8:00 - 22:00
ua

Види брекет-систем

Дата публікації: 05.03.2020
Дата редагування: 18.10.2021
Дивитися відео
Зміст:
 • Які бувають види брекетів?
 • Еволюція брекет-системи
 • Види брекетів за типом кріплення
 • Види тяг
 • Види брекетів за способом кріплення зубної дуги
 • Види брекетів за матеріалом скоб
 • Пластмасові види брекетів
 • Типи брекетів по розташуванню на зубах
 • Які види брекетів кращі?

Які бувають види брекетів? 

Сучасна стоматологія домоглася чималих успіхів у пошуках методу виправлення прикусу і вирівнювання зубів, іншого, ніж брекет-системи. На зміну класичним незнімним ортодонтичним конструкціям все частіше приходять елайнери, капи, трейнери, створені за унікальними технологіями в провідних лабораторіях Європи та США.

Хоча еволюція спостерігається не тільки в альтернативних методиках лікування, самі брекет-системи теж разюче змінилися у порівнянні зі своїми попередниками.

Вони стали менш помітними і дискомфортними в плані носіння, більш зручними у догляді, ефективніше виправляють прикус.

З'явилася маса стильних різновидів брекетів для діток, цікавих новинок для тих, хто хоче красиво посміхатися у дорослому віці.Види брекет систем фото Люмі-Дент

Еволюція брекет-системи

Вікові обмеження по використанню різних типів брекетів практично зникли - в наших клініках на лікування приходять і молоді люди 22-30 років, і зрілі пацієнти за 50. Усі хочуть красиво посміхатися, і незнімні брекет-системи як і раніше залишаються найдієвішим способом виконати таке бажання.

Крім того, правильний прикус дає і ряд привілеїв за частиною здоров'я зубів (на рівних зубах рідше розвивається карієс). Правда, види брекет-систем стали такі численні, що без певних знань в цьому каталозі нескладно і розгубитися.

Але нашим пацієнтам це не загрожує: кожен лікар ортодонт стоматологічних клінік мережі Люмі-Дент чудово орієнтується у варіантах брекет-систем, і з задоволенням допоможе вам прийняти єдино вірне рішення.

Причому з гарантією: передові технології 3D-моделювання усмішка, які у нас використовуються вже давно, допоможуть кожному заздалегідь побачити результати лікування і свою майбутню посмішку.

Фото. Результат роботи наших ортодонтів.

Види брекетів фото ЛюміДент

Види брекетів за типом кріплення

Які види брекетів ми використовуємо, в чому їх відмінності, і який із варіантів варто вибирати дорослим або дітям? Відповідаємо по порядку: в мережі стоматологічних клінік Люмі-Дент встановлюють всі популярні види брекетів, визнані в розвинених країнах світу.

Основна класифікація брекетів ділить їх за двома основними ознаками: способом кріплення дуги і місцем розташування на зубах.

Існує також поділ окремих елементів брекетів на види:

 • Скоба - ключовий компонент усієї системи (саме так і перекладається слово bracket) - класифікується за матеріалами виконання.
 • Дріт, який чинить тиск на зуби, вирівнюючи їх, називається дугою. Різні види дуг для брекетів відрізняються по товщині (чим довше пацієнт носить систему, тим товщий йому ставлять дріт).
 • Лігатури - гумки-кільця - можуть бути прозорими або різнокольоровими, товстими і тонкими, ключові ознаки відмінності їх видів - діаметр та щільність.

Види тяг

Класичні брекет-системи включають два або три елементи - скобу з крилами, дугу і лігатури (в самолігуючих конструкціях їх немає, але про це трохи нижче). Але разом з ними може застосовуватися додатковий компонент - еластик, він же тяга або гумка для посилення ефекту лікування.

Еластики теж діляться на види, часто у скобах брекетів для їх фіксації передбачені спеціальні гачки (якщо немає, то фіксація проводиться на петлю з лігатурної гумки).

