Зубний флюс на яснах
Як лікувати гнійний нарив на щоці?

Зміст:
 • Зубний флюс на яснах - що робити? Як швидко вилікувати гнійник? Чим полоскати і лікувати флюс на зубі?
 • Що таке флюс на щоці?
 • Симптоми флюсу
 • Чим небезпечний флюс на зубі? Що робити з абсцесом? Як лікувати і чим вилікувати шишку?
 • Умовно можна визначити такі 3 стадії флюсу (абсцесу):
 • Лікування флюсу на зубі - чим лікувати і як вилікувати?
 • Чи можна вилікувати флюс (абсцес) на яснах народними засобами?
 • Отже, що робити, якщо опухли ясна? Як вилікувати флюс на зубі? Чим полоскати і лікувати запалення в роті?
 • Чим полоскати флюс на зубі, щоб його прорвало?
 • В цілях профілактики виникнення флюсу на яснах фахівці клінік Люмі-Дент в Києві рекомендують:

 

Зубний флюс на яснах - що робити? Як швидко вилікувати гнійник? Чим полоскати і лікувати флюс на зубі?

Що таке флюс на щоці?

Є багато визначень флюсу, наведемо лише деякі:

Флюс - це гострий гнійний нарив (абсцес, гнійник, білий прищ, шишка) на яснах (щоці), в області коренів зубів.

Іншими словами, флюс - це скупчення гною (абсцес) між кісткою верхньої або нижньої щелепи і її щільним зовнішнім шаром - періостом.

Тому можна стверджувати, що флюс - це прояв або симптом запалення окістя щелепи - періоститу.

Більш правильне і точне визначення, зрозуміле для лікарів, що таке флюс - це запальний процес інфекційної природи, що розташовується під окістям щелепи, і що супроводжується набряком ясен і щоки, а також болем.

Ясенний абсцес (шишка, прищ) є одним з найпоширеніших захворювань в роті. Головна ознака флюсу - опухла щока і ясна в місці хворого зуба.

Фото. Як виглядає флюс у дитини в роті, над хворим зубом.

Шишка Гнійник Флюс на яснах фото ЛюміДент

 

Симптоми флюсу

 • Періостит - це гнійний абсцес, який зосереджений в області окістя (кореня зуба), де починає накопичуватися гній, внаслідок чого опухає щока, з подальшим утворенням на яснах невеликої шишки (гнійника, білого прищика). Гнійна шишка при періоститі часто має білястий (білий прищ) або червонуватий колір.
 • Перший симптом флюсу, яку помічає людина - болить зуб, і опухли ясна над зубом.
 • Поступово накопичений гній абсцесу починає вириватися назовні через кісткові і м'які тканини, при цьому флюс зуба викликає сильний дискомфорт і гострі зубні болі.
 • Досить часто при флюсі зубів піднімається температура, як захисна реакція організму на появу гнійного абсцесу щелепи.

Спроби лікувати антибіотиками (або самостійно прорвати) флюс (ясеневу шишку) на яснах в домашніх умовах - може стати причиною виникнення серйозних проблем зі здоров'ям.

Лікарі стоматологи мережі стоматологічних клінік Люмі-Дент настійно рекомендують Вам не намагатися швидко вилікувати флюс на зубі (гнійну шишку, білий прищ) в домашніх умовах, тим більше антибіотиками, а слухати рекомендації лікарів, і ставитися до здоров'я порожнини рота з особливою увагою і ретельністю.

Поява зубного флюсу на яснах (свища, білого прищика) над хворим зубом у дитини або дорослого - в більшості випадків супроводжується гострим зубним болем, яку багато людей знімають прийманням різних препаратів, антибіотиків, або так званими «народними засобами», які можуть тільки погіршити картину гнійного нариву на щоці, і привести до серйозних ускладнень флюсу.

Чим небезпечний флюс на зубі? Що робити з абсцесом? Як лікувати і чим вилікувати шишку?

