Запалення ясен

Інформація, надана в статті, не може бути використана для постановки діагнозу, призначення лікування і не заміняє консультацію лікаря.
Зміст:
 • Запалення ясен
 • Лікування запалення ясен
 • Чим лікувати запалення ясен: сучасні методики лікування
 • Як зняти запалення ясен до отримання професійної стоматологічної допомоги?

Запалення ясен

Це проблема, з якою стикаються пацієнти різних вікових груп. Багато хто не надає даному захворюванню особливого значення, вважаючи, що це тимчасове явище. Яке пройде або самостійно, або досить обійтися спеціально призначеними розчинами для полоскання, представленими на ринку в досить широкому асортименті.

Фото. Воспалилися ясна. Болять, почервоніли та кровоточать ясна.

Причины воспаления десен Люми-Дент Киев

У деяких випадках при запаленні ясен - лікування в домашніх умовах може виявитися ефективним, але найчастіше - це тривожний дзвіночок, який вказує на наявність у пацієнта більш серйозних стоматологічних проблем. Полоскання різними настоянками, відварами з трав, застосування спеціальних розчинів, які можна купити в будь-якій аптеці, здатні усунути лише зовнішні прояви хвороби.

Коли з'являються такі симптоми, як кровоточивість, легка набряклість або гіперчутливість м'яких і твердих зубних тканин - ми рекомендуємо не зволікати і відвідати лікаря з метою профілактичного огляду.

Як показує практика, в більшості випадків запалення ясен свідчить про наявність або початкову стадію розвитку гінгівіту, пародонтиту, пародонтозу, і інших хвороб ротової порожнини.

Фото. Запалення слизової оболонки біля зубів.

Запалення ясен Люмі-Дент фото

Якщо Ви відчуваєте постійний дискомфорт і виявили у себе найменші ознаки запалення ясен, лікування та обстеження у професійного стоматолога просто необхідні. Запустивши проблему, велика ймовірність втрати не тільки естетичної привабливості посмішки, але і втрати зубів і різноманітних ускладнень, усунути які не так просто.

Багато пацієнтів, задаючись питанням, як зняти запалення ясен, вдаються до засобів народної медицини, користуються рецептами, представленими на різноманітних форумах. Подібна тактика в даному випадку є невірною і небезпечною - занадто велика ймовірність того, що після подібного самолікування може знадобитися видалення зуба.

Лікування запалення ясен

Ні в якому разі не можна затягувати, тому, що при ураженнях слизової оболонки, що оперізує зуби, різко зростає ризик проникнення і швидкого поширення хвороботворних мікробів по всій ротовій порожнині.

Стан м'яких тканин в роті безпосередньо впливає на стан Ваших зубів.

В організм потрапляє інфекція, з часом утворюється так звана глибока «кишеня», за допомогою якої вона захоплює тверді та м'які тканини, активно їх руйнуючи. У пацієнта виникають болі, загострюються під впливом зовнішніх подразників (перегрів, холод, тверда, кисла або солодка їжа і т.п.), з'являється не дуже приємний запах з рота.

 

Фото. Схема будови зуба та ясен, на картинці видно її запалення та зубний камінь. 

Лікування запалення ясен фото Люмі-Дент Київ

Незначні запальні процеси можуть закінчитися прогресуючим пародонтитом з усіма супутніми неприємними факторами: втрата естетичності посмішки, потемніння зубних тканин, утворення каріозних порожнин, рухливість зубів і їх остаточна втрата. Крім вищезазначених проблем, звертаємо Вашу увагу на те, що пародонтит викликає загострення і розвиток багатьох інших хвороб організму.

Основні причини розвитку захворювання

Серед численних причин даного захворювання ротової порожнини можна виділити кілька ключових:

 • Початкові стадії розвитку гінгівіту або пародонтиту;
 • Непрофесійно виконане протезування;
 • Запальні процеси в коренях і прилеглих до них тканинах (періодонтит);
 • Ускладнення після ортодонтичного лікування;
 • Тривале носіння брекетів;
 • Неправильно сформований прикус;
 • Механічні травми твердих і м'яких тканин;
 • Тривала відсутність протезів в ротовій порожнині після процедури видалення;
 • Наявність прогресуючих кістозних утворень;
 • Погано запломбовані кореневі канали;
 • Збої в роботі гормональної системи організму;
 • Неправильний або неповноцінний догляд за порожниною рота, недотримання стандартних правил гігієни;
 • Наявність товстого шару зубного нальоту і відкладень;
 • Різке зниження імунітету;
 • Нестача вітамінів певної групи в організмі;
 • Наявність деяких хронічних захворювань з відповідними ускладненнями.

