8:00 - 21:00
ua

Резекція зуба - особливості, етапи

Дата публікації: 27.02.2020
Дата редагування: 13.01.2022
Дивіться відео з нашими лікарями стоматологами
Зміст:
 • Резекція зуба в Києві
 • Резекція верхівки кореня
 • Особливості анестезії
 • Ускладнення після операції
 • Протипоказання до резекції зуба
 • Гемісекція багатокореневого зуба
 • Особливості вибору клініки

Резекція зуба в Києві

Проблема з зубом може початися в різних місцях - це необов'язково карієс, який поширюється, починаючи з видимої частини коронки. Нерідко захворювання починається всередині, біля самої основи (так званої верхівки) кореня.

Досить поширена ситуація - поява кісти, що свідчить про початок серйозного хронічного запалення. А якщо його не лікувати, то з часом ситуація погіршується, запалення переходить з хронічного в гостре, може з'явитися на яснах свищ, звідки виділяється гній.

Коли у самої верхівки кореня виникає запалення, в ряді випадків його усувають за допомогою ліків та ендодонтичного лікування каналів, але далеко не всім допомагає консервативний курс лікування.

Якщо ситуація не покращується - потрібна ампутація кореня зуба - це операція, яка відноситься до зубозберігаючих.

Тобто хірург усуває сам епіцентр запалення, пошкоджені тканини і частини кореня, але зуб зберігає свої основні властивості.

Методика ампутації кореня зуба відрізняється в залежності від ситуації, в зв'язку з чим виділяють дві основні процедури, які пропонуються пацієнтам.

Фото. Схема розвитку кісти зуба.

Резекція зуба фото ЛюміДент

Резекція верхівки кореня

Резекція кореня зуба під коронкою (в тому числі і під зубом мудрості) потрібно в різних випадках:

 • при хронічному періодонтит
 • відлам інструменту в каналі і подальшому запаленні
 • при переломі кореня. Останнє трапляється в тому числі при різних травмах - наприклад, від удару під час падіння.

Ускладнюється ситуація і при наявності факторів, які при першому розгляді ніби й не впливають на корені зубів.

Так, проблеми активно розвиваються, якщо ви постійно відчуваєте стреси, нервуєте, схопили серйозну простуду або ведете не надто здоровий спосіб життя, страждаєте від перевтоми.

Те ж недоїдання під час дієт негативно впливає на стані всіх тканин - в результаті кіста з'являється у людини, яка і не підозрює, що в його випадку це можливо.

Фото. Резекція зуба з використанням мікроскопу, Київ.

Резекція верхівки кореня фото ЛюміДент

Таке втручання (інша назва - гранулемектомія) передбачає роботу в кілька етапів:

 1. Для початку лікар через ясна забезпечує доступ до інфікованого епіцентру.
 2. Потім за допомогою спеціального інструменту він відсікає частину кореня і інфекційний епіцентр - все це витягується через отриманий отвір.
 3. Лунка, що утворилася всередині, обробляється антисептичними складами і заповнюється матеріалом, який замінює кістка. Він необхідний для того, щоб зуб не втратив звичну опору і продовжив функціонувати в колишньому режимі.
 4. Потім залишається тільки вшити слизову і чекати результату - кісткова тканина розростається приблизно 3-4 місяців.

Якщо подивитися фото після резекції зуба через цей період, позитивні зміни будуть явними.

Коли процедура проведена правильно і не виникло ніяких ускладнень, можна розраховувати, що пролікований зуб протримається багато років без змін.

Особливості анестезії

Читаючи про резекцію зуба, пацієнти справедливо ставлять питання про те, боляче це чи ні.

Операція виглядає не найпростішою - і це так, тому що подібне втручання довіряють тільки досвідченим лікарям, особливо якщо ситуація вже запущена.

Але боятися болю точно не варто: в клініках «Люмі-Дент» в Києві пацієнтам пропонують ретельне знеболювання за допомогою апарату комп'ютерної анестезії STA.

Він діє точково і дуже ефективно, а ще не вимагає тривалого відновлення, тому що впливає тільки на потрібну область.

Фото. Прилад комп'ютерної анестезії STA.

Резекція верхівки кореня зуба фото ЛюміДент

Вартість резекції зуба під загальним наркозом трохи вище, але і такий варіант можливий. Він рекомендований в тому випадку, коли пацієнт не може впоратися з сильними нападами страху і паніки, або коли лікар бачить, що випадок дуже серйозний, тому потрібно більш тривале і складне втручання.

Яким би не був конкретний вибір, клієнт «Люмі-Дент» може бути впевнений, що все пройде без болю.

Ускладнення після операції 

Цікавлять пацієнтів і інші питання - наприклад, наслідки і ускладнення резекції зуба. Хоч операція і непроста, але ускладнення після неї виникають рідко - зате є реакції, які є закономірними, але нерідко лякають пацієнтів.

До них віднесемо хворобливі відчуття, печіння під час натискання на зуб, набряклість, легку температуру. Все це проходить протягом декількох днів, а дискомфорт іноді зберігається і кілька тижнів.

