Відновлення і зміцнення емалі зубів

Інформація, надана в статті, не може бути використана для постановки діагнозу, призначення лікування і не заміняє консультацію лікаря.
Зміст:
 • Зубна емаль
 • Відновлення зубної емалі
 • Стирання емалі зубів
 • Відновлення зубної емалі і лікування карієсу
 • Імплантація емалі
 • Основні ознаки руйнування емалі
 • Зміцнення емалі зубів
 • Лікування чутливості (гіперестезії) зубів методом Icon
 • Технологія відновлення зубної емалі Icon
 • Методика відновлення зубної емалі Icon
 • Методика відновлення емалі зубів Icon
 • Імплантація емалі Icon
 • Технологія імплантації емалі Icon
 • Лікування карієсу та імплантація зубної емалі
 • Процедура лікування зубів Icon
 • Протипоказання
 • Можливі побічні ефекти процедури
 • Профілактика появи чутливості
 • Вартість відновлення зубної емалі

Зубна емаль

Це зовнішня оболонка коронкової частини зуба, що складається в основному з речовин неорганічного походження (до 98%) і води, вважається найтвердішою тканиною в людському організмі. Товщина цієї зовнішньої захисної оболонки неоднорідна на різних ділянках зуба, в пришийковій області вона дуже тоненька або зовсім відсутня.

 

Зміцнення відновлення зубів зубної емалі Люмі-Дент

 

Емаль зубів, незважаючи на свою твердість, рано чи пізно починає стиратися, тьмяніти, її колір стає все темніше (особливо це помітно по переднім різцям). По мірі зменшення її товщини – зубні тканини робляться більш вразливими і поступово починають руйнуватися під впливом безлічі внутрішніх і зовнішніх чинників.

Якщо цей твердий захисний шар піддається якомусь пошкодженню, організм людини вже не здатний самостійно впоратися із запущеними процесами руйнування.

Відновлення зубної емалі

Стало можливим завдяки сучасним стоматологічним методам та матеріалам.

Стирання емалі зубів

Неминуче призводить до каріозних процесів, які досить швидко розвиваються у важкодоступних ділянках між зубками. Якщо запустити проблему, то з часом в емалі утворюються «пори», і у людини з'являється карієс.

Відновлення зубної емалі і лікування карієсу

На початкових стадіях значно простіше – сучасна стоматологія може запропонувати цілий ряд методів, які в більшості випадків менш травматичні і безболісні для пацієнта.

Імплантація емалі

Це комплекс спеціальних стоматологічних процедур по відновленню втрачених зубних тканин.

Він дозволяє досить швидко зупинити карієс і відновити втрачену захисну оболонку зубів.

 

Основні ознаки руйнування емалі

 

Відновлення зубної емалі зубів Люмі-Дент фото

 

Щоб вчасно зупинити руйнівні процеси, необхідно знати основні ознаки руйнування і потоншення зубної емалі:

 • Підвищена чутливість (гіперестезія) зубних тканин, що виявляється під впливом деяких подразників: повітря, яке вдихається, холоду, вживання занадто гарячої їжі і рідин, кислотовмісних продуктів і тп.;
 • Потемніння емалі – вона набуває сіруватого або жовтуватого відтінку, втрачається її природний, здоровий блиск;
 • Поява плям на зубах (пігментація);
 • Виникнення карієсу – на початковому етапі формуються шорсткості на поверхні зубних тканин, після чого виникають каріозні порожнини і спостерігається сильне потемніння емалі;
 • Можлива зміна форми зубчиків, які починають виглядати округлими укороченими або просто маленькими і ламкими;
 • Утворення мікротріщин.

Причиною крихкості емалі є множинні фактори: нестача вітамінів і мінералів (фтору, кальцію), флюороз (надлишок фтору в організмі), спадкова схильність, підвищене механічне навантаження на зубки, склад слини, захворювання шлунково-кишкового тракту, недотримання правил гігієни, використання занадто жорсткої щітки, часті процедури відбілювання (як домашнього, так і професійного), хронічні захворювання, часте вживання кислотовмісних продуктів і солодощів, шкідливі звички і тп.

Зміцнення емалі зубів

Сучасна стоматологія має цілий арсенал методик, що застосовуються для відновлення емалі зубів.

Після ретельного обстеження, враховуючи стан емалі і анатомічних особливостей організму, лікар може порадити пройти конкретний комплекс відновлювальних процедур.