 • Нарив небезпечний тим, що якщо абсцес і флюс не лікувати, або звернутися вилікувати періостит до недостатньо кваліфікованого фахівця - гнійник на опухлій щоці може лопнути, а гній може проникнути в організм, провокуючи тим самим ще більш серйозні ускладнення, і являючи собою реальну загрозу для життя людини.
 • Ще чим небезпечна шишка (флюс) - при виникненні гнійного нариву - в силу особливостей розвитку процесу - біль може стихати на досить тривалий час. Однак, якщо зуб не болить - це ні в якому разі не свідчить про те, що почався процес одужання.
 • Флюс, нарив і подальша гостра больова реакція виникає тоді, коли гній досягає пульпи, яка на певному етапі відмирає, після чого у пацієнта спостерігається різке зниження ступеня болю і температури.

Фото. Флюс на яснах в роті.

Зубний Флюс на яснах абсцес лікування фото Люмі-Дент

 • В даному випадку це свідчить лише про те, що абсцес перейшов в приховану, а значить ще більш небезпечну форму. Пацієнти, у яких опухли ясна (з'явився флюс на яснах) - часто на цьому етапі втрачають пильність і перестають лікуватися.
 • Тим часом нарив поширюється на корінь зуба, в основі якого починає активно накопичуватися гній, що, в кінцевому підсумку, призводить вже до ураження кістки щелепи.

Фахівці попереджають, що запущені форми флюсу (гнійної шишки) можуть привести до таких ускладнень як зараження крові (сепсис), а також закінчитись смертю для пацієнта.

Необхідно пам'ятати, що шишку в роті буває досить складно діагностувати самостійно і вчасно її розпізнати. Як всяке захворювання, нарив характеризується певними симптомами, які відповідають конкретній стадії розвитку абсцесу.

Умовно можна визначити такі 3 стадії флюсу (абсцесу):

Стадія розвитку

гнійника

Характеристики

1 стадія

флюсу

час від часу у пацієнта (дитини або дорослого) в роті з'являються неприємні відчуття в процесі пережовування їжі, з часом болісні відчуття набувають стійкий характер;

2 стадія

флюсу

опухли ясна і щока, при несвоєчасному лікуванні поступово пухлина переростає в шишку (гнійник) з можливим почервонінням;

3 стадія

флюсу

опухлі ясна збільшується на щоці, губі або навіть підборідді - утворюється набряк, дана стадія розвитку абсцесу може супроводжуватися такими симптомами: підвищена температура, гостра пульсуюча біль;

Лікування флюсу на зубі - чим лікувати і як вилікувати?

Лікування шишки може бути ефективним лише на ранніх стадіях розвитку захворювання. Якщо ж ясна опухли і утворився гнійник, ми радимо негайно звернутися для лікування флюсу на щоці до висококваліфікованого фахівця, який зможе:

 • вчасно зупинити перебіг гнійного абсцесу;
 • надати необхідну допомогу.

флюс на яснах фото Люмі-Дент

Відповідаючи на поширене питання «як швидко можна вилікувати флюс на яснах?», фахівці стверджують, якщо пацієнт чітко дотримується рекомендацій стоматолога після лікування - нарив можна вилікувати менше ніж за тиждень, а можливість рецидиву буде зведена до мінімуму.

Чи можна вилікувати флюс (абсцес) на яснах народними засобами?

 • Звертаємо Вашу увагу на той факт, що самостійне лікування гнійної шишки в домашніх умовах є небезпечним і абсолютно неефективним.
 • Лікування флюсу в домашніх умовах народними засобами і антибіотиками - здатне лише запобігти розвитку нариву, але не вилікувати проблему.

Фото. Стоматолог лікує хворий зуб і ясенний абсцес у дитини з мікроскопом.

Лікування флюсу на зубі опухли ясна Київ фото Люмі-Дент

Найпоширеніші помилки, які допускають пацієнти, намагаючись лікувати абсцес (флюс) самі в домашніх умовах:

 • якщо опухли ясна - прикладають на абсцес різноманітні зігріваючі компреси;
 • лікування знеболюючими медикаментами (наприклад, анальгетиками) або препаратами, які сприяють розрідженню крові (аспірин);
 • лікування флюсу антибіотиками, що не були призначені лікуючим лікарем;

Отже, що робити, якщо опухли ясна? Як вилікувати флюс на зубі? Чим полоскати і лікувати запалення в роті?

