Протезування зубів мостовидними протезами

Наші послуги:
Огляд, консультація безкоштовно
Цифровий відбиток 2-х щелеп з фіксацією прикусу 1100 грн
Коронка з діоксиду цирконію CAD-CAM технологія "Бюджет" 4400 грн
Коронка з діоксиду цирконію CAD-CAM технологія "Бізнес" 5440 грн
Тимчасова коронка (виготовлена в лабораторії) 680 грн
Седація закисом азоту (15 хвилин) 675 грн
КТ зубів от 370 до 720 грн
Комп'ютерна анестезія STA 350 грн
Дивіться відео з нашими лікарями
Зміст:
 • Що таке мостовидний протез?
 • Незнімні мостоподібні протези
 • Знімні мостоподібні протези
 • Мости на імплантатах
 • Протезування мостовидні протезами - як їх ставлять
 • Виготовлення мостів на зуби
 • Установка
 • Термін служби

 

Сучасна стоматологія має в своєму розпорядженні технології для вирішення практично будь-яких проблем з відсутніми або сильно зруйнованими зубами.

Мостовидні протези зубів (простіше - зубні мости) в такій практиці - один з популярних і найпростіших методів лікування.

Цей спосіб відновлення передбачає установку спеціальних ортопедичних конструкцій безпосередньо на зубну куксу, імплант чи її прив'язку на опорні зуби, що розташовані з двох боків від місця  одного або декількох віддалених зубів.

Установка так званих мостів - це багатоетапний, але абсолютно безболісний процес, з довговічним результатом.

У клініках Люмі-Дент така методика застосовується з новітніми технологіями, які дозволяють забезпечити найвищу якість протезування і значно знизити будь-які дискомфортні відчуття.

Вид мостовидного протеза, матеріали для моста, спосіб установки (на імплант або опорні зуби) підбирається індивідуально, і узгоджується з кожним пацієнтом окремо.

Що таке мостовидний протез?

Мостовидний протез - це конструкція з біосумісних безпечних матеріалів, яка замінює коронковую частину одного або декількох поруч відсутніх зубів, і спирається крайніми власними елементами (коронками) які межують з порожнечею зуби.

Розрізняються такі коронки за матеріалом, призначенням і способом виготовлення.

Фото. Мостовидний протез на моделі

Мостовидний протез на зуби фото Люмі-Дент

У сучасній стоматологічній практиці найбільшого поширення набули такі види мостів:

 • металокерамічний мостовидний протез на передні зуби або задні жувальні моляри - класичне рішення, яке довгий час вважалося оптимальним (на сьогоднішній день програє тільки безметаловій альтернативі з оксиду цирконію і зубній імплантації);
 • пластмасовий мостовидний протез (тимчасовий) - самий бюджетний варіант, не підходить для тривалого використання, але виправданий, як ефективне недовге рішення;
 • безметалеві цирконієві конструкції - самий збалансований за якістю результат. Довговічний, зручний для носіння варіант (так, поставити коронку без обточування емалі він не дозволяє, зате значно знижує обсяг препарованих тканин - 0,5 мм проти 1-3 мм, при установці металокерамічного аналога).
 • адгезивні мостовидні протези - виготовляються не в лабораторії, а в клініці лікарем терапевтом. Особливість виготовлення адгезивного мостовидного протеза полягає в тому, що під його встановлення не спилюють сусідні зуби. Основою виробу служить спеціальна оптиковолоконна стрічка, яка приклеюється до сусідніх зубів, утворюючи каркас адгезивной конструкції. Далі на каркас лікар нашаровує один за іншим верстви фотополімерного або іншого світлотверднуючого пломбувального матеріалу, і таким чином формує всю конструкцію. Адгезивні мости мають досить обмежене застосування. На постійній основі вони виготовляються тільки на передні зуби, якщо клієнт не захотів встановлювати собі імпланти, та й проміжок не може бути більше 2-х зубів. У всіх інших випадках адгезивні протези слугують лише тимчасовим заходом на період приживлення зубних імплантів.

Металокерамічний і безметалевий варіант - це комбінований вид виробу, який складається з каркаса (відповідно метал або оксид цирконію) і зовнішньої керамічної частини.

Незнімні мостоподібні протези

За способом носіння мости ділять на знімні і незнімні, і ключові відмінності цих варіантів очевидні вже з назви.

Фото. Незнімний міст на імплантатах

Незнімні мостоподібні протези на зуби ЛюміДент

Незнімний мостовидний протез - це більш комфортне постійне рішення, він встановлюється на спеціальний розчин і не вимагає періодичного зняття або надівання (тільки контролю у стоматолога і заміни через 5-15 років).

До переваг незнімних протезів на зубах відносять:

 • зручність використання;
 • естетичність вигляду;
 • якість розподілу жувального навантаження (виготовлення з урахуванням біомеханіки);
 • практично повна відсутність ризику випадкового випадання.

Мостоподібні протези мости фото Люмі-Дент

Знімні мостоподібні протези

З'ємний мостовидний протез може використовуватися як тимчасове рішення, на одному з етапів установки імплантів.

Його застосовують для комфорту пацієнта на період приживлення абатмента і носіння формувача ясен (протез кріпиться на гвинтові з'єднання).

