8:00 - 21:00
ua

Кюретаж Ясен, Зубів І Пародонтальних Кишень В Києві

Дивіться відео з нашими лікарями
Зміст:
 • Що таке пародонтальна кишеня?
 • Причини утворення пародонтальної кишені
 • Що таке кюретаж в стоматології?
 • Відкритий і закритий кюретаж пародонтальних кишень - методика
 • Ефект, який забезпечує процедура
 • Лікування пародонтальної кишені лазером
 • Особливості догляду за порожниною рота після кюретажу пародонтальних кишень
 • «Люмі-Дент»: ефективне лікування та швидке загоєння після кюретажу
 • Скільки коштує кюретаж кишень ясен?
 • Відгуки про послугу вискоблювання ясеневої щілини і зубів

 

У цій статті піде мова про постійну і необхідну послугу в стоматології - кюретаж пародонтальних кишень.

Ви отримаєте відповіді на питання:

 • Що таке кюретаж зубів в стоматології?
 • Навіщо і як роблять кюретаж ясен?
 • Що таке закритий і відкритий кюретаж зубів?
 • Чому краще вибрати мережу клінік Люмі-Дент в Києві для його проведення?

Про кюретаж в стоматології розповідає лікар стоматолог терапевт клініки Люмі-Дент на Оболоні - Лєбєдєва Євгенія Іванівна.

Бажаємо приємного прочитання. Обіцяємо - буде цікаво.

 

Є місце, де слизова оболонка ясен прилягає до зуба - нормою між ними завжди є невелика відстань, яка непомітна звичайному оці - так звана пародонтальна щілина.

Що таке пародонтальна кишеня?

Пародонтальна кишеня - це порожнина між зубом і яснами, що утворюється на місці пародонтальної щілини, при розсмоктуванні біля зубної кістки, в результаті запальних або дистрофічних процесів. Кишеня утворюється і збільшується із щілини при руйнуванні так званого зубо-ясенного з'єднання - кругової зв'язки.

Але саме там, якщо спостерігаються певні порушення, відбувається накопичення різних небажаних частинок. Нерідко під яснами утворюється зубний камінь, який пацієнт не помічає.

Щілина між яснами та зубом через різні скупчення їжі відбувається розмноження на ній мікроорганізмів - може збільшитись, що призводить до ще більших зубних відкладень, запалень, розкладанню тканин.

Негативний вплив запалення переноситься на корені зубів, в результаті чого деякі з зубів легко втратити. Нерідко цей процес продовжує одне з найпоширеніших захворювань ясенної слизової оболонки:

Причини утворення пародонтальної кишені

Причин може бути декілька:

 • Погана гігієна порожнини рота, і як наслідок - великі відкладення зубного каменю;
 • Нераціональне протезування і множинний карієс у роті;
 • Різні інфекційні та запальні захворювання ясен - гінгівіт, пародонтит, пародонтоз.

Що таке кюретаж в стоматології?

Кюретаж зубів - це процес вискоблювання ясен зсередини зубних коренів спеціальними інструментами (кюрет), вичищення їх чищенням, яку застосовують в стоматології для усунення підясневих відкладень в пародонтальних кишенях, безпосередньо перед початком ефективного лікування ясен.

Кюретаж ясен прибирає не тільки наліт і камені на зубі, але і скупчення всередині самих ясен - в тому числі і залишки розкладених тканин.

Основним показанням для кюретажу ясен вважається пародонтит середнього ступеня - коли є пародонтальні кишені, але ще немає кісткових кишень. Ясна мають бути досить твердими, щоб лікар мав можливість провести усі маніпуляції без особливих складнощів.

Фото. Процес кюретажа зубів, стоматологія Люмі-Дент в Києві.

Пародонтальні кишені причини фото Київ Люмі-Дент

Відкритий і закритий кюретаж пародонтальних кишень - методика

Кюретаж проводиться різними способами в залежності від того, наскільки велика щілина між яснами і зубом.

Якщо кишеня не більше 5 мм, хірургічне втручання не потрібне і мова йде про закритий кюретаж пародонтальних кишень.

 • При закритому кюретажі лікар проводить ретельну діагностику, знеболює ділянки, на яких буде працювати, і проводить чистку за допомогою звичайних інструментів.
 • Оптимальним знеболенням в цьому випадку стає комп'ютерна анестезія STA - американська технологія, що дозволяє контролювати ступінь блокування відчуттів і область впливу.
 • Ліки вводять точково - тільки туди, де фахівець буде працювати інструментами. Це не тільки комфортніше для пацієнта, але і менш шкідливіше для організму, оскільки він не отримує зайве навантаження.

Відкритий кюретаж пародонтальних кишень - це операція, яка передбачає розріз ясен, коли кишені дуже великі, а тому провести ретельну чистку неможливо.

У ряді ситуацій відкрита форма втручання застосовується тоді, коли щілини не дуже великі, а закрита чистка з якоїсь причини не дає потрібного результату.

Процедура відкритого типу набагато складніша - це вже хірургічне втручання, що складається з декількох етапів:

 • діагностика і постановка діагнозу;
 • проведення анестезії;
 • розріз слизової оболонки біля основи кишені;
 • очищення та обробка тканин;
 • накладення швів.

Операція вимагає від стоматолога бездоганних знань і хорошого досвіду, оскільки потрібно діяти акуратно, щоб уникнути зайвих пошкоджень.