Варто відзначити, що якщо зараження відбувається на тлі прогресуючого пародонтиту або гінгівіту - то запальний процес, як правило, охоплює велику кількість зубів відразу. Якщо ж запалення ясен виникає в силу наявних кістозних утворень на зубі або непрофесійно встановлених протезів (наприклад, коронок), які своїми гострими краями подразнюють слизову, то ураження охоплює один - два зуба.

Однією з найпоширеніших причин виникнення захворювання є різні відкладення на зубах, які провокують розвиток карієсу і сприяють поширенню хвороботворних бактерій, глибоко проникають в тканини слизової.

Ми наполегливо рекомендуємо нашим пацієнтам проходити не просто регулярні профілактичні огляди у свого стоматолога, а й робити професійну чистку у фахівця. Будь-яке стоматологічне захворювання набагато простіше і швидше усунути на ранніх етапах розвитку, тому при перших же симптомах зверніться до свого лікаря.

Симптоматика хвороби

Фото. Запалені ясна, є кровоточивість та набряковість.

Симптоми запалення ясен Люмі-Дент фото

Якщо Ви сумніваєтеся, чи варто турбуватися через вищезазначену проблему, і чи звертатися за професійною стоматологічною допомогою, то уважно огляньте свою ротову порожнину і зверніть увагу на наступні симптоми:

 • Почервоніння м'яких тканин і зміна кольору слизової оболонки ротової порожнини;
 • Опухлості на яснах;
 • Кровоточивість (особливо в процесі чистки зубів);
 • Гіперчутливість (різкі больові відчуття зазвичай спостерігаються під впливом різних подразників);
 • Потемніння зубних коронок;
 • Поверхня ясен здається пухкою й має злегка розмиті контури;
 • Збільшені ясенні сосочки (які можуть закривати собою частину зубних коронок);
 • Неприємний запах з рота;
 • Іноді може з'явитися свербіж в області ураження.

Поза всяким сумнівом, самостійно поставлений собі діагноз найчастіше має сумні наслідки. Всі перераховані вище симптоми є найзагальнішими й будуть по-різному проявлятися у кожного пацієнта в силу його індивідуальних анатомічних особливостей організму. Діагностувати проблему і призначити найефективнішу схему лікування запалення ясен може тільки професійний стоматолог.

Фото. Лікування ухода ясен від зуба, фото до та після, стоматологія Люмі-Дент.

Запалення ясен до після фото Люмі-Дент

Лікарі виділяють кілька стадій і підвидів даного захворювання, кожен з яких має свою конкретну симптоматику.

 Вид запалення ясен:

 Симптоми та характерні ознаки:

• Катаральне;

Свербіж в області м'яких тканин слизової рота, іноді у пацієнта присутні хворобливі відчуття і припухлості, кровоточивість.

• Атрофічне;

Даний тип характеризується відносно не яскраво вираженими симптомами. Тканини атрофуються та оголюються корені зубів. Часто виникають гострі болі під впливом температурних подразників (занадто гаряча або холодна їжа і напої).

• Гіпертрофічне;

У пацієнта збільшені ясенні сосочки, які «закривають» собою тверді зубні тканини. Зазвичай уражається передня область обох щелеп. Біль та кровотеча виникає в запущених стадіях.

• Виразкове.

З'являється біль, неприємний свербіж, набряки, м'які тканини ротової порожнини набувають синюватого відтінку, може спостерігатися кровоточивість при натисненні на уражені інфекцією ділянки.

Всі без винятку типи цього захворювання і їх симптоми свідчать про наявність або активний розвиток гінгівіту, пародонтиту, періодонтиту. Особливо пильним слід бути, якщо починає з'являтися рухливість зубів.

Виявивши у себе будь-які з перерахованих вище ознак хвороби, перш ніж вирішувати, як і чим лікувати запалення ясен, необхідно переконатися в правильності поставленого діагнозу.

Діагностика та основні методики лікування захворювання

Діагностика запалення ясен фото Люмі-Дент Київ

Сучасні стоматологічні методики обстеження та інноваційне обладнання дозволяють найточнішим чином визначити стадію розвитку і форму захворювання, а також підібрати найбільш оптимальний спосіб лікування запалення ясен для кожного пацієнта індивідуально.

