Вініри: за та проти, переваги і недоліки

Дата публікації: 17.10.2019
Дата останнього редагування: 09.04.2021
Ціни на послуги
Керамічний вінір
Акція! – Тільки до 31 травня!
4241 грн
Ультратонкий керамічний вінір (без підпилювання емалі)
Акція! – Тільки до 31 травня!
8212 грн
Фіксація вініра 870 грн
Прямий терапевтичний вінір 2490 грн
Коронка з діоксиду цирконію CAD-CAM технологія "Бюджет" 4400 грн
Комплексна гігієнічна чистка зубів (за 2 щелепи)
Акція! – Тільки до 31 травня!
900 грн
Комп'ютерна анестезія STA 350 грн
Огляд, консультація безкоштовно
Інформація, надана в статті, не може бути використана для постановки діагнозу, призначення лікування і не заміняє консультацію лікаря.
Зміст:
 • Види вінірів, мінуси та плюси
 • Основні факти
 • Різновиди вінірів в залежності від матеріалу виготовлення
 • Особливості встановлення композитних вінірів: за та проти
 • Мінуси та недоліки
 • Прямі композитні накладки
 • Керамічні вініри: за і проти
 • Люмініри (Голлівудські вініри) - за і проти
 • Встановлення вінірів: добре чи погано?

 

Про плюси і мінуси вінірів, їх переваги та недоліки - розкаже стоматолог-ортопед мережі клінік Люмі-Дент - Дацюк Павло Петрович.

 

Види вінірів, мінуси та плюси

Красива усмішка - це мрія багатьох людей, тому що далеко не всім вона дісталася від природи. Є багато способів виправити дефекти зубних рядів, і один з них - це встановлення вінірів - спеціального виду штучних накладок.

Основні факти

Це мікропротези, які встановлюються на зовнішню поверхню передніх зубів, з метою надання їм красивого зовнішнього вигляду, за допомогою зміни кольору й форми.

 

Фото. Приклад роботи з підготовки накладок пацієнтці клініки Люмі-Дент.

 

Установка виниров плюсы минусы фото Автор: Дацюк Павел

Товщина конструкцій залежить від виду технології виготовлення: найчастіше вона укладається в параметри від 0,5 до 0,7 мм. Якщо мова йде про люмініри і ультраніри, то їх товщина складає від 0,1 до 0,4 мм - про відмінності цих накладок розповімо трохи далі.

Перевага технології виготовлення зовнішніх пластинок в тому, що їх роблять за параметрами пацієнта, тобто індивідуально. Лікар підбирає таку форму, щоб вироби гармонійно виглядали, відповідали тим кольором, які хоче клієнт.

Відтінок вибирається або в тон власним зубам, або з іншими особливостями: пацієнтам доступний і ідеально білий, голлівудський колір, і щось більш природне - ніяких обмежень немає.

Для підготовки до установки потрібна обробка власних зубів із зовнішнього боку-на товщину не більше 0,3 мм. І ось тут важлива різниця між цими мікропротезами і іншими, більш тонкими видами - Люмінірами, ультранірами.

Останні мають велику перевагу - мінімальну товщину, а це означає, що обробка емалі не потрібна - підготовка до їх встановленні більш щадна. Відсутність обробки є великою користю і плюсом таких конструкцій.

Фото. Приклад роботи встановлення вінірів в Люмі-Дент.

Виниры на зубы фото Люми-Дент

Важливо розуміти, які недоліки виправлять вініри:

 • Недолік - темні плями, нерівномірний колір емалі - чим темніше пляма, тим товщим має бути вид мікропротезу. Через найтонші конструкції - смуги і плями просвічуються, тому лікар дуже ретельно підбирає технологію підготовки під кожного пацієнта.
 • Мінус - негармонійні параметри коронки - якщо вона занадто коротка, занадто вузька, некрасивої форми, зовнішній мікропротез впорається з цими недоліками.
 • Недолік - відстань між зубами, неправильне розташування коронок: так, якщо зуб трохи повернутий, його легко «повернути» в зубний ряд за допомогою мікропротеза. Для цього виступаючу частину зуба препарують, а замість цього готують вінір потрібної форми, який заповнює простір правильним чином. Але тут є обмеження: якщо зуби скупчені або коронки сильно повернені, накладки не впораються з таким складним завданням - для цього вже потрібні брекет системи.

