прогрес може привести до вираженої набряклості (ясна, щоки), кровоточивості, появи неприємного запаху з рота, виявлення (афтам).

По частині фізичних відчуттів спостерігається свербіж, болючий синдром при жуванні або чищенні, почуття розхитування зубів (не завжди помилкове).

У маленьких діток гостре запалення ясен може викликати не локальне, а загальне підвищення температури тіла, нудоту, дратівливість, примхливість.

При герпетичному ураженні ясен на інших частинах тіла малюка також можуть бути присутні герпесні кульки та виразки.

Якщо на яснах є зеленуватий «наліт», а дитина відмовляється їсти і скаржиться на хворий живіт, його негайно потрібно показати лікарю.

Діагностика в клініці перед лікуванням

Щоб визначити, як лікувати гінгівіт у дітей, проводять:

 • об'єктивний огляд в стоматологічному кріслі (визначення форми);
 • інструментальну діагностику (вивчення симптоматики);
 • рентгенівське обстеження (якщо є підозра, що захворювання викликане глибоким карієсом або поразкою кореня зуба у дитини з постійним прикусом);
 • лабораторне дослідження (для визначення класу бактерій і підбору дієвих антибіотиків може знадобитися мазок).

Всі процедури, які проходить малюк, вже потрапивши в стоматологічну клініку Люмі-Дент, виконуються або під знеболенням, або з крайньою обережністю - боляче, неприємно, страшно ні йому, ні стурбованим батькам - вже не буде.

Фото. Лікування дитини під седацією закисом азоту (звеселяючим газом), клініка Люмі-Дент на Позняках.

гінгівіт у дитини фото Київ ЛюміДент

Лікування гінгівіту в Люмі-Дент

Як і чим лікувати гінгівіт у дитини - може визначити лише сертифікований і досвідчений дитячий стоматолог.

Лікування гінгівіту у дітей завжди має бути комплексним і спрямованим на усунення першорядної причини його розвитку.

Герпетичний гінгівіт у малюків лікують аплікаціями противогерпетичних мазей (Зовіракс, Герпевір, Ацикловір), а іноді прийомом антивірусних препаратів всередину.

При інфекційних, вірусних, бактеріальних формах гнійного запалення ясен призначають консервативну терапію антибіотиками.

Увага: пропити дитина повинна весь курс, навіть якщо помітні поліпшення, це особливість роботи з антибіотичними препаратами.

Якщо джерело проблеми - коротка вуздечка або зрощення тканин, після противірусної терапії призначають пластику.

У наших клініках її проводять досвідчені фахівці із застосуванням новітніх технологій анестезії: процедура безпечна і максимально комфортна для малюка (без болю).

Для підвищення місцевого імунітету ми рекомендуємо обробку слизових мембран озоном (озонування).

План лікування гінгівіту у дітей

Порядок дій при лікуванні гінгівіту у дитини від 2 років і старше завжди один:

 • знаходимо спільну мову з малюком - домовляємося про добровільне співробітництво його та лікаря стоматолога;
 • забирається біль - проводиться місцева або загальна анестезія;
 • виконується чистка зубів (професійна санація) ротової порожнини - видаляється зубний наліт, який важко вичистити засобами домашньої гігієни;
 • лікар виписує список ліків та мазей (якщо треба);
 • підбирається правильна дієта (вітамінотерапія);
 • складається список терапевтичних процедур (якщо є карієс, пульпіт, травми зубів).

Фото. Прийом дитячого стоматолога в Люмідент.

запалення ясен у дитини фото ЛюміДент

Як лікувати запалення ясен в домашніх умовах?

Ефективне лікування гінгівіту виконується обов'язково в професійній стоматологічній клініці Люмі-Дент.

Тільки лікар зможе визначити головну причину запального процесу, і призначити швидко вилікувати запалення.

Вдома, якщо потрапити до лікаря якомога швидше не являється можливим, можна використовувати тільки засоби для лікування симптомів запалення.