Для початку лікар проводить первинний огляд ротової порожнини, розпитує про конкретні скарги хворого, досліджує стан пульпи та перевіряє рухливість зубів, за допомогою спеціального зонда визначає глибину зубоясенної кишені.

Після візуального огляду та пальпації пацієнт направляється на рентген. Сучасне рентгенологічне обладнання дозволяє зробити панорамний знімок зубів верхньої і нижньої щелепи, який гранично точно відображає актуальний стан твердих і м'яких зубних тканин.

Лікування запалення ясен в домашніх умовах Люмі-Дент

Тільки після комплексного і професійного обстеження хворому ставиться діагноз, на підставі якого стоматолог призначає подальше лікування і визначає, як зняти запалення ясен найбільш ефективним для пацієнта чином.

Ще раз нагадуємо, що будь-які (навіть незначні на перший погляд) запальні процеси в ротовій порожнині часто вказують на наявність набагато більш серйозних стоматологічних хвороб.

М'які тканини являють собою своєрідний бар'єр, що запобігає потраплянню хвороботворних мікроорганізмів та інфекцій в кісткові тканини організму, і коли вони уражаються, зуб стає вкрай вразливими.

Запальний процес, як правило, починається в силу розвитку гінгівіту і пародонтиту. Дані захворювання відрізняються один від одного ступенем і інтенсивністю ураження м'яких зубних тканин в ротовій порожнині.

Якщо мова йде про гінгівіт, то ураження м'яких тканин слизової оболонки відбувається через скупчення нальоту і відкладень у вигляді зубного каменю. Кровоносні судини розширюються і утворюються ущільнення і набряки слизової рота, яка змінює свій колір. У пацієнта з'являються болючі і неприємні відчуття в процесі чистки зубів, часто виникають невеликі кровотечі. Якщо запустити процес лікування, може розвинутися наступна набагато більш небезпечна стадія захворювання - пародонтит.

При пародонтиті тканини слизової уражаються на більш глибокому рівні, тобто інфекція поширюється по всій ротовій порожнині, ясна ніби перестають щільно прилягати до твердих зубних тканин, відкриваючи доступ для різних інфекцій.

У хворого відзначається утворення зубного каменю і так званих «пародонтальних кишень», за допомогою яких залишки їжі і хвороботворні бактерії легко потрапляють всередину організму і вражають зубні корені. Зуби стають хиткими, можлива поява гнійних новоутворень. Запальні процеси набувають хронічного характеру.

При таких формах лікування запалення ясен в домашніх умовах не є можливим. Тут вже потрібна невідкладна стоматологічна допомога.

Чим лікувати запалення ясен: сучасні методики лікування

Лікування запалення ясен фото Люмі-Дент

Найоптимальніший спосіб лікування повинен підібрати лікар. Метод вирішення наявної у пацієнта проблеми багато в чому буде залежати від типу захворювання, яким викликані запальні процеси.

Як правило, щоб усунути подібні хвороби й запобігти можливим рецидивам, необхідно пройти комплекс певних стоматологічних процедур. Стоматологи зазвичай починають лікування з усунення щільного шару відкладень і зняття зубного каменю, які провокують активне поширення інфекції в ротовій порожнині.

Якщо запалення ясен не перейшло в запущену стадію, часто буває досить проведення стандартної комплексної професійної чистки зубів із застосуванням спеціальних паст і ультразвукового устаткування.

Вже через пару днів пацієнт відчуває значне полегшення, а стан слизової рота повністю нормалізується.

Якщо інфекція проникла всередину, і спостерігаються сильні ураження м'яких тканин, лікування запалення ясен буде більш тривалим. Лікарю можуть знадобитися спеціальні інструменти, які дозволяють вручну акуратно зняти утворені шари нальоту. У процесі зняття зазвичай застосовуються особливі полірувальні пасти, які прискорюють процес лікування і відновлення.

За одне відвідування зняти зубний камінь і усунути інфекцію буває неможливим - тоді остаточну санацію ротової порожнини, фінішну обробку та полірування зубів виконують під час другого візиту до фахівця.

У процесі повного курсу лікування пацієнтові можуть бути призначені різноманітні полоскання антисептичними засобами, застосування спеціальних протизапальних мазей і розчинів, антибіотиків у разі потреби.

Стоматолог повинен допомогти своєму пацієнту підібрати правильні засоби гігієни для догляду за порожниною рота (зубні щітки потрібної жорсткості, пасти та розчини для полоскання).

