8:00 - 21:00
ua
3630

Як Відновити Емаль На Зубах

Дивіться відео з нашими лікарями стоматологами
Зміст:
 • Що таке Зубна емаль
 • Відновлення зубної емалі
 • Гіпоплазія
 • Основні ознаки руйнування емалі
 • Лікування і зміцнення емалі зубів
 • Як відновити емаль на зубах
 • Імплантація емалі зубів методом Icon
 • Процедура лікування емалі зубів Icon
 • Протипоказання
 • Можливі побічні ефекти процедури
 • Профілактика
 • Вартість відновлення зубної емалі (нарощування)
 • Як відновити зуби в Києві

 

Що таке Зубна емаль

Емаль - це зовнішня оболонка коронкової частини зуба, що складається в основному з речовин неорганічного походження (до 98%) і води, вважається найтвердішою тканиною в людському організмі.

Товщина зубної емалі неоднорідна на різних ділянках зуба, в пришийковій області вона зовсім тоненька або зовсім відсутній.

Фото. Будова зуба по шарам - емаль, дентин, пульпа.

відновлення емалі зубів фото Люмі-Дент

 

Зубна емаль, незважаючи на свою твердість, рано чи пізно починає стиратися, тьмяніти, її колір стає все темніше (особливо це видно по переднім різцям). У міру зменшення товщини зубної емалі - зуби робляться все більш уразливими і поступово починають руйнуватися під впливом безлічі внутрішніх і зовнішніх факторів.

Якщо цей твердий захисний шар зуба піддається якомусь пошкодженню, організм людини вже не здатний самостійно впоратися з запущеними процесами руйнування.

Відновлення зубної емалі

Успішно проводити відновлення емалі зубів стало можливим завдяки сучасним стоматологічним методам і матеріалами.

Відновлення зубної емалі - необхідно для:

 • профілактики карієсу, попередження її подальшого руйнування;
 • усунення підвищеної чутливості зубів (гіперестезії), і захворювань, пов'язаних з ерозією емалі;
 • зміцнення зубів в цілому.

Ерозія емалі може утворитися в зв'язку з тривалим кислотним впливом на зуби різних реагентів - великої кількості прийому цитрусових, цукерок, кола-коли, пепсі-коли, інших агресивних хімічних напоїв. Її розвитку також сприяє погана гігієна порожнини рота.

Відновлення емалі зубів також необхідно проводити при її недорозвиненні - гіпоплазії.

Гіпоплазія

Гіпоплазія емалі утворюється в результаті недостатнього формування емалевого шару зуба в період закладки і зростання зубного зачатка - фолікула.

При лікуванні гіпоплазії зубів використовуються загальноприйняті технології і засоби, які застосовують для зміцнення інших захворювань емалі.

Відновлення зубної емалі довгий час було проблематичним і малоуспішним, внаслідок недостатньо ефективних технологій, що застосовуються аж до сьогоднішніх днів.

Найкращою методикою зміцнення емалі було фторування - покриття зубів фторлаком, що містить сполуки фтору.

Однак ефективність таких зубних лаків була незначною, внаслідок того, що молекули фтору не могли пройти крізь малі щілини між емалевими призмами, з яких складається зовнішня оболонка зубів.

Молекули фтору швидко зчищались при звичайній механічній очистці зубними щітками, і особливого зміцнення зубів не відбувалося.

 

Основні ознаки руйнування емалі

 

покриття зубів емаллю ціна фото Люмі-Дент

 

Щоб вчасно зупинити руйнівні процеси в зубах, необхідно знати основні ознаки руйнування і стоншування емалі:

 • Підвищена чутливість зубів, що виявляється під впливом деяких подразників: вдихаємого повітря, холоду, вживання занадто гарячої їжі і рідин, що містять кислоти їжі і тп.;
 • Потемніння емалі - вона набуває сіруватого або жовтуватого відтінку, втрачається її природний, здоровий блиск;
 • Поява плям на зубах (пігментація емалі);
 • Виникнення зубного карієсу - на початковому етапі формуються шорсткості на поверхні зубів, після чого виникають каріозні порожнини і спостерігається сильне потемніння ділянки емалі;
 • Можлива зміна форми надясенної частини зуба, вона починає виглядати округлою, укороченою або просто маленькою і крихкою;
 • Утворення мікротріщин на зубі.