Різновиди вінірів в залежності від матеріалу виготовлення

За матеріалом - з чого зроблені накладки - виділяють два основних види вінірів: композитні і керамічні.

Композитний вид підготовлений з фотополімерного матеріалу (композиту), по-іншому їх ще називають компонірами. Це не витратне рішення - більш детально фінансову частину можна прочитати на сторінці компонірів.

Композитні накладки бувають прямими і клінічними, в залежності від місця їх підготовки - в лабораторії, або безпосередньо лікарем в клініці.

Фото. Процес накладення вінірів.

Види вінірів фото Київ Автор: Дацюк Павло

Особливості встановлення композитних вінірів: за та проти

Мінуси та недоліки

Оскільки ця технологія підготовки передбачає істотну економію, у неї є і свої негативні відгуки, мінуси і недоліки. Про ці мінуси пацієнтів треба обов'язково попередити. Коли Ви розглядаєте всі за і проти компонірів, врахуйте, що вони:

 • Схильні до фарбування, тому не рекомендуються тим людям, які п'ють багато кави, курять, часто вживають щось з агресивними кольоровими барвниками. Щоб зняти наліт, що утворився, потрібно періодично приходити до стоматолога на обробку та полірування. Це однозначно негативний наслідок і мінус.
 • Однозначним мінусом є невеликий термін служби. При ідеальному збігу обставин лікарі дають таким накладкам термін служби не більше 5-6 років - і до цього терміну вони остаточно втратять свій привабливий вигляд. Але часто пацієнти приходять на заміну і набагато раніше - всього через 3-4 роки після виготовлення. Це пов'язано з тим, що такі вироби цілком легко пошкодити - досить необережно відкусити якусь тверду їжу. Обираючи цю технологію підготовки, пацієнт має знати цей мінус, він повинен розуміти, що це тимчасове рішення - як наслідок в майбутньому доведеться або кілька разів міняти композитні пластинки, або зупинитися на чомусь більш міцному.
 • Недоліком і мінусом є той факт, що вони нерідко змінюють свій об'єм: це відбувається за рахунок того, що матеріал схильний до дії слини - через кілька років він розширюється, тому естетичний момент погіршується. Але справа не тільки в цьому: через розширення накладки відбувається небажаний вплив на ясна - починаються запалення і інші неприємності, які вимагають уже серйозного втручання.

Їх встановлення рекомендується вибирати в тому випадку, якщо виправити дефекти посмішки потрібно терміново, але прямо зараз немає коштів на підготовку більш дорогих виробів.

Основний мінус і недолік композитних вінірів в тому, що розраховувати на те, що витрати на компоніри - це інвестиції у власну зовнішність на довгі роки, точно не варто, і це є їх істотним недоліком. Компоніри мають досить негативних відгуків від людей, що їх встановили.

Прямі композитні накладки

Ще одна технологія підготовки - це так звані прямі вініри: під неї вже не виготовляють унікальні накладки, оскільки створення верхнього шару відбувається відразу ж в кріслі стоматолога.

Суть в тому, що фахівець робить легку обробку емалі, а потім на неї шар за шаром починає наносити матеріал - кожен шар закріплюють за допомогою лампи, тому тримається він досить міцно.

Готову поверхню обробляють, надають їй остаточний полірований вигляд - ще такі накладки називають терапевтичними, хоча часто під цим терміном об'єднують буквально всі накладки і мікропротези з фотополімера.

Мінус або недолік композитних пластинок в тому, що вони приховають тільки відносно невеликі вади: тріщини, маленькі відколи, нерівномірний колір зубів. «Повернути» з їх допомогою зуб або якось кардинально змінити його форму вже не вийде - та й назвати технологію підготовки дуже довговічною не можна. Підходьте до вирішення поставити цей вид, тільки ретельно зваживши всі за і проти, плюси та мінуси.

Керамічні вініри: за і проти

Це краща альтернатива композитним вінірам.

