Видалення зуба мудрості

Ціни на послуги
Видалення зуба мудрості
от 620 грн
Видалення зуба
от 220 грн
Огляд, консультація
безкоштовно
Лікування зубів уві сні (1 година)
2200 грн
Комп'ютерна анестезія STA
300 грн
Цю послугу у нашій клініці надають
Стоматолог хирург имплантолог Мастеров Дмитрий Васильевич - Люми-Дент Киев
Мастєров Дмитро Васильович
Стоматолог хірург імплантолог
Стоматолог хирург-имплантолог Павлюченко Евгений Юрьевич - Люми-Дент Киев
Павлюченко Євген Юрійович
Лікар хірург-імплантолог
Стоматолог хирург-имплантолог Кириленко Александр Викторович - Люми-Дент Киев
Кириленко Олександр Вікторович
Лікар хірург-імплантолог
Радик Назарій Ярославович
Лікар хірург-імплантолог
Стехна Роман Миколайович
Лікар хірург-імплантолог
Дивитися відео

 

зуби мудрості

З перших років життя у людини до віку «зрілості» - постійно зростають зубчики.
Спочатку тимчасові, які починаючи з 6 років починають змінюватися на постійні. Зазвичай термін повного прорізування всіх зубчиків закінчується до 16-18 років.

Чи потрібно видаляти зуб мудрості

Однак є один виняток – треті задні моляри, які ще називають зубами мудрості. Досить часто треба проводити видалення зубів мудрості, за різними показниками.

Чому і як вони ростуть?

 Видалення зубів мудрості

Багато мільйонів років тому людина мало чим відрізнялася від хижаків – їла багато твердої і грубої їжі, в тому числі і сире м'ясо. Голова первісної людини мала іншу будову, в тому числі і збільшену довжину щелеп, на якій комфортно розміщувалися всі зубчики, в тому числі і восьмі.

Проте з еволюцією змінився спосіб життя людини, його характер їжі, і зникла необхідність в такому потужному жувальний апараті, яким він був раніше. Щелепи сучасної людини значно менше по довжині щелеп первісної людини, і тому восьмі зубики зараз є рудиментом, або пережиток в еволюції людини.

Для них часто не буває місця в щелепах, тому вони зазвичай погано прорізуються. Атипично (неправильно) розташовуються коронкою і корінням в щелепи. І додають клопоту їх господареві і хірурга.

Терміни їх прорізування

За статистикою – правильно розташовані 8 зубики повинні прорізатися у віці від 21 до 27 років. Після цього терміну – швидше за все Ви їх так і не побачите. Однак це не означає, що Ви не «мудрі». Також це не означає, що приховані під яснами вісімки не принесуть вам в майбутньому клопоту.

Одні з найбільш частих ускладнень:

1) Перикоронарит - запалення ясен (капюшона), пов'язане з потраплянням під слизову залишків їжі. Створюється сприятливе середовище для розмноження на них бактерій, так як звичайна гігієна порожнини рота не вимиває харчові залишки з утвореної кишені. Від токсинів бактерій розвивається запалення, яке і називається перикоронаритом.

Симптоми перикоронарита:

 • Опухла ясна біля ділянки розташування 8 зубчики.
 • Хворобливість при попаданні на цю область їжі, натисканні язиком, протилежними зубчиками-антагоністами, пальцями.
 • Випливає при натисканні на ділянку кров'янисто-білувата рідина - ексудат.
 • Утруднене відкривання рота - тризм, викликаний впливом запалення на жувальні м'язи.

Лікування перикоронарита

Правильне лікування перикоронарита можливе тільки у стоматолога. Необхідно промивати спеціальними спринцівками кишеню антисептичними і протизапальними розчинами, для зменшення симптомів запалення.

Нерідко при лікуванні перикоронарита призначають антибіотики і нестероїдні протизапальні препарати.

Якщо зазначені заходи не приносять бажаного ефекту - відбуваються висічення навислого шматка слизової 8 зубчиком - капюшона. Дане втручання як правило приносить швидке усунення запального процесу.

Видалення зуба мудрості Київ

2) Зростання його в сторону сусідніх зубчиків, що викликає почуття розпирання, дискомфорту, часто болю, і може викликати зубну скупченість, що стоять попереду в зубному ряду.

