2660

Зубний флюс - лікування

Послуги
Надання швидкої допомоги
290 грн
Огляд, консультація
безкоштовно
Комп'ютерна анестезія STA
350 грн
Розтин абсцесу, дренаж
310 грн
Лікування зубів уві сні дорослому (1 година)
2640 грн
КТ сегмента (50 * 50мм)
370 грн
Цю послугу у наших клініках надають лікарі стоматологи
Стоматолог-терапевт Київ - Гетьман Тетяна Олександрівна
Гетьман Тетяна Олександрівна
Лікар стоматолог-терапевт
Стоматолог терапевт Київ - Худяк Ксенія Сергіївна
Худяк Ксенія Сергіївна
Лікар стоматолог-терапевт
Стоматолог терапевт Київ - Павленко Тетяна Дмитрівна
Павленко Тетяна Дмитрівна
Лікар стоматолог-терапевт
Стоматолог терапевт Київ – Дробот Людмила Олександрівна
Дробот Людмила Олександрівна
Лікар стоматолог-терапевт
Cтоматолог-терапевт Київ - Курочкін Сергій Ігорович
Курочкін Сергій Ігорович
Лікар стоматолог-терапевт
Новицький Вадим Валерійович - стоматологія Люмі-Дент
Новицький Вадим Валерійович
Лікар стоматолог-терапевт
Дивіться відео з нашими лікарями стоматологами

 

Зубний флюс - що робити? Як вилікувати? Чим полоскати флюс?

Флюс - це одонтогенний гострий періостит відповідно до офіційної медичної термінології. Він є одним з найпоширеніших захворювань ротової порожнини.

Ффлюс лікування

Періостит

Це гнійне запалення, яке зосереджено в області окістя (кореня зуба), де починає накопичуватися гній, внаслідок чого опухають ясна з подальшим утворенням на них невеличкої шишки (гнійника). Шишка часто має білястий або червонуватий колір. Поступово накопичується в яснах гній, і починає вириватися назовні через кісткові і м'які тканини, викликаючи сильний дискомфорт і гострі болі.

Лікування флюсу в домашніх умовах може стати причиною виникнення серйозних проблем зі здоров'ям. Фахівці нашої стоматологічної клініки Люмі-Дент наполегливо рекомендують Вам ставитися до здоров'я порожнини рота з особливою увагою і ретельністю. 

Поява зубного флюсу в більшості випадків супроводжується гострим зубним болем, яку багато пацієнтів знімають прийомом різних медикаментів або так званими «народними засобами», які можуть тільки погіршити картину хвороби і привести до серйозних ускладнень.

Чим небезпечний флюс? Що робити з ним? Як вилікувати?

У разі несвоєчасного звернення до стоматолога чи зверненням до недостатньо кваліфікованого фахівця з даною проблемою - гнійник може лопнути, а гній може проникнути в організм пацієнта, провокуючи тим самим ще більш серйозні ускладнення і створити загрозу для життя пацієнта.

Важливо відзначити, що при виникненні гнійного періоститу існує наступна небезпека: в силу особливостей розвитку процесу - біль може стихати на досить тривалий час - проте, це ні в якому разі не свідчить про те, що почався процес одужання.

Запалення і подальша гостра больова реакція виникає тоді, коли інфекція досягає пульпи, яка на певному етапі відмирає, після чого у пацієнта спостерігається різке зниження ступеня болю.

Флюс зубний

В даному випадку це свідчить лише про те, що хвороба перейшла в приховану, а значить ще більш небезпечну форму. Пацієнти, які виявили у себе флюс на яснах часто на цьому етапі втрачають пильність і пускають процес на самоплив.

Тим часом він поширюється на корінь зубчика, в основі якого починає активно накопичуватися гній, що, в кінцевому підсумку, призводить вже до поразки кістки щелепи.

Фахівці попереджають, що запущені форми періоститу можуть привести до таких ускладнень як зараження крові (сепсис), а також закінчиться летальним результатом для пацієнта.

Необхідно пам'ятати, що періостит буває досить складно діагностувати самостійно і вчасно його розпізнати. Як всяке захворювання, воно характеризується певними симптомами, які відповідають конкретній стадії розвитку хвороби.

Умовно можна визначити такі 3 стадії:

Стадія розвитку Характеристики
1 стадія час від часу у пацієнта з'являються неприємні відчуття в процесі пережовування їжі, з часом хворобливі відчуття набувають стійкий характер;
2 стадія на яснах з'являється невелика припухлість, яка при несвоєчасному лікуванні поступово переростає в шишку (гнійник) з можливим почервонінням;
3 стадія на щоці, губі або навіть підборідді утворюється набряк, дана стадія розвитку періоститу може супроводжуватися такими симптомами: підвищена температура, гострий пульсуючий біль;

Лікування флюсу

Може бути ефективним лише на ранніх стадіях розвитку захворювання. Якщо ж на яснах утворився гнійник, ми радимо негайно звернутися до висококваліфікованого фахівця, який зможе вчасно зупинити розвиток хвороби і надати необхідну допомогу.