вініри на зуби фото Люмі-Дент

Встановлення керамічних конструкцій - це рішення, яке більш переважне, ніж аналоги з композитних матеріалів. Ці пластинки зроблені з різних матеріалів: фарфору, склокераміки або діоксиду цирконію - часто керамічні та цирконієві вироби поділяють між собою, кажучи про них, як про різні рішеннях.

Деякі нюанси їх носіння відрізняються, але в цілому всі різновиди конструкцій з кераміки, мають схожі плюси (переваги):

 • Плюс - естетична привабливість - за рахунок різноманітності відтінків і ступенів просвічуваності за допомогою таких виробів стоматологи створюють на 100% натуральну усмішку.
 • Плюс - тривалий термін служби: найдовше служать цирконієві пластинки - вони радують своїх власників до 20 років і більше.
 • Плюс - висока міцність і стійкість до механічного впливу - на відміну від тих же композитних виробів, що потребують підвищеної уваги.

Окремої згадки варті вініри на рефракторі - це теж керамічні конструкції, але дуже невеликої товщини: 0,1-0,4 мм (ті ж ультраніри).

Якщо ми говоримо про те, як встановлюються вініри на рефракторі, то їх істотний плюс - встановлення без обробки власної емалі. Якщо обробка і потрібна, вона відбувається дуже поверхнево, в межах захисного шару, і без обробки наступних тканин зуба.

У більшості ситуацій накладки на рефракторі при необхідності можна зняти - правда, зробити це може тільки лікар і тільки в межах клініки. А ще у пластинок на рефракторі є серйозний мінус. Недолік полягає в тому, що вони не перекривають особливо темні плями, тому що пластина тонка.

Фото. Вініри на зубах нашого пацієнта.

Виниры плюсы минусы фото Киев ЛюмиДент

Люмініри (Голлівудські вініри) - за і проти

Люмініри - це надміцні накладки з порцеляни, які зроблені за тією ж технологією, що і ультраніри. Останні і зовсім є європейським аналогом американських Люмінірів, які спочатку з'явилися в Каліфорнії - оригінали донині виготовляються єдиною каліфорнійською лабораторією.

Плюси у виробів все ті ж, однак є мінус у тому, що оригінальна технологія підготовки обійдеться більш крупно з фінансової точки зору. Також недоліком є ​​значно довший термін підготовки Люмінірів - в середньому близько 3 місяців, з огляду на відправки зліпків за кордон і велике завантаження американських техніків.

Додатковим мінусом є відсутність прямої комунікації між лікарем в Україні і техніком з Америки - з огляду на це робота може прийти з дефектами, і не зовсім такої форми зубів, яку хоче клієнт.

Фінансова частина встановлення вінірів

Клієнтів цікавить не тільки класифікація видів вінірів в залежності від методів виготовлення і технології встановлення - куди більший інтерес викликає - наскільки це доступна технологія?

Інформацію про цей аспект можна прочитати на сторінці, присвяченій керамічним вінірам.

Фото. Робота лікаря з мікроскопом.

Вініри переваги недоліки фото киев Автор: Дацюк Павло

Встановлення вінірів: добре чи погано?

Користь і шкода від встановлення вінірів, люмінірів або ультранірів залежать від величезної кількості складових. Якщо пацієнт обирає щадну технологію із застосуванням тонких накладок, а самою роботою займається досвідчений і кваліфікований лікар, ні про яку шкоду не йде й мова.

Користь цих протезів величезна, не дарма ж вони користуються величезною популярністю у людей в усіх країнах світу.

Основні переваги, плюси, користь:

 • усувають проміжки між зубами;
 • змінюють неправильну форму зубів;
 • надають гарний світлий колір зубної емалі, маскують плями, недорозвинення емалі і т.п .;
 • роблять усмішку красивою;
 • головна перевага вінірів - вони підвищують загальну якість життя, любов до себе, увагу і компліменти оточуючих людей.