З часом фізіологічна норма в 28 зубчиків все частіше стає нормою. І немає ніяких сумнівів, що в далекому майбутньому людство взагалі втратить ці рудименти еволюції.

Симптоми прорізування:

Видалення зуба мудрості ціна

1) Як правило – ниючий біль без зрозумілої причини, в кінці зубного ряду. Вісімка намагається прорости через вже сформовану щільну окістя і слизову оболонку.

2) Біль в горлі – досить часто їх прорізування плутають з ангіною, або іншими запальними захворюваннями – мигдалин, або дихальної системи.

3) Почервоніння ясен і значна набряклість місця за останніми жувальними молярами – перикоронарит.

4) Запалення лімфатичних вузлів на стороні зубчика, що прорізується.

При виникненні подібних симптомів вкрай бажано терміново звернутися в стоматологічну клініку, для проведення діагностики, і запобігання можливих серйозних ускладнень – виникнення запалення капюшона (перикоронарита), абсцесу, флегмони, та інших.

Остаточний вердикт про причину болю, і ситуацією з вісімкою – дасть рентгенівський знімок в стоматологічній клініці.

Видалення зуба мудрості

Перед процедурою — Вам зроблять 3-D сканування щелепи, щоб визначити точне розташування його коренів, для спрощення задачі хірурга. У нашій клініці розташований цифровий комп'ютерний томограф Vatech PHT-6500, на якому можна комфортно за невисокою ціною провести таке обстеження. Доза опромінення на такому приладі в десятки разів менше, ніж на звичайних плівкових рентгенівських апаратах.

Варіанти розташування в кістки

1) Правильне розташування – вертикальне. Найбільш своєчасне і правильно спрямоване прорізування в цьому випадку. І найбільш легке видалення зуба мудрості у випадку необхідності.

Видалення зуба 8

2) Горизонтальне – вісімка з корінням формувалася спочатку горизонтально, і також росла, доставляючи неприємності своїм сусідам. Імовірність прорізування практично нульова. Складність виривання висока.

Видалення зубів мудрості

3) Похиле розташування.

Вісімка має невисоку ймовірність правильного вертикального прорізування. Висока ймовірність виникнення  проблем при прорізуванні, виникнення скупченості передніх зубчиків, перикоронарита, карієсу сусіднього моляра.

Зуби мудрості

Лікування

Бувають випадки, коли все-таки доцільно залишити такі зубчики в роті, або пролікувати їх, в разі виникнення карієсу або проблем із зубними нервами в коренях:

1) Якщо доступ до вісімки зручний.

2) Якщо каріозна порожнина невеликих розмірів, а прохідність каналів вдається досягти на нормальному рівні.

3) Якщо вісімка вкрай важлива для протезування, за умови відсутності сімки. Тільки вона в цьому випадку може служити як опора для мостовидного протеза.

4) Якщо є зуб-антагоніст. При видаленні зуба мудрості – зуб-антагоніст почне рости до сторони порожнечі, не зустрічаючи опору, і скоро з'являться блоки руху щелепи при жуванні – зубчик, що висунувся, буде заважати і створювати своєрідний «замок» артикуляції.

Видалення 8 зуба

Тут Ви зможете прочитати:

 • Чи боляче робити складне видалення зуба мудрості і його коренів в Києві
 • Чи потрібно проводити видалення зубів мудрості, ціна?
 • Як видаляють зуби мудрості
 • Де можна знайти хорошого за відгуками хірурга

У клініці Люмі-Дент в Києві можна видалити зуби мудрості і коріння абсолютно без болю, завдяки новітньої комп'ютерної анестезії STA. Ви не відчуєте уколу голкою - така анестезія працює без шприца! Кожна установка нашої клініки оснащена подібним обладнанням - це одне з багатьох відмінних якостей нашої стоматології Люмі-Дент. Ми не економимо на інвестиціях в устаткування, і надаємо нашим пацієнтам найкращі інноваційні розробки сучасної стоматологічної індустрії.

