Бруксизм (зубний скрегіт вночі)

Дата публікації: 12.07.2018
Дата останнього редагування: 05.01.2021
Інформація, надана в статті, не може бути використана для постановки діагнозу, призначення лікування і не заміняє консультацію лікаря.
Зміст:
 • Скрегіт зубами уві сні у дорослих і дитини
 • Що таке бруксизм?
 • Скреготіння зубами
 • Класифікація бруксизма:
 • Нічний скрегіт
 • Бруксизм у дітей
 • Бруксизм у дорослих
 • Лікування
 • Вартість лікування бруксизму в Києві в мережі клінік «Люмі-Дент»

 

Скрегіт зубами уві сні у дорослих і дитини

Перша згадка терміна «бруксизм» відноситься до 1938 року, це слово має грецьке коріння (від ін. грец. βρυγμός) і дослівно перекладається як «скрегіт зубами».

Таке захворювання відзначається як у дітей, так і у дорослих, при цьому помітно знижуючи якість життя, а також представляючи чимало труднощів в лікуванні.

Скрегіт зубами уві сні причини лікування фото

Більшість людей не помічають неконтрольований скрегіт зубами у стані сну, або ж в денний час зовсім не звертають особливої уваги на цю свою особливість, сприймаючи це як цілком природнє вираження негативних емоцій.

На жаль, іноді подібна проблема або її причини досить часто ігноруються як самими пацієнтами, так і стоматологами, що призводить до досить значних пошкоджень, стирання зубів, зубної емалі, порушення естетичного вигляду і подальшим складнощам при необхідності протезування.

Звичайно, якщо скрегіт зубами по ночах або в денний час турбує Вас лише час від часу – не варто відразу панікувати, але в разі регулярного прояву хвороби – ми наполегливо рекомендуємо звернутися до фахівця, який допоможе вчасно попередити розвиток хвороби і серйозні пошкодження зубних тканин.

Нічний скрегіт зубами уві сні вночі Зубний скрегіт вночі уві сні причини лікування

Тут вкрай важливо розуміти, що бруксизм (відомий також як феномен Каролі) – це серйозне стоматологічне захворювання, яке вимагає консультації та лікування фахівця.

Мережа клінік «Люмі-Дент» щорічно вдосконалюється, розширює спектр надаваних стоматологічних послуг, застосовуючи не тільки найбільш інноваційні технології, а й опановуючи все більш досконалі та ефективні методики.

Наші лікарі постійно освоюють нові вузькопрофільні спеціалізації, які стають просто необхідними для надання кваліфікованої допомоги пацієнтам.

Капи від бруксизму лікування скреготу зубів Київ

Підхід по лікуванню такого неоднозначного захворювання повинен бути, безумовно, системним і комплексним.

Кращі стоматологи мережі клінік «Люмі-Дент» в Києві абсолютно безкоштовно проконсультують Вас і дадуть всі необхідні рекомендації для надійного і швидкого усунення причини будь-якого дискомфорту.

На сьогоднішній день у нас в штаті працюють професіонали найвищого рівня найрізноматітниших спеціалізацій: терапевти, гігієністи, пародонтологи, ортодонти, ортопеди, хірурги, імплантологи, а також лікарі гнатологи.

Що таке бруксизм?

Цікаво, що у лікарів різних спеціальностей є абсолютно різні думки про причини виникнення захворювання, його трактуванні і методах лікування.

Найчастіше цей стан характеризується мимовільними скороченнями м'язів жувального апарату, яке супроводжується скреготом зубів, але при цьому ніяк зі самим процесом жування не пов'язані.

В результаті у пацієнта швидко стирається зубна емаль, спостерігається процес утворення карієсу, руйнування тканин періодонта і порушення в області скронево-нижньощелепного суглоба.

Крім суто стоматологічних проблем, люди з бруксизмом погано висипаються, прокидаються з головним і лицьовим болем, загальною втомою.

Причина в тому, що при скреготінні зубками в процес втягуються м'язи шиї і вся підщелепна мускулатура.

Скреготіння зубами

Однозначно є медичною проблемою і навіть внесена до Міжнародної класифікації хвороб (МКБ 10) під індексом F45.8, в розділ з поведінковими розладами.

Синонімів подібної неприємності, використовуваної в сучасній медичній літературі, існує маса:

 • Оклюзійний невроз;
 • Парафункція жувальних м'язів;
 • Ефект Karolyi;
 • Одонтеризм;
 • Stridor dentum.

