8:00 - 21:00
ua

Як Відновити Емаль На Зубах?

Дивіться відео з нашими лікарями стоматологами
Зміст:
 • Що таке Зубна емаль?
 • Відновлення зубної емалі
 • Гіпоплазія
 • Основні ознаки руйнування емалі
 • Лікування і зміцнення емалі зубів
 • Як відновити емаль на зубах?
 • Імплантація емалі зубів методом Icon
 • Процедура лікування емалі зубів Icon
 • Протипоказання
 • Можливі побічні ефекти процедури
 • Профілактика
 • Вартість відновлення зубної емалі (нарощування)
 • Як відновити зуби в Києві?

 

Що таке Зубна емаль?

Емаль - це зовнішня оболонка коронкової частини зуба, що складається в основному з речовин неорганічного походження (до 98%) і води, вважається найтвердішою тканиною в людському організмі.

Товщина зубної емалі неоднорідна на різних ділянках зуба, в пришийковій області вона зовсім тоненька або зовсім відсутній.

Фото. Будова зуба по шарам - емаль, дентин, пульпа.

Зміцнення відновлення зубів зубної емалі Люмі-Дент

 

Зубна емаль, незважаючи на свою твердість, рано чи пізно починає стиратися, тьмяніти, її колір стає все темніше (особливо це видно по переднім різцям). У міру зменшення товщини зубної емалі - зуби робляться все більш уразливими і поступово починають руйнуватися під впливом безлічі внутрішніх і зовнішніх факторів.

Якщо цей твердий захисний шар зуба піддається якомусь пошкодженню, організм людини вже не здатний самостійно впоратися з запущеними процесами руйнування.

Відновлення зубної емалі

Успішно проводити відновлення емалі зубів стало можливим завдяки сучасним стоматологічним методам і матеріалами.

Відновлення зубної емалі - необхідно для:

 • профілактики карієсу, попередження її подальшого руйнування;
 • усунення підвищеної чутливості зубів (гіперестезії), і захворювань, пов'язаних з ерозією емалі;
 • зміцнення зубів в цілому.

Ерозія емалі може утворитися в зв'язку з тривалим кислотним впливом на зуби різних реагентів - великої кількості прийому цитрусових, цукерок, кола-коли, пепсі-коли, інших агресивних хімічних напоїв. Її розвитку також сприяє погана гігієна порожнини рота.

Відновлення емалі зубів також необхідно проводити при її недорозвиненні - гіпоплазії.

Гіпоплазія

Гіпоплазія емалі утворюється в результаті недостатнього формування емалевого шару зуба в період закладки і зростання зубного зачатка - фолікула.

При лікуванні гіпоплазії зубів використовуються загальноприйняті технології і засоби, які застосовують для зміцнення інших захворювань емалі.

Відновлення зубної емалі довгий час було проблематичним і малоуспішним, внаслідок недостатньо ефективних технологій, що застосовуються аж до сьогоднішніх днів.

Найкращою методикою зміцнення емалі було фторування - покриття зубів фторлаком, що містить сполуки фтору.

Однак ефективність таких зубних лаків була незначною, внаслідок того, що молекули фтору не могли пройти крізь малі щілини між емалевими призмами, з яких складається зовнішня оболонка зубів.

Молекули фтору швидко зчищались при звичайній механічній очистці зубними щітками, і особливого зміцнення зубів не відбувалося.

 

Основні ознаки руйнування емалі

 

Відновлення зубної емалі зубів лікування Люмі-Дент фото

 

Щоб вчасно зупинити руйнівні процеси в зубах, необхідно знати основні ознаки руйнування і стоншування емалі:

 • Підвищена чутливість зубів, що виявляється під впливом деяких подразників: вдихаємого повітря, холоду, вживання занадто гарячої їжі і рідин, що містять кислоти їжі і тп.;
 • Потемніння емалі - вона набуває сіруватого або жовтуватого відтінку, втрачається її природний, здоровий блиск;
 • Поява плям на зубах (пігментація емалі);
 • Виникнення зубного карієсу - на початковому етапі формуються шорсткості на поверхні зубів, після чого виникають каріозні порожнини і спостерігається сильне потемніння ділянки емалі;
 • Можлива зміна форми надясенної частини зуба, вона починає виглядати округлою, укороченою або просто маленькою і крихкою;
 • Утворення мікротріщин на зубі.