Відповідаючи на поширене питання «як швидко можна вилікувати флюс?», фахівці стверджують, що якщо пацієнт чітко дотримується рекомендацій стоматолога після лікування - проблема буде повністю усунена менш ніж за тиждень, а можливість рецидиву буде зведена до мінімуму.

Звертаємо Вашу увагу на той факт, що самостійне лікування гнійного періоститу є небезпечним і абсолютно неефективним. У домашніх умовах можливо лише запобігти розвитку захворювання, але не усунути проблему.

Флюс на зубі

Найпоширеніші помилки, які допускають пацієнти, намагаючись займатися самолікуванням:

 • прикладання різноманітних зігріваючих компресів;
 • вживання знеболюючих медикаментів (наприклад, анальгетиків) або препаратів, які сприяють розрідженню крові (аспірин);
 • вживання антибіотиків, що не були призначені лікуючим лікарем;

Отже, що робити, якщо з'явилася припухлість на яснах?

Перш за все, потрібно звернутися до висококваліфікованих стоматологів, які відразу допоможуть впоратися з проблемою. Найчастіше для усунення проблеми гнійного періоститу потрібне оперативне втручання - розкрити гнійник і вивести гній назовні.

Фахівці нашої клініки Люмі-Дент в Києві проводять таку операцію швидко, якісно і безболісно. Усунути виниклу на яснах пухлину і почервоніння можливо за допомогою призначених лікарем антибіотиків і різноманітних антибактеріальних препаратів.

Флюс на яснах

Чим полоскати рот в разі виникнення припухлості біля зубів?

Ми рекомендуємо виконувати полоскання ротової порожнини різними антисептичним і антибактеріальними препаратами (наприклад, хлоргексидином). Крім того, можна порекомендувати полоскання содово-сольовим розчином, відварами з шавлії, настоянкою календули.

Що робити після лікування?

Зверніть увагу на загальний стан Ваших зубів, зокрема, на такі проблеми, як карієс або пульпіт, які безпосередньо провокують появу подібної проблеми. Це може свідчити про наявність у людини набагато більш серйозних захворювань ротової порожнини, які Вам допоможуть ідентифікувати і усунути досвідчені фахівці нашої клініки. Нерідко захворювання набуває хронічної форми, в таких випадках пацієнтам призначається прийом імуномодуляторів, вітамінів і тп.

З метою профілактики виникнення флюсу на яснах, фахівці клінік Люмі-Дент в Києві рекомендують:

 • Ретельно чистити зуби, регулярно відвідувати стоматолога, своєчасно видаляти зубні камені, які є зосередженням багатьох шкідливих бактерій і стають причиною виникнення карієсу на зубах.
 • Уважно стежити за своїм харчуванням - вживати якомога більше овочів, фруктів, включити в раціон яблука та моркву, так як вони багато в чому сприяють зміцненню ясен і зубів.

Трохи статистики:

 • з цим захворюванням до стоматолога звертається приблизно кожен п'ятий клієнт;
 • з цією ситуацією частіше стикаються чоловіки, ніж жінки (приблизно в 94% випадків);
 • зубний флюс найчастіше виникає у людей від 16 до 40 років;
 • дана проблема набагато частіше з'являється на нижній щелепі, ніж на верхній - приблизно в 61% випадках (на верхній щелепі дане захворювання зустрічається рідко);
 • при несвоєчасному зверненні до стоматолога в 90% випадків гнійний періостит переходить в більш серйозні ускладнення, в тому числі і до видалення зубів;

Спеціалісти «Люмі-Дент» завжди готові проконсультувати Вас по будь-яким питанням і надати Вам професійну медичну допомогу. Зв'язатися з нами Ви можете за телефоном (044) 383 22 88.

Ціни на деякі види послуг в стоматологічних клініках «Люмі-Дент» в Києві при наданні стоматологічної швидкої допомоги:

Найменування послуги Ціна, гривень
Огляд, консультація стоматолога безкоштовно
Виготовлення рентгенівського знімка (прицільний) 170
Діагностика захворювань під мікроскопом (1 зуб) 350
Комп'ютерна анестезія STA 350
Розтин абсцесу, дренаж 310
Ультразвукова чистка зубних відкладень (1 щелепа) 225
Зняття зубного нальоту Air-Flow (1 щелепа) 340
Надання швидкої допомоги 290
 
Обирайте кращих у своїй справі!
Запишіться на безкоштовну консультацію!
← Повернутися до списку статей

4 голосів, оцінка: 5 з 5

×
Поки не піднялися ціни - запишіться на безкоштовну консультацію!
Поки не піднялися ціни - запишіться на безкоштовну консультацію!
Ваш телефон *
Сподобалася сторінка? - Розкажи друзям!