8:00 - 21:00
ua

Мостоподібне Протезування Зубів- 9 Фото

Дата публікації: 11.01.2020
Дата редагування: 30.01.2023
Дивіться відео з нашими лікарями
Зміст:
 • Мостоподібні протези
 • Що таке мостовидний протез?
 • Незнімні мостоподібні протези
 • Знімні мостоподібні протези
 • Мости на імплантатах
 • Протезування мостоподібними протезами - як їх ставлять
 • Виготовлення мостів на зуби
 • Установка мостика на зуби
 • Скільки коштує мостик на зуби - ціна в Люмі-Дент
 • Термін служби мостика на зубах

Мостоподібні протези 

Сучасна стоматологія має в своєму розпорядженні технології для вирішення практично будь-яких проблем з відсутніми або сильно зруйнованими зубами.

Мостовидні протези зубів (простіше - зубні мости) в такій практиці - один з популярних і найпростіших методів лікування.

Цей спосіб відновлення передбачає установку спеціальних ортопедичних конструкцій безпосередньо на зубну куксу, імплант чи її прив'язку на опорні зуби, що розташовані з двох боків від місця  одного або декількох віддалених зубів.

Установка так званих мостів - це багатоетапний, але абсолютно безболісний процес, з довговічним результатом.

У клініках Люмі-Дент в Києві така методика застосовується з новітніми технологіями, які дозволяють забезпечити найвищу якість протезування і значно знизити будь-які дискомфортні відчуття.

Вид мостовидного протеза, матеріали для моста, спосіб установки (на імплант або опорні зуби) підбирається індивідуально, і узгоджується з кожним пацієнтом окремо.

Що таке мостовидний протез?

Мостовидний протез - це конструкція з біосумісних безпечних матеріалів, яка замінює коронкову частину одного або декількох поруч відсутніх зубів, і спирається крайніми власними елементами (коронками) які межують з порожнечею зуби.

Розрізняються такі коронки за матеріалом, призначенням і способом виготовлення.

Фото. Мостовидний протез на моделі

Мостовидний протез на зуби фото Люмі-Дент

У сучасній стоматологічній практиці найбільшого поширення набули такі види мостів:

 • металокерамічний мостовидний протез на передні зуби або задні жувальні моляри - класичне рішення, яке довгий час вважалося оптимальним (на сьогодні програє тільки безметаловій альтернативі з оксиду цирконію і зубній імплантації);
 • пластмасовий мостовидний протез (тимчасовий) - найбюджетніший варіант, не підходить для тривалого використання, але виправданий, як ефективне недовге рішення;
 • безметалеві цирконієві конструкції - найзбалансованіший за якістю результат. Довговічний, зручний для носіння варіант (так, поставити коронку без обточування емалі він не дозволяє, зате значно знижує обсяг препарованих тканин - 0,5 мм проти 1-3 мм, при установці металокерамічного аналога).
 • адгезивні мостовидні протези - виготовляються не в лабораторії, а в клініці лікарем терапевтом. Особливість виготовлення адгезивного мостовидного протеза полягає в тому, що під його встановлення не спилюють сусідні зуби. Основою виробу служить спеціальна оптиковолоконна стрічка, яка приклеюється до сусідніх зубів, утворюючи каркас адгезивної конструкції. Далі на каркас лікар нашаровує один за іншим верстви фотополімерного або іншого світлотверднуючого пломбувального матеріалу, і таким чином формує всю конструкцію. Адгезивні мости мають досить обмежене застосування. На постійній основі вони виготовляються тільки на передні зуби, якщо клієнт не захотів встановлювати собі імпланти, та й проміжок не може бути більше 2-х зубів. У всіх інших випадках адгезивні протези слугують лише тимчасовим заходом на період приживлення зубних імплантів.

Металокерамічний і безметалевий варіант - це комбінований вид виробу, який складається з каркаса (відповідно метал або оксид цирконію) і зовнішньої керамічної частини.

Незнімні мостоподібні протези

За способом носіння мости ділять на знімні і незнімні, і ключові відмінності цих варіантів очевидні вже з назви.

Фото. Незнімний міст на імплантатах.

Незнімні мостоподібні протези на зуби ЛюміДент

Незнімний мостовидний протез - це більш комфортне постійне рішення, він встановлюється на спеціальний розчин і не вимагає періодичного зняття або надівання (тільки контролю у стоматолога і заміни через 5-15 років).

До переваг незнімних протезів на зубах відносять:

 • зручність використання;
 • естетичність вигляду;
 • якість розподілу жувального навантаження (виготовлення з урахуванням біомеханіки);
 • практично повна відсутність ризику випадкового випадання.

Мостоподібні протези мости фото Люмі-Дент

Знімні мостоподібні протези

З'ємний мостовидний протез може використовуватися як тимчасове рішення, на одному з етапів установки імплантів.

Його застосовують для комфорту пацієнта на період приживлення абатмента і носіння формувача ясен (протез кріпиться на гвинтові з'єднання).