Причиною крихкості зубної емалі є множинні фактори:

 • нестача вітамінів і мінералів (фтору, кальцію);
 • флюороз (надлишок фтору в організмі);
 • спадкова схильність;
 • підвищене механічне навантаження при жуванні;
 • склад слини;
 • захворювання шлунково-кишкового тракту;
 • недотримання правил гігієни;
 • використання занадто жорсткої зубної щітки;
 • хронічне захворювання;
 • часте вживання кислотовмісних продуктів і солодощів;
 • шкідливі звички і тп.

Лікування і зміцнення емалі зубів

Гіперстезія зубів дає про себе знати за характерними больовими відчуттями у відповідь на різні подразники:

 • хімічні (кислі, солоні, солодкі);
 • термічні (холодні, гарячі);
 • механічні (при пережовуванні їжі).

Лікування та відновлення емалі зубів - це по суті одні і ті ж самі лікувальні і профілактичні процеси, покликані максимально ущільнити структуру емалевих призм, і запечатати проміжки між ними, для перешкоджання впливу різних подразників.

Ефективне зміцнення зубів і ясен також має важливе значення, так як саме стан ясен безпосередньо впливає на рухливість зубів, і їх жувальну ефективність, що розвивається при пережовуванні їжі. Здорові ясна не повинні кровоточити і запалюватися.

Гінгівіт, пародонтит - захворювання ясен запальної природи, що ведуть до всіх вищезазначених симптомів. При запущених стадіях пародонтиту - зуби розхитуються і випадають.

Як відновити емаль на зубах?

Сучасна стоматологія має цілий арсенал методик - як відновити і зміцнити емаль зуба. Ці технології застосовуються для лікування і відновлення емалі зубів, і зміцнення її структури.

Ми не рекомендуємо самостійно призначати собі лікування емалі, так як в даному випадку можна тільки погіршити ситуацію.

Після ретельного обстеження, виходячи зі стану емалевого шару і анатомічних особливостей організму, лікар може порадити пройти конкретний комплекс відновлювальних процедур.

У мережі клінік Люмі-Дент в Києві працюють висококваліфіковані фахівці, які завжди готові допомогти підібрати найбільш оптимальні і сучасні методики лікування і зміцнення зубної емалі. У нас використовується саме інноваційне обладнання, яке дозволяє швидко зміцнити емаль зуба.

Якщо після обстеження пацієнта виявляється, що пошкодження емалі зовсім незначні, то, як правило, призначають процедури ремінералізації і фторування зубів.

Фтор є незамінним мінералом для формування зубів. Часом в раціоні фтору може не вистачити, і тоді потрібно заповнити цю нестачу ефективною процедурою глибокого фторування, яка сприяє активному відновленню емалі зубів.

Дана стоматологічна методика глибокого фторування відрізняється від звичайної аплікації фторлаку. Вона допомагає:

 • істотно відновити зубну емаль;
 • зменшити різні її пошкодження;
 • ліквідувати маленькі тріщинки;
 • позбутися від підвищеної болючості зубів.

Звичайне покриття зубів фторлаком дає короткочасний ефект, оскільки іони фтору не проникають вглиб емалі.

Глибоке фторування, в процесі якого на емаль наноситься спеціальна двокомпонентна система, рекомендується проводити не частіше, ніж раз в шість місяців, щоб не перенаситити організм фтором.

Суть технології ремінералізації емалі німецькою системою Human-Hemie GmbH - детально описана на сторінці фторування зубів.

Фото. Відновлення емалі зубів глубоким фторуванням.

Зміцнення емалі зубів імплантація Люмі-Дент фото

Процедура ремінералізації також є високоефективною в розрізі зміцнення емалі зубів. Лікування емалі відбувається за допомогою складів, що містять не тільки фтор, а й інші дуже корисні речовини, які сприяють відновленню структури емалевої оболонки.