Ми не рекомендуємо самостійно призначати собі лікування, так як в даному випадку можна тільки погіршити ситуацію.

У мережі клінік Люмі-Дент в Києві працюють висококваліфіковані фахівці, які завжди готові допомогти підібрати найбільш оптимальні і сучасні методики зміцнення емалі зубів. У нас використовується найінноваційніше обладнання, яке дозволяє вирішити проблему будь-якої складності.

Якщо після обстеження пацієнта виявляється, що пошкодження захисного шару незначні, то, як правило, призначаються процедури фторування і ремінералізації зубів.

Фтор є незамінним мінералом для формування зубних рядів. Часом в раціоні фтору може не вистачити, і тоді потрібно заповнити цю нестачу процедурою фторування, яка сприяє активному відновленню емалі зубів.

Дана стоматологічна методика допомагає істотно зменшити різні пошкодження, ліквідувати маленькі тріщинки, позбутися підвищеної чутливості (гіперестезії) зубів.

Фторування, в процесі якого на емаль наноситься спеціальний фтор-лак, рекомендується проводити не частіше, ніж раз в шість місяців, щоб не перенасичити організм фтором.

 

Стираємість емалі зубів зміцнення Люмі-Дент фото

 

Процедура ремінералізації також є високоефективною в розрізі зміцнення емалі зубів. Суміші, що застосовуються в процесі лікування, містять не тільки фтор, а й інші дуже корисні речовини, які сприяють відновленню структури емалі.

Ремінералізація являє собою комплекс процедур, які мають «накопичувальний ефект».

 

Відновлення зміцнення зубної емалі лікування фото Люмі-Дент

 

Всіх перерахованих вище способів відновлення зубної емалі буде достатньо пацієнту, у якого руйнування було призупинено на початковій стадії і не мало таких ускладнень, як каріозні процеси і тп.

У разі більш глибоких уражень призначаються серйозніші підходи до лікування. Якщо емаль зовсім потоншала і має множинні дефекти (пігментація, каріозні порожнини) може знадобитися композитна реставрація з використанням спеціальних пломбувальних матеріалів або встановлення керамічних вінірів.

Основним недоліком цих методів відновлення зубної емалі є незворотній процес руйнування безпосередньо самого захисного покриття зубчика.

Лікування чутливості (гіперестезії) зубів методом Icon

Існує ще одна методика, що дозволяє виконати повне відновлення без будь-якої шкоди для організму. Процедура імплантації емалі зубів виконується далеко не в кожній клініці Києва.

У мережі клінік Люмі-Дент використовують тільки високоефективні методи лікування, зокрема технологію імплантації емалі зубів Icon, яка ідеально відновлює естетику посмішки і структуру пошкоджених зубних тканин.

Технологія відновлення зубної емалі Icon

Якщо у Вас з'явилася пігментація, тріщини на зубках, гіперчутливість, сірий або жовтий наліт, карієс, Icon технологія зміцнення зубної емалі ідеальний варіант для Вас для повного відновлення зубних тканин.

Імплантація емалі Icon фото Люмі-Дент

Технологія Icon дозволяє якісно і на довгий термін зміцнити захисний шар зуба. Наша команда професіоналів досконало володіє цією методикою і буде рада допомогти Вам повернути здорову і гарну посмішку.

Методика відновлення зубної емалі Icon

Допомагає зупинити каріозні ураження на ранній стадії. Карієс найчастіше утворюється у важкодоступних місцях – там, куди погано потрапляє зубна щітка. В результаті, у роті накопичується велика кількість бактерій, які сприяють утворенню каріозних уражень і поступово руйнують емаль.

Такі процедури як ремінералізація або фторування не зможуть вирішити проблему в запущених випадках.

Однак не варто панікувати – інноваційна технологія Icon лікування карієсу і імплантації зубної емалі дозволяє обійтися без свердління та будь-яких хворобливих процедур препарування. Вона абсолютно безпечна для пацієнта і дає стовідсотковий результат.

Методика відновлення емалі зубів Icon

Методика Icon успішно застосовується для вирішення проблем пігментації емалі (плям білого або жовтуватого відтінку). Процедура лікування триває всього двадцять хвилин, не викликає жодних неприємних відчуттів у пацієнта і не вимагає повторного відвідування стоматолога.

 

Зміцнення лікування емалі зубів Люмі-Дент

 

Технологія Icon полягає в застосуванні спеціального стоматологічного складу – полімерного матеріалу, який наноситься фахівцем у кожну окрему порожнину, що утворилася в результаті каріозного ураження.

