Сапфірові брекети на зуби

Інформація, надана в статті, не може бути використана для постановки діагнозу, призначення лікування і не заміняє консультацію лікаря.
Зміст:
 • Сапфірові брекети для вирівнювання зубів
 • Що собою являють сапфірові системи?
 • Переваги та недоліки сапфірових брекетів
 • Мінуси
 • Види
 • Практика вирівнювання зубів за допомогою сапфірових систем
 • Важливі вимоги по догляду за брекетами

 

Сапфірові брекети для вирівнювання зубів

З усіх різновидів брекетів сапфірові системи викликають найбільше запитань. Їх розкішний вигляд, елегантне сяйво приваблює багатьох, але не всім зрозуміло, з чого зроблені такі вироби, як вони працюють, чи виправдовують вкладення в них.

У мережі клінік Люмі-Дент знають, як встановлювати популярні брекети, включаючи конструкції зі штучного медичного сапфіра. Ми знаємо все про таку методику ортодонтичного лікування і завжди раді розвіяти сумніви своїх пацієнтів.

Фото. Стоматолог ортодонт Коржев Р.В. в процесі роботи

Сапфірові брекети фото ЛюміДент

Що собою являють сапфірові системи?

Сапфірові брекети (брекет-система) - це спеціальна конструкція, яка складається з коректуючої дуги (вона тисне на зуби, за рахунок чого і вирівнює їх ряд) і спеціальних пластин (скоб) зі штучних сапфірів. Останні вирощують в професійних лабораторіях за аналогією з керамічними аналогами.

З ювелірними каменями сапфір медичного призначення має мало спільного - за формулою він ближче до кераміки, тільки його структура монокристалічна (брекети з кераміки мають полікристалічну будова).

Сапфірові брекети фото Люмі-Дент

Переваги та недоліки сапфірових брекетів

Конструкція з сапфірів має багато плюсів, хоча є і мінуси (для когось незначні, але знати про них корисно в будь-якому випадку). До переваг пацієнти, які залишили про сапфірові брекети відгуки зі знаком «+», відносять:

 • характеристики основного матеріалу - конструкція рівна, гладка, міцна, до неї не доводиться довго звикати;
 • естетичний вигляд (сапфірові конструкції можна назвати непомітними, але навіть будучи побаченими, вони лише додають образу родзинку);
 • нетравматичність (конструкція брекетів позбавлена ​​гострих кутів, об які можна подряпати язик, це важливо, коли за допомогою даної системи зуби треба вирівнювати дитині або підлітку);
 • стриманий тиск на зуби (так, це подовжує лікування, коли потрібна серйозна корекція, але для виправлення невеликих дефектів - великий плюс);
 • гипоаллергенність (на відміну від деяких металів штучні сапфіри абсолютно не викликають алергії, не змінюють смаку страв, після звикання практично невідчутні в роті).

Фото. Результат установки сапфірової брекет-системи, до та після виправлення прикусу

Сапфірова брекет система фото ЛюміДент

Сапфірові брекети прозорі і атравматичні, конструкції ефектно виглядають і можуть використовуватися протягом тривалого періоду. Особливий матеріал не подовжує часу установки і не дуже ускладнює процес догляду.

Завдяки прозорості системи прекрасно виглядають на білих зубах або ортопедичних незнімних зубних протезах.

Мінуси

До мінусів брекетів можна віднести дорожнечу матеріалу виробів, хоча ця сума піддається управлінню.

Для тих, хто хоче в буквальному сенсі блищати, є маса варіантів комбінованих рішень, коли в зоні фронтальної усмішки використовуються сапфіри, а на інші зуби ставлять кераміку або металеві пластини.

Інші мінуси:

 • Підвищені вимоги до обслуговування, ускладнене зняття системи брекетів. Хоча самі штучні сапфіри не фарбуються і залишаються прозорими протягом усього терміну служби, клей, на який їх треба встановлювати, може змінювати колір. Тому при носінні рекомендується дотримання спеціальної дієти з мінімальною кількістю фарбувальних продуктів і напоїв.
 • Знижений тиск дуги на щелепу подовжує період носіння в випадках, коли пацієнту потрібна серйозна корекція розташування зубів.
 • Ще один умовний недолік (скоріше, особливість) стосується естетики виду: конструкції виглядають дуже ефектно, але тільки на білих зубах. Сапфірові брекети на жовтих зубах залишаються прозорими і все так само стильно блікуют, але це лише підкреслює недосконалість усмішки.