Мости на імплантатах

Міст на імплантатах - це найбезпечніше, зручне і недороге рішення проблеми відсутності всіх зубів в ряду або 3-5 одиниць.

Для відновлення жувальних функцій, завдяки протезуванню, досить вживити у ряд кілька штучних коренів, а вже на них якісно розподілити навантаження через мости.

При якісному догляді за ротовою порожниною такий протез на зубах прослужить протягом усього життя (треба буде тільки міняти коронки в міру їх зносу).

Протезування мостоподібними протезами - як їх ставлять

Процес протезування включає три етапи:

 1. клінічний;
 2. лабораторний;
 3. інсталяційний.

На першому кроці проводиться обробка ротової порожнини, гігієнічна чистка, лікування (при необхідності) і препарування тканин під ортопедичні протези.

Всі процедури виконуються в мережі клінік Люмі-Дент в Києві під анестезією. Ми застосовуємо сучасні методи знеболювання без голок (комп'ютерний спосіб), що дозволяє досягти абсолютного комфорту пацієнта протягом усього процесу.

Фото. До і після установки мостовидного протезу.

мостовидний протез фото Київ ЛюміДент

Другий крок - виготовлення протеза в лабораторії по відбитку або (більш точний, надійний і комфортний метод) моделлю, отриманій за допомогою сканування ротової порожнини.

У клініках Люмі-Дент застосовуються обидва способи (за бажанням клієнтів), але перевагу ми віддаємо саме цифровому скануванню, і тому є причини:

 • застосування сканера не викликає ніяких негативних відчуттів (як при знятті зліпків у людей з підвищеною чутливістю);  
             
 • процес виготовлення мінімально схильний до людського фактора ризику (ніхто не застрахований від помилок, крім сучасних комп'ютерів);
             
 • збір даних займає мінімум часу, що дозволяє скоротити період очікування постійного мостовидного протеза.

Виготовлення мостів на зуби

Виготовлення металокерамічних мостовидних протезів або безметалевих коронок проводиться у власній лабораторії мережі Люмі-Дент в Києві.

Ми дійсно зібрали кращі стоматологічні технології в одному місці, щоб мінімізувати ціни протезування і повністю контролювати процес лікування.

Зв'язок «пацієнт - лікар - зубний технік» гарантує максимальну якість результату лікування за допомогою ортопедичних методів (як мостів, так і окремих коронок на імпланти або власні зуби).

У лабораторії проводяться всі роботи від моделювання до примірки протеза на моделі, його фарбування та полірування.

Після чого готовий протез передається лікарю, який «приміряє» його пацієнту: доопрацювання на цьому етапі практично виключені саме завдяки технології комп'ютерного планування протезування.

Установка мостика на зуби

Установка мосту займає близько пів години, залежно від його виду, система кріпиться на зубну куксу, сусідні зуби, або абатмент імпланта.

У випадку з консольним варіантом установка здійснюється на обточені сусідні зубки тільки з одного боку.

Це найменш надійний варіант, коли у мостовидного протеза є опора тільки з одного боку.

Ми рекомендуємо по можливості відмовитися від такого рішення на користь імплантації, або застосовувати його як тимчасовий спосіб компенсації відсутнього зуба.

 

Скільки коштує мостик на зуби - ціна в Люмі-Дент

 

Вартість послуг можна побачити вгорі цієї сторінки.

Також повну ціну за різні види протезів вирахувано у нижченаведеній таблиці.

 

Таблиця розрахунку вартості різних видів коронок, у гривнях
  Металокерамічна Цирконієва 'Бюджет' Цирконієва 'Multilayer Esthetics' Цирконієва з облицюванням E-max

І етап - Підготовка зуба

Набір, OptraGate 280 280 280 280
Препарування 710 830 830 830
Цифровий відбиток 2 370 2 370 2 370 2 370
Вартість коронки 4 750 7 500 7 900 9 720

II етап - Фіксація коронки*

Набір 100 100 100 100
Цементування 470 660 660 870
Загальна вартість 8 680 11 740 12 140 13 960

* Через 10-14 днів після I етапу

 

Термін служби мостика на зубах

Від матеріалу протеза залежить не тільки ціна мостовидного протезування, але і термін служби конструкції.

Крім того, на останній впливає і:

 • дотримання пацієнтом правил догляду за ротовою порожниною;
 • профілактики карієсу;
 • виконання рекомендацій ортопеда і стоматолога-терапевта.

Керамічні мости при регулярному відвідуванні стоматологічної клініки (гігієнічна чистка, профілактика і лікування карієсу, видалення каменів і нальоту) прослужать до 10-15 років і довше.

Цирконієві протези по міцності і надійності перевершують кераміку, вони легше вагою, а тому розподіляють навантаження більш ефективно.

Їх можна носити понад 15 років, якщо дотримуватися правил щоденної гігієни.