Причиною крихкості зубної емалі є множинні фактори:

 • нестача вітамінів і мінералів (фтору, кальцію);
 • флюороз (надлишок фтору в організмі);
 • спадкова схильність;
 • підвищене механічне навантаження при жуванні;
 • склад слини;
 • захворювання шлунково-кишкового тракту;
 • недотримання правил гігієни;
 • використання занадто жорсткої зубної щітки;
 • хронічне захворювання;
 • часте вживання кислотовмісних продуктів і солодощів;
 • шкідливі звички і тп.

Лікування і зміцнення емалі зубів

Гіперстезія зубів дає про себе знати за характерними больовими відчуттями у відповідь на різні подразники:

 • хімічні (кислі, солоні, солодкі);
 • термічні (холодні, гарячі);
 • механічні (при пережовуванні їжі).

Лікування та відновлення емалі зубів - це по суті одні і ті ж самі лікувальні і профілактичні процеси, покликані максимально ущільнити структуру емалевих призм, і запечатати проміжки між ними, для перешкоджання впливу різних подразників.

Ефективне зміцнення зубів і ясен також має важливе значення, так як саме стан ясен безпосередньо впливає на рухливість зубів, і їх жувальну ефективність, що розвивається при пережовуванні їжі. Здорові ясна не повинні кровоточити і запалюватися.

Гінгівіт, пародонтит - захворювання ясен запальної природи, що ведуть до всіх вищезазначених симптомів. При запущених стадіях пародонтиту - зуби розхитуються і випадають.

Як відновити емаль на зубах

Сучасна стоматологія має цілий арсенал методик - як відновити і зміцнити емаль зуба. Ці технології застосовуються для лікування і відновлення емалі зубів, і зміцнення її структури.

Ми не рекомендуємо самостійно призначати собі лікування емалі, так як в даному випадку можна тільки погіршити ситуацію.

Після ретельного обстеження, виходячи зі стану емалевого шару і анатомічних особливостей організму, лікар може порадити пройти конкретний комплекс відновлювальних процедур.

У мережі клінік Люмі-Дент в Києві працюють висококваліфіковані фахівці, які завжди готові допомогти підібрати найбільш оптимальні і сучасні методики лікування і зміцнення зубної емалі. У нас використовується саме інноваційне обладнання, яке дозволяє швидко зміцнити емаль зуба.

Якщо після обстеження пацієнта виявляється, що пошкодження емалі зовсім незначні, то, як правило, призначають процедури ремінералізації і фторування зубів.

Фтор є незамінним мінералом для формування зубів. Часом в раціоні фтору може не вистачити, і тоді потрібно заповнити цю нестачу ефективною процедурою глибокого фторування, яка сприяє активному відновленню емалі зубів.

Дана стоматологічна методика глибокого фторування відрізняється від звичайної аплікації фторлаку. Вона допомагає:

 • істотно відновити зубну емаль;
 • зменшити різні її пошкодження;
 • ліквідувати маленькі тріщинки;
 • позбутися від підвищеної болючості зубів.

Звичайне покриття зубів фторлаком дає короткочасний ефект, оскільки іони фтору не проникають вглиб емалі.

Глибоке фторування, в процесі якого на емаль наноситься спеціальна двокомпонентна система, рекомендується проводити не частіше, ніж раз в шість місяців, щоб не перенаситити організм фтором.

Суть технології ремінералізації емалі німецькою системою Human-Hemie GmbH - детально описана на сторінці фторування зубів.

Фото. Відновлення емалі зубів глубоким фторуванням.

покриття зубів фторлаком фото Люмі-Дент

Процедура ремінералізація зубів також є високоефективною в розрізі зміцнення емалі зубів. Лікування емалі відбувається за допомогою складів, що містять не тільки фтор, а й інші дуже корисні речовини, які сприяють відновленню структури емалевої оболонки.

Ремінералізація являє собою комплекс процедур, які мають «накопичувальний ефект».

