Частковий знімний зубний протез

Дата публікації: 04.09.2018
Дата останнього редагування: 05.01.2021
Інформація, надана в статті, не може бути використана для постановки діагнозу, призначення лікування і не заміняє консультацію лікаря.
Зміст:
 • Частковий знімний зубний протез
 • 1.Що таке частковий знімний зубний протез?
 • 2.В яких випадках потрібні частково знімні зубні протези?
 • У подібних випадках, частково знімний протез на один зуб, ціна якого на порядок нижче постійної конструкції, дозволяє вирішити відразу кілька досить серйозних проблем:
 • Загальний алгоритм створення часткового знімного зубного протеза
 • Особливості носіння
 • 7.Скільки коштує протез?
 • Ціни на частково знімні протези в Києві в мережі клінік «Люмі-Дент»

Частковий знімний зубний протез 

На сьогоднішній день зубне протезування є одним з найбільш затребуваних видів стоматологічних послуг не тільки в Україні, а й в усьому світі.

Руйнування або втрата навіть одного або декількох зубчиків може доставляти серйозні незручності, викликати сильні болі, постійний дискомфорт або ж просто змушувати людину соромитися своєї посмішки, широко відкривати рот.

Все це істотно знижує якість життя людини.

Зубні протези знімні при частковій відсутності зубів фото Люмі-Дент київ

На щастя, стоматологія – це якраз той напрям, який особливо бурхливо розвивається в останні роки.

З'являються все більш якісні матеріали, обладнання, інноваційні технології та методи протезування.

Комплексний підхід до даного питання і відповідний рівень кваліфікації ортопедів дозволяє вирішити стоматологічні проблеми практично будь-якої складності.

Сьогодні існує величезна кількість видів і типів протезування, кожен з яких має свої особливості і цінову категорію.

У даній статті ми хочемо розповісти Вам про такий частковий знімний зубний протез, який в даний час користується великою популярністю серед пацієнтів сучасних стоматологічних клінік.

Найчастіше цю конструкцію потрібно встановлювати в тих випадках, коли у людини відсутній один або два зубчики.

Подібний вид протезування використовується в якості тимчасового усунення дефекту і дискомфорту.

1. Що таке частковий знімний зубний протез?

Частковий знімний протез на один зуб фото Київ Люмі-Дент Повні знімні протези зубів фото Люмі-Дент київ

Це ортопедична конструкція знімного типу, яка виготовляється з пластмаси або ж з нейлону.

В окремих складних випадках – за потреби – ортодонти використовують особливий вид безпечних і якісних металевих сплавів.

Як правило, це стосується тих пацієнтів, яким потрібне протезування далеких жувальних зубів, так як фіксація тут необхідна якомога більш надійна.

Конструкція має спеціальні кріпильні елементи (кламери) у вигляді напівкруглих дуг, які в чомусь дійсно нагадують крильця метелика.

Частково знімний протез на один або два зуба має вкрай естетичний зовнішній вигляд, він абсолютно безпечний і зручний в повсякденному використанні для пацієнта до встановлення постійної конструкції.

Зубне протезування, яке вимагає тривалого періоду лікування і виконується поетапно, більше не становить жодної проблеми для тих людей, які переживають, що якийсь час їм доведеться ходити без зубів.

У мережі стоматологій «Люмі-Дент» в Києві працюють найкращі професіонали, які регулярно проходять курси підвищення кваліфікації, уважно стежать за всіма інноваціями в своїй області і мають величезний досвід за плечима.

До нас дуже часто звертаються клієнти, у яких істотно зруйновані або відсутні один або кілька зубчиків.

Виготовлення часткових знімних протезів стоматологія фото Люмі-Дент Зубний протез знімний при частковій відсутності фото київ Люмі-Дент

Перш ніж пропонувати який небудь вид протезування, наші стоматологи проводять ретельний огляд порожнини рота клієнта, оцінюють загальний стан зубів і лише після цього складають план лікування.

Щоб процес установки пройшов максимально комфортно для пацієнта, ми пропонуємо установку сучасних і надійних часткових знімних протезів Метелик на один зуб, які найкращим чином тимчасово компенсують втрачену або ослаблену жувальну функцію.

2. В яких випадках потрібні частково знімні зубні протези?

Тут потрібно відштовхуватися від слова «тимчасовий»: такі конструкції необхідні для того, щоб лише на деякий час замінити втрачені або сильно пошкоджені зуби.

Як правило, до того моменту, як буде виконано постійне протезування.

Або закінчиться підготовка щелепних кісток до імплантації або іншим видам протезування.