Антисептичні мазі (Лєвоміколь, Бетадін, Бепантен Плюс), полоскання антисептичними розчинами (Мірамістин, Фурацилін, Хлорфіліпт, Лістерин, Орасепт) і анальгетики - це все, що можна використовувати в домашніх умовах.

Це допоможе зняти біль і зупинити процес запалення, знизити набряклість, після чого - відразу до стоматолога на комплексне лікування.

Чи можна вживати антибіотики від запалення ясен - читайте за наступним посиланням.

 

Як швидко вилікувати гінгівіт у дитини - підкажуть дитячі стоматологи мережі стоматологічних клінік Люмі-Дент в Києві.

 

Обирайте кращих у своїй справі!

Запишіться на консультацію!

 

 
Наші послуги
Консультація та підготовка батьків та дитини до стоматологічного лікування 250 грн
Лікування пародонтиту лазером (1 зуб) 290 грн
Аплікації лікарськими препаратами (1 щелепа) 690 грн
Видалення молочного зуба от 500 до 700 грн
Глибоке фторування зубів ( 1 зуб ) 190 грн
Седація закисом азоту (15 хвилин) 675 грн
Консультація дитячого анестезіолога 600 грн
Лікування зубів уві сні дітям (1 година) 3600 грн
Анестезіологічний супровід дитини (вихід з седації) (1 година) 2000 грн
Ортопантомограма (панорамний знімок зубів) 290 грн
Поширені питання і відповіді
Які використовують препарати для лікування гінгівіту у дітей?

В домашніх умовах дитячий гінгівіт лікують наступними групами препаратів:

 • Мазі з антисептичними компонентами (Метрогіл Дента, Левомеколь, Бепантен);
 • Антисептичні розчини - полоскання (Хлорфіліпт, Листерин, Орасепт);
 • Анальгезивні гелі місцевого застосування (Дентокінд, Дентол, Камістад).

Майте на увазі, що без правильної діагностики справжньої причини запалення ясен і професійного чищення порожнини рота дитини від зубного нальоту у стоматолога - Ви будете боротися тільки з симптомами гінгівіту, і після закінчення використання препаратів - запалення швидше за все повернеться назад.

Правильно лікувати гінгівіт у дітей можна тільки в клініці.

Не затягуйте з візитом до дитячого стоматолога!

 

Чи може підніматися температура при гінгівіті у дитини?

Так, може, особливо температура у малюка може підвищитися при катаральному, герпетичному, гнійному і виразковому гінгівіті.

Також врахуйте, що ряд хвороб або станів-причин гінгівіту самі по собі можуть супроводжуватися підвищенням температури:

 • застуда;
 • отруєння;
 • прорізування зубів;
 • вірусні захворювання та інші.

 

Які симптоми гінгівіту у дитини?
 • Набряклість і почервоніння ясен;
 • Кровоточивість ясен при натисканні або чищенні зубів;
 • Велика кількість зубного нальоту;
 • Болючість при натисканні на слизову;
 • Часто - підвищена температура;
 • Афти, виразки - при афтозному або виразковому гінгівіті;
 • Розростання краю ясен - при гіпертрофічному гінгівіті;
 • Відхід ясен від зубів, їх витончення - при атрофічному гінгівіті.
В якому віці може виникнути запалення ясен у дітей?

Проблеми з яснами можуть з'явитися в абсолютно будь-якому віці дитини:

 • у новонародженого (немовляти);
 • в 1 рік;
 • в 2 роки;
 • в 3 роки;
 • в 4 роки;
 • в 5 років;
 • в 6 років і так далі.
Як визначити гінгівіт у дітей вдома?

За основними ознаками:

 • Плаксивість і дратівливість дитини;
 • Яскраво-червоний колір ясен;
 • Болючість при прийомі їжі;
 • Кровоточивість після чистки зубів.
Прийом проводять
Відгуки про нас
Дивитися більше
1 голосів, оцінка: 5 з 5
Поки не піднялися ціни - запишіться на безкоштовну консультацію! Поки не піднялися ціни - запишіться на безкоштовну консультацію!
Це обов'язкове поле

Записатися на безкоштовну онлайн консультацію