Види правильного і неправильного прикусу зубів

Інформація, надана в статті, не може бути використана для постановки діагнозу, призначення лікування і не заміняє консультацію лікаря.
Зміст:
 • Правильний прикус зубів
 • Чим небезпечний неправильний прикус?
 • Класифікація: основні види неправильного прикусу
 • Чому так часто формується неправильний прикус?
 • Як вирівняти прикус зубів у дорослих пацієнтів?
 • Сучасні методики - як лікувати неправильний прикус зубів у дітей і дорослих
 • Як вирівняти неправильний прикус дорослим і дітям в Києві?

 

У цій статті лікар ортодонт Коржев Руслан Вікторович розповість про такі питання:

 • Що таке прикус зубів?
 • Що таке неправильний прикус?
 • Які є види неправильного прикусу?
 • Чим небезпечний неправильний прикус?
 • Як вирівняти прикус зубів? Як лікувати і вилікувати прикус брекетами, капами, вінірами, коронками?

Також в статті Ви зможете побачити фото правильного прикусу зубів - результати лікування ортодонтами мережі клінік Люмі-Дент.

Бажаємо Вам приємного читання. Обіцяємо - буде дуже цікаво.

 

У вкрай рідкісних випадках зустрічається ідеально правильний прикус зубів, сформоване природою нормальне зубне змикання.

Правильний прикус зубів - це мрія кожної людини, це мета, до якої треба прагнути. Правильний прикус - це привід, який змушує нас звертатися до стоматолога, щоб його отримати.

Правильний прикус зубів

Основні ознаки нормального прикусу:

1) Верхні передні зуби на одну третину перекривають нижні;

2) Верхня зубна дуга більше нижньої;

3) Верхній і нижній зубний ряд правильної форми напівеліптичної форми;

4) Міжзубна лінія між передніми верхніми і нижніми центральними різцями збігається, також вона збігається з вуздечками верхньої і нижньої губи;

5) Між бічними жувальними зубами помічається рівномірний і щільний контакт;

6) Жувальна і мімічна мускулатура особи має рівноцінний тонус зліва і справа.

Фото правильного прикусу зубів. Результат лікування прикусу ортодонтами Люмі-Дент

Правильний прикус зубів фото Люмі-Дент

Вирівняти неправильний прикус зубів Київ фото Люмі-Дент

У більшості випадків у дорослих і дітей спостерігаються ті чи інші порушення нормального прикусу, які можуть приносити певний дискомфорт, які вимагають стоматологічного лікування.

Чим небезпечний неправильний прикус?

Іноді неправильний зубний прикус має незначний характер і ніяк не впливає на якість життя пацієнта. У запущених випадках для того, щоб вирівняти неправильний прикус зубів у дорослого - може знадобитися тривале носіння брекет-систем, і навіть хірургічне втручання.

Виключно після консультації з досвідченим і висококваліфікованим лікарем ортодонтом (який займається вирівнюванням неправильного положення зубних рядів) і якісної рентгенологічної діагностики - можна точно встановити, чи потрібна пацієнтові яка-небудь корекція прикусу.

До певного моменту неправильний прикус у дітей може себе ніяк не проявляти, якщо тільки він не відрізняється яскраво вираженим естетичним дефектом. Однак у міру росту організму у дитини з неправильним зубним прикусом підвищується тиск на обидві щелепи, зростає ризик руйнування зубів, порушується естетика, з'являються дефекти мови, виникають труднощі в процесі жування.

Окремі симптоми неправильного прикусу зубів цілком реально помітити самостійно: сильно виступаючі щелепи, некоректне розташування зубних рядів, їх скупченість, викривленість, досить широкі проміжки між зубами.

Фото. Елайнери (капи) на моделі щелеп

Лікувати вилікувати неправильний прикус зубів фото Люмі-Дент Київ

Вирівняти неправильний прикус зубів брекетами і іншими конструкціями бажано не тільки з естетичних міркувань. Рівняти прикус необхідно для того, щоб не допустити формування цілого букета ускладнень: розвитку пародонтозу, стертості емалі, розхитування і видалення зубів, утворення карієсу.

