Компоніри Фотополімерні Вініри- Скільки Коштують?
- Композитні вініри в Києві
- Що таке композитні вініри?
- Композитні вініри - ціна в Києві
- Що таке керамічні вініри?
- Чим відрізняються прямі вініри від керамічних?
- Процес встановлення компонірів
- Композитні вініри: як ставлять
- Загальні показання до установки композитних вінірів (компонірів)
- Характеристики композитних вінірів
- Загальні протипоказання до встановлення композитних вінірів
- Прямі вініри: термін служби
- Основні правила догляду за прямими композитними вінірами
- Недоліки прямих вінірів
- Відгуки про композитні вініри
- Скільки коштують прямі вініри в Києві?
Композитні вініри в Києві
У цій статті розповімо про прямі вініри (компоніри) на зуби, та відповімо на наступні питання:
- що таке прямі вініри?
- показання та протипоказання до установки компонірів;
- як ставлять компоніри;
- методи і терміни виготовлення прямих вінірів;
- які відмінності і різниця між непрямими керамічними і прямими композитними винирами?
- які вініри краще - керамічні або композитні?
- який термін служби компонірів?
Що таке композитні вініри?
Композитні вініри - це накладки з фотополімерного матеріалу (композиту), що фіксуються на зовнішню поверхню передніх зубів, з метою корекції їх форми, кольору і розміру.
Як Ви вже зрозуміли, вініри з композиту також називають іншим терміном - компоніри. Встановлюються компоніри без спилювання зубів за 1 відвідування лікаря стоматолога, ціна композитних вінірів в клініках дорівнює вартості повної фотополімерної реставрації.
Сьогодні пацієнти все частіше звертаються в стоматологічні клініки не тільки з метою лікування, але також з бажанням відбілити зуби і відновити гарну посмішку, повернути їй природну білизну і здоровий блиск.
Навіть красиві від природи зуби під впливом навколишнього середовища, поганої екології, неправильного харчування і безлічі шкідливих звичок - мають властивості тьмяніти, псуватися і з часом руйнуватися.
Сучасна стоматологія може запропонувати цілий ряд різних методів відновлення естетики Ваших зубів.
Одним з альтернативних методів є композитні вініри - виготовлення та встановлення компонірів з композиту, без обточування зубів.
Основна мета компонірів - повне відновлення форми, кольору та інших дефектів зубів в найкоротші терміни.
Фото до і після встановлення компонірів.
Композитні вініри - ціна в Києві
Види протезів та послуг |
Ціна, в гривнях |
Консультація. |
безкоштовно |
Керамічна накладка. |
5690 |
Прямий вінір. |
2740 |
Керамічна (цільнокерамічна) коронка. |
6250 |
Цільноанатомічна коронка (бюджет). |
7500 |
Цільноанатомічна коронка (Multilayer Esthetics). |
7900 |
Комп'ютерна анестезія. |
450 |
Що таке керамічні вініри?
Класичні вініри (цільнокерамічні) - являють собою найтонші керамічні пластинки, які встановлюються і фіксуються стоматологом за допомогою спеціального складу на зовнішній стороні зубів.
Цільнокерамічні вініри виточуються за допомогою сучасних комп'ютерних технологій прямо у нас в клініках, на новітньому цифровому обладнанні Imes-Core 350i.
Наша команда пишається наявністю у себе подібного обладнання, що є абсолютним винятком в Києві і Україні.
Лічені київські клініки володіють подібним обладнанням, тому переважна більшість приватних стоматологій змушені замовляти виготовлення керамічних (цільнокерамічних) вінірів і інші роботи - у сторонніх зуботехнічних лабораторій, що збільшує термін виготовлення конструкцій, і істотно знижує ефективність і якість кінцевого результату.
Чому? Наші техніки працюють прямо в клініці в Києві, особисто бачать пацієнта і особливості його зубів. Через хвилину після отримання цифрового відбитка з зубів - технік на комп'ютері вже починає моделювання постійних керамічних (цільнокерамічних) вінірів.
Ще через півгодини - фрезер починає їх виточувати із цільних керамічних блоків. Ми не заощаджуємо на якості обладнання і матеріалів, і вибираємо найкраще устаткування і технології для наших клієнтів.
