8:00 - 21:00
ua

Ретиновані Зуби - Вартість Видалення У Києві

Дивіться відео з нашими лікарями стоматологами
Зміст:
 • Видалення дистопованих і ретинованих зубів
 • Ретенція і дистопія: розбираємо поняття
 • Причини ретенції і дистопії
 • Діагностика
 • Показання до видаленнядистопованого ретинованогомоляра
 • Протипоказання
 • Етапи видалення ретинованих і дистопованих зубів
 • Чи боляче видаляти ретинований зуб мудрості?
 • Після операції
 • Скільки коштує видалення ретінірованного зуба мудрості?
 • Відгуки

 

Видалення дистопованих і ретинованих зубів

Зубозберігаюча терапія - пріоритет сучасної стоматології в усьому світі, саме на неї орієнтуються лікарі мережі клінік Люмі-Дент в Києві у своїй роботі.

Але навіть на тому рівні розвитку стоматологічних технологій, який сьогодні має місце в центрах європейського стандарту, не завжди вдається врятувати кожен зуб.

Більш того, не завжди доцільно використовувати складні методики лікування, щоб його рятувати.

Ретенція і дистопія відносяться якраз до таких випадків, коли при їх діагностиці безпечніше видалити заважаючий зуб, ніж намагатися його вивести над яснами або повернути на 180 градусів.

Ці два терміни досить часто звучать від стоматологів, більше лякаючи пацієнта, а ніж прояснюючи для нього ситуацію.

Що це за процеси, чому в такому разі рекомендовано видалення, де вони найчастіше проявляються?

Фахівці мережі клінік Люмі-Дент за повне взаєморозуміння з пацієнтами, ми завжди намагаємося не використовувати складних понять, а якщо використовуємо, то обов'язково пояснюємо їх значення.

Ретенція і дистопія: розбираємо поняття

Ретенція зуба - це явище, коли він не може сам прорізатися через кісткові і ясенні тканини ротової порожнини. Найчастіше ретенція властива третім жувальних молярам, більш відомим, як зуби мудрості.

Ретенція може бути:

 • частковою, коли коронкова частина виступає над яснами;
 • повною (корінь і коронка приховані під яснами, або навіть розташовані під кісткою).

Дистопований зуб розвивається аномально, він може бути надкомплектним (зайвим у ряду), або комплектним. Часто при дистопії спостерігається скрученість, розворот, небезпечний кут зростання молярів.

Стоматологія бачила багато випадків, коли дистопія спостерігалася у фронтальній зоні усмішки, або на ділянці розташування іклів, але частіше за все дистопованими є ті ж самі треті моляри.

Фото. Лікар проводить огляд пацієнта, стоматологія на Позняках

видалення ретинованих зубів фото київ ЛюміДент

Причини ретенції і дистопії

З огляду на величезний список факторів, які впливають на розвиток прикусу, кісткових тканин, зубних рядів у людини (від генетики до дитячого травматизму та хвороб, перенесених в будь-якому віці), описати всі причини ретенції і дистопії неможливо.

Але можна виділити найбільш розповсюджені провокатори таких аномальних процесів:

 • травми голови та щелепи (можуть вплинути на кут зростання, і спровокувати спроби ретинованого зуба прорізатися, заподіявши чималу біль);
 • хвороби кісток, суглобів, запальні процеси у ротовій порожнині без лікування;
 • спадковий фактор (стосується більшості захворювань, тому профілактика зубних хвороб - це ще й турбота про майбутні покоління);
 • умови внутрішньоутробного розвитку (навіть застуда, перенесена вагітною жінкою на I або III триместрі, може спровокувати розвиток подібних дефектів, це недавно довели вчені США);
 • є дослідження, що підтверджують зв'язок між якістю розвитку зубного ряду і рівнем стресу, в якому постійно знаходиться людина.

Діагностика

Щоб діагностувати і призначити до видалення ретинований дистопований зуб мудрості, лікар в обов'язковому порядку проводить детальне обстеження пацієнта.

Якщо симптоматика вже гостра (є набряклість, сильні болі, гнійне запалення), спочатку може виконуватися дренування області (видалення гною), і тільки потім - рентгенівське дослідження.

Але в більшості випадків при наявності такої можливості перед будь-якими маніпуляціями роблять ортопантограму, знімок хворої ділянки і комп'ютерну томографію зубів.