Також варто згадати про такі серйозні наслідки неправильного змикання зубів, як порушення мовлення, пропорцій особи, різкі клацання, що виникають в процесі відкриття і закриття рота, погане пережовування їжі, утруднене дихання.

У разі патологічного прикусу зубів спостерігається некоректне змикання верхніх і нижніх зубів. Важливо відзначити той факт, що сам характер порушення прикусу може з віком змінюватися. Наприклад, в певний момент життя нижній зубний ряд при рості дитини може раптом різко висунутися вперед.

Фото - лікування прикусу металевою брекет-системою

Вирівняти неправильний прикус брекетами Люмі-Дент фото

Чим раніше дорослий пацієнт або батьки з дитиною звернуться до стоматолога лікувати неправильний прикус, тим менше вірогідності розвитку ускладнень, і тим менш тривалим буде сам курс лікування.

5 ключових етапів формування прикусу зубів

Виділимо п'ять ключових етапів розвитку прикусу, кожен з яких має свої особливості і супроводжується конкретними проблемами щелепно-лицьової системи:

Первинний прикус.

Формується з самого народження і триває до 6-7 місяців.

Тимчасовий прикус.

У цей час у дитини (приблизно до трьох-чотирьох років максимум) зазвичай відбувається прорізування всіх молочних зубів.

Третій (підготовчий) прикус.

В цей етап, діти починають особливо активно рости, у них швидко прорізуються всі зуби і ростуть щелепи.

Змішаний прикус.

Приблизно з шести до дванадцяти років стоматологи називають змішаним етапом - в цей час відбувається активне зростання щелепної системи. До 12 років у дітей вже повністю прорізуються постійні зуби.

Остаточний прикус.

До шістнадцяти років у дорослої людини остаточно формується зубний прикус, і відбувається повна зміна молочних зубів на постійні.

Наша зубощелепна система протягом усього життя схильна до змін, і неправильне зубне змикання може виникнути на будь-якому з перерахованих вище етапів. Часто у дітей виникають в зовсім ранньому віці певні ознаки неправильного змикання, пов'язані із зубним прорізуванням.

Батьки, які не надають порушень нормального прикусу особливого значення, можуть зіткнутися з серйозними стоматологічними ускладненнями у дитини, а також утворенням у неї неправильного зубного змикання. Несвоєчасна заміна молочних зубів на постійні і некоректний розвиток щелепної системи дитини - нерідко призводять до формування щілин між зубами (діастем), відсутністю деяких зубів, викривленням зубних рядів і т.п.

Фото неправильного прикусу зубів, пацієнт Люмі-Дент перед початком лікування

Види неправильного прикусу зубів фото Люмі-Дент Київ

Якщо Ви виявили у дитини конкретні симптоми і ознаки неправильного змикання зубів (оклюзії), знайшли у неї яскраво виражені дефекти, то Вам в самому терміновому порядку необхідно потрапити з дитиною в дитячу стоматологію, на прийом до кваліфікованого ортодонта.

Кваліфікований фахівець допоможе підібрати лікування і запропонувати варіанти - як вирівняти прикус зубів у дітей і дорослих. Бувають випадки, коли ідеально тільки ортодонтичними методами вирівняти неправильний прикус у дорослого може виявитися вже неможливим.

Класифікація: основні види неправильного прикусу

При правильному співвідношенні зубів у дорослого пацієнта - можна говорити про правильний вигляд прикусу. При цьому допустимим вважається навіть таке невелике відхилення, при якому верхні зуби трохи накривають собою нижні.

У стоматології виділяють кілька видів неправильного прикусу зубів:

 • Відкритий прикус: повністю або частковим чином відсутнє змикання обох щелеп;
 • Глибокий прикус: нижні зуби сильно прикриті верхніми;
 • Мезіальний прикус: одна зі щелеп сильно висунута вперед;
 • Дистальний прикус: характеризується дуже розвиненою верхньою щелепою;
 • Перехресний прикус: порушення, при якому зуби перетинаються між собою (чимось нагадуючи ножиці);
 • Дистопічний прикус: спостерігається при неправильному розташуванні окремих зубів;
 • Понижаючим прикусом називається неправильний вид змикання, який утворюється через відсутність або сильне руйнування зубів.

