Седація закисом азоту

Дата публікації: 10.07.2019
Дата останнього редагування: 23.03.2021
Ціни на послуги:
Огляд, консультація безкоштовно
Седація закисом азоту (1 година) 2700 грн
Седація закисом азоту (15 хвилин) 675 грн
Седація закисом азоту (30 хвилин) 1350 грн
Лікування зубів уві сні дорослому (1 година) 3200 грн
Виготовлення ортопантомограми (панорамний знімок зубів) 300 грн
Лікування зубів під мікроскопом (1 зуб) от 430 до 830 грн
Комп'ютерна анестезія STA 350 грн
Інформація, надана в статті, не може бути використана для постановки діагнозу, призначення лікування і не заміняє консультацію лікаря.
Зміст:
 • Седація закисом азоту: застосування,плюси, особливості
 • Кілька слів про апарат і дії газу
 • Вплив седації закисом азоту на подальший стан пацієнта
 • Лікування зубів із застосуванням седації в Люмі-Дент
 • Ціна седації закисом азоту

 

Седація закисом азоту: застосування, плюси, особливості

Седація (стан напівсну) - це оптимальний стан для людини, яка приходить до стоматолога, але при цьому дуже боїться різних маніпуляцій. Наприклад, після використання закису азоту врівноважується стан дитини, у якої вже вироблений страх перед лікарями.

Що стосується дорослих, то ця технологія застосовується рідше, адже доросла людина зазвичай може взяти себе в руки. Але все ж вона рекомендована в окремих випадках і для дорослих пацієнтів - коли мова йде про серйозні фобії, або складний психологічний стан, якщо необхідно виконати непрості маніпуляції, наприклад, провести установку імплантатів.

Седація закисом азоту

Важливі моменти, пов'язані з методикою

Седація закисом азоту в стоматології застосовується вже досить активно, але далеко не всі пацієнти уявляють собі всі особливості процедури. Ось факти, про які треба знати:

 • Використання газу не замінює звичайне знеболювання. Тобто якщо планується хірургічне втручання або маніпуляції, при яких пацієнт відчуває зубну біль, додатково проводиться і основна анестезія. Седація в даному випадку покликана заспокоїти стан пацієнта, розслабити його, врівноважити і позбавити від страхів.
 • Після застосування седації людина знаходиться в свідомості. Вона спілкується, все відчуває - тобто це рішення підходить для тих, хто звик контролювати ситуацію і боїться засипати.
 • Седація звеселяючим газом в стоматології - це безпечна процедура, однак вона має деякі протипоказання. Так, її не застосовують для вагітних жінок, дітей молодше трьох років, людей, які страждають на епілепсію або мають алергію на седативні препарати, а також загальносоматичними захворюваннями, якщо вони знаходяться в стадії загострення. В інших випадках мова йде про повністю безпечний метод.

Лікування зубів під седацією закисом азоту

Не варто плутати седацію з наркозом - це різні речі, які по-різному впливають на організм і на відчуття пацієнта. Якщо під час наркозу людина буквально відключається від зовнішнього світу, то після звеселяючого газу вона просто стає спокійніше і вже не помічає власні страхи.

Застосування апаратів, які дозволяють скористатися подібною технологією, значно розширило можливості пацієнтів. Тепер навіть та людина, яка страшенно боялася виривати зуби або проводити імплантацію, може спокійно прийти на прийом і не відчувати ніякого стресу під час роботи стоматолога.

В результаті підвищується якість лікування, а сам пацієнт звикає до того, що відвідування стоматолога - це не страшно. Наступного разу він вже не відкладає візит і не чекає, поки проблема вийде з-під контролю.

Кілька слів про апарат і дії газу

Звеселяючий газ (або закис азоту) подається пацієнтові за допомогою спеціального апарату. Це пристрій, до якого приєднана спеціальна маска: саме через неї людина і вдихає суміш, що складається з закису азоту і кисню (70/30%).

Пристрій має електронну систему управління, тому точно розраховує співвідношення компонентів і необхідну кількість суміші. Не варто боятися і того, що станеться якийсь збій - у апарату передбачена спеціальна система захисту, тому помилки виключені.

Вдихається газ через ніс, подається він автоматично в залежності від заданих параметрів. Також в процесі роботи сам лікар змінює налаштування, зменшує або збільшує подачу звеселяючого газу.

У мережі стоматологічних клінік Люмі-Дент в Києві - седація закисом азоту в стоматології застосовується дуже успішно. Цей метод вже зарекомендував себе серед людей, що страждають фобіями, і серед батьків дітей, які раніше погано переносили похід до лікаря.