Життєвий цикл пластмасового протеза сильно обмежений (в деяких випадках він становить менш ніж 1 рік), тому його варто використовувати тільки як тимчасове рішення.

Термін служби мосту на імплантах залежить від часу стійкості останніх.

Встановити всі сучасні види мостовидних протезів (адгезивний, цирконієвий, безметалевий керамічний, тимчасовий пластмасовий) - можна за невисокими цінами в мережі стоматологічних клінік Люмі-Дент в Києві.

Фото. Процес встановлення мостовидного протеза в клініці Люмі-Дент.

мостовидні протези фото ЛюміДент

Вартість всіх видів мостовидного протезування доступна на сторінці "Стоматологія ціни".

 

Запишіться сьогодні на безкоштовну консультацію!

 

Наші послуги:
Поширені запитання та відповіді
Мостовидний протез - що це таке?

Мостовидний протез - це конструкція в стоматологічній ортопедії, призначена для відновлення від 1 до 4 відсутніх зубів, і складається з однієї або частіше декількох основ (коронок), і навісної (проміжної частини), яка висить як міст між ними.

Які показання для мостовидних протезів?

Розрізняють такі показання для мостовидного протезування:

 • Небажання клієнта робити імплантацію зубів;
 • Як тимчасове рішення на період приживлення імплантів. При цьому ортопедичний міст ставлять, якщо сусідні з дефектом зуби раніше були покриті коронками або сильно зруйновані, а адгезивний мостовидний протез - при цілих зубах з боків;
 • При неможливості з ряду причин (мало кістки, відсутність фінансових коштів) у пацієнта для установки зубних імплантів. 
Чи ставлять суцільнолиті мостовидні протези?

Суцільнолиті мости можна поставити, але тільки у випадку дуже обмежених фінансових можливостей. 

Це конструкція, що відливається з кобальт-хромового сплаву, має дуже високу міцність і довгий термін служби. 

Однак у суцільнолитих мостовидних протезів є істотні недоліки:

 • згубно впливають на ясна, спричиняючи гінгівіт;
 • мають низьку естетику, тому їх ставлять тільки на жувальні зуби;
 • в цілому шкідливі для організму - шлунково-кишкового тракту в першу чергу. Викликають цілий ряд проблем, в тому числі поліпи в шлунку.  
Що таке знімні мостовидні протези?

Це мости, які фіксують на зубах не за допомогою цементу, а іншими способами:

 • на гвинтах (їх ще називають умовно знімні);
 • на телескопічних коронках (одна одягається на іншу, меншого розміру) - зараз їх виготовляють досить рідко. 
Що таке мостовидний протез з опорою на один зуб?

Це так званий консольний протез. Має обмежені показання до застосування, це пов'язано з сильним перевантаженням опорної частини єдиної опори, що незабаром призводить до розхитування зуба, або поломки самого консольного мостовидного протеза.

Яка класифікація мостовидних протезів?

Нижче повна класифікація мостів на зуби:

 • за матеріалом виготовлення: металеві, пластмасові, металокерамічні, суцільнокерамічні, цирконієві;
 • за методом виготовлення: штамповано-паяні, суцільнолиті, отримані шляхом лиття і спікання, світлотверднучі, фрезеровані;
 • за структурою: класичні, консольні, адгезивні;
 • за терміном служби: постійні, тимчасові.
Що таке комбіновані мостовидні протези?

Це мости в яких є кілька технологій (або матеріалів), з/за якими вони виготовлені. 

Наприклад, опорні коронки металеві, а проміжна частина зроблена з пластмаси або кераміки. 

Сьогодні комбіновані мости практично не виготовляють, з огляду на застарілі технології їх виробництва, погану естетику, і шкоду для ясен і організму в цілому.

На скільки зубів можна ставити міст?

Якщо мова йде про опорні зуби, на які одягаються коронки моста - конструкцію можна ставити на один, два, і навіть три зуби з кожного боку. 

Якщо ми говоримо про те - скільки відсутніх зубів можна запротезувати мостовидним протезом:

 • попереду міст може мати проміжок в 4 видалених зуби;
 • в жувальних, задніх ділянках - 3 зуби максимум.
Скільки служить зубний міст?
 • Суцільнолитий та цирконієвий мостовидні протези - можуть стояти 15-20 і більше років;
 • Металокерамічний - працює до 10 років;
 • Пластмасовий (тимчасовий) міст - служить максимум до пів року.
Прийом проводять
Відгуки про нас
Дивитися більше
Аноним
Звертався до ортопеда Бобровицького поставити мостидний протез зуби. Зробили цирконієвий. Зробили добре, нічим не відрізняється від других зубів. Мої найкращі рекомендації.
Залишити відгук
1 голосів, оцінка: 5 з 5
Поки не піднялися ціни - запишіться на безкоштовну консультацію! Поки не піднялися ціни - запишіться на безкоштовну консультацію!
Це обов'язкове поле

Записатися на безкоштовну онлайн консультацію