Зубний флюс на яснах
Як лікувати гнійний нарив на щоці?

Дивіться відео з нашими лікарями стоматологами
Зміст:
 • Зубний флюс на яснах - що робити? Як швидко вилікувати гнійник? Чим полоскати і лікувати флюс на зубі?
 • Що таке флюс на щоці?
 • Періостит
 • Чим небезпечний флюс на зубі? Що робити з абсцесом? Як лікувати і чим вилікувати шишку?
 • Умовно можна визначити такі 3 стадії флюсу (абсцесу):
 • Лікування флюсу на зубі - чим лікувати і як вилікувати?
 • Чи можна вилікувати флюс (абсцес) на яснах народними засобами?
 • Отже, що робити, якщо опухли ясна? Як вилікувати флюс на зубі? Чим полоскати і лікувати запалення в роті?
 • Чим полоскати флюс на зубі, щоб його прорвало?
 • В цілях профілактики виникнення флюсу на яснах фахівці клінік Люмі-Дент в Києві рекомендують:

 

Зубний флюс на яснах - що робити? Як швидко вилікувати гнійник? Чим полоскати і лікувати флюс на зубі?

Що таке флюс на щоці?

Є багато визначень флюсу, наведемо лише деякі:

Флюс - це гострий гнійний нарив (абсцес, гнійник, білий прищ, шишка) на яснах (щоці), в області коренів зубів.

Іншими словами, флюс - це скупчення гною (абсцес) між кісткою верхньої або нижньої щелепи і її щільним зовнішнім шаром - періостом.

Тому можна стверджувати, що флюс - це прояв або симптом запалення окістя щелепи - періоститу.

Більш правильне і точне визначення, зрозуміле для лікарів, що таке флюс - це запальний процес інфекційної природи, що розташовується під окістям щелепи, і що супроводжується набряком ясен і щоки, а також болем.

Ясенний абсцес (шишка, прищ) є одним з найпоширеніших захворювань в роті. Головна ознака флюсу - опухла щока і ясна в місці хворого зуба.

Фото. Як виглядає флюс у дитини в роті, над хворим зубом

Шишка Гнійник Флюс на яснах фото ЛюміДент

Періостит

Періостит - це гнійний абсцес, який зосереджений в області окістя (кореня зуба), де починає накопичуватися гній, внаслідок чого опухає щока, з подальшим утворенням на яснах невеликої шишки (гнійника, білого прищика). Гнійна шишка при періоститі часто має білястий (білий прищ) або червонуватий колір.

Перший симптом флюсу, яку помічає людина - болить зуб, і опухли ясна над зубом.

Поступово накопичений гній абсцесу починає вириватися назовні через кісткові і м'які тканини, при цьому флюс зуба викликає сильний дискомфорт і гострі зубні болі.

Досить часто при флюсі зубів піднімається температура, як захисна реакція організму на появу гнійного абсцесу щелепи.

Спроби лікувати антибіотиками (або самостійно прорвати) флюс (ясеневу шишку) на яснах в домашніх умовах - може стати причиною виникнення серйозних проблем зі здоров'ям.

Лікарі стоматологи мережі стоматологічних клінік Люмі-Дент настійно рекомендують Вам не намагатися швидко вилікувати флюс на зубі (гнійну шишку, білий прищ) в домашніх умовах, тим більше антибіотиками, а слухати рекомендації лікарів, і ставитися до здоров'я порожнини рота з особливою увагою і ретельністю.

Поява зубного флюсу на яснах (свища, білого прищика) над хворим зубом у дитини або дорослого - в більшості випадків супроводжується гострим зубним болем, яку багато людей знімають прийманням різних препаратів, антибіотиків, або так званими «народними засобами», які можуть тільки погіршити картину гнійного нариву на щоці, і привести до серйозних ускладнень флюсу.

Чим небезпечний флюс на зубі? Що робити з абсцесом? Як лікувати і чим вилікувати шишку?

Нарив небезпечний тим, що якщо абсцес і флюс не лікувати, або звернутися вилікувати періостит до недостатньо кваліфікованого фахівця - гнійник на опухлій щоці може лопнути, а гній може проникнути в організм, провокуючи тим самим ще більш серйозні ускладнення, і являючи собою реальну загрозу для життя людини.

