8:00 - 22:00
ua

Лінгвальні брекет системи

Дата публікації: 12.05.2020
Дата редагування: 19.10.2021
Дивіться відео з нашими лікарями стоматологами
Зміст:
 • Лінгвальні брекети
 • Що собою являють лінгвальні брекети?
 • Особливості виправлення нерівних зубів лінгвальними брекетами
 • Лінгвальні брекети та їх мінуси
 • Кому підходять і не підходять лінгвальні брекети?
 • Показання та протипоказання
 • Встановлення лінгвальної ортодонтичної системи
 • Відгуки

Лінгвальні брекети

Прикус зубів - як мало в цьому слові для неспеціалістів в стоматології, але ж від нього залежить не тільки гарна усмішка.

Неправильний прикус - це фактор ризику, через який кожен неправильно стоячий зуб частіше страждає від карієсу.

На тлі такого порушення розвиваються захворювання щелепних суглобів, страждає зубна емаль, можуть навіть спостерігатися часті головні болі.

Неправильний прикус треба лікувати - проводити виправлення всього ряду (верхнього і нижнього).

Не хочете, щоб брекет система видавала вашу проблему оточуючим вас людям?

Це зовсім не привід відмовлятися від лікування: є лінгвальні брекети - конструкція, яка допоможе виправити усмішку, зберігши все в таємниці від сторонніх.

У мережі стоматологічних клінік Люмі-Дент (Київ) знають, як вирівнювати зубний ряд невидимими брекетами, не доставляючи пацієнту дискомфорту.

Фото. Нижня щелепа з лінгвальними брекетами.

лінгвальні брекети фото ЛюміДент

І не тільки за допомогою внутрішньої системи, коли конструкція встановлюється непомітно (задня сторона зубів).

Хоча саме лінгвальні брекети були першою технологій такого (непомітного) лікування.

І сьогодні ця конструкція користується чималою популярністю серед наших клієнтів.

Що собою являє такий ортодонтичний інструмент створення красивої усмішки, в чому його особливість, і коли внутрішня конструкція підійде саме вам?

Що собою являють лінгвальні брекети?

Лінгвальна брекет система - це ортодонтична конструкція для виправлення прикусу, яка кріпиться на внутрішню сторону зубів, і складається зі скоб (так буквально перекладається саме слово «брекет»), дуги, і лігатури (з її допомогою брекети з'єднуються з дугою).
 • Скоба зазвичай робиться металевою з різних сплавів медичного призначення. Сучасна ортопедія, оцінивши переваги та недоліки різних варіантів, віддає перевагу самому безпечному - німецькій технології (система з платини та золота).
 • Дуга - металева міцна дротяна конструкція, яка простягається через замочки скоб і фіксує кожен брекет, надаючи потрібний тиск на зуб. Кріпиться до лігатурного замку або кліпсам (безлігатурний вид).
 • Внутрішні брекети бувають лігатурними і безлігатурні, в першому випадку використовуються невеликі «платформи», за допомогою яких скоба кріпиться на зуб. Безлігатурні конструкції цієї прокладки-колечка позбавлені, положення дуги система змінює швидше і простіше, за допомогою спеціальної кліпси.

Особливості виправлення нерівних зубів лінгвальними брекетами

В основі технології виправлення неправильного прикусу, в якій застосовуються невидимі внутрішні брекети - ідеальний фісурно-бугорковий контакт із зубною поверхнею.

На професійній лікарській мові це означає, невидиму брекет систему роблять з повним повторенням форми зуба, за рахунок чого на нього чиниться правильний тиск.

Саме цей контакт забезпечує якість лікування і довгостроковий його результат.

За ефективністю лінгвальні брекети не гірші, ніж класична вестибулярна конструкція (так називається система, що встановлюється на зуби із зовнішнього боку).

Але внутрішня система при цьому має не одну важливу перевагу:

 • така конструкція ставиться абсолютно непомітно для оточуючих;
 • внутрішні лінгвальні брекети не потребують такого ретельного догляду, як зовнішня конструкція з кераміки або сапфірова система;
 • губи і щоки залишаються цілими - внутрішні системи з ними не стикаються і не можуть їх травмувати;
 • людина, яка носить внутрішні брекети, абсолютно спокійна за свою усмішку - навколишні точно не побачать ортодонтичну систему у нього в роті (багатьом це допомагає позбутися від комплексів);
 • лікар і пацієнт можуть ефективно стежити за змінами, і вносити коригування, якщо система не дає потрібного результату;
  в стоматологічних клініках мережі Люмі-Дент вирівнювання після 3D-моделювання - пацієнт заздалегідь знає, як буде виглядати його усмішка.

Фото. Лікар ортодонт Коваленко А.О. консультує пацієнта, стоматологія Люмі-Дент.

Внутрішні брекети фото ЛюміДент

Лінгвальні брекети та їх мінуси

Але якби все було так ідеально, невидимі брекети носили б всі, чого не спостерігається.

Це тому що на будь-яку перевагу знайдеться недолік.

І мінуси, які має ортодонтична конструкція, що встановлюється з внутрішньої сторони, теж мають місце.

Головний недолік - термін лікування: лінгвальні брекети невидимі, але носяться вони довше, ніж вестибулярна система.

Другий момент стосується вартості - установка лінгвальних конструкцій обійдеться значно дорожче, ніж класична брекет система (зовнішня конструкція).