Найпопулярніші види тяг для брекетів: класичні еластичні (прозорі або кольорові) і кільця-ланцюжка (частіше кольорові, дуже цікаво виглядають на зубах). Існує також класифікація тяг в залежності від того, як виконана їх фіксація (трикутник, трапеція, зигзаг).

Фото. Процес встановлення брекетів в нашій клініці.

Брекети види фото ЛюміДент

Види брекетів за способом кріплення зубної дуги

Найпоширеніша ознака класифікації ділить всі брекет-системи на дві великі групи, розберемо їх відмінності.

 • Лігатурні види брекетів на зуби використовують спеціальні гумки - еластичні «прокладки», які відокремлюють емаль від скоби, вони грають роль фіксатора дуги. Через додаткові кріплення до зубної поверхні і «гуляння» дуги в лігатурі моделі носяться довше (термін, необхідний, щоб виправити прикус, збільшений), їх установка займає більше часу, зате коштують вони дешевше

 • Самолігуючі або безлігатурні брекет-системи - рішення останнього покоління, яке спрощує роботу ортодонта і побут пацієнта. У них кожна скоба оснащується спеціальним замком - вбудованим кріпленням, куди вставляється дуга. Її фіксація більш надійна, тертя між елементами знижено, зубний ряд вирівнюється швидше. Коригувати тиск в таких системах набагато простіше, догляду вони вимагають мінімального.

Види брекетів за матеріалом скоб

Скоба буває:

 • пластмасовою;
 • металевою;
 • керамічною;
 • сапфіровою;
 • В окремий клас виділяють ряд комбінованих різновидів брекетів, коли на одній дузі розміщуються і дорогі сапфірові (керамічні) скоби на передніх зубах, і металеві з боків.

Відмінності моноваріантів:

 • різні види металевих брекетів (виконуються з медичної сталі) відрізняються привабливою ціною, надійністю та ефективністю (швидше виправляють прикус);
 • відмінності керамічних брекетів - мала помітність (скоба і дуга в колір зубної емалі), атравматичність, гіпоалергенність (конструкція виконується із міцної гладкої кераміки);
 • сапфірові види брекетів багато в чому схожі на керамічні, тільки на відміну від останніх, це прозорий матеріал, який розкішно виглядає на сонці, підходить тільки власникам білосніжної зубної емалі.

Пластмасові види брекетів

Пластик (пластмаса) - перший матеріал, який став альтернативою металу, хоча й відразу поступався йому по міцності, ефективності.

Сьогодні пластикові види брекетів застосовують, тільки якщо аномальний прикус виражений несильно, частіше - у дитячій стоматологічній ортодонтії. Це пов'язано з недоліками, які формують і відмінності пластмасової моделі від усіх альтернатив.

Фото. Результат роботи наших лікарів ортодонтів.

Види брекет систем фото ЛюміДент

Пластмаса легко забарвлюється, може зламатися при механічному навантаженні і не робить достатньо сильного тиску на зубний ряд. Дітям його рекомендують, коли знімними конструкціями виправити прикус не є можливим.

Плюс пластмасового різновиду брекетів - їх дизайн: у білому кольорі вони малопомітні, а ряд в кольоровому виконанні виглядає цікаво і незвично (нічого спільного із страшними картинками голлівудських фільмів 90-х, де однокласники висміювали дітей, в чий рот ставили брекети).

Типи брекетів по розташуванню на зубах

За способом встановлення на зубний ряд розрізняють вестибулярні і лінгвальні види брекетів. Одні й другі здатні в рівній мірі ефективно виправити неправильний прикус різного ступеня вираженості.

Хоча світова стоматологія схиляється до висновку, що глибокий прикус лінгвальні брекет-системи лікують все ж ефективніше, ніж вестибулярні.

