Коли змінюються зуби у дитини?
Терміни прорізування постійних зубів

Інформація, надана в статті, не може бути використана для постановки діагнозу, призначення лікування і не заміняє консультацію лікаря.
Зміст:
 • У скільки років відбувається зміна молочних зубів - коли вони змінюються?
 • Коли змінюються зуби - в який час чекати симптомів?
 • Порядок і терміни зміни молочних зубів на постійні
 • Час прорізування постійних зубів:
 • Корисна інформація
 • Можливі проблеми при зміні зубів

 

У цій статті дитячий лікар стоматолог мережі клінік Люмі-Дент в Києві - Короткова Мар'яна Ігорівна - відповість на запитання:

 • коли змінюються зуби у дітей?
 • які існують явні і непрямі ознаки прорізування зубів?
 • як себе вести батькам при зміні зубів у дитини?


У дорослої людини присутні від 28 до 32 постійних зубів, причому 20 з них виростають на місці молочних зубів (тимчасових).

Існує певний порядок заміни молочного прикусу, обчислені терміни прорізування постійних зубів у дітей, про які потрібно знати всім батькам.

Терміни зміни молочних зубів на постійні Люмі-Дент

Саме у період прорізування зубів - необхідно стежити за правильністю формування прикусу. Щоб дізнатися докладніше про особливості процесу прорізування, і терміни зміни зубів, рекомендовано відвідати разом з дитиною дитячого стоматолога мережі стоматологічних клінік «Люмі-Дент».

Фото. Задоволена пацієнтка з лікарем нашої стоматології Коротковою М.І.

Терміни прорізування постійних зубів фото Київ Люмі-Дент

Вчені вирахували середні терміни прорізування постійних зубів у дітей. Припустимо невелике відхилення від зазначених показників. І тільки при серйозному порушенні часу зміни молочних зубів на постійні - можна говорити про аномалію прорізування зубів, яка може відбитися на розвитку мовного апарату і правильного прикусу.

У скільки років відбувається зміна молочних зубів - коли вони змінюються?

Тимчасові терміни зміни зубів приблизно однакові у всіх дітей, але припустимі незначні відхилення від середньовікових показників.

Вчені довели зв'язок між кліматичними особливостями і термінами прорізування корінних зубчиків. Чим спекотніше регіон, тим швидше починають змінюватися зуби.

В роботі стоматологи використовують усереднені дані прорізування зубів, представлені різними авторами - Новаком, Виноградовою та Лукомським. Згідно з їхніми дослідженнями, існують такі терміни і порядок прорізування постійних зубів у дітей:

 • центральні різці - 5-9 років;
 • бічні різці - 7-10;
 • премоляри перші і другі відповідно - 9-13 і 9-15;
 • ікла - 9-14;
 • моляри перші і другі відповідно - 4,5-8 і 10-15;
 • моляри треті - 16-25.

Щоб обчислити реальні терміни прорізування постійних зубів - коли змінюються зубки, автори проводили дослідження в різних регіонах і з різницею в кілька років.

Коли змінюються зуби - в який час чекати симптомів?

Першою і основною ознакою того, що у дитини буде заміна зубів і поступово формуватиметься постійний зубний ряд, є зміна форми щелепи. Часто батьки помічають, що збільшуються, причому нерідко значно, міжзубні проміжки. Це і говорить про те, що наступили терміни закладки нового зубного ряду.

Якщо в процесі зміни тимчасових молочних зубів на постійні - з'являються порушення у розвитку, дитина відчуває сильний біль. Для запобігання розвитку патологій необхідно тримати процес прорізування зубів під контролем - відвідувати стоматолога з маленьким пацієнтом хоча б 1-2 рази на рік. Досвідчений дитячий стоматолог клініки «Люмі-Дент» виявить аномалію прорізування зубів, складе план дій разом з батьками.

