8:00 - 21:00
ua

Комп'ютерна Томографія [Носових Пазух]

Дата публікації: 04.10.2021
Дата редагування: 22.04.2022
Дивіться відео з нашими лікарями стоматологами
Зміст:
 • КТ пазух носа в Києві
 • Що показує томографія носових пазух?
 • Показання до КТ-діагностики пазух носа
 • Підготовка до дослідження
 • Як проводиться КТ пазух носа в Києві?
 • Що отримує пацієнт після діагностики?
 • Що показують знімки КТ носових пазух?
 • Безпека комп'ютерної томографії носа
 • Ціна КТ пазух носа в Києві

КТ пазух носа в Києві

До частого нежитю, що супроводжується розвитком ускладнень, схильні багато людей - і причинами цього є анатомічні патології або наслідки перенесених раніше недуг.

Виявити відхилення і визначити точну природу захворювань носових порожнин верхньої щелепи допоможе комп'ютерна томографія пазух носа.

Пройти КТ пазух носа можна в центрах Люмі-Дент на Позняках, Солом'янці, Оболоні.

Діагностика на комп'ютерному томографі відрізняється очевидними перевагами в порівнянні з альтернативними видами досліджень.

Отримані дані, представлені у вигляді тривимірних знімків зі зрізами всіх шарів тканин і структур, дозволяють лікарю виявити найдрібніші порушення і своєчасно розпочати правильне лікування.

Процедура КТ носа спрямована на вивчення анатомії придаткових носових пазух за допомогою спрямованого рентгенівського випромінювання на досліджувану зону з декількох кутів.

Результатом сканування є пошарові зображення, поєднання яких відображають на комп'ютері повну діагностичну картину.

Дані передають інформацію про патології синусів, дозволяють побачити об'ємні утворення в лицьових і лобових тканинах, виявити поліпи.

Фото. Розташування носових пазух.

кт пазух носа фото ЛюміДент

Променеве сканування створює візуалізацію лобових і гайморових пазух, показує навколишні структури.

Дозволяє побачити патології:

 • запалення;
 • кісти, поліпи та інші пухлини;
 • наявність кров'яних і гнійних згустків.

Направити на обстеження можуть лікар-стоматолог або отоларинголог при підозрі на перебіг прихованого патологічного процесу.

Захворювання ЛОР-органів пов'язані з труднощами діагностики зважаючи на складнощі фізіологічного будови, тому без аналізу стану на комп'ютерному томографі скласти вірний план лікування складно.

Саме дані томографії є ​​визначальними при вирішенні найбільш пріоритетного методу втручання - підбору терапії або хірургічної операції.

Що показує томографія носових пазух?

Традиційний рентген дозволяє діагностувати лише гайморит, всі інші порушення можна виявити тільки за допомогою КТ з контрастом.

Направляючи людину на КТ придаткових пазух носа, фахівець бажає побачити детальну будову всіх тканин ділянки, вивчити особливості стінок, встановити присутність конкретних деформацій і дисфункцій.

Метод показує:

 • анатомію носових пазух;
 • порушення в будові стінок ходів;
 • патології в барабанній порожнині;
 • запалення в зонах внутрішнього і зовнішнього вуха, альвеолярних відростків і інших областях;
 • протікання абсцесів;
 • наявність кіст, рідини.

Отримана інформація дозволяє визначити місце і ступінь розвитку недуги, передбачити подальший варіант перебігу захворювання.

По знімках лікар встановлює вроджені аномалії і патології, що сформувалися під впливом певних факторів.

Метод діагностики по праву належить до найбільш інформативних видів апаратного дослідження в Києві і доступний жителям і гостям столиці.  

Фото. Проведення комп'ютерної томографії носових пазух, стоматологія ЛюміДент.

кт носових пазух фото ЛюміДент

Показання до КТ-діагностики пазух носа

Симптомами до рентгенівського дослідження можуть служити підозри на ускладнення після черепно-мозкових травм, тривалої підвищенної температури, схильності до частих головних болей.

Пройти сканування рекомендують стоматологи при необхідності КТ щелепного суглоба - в рамках проведення корекції прикусу або інших стоматологічних втручань.

Для ЛОРа показаннями до томографії є:

 • наявність захворювань - синуситів, гайморитів, фронтитів;
 • діагностика запальних протікань в середньому вусі;
 • виявлення пухлин в носоглотці і кістках черепа з проникненням в носові пазухи;
 • візуальне виявлення об'ємних наростів - ангіом, невріном;
 • скарги на гнійні вушні виділення.

Проходження комп'ютерної томографії пазух носа може бути рекомендовано після хірургічних операцій, що проводяться в щелепно-лицьовій зоні.

За рахунок маленького променевого навантаження процедура може проводитися неодноразово, що застосовується в тривалому лікуванні.