Склад сприяє надійному закриттю порожнин і зупинці розмноження хвороботворних бактерій, а також активно загоює тріщини, які з'явилися на зубчику.

Імплантація емалі Icon

це воістину інноваційна методика, яка не має аналогів. Нанесений склад максимально дбайливо і надійно купірує каріозну порожнину і заповнює всі мікротріщини, забезпечує збереження зуба і зміцнює його стійкість до зовнішніх подразників.

Фахівці в усьому світі сходяться на думці, що технологія Icon – унікальна розробка в сучасній стоматології, яка забезпечує бездоганну естетику і продовжує життя Ваших зубів на довгий час.

Перш ніж приступити до лікування за допомогою вищезгаданої методики лікар зобов'язаний провести ретельну рентгенодіагностику і виявити глибину каріозних уражень і тріщин.

У мережі клінік Люмі-Дент є власні рентген-кабінети, в яких встановлені надпотужні цифрові рентгенівські апарати, які дозволяють з точністю визначити область патології.

Інноваційна цифрова техніка дає можливість шляхом виставлення спеціальних фільтрів і контрастності детально розглянути кожен міліметр наявної у пацієнта патології.

Варто зазначити, що в стоматології існує спеціальна класифікація ступеня і глибини каріозних уражень: карієс зубної емалі (умовне позначення E) і карієс дентину (D). Усередині цієї класифікації існує своя градація – карієс емалі розподіляється на дві підгрупи Е1 і Е2, карієс дентину має три ступеня розвитку – D1, D2, D3.

Якщо у пацієнта виявлені каріозні ураження ступеня E1, E2, D1 – то з ними успішно впорається технологія відновлення зубної емалі Icon.

 

Технологія імплантації емалі Icon

 

Імплантація відновлення емалі зубів Icon Люмі-Дент

 

Має безліч переваг в порівнянні із застарілими традиційними методиками:

 • Повністю відновлює зубну емаль, зупиняє каріозні процеси, забезпечуючи повну безпеку зубних тканин на довгі роки;
 • Дозволяє повністю зберегти природність форми зуба;
 • Значно покращує естетику зубного ряду;
 • Жодних больових відчуттів, уколів, анестезії, бормашини;
 • Усі наявні плями і порожнини зникають за одне відвідування стоматолога;
 • Лікування карієсу Icon – технологією проводиться всього за п'ятнадцять-двадцять хвилин.

На сьогодні карієс є однією з найчастіших проблем з якою звертаються пацієнти різного віку.

Технологія Icon поки не набула великої популярності в Україні, в силу того, що вкрай мала кількість стоматологічних клінік можуть запропонувати таку послугу.

Лікування карієсу та імплантація зубної емалі

Це абсолютно новий підхід до лікування карієсу і відновленню емалі. Суть методики полягає в тому, щоб закрити кожну пору емалі і захистити її від проникнення шкідливих кислот (карієс-статичний ефект).

Методика микроінвазивного лікування емалі була розроблена вченими H. Meyer-Lueckel і S. Paris. Вони спробували використовувати 15% розчин соляної і пірогенної кислоти для видалення «псевдоінтактного» шару захисної оболонки зубчика. Порожнини пропонувалося заповнювати спеціальним складом смол (Icon-Infiltrant). Їх розробка лягла в основу методу Icon-Etch.

Процедура лікування зубів Icon

Після рентгенодіагностики та уважного вивчення ротової порожнини клієнта і області каріозного ураження, лікар вирішує, який набір використовувати: Icon Caries infiltrant-approximal або Icon Caries infiltrant-vestibular.

 

Імплантація емалі Icon зміцнення зубів фото Люмі-Дент

 

Кожен набір містить насадки для нанесення соляної кислоти (протравлюючого агента) і спеціальні клини, які дозволяють проникнути і ретельно обробити кожну міжзубну ділянку. Після даних маніпуляцій лікар запускає в роботу світлову установку і проводить процедуру сушіння зубної емалі кондиціонером Icon-Dry.