Правильний прикус неправильний фото Люмі-Дент

Чому так часто формується неправильний прикус?

Фахівці вважають спадковість однією з ключових причин формування різних порушень зубного прикусу. Порушення прикусу можуть також виникнути в процесі неправильного вигодовування дитини (наприклад, штучне годування малюка).

Однак варто звернути увагу на те, що не можна все списувати виключно на погану спадковість. При належному догляді за своєю ротовою порожниною можна суттєво змінити ситуацію і уникнути багатьох ускладнень.

За допомогою сучасних ортодонтичних конструкцій можна вирівняти неправильний прикус зубів у дитини і дорослої людини, і досягти успішних результатів можна практично в будь-якому віці.

Ключові фактори, що сприяють розвитку цієї патології:

 • Спадковість;
 • Травми, отримані під час пологів;
 • Занадто рання заміна молочних зубів на постійні;
 • Деякі дитячі захворювання (наприклад, риніт, гайморит, рахіт);
 • Шкідливі звички дитини (смоктання пальців, постійне знаходження соски і інших сторонніх предметів в роті);
 • Порушений обмін речовин;
 • Неправильна дієта і вживання в їжу таких продуктів, які істотно сприяють руйнуванню або викривленню зубів.

Як вирівняти прикус зубів у дорослих пацієнтів?

Сучасні методики і техніки в галузі стоматологічної практики роблять процес вирівнювання зубних рядів досить швидким і доступним пацієнту будь-якого віку.

Фото. Результат лікування прикусу керамічними брекетами пацієнту Люмі-Дент

Неправильний прикус зубів у дорослого Люмі-Дент

Різноманітність брекет-систем нового покоління дозволяє підібрати найбільш підходящу для кожного конструкцію, яка може бути, як знімною, так і незнімною. Безумовно, в разі подібної проблеми у дітей - її рішення займе набагато менше часу і вимагатиме менше затрат.

Найбільш оптимальний вік, щоб лікувати прикус зубів у дитини - вважається підлітковий, так як саме в цей період відбувається найбільш активне дозрівання і зростання організму, остаточно формується щелепна система, і тому вирівняти зубні ряди можна з найкращим результатом.

Дорослим пацієнтам доведеться запастися терпінням, оскільки у них вже відбулося повне формування щелепних кісток, сформувалися певні звички (функції мови, жування, дихання і т.п.). Крім того, в зрілому віці відбувається уповільнення кровопостачання тканин, зубчики стають більш крихкими, і кардинально вирівняти неправильно сформоване зубне змикання стає в рази важче.

Варто зазначити, що якісно вилікувати неправильний прикус дітям і дорослим досить складно, довго і дорого. Ми рекомендуємо батькам з самого раннього віку показувати дитину лікареві, і уважно відстежувати всі зміни в процесі формування зубів.

Сучасні методики - як лікувати неправильний прикус зубів у дітей і дорослих

Брекет системи нового покоління, капи, елайнери, і інші розробки сучасної ортодонтії - дозволяють повністю вирішити проблему неправильного змикання в максимально малі терміни. Цілий ряд існуючих конструкцій дає можливість лікарю спільно з пацієнтом підібрати найбільш оптимальний і ефективний для нього варіант.

У багатьох до сих пір присутній стереотип, що брекети - це потворні, громіздкі і незручні конструкції. Хочемо Вас запевнити, що стоматологія неухильно розвивається в останні роки і здатна запропонувати на сьогоднішній день цілий ряд пристосувань, які відрізняються не просто високою ефективністю, естетичністю, але і зручністю.

Сучасні брекет-системи, ортодонтичні капи, елайнери в більшості випадків розроблені так, що зовсім непомітні для оточуючих. Конструкції підбираються і підганяються ортодонтом так, щоб пацієнт не відчував ніякого дискомфорту в процесі носіння.