Результати такого апаратного дослідження дозволяють отримати повну картину стану ротової порожнини пацієнта і грамотно підійти до прийняття рішення по лікуванню. У випадку з третіми молярами майже завжди потрібне їх видалення і подальша антибіотикотерапія.

Фото. Лікар клініки проводить консультацію в кліниці Люмі-Дент в Києві.

дистопія зуба фото київ Люмідент

Показання до видалення дистопованого ретинованого моляра

Видалення дистопованого зуба мудрості або ретинованого - це обов'язкова процедура при наступних умовах:

 • у пацієнта спостерігаються гострі болі у проблемній зоні, є набряклість, гостре запалення ясен;
 • є необхідність в проведенні ортопедичного лікування - установки коронок або мостовидних протезів (вона можлива тільки після повної санації ротової порожнини, навіть слабкі запалення неприпустимі);
 • ретинований зуб мудрості заважає нормальному жуванню, або розвитку сусідніх;
 • дистопований моляр / різець зростає не на своєму місці, що сильно псує загальний вигляд усмішки (в клініках Люмі-Дент при таких дефектах застосовують сучасні технології вирівнювання зубного ряду після видалення «зайвих» одиниць);
 • висмикнути ретинований зуб потрібно обов'язково, якщо на 3D знімку зубів видно, що він впливає на нервові закінчення (може призвести до оніміння частини обличчя);
 • лікар вважає, що ризики зміни нормального положення інших зубів при збереженні дефектного дуже вірогідні.

Видалення зуба обов'язкове при хронічних захворюваннях ясен, твердих і м'яких тканин ротової порожнини (пульпіт, періодонтит, гінгівіт).

Якщо це зуб мудрості, то його видаляють, коли на сусідніх молярах виявляється каріозна область (тильний карієс «сімки» - показання до усунення третього моляра в усьому світі).

Протипоказання

Ретиновані зуби загрожують розвитком складних запалень, підвищують ймовірність карієсу (зниження природних здібностей тканин до регенерації через постійне навантаження), нерідко призводять до пародонтозу, періодонтиту, порушення прикусу у дорослих та дітей.

З огляду на такі наслідки відкладеного лікування, нескладно зробити простий висновок: абсолютних протипоказань до видалення тут немає і бути не може.

Але є випадки, коли операцію по «вилученню» проблемного моляра необхідно перенести, до них відносять:

 • загальний важкий стан пацієнта;
 • загострення хвороб ЦНС;
 • гострі прояви хронічних хвороб серця;
 • тимчасове порушення згортання крові (у тому числі, через прийом тих чи інших медикаментозних препаратів);
 • недавнє проведення аборту (процедури з видалення можливі не раніше, ніж через 2 тижні);
 • інфекція або вірус.

Після купіювання симптомів, стабілізації стану, закінчення курсу таблеток, які розріджують кров, можна і потрібно провести видалення ретинованого зуба мудрості.

Майбутнім мамам подібні процедури з великою обережністю призначають на II або на початку III триместру (якщо не можна відкласти до пологів).

Етапи видалення ретинованих і дистопованих зубів

У випадках з діагностованими ретенцією або дистопією видалення займе трохи більше часу, ніж звичайне видалення коренів. Процедура триває від одного до трьох годин, проводиться під місцевою або загальною анестезією (медикаментозний сон), і може виконуватися тільки висококваліфікованим хірургом.

Сам процес видалення залежить від результатів діагностики (кута нахилу проблемного зуба, його розвороту, розмірів, розташування). На першому кроці лікар введе анестетик і зробить розріз слизової оболонки, щоб побачити ступінь прорізування дистопованого зуба.

Другий етап - формування так званого вікна в кістці для видалення, яке в залежності від ситуації може проводитися частинами або повністю. Основний етап (найтриваліший) - власне, розпил та витягування, за ним слідує дренування і антисептична обробка. При необхідності (в даному випадку вона виникає дуже часто) на розріз накладаються шви для якнайшвидшого загоєння.

Після закінчення інвазивних маніпуляцій лікар в обов'язковому порядку проконсультує по правилам поведінки у відновлювальний період. У клініках Люмі-Дент, чудово розуміючи стан людини після хірургічного втручання, всі рекомендації лікаря дублюються в пам'ятці, яка видається пацієнтам на руки.