Існує кілька технологій відновлення зубної емалі і лікування карієсу Icon, кожна з яких призначена для певного типу лікування і ступеня тяжкості ураження:

 • Icon Karies infiltrant-approximal – призначений для дуже м'якого і щадного способу лікування каріозних уражень, вкрай ефективний на ранніх стадіях розвитку патології;
 • Icon Karies infiltrant-vestibular – призначений виключно для обробки вестибулярних поверхонь і використовується, як правило, після курсу ортодонтичного лікування (звертаємо Вашу увагу на те, що при усуненні білуватих плям через пару місяців після зняття брекет-системи, обробку емалі доведеться проводити двічі для повного усунення дефекту).

Протипоказання

 • Методику лікування Icon суворо забороняється застосовувати в разі каріозних уражень типу D2 – D3;
 • Даний метод не можна використовувати, якщо дефекти емалі у пацієнта викликані ерозією, флюорозом, гіпоплазією або серйозною травмою;
 • Протипоказано застосування препаратів Icon при алергії на будь-який з компонентів складу.

Можливі побічні ефекти процедури

 • Якщо в процесі нанесення складу Icon-Etch потрапляє безпосередньо на слизову ротової порожнини – то в місці потряпляння може утворитися біла плямочка, яка повинна зникнути через кілька днів;
 • Можливі загострення контактної алергії на застосовувані суміші.

Профілактика появи чутливості

Нижче наведені профілактичні заходи для збереження зубної емалі:

 • Регулярні профілактичні огляди у стоматолога;
 • Проходження раз на півроку процедури ремінералізації для зміцнення зубної емалі;
 • Дотримання правил гігієни, правильний підбір засобів догляду за ротовою порожниною (ознайомтеся з методикою правильного чищення зубів, підберіть найоптимальнішу для Вас зубну щітку);
 • Вживання достатньої кількості вітамінів і мінералів;
 • Відмова від надмірного вживання кислотовмісних і солодких продуктів;
 • Перегляд своїх звичок (не гризти нігті, не лузати насіння).

Вартість відновлення зубної емалі

У мережі клінік Люмі-Дент в Києві застосовують найбільш інноваційні та ефективні методики усунення гіперестезії (чутливості), та відновлення емалі зубів.

Наші фахівці мають величезний досвід і вже не перший рік успішно справляються з проблемами з зубами будь-якої складності. Наші клініки займають лідируючі позиції на ринку стоматологічних послуг в Києві, і ми з великою увагою і відповідальністю підходимо до лікування кожного нашого пацієнта.

 

Імплантація емалі зміцнення зубів фото Люмі-Дент

 

Вартість всіх наших послуг завжди підтверджується високою якістю виконаних робіт та професійним підходом до лікування.

Ознайомитися з цінами на всі види стоматологічних послуг наших клінік, а також дізнатися вартість імплантації зубної емалі, Ви зможете вгорі і внизу цієї сторінки.

В окремому розділі «Ціни» вказані всі види стоматологічних послуг, що надаються мережею клінік Люмі-Дент.

У розділі сайту «Про клініку» → «ВІДГУКИ» є безліч коментарів і відео відгуків наших пацієнтів, які поділилися своїми враженнями про наші клініки, лікарів, якість лікування і рівень обслуговування.

Не відкладайте проблему в довгий ящик, зв'яжіться з нами за багатоканальним телефоном (044) 383 22 88 та отримайте детальну інформацію про необхідний вид лікування і запишіться на безкоштовну консультацію до наших фахівців.

Ціни на деякі види стоматологічних послуг клінік Люмі-Дент в Києві

Найменування послуги

Ціна, гривень

Огляд, консультація стоматолога.

безкоштовно

Виготовлення ортопантомограми (панорамний знімок).

300

Телерентгенографія (ТРГ) в бічній проекції.

300

КТ в.щ. + н.щ. в прикусі.

720

Проведення глибокого фторування (1 зуб).

190

Лікування карієсу «без сверління» Icon.

1200

Проведення природної імплантації емалі (до 5 зубів).

1380

Герметизація фісур.

от 500 до 700

Точний розрахунок вартості лікування в мережі стоматологічних клінік Люмі-Дент в Києві Ви отримаєте в процесі первинної консультації з нашими досвідченими стоматологами, які підберуть індивідуально для Вас найоптимальніше лікування.

 
Відгуки про нас

3 голосів, оцінка: 5 з 5

×
Час закінчення знижки:
0
днiв
0
годин
0
хвилин
0
секунд
Поки не піднялися ціни - запишіться на безкоштовну консультацію!
Поки не піднялися ціни - запишіться на безкоштовну консультацію!
Ваш телефон *
Сподобалася сторінка? - Розкажи друзям!
Поделиться pinterest