Ще чим небезпечна шишка (флюс) - при виникненні гнійного нариву - в силу особливостей розвитку процесу - біль може стихати на досить тривалий час. Однак, якщо зуб не болить - це ні в якому разі не свідчить про те, що почався процес одужання.

Флюс, нарив і подальша гостра больова реакція виникає тоді, коли гній досягає пульпи, яка на певному етапі відмирає, після чого у пацієнта спостерігається різке зниження ступеня болю і температури.

Фото. Флюс на яснах в роті

Зубний Флюс на яснах абсцес лікування фото Люмі-Дент

В даному випадку це свідчить лише про те, що абсцес перейшов в приховану, а значить ще більш небезпечну форму. Пацієнти, у яких опухли ясна (з'явився флюс на яснах) - часто на цьому етапі втрачають пильність і перестають лікуватися.

Тим часом нарив поширюється на корінь зуба, в основі якого починає активно накопичуватися гній, що, в кінцевому підсумку, призводить вже до ураження кістки щелепи.

Фахівці попереджають, що запущені форми флюсу (гнійної шишки) можуть привести до таких ускладнень як зараження крові (сепсис), а також закінчитись смертю для пацієнта.

Необхідно пам'ятати, що шишку в роті буває досить складно діагностувати самостійно і вчасно її розпізнати. Як всяке захворювання, нарив характеризується певними симптомами, які відповідають конкретній стадії розвитку абсцесу.

Умовно можна визначити такі 3 стадії флюсу (абсцесу):

Стадія розвитку

гнійника

Характеристики

1 стадія

флюсу

час від часу у пацієнта (дитини або дорослого) в роті з'являються неприємні відчуття в процесі пережовування їжі, з часом болісні відчуття набувають стійкий характер;

2 стадія

флюсу

опухли ясна і щока, при несвоєчасному лікуванні поступово пухлина переростає в шишку (гнійник) з можливим почервонінням;

3 стадія

флюсу

опухлі ясна збільшується на щоці, губі або навіть підборідді - утворюється набряк, дана стадія розвитку абсцесу може супроводжуватися такими симптомами: підвищена температура, гостра пульсуюча біль;

Лікування флюсу на зубі - чим лікувати і як вилікувати?

Лікування шишки може бути ефективним лише на ранніх стадіях розвитку захворювання. Якщо ж ясна опухли і утворився гнійник, ми радимо негайно звернутися для лікування флюсу на щоці до висококваліфікованого фахівця, який зможе вчасно зупинити перебіг гнійного абсцесу, і надати необхідну допомогу.

флюс на яснах фото Люмі-Дент

Відповідаючи на поширене питання «як швидко можна вилікувати флюс на яснах?», фахівці стверджують, якщо пацієнт чітко дотримується рекомендацій стоматолога після лікування - нарив можна вилікувати менше ніж за тиждень, а можливість рецидиву буде зведена до мінімуму.

Чи можна вилікувати флюс (абсцес) на яснах народними засобами?

Звертаємо Вашу увагу на той факт, що самостійне лікування гнійної шишки в домашніх умовах є небезпечним і абсолютно неефективним. Лікування флюсу в домашніх умовах народними засобами і антибіотиками - здатне лише запобігти розвитку нариву, але не вилікувати проблему.

Фото. Стоматолог лікує хворий зуб і ясенний абсцес у дитини з мікроскопом

Лікування флюсу на зубі опухли ясна Київ фото Люмі-Дент

Найпоширеніші помилки, які допускають пацієнти, намагаючись лікувати абсцес (флюс) самі в домашніх умовах:

 • якщо опухли ясна - прикладають на абсцес різноманітні зігріваючі компреси;
 • лікування знеболюючими медикаментами (наприклад, анальгетиками) або препаратами, які сприяють розрідженню крові (аспірин);
 • лікування флюсу антибіотиками, що не були призначені лікуючим лікарем;

Отже, що робити, якщо опухли ясна? Як вилікувати флюс на зубі? Чим полоскати і лікувати запалення в роті?

Відповідаючи на питання: "Як прибрати флюс зуба?", - перш за все, потрібно звернутися до висококваліфікованих стоматологів, які відразу допоможуть виправити ситуацію. Найчастіше для лікування гнійного нариву потрібне оперативне втручання - розкрити гнійник і вивести гній назовні в порожнину рота.