Ремінералізація являє собою комплекс процедур, які мають «накопичувальний ефект».

Відновлення зміцнення зубної емалі лікування фото Люмі-Дент

Всіх перерахованих вище способів зміцнення та відновлення зубної емалі - буде досить пацієнтові, у якого руйнування було призупинено на початковій стадії і не мало таких ускладнень, як каріозні процеси і тп.

У разі більш глибоких вражень емалі призначаються серйозніші підходи до лікування емалевого шару. Якщо він зовсім потоншав і має множинні дефекти (пігментація, каріозні порожнини) - може знадобитися композитна реставрація з використанням спеціальних пломбувальних матеріалів, або установка керамічних вінірів.

Основним недоліком цих методів відновлення зубної емалі є незворотній процес руйнування самої емалевої оболонки.

Імплантація емалі зубів методом Icon

Існує методика імплантації емалі, що дозволяє виконати її повне відновлення без будь-якої шкоди для організму. Процедура імплантації емалі зубів виконується далеко не в кожній клініці Києва.

У мережі клінік Люмі-Дент використовують тільки високоефективні методи лікування емалевої оболонки, зокрема технологію імплантації емалі зубів Icon, яка ідеально відновлює естетику усмішки і структуру пошкоджених зубних тканин.

Технологія імплантації емалі методом Icon допомагає зупинити каріозні поразки на самій ранній стадії. Карієс часто утворюється в самих важкодоступних місцях - там, куди погано потрапляє зубна щітка. В результаті, в роті накопичується велика кількість бактерій, які сприяють утворенню каріозних поразок і поступово руйнують емалеву оболонку.

Такі процедури, як ремінералізація або фторування - не зможуть вирішити проблему в запущених випадках.

Однак не варто панікувати - інноваційна технологія імплантації емалевих призм Icon дозволяє обійтися без свердління та будь-яких болючих процедур препарування.

При ній зубна емаль відновлюється природнім шляхом.

Вона абсолютно безпечна для пацієнта і дає стовідсотковий результат.

Технологія відновлення зубної емалі Icon

Якщо у Вас на емалевій поверхні з'явилася пігментація, тріщини, гіперчутливість, сірий або жовтий наліт, карієс - Icon технологія зміцнення зубної емалі ідеальний варіант для Вас для її повного відновлення.

Фото. Рідка емаль для зубів Icon.

Імплантація емалі зубів Icon фото Люмі-Дент

Методика імплантації Icon дозволяє якісно і на довгий термін зміцнити зовнішній емалевий шар. Наша команда професіоналів досконало володіє цією технологією імплантації, і буде рада допомогти Вам повернути здорову і гарну усмішку.

Методика відновлення емалі зубів Icon

Методика імплантації Icon успішно застосовується для вирішення проблем пігментації емалевої поверхні (плям білого або жовтуватого відтінку). Процедура лікування емалі проводиться за 1 раз, триває всього двадцять хвилин, не викликає ніяких неприємних відчуттів у пацієнта і не вимагає повторного відвідування стоматолога.

Зміцнення лікування імплантація емалі зубів Люмі-Дент

Процедура імплантації емалі полягає в застосуванні спеціального стоматологічного складу - полімерного матеріалу, який наноситься фахівцем в кожну окрему порожнину, що утворилася в результаті ураження емалевої оболонки.

Рідка емаль для зубів Icon сприяє надійному закриттю порожнин і зупинці розмноження патогенних бактерій, а також активно загоює тріщини на поверхні.

Імплантація емалі зубів Icon

Це дійсно інноваційна методика, яка не має аналогів. Нанесений склад максимально дбайливо і надійно усуває каріозну порожнину і заповнює всі мікротріщини, забезпечує збереження тканин, і зміцнює їх стійкість до зовнішніх подразників.

Фахівці в усьому світі сходяться на думці, що метод імплантації Icon - унікальна розробка в сучасній стоматології, яка забезпечує бездоганну естетику і продовжує життя Ваших зубів на довгий час.

Перш ніж приступити до лікування за допомогою вищезгаданої методики, лікар зобов'язаний провести ретельну рентгенодіагностику і виявити глибину каріозних або інших уражень емалевої оболонки.

