6312

Ретейнери після зняття брекетів

ЦІНИ НА ПОСЛУГИ - ВКАЗАНІ БЕЗ УРАХУВАННЯ ДОДАТКОВИХ МАНІПУЛЯЦІЙ
Огляд, консультація безкоштовно
Знімний ортодонтичний апарат 4040 грн
Комп'ютерна анестезія STA 350 грн
Виправлення прикусу без брекетів каппами Easy Align от 1980 грн
Незнімний ортодонтичний ретейнер 830 грн
Встановлення лінгвальної (внутрішньої) брекет-системи 32999 грн
Встановлення брекет-системи керамічної 19099 грн
Встановлення брекет-системи металевої 8999 грн
Дивіться відео с нашими лікарями ортодонтами
Зміст:
 • Що таке ретейнери? 
 • Основні види ретейнерів
 • Основні переваги і недоліки знімних і незнімних ретейнерів
 • Протипоказання
 • Процес встановлення ретейнера
 • Що робити, якщо відклеївся ретейнер?
 • Ключові рекомендації по догляду за ретейнерами
 • Тривалість носіння ретейнера
 • Скільки коштує ортодонтичний ретейнер?

 

На сьогоднішній день існує величезна різноманітність методів виправлення прикусу і вирівнювання зубних рядів. У даній статті ми докладно розповімо Вам про ретейнери, їх призначення, види, особливості, а також про те, чому так необхідно носити ретейнери після брекетів.

Фото. Зуби з ретейнером (зліва) і брекет-системою (праворуч)

Ретейнер на зуби фото Люмі-Дент

Останнім часом все більше пацієнтів звертаються в стоматологічні клініки не тільки з метою лікування зубів, але також поліпшення їх зовнішнього вигляду. Естетична стоматологія пропонує досить широкий спектр послуг, які допомагають досягти неперевершених результатів в області відбілювання, виправлення прикусу, вирівнювання зубних рядів, художньої реставрації.

Такий напрям як ортодонтія набуває величезну популярність, адже по суті ортодонтичне лікування має на увазі дві вкрай важливі складові – функціональне і естетичне відновлення зубощелепних аномалій різної складності.

Однією з основних завдань стоматолога ортодонта є корекція неправильного прикусу. Часто клієнта не влаштовує не тільки неправильне і малопривабливе розташування зубів, а також їх форма, розмір або колір.

У такому випадку потрібен комплексний підхід для вирішення проблеми – перш ніж приступати до естетичної реставрації зубів, будь-який професійний лікар порекомендує Вам пройти курс ортодонтичного лікування.

Мережа клінік «Люмі-Дент» не перший рік займає лідируючі позиції в Києві та Україні в наданні стоматологічних послуг різного напрямку. У нашій команді працюють тільки кращі стоматологи терапевти, гігієністи, ендодонтисти, пародонтологи, гнатологи, хірурги, імплантологи, ортопеди і ортодонти.

Стоматологи ортодонти, які ведуть прийом в наших клініках «Люмі-Дент» , мають величезний професійний досвід, високу кваліфікацію, регулярно проходять численні курси і семінари, проходять стажування за кордоном і активно застосовують на практиці новітні досягнення і технології в сфері ортодонтії.

Отримати більш детальну інформацію про це Ви можете тут.

Що таке ретейнери? 

Фото. Зовнішній вигляд знімного ретейнера (капи, зліва) і незнімного (праворуч)

Знімний ретейнер незнімний фото Люмі-Дент

Ретейнери — це спеціальні ортодонтичні пристосування, які вкрай важливі на стадії завершення лікування після зняття брекет-систем. Раніше вважалося, що після корекції прикусу брекетами, ретейнери не є обов'язковими, так як зуби більше ніколи не займуть колишнє неправильне положення.

Але практика показує, що навіть після довготривалого носіння цих пристосувань у багатьох пацієнтів з часом знову виявляються істотні зміщення зубних рядів.

Багато пацієнтів до цього часу переконані, що після носіння брекет-системи прикус вже остаточно виправлений, а подальша корекція наявної патології не потрібна, тому вони припиняють лікування на даному етапі.

Ретейнер після брекетів фото Люмідент

Однак потрібно знати, що це лише проміжна стадія терапії. Процес повного відновлення і регенерація відбувається досить тривалий час. Тому після зняття брекетів вкрай важливо продовжувати утримувати зуби в необхідному положенні – в іншому випадку вони досить скоро повернуться в початкове аномальне положення.

