8:00 - 22:00
ua

Сапфірові брекети на зуби

Дата публікації: 13.03.2020
Дата редагування: 19.10.2021
Дивіться відео з нашими лікарями стоматологами
Зміст:
 • Сапфірові брекети
 • Що собою являють сапфірові системи?
 • Переваги та недоліки сапфірових брекетів
 • Мінуси сапфірових брекет систем
 • Види сапфірових брекетів
 • Практика вирівнювання зубів за допомогою сапфірових систем
 • Догляд за сапфіровими брекетами
 • Ціна сапфірових брекетів в Києві
 • Відгуки про сапфірові брекети

 

Сапфірові брекети

З усіх різновидів ортодонтичних систем саме сапфірові брекети викликають найбільше запитань. Розкішний вигляд брекетів з сапфірів, їх елегантне сяйво приваблює багатьох, але не всім зрозуміло, з чого зроблені такі системи, як вони працюють, чи виправдовують вкладення в них.

У мережі клінік Люмі-Дент в Києві знають, як встановлювати популярні брекети, включаючи системи зі штучного медичного сапфіра. Ми знаємо все про таку методику ортодонтичного лікування і завжди раді розвіяти сумніви своїх пацієнтів.

Фото. Стоматолог ортодонт Коржев Р.В. в процесі роботи, стоматологія Люмі-Дент.

Сапфірові брекети фото ЛюміДент

Що собою являють сапфірові системи?

Сапфірові брекети - це ортодонтична система, що складається з корегуючої дуги (вона тисне на зуби, за рахунок чого і вирівнює їх ряд) і спеціальних пластин (скоб) з штучних сапфірів.

Сапфірові брекети вирощують в професійних лабораторіях, за аналогією з керамічними аналогами.

З ювелірними каменями сапфір медичного призначення має мало спільного - за формулою він ближче до кераміки, тільки його структура монокристалічна (для порівняння, керамічні брекети мають полікристалічну будова).

Сапфірові брекети фото Люмі-Дент

Переваги та недоліки сапфірових брекетів

Брекети з сапфірів мають багато плюсів, хоча є і мінуси (для когось незначні, але знати про них корисно в будь-якому випадку).

До переваг пацієнти, які залишили про сапфірові брекети відгуки зі знаком «+», відносять:

 • характеристики основного матеріалу - конструкція брекетів рівна, гладка, міцна, до неї не доводиться довго звикати;
 • естетичний вигляд (сапфірові системи не можна назвати непомітними, але навіть будучи побаченими, вони лише додають образу родзинку);
 • нетравматичність (конструкція брекетів позбавлена ​​гострих кутів, об які можна подряпати язик, це важливо, коли за допомогою даної системи зуби треба вирівнювати дитині або підлітку);
 • стриманий тиск брекетів на зуби (так, це подовжує лікування, коли потрібна серйозна корекція, але для виправлення невеликих дефектів - великий плюс);
 • гіпоалергенність брекет системи (на відміну від деяких металів штучні сапфіри абсолютно не викликають алергії, не змінюють смаку страв, після звикання практично невідчутні в роті).

Фото. Результат встановлення сапфірової брекет системи, до і після виправлення прикусу.

Сапфірова брекет система фото ЛюміДент

Сапфірові брекети прозорі та атравматичні, системи ефектно виглядають і можуть використовуватися протягом тривалого періоду. Особливий матеріал не подовжує часу встановлення і не дуже ускладнює процес догляду.

Завдяки прозорості сапфірові брекет системи прекрасно виглядають на білих зубах або ортопедичних незнімних зубних протезах.

Мінуси сапфірових брекет систем

До мінусів брекетів можна віднести високу вартість матеріалу виробів, хоча ця сума піддається управлінню.

Для тих, хто хоче в буквальному сенсі блищати, є маса варіантів комбінованих брекет систем, коли в зоні фронтальної усмішки використовуються сапфіри, а на інші зуби ставлять кераміку або металеві скоби.

Інші мінуси сапфірових брекетів:

 • Підвищені вимоги до обслуговування, ускладнене зняття системи брекетів. Хоча самі штучні сапфіри не фарбуються і залишаються прозорими протягом усього терміну служби, клей, на який треба встановлювати брекети, може змінювати колір. Тому при носінні брекет системи рекомендується дотримання спеціальної дієти з мінімальною кількістю фарбувальних продуктів і напоїв.
 • Знижений тиск дуги на щелепу подовжує період носіння брекетів в випадках, коли пацієнту потрібна серйозна корекція розташування зубів.
 • Ще один умовний недолік (скоріше, особливість) стосується естетики виду: брекети з сапфіра виглядають дуже ефектно, але тільки на білих зубах. Брекети з сапфірів на жовтих зубах залишаються прозорими і все так само стильно блікують, але це лише підкреслює недосконалість усмішки.