У мережі клінік Люмі-Дент є власні рентген-кабінети, в яких встановлені надпотужні цифрові рентгенівські апарати, які дозволяють з точністю визначити область патології.

Інноваційна цифрова техніка дає можливість шляхом виставлення спеціальних фільтрів і контрастності детально розглянути кожен міліметр наявної у пацієнта патології.

Варто відзначити, що в стоматології існує спеціальна класифікація ступеня і глибини каріозних поразок:

 • карієс емалевого шару (умовне позначення E);
 • карієс дентину (D).

Усередині цієї класифікації існує своя градація - група Е підрозділяється на дві підгрупи Е1 і Е2, карієс дентину має три ступеня розвитку - D1, D2, D3.

Якщо у пацієнта виявлені каріозні поразки ступеня E1, E2, D1 - то з ними успішно впорається технологія відновлення зубної емалі Icon.

Технологія імплантації зубної емалі Icon

Імплантація зубної емалі Icon Люмі-Дент

Має безліч переваг в порівнянні з застарілими традиційними методами:

 • Повністю відновлює емалевий захисний шар, зупиняє каріозні процеси, забезпечуючи повну безпеку дентальних тканин на довгі роки;
 • Дозволяє повністю зберегти природність форми;
 • Значно покращує естетику зубного ряду;
 • Ніяких больових відчуттів, уколів, анестезії, бормашини;
 • Всі наявні плями і порожнини зникають за одне відвідування стоматолога;
 • Лікування емалі зубів Icon - технологія проводиться всього за п'ятнадцять-двадцять хвилин.

На сьогодні зубна біль на різні подразники - є однією з найбільш частих проблем, з якою звертаються пацієнти різного віку.

Технологія Icon поки не набула великої популярності в Україні, в силу того, що вкрай мала кількість стоматологічних клінік можуть запропонувати таку послугу.

Імплантація зубної емалі

Це абсолютно новий підхід до лікування чутливості і відновленню емалі зубів. Суть методики полягає в тому, щоб закрити кожну емалеву пору, і захистити її від проникнення шкідливих кислот (каріес-статичний ефект).

Методика мікроінвазивного лікування була розроблена вченими H. Meyer-Lueckel і S. Paris. Вони спробували використовувати 15% розчин соляної кислоти і пірогенної для видалення «псевдоінтактного» шару захисної оболонки. Порожнину пропонувалося заповнювати спеціальним складом смол (Icon-Infiltrant). Їх розробка лягла в основу методу Icon-Etch.

Процедура лікування емалі зубів Icon

Після рентгенодіагностики та уважного вивчення ротової порожнини клієнта і області каріозного ураження, лікар вирішує, який набір імплантації використовувати - Icon Caries infiltrant-approximal, або Icon Caries infiltrant-vestibular.

 

Імплантація емалі Icon зміцнення зубів фото Люмі-Дент

 

Кожен набір містить насадки для нанесення соляної кислоти (протравлюючого агента), і спеціальні клини, які дозволяють проникнути і ретельно обробити кожну міжзубну ділянку. Після даних маніпуляцій лікар запускає в роботу світлову установку і проводить процедуру сушіння емалевої поверхні кондиціонером Icon-Dry.

Існує кілька технологій відновлення зубної емалі Icon, кожна з яких призначена для певного типу лікування і ступеня тяжкості ураження:

 • Icon Karies infiltrant-approximal - призначений для дуже м'якого і щадного способу лікування каріозних уражень, вкрай ефективний на ранніх стадіях розвитку патології;
 • Icon Karies infiltrant-vestibular - призначений виключно для обробки вестибулярних поверхонь і використовується, як правило, після курсу носіння брекетів (звертаємо Вашу увагу на те, що при усуненні білуватих плям через пару місяців після зняття брекет-системи - обробку емалевої поверхні доведеться проводити двічі для повного усунення дефекту).

Протипоказання

 • Методику нарощування Icon суворо забороняється застосовувати в разі каріозних поразок типу D2 - D3;
 • Даний метод нарощування можна використовувати, якщо дефекти емалевої поверхні у пацієнта викликані ерозією, флюорозом, гіпоплазією або серйозною травмою;
 • Протипоказано застосування препаратів Icon при алергії на який-небудь з компонентів складу.