Фото. Апарат комп'ютерної анестезії STA в мережі клінік Люмі-Дент в Києві.

ретенція зуба фото київ ЛюміДент

Чи боляче видаляти ретинований зуб мудрості?

Оскільки ретенція і дистопія - процеси, які протікають під кісткою і яснами, - запідозрити їх заздалегідь людина не може. За допомогою вона приходить, коли запалення вже призвело до серйозних труднощів, і йому потрібне складне видалення ретинованого зуба мудрості.

Але це зовсім не означає, що лікування буде проблемним, болючим, вкрай дорогим та тривалим. У клініках Люмі-Дент будь-які операції проводять без болю. Тут застосовуються по-справжньому унікальні технології, які дозволяють забезпечити комфорт людині навіть на час таких непростих інвазій:

 • комп'ютерна анестезія - сучасний метод знеболення, який практично виключає будь-які неприємні відчуття під час введення анестетика (обсяг введеного препарату розраховує комп'ютер, він же за допомогою чутливих датчиків визначає шлях найменшого опору, що дуже важливо при запаленнях);
 • лікування під седаціею (медикаментозний сон) - безпрограшний вибір тих, хто сильно боїться серйозних хірургічних інвазій (пацієнт просто занурюється в сон і прокидається вже після закінчення процесу, нічого не пам'ятаючи про саму операцію);
 • ультразвукова обробка проблемної ділянки (апарат нового покоління - п'єзотом - відрізняється від аналогів тим, що він легко і швидко розрізає кісткові тканини, не травмуючи оточуючу слизову оболонку та ясна).

Фото. Застосування процедури медикаментозного сну.

дистопований зуб фото київ ЛюміДент

Після операції

Видалення проблемного зуба в стоматологічних клініках Люмі-Дент в Києві - це не страшно, не боляче та швидко, процедура не відірве вас від звичних справ на тривалий період.

Реабілітація після складного видалення займає до 10 днів, на цей період слід відкласти будь-які фізичні навантаження, поїздки на шашлики, походи до сауни.

Фото. Лікар і асистент з пацієнтом клініки Люмі-Дент.

видалення ретинованого зуба фото київ ЛюміДент

Перші три дні після хірургічного втручання слід дуже жорстко контролювати температуру їжі (вона повинна бути кімнатною).

Прийом знеболюючих дозволить перенести реабілітацію без болю і страху, а телефон лікаря Люмі-Дент під рукою додасть впевненості.

Тому що ми залишаємося поруч, навіть коли всі процедури закінчені, щоб допомогти, підказати і полегшити одужання кожного пацієнта.

Скільки коштує видалення ретінірованного зуба мудрості?


Ціна видалення зубів в Києві при дістопії (ретенції) знаходиться внизу цієї сторінки, також її можна побачити в розділі "Стоматологія Прайс".

 

Відгуки


Відео та текстові відгуки наших пацієнтів про видалення дістопірованних зубів мудрості можна побачити в розділі "Відгуки стоматології".

 

Обирайте поруч кращих у своїй справі!

Запишіться сьогодні на безкоштовну консультацію!

 

Наші послуги
Цю послугу в наших клініках надають лікарі стоматологи
Поширені питання і відповіді
Що таке ретинований зуб?

Ретенція зуба - це ситуація, коли він не прорізається належним чином - йде затримка або повна відсутність його появи на поверхні ясен.

Що таке дистопований зуб?

Дистопія зуба - це ситуація, коли:

 • зуб прорізався в неправильному напрямку (назовні, всередину, повернутий навколо своєї вісі);
 • зуб не прорізався, тому що початково лежить в неправильному напрямку (в цьому випадку його називають ретинованим).

Частіше за все дистопованими є зуби мудрості.

Які є види ретенції зубів?
 • Повна (зуб взагалі не прорізався);
 • Часткова (частина зуба видно над яснами).
Дата публікації: 27.11.2019
Дата редагування: 06.11.2023
Відгуки про нас
Дивитися більше
3 голосів, оцінка: 5 з 5
Поки не піднялися ціни - запишіться на безкоштовну консультацію! Поки не піднялися ціни - запишіться на безкоштовну консультацію!
Це обов'язкове поле

Записатися на безкоштовну онлайн консультацію