Мости на імплантатах

Міст на імплантатах - це найбезпечніше, зручне і недороге рішення проблеми відсутності всіх зубів в ряду або 3-5 одиниць.

Для відновлення жувальних функцій, завдяки протезуванню, досить вживити у ряд кілька штучних коренів, а вже на них якісно розподілити навантаження через мости.

При якісному догляді за ротовою порожниною такий протез на зубах прослужить протягом усього життя (треба буде тільки міняти коронки в міру їх зносу).

Протезування мостовидні протезами - як їх ставлять

Процес протезування включає три етапи - клінічний, лабораторний і інсталяційний.

На першому кроці проводиться обробка ротової порожнини, гігієнічна чистка, лікування (при необхідності) і препаровування тканин під ортопедичні протези.

Всі процедури виконуються в мережі клінік Люмі-Дент під анестезією, ми застосовуємо сучасні методи знеболювання без голок (комп'ютерний спосіб), що дозволяє досягти абсолютного комфорту пацієнта протягом усього процесу.

Фото. До і після установки мостовидного протезу

мостовидний протез фото Київ ЛюміДент

Другий крок - виготовлення протезу в лабораторії по відбитку або (більш точний, надійний і комфортний метод) моделлю, отриманій за допомогою сканування ротової порожнини.

У клініках Люмі-Дент застосовуються обидва способи (за бажанням клієнтів), але перевагу ми віддаємо саме цифровому скануванню, і тому є причини:

 • застосування сканера не викликає ніяких негативних відчуттів (як при знятті зліпків у людей з підвищеною чутливістю);  
             
 • процес виготовлення мінімально схильний до людського фактору ризику (ніхто не застрахований від помилок, крім сучасних комп'ютерів);
             
 • збір даних займає мінімум часу, що дозволяє скоротити період очікування постійного мостовидного протеза.

Виготовлення мостів на зуби

Виготовлення металокерамічних мостовидних протезів або безметалевих коронок проводиться у власній лабораторії мережі Люмі-Дент.

Ми дійсно зібрали кращі стоматологічні технології в одному місці, щоб мінімізувати ціни протезування і повністю контролювати процес лікування.

Зв'язок «пацієнт - лікар - зубний технік» гарантує максимальну якість результату лікування за допомогою ортопедичних методів (як мостів, так і окремих коронок на імпланти або власні зуби).

У лабораторії проводяться всі роботи від моделювання до примірки протеза на моделі, його фарбування та полірування.

Після чого готовий протез передається лікарю, який «приміряє» його пацієнту: доопрацювання на цьому етапі практично виключені саме завдяки технології комп'ютерного планування протезування.

Установка

Установка мосту займає близько півгодини, залежно від його виду, система кріпиться на зубну куксу, сусідні зуби, або абатмент імпланта.

У випадку з консольним варіантом установка здійснюється на обточені сусідні зубки тільки з одного боку.

Це найменш надійний варіант, коли у мостовидного протеза є опора тільки з одного боку.

Ми рекомендуємо по можливості відмовитися від такого рішення на користь імплантації, або застосовувати його як тимчасовий спосіб компенсації відсутнього зуба.

Термін служби

Від матеріалу протеза залежить не тільки ціна мостовидного протезування, але і термін служби конструкції.

Крім того, на останній впливає і дотримання пацієнтом правил догляду за ротовою порожниною, профілактики карієсу, виконання рекомендацій ортопеда і стоматолога-терапевта.

Керамічні мости при регулярному відвідуванні стоматологічної клініки (гігієнічна чистка, профілактика і лікування карієсу, видалення каменів і нальоту) прослужать до 10-15 років і довше.

Цирконієві протези по міцності і надійності перевершують кераміку, вони легше вагою, а тому розподіляють навантаження більш ефективно.

Їх можна носити більше 15 років, якщо дотримуватися правил щоденної гігієни.

Життєвий цикл пластмасового протеза сильно обмежений (в деяких випадках він становить менше 1 року), тому його варто використовувати тільки як тимчасове рішення.

Встановити всі сучасні види мостовидних протезів (адгезивний, цирконієвий, безметалевий керамічний, тимчасовий пластмасовий) - можна за невисокими цінами в мережі стоматологічних клінік Люмі-Дент в Києві.

Фото. Процес встановлення мостовидного протеза в клініці Люмі-Дент

мостовидні протези фото ЛюміДент

Вартість всіх видів мостовидного протезування доступна на сторінці "Ціни стоматології Києва".

Відео відгуки наших клієнтів можна побачити на сторінці "Відгуки стоматології Києва".

Важливо! Наша стоматологія пропонує 2 роки гарантії на всі послуги, всі інші клініки - 1 рік. З нами надійніше!

 

Вибирайте кращих у своїй справі!

 

Запишіться на безкоштовну консультацію!

 

Автор: лікар ортопед клініки Люми-Дент на Позняках -

Дністранський Вадим

Автор: Днестранській Вадим

Більше на цю тему читайте на Вікіпедії

Відгуки про нас

1 голосов, оценка: 5 из 5

Навігація
×
Поки не піднялися ціни - запишіться на безкоштовну консультацію!
Поки не піднялися ціни - запишіться на безкоштовну консультацію!
Ваш телефон *
Сподобалася сторінка? - Розкажи друзям!
Поделиться pinterest