Можливі побічні ефекти процедури

 • Якщо в процесі нанесення складу Icon-Etch потрапляє безпосередньо на слизову ротової порожнини - то в місці попадання може утворитися біла плямочка, яка повинна зникнути через кілька днів;
 • Можливі загострення контактної алергії на застосовувані склади.

Профілактика

Нижче наведені профілактичні заходи для збереження цілими зубів:

 • Регулярні профілактичні огляди у стоматолога;
 • Проходження раз на півроку процедури ремінералізації для зміцнення зубної емалі;
 • Дотримання правил гігієни, правильний підбір засобів по догляду за ротовою порожниною (ознайомтеся з методикою правильної гігієнічної чистки, підберіть найбільш оптимальну для Вас щітку);
 • Вживання достатньої кількості вітамінів і мінералів;
 • Відмова від надмірного вживання кислотовмісних і солодких продуктів;
 • Перегляд своїх звичок (не гризти нігті, не лузати насіння).

Вартість відновлення зубної емалі (нарощування)

Скільки коштує наростити емаль на 1 зубі? 

Послуга Ціна, грн.
Покриття зубів фторлаком 1063
Відновлення емалі зуба Icon 1450  
Глубоке фторування ( 1 зуб ) 225  

 

Як відновити зуби в Києві?

У мережі клінік Люмі-Дент в Києві застосовують найбільш інноваційні та ефективні методики відновлення емалі зубів імплантацією.

Наші фахівці мають величезний досвід і вже не перший рік успішно справляються зі стоматологічними проблемами будь-якої складності.

Наші клініки займають лідируючі позиції на ринку стоматологічних послуг в Києві, і ми з великою увагою і відповідальністю підходимо до лікування кожного нашого пацієнта.

Відновлення емалі зубів фото Люмі-Дент

Вартість всіх наших послуг завжди виправдовується високою якістю виконаних робіт та професійним підходом до лікування.

Ознайомитися з цінами на всі види стоматологічних послуг наших клінік - Ви зможете вгорі і внизу цієї сторінки.

В окремому розділі «Ціни стоматології» вказані всі види стоматологічних послуг, що надаються мережею клінік Люмі-Дент.

У розділі сайту «Про клініку» → «ВІДГУКИ» є безліч коментарів і відео відгуків наших пацієнтів, які поділилися своїми враженнями про наші клініки, лікарях, якості лікування і рівень обслуговування.

Точний розрахунок вартості відновлення емалі зубів імплантацією - в мережі стоматологічних клінік Люмі-Дент в Києві - Ви отримаєте в процесі первинної консультації з нашими досвідченими стоматологами, які підберуть індивідуально для Вас найбільш оптимальне лікування.

 

Запишіться відновити зубну емаль в клініки Люмі-Дент, на безкоштовну консультацію!

Цю послугу в наших клініках надають лікарі стоматологи
Поширені запитання та відповіді
Чи відновлюється зубна емаль?

Так, емаль зубів підлягає відновленню:

 • щодня цей процес відбувається за рахунок іонів кальцію, що містяться в слині;
 • також емаль відновлюється після кожного проведеного сеансу гігієни порожнини рота - чищення зубів з пастою, полоскань ротовими ополіскувачами;
 • крім того, відновлення зовнішньої оболонки зуба відбувається в результаті стоматологічних процедур: фторування, ремінералізації, імплантації зубної емалі.
Стоншується емаль зубів - що робити?

Якраз в цьому випадку підійде методика емалевої імплантації Icon. Запишіться на консультацію і отримаєте додаткову інформацію у свого стоматолога.

Як виглядає здорова емаль?
 • її поверхня гладка і блискуча;
 • на емалі немає плям або смуг різного кольору, чорних крапок.
Яка зубна паста краща для емалі?