Відповідаючи на питання: "Як прибрати флюс зуба?", - перш за все, потрібно звернутися до висококваліфікованих стоматологів, які відразу допоможуть виправити ситуацію. Найчастіше для лікування гнійного нариву потрібне оперативне втручання - розкрити гнійник і вивести гній назовні в порожнину рота.

Фахівці наших клінік Люмі-Дент в Києві проводять операцію розтину гнійника швидко, якісно і безболісно. Лікування флюсу на яснах також проводять за допомогою призначених лікарем антибіотиків і різноманітних антибактеріальних препаратів.

Чим полоскати флюс на зубі, щоб його прорвало?

 • Якщо опухли ясна і болить зуб - ми рекомендуємо полоскати флюс на яснах різними антисептичним і антибактеріальними препаратами (наприклад, хлоргексидином).
 • Крім того, можна порекомендувати також полоскати гнійну шишку содово-сольовим розчином, відварами з шавлія, настоянкою календули.
 • Однак пам'ятайте, що прорвати флюс на щоці - це не означає вилікувати його. Обов'язково необхідно лікувати причинний зуб, інакше щока опухне знову, через деякий час.

Флюс шишка на яснах гнійник фото Люмі-Дент

Що робити після лікування гнійного абсцесу?

 • Зверніть увагу на загальний стан Ваших зубів, зокрема, на карієс або пульпіт, які безпосередньо провокують появу флюсу в порожнині рота.
 • Це може свідчити про наявність у людини набагато більш серйозних захворювань ротової порожнини, які Вам допоможуть ідентифікувати і вилікувати досвідчені стоматологи наших клінік.
 • Нерідко гнійник набуває хронічної форми, в таких ситуаціях пацієнтам призначається лікування абсцесу імуномодуляторами, вітамінами, антибіотиками, і тп.

В цілях профілактики виникнення флюсу на яснах фахівці клінік Люмі-Дент в Києві рекомендують:

 • Ретельно чистити зуби, регулярно відвідувати стоматолога, своєчасно видаляти зубні камені, які є скупченням безліч шкідливих бактерій і стають причиною виникнення карієсу на зубах.
 • Уважно стежити за своїм харчуванням - вживати якомога більше овочів, фруктів, включити в раціон яблука та моркву, так як це багато в чому сприяє зміцненню ясен і зубів.

Трохи фактів про флюс і абсцес на щоці:

 • з ясенним гнійником до стоматолога звертається приблизно кожен п'ятий клієнт;
 • з ясенним наривом частіше стикаються чоловіки, ніж жінки (приблизно в 94% випадків);
 • гнійник найчастіше виникає у людей від 16 до 40 років, однак нерідкі випадки його появи у дітей;
 • гнійний нарив набагато частіше з'являється на нижній щелепі, ніж на верхній - приблизно в 61% випадках (на верхній щелепі дане захворювання зустрічається рідко);
 • при несвоєчасному лікуванні абсцесу - в 90% випадків гнійний нарив (гнійник) переходить в більш серйозні ускладнення, в тому числі і до видалення зубів;

Стоматологи «Люмі-Дент» завжди готові проконсультувати - чим і як лікувати ясенний нарив, і готові надати Вам професійну медичну допомогу з лікування абсцесу на щоці. Зв'язатися з нами Ви можете за телефоном (044) 383 22 88.

 

Автор статті: стоматолог терапевт мережі клінік Люмі-Дент Лєбєдєва Євгенія Іванівна

Автор: Лєбєдєва Євгенія Іванівна

Відгуки про нас

6 голосів, оцінка: 5 з 5

×
Час закінчення знижки:
0
днiв
0
годин
0
хвилин
0
секунд
Поки не піднялися ціни - запишіться на безкоштовну консультацію!
Поки не піднялися ціни - запишіться на безкоштовну консультацію!
Ваш телефон *
Сподобалася сторінка? - Розкажи друзям!
Поделиться pinterest