До відносних недоліків (шкода, негативні відгуки, мінуси) вінірів можна віднести:

 • необхідності обробки по технології зовні певного шару зубної емалі - Ви вже не зможете повернути собі цілі незаймані зуби. Однак цього недоліку практично позбавлені ультраніри, компоніри, конструкції на рефракторі;
 • трата певної кількості часу і сил на підготовку - треба приїхати до стоматолога мінімум 4 рази - однак цей недолік або мінус - з лишком окупається фінальним результатом;
 • певний дискомфорт в процесі підготовки і установки - однак за допомогою технології комп'ютерної анестезії та лікування зубів уві сні - можна повністю прибрати цей мінус;
 • Відносним мінусом також є дорожнеча встановлення вінірів, однак гарний зовнішній вигляд завжди вимагає подібних витрат.

Фото. Щасливий пацієнт нашої клініки.

Вініри види за проти Київ фото Автор: Дацюк Павло

У будь-якому випадку важливо розуміти всі мінуси, недоліки, і ризики - і вони періодично виникають, тому - щоб згодом у Вас не було негативних відгуків і негативних наслідків - підходьте до справи з розумом.

Почніть з докладної консультації в Люмі-Дент - стоматолог відповість на запитання, пояснить більш детально всі за і проти по кожному виду накладок, плюси та мінуси вінірів кожного різновиду, розвіє всі міфи і сумніви, підкаже, яка технологія і вид пластинок дасть явну перевагу і користь у Вашому випадку.

І пам'ятайте, що термін служби мікропротезів залежить в тому числі і від вас: від того, наскільки ви дотримуєтеся правил гігієни і елементарної обережності.

Все інше довірте фахівцям стоматологічних клінік Люмі-Дент - лікарям, які щороку радують пацієнтів сотнями нових красивих усмішок.

Досить подивитися фотографії «до і після» і відео відгуки наших пацієнтів, щоб зрозуміти, як красиві зуби кардинально змінюють зовнішність, а заодно і життя людини.

Багато позитивних відео відгуків наших клієнтів, після встановлення вінірів у клініках Люмі-Дент, можна побачити в розділі "Відгуки стоматології Києва".

Важливо! Наша стоматологія пропонує 2 роки гарантії на всі послуги, усі інші клініки - 1 рік. З нами надійніше!

 

Обирайте кращих в своїй справі!

Запишіться на безкоштовну консультацію! 

 

Поширені питання і відповіді
Запитання:  Вініри - чи можна в них їсти?
Відповідь: 

Відповідаючи на питання, що можна їсти з вінірами - можна їсти будь-яку їжу, яка придатна для здорових зубів. Так як накладки мають навіть більш високу міцність, ніж рідна емаль зуба.

Що не можна їсти, коли встановлені вініри (точніше треба їсти акуратно, або краще уникати):

 • Козінаки;
 • Льодяники (розкушувати);
 • Фрукти з кісточками - просто не їжте той же персик до самої серцевини;
 • Будь-які дуже тверді предмети, через які і здорові зуби зламаються.
Запитання:  Які можуть бути наслідки вінірів?
Відповідь: 

Наслідки правильно встановлених вінірів можуть бути тільки сприятливі - гарна усмішка, гарний настрій і самопочуття. Омолодження зовнішнього вигляду, підвищення загального комфорту життя.

З неприємних наслідків вінірів найбільш поширеною проблемою є їх розцементування, але відкріплення накладки можна швидко поставити назад на цемент. До речі, такі інциденти рідкісні, так як цемент фіксації дуже міцний. Також при травмі зуба - накладка може зламатися, в цьому випадку її краще переробити.

Запитання:  Які є аналоги вінірів?
Відповідь: 

Ось найближчі аналоги:

 • люмініри - накладки американського виготовлення, ставлять без обточування зубів;
 • ультраніри - український варіант люмінірів, теж ставляться без препарування емалі;
 • композитні вініри - виготовляють з фотополімерного пломбувального матеріалу.
Відгуки про нас

1 голосів, оцінка: 5 з 5

Навігація
×
Поки не піднялися ціни - запишіться на безкоштовну консультацію!
Поки не піднялися ціни - запишіться на безкоштовну консультацію!
Ваш телефон *
Записатися на онлайн консультацію
Сподобалася сторінка? - Розкажи друзям!
Поделиться pinterest