При таких симптомах, як кровоточивість і наявність припухлостей, лікар може порекомендувати пройти курс фізіотерапевтичних процедур з метою закріплення результату і запобігання рецидивам захворювання.

Іноді інфекція може настільки сильно зруйнувати тверді й м'які зубні тканини, що після зняття зубного нальоту потрібне негайне лікування карієсу, пульпіту та інших захворювань. Нерідко виникає необхідність в хірургічному втручанні (видалення зруйнованих зубів, розкритті гнійних утворень і т.п.), пломбуванні та протезуванні.

У більшості випадків призначається тривала підтримуюча терапія, яка допомагає закріпити досягнутий результат.

Схема лікування розписується для кожного пацієнта в індивідуальному порядку. Після завершення всього комплексу процедур хворим рекомендується проходити регулярні профілактичні огляди у свого лікаря.

Як зняти запалення ясен до отримання професійної стоматологічної допомоги?

Як зняти запалення ясен Люмі-Дент Київ

Якщо у Вас немає можливості негайно звернутися в стоматологічну клініку і пройти огляд у професійного стоматолога, можна скористатися рекомендаціями, наведеними нижче. Це не вирішить проблему і не усуне захворювання, але допоможе зняти гострі прояви хвороби і полегшить стан на деякий час:

 • Якщо Ви відчуваєте сильні больові відчуття, можна почати приймати різні знеболюючі засоби (темпалгін, німесил і т.п.).
 • Зняти гостру симптоматику можуть допомогти спеціальні аптечні мазі, які рівномірно розподіляють по поверхні уражених м'яких зубних тканин. Вони здатні зняти припухлості і зменшити кровоточивість. Однак самостійно нанести шар подібних мазей рівномірно і безпосередньо на ділянку ураження досить складно, і, як правило, цей метод показує себе не особливо ефективним.
 • Полоскання антибактеріальними і антисептичними розчинами добре знімає набряклість і перешкоджає подальшому розвитку хвороботворної мікрофлори. Іноді рекомендують полоскання розчинами хлоргексидину, фурациліну, соди і т.п.

При лікуванні запалення ясен в домашніх умовах багато пацієнтів вдаються до засобів нетрадиційної (народної) медицини. Звертаємо Вашу увагу, що полоскання відварами з ромашки, шавлії, звіробою, дубової кори і іншими трав'яними зборами не принесе тривалого полегшення. Відвари не можуть довго впливати на уражені ділянки слизової рота, а різні цілющі настоянки на спирту дуже швидко її пересушують.

Деякі пацієнти починають приймати антибіотики, попередньо не проконсультувавшись з досвідченим фахівцем. Прийняття даної групи препаратів допомагає (тимчасово) зупинити деякі запальні процеси і розростання інфекційних уражень, але загрожує, як правило, багатьма негативними наслідками для організму.

Ми не рекомендуємо самостійно призначати собі курс лікування запалення ясен антибіотиками тому, що це може тільки погіршити розвиток хвороби.

Профілактичні заходи

Профілактика розвитку запалення ясен Люмі-Дент

В якості профілактики розвитку захворювань слизової оболонки ротової порожнини можна порекомендувати наступне:

 • Ретельна і регулярна гігієна ротової порожнини;
 • Правильний підбір зубної щітки та засобів по догляду за порожниною рота (пасти, різноманітні ополіскувачі з антисептичною дією);
 • Негайне звернення до фахівця при появі щонайменшого занепокоєння, дискомфорту;
 • Регулярні візити до Вашого стоматолога з метою профілактичних оглядів;
 • Включення в свій раціон достатньої кількості вітамінів;
 • Збалансована дієта, відмова від шкідливих звичок (наприклад, куріння).

Якщо Ви зіткнулися з цією проблемою, ми рекомендуємо якомога детальніше ознайомитися з усіма особливостями захворювання і найбільш ефективними й сучасними методами його усунення. Отримати більш детальну інформацію про лікування запалення ясен, а також про стоматологічні клініки, в яких надають професійну допомогу, Ви можете тут.

 

Відгуки про нас

3 голосів, оцінка: 5 з 5

×
Час закінчення знижки:
0
днiв
0
годин
0
хвилин
0
секунд
Поки не піднялися ціни - запишіться на безкоштовну консультацію!
Поки не піднялися ціни - запишіться на безкоштовну консультацію!
Ваш телефон *
Сподобалася сторінка? - Розкажи друзям!
Поделиться pinterest