Фото. Встановлена сапфірова брекет-система

Що таке сапфірові брекети фото ЛюміДент

Види

Як і інші види конструкцій, естетичні брекети бувають декількох видів (підбираються за результатами того, що покаже діагностика). Найпоширеніша класифікація ділить їх за конструктивною ознакою на лігатурні (класичні) і самолігуючі, або безлігатурні.

Стандартні конструкції на лігатурах кріпляться до емалі зуба за допомогою спеціальної гумки (вони і називаються лігатурами), дуга вирівнювання зафіксована, її тиск змінюється тільки в кабінеті стоматології.

Самолігуючі сапфірові брекети не використовують лігатур, в них передбачені замочки (типу «шип-паз»), куди і вставляються дуги.

Фото. Лікар ортодонт Ковальчук Ю.С. в роботі

Види сапфірових брекетів фото ЛюміДент

Практика вирівнювання зубів за допомогою сапфірових систем

Установка систем в Люмі-Дент проводиться після того, як буде виконана діагностика і спланована програма, без болю і дискомфорту.

Весь процес займає до двох годин і включає три основних етапи: кріплення до кожного зуба на спеціальний клей (він добре фіксує елементи як на рідній емалі, так і на матеріалах ортопедичних конструкцій), після чого встановлюють дуги і чистять поверхню від залишків клею.

Остання маніпуляція вимагає особливого старання від лікаря, оскільки саме клеюча суміш має властивість забарвлюватися. Після установки сапфірових брекетів стоматолог обов'язково розповість, як правильно доглядати за системою, і призначить дату наступного прийому.

Час, протягом якого прозорі брекети будуть вирівнювати зубний ряд, залежить від прикусу (від 6-8 місяців до 1-2 років). Відвідувати фахівця в цей період треба з періодичністю раз в 1-1,5 місяця.

Фото. До та після вирівнювання зубів

Лігатурні сапфірові брекети фото ЛюміДент

Важливі вимоги по догляду за брекетами

Правила носіння:

 • з засобів гігієни потрібні спеціальна ортодонтична щітка і іригатор (бажано);
 • раз на півроку для зняття м'якого і твердого нальоту, що утворюється на емалі під ортодонтичною установкою і на самому матеріалі, треба проводити професійну чистку у стоматолога;
 • дотримання дієти вкрай бажано протягом усього періоду, поки триває лікування (яблука нарізати скибочками, знизити кількість продуктів, волокна яких можуть застрягти між накладкою і зубом, тимчасово виключити сильно фарбувальні напої типу кави, вина, ягідних соків);
 • чистити зуби, які треба вирівнювати, потрібно після кожного прийому їжі.

Фото. Лікар ортодонт Коржев Р.В. с пацієнткою

Безлігатурні сапфірові брекети фото ЛюміДент

Видаляються системи за допомогою спеціальних інструментів, через особливості сапфірових брекетів є ймовірність, що в процесі зняття матеріал розкришиться, тоді його доведеться зчищати з емалі. Але тут багато що залежить від майстерності стоматолога ортодонта, а фахівці мережі стоматологічних клінік Люмі-Дент в цьому плані - одні з кращих в Києві.

Після остаточного зняття прикус, можливо, треба буде продовжувати вирівнювати (лікування знімними трейнерами або каппами) деякий час, після чого рекомендується встановлювати незнімний ретейнер на кілька років, щоб зафіксувати остаточно правильний прикус.

Відгуки про нас

1 голосів, оцінка: 5 з 5

×
Час закінчення знижки:
0
днiв
0
годин
0
хвилин
0
секунд
Поки не піднялися ціни - запишіться на безкоштовну консультацію!
Поки не піднялися ціни - запишіться на безкоштовну консультацію!
Ваш телефон *
Сподобалася сторінка? - Розкажи друзям!
Поделиться pinterest