Вініри: за та проти, переваги і недоліки
Керамічний вінір Акція! – Тільки до 28 лютого! |
4148 грн |
Ультратонкий керамічний вінір (без підпилювання емалі) Акція! – Тільки до 28 лютого! |
8212 грн |
Фіксація вініра | 870 грн |
Прямий терапевтичний вінір | 2490 грн |
Коронка з діоксиду цирконію CAD-CAM технологія "Бюджет" | 4400 грн |
Комплексна професійна чистка зубів (за 2 щелепи) Акція! – Тільки до 28 лютого! |
900 грн |
Комп'ютерна анестезія STA | 350 грн |
Огляд, консультація | безкоштовно |
- Види вінірів, мінуси та плюси
- Основні факти
- З чого зроблені вініри?
- Особливості встановлення композитних вінірів: за та проти
- Мінуси та недоліки
- Прямі композитні накладки
- Керамічні вініри: за і проти
- Люмініри (Голлівудські вініри) - за і проти
- Встановлення вінірів: добре чи погано?
Про плюси і мінуси вінірів, їх переваги та недоліки - розкаже стоматолог-ортопед мережі клінік Люмі-Дент - Дацюк Павло Петрович.
Види вінірів, мінуси та плюси
Красива усмішка - це мрія багатьох людей, тому що далеко не всім вона дісталася від природи. Є багато способів виправити дефекти зубних рядів, і один з них - це встановлення вінірів - спеціального виду штучних накладок.
Основні факти
Це мікропротези, які встановлюються на зовнішню поверхню передніх зубів, з метою надання їм красивого зовнішнього вигляду, за допомогою зміни кольору й форми.
Фото. Приклад роботи з підготовки накладок пацієнтці клініки Люмі-Дент.
Товщина конструкцій залежить від виду технології виготовлення: найчастіше вона укладається в параметри від 0,5 до 0,7 мм. Якщо мова йде про люмініри і ультраніри, то їх товщина складає від 0,1 до 0,4 мм - про відмінності цих накладок розповімо трохи далі.
Перевага технології виготовлення зовнішніх пластинок в тому, що їх роблять за параметрами пацієнта, тобто індивідуально. Лікар підбирає таку форму, щоб вироби гармонійно виглядали, відповідали тим кольором, які хоче клієнт.
Відтінок вибирається або в тон власним зубам, або з іншими особливостями: пацієнтам доступний і ідеально білий, голлівудський колір, і щось більш природне - ніяких обмежень немає.
Для підготовки до установки потрібна обробка власних зубів із зовнішнього боку-на товщину не більше 0,3 мм. І ось тут важлива різниця між цими мікропротезами і іншими, більш тонкими видами - Люмінірами, ультранірами.
Останні мають велику перевагу - мінімальну товщину, а це означає, що обробка емалі не потрібна - підготовка до їх встановленні більш щадна. Відсутність обробки є великою користю і плюсом таких конструкцій.
Фото. Приклад роботи встановлення вінірів в Люмі-Дент.
Важливо розуміти, які недоліки виправлять вініри:
- Недолік - темні плями, нерівномірний колір емалі - чим темніше пляма, тим товщим має бути вид мікропротезу. Через найтонші конструкції - смуги і плями просвічуються, тому лікар дуже ретельно підбирає технологію підготовки під кожного пацієнта.
- Мінус - негармонійні параметри коронки - якщо вона занадто коротка, занадто вузька, некрасивої форми, зовнішній мікропротез впорається з цими недоліками.
- Недолік - відстань між зубами, неправильне розташування коронок: так, якщо зуб трохи повернутий, його легко «повернути» в зубний ряд за допомогою мікропротеза. Для цього виступаючу частину зуба препарують, а замість цього готують вінір потрібної форми, який заповнює простір правильним чином. Але тут є обмеження: якщо зуби скупчені або коронки сильно повернені, накладки не впораються з таким складним завданням - для цього вже потрібні брекет системи.
З чого зроблені вініри?
Різновиди вінірів в залежності від матеріалу виготовлення
За матеріалом - з чого зроблені накладки - виділяють два основних види вінірів: композитні і керамічні.
Композитний вид підготовлений з фотополімерного матеріалу (композиту), по-іншому їх ще називають компонірами. Це не витратне рішення - більш детально фінансову частину можна прочитати на сторінці компонірів.
Композитні накладки бувають прямими і клінічними, в залежності від місця їх підготовки - в лабораторії, або безпосередньо лікарем в клініці.
Фото. Процес накладення вінірів.