Знімки дозволяють контролювати хід терапії і оцінювати її ефективність.

як проводиться кт пазух носа фото ЛюміДент

 

Підготовка до дослідження

Обстеження не потребує від пацієнта особливих заходів з підготовки - достатньо надати спеціалісту клініки Люмі-Дент лікарське направлення чи інші записи про можливі діагнози або попередні дослідження.

При діагностиці з введенням контрасту рекомендується надання результатів аналізів на креатинін і рівень сечовини - кров необхідно здати за кілька днів до томографії.

За кілька годин до візиту в клініку слід відмовитися від вживання продуктів.

Перед розміщенням на апаратний стіл в кабінеті діагностики пацієнтові радять зняти всі наявні металеві предмети і прикраси - сережки, пірсинг, кільця, окуляри та інші речі.

Їх присутність негативно відбивається на роботі датчиків, що призводить до недостовірної інформації на знімках.

Від людини також потрібно збереження повної нерухомості під час дії приладу.

Як проводиться КТ пазух носа в Києві?

Виконується КТ носових пазух в окремому приміщенні, передбаченим для проведення рентгенологічних процедур.

Пацієнта укладають на рухливий апаратний стіл і запускають процес сканування.

Під час діагностики з суміжного кабінету за людиною спостерігає співробітник центру, що розмовляє з ним за допомогою спеціального мікрофона.

Томографія передбачає рух столу в зоні обертання кільця сканування - датчики обладнання за час процедури фіксують і передають на комп'ютер дані пошарового аналізу тканин і структур.

Крім вимог до збереження статичного положення, пацієнт не відчуває дискомфорту - метод КТ відрізняється повною відсутністю болі та безпекою.

Що отримує пацієнт після діагностики?

Пройшовши обстеження на комп'ютерному томографі в клініці Люмі-Дент, пацієнт отримує лікарський висновок - комплект знімків з детальним описом фахівця.

Вся отримана в ході сканування картина детально вивчається рентгенологом в процесі пошуку патологій.

Надані результати дослідження є достатніми для стоматолога, що вас лікує - по ним він складає план подальшого лікування людини.

В ході його здійснення сканування може здійснюватися повторно, для порівняння нових знімків з початковими.

Дізнатися, скільки коштує процедура і як довго чекати її результатів, мешканці масивів Оболонь, Позняки, Солом'янка можуть, звернувшись в клініку по телефону або особисто.

Співробітники центру нададуть повну інформацію про ціни і особливості діагностики, ознайомлять з правилами підготовки та поведінки пацієнта під час сканування.

Що показують знімки КТ носових пазух?

Знімки, що передаються апаратом на комп'ютер, показують інформацію про структуру, контури і щільність всіх ділянок носових пазух.

Фото. Знімок комп'ютерної томографії.

що показує кт пазух носа фото ЛюміДент

Спеціальна комп'ютерна програма дозволяє співробітнику рентгенологічного кабінету виділяти і збільшувати зображення конкретних зон, відрізати зайве і створювати об'ємну модель - все це полегшує вивчення отриманої картини і встановлення точного діагнозу.

Фото КТ надають інформацію про:

 • стан пазух;
 • особливості носової перетинки;
 • симетричності усіх боків органів;
 • функціонуванні слізних проток.

Інформація на знімках може знадобитися різним фахівцям - стоматологам пивченні щелри вепних особливостей пацієнта, хірургам при плануванні оперативного втручання, отоларингологам при пошуку джерела проблем з носоглоткою.

Об'ємні зображення ділянок необхідні і онкологам - для визначення характеру і розмірів злоякісного утворення, підбору ефективного методу лікування раку.

Безпека комп'ютерної томографії носа

З огляду на неінвазивний характер і низьке променеве навантаження КТ гайморових пазух в Києві є абсолютно безпечною діагностичною процедурою.

Це враховується лікарями при тривалому комплексному терапевтичному лікуванні і під час реабілітаціонного періоду після операцій - своєчасно контролювати процес відновлення можна повторним скануванням патологічної ділянки.

Фото. Лікар стоматолог терапевт Романюк М.О. з пацієнткою.

що показує кт носових пазух фото ЛюміДент

Ціна КТ пазух носа в Києві

Ціна процедури комп'ютерної томографії гайморових пазух носа - 700 грн.

Ціна визначається вартістю застосовуваних матеріалів, роботи фахівців і використанням дорогого устаткування.

Обстеження на комп'ютерному томографі в клініках Люмі-Дент доступно кожному бажаючому - досить звернутися в центр для попереднього запису та узгодити відповідний час обстеження.

Ціни на послуги
1 голосів, оцінка: 5 з 5
Поки не піднялися ціни - запишіться на безкоштовну консультацію! Поки не піднялися ціни - запишіться на безкоштовну консультацію!
Це обов'язкове поле

Записатися на безкоштовну онлайн консультацію