Фото. Дитячий лікар Короткова М.І. зі своїм пацієнтом під час прийому

Зміна молочних зубів фото Київ Люмі-Дент

Серед основних ознак того, що підійшли терміни формування коренів постійних зубів, такі:

 • Підвищене слиновиділення, що часто призводить до появи роздратування на підборідді. Дитину достатньо навчити користуватися серветкою, щоб прибрати почервоніння.
 • Дратівливість і плаксивість. Дітки стають вередливими, навіть агресивними, іноді у дитини може пропасти апетит.
 • Поява болючості і набряклості. Щоб виключити розвиток патології, рекомендовано своєчасно звернутися до стоматолога. Якщо немає небезпеки, лікар рекомендує використовувати для зняття болю і припухлості спеціальні гелі та спреї.
 • Запалення слизової та почервоніння. При виявленні таких симптомів слід швидше звернутися до лікаря. Лікар точно визначає причину запального процесу, дає рекомендації.

Іноді процес зміни молочних зубів на постійні - супроводжується не тільки болем, але і порушенням стільця, підвищенням температури тіла, зниженням апетиту, появою кашлю.

Зазначені симптоми прорізування з'являються рідко. Найчастіше дитина виявляє, що молочний зуб почав хитатися або відходити від ясен.

Порядок і терміни зміни молочних зубів на постійні

Порядок зміни молочних зубів фото Київ Люмі-Дент

Лікарі вказують також послідовність формування нового прикусу.

Час прорізування постійних зубів:

 • 5-8 років - час для появи перших молярів і різців;
 • 8-9 - постійні бічні різці змінюють молочні зуби;
 • 10-12 - час для зростання преморярів, ​​перших і других;
 • 9-11 - на зміну молочним іклами виростають постійні;
 • до 13 - виростуть другі моляри, а треті - вже до 16-24 років.

Не завжди з'являються треті моляри. У деяких людей так звані зуби мудрості не виростуть ніколи. Не завжди витриманий і термін зміни молочних зубів. Можливі відхилення від зазначеної послідовності і часу зміни молочних зубів на постійні. Якщо відхилення аномальне, з проблемою повинен розбібратися досвідчений лікар.

Третіх молярів не завжди 4. Їх кількість може різнитися, часто визначається спадковим фактором.

Фото. Маленька пацієнтка під час огляду лікарів клініки Люмі-Дент

Терміни прорізування постійних зубів у дітей фото Київ Люмі-Дент

Корисна інформація

Батькам необхідно підготуватися до зміни молочних зубів у дитини, і дізнатися корисну інформацію:

 • коли змінюються молочні зуби, їх коріння поступово розчиняє сам організм, по мірі формування корінних;
 • емаль у нового зуба м'яка й тендітна, тому важливо вчити дитину правилам гігієни, і періодично відвідувати стоматолога.

Тимчасові (молочні) зубки необхідно лікувати в разі виникнення карієсу. Після розсмоктування коренів їх коронки стають рухливими. Якщо вони тривалий час тримаються на місці, то заважають природному прорізуванню. Це нерідко стає причиною появи дефектів прикусу, неправильного формування мовного апарату.

Можливі проблеми при зміні зубів

Серед інших порушень зміни зубів:

 • Больові відчуття відразу після прорізування. У цей період немає захисного шару, що складається з мінералів. Саме тому зуб залишається вкрай чутливим до карієсу, пульпіту. Якщо з'явилася проблема, зволікати не можна. Необхідно відразу звертатися до лікаря. Стоматологи при слабкій емалі зуба рекомендують провести герметизацію фісур, коли лікар використовує композитний матеріал для закриття природних заглиблень.
 • Ускладнення росту, коли молочні зуби все ще не випали, і стали на заваді.

Фото. Команда досвідчених лікарів мережі клінік Люмі-Дент

Сроки смены зубов фото Киев Люми-Дент

Якщо істотно порушений порядок і терміни прорізування постійних зубів у дітей, необхідно звернутися до досвідченого лікаря мережі стоматологічних клінік «Люмі-Дент».

Про час появи перших зубчиків - читайте у статті "Терміни прорізування молочних зубів".

 

Відгуки про нас

2 голосів, оцінка: 5 з 5

×
Час закінчення знижки:
днiв
годин
хвилин
секунд
Поки не піднялися ціни - запишіться на безкоштовну консультацію!
Поки не піднялися ціни - запишіться на безкоштовну консультацію!
Ваш телефон *
Сподобалася сторінка? - Розкажи друзям!
Поделиться pinterest