Особливості встановлення композитних вінірів: за та проти
Мінуси та недоліки
Оскільки ця технологія підготовки передбачає істотну економію, у неї є і свої негативні відгуки, мінуси і недоліки. Про ці мінуси пацієнтів треба обов'язково попередити. Коли Ви розглядаєте всі за і проти компонірів, врахуйте, що вони:
- Схильні до фарбування, тому не рекомендуються тим людям, які п'ють багато кави, курять, часто вживають щось з агресивними кольоровими барвниками. Щоб зняти наліт, що утворився, потрібно періодично приходити до стоматолога на обробку та полірування. Це однозначно негативний наслідок і мінус.
- Однозначним мінусом є невеликий термін служби. При ідеальному збігу обставин лікарі дають таким накладкам термін служби не більше 5-6 років - і до цього терміну вони остаточно втратять свій привабливий вигляд. Але часто пацієнти приходять на заміну і набагато раніше - всього через 3-4 роки після виготовлення. Це пов'язано з тим, що такі вироби цілком легко пошкодити - досить необережно відкусити якусь тверду їжу. Обираючи цю технологію підготовки, пацієнт має знати цей мінус, він повинен розуміти, що це тимчасове рішення - як наслідок в майбутньому доведеться або кілька разів міняти композитні пластинки, або зупинитися на чомусь більш міцному.
- Недоліком і мінусом є той факт, що вони нерідко змінюють свій об'єм: це відбувається за рахунок того, що матеріал схильний до дії слини - через кілька років він розширюється, тому естетичний момент погіршується. Але справа не тільки в цьому: через розширення накладки відбувається небажаний вплив на ясна - починаються запалення і інші неприємності, які вимагають уже серйозного втручання.
Їх встановлення рекомендується вибирати в тому випадку, якщо виправити дефекти посмішки потрібно терміново, але прямо зараз немає коштів на підготовку більш дорогих виробів.
Основний мінус і недолік композитних вінірів в тому, що розраховувати на те, що витрати на компоніри - це інвестиції у власну зовнішність на довгі роки, точно не варто, і це є їх істотним недоліком. Компоніри мають досить негативних відгуків від людей, що їх встановили.
Прямі композитні накладки
Ще одна технологія підготовки - це так звані прямі вініри: під неї вже не виготовляють унікальні накладки, оскільки створення верхнього шару відбувається відразу ж в кріслі стоматолога.
Суть в тому, що фахівець робить легку обробку емалі, а потім на неї шар за шаром починає наносити матеріал - кожен шар закріплюють за допомогою лампи, тому тримається він досить міцно.
Готову поверхню обробляють, надають їй остаточний полірований вигляд - ще такі накладки називають терапевтичними, хоча часто під цим терміном об'єднують буквально всі накладки і мікропротези з фотополімера.
Мінус або недолік композитних пластинок в тому, що вони приховають тільки відносно невеликі вади: тріщини, маленькі відколи, нерівномірний колір зубів. «Повернути» з їх допомогою зуб або якось кардинально змінити його форму вже не вийде - та й назвати технологію підготовки дуже довговічною не можна. Підходьте до вирішення поставити цей вид, тільки ретельно зваживши всі за і проти, плюси та мінуси.
Керамічні вініри: за і проти
Це краща альтернатива композитним вінірам.
Встановлення керамічних конструкцій - це рішення, яке більш переважне, ніж аналоги з композитних матеріалів. Ці пластинки зроблені з різних матеріалів: фарфору, склокераміки або діоксиду цирконію - часто керамічні та цирконієві вироби поділяють між собою, кажучи про них, як про різні рішеннях.
Деякі нюанси їх носіння відрізняються, але в цілому всі різновиди конструкцій з кераміки, мають схожі плюси (переваги):
- Плюс - естетична привабливість - за рахунок різноманітності відтінків і ступенів просвічуваності за допомогою таких виробів стоматологи створюють на 100% натуральну усмішку.
- Плюс - тривалий термін служби: найдовше служать цирконієві пластинки - вони радують своїх власників до 20 років і більше.
- Плюс - висока міцність і стійкість до механічного впливу - на відміну від тих же композитних виробів, що потребують підвищеної уваги.
Окремої згадки варті вініри на рефракторі - це теж керамічні конструкції, але дуже невеликої товщини: 0,1-0,4 мм (ті ж ультраніри).
Якщо ми говоримо про те, як встановлюються вініри на рефракторі, то їх істотний плюс - встановлення без обробки власної емалі. Якщо обробка і потрібна, вона відбувається дуже поверхнево, в межах захисного шару, і без обробки наступних тканин зуба.
