8:00 - 21:00
ua

Вініри Або Композитна Реставрація: Що Вибрати?

Дата публікації: 27.09.2019
Дата редагування: 27.01.2023
Дивіться відео з нашими лікарями стоматологами
Зміст:
 • Вініри або реставрація зубів - що краще?
 • Реставрація зубів: суть, переваги і недоліки
 • Вініри: основні плюси і мінуси популярної технології
 • Люмі-Дент: вініри, або реставрація, в кращому вигляді

 

Вініри або реставрація зубів - що краще?

Вініри або реставрація зубів — вибір, з яким пацієнти регулярно стикаються. Якщо емаль виглядає погано, це неминуче відбивається на всьому зовнішньому вигляді, тому потрібно одне з поширених професійних рішень. Розглянемо дві технології окремо і визначимося з тим, що краще: вініри або реставрація зубів.

Реставрація зубів: суть, переваги і недоліки

Сенс реставрації (нарощування) в тому, що за допомогою спеціальних пломбувальних матеріалів лікар коригує недосконалості зубної форми: прибирає відколи, нерівності, добивається необхідного розміру.

Робиться це безпосередньо в момент відвідування стоматолога, як правило, не потрібно складної підготовки або дуже точних вимірів: фахівець орієнтується по факту.

Фото. Приклад роботи з реставрації зубів, стоматологія Люмі-Дент.

Вініри або реставрація зубів Київ фото Люмі-Дент

Переваги реставрації проти вінірів виглядають так:

 • Доступна ціна — це пов'язано і з доступністю пломбувальних матеріалів, і з тим, що результат не розрахований на дуже тривалий термін. Періодично для реставрації потрібна корекція — але плюс ще і в тому, що при корекції необов'язково сточувати всю пломбу і робити нову. Нерідко досить обробити пломбу тільки зверху і додати свіжий матеріал поверх залишків старої.
 • Такий же доступний варіант ремонту, якщо трапилося щось непередбачуване: поломка вініра виллється в кругленьку суму.
 • Збереження емалі на тій зубній поверхні, що не піддається обробці — не потрібно сточувати поверхню там, де тканини повністю здорові і відмінно себе почувають, на відміну від вінірів — є обробка зуба, хоч і невелика, але рівномірно зовні.
 • Можливість точкового усунення дефекту: вініри частіше ставляться по парній кількості, і не менше 4-х одиниць — тому що в цьому випадку ефект буде найбільш природним, а вініри не стануть вибиватися із загального ряду. Але якщо потрібно виправити щось незначне, це просто недоцільно — в такій ситуації на допомогу прийде точкове нарощування.

Вініри або реставрація зубів — це ще й вибір, який обов'язково враховує мінуси технологій.

У випадку з реставрування — це труднощі з підбором ідеально відповідного кольору — а на передніх зубках це грає серйозну роль. Ще така технологія передбачає, що пацієнт буде регулярно приходити на корекцію, щось підправляти і шліфувати загальний вигляд пломби.

Фото. Приклад роботи до і після встановлення вінірів в клініці Люмі-Дент.

Вініри або реставрація зубів Київ фото Люмі-Дент

Недоліком реставрації є той факт, матеріали для неї вбирають різні барвники: це відбувається повільно, поступово, але в один момент пацієнт виявить, що ділянки зуба відрізняються по відтінках.

Це теж вимагає додаткової корекції, але у випадку з далекими жувальними молярами такий момент не має ніякого значення — цих переходів ніхто не побачить.

Вініри: основні плюси і мінуси популярної технології

Вибираючи між люмінірами, вінірами або реставрацією зубів, враховуйте всі плюси вінірування, на які ви можете сміливо розраховувати:

 • Бездоганний зовнішній вигляд вінірів — є всі можливості для того, щоб зробити вашу усмішку бездоганно білосніжною або натурального кольору.
 • Довговічність: керамічні вініри радують терміном служби — в середньому це п'ятнадцять років. Але конкретні показники терміну служби вінірів залежать ще й від пацієнта: якщо він доглядає за порожниною рота, не зловживає шкідливими звичками, веде здоровий спосіб життя, забезпечує правильну гігієну, то може розраховувати на максимальні обіцянки виробників.
 • Виправлення складних плям і дефектів, які не піддаються реставрації, або виглядають після неї негарно. Вініри дають рівний колір покриття, добре перекривають переходи кольору і темні ділянки на емалі. За допомогою вінірів прибирають зазори, міжзубні щілини, вони змінюють форму коронок: так, зубну коронку можна подовжити, зробити ширше. В руках досвідченого стоматолога вініри - це інструмент, який кардинально змінить властивості усмішки в кращу сторону.

