8:00 - 21:00
ua

[Бруксизм] У Дитини - Лікування Дитячого Бруксизму

Дата публікації: 21.01.2020
Дата редагування: 27.06.2022
Дивіться відео з нашими лікарями
Зміст:
  • Дитячий бруксизм
  • Причини і лікування бруксизма у дітей
  • Причини бруксизма у дітей
  • Лікування дитячого бруксизма

Дитячий бруксизм

Якщо дитина скрегоче зубами уві сні, батькам важко цього не помітити - і багато хто відразу починає переживати.

Але не потрібно турбуватися, а тим більше шукати поради в інтернеті - на форумах нерідко пишуть, що причина такого скрипу криється в паразитах, що в корені невірно.

Те, що малюк скрегоче зубами, пояснюється масою причин - і самостійно батькам не розібратися, тому для початку треба відвідати двох лікарів: педіатра і дитячого стоматолога.

Сам по собі бруксизм у дитини - це не окреме захворювання, а всього лише симптом, який вимагає підвищеної уваги.

Причини і лікування бруксизма у дітей

Лікарі називають різні причини бруксизма у дитини: якісь з них легко підтвердити, а інші до цих пір вважаються теоретичними.

Але практика показує: чим більше складових враховано, тим швидше вийде впоратися з ситуацією.

Своєчасне лікування бруксизма дуже важливе: коли дитина скрегоче зубами уві сні, вона пошкоджує зубки, ясна, щоки і губи - це призводить до непередбачуваних наслідків.

Крім того, скрегіт зубами буде сигналом про деякі захворювання, які через такий симптом вдасться виявити раніше, ще до ускладнень.

Фото. Дитячий лікар стоматолог Короткова М. І. з маленьким пацієнтом, стоматологія Люмі-Дент.

Бруксизм у дітей фото київ ЛюміДент

Причини бруксизма у дітей

Те, що діти скрегочуть зубами, обумовлюється або однією, або комплексом зазначених причин:

  • Нервозність і гіперактивність малюка: якщо він постійно знаходиться в якійсь напрузі, це відбивається на стані його м'язів. Іноді такі особливості обумовлені психічним складом дитини, але непоодинокі випадки, коли загальний стресовий фон створюється дорослими, які навіть не віддають собі в цьому звіт.
  • Захворювання, пов'язані з дихальними шляхами, - поліпи, аденоїди, синусити та інші хвороби, що вимагають ретельного обстеження і лікування.
  • Спадкові фактори - якщо хтось із батьків страждав бруксизмом в ранньому віці або продовжує страждати в дорослому, у малюка буде схильність до його прояву. Але це необов'язково: нерідкі випадки, коли у батьків бруксизм проявлявся, а у спадкоємця немає і натяку на таку проблему.
  • Прорізування зубів: досить часто бруксизм у дитини уві сні починається в період активного росту зубів. І пояснюється це просто: через постійне свербіння, невеликі запаленя і неприємні відчуття дитині хочеться міняти положення щелеп, стискати їх. Це відбивається на жувальних м'язах, які уві сні починають сильно напружуватися.
  • Неправильний прикус. Не можна сказати, що ця теорія на сто відсотків підтверджена, але досвід лікарів показує, що проблеми з прикусом у дитини безпосередньо впливають на появу бруксизма. Це і не дивно: при неправильному змиканні щелеп навантаження на м'язи розподіляється невірно, тому можлива будь-яка негативна реакція, в тому числі і бруксизм.

Лікування дитячого бруксизма

Щоб лікування було ефективним, важливо зрозуміти, чому з'являється бруксизм у дітей, що є основними причинами.

Без відвідування фахівців це неможливо: не затягуйте вирішення проблеми, тому що у цього симптомі маса ускладнень.

Згодом зуби стираються, починають боліти, навіть випадати - а в навантаження до цього дитина отримує психологічну травму від постійних неприємних відчуттів.

Бруксизм у дитини фото ЛюміДент

Лікування бруксизма у дітей в стоматології Люмі-Дент - це заходи щодо виправлення патологій прикусу, а також носіння спеціальної дитячої капи з м'якого матеріалу.

Капу для лікування бруксизма дитині надягають на ніч, щоб зуби не терлися один об одного і не пошкоджували емаль.

Виготовляється вона за індивідуальними розмірами, з безпечного та дуже якісного матеріалу.

В стоматологічних клініках Люмі-Дент в Києві використовують найсучасніші методики лікування дитячого бруксизма - ми допоможемо кожному маленькому пацієнту!

Прийом проводять
Відгуки про нас
Дивитися більше
Повернутися до списку статей
2 голосів, оцінка: 5 з 5
Поки не піднялися ціни - запишіться на безкоштовну консультацію! Поки не піднялися ціни - запишіться на безкоштовну консультацію!
Це обов'язкове поле

Записатися на безкоштовну онлайн консультацію