Перш ніж відповідати на це питання, нагадаємо:

 • жодна зубна паста не здатна повернути назад руйнування, якщо емаль вже пошкоджена, домашній метод лікування не допоможе, навіть якщо використовувати дорогий засіб і самостійно чистити зуби дуже інтенсивно;
 • стирання емалевого шару - природний процес, який зубна паста може прискорити, але не може сповільнити, тому і потрібно ходити на профілактичні огляди - стоматолог вчасно побачить проблему і призначить лікування, яке займе мінімум часу і не потребує свердління;
 • практично будь-яка паста містить абразиви, відрізняється тільки їх розмір (чим дрібніша фракція, тим повільніше стирається емаль).

Головна умова вибору, якою пастою чистити зуби для відновлення емалі, - збалансований склад і відсутність компонентів, здатних нашкодити конкретній людині. Лікарі мережі клінік ЛюміДент із задоволенням допомагають своїм пацієнтам вибрати найбільш підходящий індивідуальний засіб для щоденної гігієни.

Чи можна відновити зубну емаль?

Якщо розраховувати тільки на хорошу зубну пасту і дотримуватися головної умови гігієни (регулярне чищення зубів по 2 хвилини мінімум вранці і ввечері), ефект буде, але нижче очікуваного.

Для відновлення емалі потрібен комплекс рішень:

 • хороша паста, підібрана індивідуально (можна чергувати склади з кальцієм або фтором, але стоматологи не рекомендують вибирати засоби, в яких присутні обидва компонента - вони один одного нейтралізують);
 • збалансований раціон (є маса продуктів, які містять мінерали і елементи, необхідні емалі);
 • вітамінізація (якщо весь організм недоотримує вітамінів, це позначиться і на емалі);
 • намагатися виключити механічне пошкодження (поменше насіння і сухариків, ніяких ковпачків ручок в роті і т.п.);
 • і звичайно, гарний настрій - часті стреси в першу чергу руйнують емаль.

З обов'язкових компонентів, які повинні міститися в достатній кількості в прийнятих вітамінних комплексах і продуктах, потрібно виділити фосфор, кальцій, магній, фтор і вітаміни груп А, D, Е.

Які продукти корисні для зміцнення зубів?

Продуктів, які позитивно позначаються на стані всієї ротової порожнини, і зубній емалі в тому числі, дуже багато. Можна вибрати саме те, що подобається вам: ягоди і фрукти або жорсткі овочі, рибу, горіхи, молочне, мед.

Якщо відповідати на питання, які продукти корисні для зміцнення зубів, коротко, то всі їх можна розділити на 8 великих груп:

 • дрібні ягоди (смородина, суниця, журавлина);
 • коренеплоди (морква, буряк);
 • свіжі жорсткі фрукти - яблука і груші;
 • горіхи (мигдаль і кешью);
 • молочна продукція (сир, свіже молоко, йогурт без цукру);
 • яйця;
 • біла і червона риба, креветки;
 • мед.

Важливо: мед, молоко, горіхи, суниця - це сильні алергени, не варто їсти їх, не провівши домашній тест на алергію (спробувати мінімальну кількість і подивитися, як організм відреагує).

Які вітаміни потрібно пити для зміцнення зубів?

Головних вітамінів 3 - А, Е і D, але для здоров'я ясен і м'яких тканин до них варто додати «короля» вітамінів, С.

Так, вітамін A зміцнює апарат, що утримує зуб в щелепі, до того ж він позитивно позначається на зорі, а системи в організмі, розташовані близько до головного мозку, дуже тісно пов'язані.

Вітамін E не тільки омолоджує шкіру і зволожує її, а й захищає емаль від руйнівної дії слизових бактерій.

Вітамін D - обов'язкова умова для нормального розвитку твердих тканин - ефективна допомога від руйнівних факторів. Чутливість емалі часто вказує на дефіцит в організмі саме цієї речовини.

Як можна відновити емаль зубів?

Відновити тверду тканину, яка покриває зуб, можна тільки одним способом - в стоматологічному кабінеті. Де стоматолог зможе провести діагностику ступеня ураження емалі і підібрати оптимальний метод її зміцнення.

Це в разі, коли руйнівні процеси вже призвели до видимих ​​деформацій, - емаль стала тонкою, через зовнішню оболонку проглядається внутрішній дентин, є порожнини, пігменти які не зчищаються.