Также можна вирвати вісімку під наркозом, іншими словами в стані медикаментозного сну. Під час процедури під наркозом Ви спокійно спите, після неї дозволено займатися звичайними справами, працювати, вести машину і т.д. Введення в наркоз здійснюється спеціально навченим професійним анестезіологом. Побічні ефекти під час процедури видалення під наркозом фактично виключені.

Відгуки пацієнтів про цю послугу тільки позитивні. Вартість наркозу вказана в розділі «Ціни».

Дуже часто такі рудименти лежать горизонтально в кістці, і впираються в сусідні жувальні моляри. Такий стан унеможливлює їх прорізування і установку в зубний ряд.

Видалити восьмий зуб

Необхідність видалення 8 зубика стає актуальною при наступних ситуаціях:

 • Коли він починає прорізуватися, викликаючи скупченість зубних рядів
 • Якщо він прямує в щоку, і починається постійне її прикусування
 • Коли постійно запалюється слизова біля наполовину прорізаної вісімки (капюшон) – перикоронарит.

При перикоронариті (запаленні капюшона) часто полощіть причинну сторону злегка теплою водою з содою, 0,05% розчину хлоргексидину, і намастіть місце запалення маззю «Метрогіл дента».

Однак, якщо постійно з'являється з-під капюшона гній, набряк збільшується, і піднялася температура – негайно закінчуйте самолікування, і терміново звертайтеся до стоматолога.

Ціна видалення зубів мудрості дорожче звичайного виривання. Це пов'язано з підвищеною складністю доступу, а також зі складною будовою їх коренів. Часто ці коріння значно вигнуті, їх може бути більше в порівнянні з іншими молярами. Форми таких коренів можуть бути злиті в один пучок, але частіше мають віялоподібну форму, з загнутими у вигляді спіралі кожного кореня. Цей факт робить більш складним видалення зубів мудрості.

вирвати зуб мудрості

У клініці Люмі-Дент в Києві на Позняках, Осокорках, Дарниці, Лівобережній, Русанівці, Березняках, Харківському масиві - фахівець може швидко і без болю вирвати вісімку завдяки спеціальному апарату — п'єзотому, який швидко допомагає дістати зубні коріння з лунки. П'єзотом дуже швидко і без травми допомагає зняти кісткову тканину над упакованим в кістки рудиментом. Раніше без такого приладу такі втручання були видалення зубів мудрості складними, довгими і травматичними.

Зведена статистика по всім хірургам стоматологам клініки Люмі-Дент на Лівому березі Києва, на масиві Позняки, Осокорки, Харківський, Березняки, Русанівка, Дарниця, Лівобережна, за 2016-2017 роки:

  2016 2017
Кількість простих видалень 1309 2084
Кількість складних видалень зубів мудрості 367 870

Після того як вирвали 8 зуб - потрібно кілька днів утримуватися приймати їжу на сторону проведення маніпуляції, а також особливо ретельно стежити за гігієною порожнини рота. На сторону виривання такі процедури треба виконувати обережно, щоб не викликати розбіжність швів, або вимивання кров'яного згустку. Такий згусток служить перепоною для проникнення інфекції з ротової порожнини на рану.

При необхідності лікар може призначити додаткові полоскання, або медикаментозні препарати. Вони будуть сприяти зменшенню запалення, і перешкоджати проникненню і розвитку інфекції в рані. Також на місце втручання лікар може накласти шви, якщо края утвореної лунки будуть занадто широкими.

Ви можете зараз записатися на безкоштовну консультацію на сайті, у вікні записи, або зателефонувавши за вказаними вгорі телефонами. Також є можливість замовити безкоштовний зворотний дзвінок, у зручний для Вас час.

Так чи потрібно видаляти зуби мудрості в Києві? Чи не боляче, чи не складно це?

Приходьте до нас і переконайтеся, що це недорога за ціною, легка і швидка процедура!

Відео Відгуки наших клієнтів можливо побачити на сторінці "Відгуки".

Скільки коштує видалити вісімки?

Вартість видалення зубів мудрості доступна на цій сторінці вище, а також в розділі «Ціни».

Більше цікавої інформації по цій темі читайте тут.

Навігація
Записатися на прийом
Ваше ім'я
Ваш телефон *
Мета візиту

2 голосов, оценка: 5 из 5

Сподобалася сторінка? - Розкажи друзям!