У лікарській практиці більше прижився все ж термін «бруксизм».

Його не слід плутати з кленчінгом – нерухомим напруженням щелеп, яке часто спостерігається при зосередженні, виконанні важкої фізичної роботи.

Класифікація та причини

З'ясувати точну причину даного захворювання практично неможливо.

Зараз є дані, що несвідомий скрегіт зубами частіше зустрічається у чоловіків у віці 21-50 років, хоча, за статистикою, до стоматологів з подібною проблемою частіше приходять жінки.

Скрегіт зубів причини лікування лікар відгуки

Також дуже багато випадків залишаються діагностованими – люди часто самі не знають про своє захворювання і лише через певний час помічають те, що у них сильно стираються різці та ікла, з'являються різні болі в області щелепно-лицьових м'язів.

Тож не дивно: адже за деякими оцінками, несвідоме зусилля жувальних м'язів перевищує силу звичайних жувальних рухів в 10 разів.

Серед відвідувачів мережі клініки «Люмі-Дент» пацієнти, які звертаються з перерахованими вище симптомами – далеко не рідкість, але, на щастя, наші фахівці мають відповідний рівень підготовки і все необхідне обладнання, щоб діагностувати захворювання і добре знають, як допомогти в подібних випадках дітям і дорослим.

Класифікація бруксизма:

 • Денний і нічний;
 • Первинний (спадковий) і вторинний.

Денна форма вважається більш сприятливою, так як її можна хоч трохи контролювати, завдяки чому стирання твердої емалі практично мінімальне.

Нічний скрегіт

Значно більш серйозний випадок.

Для нього характерні ритмічні і постійні скорочення жувальних м'язів.

Людина знаходиться в стані сну, процес відбувається несвідомо - через що і відбувається горизонтальне стирання зубів.

Що стосується первинної форми бруксизма, то даний тип зустрічається значно рідше.

Справа в тому, що в його основі лежать спадкові особливості центральної нервової системи людини, а також анатомічні особливості щелепно-лицьової області.

Вторинна форма захворювання – стан зовсім іншого роду, воно найчастіше пов'язане з прийомом психоактивних речовин (алкоголь, стимулятори і тп.)

Скрегіт зубами вночі уві сні у дорослих і дітей

Або з деякими неврологічними розладами (хвороба Паркінсона, депресія, тривожні стани).

Є думка, що вторинний скрегіт зубами провокується стоматологічною патологією.

Тут суть в тому, що порушення прикусу або позиції нижньої щелепи «змушують» організм несвідомо шукати оптимальне положення оклюзії (змикання) верхньої і нижньої щелеп.

Стоматологічні ризики

Переважна більшість медиків відносять бруксизм до патологічного стану поліетіологічного походження.

Лікуванням зубного скреготу займаються відразу кілька фахівців: невропатолог, психіатр, психолог.

А ось боротися безпосередньо з наслідками та косметичними дефектами самої хвороби припадає стоматологам.

В контексті даної теми, можна виділити наступні найактуальніші проблеми:

 • Грубі порушення зубної форми до 40-50 років;
 • Зміна контуру і зовнішнього вигляду особи за рахунок руйнування зубів і гіпертрофії жувальної мускулатури;
 • Дисфункція скронево-нижньощелепного суглоба;
 • Лицьові болі невралгічного характеру.

Симптоми бруксизма скреготу зубів фото картинки

Крім цього, якщо людині з бруксизмом раптом було проведено непрофесійне лікування з використанням небезпечних ртутновмісних матеріалів, то у таких пацієнтів може статися хронічне отруєння ртуттю.

І найнеприємніше – бруксизм чреватий різними ускладненнями в процесі ортодонтичного лікування, протезування.

Зусилля м'язів настільки велике, що часто призводить до перелому зубних імплантів, резобції (розсмоктуванню) кісткової тканини щелепи, деформацій і тп.

Тут відзначається такий парадокс: стирання своїх зубів пацієнт розглядає як щось само собою зрозуміле.

А ось якщо з тієї ж причини зламається імплант – претензії вже, як правило, пред'являються до стоматолога.

Ми наполегливо рекомендуємо прийняти даний факт до уваги.

Бруксизм у дітей

Бруксизм у дітей дитини причини лікування Київ

Причини захворювання в дитячому віці найчастіше криються в незрілій психіці.

Дітки розмовляють, коли сплять, в швидкій фазі сну дуже активно рухаються.

Не виключення і залучення в цей процес жувальної мускулатури.