Саме для цього розроблені спеціальні ультрасучасні ортодонтичні пристосування – ретейнери, які пацієнту потрібно носити на щоденній основі для того, щоб закріпити досягнуті результати лікування, а також уникнути будь-яких ризиків.

Ретейнери, що застосовується стоматологами сьогодні, виглядають досить естетично, майже непомітно для оточуючих, часто не приносять практично ніякого дискомфорту в процесі носіння, а різноманітність форм і конструкцій дозволить встановити такі, які підійдуть і сподобаються саме Вам.

У пацієнтів часто виникає питання, як довго носити ретейнери після брекетів.

Точну відповідь Вам зможе дати тільки Ваш лікуючий лікар, тривалість лікування безпосередньо залежить від віку та індивідуальних особливостей організму – якщо корекція прикусу проводиться в досить зрілому чи похилому віці, то в деяких випадках дані ортодонтичні ретейнери потрібно носити все життя.

Грамотний лікар ортодонт повинен заздалегідь повідомити Вас про те, що після зняття брекет-систем необхідно буде пройти ретенційний (закріплюючий) етап терапії і порекомендувати Вам встановити ретейнери в Києві, а також допомогти підібрати найбільш оптимальний тип та вид ретейнера з урахуванням індивідуальних особливостей Вашої зубощелепної системи і організму.

Ретейнери після брекетів фото Люмі-Дент

Основні види ретейнерів

На щастя, сучасні досягнення в області ортодонтії дозволяють лікарю та пацієнту підібрати і  застосувати найбільш оптимальний тип ортодонтичної технології, яка буде найбільш ефективною і функціональною в даному конкретному клінічному випадку.

На сьогоднішній день існує два основних види ретенційних пристосувань – незнімні і знімні ретейнери. Кожен вид ретенерів має свої унікальні характеристики, переваги та недоліки.

Знімні ретейнери представляють собою спеціальні прозорі капи з металевою дугою, або пластмасові пластинки, які найчастіше встановлюються відразу після зняття брекет-системи для постійного або періодичного використання.

Ретейнери за локациєю можна умовно розділити на два види:

 • Двощелепні ретейнери (призначені в основному для використання в нічний час);
 • Однощелепні ретейнери (для постійного або періодичного застосування).

Протягом перших декількох тижнів ортодонти радять носити ретейнери на регулярній основі, знімаючи їх лише в процесі прийому їжі. Згодом термін носіння конструкцій поступово зменшується. Пацієнт одягає їх тільки під час сну, а потім і зовсім один раз на дві-три доби – до тих пір, поки повністю не закінчиться ретенційний період.

Виготовляються знімні ретейнери в Києві досить швидко – стоматолог знімає необхідні зліпки, а в зуботехнічній лабораторії за кілька днів виробляють необхідні апарати.

Незнімні ретейнери

Ці пристосування закріплюються на зубах з внутрішньої сторони за допомогою спеціального матеріалу. Незнімні ретейнери дуже схожі на лінгвальні брекети – металеві дротяні дуги, які ортодонт встановлює на весь ретенційний період лікування до повної стабілізації.

Перший тиждень пацієнт може відчувати деяку незручність, але досить швидко він взагалі перестане її помічати. Термін носіння незнімного ретейнера залежить безпосередньо від складності вихідних зубощелепних патологій.

 

Основні переваги і недоліки знімних і незнімних ретейнерів

Знімні ретейнери

Ретейнери фото люмідент

Переваги

Недоліки

 • Відсутність дискомфорту в процесі носіння;
 • Немає необхідності носити конструкції постійно;
 • Після тривалого носіння брекет-систем клієнти часто втомлюються від них – знімні капи дозволять зняти напругу, стрес і час від часу відпочити;
 • Простота в догляді за апаратом, дотриманні правил особистої гігієни порожнини рота.
 • Можливий досить тривалий період звикання;
 • Іноді спостерігаються проблеми з дикцією;
 • Вимагають постійного контролю з боку ортодонта, регулярних відвідувань лікаря;
 • У деяких випадках можуть викликати подразнення слизової порожнини рота;
 • Викликають підвищене виділення слини;
 • Більш помітні оточуючим, ніж незнімні апарати (не дуже естетичні).