Головні відмінності моделей - установка і форма:

 • вестибулярна конструкція ставиться на зовнішню поверхню зубної емалі і частіше має форму овалу;
 • лінгвальний брекет встановлюють на зуб зсередини.


Звідси і альтернативні назви: вестибулярний брекет ще називають зовнішнім, лінгвальний - непомітним або внутрішнім. Перший коштує дешевше, але при уважному розгляді видно на зубах.

Другий абсолютно невидимий, але в деяких випадках скоби, що контактують не з губами або щокою, а з язиком, можуть тимчасово вплинути на вимову (хоча дикція згодом виправиться).

Фото. Пацієнт з лікарем ортодонтом Коваленко Г.О.

Різновиди брекетів фото ЛюміДент

Які види брекетів кращі?

Вибір видів брекет-системи - індивідуальний процес, який вимагає не тільки розуміння властивостей, якостей і характеристик моделей. Тут важливо враховувати і цінові відмінності, і профіль діяльності пацієнта, і його звички.

Тим, у кого в пріоритеті естетична складова, наприклад, не підійде ряд бюджетних, але помітних металевих моделей, тут потрібна або керамічна зовнішня конструкція, або лінгвальна.

Людям, яким важливіше ефективність (швидко виправити прикус), краще підійдуть металеві або керамічні види брекетів на зубний ряд.

Якщо ви розглядаєте ортодонтичну конструкцію, як елемент стилю (а в Європі і США сьогодні це мейнстрім, брекети сприймають, як ознака статусу, - годинник або ланцюжок), вам потрібен ефектний сапфіровий ряд моделей.

В кожному випадку є свої пріоритети і відмінності, але лікарі ортодонти наших клінік знають, як допомогти пацієнтові зробити єдино вірний вибір.

Таблиця розрахунку цін встановлення брекет-систем.

Види брекет систем ціна Люмі-Дент

Ціна встановлення брекетів Київ Люмі-Дент

Встановлення брекет-системи ціна Київ ЛюміДент

Брекет-системи Повна вартість всіх етапів
встановлення брекет-систем,
в гривнях
Металеві 3М (Акція) 32 568
Металеві, низькопрофільні 3М 35 390
Керамічні 52 768
Самолігуючі металеві Damon Q 56 088
Монокристалічні (сапфірові) 57 768
Самолігуючі керамічні Damon Clear 70 088
Лінгвальні (внутрішні) 97 358

 

Обирайте кращих у своїй справі!

Запишіться на безкоштовну консультацію!

 
Наші послуги
Поширені питання і відповіді
Які відмінності різних видів брекетів?

Існують відмінності між брекет системами:

 • за матеріалом виготовлення: пластмасові, металеві, керамічні, сапфірові;
 • за способом прикріплення: зовнішні, внутрішні (лінгвальні);
 • за методом вирівнювання зубів: лігатурні, безлігатурні (самолігуючі).
З усіх видів брекетів - які краще?

Кращі тот вариант брекетів, що:

 • порекомендує лікар ортодонт, якому Ви довіряєте;
 • підійдуть Вам за ціною, і за рівнем естетики.

Будь-які брекети при правильному лікуванні виправлять прикус, необхідно лише враховувати вищевказані критерії.

Які бувають брекети?

По розташуванню систем:

 • зовнішні;
 • внутрішні.

За характером дії:

 • лігатурні;
 • безлігатурні.

За матеріалом скоб:

 • металеві;
 • керамічні;
 • сапфірові;
 • комбіновані.
Чим скоби відрізняються від брекетів?

Ортодонтичні скоби на зуби мають ряд суттєвих відмінностей, про це можна дізнатись за сказаним посиланням.

Прийом проводять
2 голосів, оцінка: 5 з 5
Поки не піднялися ціни - запишіться на безкоштовну консультацію! Поки не піднялися ціни - запишіться на безкоштовну консультацію!
Це обов'язкове поле

Записатися на безкоштовну онлайн консультацію