Відгуки про вініри з кераміки дуже позитивні, це дуже гарні, естетичні, та надійні протези.
Чим відрізняються прямі вініри від керамічних?
Прямі терапевтичні вініри (компоніри) без спилювання зубів, з композиту - є доступною альтернативою керамічним вінірами, завдяки двом важливим їх особливостям:
- Відсутність необхідності спилювати зовнішню емаль зуба - в цьому дійсно найголовніша перевага компонірів. Емаль лише «дряпається» бором, для забезпечення кращого прикріплення фотополімерного матеріалу. Однак, ця перевага компонуються постійно затьмарюється і їх недоліком. Як правило - прямі вініри роблять зуби більш об'ємними і громіздкими, в порівнянні з формою природних здорових зубів;
- Лікар стоматолог ставить прямі фотополімерні вініри за один візит пацієнта. Що ж, це дійсно зручно. Та тільки головне бажання клієнта - щоб композитні або керамічні вініри служили добре довгий час, і тут уже й мало має значення - один або кілька разів прийти до лікаря. Повторимося - найголовніше - щоб композитні вініри мали довгий термін експлуатації, і довго зберігали свій зовнішній вигляд, і необхідні робочі якості.
На фото. Процес роботи з пацієнтом в клініці Люмі-Дент в Києві.
Процес встановлення компонірів
Прямі вініри з композиту можливо встановити всього за одне відвідування стоматолога.
Сама технологія виготовлення компонірів досить проста у виконанні, чимось схожа з установкою звичайної фотополімерної пломби і абсолютно безболісна для пацієнта.
Композитні вініри: як ставлять
Прямий спосіб встановлення композитних вінірів здійснюється за аналогією із встановленням звичайної пломби. Перед їх встановленням лікар із пацієнтом разом роблять добір матеріалу за кольором. Потім емаль зуба обточується тонким шаром 0,3-0,7 мм.
Композитний розчин за допомогою лопатки наноситься прямо на зуб, розрівнюється до надання потрібної форми. Для повного затвердіння вініру композит опромінюють фотолампою. На завершення процесу компонір обробляється та полірується.
Як роблять прямі вініри:
- Стоматолог гладким бором злегка дряпає емаль зубів зовні, для додання їй матовості, для кращого зчеплення з фотополімером або композитом;
- Протравлює емаль ортофосфорної кислотою, знову-таки для збільшення адгезії композитного матеріалу;
- Потім лікар наносить безпосередньо на Ваші зуби попередньо підготовлений композитний матеріал за допомогою особливого пензлика або лопатки, рівномірно розподіляє його по всій поверхні, надає необхідну форму, і засвічує спеціальною лампою;
- Отриманий компонір полірується фінішними борами і полірувальними головками.
Використання інноваційних технологій і високоякісних матеріалів дозволяє значно скоротити час виготовлення компонірів. Прямі фотополімерні вініри не вимагають спеціальної підготовки зубної поверхні, тому в більшості випадків вже після першого сеансу лікування клієнт йде з гарною усмішкою.
Звертаємо Вашу увагу на те, що установку будь-якого типу накладок можливо виконувати тільки після консультації з досвідченим фахівцем, який допоможе підібрати найбільш оптимальний варіант і детально розповість про всі нюанси, показання і протипоказання.
Загальні показання до установки композитних вінірів (компонірів)
Коли ставлять вініри з композиту:
- Погана чи негарна форма зубів;
- Присутні відколи, тріщини та інші механічні пошкодження емалі;
- Наявність загострених країв коронкової частини;
- Жовтий або сіруватий наліт на зубній емалі;
- Наявність щілини між центральними різцями (діастеми);
- Наявність раніше встановлених невеликих пломб, які виглядають вкрай неестетично;
- Проблема клиноподібного дефекту в пришийковій ділянці;
- Незначні порушення прикусу;
- Зуби характеризуються непропорційними розмірами;
- Нерівний зубний ряд (особливо в зоні усмішки);
- Постійно прогресуюча підвищена стертість зубних рядів;
- На зубній емалі є пігментація (плями різного розміру і кольору).
Фото - до і після композитних вінірів (установки компонірів) в Києві.