Інша причина – вроджені аномалії щелепно-лицьового апарату.

Найчастіше - це проблеми з розвитком нижньої щелепи і скронево-нижньощелепного суглоба.

У подібних випадках дитячі зубки сильно страждають, особливо – молочні.

Якщо вони руйнуються і випадають занадто рано, це призводить до аномалій росту зубів постійних, що в свою чергу порушує оклюзію і провокує прогресування патології.

Коли дитина дошкільного віку час від часу поскрипує зубами і це триває не більше десяти секунд – причин турбуватися немає.

Якщо Ви не спостерігаєте будь-яких інших симптомів у малюка, то можете не хвилюватися, просто регулярно проходьте профілактичні огляди у стоматолога, привчаючи його водночас стежити за зубками із самого дитинства.

У разі ж, якщо Ви помічаєте, що дитина страждає зубним скреготом, і проявляється це щоночі, а вранці він часто скаржиться на головні і зубні болі – ні в якому разі не пускайте проблему на самоплив.

Запишіться на прийом до хорошого стоматолога і невролога.

Бруксизм даже на начальной стадии развития обязательно приведет в дальнейшем к серьезным осложнениям формирования и развития зубочелюстного аппарата, повреждению эмали, околозубных мягких тканей и тд.

Скрегіт у дітей може проходити самостійно, але часто повертається в підлітковому віці.

Тактика лікування подібного захворювання у дітей повинна спиратися виключно на індивідуальні особливості кожного маленького пацієнта.

Бруксизм у дорослих

У зрілих пацієнтів, трігером скреготу зубами найчастіше стає стрес і прийом психоактивних речовин.

Спостерігаються яскраво виражені зміни зубної форми і порушення оклюзії, істотно стерта зубна емаль, гіперчутливість зубів, спазми жувальних м'язів, через певний час зубки можуть почати розхитуватися.

У багатьох дорослих з'являються вкрай неприємні симптоми, включаючи: мігрені вранці, болі в вухах (іноді дзвін у вухах), болі в щелепі, СНЩС, в шиї, спині, часті запаморочення.

Бруксизм також зазвичай характеризується безсонням або переривчастим сном, станом ранкової сонливості і втоми, загальної нервозністю, відчуттям напруги у всьому тілі, порушенням харчування.

Діагностика

Ми вже згадували, що запущений випадок скреготу зубами практично завжди стає причиною ускладнень при протезуванні.

Тому професійні стоматологи дуже акуратно ставляться до молодих людей зі стертими зубами.

Більшість професійних стоматологів виділяють стрес як ключову причину розвитку бруксизма у дорослих.

Хороший спеціаліст перед початком проведення таких робіт, як протезування або реставрацій різного роду - повинен провести ретельний огляд клієнта, так як вищезгадане захворювання може істотно вплинути на результат лікування.

Наприклад, ортопеди радять пацієнтам встановлювати спочатку тимчасові протези і лише після - постійні, щоб знизити ризик ускладнень і неприємностей з ортодонтичними конструкціями, що фіксуються.

У мережі клінік «Люмі-Дент» кожен пацієнт оглядається професійним лікарем-стоматологом, який проводить ретельну діагностику, виявляючи всі можливі симптоми даного захворювання з тим, щоб призначити максимально ефективний спосіб лікування.

Особлива увага звертається на наступні ознаки:

 • Сколи та тріщини емалі, які виявляються вранці;
 • Хропіння і епізоди нічного апное;
 • Глибокий прикус з перекриттям центральних різців більше 4 мм;
 • Змінений прикус – зміщений, перехресний;
 • Ознаки прикусування щік та губ;
 • Нефізіологічна форма поверхні стирання зубів;
 • Ділянки гіпертонусу, тяжі в жувальних м'язах.

Є, звичайно ж, ще й інші симптоми, які безпосередньо або побічно вказують на наявність бруксизма у людини.

У сумнівних випадках потрібно рентгенологічне обстеження: знімок показує кісткові зміни, що виникають в результаті хронічних перевантажень мускулатури, поздовжні переломи коренів.

Лікування

Скрегіт зубами як лікувати бруксизм лікар Київ

Раннє звернення до професійних стоматологів нашої клініки допоможе виявити хворобу на початковій стадії її розвитку.

Наші фахівці зможуть повернути Вам нормальну якість життя, усунути проблему зубовного скреготу й болей в щелепно-лицевій ділянці, відновити естетику посмішки, зупинити руйнування зубів, вирівняти прикус, а також багато іншого.

