Карієс зубів - лікування

Інформація, надана в статті, не може бути використана для постановки діагнозу, призначення лікування і не заміняє консультацію лікаря.
Зміст:
 • Лікування карієсу в стоматології
 • Чому з'являється карієс?
 • Як розпізнати симптоми?
 • Які види карієсу бувають?
 • Як лікувати карієс?
 • Класичний метод лікування
 • Сучасні технології лікування карієсу без свердління.
 • Профілактика
 • Правильна гігієна:
 • Правильне харчування:
 • Ціна лікування карієсу. Скільки коштує вилікувати зуб від карієсу?
 • Ціна на деякі послуги стоматологічних клінік Люмі-Дент в Києві:

Лікування карієсу в стоматології

Каріозне ураження - це поступовий процес демінералізації і руйнування твердих тканин зуба (емалі, дентину і цементу), яку викликає бактеріальна інфекція. Так відбувається через вироблення кислоти, викликаної бактеріальною ферментацією харчових відходів, накопичених на зубноій поверхні. Ці кислоти роз'їдають емаль і утворюють отвір або порожнину. Тверді тканини поступово руйнуються і розвивається зубний карієс.

Карієс зубів

Чому з'являється карієс?

 • порушення правил гігієни порожнини рота;
 • неправильне харчування;
 • гіповітаміноз;
 • вживання неякісної води;
 • порушення формування зубів;
 • низький імунітет;
 • наявність захворювань шлунково-кишкового тракту.

Як розпізнати симптоми?

На ранніх стадіях Ви можете не підозрювати, що зуб уражений каріозним процесом. Найпершим симптомом є поява дрібної білої плями на емалі. Це ознака її демінералізації. Це пляма буде продовжувати демінералізоватися, стане коричневою і сформує порожнину. Як тільки порожнина утворюється, втрачена структура тканин більше не може регенерувати.

Коли розпад з'їдає емаль, може з'явитися підвищена чутливість до солодких, гарячих або холодних продуктів. Також симптомом карієсу зубів може бути неприємний запах з рота, який обумовлений активним поширенням хвороботворних бактерій і гниттям залишків їжі, що скупчуються в каріозній порожнині.

Які види карієсу бувають?

  Опис
Поверхневий Вражає емаль, не руйнуючи внутрішні тканини. Спостерігаються болі, коричневі або чорні плями.
Середній Вражає емаль і дентин - внутрішній зубний шар. Утворюється каріозна порожнина. З'являється підвищена чутливість в області поразки.
Глибокий Найнебезпечніша стадія, так як нерідко вона переростає в пульпіт. Емаль і дентин сильно вражені і людина відчуває сильний тривалий зубний біль, під час прийому їжі і потрапляння повітря на зуб.
Множинний Вражає відразу кілька зубів.
Фіссурний Знаходиться в фіссурах - природних поглибленнях на жувальній зубній поверхні.
Міжзубний Вражає міжзубний простір, де при неправильному догляді, накопичуються залишки їжі і мікроби.
Пришийковий Вражає шийку зуба біля ясен.
Вторинний Виникає в місці, на якому вже стоїть пломба. Викликаний неякісною установкою пломби.

Як лікувати карієс?

Відразу хочемо застерегти - в домашніх умовах неможливо і небезпечно. Вилікувати захворювання може тільки професійний лікар-стоматолог. На консультації він оглядає ротову порожнину і призначає лікування, метод залежить від стадії розвитку процесу.

Карієс зубів лікування

Класичний метод лікування

Проводиться в кілька етапів:

1 етап. Стоматолог зчищає зубний наліт з поверхні емалі. Процедура виконується ультразвуковими насадками, абразивними пастами і стоматологічними щітками. Використовуючи спеціальну кольорову шкалу, стоматолог визначає колір зубів і підбирає відповідний відтінок пломбувального матеріалу, щоб пломба була максимально непомітна на зубах.

2 етап. Проведення анестезії. Біль при лікуванні у стоматолога залишилася в минулому. Сучасна стоматологія використовує ефективні методи анестезії, при яких у пацієнта не виникають хворобливі відчуття при будь-якому вигляді лікування. Це дозволяє стоматологам комфортно лікувати дітей.