Жоден народний спосіб зміцнення не зможе усунути подібні вади без ризику подальшого руйнування зуба. А стоматолог зможе повністю ліквідувати і сам руйнівний процес, і його помітні наслідки.

Що це може бути:

 • процедура реставрації (композитами);
 • пломбування;
 • процедура імплантації емалі Icon;
 • ремінералізація і фторування спеціальним двокомпонентним складом.

Уже після того, як пацієнт отримав професійну допомогу, він може використовувати домашній спосіб зміцнення і відновлення.

Як зміцнити зуби кальцієм?

Кальцій - мікроелемент, який не просто присутній в структурі емалі, він є одним з мінералів, що формує захисну тверду тканину.

І його можна приймати самостійно, щоб уповільнити природні процеси руйнування емалевого шару, наслідок яких - пошкодження зубів і карієс.

Але тут потрібно розуміти:

 • сам по собі мінерал не засвоюється тканинами, йому потрібні спеціальні ферменти, вони є в багатьох продуктах з високим вмістом кальцію, але не в таблетках;
 • зелений чай - джерело магнію, який чудово заспокоює і знімає стрес, - швидко вимиває кальцій з організму (якщо любите чаювання, додайте побільше продуктів з мінералом в раціон);
 • постійно використовувати пасти з кальцієм не варто - 1-2 дні в тиждень достатньо - це допоможе уникнути його надлишку в кістках.
Як зміцнити зубну емаль у дорослих?

Існує маса спеціальних паст і гелів, виробники яких гарантують, що знайшли відповідь на питання, як можна відновити емаль зубів вдома. Їх не варто використовувати дітям, зате можна, а іноді і корисно застосовувати дорослим.

Знову ж таки, треба пам'ятати, що деякі компоненти насичених складів здатні викликати алергію. І при патологіях (гіпоплазія емалі, ерозія, викликана профіцитом кислот в раціоні) домашні засоби можуть виявитися шкідливими - перед їх використанням треба проконсультуватися з лікарем.

Що це за засоби:

 • паста з Теоброміном - елементом на основі какао-бобів;
 • склади зі фтором;
 • паста з кальцієм;
 • гелі та пасти з аморфним фосфатом кальцію, наприклад, ROKS Medical Mineralis;
 • відновлюючий зубний гель Apa Care Рідка емаль.
Як відновити емаль зубів народними засобами?

Якщо емаль вже пошкоджена, потрібно йти до лікаря, жоден народний спосіб не допоможе її відновити або нейтралізувати вплив бактерій в каріозній порожнині. Якщо ж зуби в порядку, але людина хоче уповільнити процес їх природного зносу, йому потрібно виконувати 5 простих правил:

 1. По-перше, їсти побільше лужних продуктів (свіжих овочів і фруктів) і менше вживати в їжу все, що багато кислотами.
 2. По-друге, пити більше чистої води, а не кава, чай, газовані напої або соки.
 3. По-третє, стежити за рівнем pH: при підвищеній кислотності кальцій відходить дуже швидко, і його не вистачає не тільки зубам.
 4. По-четверте, не зловживати освітлюючими пастами і відбілюючими препаратами, які складаються з хімічно активних речовин. Точно не слід використовувати ні ті ні інші без консультації стоматолога.
 5. Нарешті, по-п'яте, стежити за температурою їжі і напоїв, ніщо так не руйнує емаль, як перепади температур.
Чи роблять покриття зубів білою емаллю?

Як такої білої емалі не існує. Але є альтернативні способи зробити зуби білими і гарними:

 • вініри;
 • люмініри;
 • ультраніри;
 • відбілювання зубів; 
 • коронки.
Дата публікації: 30.10.2018
Дата редагування: 08.11.2023
Відгуки про нас
Дивитися більше
Повернутися до списку статей
3 голосів, оцінка: 5 з 5
Поки не піднялися ціни - запишіться на безкоштовну консультацію! Поки не піднялися ціни - запишіться на безкоштовну консультацію!
Це обов'язкове поле

Записатися на безкоштовну онлайн консультацію