Для досягнення стійкого результату необхідний комплексний підхід, заснований на наступних принципах:

 • Корекція поведінки та психосоціальних факторів кожного окремого пацієнта – відмова від куріння, алкоголю, наркотиків;
 • Адекватна фармакотерапія – міорелаксанти, седативні засоби, нейролептики;
 • Фізіотерапія – магнітне поле, лазери;
 • Транскраніальна електростимуляція;
 • Нормалізація сну і усунення хропіння.

Поетапне лікування

Наші фахівці застосовують в роботі найбільш сучасний підхід, розроблений в 2012 році.

Він має на увазі три етапи лікування:

 • Ініціальна терапія. Починати потрібно з релаксації жувальних м'язів різними шляхами: фізіотерапія, міорелаксаційні капи, медикаментозні компоненти (фармакотерапія);
 • Спеціальна ортодонтична і хірургічна підготовка;
 • Ортопедична реконструкція – створення стабільної ортопедичної основи з мінімальними втручаннями.

Завдяки такому обгрунтованому і комплексному підходу нам вдається мінімізувати негативний вплив бруксизма на стан зубів і усунути дискомфорт, наявний у пацієнтів.

Щоправда, для закріплення результатів буде потрібно дотримуватися певних рекомендацій: використання захисної шини, застосування денних і нічних кап, ретельний контроль за своєю поведінкою і - звичайно – регулярні огляди у фахівців для контролю за збереженням досягнутих успіхів.

Переваги звернення до професіоналів

Клієнти мережі стоматологічних клінік «Люмі-Дент» в Києві можуть бути впевнені в точній і ранній діагностиці, успіху лікування наслідків бруксизму у дітей і дорослих.

І навіть якщо наші фахівці не можуть гарантувати позбавлення від власне мимовільного скреготу зубів, то повернути і зберегти гарну посмішку – нам точно під силу.

Плюс – наша діагностична інформація допоможе іншим лікарям в лікуванні людини від несвідомого зубного скрипу. Зв'яжіться з нами і отримаєте професійну консультацію.

Вартість лікування бруксизму в Києві в мережі клінік «Люмі-Дент»

Мережа стоматологічних клінік «Люмі-Дент» в Києві пропонує своїм клієнтам тільки найкращі передові, ефективні і найбільш оптимальні методи лікування бруксизму.

Вартість повністю виправдовує себе високою якістю виконаних робіт і рівнем професіоналізму кожного нашого фахівця.

Ціни на лікування бруксизму в Києві в наших клініках Ви знайдете вгорі і внизу цієї сторінки.

З цінами на всі види стоматологічних послуг мережі клінік «Люмі-Дент» Ви також зможете ознайомитися в розділі «Ціни».

Прочитати коментарі і подивитися відео відгуки наших клієнтів можна в розділі сайту «Про клініку» → «ВІДГУКИ».

Зв'язатися з нами Ви можете по телефону (044) 383 22 88.

Ціни на деякі види стоматологічних послуг в мережі клінік «Люмі-Дент» в Києві:

Найменування послуги Ціна, гривень
Огляд, консультація стоматолога безкоштовно
Виготовлення знімка СНЩС (відкритий і закритий рот) 250
Виготовлення ортопантомограми (панорамний знімок) 300
Комп'ютерна томографія СНЩС лівого (відкритий і закритий рот 80*80) 530
Телерентгенографія (ТРГ) в бічній проекції 300
КТ в.щ. + н.щ. в прикусі 720
Загіпсовка моделей в артикуляторі (Axioset) 260
Виготовлення капи при бруксизмі 3530
Проведення артикуляційної діагностики (включає реєстрацію кутів СНЩС) 1100
Виготовлення відбитку силіконовою масою - сілікон 480
Реєстрація нейтрального положення нижньої щелепи за допомогою індивідуального конділятора 2590

Більш детальну інформацію про вартості лікування бруксизму в мережі стоматологічних клінік «Люмі-Дент» Ви зможете отримати після консультації з нашими кращими стоматологами, які безкоштовно проведуть огляд і дадуть Вам подальші рекомендації.

 

Відгуки про нас

2 голосів, оцінка: 5 з 5

×
Час закінчення знижки:
0
днiв
0
годин
0
хвилин
0
секунд
Поки не піднялися ціни - запишіться на безкоштовну консультацію!
Поки не піднялися ціни - запишіться на безкоштовну консультацію!
Ваш телефон *
Сподобалася сторінка? - Розкажи друзям!
Поделиться pinterest