8:00 - 21:00
ua
1104

Які Бувають Брекет-Системи На 32 Зуби

Дивіться відео
Зміст:
 • Які є види брекет-систем
 • Еволюція видів брекетів
 • Види брекетів за типом фіксації
 • Види тяг в брекетах
 • Види брекетів за способом кріплення зубної дуги
 • Види брекетів за матеріалом
 • Які брекети найкраще поставити
 • Види брекетів за розташуванням
 • Головні відмінності брекетів – встановлення і форма
 • Які брекети краще обрати

Вмовити себе носити брекети — сміливе рішення.  Багато хто соромиться металевих конструкцій у роті. Але даремно. Брекети вже давно сприймаються не тільки як засіб лікування, але і як стильний аксесуар. 

Багато голлівудських зірок придбали ідеальні посмішки саме завдяки ортодонтичним апаратам.

Які бувають брекети, як вибрати і поставити відповідну систему, чи можна провести лікування непомітно від оточуючих, розповість фахівець клінік «Люмі-Дент».

Які є види брекет-систем

Сучасна стоматологія досягла чималих успіхів в пошуках методу виправлення прикусу і вирівнювання зубів, іншого, ніж брекет-системи.

На зміну класичним брекетам дедалі частіше приходять:

- створені за унікальними технологіями у провідних лабораторіях Європи та США.

Хоча еволюція спостерігається не тільки в альтернативних методиках лікування, сучасні види брекет систем теж дуже змінилися в порівнянні зі своїми попередниками.

Вони стали:

 1. менш помітними та дискомфортними в плані носіння;
 2. більш зручними в догляді;
 3. ефективнішими при виправленні прикусу.

види брекетів фото Люмі-Дент

Еволюція видів брекетів

Вікові обмеження по використанню різних типів брекет-систем практично зникли – в наших клініках на лікування приходять і молоді люди 22–30 років, і зрілі пацієнти за 50.

 • Всі хочуть красиво усміхатися, і незнімні брекет-системи як і раніше залишаються найдієвішим способом виконати таке бажання.
 • Крім того, правильний прикус дає і ряд привілеїв щодо здоров'я зубів (на рівних зубах рідше розвивається карієс).
 • Щоправда, багатоманіття різновидів брекет-систем стало таким численним, що без певних знань в цьому каталозі нескладно й розгубитися.

Але нашим пацієнтам це не загрожує: кожен лікар ортодонт стоматологічних клінік мережі Люмі-Дент чудово орієнтується в різновидах брекетів, і з задоволенням допоможе вам прийняти єдино правильне рішення.

Причому з гарантією: передові технології 3D-моделювання усмішки, які в нас використовуються вже давно, допоможуть кожному заздалегідь побачити результати лікування і свою майбутню усмішку.

Який вигляд мають брекети. Результат фіксації брекетів нашими спеціалістами.

брекети види фото Люмі-Дент

Види брекетів за типом фіксації

Які різновиди брекетів ми використовуємо, в чому їх відмінності, і який із варіантів варто обирати дорослим або дітям?

Відповідаємо по порядку: в мережі стоматологічних клінік Люмі-Дент встановлюють всі популярні види брекетів, визнані в розвинених країнах світу.

Основна класифікація брекетів ділить їх за двома основними ознаками: способом фіксації дуги і місцем розташування на зубах.

Існує також поділ окремих елементів брекетів на частини:

 • Скоба – ключовий компонент всієї системи (саме так і перекладається слово bracket) – класифікується за матеріалами виконання;
 • Дріт, який чинить тиск на зуби, вирівнюючи їх, називається дугою. Суть дуги брекетів в тому, що вона спрямовує рух зубів в напрямку їх правильного розташування. Різні види дуг для брекетів відрізняються по товщині (чим довше пацієнт носить систему, тим товщий йому ставлять дріт);
 • Лігатури – резинки-кільця – можуть бути прозорими або різнокольоровими, товстими і тонкими, ключові ознаки відмінності їх видів – діаметр та щільність. Суть застосування лігатур - з'єднання дуги з брекетами на зубах.

Види тяг в брекетах

Класичні види брекет-систем включають два або три елементи – скобу з крилами, дугу і лігатури (в самолігуючих конструкціях їх немає, але про це трохи нижче).

Але разом з ними може застосовуватися додатковий компонент – еластик, він же тяга або резинка для посилення ефекту лікування.

В 21 столітті брекети вийшли на новий рівень, кожен із видів унікальний. Наші лікарі підберуть для Вас найкращий варіант брекет системи, дивлячись на Ваші уподобання.

Еластики теж діляться на види, часто в скобах для фіксації брекетів передбачені спеціальні гачки (якщо ні, то фіксація проводиться на петлю з лігатурної резинки).

Найпопулярніші види тяг для брекетів:

 • класичні еластичні (прозорі або кольорові);
 • кільця-ланцюжки (частіше кольорові, мають дуже цікавий вигляд на зубах).

Існує також класифікація тяг в залежності від того, як виконана їх фіксація:

 1. трикутник;
 2. трапеція;
 3. зигзаг.

Який вигляд має процес фіксації брекетів в нашій клініці.

брекет системи фото Люмі-Дент

Види брекетів за способом кріплення зубної дуги

Найпоширеніша ознака класифікації ділить всі брекети на дві великі групи, розберемо їх відмінності:

 • Лігатурні використовують спеціальні резинки – еластичні різнокольорові «прокладки», які відокремлюють емаль від скоби, вони грають роль фіксатора дуги. Через додаткові кріплення до зубної поверхні і «гуляння» дуги в лігатурі моделі носяться довше (термін, необхідний, щоб виправити прикус, збільшений), їх фіксація займає більше часу;
 • Саморегулюючі брекети або безлігатурні – рішення останнього покоління, яке спрощує роботу ортодонта і побут пацієнта. В них кожна скоба оснащується спеціальним замком – вбудованим кріпленням, куди вставляється дуга. Її фіксація більш надійна, тертя між елементами знижене, зубний ряд вирівнюється швидше. Коригувати тиск в таких системах набагато простіше, догляду вони вимагають мінімального.