Незнімні ретейнери

Незнімний ретейнер фото люмідент

Переваги

Недоліки

 • Висока міцність, надійність;
 • Так як вони чинять тиск на зуби цілодобово і безперервно – ретенційний період може бути завершений швидше;
 • Не впливають на естетику посмішки;
 • Після першого тижня звикання відсутність повного дискомфорту в процесі використання;
 • Необхідність постійного носіння, самостійне зняття неможливе;
 • Вимагають спеціальної підготовки зубної емалі перед встановленням;
 • Не такі прості в догляді, слід з особливою ретельністю дотримуватися всіх рекомендацій стоматолога;
 • Більш складно виконувати щоденні процедури гігієни порожнини рота;
 • Існує ризик того, що ретейнер відклеїться – в такому випадку слід негайно звернутися до фахівця, який допоможе усунути проблему.

 

 

Протипоказання

Звертаємо Вашу увагу на те, що незнімні ретейнери після брекетів мають певні протипоказання до встановлення, з якими ми рекомендуємо Вам ознайомитися:

 • Наявність алергічних реакцій на деякі металеві сплави;
 • Схильність до швидкого утворення зубного каменю (на внутрішній поверхні зубів);
 • Наявність таких захворювань як гінгівіт, стоматит, пародонтит;
 • Доброякісні або злоякісні пухлини;
 • Клиновидні дефекти на зубній поверхні;
 • Ерозія емалі;
 • Порушення мінерального, а також сольового обміну речовин в організмі.

Перераховані вище протипоказання є в більшості випадків досить відносними – багато проблем можна усунути шляхом попереднього професійного стоматологічного лікування.

Протипоказання до встановлення знімних ретейнерів можливі лише в разі алергії (спостерігається у 1-2% пацієнтів) на використовувані матеріали для виготовлення ортодонтичного пристосування.

 

Процес встановлення ретейнера

Після зняття брекетів знімні ретейнери в Києві виготовляються і встановлюються досить легко і швидко. Після виготовлення лікар просто показує пацієнтові, як правильно самостійно знімати і одягати вже готовий апарат.

Установка незнімних ретейнерів – більш складна процедура. Перед безпосередньою фіксацією потрібно провести ряд стоматологічних процедур – наприклад, видалення зубного нальоту (твердого та м'якого), лікування карієсу, інших захворювань ротової порожнини.

Особлива увага приділяється підготовці зубної емалі, яку обробляють спеціальними засобами. Тільки після всіх цих маніпуляцій ретейнер кріпиться на зуби за допомогою спеціальних композитних матеріалів.

 

Що робити, якщо відклеївся ретейнер?

Як вже говорилося вище, для фіксації даних ортодонтичних ретейнерів застосовуються спеціальні композити та клей, але іноді в силу різних причин трапляється так, що ретейнер відклеюється.

По-перше, не панікуйте – якщо Ви вчасно це помітили і звернулися до досвідченого фахівця, він швидко усуне неприємність (зазвичай процедура займає не більше півгодини), а також виявить можливу причину.

Ортодонти кажуть, що найбільш часто ретейнер відклеюється на тих ділянках, де раніше були встановлені пломби. Буває так, що причиною може виявитися непрофесіоналізм лікаря, який зафіксував конструкцію занадто близько до крайок зубів або не дуже якісно обробив зубну поверхню.

Візит до стоматолога ми рекомендуємо не відкладати – не затягуйте відвідування клініки більш, ніж на 2-3 дні, так як це (крім загального дискомфорту) може призвести до подальших серйозних ускладнень.

 

Ключові рекомендації по догляду за ретейнерами

Ретейнери фото люмідент

Догляд за знімними ретейнерами Догляд за незнімними ретейнерами
 • Обов'язково знімати апарат під час їжі;
 • Якщо Ви відчуваєте дискомфорт або встановлена ​​капа якимось чином дряпає язик або слизову оболонку рота, необхідно відвідати лікаря, щоб відкоригувати недоліки в конструкції;
 • По можливості відмовитися від куріння, вживання їжі і рідин, що містять барвники;
 • Не пити занадто гарячі напої (t⁰ вище 40 градусів), не занурювати в них капи;
 • Проводити регулярне чищення (бажано 2 рази на день) ретенційних конструкцій з використанням спеціальної рідини для ополіскування, зубної щітки з м'якою щетиною, зубної пасти;
 • Використовувати спеціальні контейнери для зберігання, застосовувати спеціальні дезінфікуючі розчини.
 • Не чистити місця, в яких встановлено апарат, за допомогою зубочисток;
 • Користуватися спеціальною зубною ниткою для чищення;
 • Виконувати полоскання рота антибактеріальними засобами на регулярній основі;
 • Не менш, ніж раз в шість місяців відвідувати клініку для проведення професійного чищення зубів;
 • Регулярно перевіряти цілісність незнімного ортодонтичного пристосування за допомогою дзеркала або тактильного огляду;
 • Як тільки Ви виявили рухливість конструкції або відсутність будь-якого з її елементів – негайно звернутися до ортодонта;
 • Якщо Вам на якийсь час довелося зняти апарат, ми рекомендуємо використовувати тимчасову капу.