покриття зубів емаллю фото Люмі-Дент

Всіх перерахованих вище способів зміцнення та відновлення зубної емалі - буде досить пацієнтові, у якого руйнування було призупинено на початковій стадії і не мало таких ускладнень, як каріозні процеси і тп.

У разі більш глибоких вражень емалі призначаються серйозніші підходи до лікування емалевого шару. Якщо він зовсім потоншав і має множинні дефекти (пігментація, каріозні порожнини) - може знадобитися композитна реставрація з використанням спеціальних пломбувальних матеріалів, або установка керамічних вінірів.

Основним недоліком цих методів відновлення зубної емалі є незворотній процес руйнування самої емалевої оболонки.

Імплантація емалі зубів методом Icon

Існує методика імплантації емалі, що дозволяє виконати її повне відновлення без будь-якої шкоди для організму. Процедура імплантації емалі зубів виконується далеко не в кожній клініці Києва.

У мережі клінік Люмі-Дент використовують тільки високоефективні методи лікування емалевої оболонки, зокрема технологію імплантації емалі зубів Icon, яка ідеально відновлює естетику усмішки і структуру пошкоджених зубних тканин.

Технологія імплантації емалі методом Icon допомагає зупинити каріозні поразки на самій ранній стадії. Карієс часто утворюється в самих важкодоступних місцях - там, куди погано потрапляє зубна щітка. В результаті, в роті накопичується велика кількість бактерій, які сприяють утворенню каріозних поразок і поступово руйнують емалеву оболонку.

Такі процедури, як ремінералізація або фторування - не зможуть вирішити проблему в запущених випадках.

Однак не варто панікувати - інноваційна технологія імплантації емалевих призм Icon дозволяє обійтися без свердління та будь-яких болючих процедур препарування.

При ній зубна емаль відновлюється природнім шляхом.

Вона абсолютно безпечна для пацієнта і дає стовідсотковий результат.

Технологія відновлення зубної емалі Icon

Якщо у Вас на емалевій поверхні з'явилася пігментація, тріщини, гіперчутливість, сірий або жовтий наліт, карієс - Icon технологія зміцнення зубної емалі ідеальний варіант для Вас для її повного відновлення.

Фото. Рідка емаль для зубів Icon.

покриття емаллю різців фото Люмі-Дент

Методика імплантації Icon дозволяє якісно і на довгий термін зміцнити зовнішній емалевий шар. Наша команда професіоналів досконало володіє цією технологією імплантації, і буде рада допомогти Вам повернути здорову і гарну усмішку.

Методика відновлення емалі зубів Icon

Методика імплантації Icon успішно застосовується для вирішення проблем пігментації емалевої поверхні (плям білого або жовтуватого відтінку). Процедура лікування емалі проводиться за 1 раз, триває всього двадцять хвилин, не викликає ніяких неприємних відчуттів у пацієнта і не вимагає повторного відвідування стоматолога.

чи відновлюється емаль на зубах фото Люмі-Дент

Процедура імплантації емалі полягає в застосуванні спеціального стоматологічного складу - полімерного матеріалу, який наноситься фахівцем в кожну окрему порожнину, що утворилася в результаті ураження емалевої оболонки.

Рідка емаль для зубів Icon сприяє надійному закриттю порожнин і зупинці розмноження патогенних бактерій, а також активно загоює тріщини на поверхні.

Імплантація емалі зубів Icon

Це дійсно інноваційна методика, яка не має аналогів. Нанесений склад максимально дбайливо і надійно усуває каріозну порожнину і заповнює всі мікротріщини, забезпечує збереження тканин, і зміцнює їх стійкість до зовнішніх подразників.

Фахівці в усьому світі сходяться на думці, що метод імплантації Icon - унікальна розробка в сучасній стоматології, яка забезпечує бездоганну естетику і продовжує життя Ваших зубів на довгий час.

Перш ніж приступити до лікування за допомогою вищезгаданої методики, лікар зобов'язаний провести ретельну рентгенодіагностику і виявити глибину каріозних або інших уражень емалевої оболонки.

У мережі клінік Люмі-Дент є власні рентген-кабінети, в яких встановлені надпотужні цифрові рентгенівські апарати, які дозволяють з точністю визначити область патології.

Інноваційна цифрова техніка дає можливість шляхом виставлення спеціальних фільтрів і контрастності детально розглянути кожен міліметр наявної у пацієнта патології.