Все про безлігатурні та лігатурні брекети читайте за вказаним посиланням.

Види брекетів за матеріалом

Брекети бувають:

 • пластмасовими;
 • металевими;
 • керамічними;
 • сапфіровими;
 • В окремий клас виділяють низку комбінованих різновидів брекетів, коли на одній дузі розміщуються і дорогі сапфірові (керамічні) скоби на передніх зубах, і металеві з боків.

Відмінності моноваріантів:

 • різні види металевих брекетів (виконуються з медичної сталі) відрізняються привабливою ціною, надійністю та ефективністю (швидше виправляють прикус);
 • відмінності керамічних брекетів – мала помітність (скоба і дуга в колір зубної емалі), атравматичність, гіпоалергенність (конструкція виконується із міцної гладкої кераміки);
 • сапфірові брекети (ціна) багато в чому схожі на керамічні, тільки на відміну від останніх, це прозорий матеріал, який розкішно виглядає на сонці, підходить тільки власникам білосніжної зубної емалі.

Результат застосування брекетів нашими фахівцями.

як виглядають брекети фото Люмі-Дент

 

Які брекети найкраще поставити

Для ефективності лікування прикусу краще обрати металеві або керамічні види брекетів. Якщо Ви хочете більш естетичний вигляд – сапфірові системи саме для Вас.

Види брекетів за розташуванням

За способом встановлення на зуби розрізняють брекети:

 1. вестибулярні;
 2. лінгвальні.

Ті й інші здатні в рівній мірі ефективно вирівняти неправильний прикус різного ступеня вираженості.

Вестибулярні брекети прикус виправляють швидше.

Однак світова стоматологія схиляється до висновку, що глибокий прикус лінгвальні брекет-системи лікують все ж таки ефективніше, ніж вестибулярні.

Головні відмінності брекетів – встановлення і форма

 • вестибулярні брекети фіксуються на зовнішню поверхню зубної емалі і частіше мають форму овалу;
 • фіксацію лінгвального брекета проводять на зуб зсередини.

Звідси й альтернативні назви: вестибулярний брекет ще називають зовнішнім, лінгвальний – непомітним або внутрішнім. Перший вид брекетів при уважному розгляді помітний на зубах.

Другий абсолютно непомітний, але в деяких випадках скоби, що контактують не з губами або щокою, а з язиком, можуть тимчасово вплинути на вимову (хоча дикція згодом виправиться).

Пацієнт з лікарем, ортодонт в Києві Коваленко А.О.

які брекети краще ставити фото Люмі-Дент

Які брекети краще обрати

Вибір брекетів – індивідуальний процес, який вимагає не тільки розуміння властивостей, якостей і характеристик моделей.

При виборі найкращих брекетів важливо враховувати і цінові відмінності, і профіль діяльності пацієнта та його звички.

 • Тим, у кого в пріоритеті естетична складова, наприклад, не підійде ряд бюджетних, але помітних металевих моделей, тут краще покаже себе або керамічна зовнішня конструкція, або лінгвальна;
 • Людям, яким важливіша ефективність (швидко виправити прикус), краще підійдуть металеві або керамічні види брекетів на зубний ряд;
 • Якщо ви розглядаєте ортодонтичну конструкцію, як елемент стилю (а в Європі і США сьогодні це мейнстрім, брекети сприймають, як ознаку статусу, – годинник або ланцюжок), вам краще обрати ефектний сапфіровий вид брекетів.

В кожному випадку є свої пріоритети і відмінності, але лікарі ортодонти наших клінік знають, як допомогти пацієнтові зробити єдино правильний вибір.

Найкращі брекети - це ті системи, які порадив досвідчений довірений ортодонт, з урахуванням ситуації в ротовій порожнині, і Ваших матеріальних можливостей.

Також не варто забувати, що після зняття брекетів потрібно обов'язково встановити ретейнер на зуби.

Ціна ретейнерів присутня за посиланням.

Ціна брекетів в Києві доступна за вказаним посиланням.

Статистика встановлення брекетів в мережі стоматологічних клінік Люмі-Дент за 2023 рік:

Види брекетів Кількість
Металевих з резинками (лігатурами) 217
Низькопрофільних металевих 132
Керамічних 91
Сапфірових (монокристалічних) 27
Damon-3 mx (металевих) самолігуючих 64
Damon3 clear (брекети кераміка) самолігуючих 57

 

Запишіться на безкоштовну консультацію до найкращих ортодонтів!

 

Джерела: 

 1. Swartz LM. A history lesson, INSPIRE! Sapphire brackets. Clinical Impressions. 2001;3:12-15.
 2. Технологія виготовлення ортодонтичних та ортопедичних конструкцій у дитячому віці: підручник (ВНЗ І—ІІІ р. а.) / П.С. Фліс, А.З. Власенко, А.О. Чупіна.
 3. Handbook of Orthodontics, Ендрю Т. ДіБіас, Мартін Т. Коборн, 2015.
Вартість різних видів брекет-систем
Прийом проводять
Дата публікації: 05.03.2020
Дата редагування: 21.06.2024
Відгуки про нас
Дивитися більше
4 голосів, оцінка: 5 з 5
Поки не піднялися ціни - запишіться на безкоштовну консультацію! Поки не піднялися ціни - запишіться на безкоштовну консультацію!
Це обов'язкове поле

Записатися на безкоштовну онлайн консультацію