Найчастіше пацієнтові пропонується установка прямих композитних вінірів в тих випадках, коли необхідно скоротити проміжки між передніми різцями, позбутися від незначних нерівностей, усунути невеликі тріщини і відколи на емалі.
Зазвичай фотополімерні компоніри призначаються тільки при невеликих обсягах робіт і пошкодженнях (один або два зуба). У разі масштабних пошкоджень - потрібні, як правило, більш радикальні методи вирішення проблеми.
Терапевтичні композитні вініри (компоніри) швидко набули популярності в стоматологічних клініках в кінці минулого століття. Ця технологія виготовлення вінірів з композиту нового покоління дозволила досягти більш високої міцності і однорідності матеріалу, в порівнянні з попередніми поколіннями пломбувальних матеріалів, скоротивши терміни встановлення одномоментних накладок (компонірів) до мінімуму.
Часто компоніри називають терапевтичними вінірами, тому що їх установку можуть виконувати частіше за все не протезисти, а стоматологи терапевти, що володіють певними навичками (сам процес установки компонірів по суті є художньою реставрацією спеціальними пломбувальними композитними матеріалами).
Прямими компонірами називають виключно тому, що установку і моделювання форми лікар виробляє безпосередньо в ротовій порожнині пацієнта.
Прямі вініри дають лікареві можливість моментально підправити форму модельованого зуба без спилювання, і будь-яких ускладнень для пацієнта. Компоніри ні при яких обставинах не вимагають повного спилювання зубів, іноді може знадобитися обточування тільки окремих областей, а це значно знижує небажану чутливість зубів до зовнішніх подразників.
Композитні накладки характеризуються високою міцністю і довговічністю, широкою палітрою кольорових відтінків. Поверхня компонірів (при добре виконаній поліровці) завжди гладенька. Якщо робота виконана неякісно і фінішна обробка не була проведена ретельно - такий вінір досить швидко втратить свій естетичний зовнішній вигляд і швидко зноситься.
Фото. Виготовлення компонірів пацієнтові Люмі-Дент в Києві.
Характеристики композитних вінірів
- Встановлення компонірів не вимагає попереднього зняття зліпків, що значно скорочує час проведення реставрації;
- Перед встановленням компонірів не потрібна досить неприємна процедура спилювання зубів, що дозволяє зберегти природну товщину емалі;
- Композитний вініринг не потребує будь-якого спеціального знеболювання і абсолютно безпечна для пацієнта;
- Вартість встановлення композитних вінірів нижче, ніж керамічних, через те, що сам процес менш витратний і трудомісткий;
- Матеріал, з якого виготовляють накладки подібного типу (фотополімерний композит) - має достатню міцність, і легко піддається корекції при необхідності.
Загальні протипоказання до встановлення композитних вінірів
- Пацієнт не дотримується елементарних правил догляду за ротовою порожниною;
- Наявність каріозних уражень;
- Патологічна стертість зубів, яка призводить до зміни їх форми;
- З самого початку дуже крихкі і ламкі зуби;
- Бруксизм (мимовільний зубний скрегіт вночі);
- Серйозні запальні процеси кісткової тканини;
- Проблеми з яснами;
- Деякі дефекти емалі, які несумісні з установкою накладок;
- Зуби, які зазнали сильного руйнування, вимагають більш серйозного і дорогого протезування;
- Алергія на матеріал (композит);
- При раніше встановленої пломби великих розмірів з внутрішньої сторони зубних рядів - пацієнтові зазвичай пропонується встановити коронку.
Не варто розглядати більшість з перерахованих вище показань як категоричну заборону на встановлення композитних вінірів. У багатьох випадках перед встановленням компонірів може бути просто необхідно пройти конкретний курс стоматологічного лікування, після якого можна буде перейти до виконання композитної реставрації.
Варто зазначити, що на сьогоднішній день цілком можливо комбінування і поєднання між собою різних видів протезування. Якщо у клієнта був сильно травмований або пошкоджений зуб - йому встановлюють керамічну коронку, а на сусідні зуби, які не піддалися сильному руйнуванню, встановлюють прямі композитні накладки.
Тільки якщо роботу Вам виконає висококваліфікований фахівець - по зовнішньому вигляді Ви майже не відрізните композитну накладку (компонір) і коронку. Ми рекомендуємо з особливою ретельністю підійти до вибору лікаря, який буде виконувати Вам необхідну маніпуляцію.