Знімний протез при частковій відсутності зубів фото лікування Люмі-Дент Київ Повні знімні протези фото до після лікування київ Люмі-Дент

У подібних випадках, частково знімний протез на один зуб, ціна якого на порядок нижче постійної конструкції, дозволяє вирішити відразу кілька досить серйозних проблем:

 • Відновлення нормальної жувальної і мовної функції;
 • Захист оголених ясен або лунки від травмуючої дії їжі та інших подразників;
 • Стимуляція синтезу кісткової тканини за рахунок натискання на ясна при жуванні;
 • Усунення естетичних недоліків, викликаних адентії;
 • Захист живих, обточених під коронку зубів до моменту її установки.

Часткові знімні протези на один або два зуба відмінно підійдуть людям, що страждають на цукровий діабет, при підготовці до протезування на фоні ослаблених регенеративних функцій організму.

Вони також ідеально підходять для пацієнтів, які втрачають зубки через пародонтоз, так як відновлюють жувальну поверхню до повного усунення проблем з яснами.

Суттєве значення має естетичний компонент при втраті передніх зубів: якісні знімні мікропротези виготовляють з інертного полімеру, забарвлення якого підбирається під відтінок емалі пацієнта.

Конструкція завжди виконується суто індивідуально, а форма зубчиків здається максимально природною.

3. Особливості виготовлення і носіння

Візуально тимчасові конструкції виглядають як зуби, виготовлені з щільного полімеру, від обох сторін яких відходять спеціальні фіксатори, завдяки яким можна відмовитися від підготовки точок кріплення.

Іншими словами – відпадає потреба в обточуванні зубчиків, що межують з порожнечею.

Частковий знімний протез фото Люмі-Дент

Особливості виготовлення

Є один момент, на якому хотілося б загострити увагу читачів: створити конструкцію максимально ідеальної форми можна, тільки якщо на момент звернення за допомогою зубчик, що підлягає видаленню - ще залишився на місці.

Тоді стоматолог з ювелірною точністю вивіряє всі розміри і співвідношення пошкодженого зуба з сусідніми (до яких будуть надалі фіксуватися кламери).

Загальний алгоритм створення часткового знімного зубного протеза 

 • Робиться зліпок - при цьому береться цілісний відбиток, куди входить вражений/уражені і здорові зуби по одному з кожного краю;
 • Зроблений зразок передається в нашу власну зуботехнічну цифрову лабораторію - там техніки на основі отриманого зліпка моделюють точну копію зубчика з пластику або нейлону;
 • За цей час стоматолог проводить видалення або лікування хворого зуба і готує ложе для протеза;
 • Коли лунка загоюється, людина приходить на прийом ще раз, і йому встановлюють створену за індивідуальним відбитком конструкцію.

Особливості носіння

Імедіат протез фото Київ Люмі-Дент

У період звикання людина може відчувати деякі незручності:

 • Відчуття стороннього тіла в роті. Якщо протез для двох-трьох зубів відразу, відчуття дискомфорту якийсь час буде трохи сильніше;
 • Гіперсалівація – дуже активне слиновиділення;
 • Перший час можливі невеликі складнощі з дикцією - особливо, якщо робота велася над передніми різцями;
 • Неприємні відчуття в тих зубків, які слугують опорою для кламерів;
 • Дискомфорт в області ясен, на яку спирається ложе протезу.

Однак всі перераховані вище особливості носіння і дискомфорт триватимуть зовсім недовго – повне звикання відбувається зазвичай за 7-10 днів.

До речі, після повного загоєння лунки, конструкцію можна знімати на ніч, а також для чищення конструкції і гігієни порожнини рота.

Так як ціна знімного протезу досить невисока, а після повного звикання він не завдає ніяких неприємних відчуттів і виглядає дуже естетично, деякі люди відтягують установку постійної ортопедичної конструкції.

Стоматологи всього світу наполегливо рекомендують не перетворювати тимчасовий знімний протез в постійний.

Протезист повинен гранично точно визначити термін носіння знімної конструкції для кожного пацієнта індивідуально.

Як показує практика, точно підігнана тимчасова конструкція на протязі від декількох тижнів до 2-3 місяців - відмінно справляється зі своїми функціями.

Однак якщо носити її занадто довго, то кістка альвеолярного відростка під нею починає поступово руйнуватися, одночасно зміщуються з вихідних позицій сусідні зубчики, до яких кріпляться кламери.

Деякі починають звинувачувати в цьому стоматологів, хоча це абсолютно необгрунтовано: просто потрібно вчасно завершити постійне зубне протезування.