Вплив седації закисом азоту на подальший стан пацієнта

Дуже важливий плюс методики в тому, що після завершення сеансу звеселяючий газ відразу ж перестає діяти на організм. Ви можете вирушати на роботу, в інших справах, сідати за кермо.

Тобто подібне рішення застосовують навіть у тих випадках, коли людина викроїла трохи часу на відвідування стоматолога серед щільного графіку.

Лікування зубів із застосуванням седації в Люмі-Дент

Якщо ви шукаєте таку послугу, як седація звеселяючим газом в стоматології в Києві - клініки Люмі-Дент пропонують вам найсучасніший і безпечний підхід в цьому напрямку.

Для роботи використовується апарат Master Flux Plus (Techno Gaz, Італія). Седація проводиться в різних випадках, тому якщо ви боїтеся якоїсь процедури, тепер це вже не актуально.

Люмі-Дент — це передові технології, найякісніші матеріали, досвідчені лікарі з кращою освітою і прозоре формування цін. Лікування, імплантація, естетична стоматологія, ортодонтія, хірургія - абсолютно в будь-якому напрямку пацієнти стоматологічних клінік Люмі-Дент отримують найвищий рівень обслуговування. І все це на доступних, адекватних умовах без переплат і нав'язаних процедур.

Ціна седації закисом азоту


Скільки коштує послуга? Вартість процедури за 15 хвилин - 675 гривень. Ціна за 1 годину - 2700 гривень. Вартість інших послуг мережі стоматологічних клінік Люми-Дент можна побачити на сторінці "Стоматологія ціни".

Запишіться на безкоштовну консультацію!

Поширені питання і відповіді
Запитання:  Що таке седація?
Відповідь: 

Седація - це процедура, при якій пацієнтові вводиться седативний препарат, або просто кажучи, заспокійливе.

Саме так, до речі, термін «седація» (або sedatio) перекладається з латинської мови - «спокій».

Для лікаря седація - це:

 • це можливість працювати в спокійному режимі, будучи впевненим у відсутності негативних станів у пацієнта;
 • гарантія того, що людина, сидяча в кріслі стоматолога, не зробить різкого руху в нападі паніки;
 • впевнена робота з пацієнтами дитячої стоматології (дітям властивий страх перед новими процедурами) і віковими пацієнтами (які здатні впоратися зі страхом, але можуть випробувати напад стенокардії або різкого стрибка тиску через переживання).

Для пацієнта стоматології седація - це:

 • комфортне лікування;
 • ефективний засіб від найпоширенішої фобії - дентофобії;
 • складне довге лікування без зайвих стресів і перевтоми.

Поверхнева седація - це переважно інгаляційні методи доставки ліків в стоматології, седативом зазвичай виступає закис азоту (ксенон).

Глибока седація - це стан, близький до лікування під наркозом, але зі збереженням здатності пацієнта самостійно дихати і здійснювати ковтальні рухи.

Внутрішньовенна медикаментозна седація - це спосіб введення седативних препаратів ін'єкцією в вену на руці через тоненьку голку (абсолютно безболісно).

Інгаляційна седація - це маніпуляція, що застосовується в основному в дитячій стоматології, вона використовує так званий звеселяючий газ (седація закисом азоту) або ксенон.

Запитання:  Які є протипоказання до седації?
Відповідь: 

Протипоказання до седації закису азоту, ксеноном або пропофолом пацієнтам дорослої стоматології:

 • загострення будь-яких хронічних захворювань;
 • гострі захворювання;
 • черепно-мозкові травми;
 • наявність залежності (алкогольної, наркотичної);
 • прийом деяких класів ліків;
 • повний шлунок.

Протипоказання до седації в дитячій стоматології:

 • риніт або закладеність носа;
 • категоричне небажання малюка дати надіти собі маску;
 • вік до 3 років (не тому, що седація може заподіяти шкоду, а тому що в цьому віці малюк ще не розуміє, що означає дихати тільки носом і не може дотримати цього правила, а без нього седація не спрацює).

 

Запитання:  Яка є седація для дорослих?
Відповідь: 
 • Ксенонова (інгаляційна);
 • Внутрішньовенна (медикаментозний сон).
Запитання:  Чи використовується закис азоту при лікуванні зубів у дітей?
Відповідь: 

Так, закис часто застосовують для седації неспокійних дітей у віці від 4 років. Газ робить дитину розслабленою і пригальмованою, а також трохи прибирає чутливість до болю.

Відгуки про нас

4 голосів, оцінка: 5 з 5

Навігація
×
Поки не піднялися ціни - запишіться на безкоштовну консультацію!
Поки не піднялися ціни - запишіться на безкоштовну консультацію!
Ваш телефон *
Записатися на онлайн консультацію
Сподобалася сторінка? - Розкажи друзям!
Поделиться pinterest