Технологія прямого вінірування, яка відрізняється невисокою вартістю і показує середню результативність, пропонується сьогодні багатьма клініками бюджетного і економ-класу в Києві і не тільки.
Однак у випадку прямої композитної реставрації компонірами - від лікаря потрібні знання, досвід і філігранна точність при нанесенні шарів композитних матеріалів, моделювання форми та процесу шліфування.
Сама процедура вінірингу займе досить багато часу - від одного до півтори години з розрахунку на 1 зуб.
Важливо згадати, що важко назвати конкретний термін служби композитних реставрацій - тут все дуже індивідуально і залежить від багатьох факторів: використовуваних матеріалів, обладнання, професіоналізму стоматолога, індивідуальних особливостей ротової порожнини і організму пацієнта, його звичок, стилю життя і т.п.
Важливим є той факт, що при необхідності прямі фотополімерні накладки буде досить просто зняти і відкоригувати у фахівця. При цьому процес зняття і корекції компонірів відбувається так само безболісно для пацієнта, як і встановлення.
Прямі вініри: термін служби
Термін експлуатації композитних вінірів становить приблизно 4-5 років. Під час використання допустиме полірування верхнього шару.
Прямі вініри можуть прослужити до 5 – 7 років при правильному догляді за ними та точному дотриманні рекомендацій спеціаліста.
Це регулярний профілактичний огляд у стоматолога, гігієна, відсутність шкідливих звичок та дозовані навантаження на щелепний апарат.
Основні правила догляду за прямими композитними вінірами
Щоб компоніри прослужили Вам достатньо довго, і приносили виключно позитивні емоції, буде необхідно дотримуватися ряду правил:
- Дотримуватися правил гігієни та догляду за ротовою порожниною;
- Навчіться ретельно і правильно чистити зуби коректно підібраною фахівцем зубною щіткою;
- З особливою увагою стежте за станом своїх ясен;
- Не вживайте їжу з високим вмістом барвників (категорично забороняється вживання в перші дні після виконання прямої композитної реставрації - ягід, овочів і фруктів яскравих кольорів);
- Не зловживайте червоним вином, кавою, чаєм і солодкими газованими напоями;
- Відмовтеся від дуже твердої їжі (сухарики, насіння, горішки, льодяники);
- Якщо Ви займаєтеся будь-якими єдиноборствами або іншими активними видами спорту - будьте обережні, обов'язково надягайте захисні спортивні капи під час занять;
- Якщо Ви раптом виявляєте будь-які пошкодження (дрібні тріщини, шорсткість) на матеріалі виготовлених вінірів - не відкладайте візит до лікаря, щоб уникнути ускладнень;
- Рекомендується відмовитися від куріння, так як ця шкідлива звичка вкрай швидко зіпсує колір встановлених фотополімерних вінірів.
Недоліки прямих вінірів
- Компоніри швидко набирають барвники з їжі, а також завдяки різним звичкам (куріння, кави);
- Під впливом слини змінюються в об'ємі, що призводить до погіршення естетики, і появі вторинного карієсу;
- Погано витримують жувальний тиск - можливі часті відколи матеріалу конструкцій, навіть при відкушуванні звичайної їжі;
- Погано впливають на ясна - діють на неї токсично, викликаючи запалення. До того ж на границі прямого вініра і зубної емалі постійно накопичується зубний наліт, на якому розмножуються мікроорганізми. Це додатково посилює вже існуюче ясеневе запалення.
Всіх цих недоліків позбавлені класичні керамічні вініри, що виготовляються в наших клініках в Києві.
Відгуки про композитні вініри
Відгуки про вініри з композиту (компоніри) не дуже хороші, так як за всіма характеристиками (терміну служби, стійкості форми, стійкості матеріалу до барвників, зовнішнім виглядом, безпеки для ясен) - прямі накладки значно поступаються керамічним.
Відеовідгуки наших клієнтів дивіться в розділі "Відгуки стоматології".
Відносна перевага прямих фотополімерних накладок (компонірів) - більш приваблива ціна – що не є по суті плюсом. Так як за час служби керамічних накладок - прямі вініри необхідно буде переробляти багато разів.