Варто відзначити, що в стоматології існує спеціальна класифікація ступеня і глибини каріозних поразок:

 • карієс емалевого шару (умовне позначення E);
 • карієс дентину (D).

Усередині цієї класифікації існує своя градація - група Е підрозділяється на дві підгрупи Е1 і Е2, карієс дентину має три ступеня розвитку - D1, D2, D3.

Якщо у пацієнта виявлені каріозні поразки ступеня E1, E2, D1 - то з ними успішно впорається технологія відновлення зубної емалі Icon.

Технологія імплантації зубної емалі Icon

відновлення зубної емалі зміцнення зубів фото Люмі-Дент

Має безліч переваг в порівнянні з застарілими традиційними методами:

 • Повністю відновлює емалевий захисний шар, зупиняє каріозні процеси, забезпечуючи повну безпеку дентальних тканин на довгі роки;
 • Дозволяє повністю зберегти природність форми;
 • Значно покращує естетику зубного ряду;
 • Ніяких больових відчуттів, уколів, анестезії, бормашини;
 • Всі наявні плями і порожнини зникають за одне відвідування стоматолога;
 • Лікування емалі зубів Icon - технологія проводиться всього за п'ятнадцять-двадцять хвилин.

На сьогодні зубна біль на різні подразники - є однією з найбільш частих проблем, з якою звертаються пацієнти різного віку.

Технологія Icon поки не набула великої популярності в Україні, в силу того, що вкрай мала кількість стоматологічних клінік можуть запропонувати таку послугу.

Імплантація зубної емалі

Це абсолютно новий підхід до лікування чутливості і відновленню емалі зубів. Суть методики полягає в тому, щоб закрити кожну емалеву пору, і захистити її від проникнення шкідливих кислот (каріес-статичний ефект).

Методика мікроінвазивного лікування була розроблена вченими H. Meyer-Lueckel і S. Paris. Вони спробували використовувати 15% розчин соляної кислоти і пірогенної для видалення «псевдоінтактного» шару захисної оболонки. Порожнину пропонувалося заповнювати спеціальним складом смол (Icon-Infiltrant). Їх розробка лягла в основу методу Icon-Etch.

Процедура лікування емалі зубів Icon

Після рентгенодіагностики та уважного вивчення ротової порожнини клієнта і області каріозного ураження, лікар вирішує, який набір імплантації використовувати - Icon Caries infiltrant-approximal, або Icon Caries infiltrant-vestibular.

 

відновлення зубної емалі зубів лікування фото Люмі-Дент

 

Кожен набір містить насадки для нанесення соляної кислоти (протравлюючого агента), і спеціальні клини, які дозволяють проникнути і ретельно обробити кожну міжзубну ділянку. Після даних маніпуляцій лікар запускає в роботу світлову установку і проводить процедуру сушіння емалевої поверхні кондиціонером Icon-Dry.

Існує кілька технологій відновлення зубної емалі Icon, кожна з яких призначена для певного типу лікування і ступеня тяжкості ураження:

 • Icon Karies infiltrant-approximal - призначений для дуже м'якого і щадного способу лікування каріозних уражень, вкрай ефективний на ранніх стадіях розвитку патології;
 • Icon Karies infiltrant-vestibular - призначений виключно для обробки вестибулярних поверхонь і використовується, як правило, після курсу носіння брекетів (звертаємо Вашу увагу на те, що при усуненні білуватих плям через пару місяців після зняття брекет-системи - обробку емалевої поверхні доведеться проводити двічі для повного усунення дефекту).

Протипоказання

 • Методику нарощування Icon суворо забороняється застосовувати в разі каріозних поразок типу D2 - D3;
 • Даний метод нарощування можна використовувати, якщо дефекти емалевої поверхні у пацієнта викликані ерозією, флюорозом, гіпоплазією або серйозною травмою;
 • Протипоказано застосування препаратів Icon при алергії на який-небудь з компонентів складу.

Можливі побічні ефекти процедури

 • Якщо в процесі нанесення складу Icon-Etch потрапляє безпосередньо на слизову ротової порожнини - то в місці попадання може утворитися біла плямочка, яка повинна зникнути через кілька днів;
 • Можливі загострення контактної алергії на застосовувані склади.