Нарешті, третій мінус - знижений комфорт лікування: лінгвальний механізм, встановлений на зуб зсередини, в деяких випадках змінює дикцію людини, і до нього треба довго звикати.

У сучасних моделей ця проблема зустрічається все рідше: виробники, які розробляють і виготовляють лінгвальні конструкції, постійно вдосконалюють свою продукцію.

Кому підходять і не підходять лінгвальні брекети?

Яким повинен бути висновок з вищесказаного, кому варто і не варто вирівнювати зуби, віддавши голос за лінгвальні системи?

Рішення про вибір того чи іншого способу виправлення прикусу приймає тільки сам пацієнт, враховуючи рекомендації, які йому дає лікар.

Але як показує наша практика (та й численні відгуки про лінгвальні брекети людей по всьому світу), непомітний варіант оптимальний:

 • для публічних людей;
 • всім, кому протягом майбутніх 1,5-2 роки має бути важлива подія, що може вимагати переривання лікування класичною системою (весілля, наприклад, або зйомки, якщо це актор, - лінгвальні брекети не завадять);
 • вразливим пацієнтам,  котрі сильно соромляться усмішки з брекетами.

Брекет система лінгвальна - це не найкращий спосіб вирівнювати зубний ряд тим, хто працює, що називається, голосом.

Якщо успіх на професійному полі пов'язаний з дикцією, варто віддати перевагу альтернативному вирівнюванню - встановити класичну брекет систему або використовувати елайнери.

Дітям (11-16 років) установка невидимих ​​брекетів теж не бажана (щоб уникнути формування стійкого дефекту дикції).

Хоча на кожен випадок є винятки - сучасні лінгвальні конструкції далеко не завжди заважають язику, викликають дискомфорт або шкодять вимові.

Фото. Лікар ортодонт Коваленко А.О. в роботі.

лінгвальні брекети київ фото ЛюміДент

Показання та протипоказання

Показання до лінгвальних брекетів:

 • глибокий прикус (внутрішні брекети працюють на його виправлення краще вестибулярних систем);
 • невидимі брекети допоможуть виправити і перехресний прикус та інші його порушення;
 • легка скупченість зубів, її лінгвальний брекет прибере досить швидко (за рік);
 • щілини - діастеми і треми (установка для корекції фронтальної зони);
 • проміжки після видалення (лінгвальні брекети на нижні зуби);
 • сильно прорізався бічний зуб, у якого немає антагоніста (так називають зуб, що стоїть навпроти) теж виправляють лінгвальні моделі.

Де є показання, там є і протипоказання, лінгвальні брекети винятком не стали.

Лінгвальну брекет систему не використовують при дисфункціях скронево-нижньощелепного суглоба, бруксизмі, патологічній стертості зубів, сильній скупченості.

Дітям до 11 років, майбутнім мамам на III триместрі і людям з дуже вузькою щелепою внутрішні лінгвальні брекети теж не ставлять.

При захворюваннях пародонту або низької зубної коронки (сколений, зруйнований зуб в ряду) лінгвальні невидимі брекети можна встановлювати, поки не будуть усунуті дефекти і патологічні стани, які виявить діагностика.

Встановлення лінгвальної ортодонтичної системи

Встановлення вимагає якісної підготовки, незалежно від того, лінгвальні системи ставить лікар, або це вестибулярна конструкція.

Перш ніж ставити лінгвальну брекет систему, треба провести санацію ротової порожнини, пролікувати карієс і його ускладнення, запломбувати зуб і коріння, прибрати запалення ясен.

Після цього стоматолог ортодонт складає план лікування, проводить моделювання і підбирає оптимальний спосіб (в даному випадку - лінгвальний), яким буде проводитися вирівнювання.

Сама установка (внутрішні невидимі брекети, виконані по цифровому відбитку, клеються на кожен зуб, виконується протяжка дуги) займає не більше 1-2 годин.

Виготовляються внутрішні брекети (після сканування порожнини рота) не більше двох тижнів.

Коли їх установка завершена і ортодонтична конструкція оптимально підігнана, стоматолог складе план відвідувань на майбутні місяці.

Щоб він міг контролювати вирівнювання, відвідувати стоматологічний ортодонтичний кабінет пацієнт повинен як мінімум раз на місяць.

Фото. Лікар ортодонт Коржев Р.В. з пацієнткою.

брекети лінгвальні фото ЛюміДент

Крім того, буде потрібно:

Судячи з відгуків, внутрішні брекети вимагають значно менших зусиль в плані догляду.

Але і за нею потрібно стежити, а для цього буде потрібно спеціальний ортодонтичний набір - іригатор, монопучкова щітка, ортодонтичний йоржик і зубна нитка (флос).

Наш стоматолог обов'язково розповість і (особливо корисно) покаже, як усім цим правильно користуватися.

Відгуки

Відео-відгуки наших пацієнтів, які пройшли лікування брекетами в Люмі-Дент - дивіться на сторінці "Стоматологія Відгуки".

Більше матеріалу про брекети читайте в Вікіпедії.

Прийом проводять
Повернутися до списку статей
0 голосів, оцінка: 0 з 5
Поки не піднялися ціни - запишіться на безкоштовну консультацію! Поки не піднялися ціни - запишіться на безкоштовну консультацію!
Це обов'язкове поле

Записатися на безкоштовну онлайн консультацію