4. Рекомендації по догляду

Сучасні конструкції не вимагають особливого догляду: достатньо кожен раз після їжі знімати протез і промивати теплою водою, знімати його на ніч і зберігати в спеціальній рідині, двічі на день чистити зуби.

5. Деякі моменти, які варто знати

Якщо все зробити за правилами – точно підігнати розміри, підібрати якісні матеріали і не перевищувати термінів носіння, ця тимчасова конструкція бездоганно справляється зі своїми функціями.

Однак варто згадати про деякі особливості:

 • Зустрічаються пацієнти, яким такі знімні протези при частковій відсутності зубів - просто неможливо поставити. Так буває при індивідуальних особливостях зубного ряду і прикусу, коли неможливо спроектувати надійні кламери, і відповідно, не буде ніякої гарантії того, що конструкція зафіксується міцно. У таких випадках, пропонуються альтернативні варіанти;
 • Вироби з м'якого нейлону лагідно відносяться до ясен, але вимагають дотримання дієти – потрібно виключати тверду їжу до активізації постійної конструкції;
 • Протипоказані протези дітям і підліткам через те, що у них кістки щелеп ще в процесі зростання, і швидко змінюється конфігурація зубного ряду;
 • Ослаблення фіксації іноді виникає у людей з проблемами бруксизму. На щастя лікарі Люмі-Дент володіють достатніми знаннями і досвідом, щоб надати професійну допомогу таким пацієнтам.

6. Переваги звернення до професіоналів

Частково знімний зубний протез фото лікар київ Люмі-Дент

Точно визначити час, який буде потрібно для носіння часткового знімного протезу Метелик, дуже складно.

Тому вкрай важливо виготовити якісний і найбільш відповідний клієнту знімний протез при частковій відсутності зубів.

Наша команда гарантує індивідуальний підхід до кожного пацієнта і 100% результат виконаних робіт.

У нас є всі сучасні методи обстеження, саме інноваційне обладнання, завдяки якому наші стоматологи можуть повести ретельне обстеження і збирати максимум інформації для створення ідеальної моделі ортопедичної конструкції.

У нас є доступ до найбільш прогресивних методик виготовлення знімних протезів на один, два і навіть на три зуба.

 

7. Скільки коштує протез?

Ціни на частково знімні протези в Києві в мережі клінік «Люмі-Дент»

Повний зубний протез при відсутності зубів фото київ Люмі-Дент Виготовлення часткових і повних знімних протезів лікар Київ Люмі-Дент фото

Мережа стоматологічних клінік «Люмі-Дент» в Києві пропонує своїм клієнтам тільки найсучасніші, ефективні і найбільш оптимальні методи лікування і протезування.

Вартість робіт завжди повністю виправдовує себе високим рівнем сервісу і професіоналізму кожного нашого фахівця.

Ціни на установку часткового знімного протезу на один зуб в Києві, а також на інші наші послуги – Ви знайдете внизу цієї сторінки.

З цінами на всі види стоматологічних послуг Ви також зможете ознайомитися в розділі «Ціни».

Прочитати коментарі і подивитися відео відгуки наших клієнтів можна в розділі сайту «Про клініку» → «ВІДГУКИ».

Зв'язатися з нами Ви можете по телефону (044) 383 22 88.

Ціни на деякі види стоматологічних послуг в клініках «Люмі-Дент» в Києві:

Найменування послуги Ціна, гривень
Огляд, консультація стоматолога. безкоштовно
Виготовлення ортопантомограми (панорамний знімок). 300
Телерентгенографія (ТРГ) в бічній проекції. 300
КТ в.щ. + н.щ. в прикусі. 720
Використання стерильного набору. 100
Виготовлення відбитку силіконовою масою С-силікон. 400
Виготовлення відбитку силіконовою масою А-силікон. 480
Виготовлення мікропротеза (до 3-х-зубів). 4070

Більш детальну інформацію про вартість установки знімного мікропротеза в стоматологічних клініках «Люмі-Дент» Ви зможете отримати після консультації з нашими лікарями, які абсолютно безкоштовно проведуть огляд і дадуть Вам подальші рекомендації.

 
Відгуки про нас

2 голосів, оцінка: 5 з 5

×
Час закінчення знижки:
0
днiв
0
годин
0
хвилин
0
секунд
Поки не піднялися ціни - запишіться на безкоштовну консультацію!
Поки не піднялися ціни - запишіться на безкоштовну консультацію!
Ваш телефон *
Сподобалася сторінка? - Розкажи друзям!
Поделиться pinterest