3 етап. Висвердлювання країв емалі і ураженого дентину. Необхідно якісно і професійно провести цю процедуру, так як погано віддалені уражені ділянки можуть продовжувати розмножуватися і викликати вторинний карієс.

4 етап. За допомогою коффердама робоче поле ізолюють від попадання слини. Обробляють висвердлену зону медикаментами. Потім стоматолог виконує протруювання (обробка дентину гелем з фосфорною кислотою). Після процедури гель необхідно ретельно змити і висушити оброблену поверхню. Далі поверхя обробляється гелем для поліпшення фіксації фотополімерної пломби.

5 етап. Стоматолог за допомогою пломбувальних матеріалів відновлює природну форму коронки і фіксує пломбу полімерізаційною лампою. Після того як пломба застигла доктор полірує її поверхню і виключає нерівності.

Стоматолог кариес

Сучасні технології лікування карієсу без свердління.

Метод Інфільтрації (ICON).Пораженная карієсом зона обробляється стоматологічної смолою ICON. Вона дозволяє вбивати хвороботворні бактерії і заповнює порожнини в зубній емалі. Лікування ICON – це безболісний і щадний метод лікування каріозних поразок. Він не вимагає механічної обробки. Лікування триває 15-20 хвилин. Цей метод ефективний на початкових стадіях процесу.

Озонотерапія. Метод полягає в обробці каріозного ураження озоном. Це дозволяє позбутися від хвороботворних бактерій і запобігти їх розмноження. Цей метод ефективний при поверхневому і фіссурному карієсі, на початкових стадіях.

Метод повітряно-абразивної обробки. Уражена область обробляється тонким і сильним струменем повітря з дрібних абразивних частинок з оксидом алюмінію.

Лазерна терапія. Як зрозуміло з назви, лікування проводиться лазерним променем, який вбиває хвороботворні бактерії, і є відмінною профілактикою відновлення руйнування зубних тканин.

Як бачите, вилікувати карієс на ранніх стадіях розвитку хвороби, без болю і участі бормашинки – реально, головне вчасно звернутися за допомогою до стоматологів!

Профілактика

Правильна гігієна:

 • Ретельне чищення зубів і язика 2 рази на день.
 • Полоскання рота після кожного прийому їжі.
 • Використання флоса (зубної нитки).
 • Використання ополіскувача для порожнини рота.

Правильне харчування:

 • Не зловживати солодким, жирним, смаженим і газованими напоями.
 • Не вживати сильно контрастну по температурі їжу.
 • Вживати більше сирих, твердих овочів, молочних продуктів і вітамінів.
 • Ретельно пережовувати їжу.

І найважливішою порадою буде - регулярне відвідування стоматолога! Якщо доктор виявить захворювання вчасно - лікування пройде швидше і дешевше!

Відео- і текстові відгуки наших пацієнтів Ви можете побачити на сторінці "Відгуки".

Звертайтеся за допомогою до фахівців стоматологічних клінік «Люмі-Дент» в Києві!

Ми завжди готові проконсультувати Вас з будь-яких питань і надати Вам професійну медичну допомогу. Зв'язатися з нами Ви можете за телефоном (044) 383-22-88.

Ціна лікування карієсу. Скільки коштує вилікувати зуб від карієсу?

Вартість послуг представлена вгорі і внизу цієї сторінки, а також на сторінці "Ціни стоматології".

Ціна на деякі послуги стоматологічних клінік Люмі-Дент в Києві:

Послуга Ціна, грн.
Огляд, консультація стоматолога безкоштовно
Виготовлення рентгенівського знімка (прицільний) 170
Комп'ютерна анестезія STA 350
Установка фотополімерної пломби від 770 до 1210
Пломбування 1 каналу гарячою гутаперчею (3D обтурація) 870
 
Відгуки про нас

3 голосів, оцінка: 5 з 5

×
Час закінчення знижки:
0
днiв
0
годин
0
хвилин
0
секунд
Поки не піднялися ціни - запишіться на безкоштовну консультацію!
Поки не піднялися ціни - запишіться на безкоштовну консультацію!
Ваш телефон *
Сподобалася сторінка? - Розкажи друзям!
Поделиться pinterest