Фото. Встановлена ​​сапфірова брекет система.

Що таке сапфірові брекети фото ЛюміДент

Види сапфірових брекетів

Як і інші види систем, естетичні брекети бувають декількох видів (підбираються за результатами того, що покаже діагностика). Найпоширеніша класифікація ділить їх за конструктивною ознакою на лігатурні (класичні) і самолігуючі, або безлігатурні.

Стандартні конструкції на лігатури кріпляться до емалі зуба за допомогою спеціальної гумки (вони і називаються лігатурами), дуга вирівнювання зафіксована, її тиск змінюється тільки в кабінеті стоматології.

Самолігуючі брекети з сапфірів не використовують лігатур, в них передбачені замочки (типу «шип-паз»), куди і вставляються дуги.

Фото. Лікар ортодонт Ковальчук Ю.С. в роботі.

Види сапфірових брекетів фото ЛюміДент

Практика вирівнювання зубів за допомогою сапфірових систем

Установка брекет систем в Люмі-Дент проводиться після того, як буде виконана діагностика і спланована програма, без болю і дискомфорту.

Весь процес установки займає до двох годин і включає три основні етапи: кріплення брекета до кожного зуба на спеціальний клей (він добре фіксує скоби як на рідній емалі, так і на матеріалах зубних коронок і вінірів), після чого встановлюють дуги і чистять поверхню від залишків клею.

Остання маніпуляція вимагає особливого старання від лікаря, оскільки саме клей має властивість забарвлюватися. Після установки сапфірових брекетів стоматолог обов'язково розповість, як правильно доглядати за системою, і призначить дату наступного прийому.

Час, протягом якого прозорі брекети будуть вирівнювати зубний ряд, залежить від прикусу (від 6-8 місяців до 1-2 років). Відвідувати фахівця в цей період треба з періодичністю раз в 1-1,5 місяця.

Фото. До і після вирівнювання зубів брекетами з сапфірів.

Лігатурні сапфірові брекети фото ЛюміДент

Догляд за сапфіровими брекетами

Правила носіння брекет систем:

 • зі засобів гігієни потрібна спеціальна ортодонтична щітка і іригатор (бажано);
 • раз на півроку для зняття м'якого і твердого нальоту, що утворюється на брекетах і навколо них, треба проводити професійну чистку у стоматолога;
 • дотримання дієти вкрай бажано протягом усього періоду, поки триває лікування брекетами (яблука нарізати скибочками, знизити кількість продуктів, волокна яких можуть застрягти між накладкою і зубом, тимчасово виключити сильно фарбувальні напої типу кави, вина, ягідних соків);
 • чистити зуби, які треба вирівнювати, потрібно після кожного прийому їжі.

Фото. Лікар ортодонт Коржев Р.В. з пацієнткою.

Безлігатурні сапфірові брекети фото ЛюміДент

Видаляються системи за допомогою спеціальних інструментів, через особливості цих брекетів є ймовірність, що в процесі зняття сапфір розкришиться, тоді його доведеться зчищати з емалі. Але тут багато що залежить від майстерності стоматолога ортодонта, а фахівці мережі стоматологічних клінік Люмі-Дент в цьому плані - одні з кращих.

Після остаточного зняття брекетів, прикус можливо треба буде продовжувати вирівнювати (лікування знімними трейнерами або каппами) деякий час, після чого рекомендується встановлювати незнімний ретейнер на кілька років, щоб зафіксувати остаточно правильний прикус.

Ціна сапфірових брекетів в Києві

Скільки коштує поставити сапфірові брекети - ціна представлена ​​вгорі цієї сторінки, також вартість систем є в розділі "Ціни стоматології".

Відгуки про сапфірові брекети

Відгуки про сапфірові брекети у нас представлені у вигляді відеороликів. Відео відгуки про брекети пацієнтів, хто ставив собі систему з сапфірів в клініках Люмі-Дент - дивіться в розділі "Відгуки стоматології Києва".

Що таке скоби для зубів та чим вони відрізняються від брекетів - читайте за вказаним посиланням.

Прийом проводять
Повернутися до списку статей
1 голосів, оцінка: 5 з 5
Поки не піднялися ціни - запишіться на безкоштовну консультацію! Поки не піднялися ціни - запишіться на безкоштовну консультацію!
Це обов'язкове поле

Записатися на безкоштовну онлайн консультацію