Фахівці мережі стоматологічних клінік Люмі-Дент рекомендують переважно не зупиняти свою увагу на фотополімерних накладках, і настійно радять в переважній більшості випадків - встановлювати саме цільнокерамічні вініри.
Скільки коштують прямі вініри в Києві?
Ціна композитних вінірів (компонірів) - 2740 гривень за 1 одиницю.
Вініри | Ціна |
Композитний | 2740 грн. |
Керамічний | 5690 грн. |
Ультранір | 11354 грн. |
Люмінір | 14 299 грн. |
Вартість накладних фотополімерних вінірів (компонірів) - така ж сама, як ціна фотополімерної реставрації зубів. Так як, по суті - композитний вінір (на відміну від керамічного) - це і є фотополімерна реставрація.
Також ціну компонірів та схожих послуг Ви можете побачити внизу цієї сторінки, і на сторінці.
Чи є сенс купити вініри – читайте за цим посиланням.
Таблиця розрахунку повної ціни прямих вінірів в Києві - компонірів, в гривнях. | |
Види маніпуляцій | Ціна |
Стерильний набір | 100 |
Компьютерна анестезія | 450 |
Накладання кофердама | 190 |
Встановлення прямого вініра | 2740 |
Використання текучого композиту | 220 |
Загальна вартість | 3 700 |
Зведена статистика по деяким стоматологічним послугам, що надаються в мережі стоматологій Люмі-Дент в Києві на Позняках, Солом'янці та Оболоні, за 2022 рік:
Прямих вінірів. |
162 |
Керамічних коронок. |
604 |
Цільноанатомічних коронок з діоксиду цирконію. |
1053 |
Керамічних зовнішніх пластинок. |
812 |
Запишіться сьогодні на безкоштовну консультацію!
Огляд, консультація | безкоштовно |
Прямий композитний вінір | 2740 грн |
Керамічний вінір Акція! – Тільки до 30 червня! |
5690 грн |
Ультратонкий вінір (ультранір, рефракторний - без спилювання зуба) Акція! – Тільки до 30 червня! |
11354 грн |
Професійна чистка зубів (за 2 щелепи) Акція! – Тільки до 30 червня! |
1199 грн |
Фіксація вініра | 870 грн |
Композитний вінір | 2740 грн |
Комп'ютерне моделювання усмішки | 900 грн |







Композитні вініри і керамічні ставлять з однаковою метою - надати переднім зубам гарний вигляд і колір. Однак на цьому загальні характеристики цих двох видів естетичної стоматології закінчуються.
Між композитними і керамічними вінірами набагато більше відмінностей, ніж спільних властивостей.
Отже, головні відмінності між керамічними вінірами і композитними:
- Композит ставиться на один візит, без спилювання зуба, і недорогий за ціною - це його сильні переваги;
- Вініри з композиту швидко втрачають колір, і біля них починається карієс - це їх недоліки;
- Керамічні вініри поставити довго, це термін близько 2-3 тижнів, та й ціна кераміки набагато перевершує вартість компонірів;
- До того ж під керамічні вініри необхідно знімати емаль зубів з зовнішнього боку на 0,3 - 0,5 мм. Це їх недоліки;
- Керамічні вініри набагато краще композитних імітують здорові красиві зуби, біля них не запалюються ясна, вони не змінюють колір і форму протягом довгого терміну - більше 15-20 років. Це їх різниця і переваги.
У будь-якому випадку вибір - керамічні вініри або композитні - лежить за Вами.
Перелік альтернатив вінірингу:
Це означає, що такі вініри виготовляються лікарем терапевтом, який робить їх без обточування зубів в одне відвідування клініки, шляхом фотополімерної реставрації зуба.
Клініки Люмі-Дент представлені в столиці України в:
- Бруксизм;
- Понижений і сильно порушений прикус;
- Підвищенне стирання зубів;
- Відсутність достатньої кількості зубних тканин для фіксації накладок;
- Захворювання ясен;
- Слабомінералізовані тканини зуба;
- Якщо вініри з композиту (фотополімеру) - алергія на цей матеріал.
Вартість встановлення фотополімерного вініру на 1 зуб в клініках Люмі-Дент - 2740 гривень.