У більшості ситуацій накладки на рефракторі при необхідності можна зняти - правда, зробити це може тільки лікар і тільки в межах клініки. А ще у пластинок на рефракторі є серйозний мінус. Недолік полягає в тому, що вони не перекривають особливо темні плями, тому що пластина тонка.
Фото. Вініри на зубах нашого пацієнта.
Люмініри (Голлівудські вініри) - за і проти
Люмініри - це надміцні накладки з порцеляни, які зроблені за тією ж технологією, що і ультраніри. Останні і зовсім є європейським аналогом американських Люмінірів, які спочатку з'явилися в Каліфорнії - оригінали донині виготовляються єдиною каліфорнійською лабораторією.
Плюси у виробів все ті ж, однак є мінус у тому, що оригінальна технологія підготовки обійдеться більш крупно з фінансової точки зору. Також недоліком є значно довший термін підготовки Люмінірів - в середньому близько 3 місяців, з огляду на відправки зліпків за кордон і велике завантаження американських техніків.
Додатковим мінусом є відсутність прямої комунікації між лікарем в Україні і техніком з Америки - з огляду на це робота може прийти з дефектами, і не зовсім такої форми зубів, яку хоче клієнт.
Фінансова частина встановлення вінірів
Клієнтів цікавить не тільки класифікація видів вінірів в залежності від методів виготовлення і технології встановлення - куди більший інтерес викликає - наскільки це доступна технологія?
Інформацію про цей аспект можна прочитати на сторінці, присвяченій керамічним вінірам.
Фото. Робота лікаря з мікроскопом.
Встановлення вінірів: добре чи погано?
Користь і шкода від встановлення вінірів, люмінірів або ультранірів залежать від величезної кількості складових. Якщо пацієнт обирає щадну технологію із застосуванням тонких накладок, а самою роботою займається досвідчений і кваліфікований лікар, ні про яку шкоду не йде й мова.
Користь цих протезів величезна, не дарма ж вони користуються величезною популярністю у людей в усіх країнах світу.
Основні переваги, плюси, користь:
- усувають проміжки між зубами;
- змінюють неправильну форму зубів;
- надають гарний світлий колір зубної емалі, маскують плями, недорозвинення емалі і т.п .;
- роблять усмішку красивою;
- головна перевага вінірів - вони підвищують загальну якість життя, любов до себе, увагу і компліменти оточуючих людей.
До відносних недоліків (шкода, негативні відгуки, мінуси) вінірів можна віднести:
- необхідності обробки по технології зовні певного шару зубної емалі - Ви вже не зможете повернути собі цілі незаймані зуби. Однак цього недоліку практично позбавлені ультраніри, компоніри, конструкції на рефракторі;
- трата певної кількості часу і сил на підготовку - треба приїхати до стоматолога мінімум 4 рази - однак цей недолік або мінус - з лишком окупається фінальним результатом;
- певний дискомфорт в процесі підготовки і установки - однак за допомогою технології комп'ютерної анестезії та лікування зубів уві сні - можна повністю прибрати цей мінус;
- Відносним мінусом також є дорожнеча встановлення вінірів, однак гарний зовнішній вигляд завжди вимагає подібних витрат.
Фото. Щасливий пацієнт нашої клініки.
У будь-якому випадку важливо розуміти всі мінуси, недоліки, і ризики - і вони періодично виникають, тому - щоб згодом у Вас не було негативних відгуків і негативних наслідків - підходьте до справи з розумом.
Почніть з докладної консультації в Люмі-Дент - стоматолог відповість на запитання, пояснить більш детально всі за і проти по кожному виду накладок, плюси та мінуси вінірів кожного різновиду, розвіє всі міфи і сумніви, підкаже, яка технологія і вид пластинок дасть явну перевагу і користь у Вашому випадку.
І пам'ятайте, що термін служби мікропротезів залежить в тому числі і від вас: від того, наскільки ви дотримуєтеся правил гігієни і елементарної обережності.
Все інше довірте фахівцям стоматологічних клінік Люмі-Дент - лікарям, які щороку радують пацієнтів сотнями нових красивих усмішок.
Досить подивитися фотографії «до і після» і відео відгуки наших пацієнтів, щоб зрозуміти, як красиві зуби кардинально змінюють зовнішність, а заодно і життя людини.
Багато позитивних відео відгуків наших клієнтів, після встановлення вінірів у клініках Люмі-Дент, можна побачити в розділі "Відгуки стоматології Києва".
Важливо! Наша стоматологія пропонує 2 роки гарантії на всі послуги, усі інші клініки - 1 рік. З нами надійніше!
Обирайте кращих в своїй справі!
Запишіться на безкоштовну консультацію!