При створенні вінірів імітують навіть переходи кольору: до основи зубки при необхідності роблять трохи жовтими — ніхто з оточуючих навіть не здогадається, що це не ваша власна усмішка.

Мінуси тут теж є: вартість вінірів та реставрації зубів розрізняються мінімум в два рази, а то і в кілька разів (вінірування завжди коштує дорожче) — все залежить від конкретної технології, а їх зараз чимало. Дешевше обійдуться вініри в тому випадку, якщо у вибраній стоматології є власна зуботехнічна лабораторія (як в Люмі-Дент) — в цьому випадку клієнтам пропонують доступні рішення при високій якості виконання.

Неймовірна міцність вінірів — це теж характеристика, що вимагає додаткового уточнення: зламати накладки при необережному поводженні все-таки можна.

Однак для цього доведеться гризти щось дуже тверде або з гострими шматочками: тобто власникам вінірів все ж треба стежити за тим, що вони їдять і як це роблять.

З урахуванням того, що ремонт вінірів обходиться набагато дорожче реставрації, це вагомий, але все ж не визначальний мінус.

Також незначним мінусом буде обробка зуба під вінір — велике спилювання зубів зовні все ж таки присутня.

Однак під ультра тонкі вініри - ультраніри - її практично немає, лише злегка матують емаль. До того ж всі інші плюси вінірів з лишком покривають незначну обробку зуба.

Як ставляться вініри - дивіться фото та відео за вказаним посиланням.

Фото. Приклад встановлення вінірів пацієнтці Люмі-Дент.

Реставрація зубів або вініри що вибрати фото Люмі-Дент

Люмі-Дент: вініри, або реставрація, в кращому вигляді

Визначитися між вінірами або реставрацією зубів допоможуть стоматологи клінік Люмі-Дент: у нас працюють досвідчені професіонали, націлені на результат.

Лікарі відповідатимуть на всі ваші запитання, проведуть ретельну діагностику і розкажуть про всі плюси і мінуси тієї чи іншої технології.

А ще в Люмі-Дент клієнтам пропонуються всі стоматологічні послуги, які популярні або необхідні кожній людині.

Це та ж гігієнічна професійна чистка зубів — вона потрібна всім, хто стежить за гарною усмішкою після реставрації зубів, або вінірів, люмінірів, ультранірів.

Чистка усуває наліт, камінь і допомагає зберігати зуби здоровими набагато довше — стосується це і ясен, тому що нерідко камінь утворюється і під ними.

Професіонали стоматологічних клінік Люмі-Дент завжди готові допомогти у виборі технології (реставрації зубів, або вінірів), а також в тому, щоб підібране рішення було виконано на сто відсотків грамотно і професійно.

Запишіться на безкоштовну консультацію!

 

Наші послуги:
Поширені запитання та відповіді
Які мінуси реставрації зубів, в порівнянні з вінірами?
 • менший термін служби;
 • гірше естетика;
 • може бути реакція ясен у вигляді гінгівіту.
Що краще зробити - встановити вініри, або відбілити зуби?

Якщо Ваші зуби здорові і цілі, без пломб, і Ви хочете просто щоб вони були білішими - краще відбілити зуби, при всіх інших випадках - краще встановити вініри.

До того ж, керамічні вініри "Emax" мають набагато більший термін служби, а відбілювання зубів необхідно повторювати приблизно один раз на рік.

Крім того, Ви можете вибрати вініри потрібного кольору, в разі відбілювання зубів на певний колір розраховувати не доводиться. Результат відбілювання залежить від властивостей зубної емалі.

Але остаточний вибір - вініри або відбілювання - робите Ви.

Ці послуги в наших клініках виконують лікарі стоматологи
Відгуки про нас
Дивитися більше
2 голосів, оцінка: 5 з 5
Поки не піднялися ціни - запишіться на безкоштовну консультацію! Поки не піднялися ціни - запишіться на безкоштовну консультацію!
Це обов'язкове поле

Записатися на безкоштовну онлайн консультацію