Якщо ви відчуваєте, що щось не так, не поспішайте панікувати - з великою ймовірністю справа буде в чомусь, що вважається варіантом норми. Запишіться на консультацію до лікаря, який робив операцію, і з'ясуйте усі моменти, які вас турбують.

Протипоказання до резекції зуба

Оскільки це втручання має відношення до хірургії, у нього є свої протипоказання, до них віднесемо:

 • нестійкість, хиткість зубів;
 • зруйнована верхня частина зуба за умови, що немає можливості встановити протез;
 • кіста великого розміру - зазвичай орієнтуються на те, скільки зубів вона захоплює (не більше трьох);
 • деякі хвороби: цукровий діабет, серйозні проблеми з серцем, судинами і т. д.

Правильна діагностика, рентген хорошої якості і ретельний збір анамнезу - то, що обов'язково передує резекції даного типу.

Фото. Робочий процес резекції кореня в Києві.

Резекція верхівки кореня зуба фото Люмі-Дент

Відновлення і лікарняний після резекції зуба теж стають обов'язковою умовою - пацієнт може розраховувати на кілька днів відпочинку і звільнення від роботи.

У цей час необхідно ретельно стежити за своїм здоров'ям і в разі потреби негайно звертатися в клініку. 

Гемісекція багатокореневого зуба

Операції багато в чому схожі: етапи гемісекція кореня зуба будуть виглядати так само, як і в випадку з резекцією. Єдина істотна відмінність - це видалення більшої ділянки зуба, а не тільки самої верхівки кореня.

Лікар працює тільки з одним коренем, а всі інші залишаються в недоторканому стані - після пломбування зуб теж зберігає свої початкові можливості.

Гемісекція кореня зуба - це втручання, яке триває близько години: в залежності від ситуації, особливостей пацієнта і занедбаності випадку цей час може дещо зміщуватися в різні боки.

Через місяць після проведення операції збережений зуб вже можна використовувати в якості опори для протезування.

Ціна гемісекції зуба в хірургічній стоматології теж залежить від того, який наркоз застосовується, - в клініках «Люмі-Дент» сумлінно ставляться до кожного клієнта, тому ціни озвучуються ще до всіх маніпуляцій.

Ви можете бути впевнені, що ціна цієї процедури і ціна резекції зуба в Києві в «Люмі-Дент» - це плата за гарантовану безпеку, комфорт лікування і його ефективність.

Невелика порада: якщо ви боїтеся подібних втручань, не треба попередньо дивитися докладні фото гемісекції зуба. Чим схематично ви уявляєте нюанси втручання, тим спокійніше ви себе відчуваєте в кріслі стоматолога.

Протипоказання ампутації кореня зуба і ускладнення при виборі даної методики подібні до тих, що описані для резекції, але деякі ускладнення можуть посилюватися.

Так, є випадки, коли набряк не сходить довше: 5-7 днів - при будь-яких сумнівах щодо симптомів будьте на зв'язку зі своїм лікуючим лікарем.

Особливості вибору клініки

І при резекції, і при гемісекція зуба найважливішим моментом стає грамотна, якісна діагностика. Ми знаємо випадки, коли недосвідчені лікарі недостатньо ретельно обстежили пацієнта, призначали операцію, а вже в процесі виявлялося, що ніякої кісти всередині не було - за неї прийняли щось інше.

Фото. Наш клієнт із хірургом стоматологом Мастєровим Д.В. 

Резекція верхівки кореня зуба фото ЛюміДент

В результаті пацієнт отримує все ті ж самі наслідки, але втручання йому було не потрібно. В стоматологічних клініках «Люмі-Дент» уникнути цього дозволяють два фактори: найточніше сучасне обладнання, що дозволяють досліджувати тканини на 100%, і лікарі з кращою освітою, колосальним досвідом роботи.

При лікуванні стоматологи використовують потужні сучасні стоматологічні мікроскопи: якщо потрібно розглянути найдрібніші деталі і нічого не упустити, вони в цьому відмінно допомагають. В результаті ризик того, що буде потрібна повторна операція, зводиться до мінімуму.

Після резекції або гемісекція ретельно дотримуйтесь правил і порад, які дав вам лікар. В цьому випадку ви не зіткнетеся з негативними наслідками операції, швидко відновитеся і повернетеся до звичного життя.

Пам'ятайте і про те, що призначати таке втручання варто на період, коли ви протягом місяця, а краще двох-трьох, не плануєте великі поїздки, численні перельоти і інші стресові для організму події.

В успіху таких втручань багато що залежить від того, наскільки ви підтримаєте організм в його відновленні.

 

Обирайте поруч кращих у своїй справі! 
 
Запишіться сьогодні на безкоштовну консультацію!
 
Наші послуги
Прийом проводять
1 голосів, оцінка: 5 з 5
Поки не піднялися ціни - запишіться на безкоштовну консультацію! Поки не піднялися ціни - запишіться на безкоштовну консультацію!
Це обов'язкове поле

Записатися на безкоштовну онлайн консультацію