Відкритий кюретаж пародонтальних кишень при пародонтиті та інших проблемах вже довів свою ефективність, але тут ще важливо те, наскільки людина сама дотримується рекомендацій лікаря після втручання.

Фото. Стоматолог хірург Мастєров Д.В. з пацієнткою.

Лікування пародонтальної кишені фото Київ Люмі-Дент

Ефект, який забезпечує процедура

 • При правильному проведенні кюретажу ясен та зубів усуваються запальні процеси, зникає кровоточивість ясенОскільки пародонтальні кишені стають чистими, відходить і неприємний запах з рота - він завжди з'являється, коли в м'яких тканинах спостерігаються запальні процеси і нагноєння.
 • Після відновного періоду кюретажа ясна виглядають краще, що значно покращує і загальний вигляд усмішки. Пам'ятайте і про те, що будь-які запальні процеси - це удар по організму, особливо якщо вони розвиваються тривалий час. А у випадку з ротовою порожниною це ще й додаткове джерело небажаних бактерій і мікроорганізмів, які з рота потрапляють в шлунково-кишковий тракт, що може призвести до інших небажаних наслідків.

Ось чому кюретаж ясен - це не тільки процедура для вирішення стоматологічних задач, але і важлива для загального здоров'я маніпуляція.

Лікування пародонтальної кишені лазером

 • У стоматологічних клініках «Люмі-Дент» в Києві пацієнтам разом з традиційним чищенням пародонтальних кишень пропонують лазерний кюретаж зубів (в тому числі і лунки видаленого зуба). Цей спосіб хороший тим, що розрізи за допомогою лазерного променя одразу ж «запечатуються», тому ризик сильної кровотечі зводиться до мінімуму.
 • Хороший лазер і тим, що при роботі відразу знезаражує тканини, завдяки чому інфікування тканин на сто відсотків виключено. Як бонус лазерного кюретажа назвемо і такий ефект, як підвищення ясенної адгезії: тобто через вплив випромінювання слизова оболонка краще з'єднується з кістковою тканиною - в результаті загоєння відбувається набагато швидше і комфортніше.

Особливості догляду за порожниною рота після кюретажу пародонтальних кишень

 • Якщо був проведений закритий кюретаж зубів, ніяких особливих правил для догляду за порожниною рота не передбачено - зазвичай пацієнт дотримується свого звичного режиму.
 • При відкритій операції все залежить від ступеня втручання - тут дуже важлива фіксація м'яких тканин в потрібних положеннях, тому лікар може накласти пов'язку.
 • Звичайна гігієна порожнини рота обмежується - альтернативою можуть служити полоскання знезаражуючими та загоювальними розчинами (але тільки за рекомендацією лікаря!).
Після проведення закритого кюретажу зубів через півроку потрібно знову пройти обстеження і переконатися, що не потрібна повторна процедура.

Фото. Лікар клініки Люмі-Дент в Києві в роботі по кюретажу.

Закритий відкритий кюретаж пародонтальних кишень фото Київ Люмі-Дент

«Люмі-Дент»: ефективне лікування та швидке загоєння після кюретажу

В стоматологічних клініках «Люмі-Дент» в Києві працюють досвідчені лікарі з відмінною освітою і щирим бажанням допомогти кожному клієнту. Ми вирішуємо найскладніші випадки, допомагаємо в нестандартних ситуаціях, консультуємо з будь-якого тематичного питання.

Кожен пацієнт отримує індивідуальний підхід, що базується на детальному вивченні його ситуації і ретельній діагностиці проблеми.

Скільки коштує кюретаж кишень ясен?

Ціна вискоблювання пародонтальних кишень:

 • 530 гривень за 1 зуб;
 • 10000 гривень за 2 щелепи.

З вартістю інших послуг можна ознайомитися в розділі "Ціни стоматології".

Відгуки про послугу вискоблювання ясеневої щілини і зубів

Відео-відгуки наших пацієнтів про кюретаж та інші послуги - дивіться в розділі "Відгуки стоматології".

 

Обирайте поруч кращих у своїй справі!

Запишіться сьогодні на консультацію!

 

Ціни на послуги
Консультація пародонтолога 700 грн
Закритий кюретаж в області 1-го зуба 530 грн
Закритий кюретаж (1 щелепа) 5550 грн
Закритий кюретаж (2 щелепи) 10000 грн
Стерильний хірургічний набір 300 грн
Аплікації лікарськими препаратами (1 щелепа) 690 грн
Професійна чистка зубів (за 2 щелепи)
Акція! – Тільки до 30 червня!
1199 грн
Цю послугу в наших клініках надають лікарі стоматологи
Поширені питання і відповіді
Яка ціна закритого кюретажу зубів?

Закритий кюретаж одного зуба коштує 530 гривень.

Скільки коштує кюретаж зубів на всій щелепі - можна побачити внизу цієї сторінки, також вартість присутня в розділі "Стоматологія Ціни".

Які показання для кюретажу пародонтальних кишень?

Основне показання для кюретажу - це пародонтит середнього ступеня тяжкості. При ньому присутні пародонтальні кишені в яснах, але ще немає кісткових лакун.

Дата публікації: 13.11.2019
Дата редагування: 09.04.2023
Відгуки про нас
Дивитися більше
1 голосів, оцінка: 5 з 5
Поки не піднялися ціни - запишіться на безкоштовну консультацію! Поки не піднялися ціни - запишіться на безкоштовну консультацію!
Це обов'язкове поле

Записатися на безкоштовну онлайн консультацію