Профілактика

Нижче наведені профілактичні заходи для збереження цілими зубів:

 • Регулярні профілактичні огляди у стоматолога;
 • Проходження раз на півроку процедури ремінералізації для зміцнення зубної емалі;
 • Дотримання правил гігієни, правильний підбір засобів по догляду за ротовою порожниною (ознайомтеся з методикою правильної гігієнічної чистки, підберіть найбільш оптимальну для Вас щітку);
 • Вживання достатньої кількості вітамінів і мінералів;
 • Відмова від надмірного вживання кислотовмісних і солодких продуктів;
 • Перегляд своїх звичок (не гризти нігті, не лузати насіння).

Вартість відновлення зубної емалі (нарощування)

Скільки коштує наростити емаль на 1 зубі? 

Послуга Ціна, грн.
Покриття зубів фторлаком 1276
Відновлення емалі зуба Icon 1450  
Глубоке фторування ( 1 зуб ) 270  

 

Як відновити зуби в Києві

У мережі клінік Люмі-Дент в Києві застосовують найбільш інноваційні та ефективні методики відновлення емалі зубів імплантацією.

Наші фахівці мають величезний досвід і вже не перший рік успішно справляються зі стоматологічними проблемами будь-якої складності.

Наші клініки займають лідируючі позиції на ринку стоматологічних послуг в Києві, і ми з великою увагою і відповідальністю підходимо до лікування кожного нашого пацієнта.

зміцнення емалі зубів імплантація фото Люмі-Дент

Вартість всіх наших послуг завжди виправдовується високою якістю виконаних робіт та професійним підходом до лікування.

Ознайомитися з цінами на всі види стоматологічних послуг наших клінік - Ви зможете вгорі і внизу цієї сторінки.

В окремому розділі «Ціни стоматології» вказані всі види стоматологічних послуг, що надаються мережею клінік Люмі-Дент.

У розділі сайту «Про клініку» → «ВІДГУКИ» є безліч коментарів і відео відгуків наших пацієнтів, які поділилися своїми враженнями про наші клініки, лікарях, якості лікування і рівень обслуговування.

Точний розрахунок вартості відновлення емалі зубів імплантацією - в мережі стоматологічних клінік Люмі-Дент в Києві - Ви отримаєте в процесі первинної консультації з нашими досвідченими стоматологами, які підберуть індивідуально для Вас найбільш оптимальне лікування.

 

Запишіться відновити зубну емаль в клініки Люмі-Дент, на безкоштовну консультацію!

Цю послугу в наших клініках надають лікарі стоматологи
Поширені запитання та відповіді
Чи відновлюється зубна емаль?

Так, емаль зубів підлягає відновленню:

 • щодня цей процес відбувається за рахунок іонів кальцію, що містяться в слині;
 • також емаль відновлюється після кожного проведеного сеансу гігієни порожнини рота - чищення зубів з пастою, полоскань ротовими ополіскувачами;
 • крім того, відновлення зовнішньої оболонки зуба відбувається в результаті стоматологічних процедур: фторування, ремінералізації, імплантації зубної емалі.
Стоншується емаль зубів - що робити?

Якраз в цьому випадку підійде методика емалевої імплантації Icon. Запишіться на консультацію і отримаєте додаткову інформацію у свого стоматолога.

Як виглядає здорова емаль?
 • її поверхня гладка і блискуча;
 • на емалі немає плям або смуг різного кольору, чорних крапок.
Чи роблять покриття зубів білою емаллю?

Як такої білої емалі не існує. Але є альтернативні способи зробити зуби білими і гарними:

 • вініри;
 • люмініри;
 • ультраніри;
 • відбілювання зубів; 
 • коронки.
Дата публікації: 30.10.2018
Дата редагування: 18.01.2024
Відгуки про нас
Дивитися більше
Повернутися до списку статей
3 голосів, оцінка: 5 з 5
Поки не піднялися ціни - запишіться на безкоштовну консультацію! Поки не піднялися ціни - запишіться на безкоштовну консультацію!
Це обов'язкове поле

Записатися на безкоштовну онлайн консультацію