 

 

Тривалість носіння ретейнера

Тривалість носіння ортодонтичних конструкцій (брекетів, ретейнер і інших) визначаються суто індивідуально після огляду і консультації з досвідченим лікарем ортодонтом.

В середньому, рекомендують використовувати близько року, а іноді і близько двох років. В окремих випадках – ретенційні апарати призначають носити довічно.

ретейнери після брекетів фото люмідент

Саме високий професіоналізм наших лікарів, якісне обслуговування і завжди доброзичливе ставлення до кожного пацієнта дозволило мережі стоматологічних клінік «Люмі-Дент» стати лідером на ринку стоматологічних послуг в Києві і в Україні.

Наші лікарі – професіонали своєї справи, вони завжди допоможуть Вам вирішити проблеми з зубами будь-якого ступеня складності. Ми пропонуємо своїм клієнтам найкращі і найбільш оптимальні ортодонтичні конструкції в Києві – брекети, ретейнери, трейнери, а також інші альтернативні варіанти ортодонтичного лікування за найдоступнішими цінами.

Скільки коштує ортодонтичний ретейнер?

Ціни на встановлення ретейнера в Києві, а також інші ортодонтичні послуги – Ви зможете знайти вгорі цієї сторінки.

Ціни на всі послуги мережі клінік «Люмі-Дент» також доступні в розділі «Ціни стоматології».

Ви також можете подивитися відео відгуки наших клієнтів в розділі сайту «Про клініки» → «ВІДГУКИ стоматології».

Зв'язатися з нами Ви можете за телефоном (044) 383 22 88.

Ціни на деякі види стоматологічних послуг в клініках дорослої та дитячої стоматології «Люми-Дент» на Правому та Лівому березі Києва, на масивах Оболонь, Позняки, Осокорки, Харківський, Березняки, Русанівка, Дарниця, Лівобережна:

Найменування послуги

Ціна, гривень

Огляд, консультація стоматолога

безкоштовно

Виготовлення ортопантомограми (панорамний знімок)

300

Комп'ютерна томографія

370

Зняття відбитків з виготовленням діагностичної моделі

400

Встановлення знімного ортодонтичного апарату без гвинта

4040

Встановлення знімного ортодонтичного апарату з гвинтом

4430

Зняття брекет-системи, чистка зубів на одній щелепі

1350

Установка незнімного ретейнера (в області 2-х зубів)

830

Корекція незнімного ретейнера

640

Використання допоміжної капи

1450

Установка ретейнера (знімний пластиковий)

3620

Зняття залишків матеріалу (ретейнера) і полірування (1 зуб)

210

Контрольний огляд

290

Контрольний огляд з корекцією або активізацією апаратури

580

Використання контейнера для зберігання апаратів

190

Більш детальний і конкретний розрахунок вартості ретейнерів в Києві і лікування в мережі стоматологічних клінік «Люмі-Дент» на Оболоні, Позняках, Осокорках, Дарниці, Лівобережній, Русанівці, Березняках, Харківському масиві - Ви зможете отримати після консультації з нашими кращими ортодонтами, які абсолютно безкоштовно проведуть ретельний огляд і дадуть Вам подальші рекомендації по встановленню необхідних конструкцій і подальшого лікування.

Обирайте кращих у своїй справі!
 
Запишіться на безкоштовну консультацію!

 

 
Автор: Коржев Руслан, лікар ортодонт мережі клінік Люмі-Дент
 
Автор: Коржев Руслан
 
Відгуки про нас

2 голосів, оцінка: 5 з 5

Навігація
×
Час закінчення знижки:
0
днiв
0
годин
0
хвилин
0
секунд
Поки не піднялися ціни - запишіться на безкоштовну консультацію!
Поки не піднялися ціни - запишіться на безкоштовну консультацію!
Ваш телефон *
Сподобалася сторінка? - Розкажи друзям!
Поделиться pinterest