Фахівці наших клінік Люмі-Дент в Києві проводять операцію розтину гнійника швидко, якісно і безболісно. Лікування флюсу на яснах також проводять за допомогою призначених лікарем антибіотиків і різноманітних антибактеріальних препаратів.

Чим полоскати флюс на зубі, щоб його прорвало?

Якщо опухли ясна і болить зуб - ми рекомендуємо полоскати флюс на яснах різними антисептичним і антибактеріальними препаратами (наприклад, хлоргексидином).

Крім того, можна порекомендувати також полоскати гнійну шишку содово-сольовим розчином, відварами з шавлія, настоянкою календули.

Однак пам'ятайте, що прорвати флюс на щоці - це не означає вилікувати його. Обов'язково необхідно лікувати причинний зуб, інакше щока опухне знову, через деякий час.

Флюс шишка на яснах гнійник фото Люмі-Дент

Що робити після лікування гнійного абсцесу?

Зверніть увагу на загальний стан Ваших зубів, зокрема, на карієс або пульпіт, які безпосередньо провокують появу флюсу в порожнині рота.

Це може свідчити про наявність у людини набагато більш серйозних захворювань ротової порожнини, які Вам допоможуть ідентифікувати і вилікувати досвідчені стоматологи наших клінік.

Нерідко гнійник набуває хронічної форми, в таких ситуаціях пацієнтам призначається лікування абсцесу імуномодуляторами, вітамінами, антибіотиками, і тп.

В цілях профілактики виникнення флюсу на яснах фахівці клінік Люмі-Дент в Києві рекомендують:

 • Ретельно чистити зуби, регулярно відвідувати стоматолога, своєчасно видаляти зубні камені, які є скупченням безліч шкідливих бактерій і стають причиною виникнення карієсу на зубах.
 • Уважно стежити за своїм харчуванням - вживати якомога більше овочів, фруктів, включити в раціон яблука та моркву, так як це багато в чому сприяє зміцненню ясен і зубів.

Трохи фактів про флюс і абсцес на щоці:

 • з ясенним гнійником до стоматолога звертається приблизно кожен п'ятий клієнт;
 • з ясенним наривом частіше стикаються чоловіки, ніж жінки (приблизно в 94% випадків);
 • гнійник найчастіше виникає у людей від 16 до 40 років, однак нерідкі випадки його появи у дітей;
 • гнійний нарив набагато частіше з'являється на нижній щелепі, ніж на верхній - приблизно в 61% випадках (на верхній щелепі дане захворювання зустрічається рідко);
 • при несвоєчасному лікуванні абсцесу - в 90% випадків гнійний нарив (гнійник) переходить в більш серйозні ускладнення, в тому числі і до видалення зубів;

Стоматологи «Люмі-Дент» завжди готові проконсультувати - чим і як лікувати ясенний нарив, і готові надати Вам професійну медичну допомогу з лікування абсцесу на щоці. Зв'язатися з нами Ви можете за телефоном (044) 383 22 88.

Ціни на деякі види послуг в стоматологічних клініках «Люмі-Дент» в Києві при наданні стоматологічної швидкої допомоги:

Найменування послуги Ціна, гривень
Огляд, консультація стоматолога безкоштовно
Виготовлення рентгенівського знімка (прицільний) 170
Діагностика захворювань під мікроскопом (1 зуб) 350
Комп'ютерна анестезія STA 350
Розтин абсцесу, дренаж гнійника 310
Ультразвукова чистка зубних відкладень (1 щелепа) 225
Зняття зубного нальоту Air-Flow (1 щелепа) 340
Надання швидкої допомоги 290

Вибирайте кращих у своїй справі!

Якщо у Вас опухли ясна і болить зуб - запишіться на лікування флюсу в Люмі-Дент, на безкоштовну консультацію!

Автор статті: стоматолог терапевт мережі клінік Люмі-Дент Лєбєдєва Євгенія Іванівна

Автор: Лєбєдєва Євгенія Іванівна

Відгуки про нас

6 голосов, оценка: 5 из 5

×
Поки не піднялися ціни - запишіться на безкоштовну консультацію!
Поки не піднялися ціни - запишіться на безкоштовну консультацію!
Ваш телефон *
Сподобалася сторінка? - Розкажи друзям!
Поделиться pinterest