Кожна брекет-система відрізняється естетичними аспектами і призначенням.

Фото - ортодонт Коржев Р.В. з пацієнткою
Правильний неправильний прикус зубів фото Люмі-Дент

Найвідомішими і потрібними конструкціями, щоб вирівняти зуби дорослим - у всьому світі як і раніше залишаються брекети. Вони найбільш ефективно справляються з багатьма порушеннями, і допомагають вирівняти зубки дорослим і підліткам у віці від 12-13 років.

Капи і елайнери при всіх їх перевагах підходять далеко не в кожному випадку, і використовуються частіше для закріплення результатів лікування прикусу брекетами.

Брекет-система - це спеціальне пристосування, що складається з пластинок, замків, пазів, спеціальної ортодонтичної пружинки і дуги, яка під тиском допомагає вирівняти зуби, забезпечуючи їх правильне положення.

На даний момент існує величезна кількість брекет-систем, які відрізняються матеріалами, якістю, показаннями і термінами носіння.

Коротко про найпопулярніші брекет-системи і їх основні характеристики

Фото - лікування керамічними брекетами

Вирівняти зубний прикус дитині фото Київ ціна Люмі-ДентМеталеві брекети вважаються класичним і найдоступнішим видом, щоб ефективно вирівняти зуби, забезпечуючи довгостроковий результат. Серед деяких недоліків цього виду можна згадати невисоку естетичність і досить тривале звикання пацієнта до конструкції.

Лінгвальні брекети вважаються відмінним видом брекет-систем. Вони непомітні, так як кріпляться зі внутрішньої сторони зубчиків. Відрізняються надтонкою товщиною пластинок, швидким звиканням і високим рівнем комфорту.

Скоби виготовляються виключно з урахуванням всіх індивідуальних особливостей пацієнтів і допомагають лікувати і вилікувати навіть самі запущені випадки зубного змикання у людини. Всі пластинки насаджують на особливий клей, після чого лікар фіксує і активізує спеціальну ортодонтичну дугу.

Перші дні звикання можуть супроводжуватися не найприємнішими відчуттями (адже брекети стикаються з язиком з внутрішньої сторони), але дискомфорт досить швидко проходить.

Лігатурні брекети мають особливу конструкцію. Дуга і пластинки кріпляться між собою особливими резиночками (лігатурами). Подібні типи брекет-систем повинен підбирати лікар ортодонт - він може порекомендувати вестибулярні або лінгвальні брекети.

У самолігуючі брекет системи вбудовані спеціальні замочки, за допомогою яких можна легко контролювати силу натягу ортодонтичної дуги. Такі брекети відрізняються досить м'яким впливом на зуби.

Брекет-системи з кераміки відрізняються найвищою естетикою. Їх кожна пластина виконана з найтоншого керамічного матеріалу, який підбирається під природний колір емалі. Вони абсолютно безпечні, в них зовсім відсутні будь-які гострі куточки, і вони ніяк не травмують слизову оболонку рота.

Сапфірові брекет-системи являють собою не просто ортодонтичну конструкцію, а справжній витвір мистецтва. Пластини для таких брекетів виготовляються з дуже дрібних напівпрозорих сапфірів. Такий тип конструкції фіксується виключно із зовнішнього боку зубного ряду, так як вона відрізняється високою крихкістю.

Ми настійно рекомендуємо Вам пройти огляд у досвідченого ортодонта і прислухатися до його рекомендацій, щодо використання найбільш ефективної і надійної для Вас системи, щоб вирівняти неправильний прикус дітям і дорослим. Так як відштовхуватися тільки зі своїх естетичних уподобань - досить небезпечно. Ви ризикуєте витратити час, гроші, і не отримати бажаний результат.

Також хочемо відмінити, що існує більш швидкий спосіб вирівняти незначні відхилення зубного змикання - протезування вінірами, коронками, іншими видами незнімних протезів. Вініри прекрасно виправляють невеликі відхилення позицій передньої зубної групи, видимої при усмішці і розмові. Вініри частіше ставлять на верхню щелепу спереду. Внизу і на всі задні жувальні ділянки - краще вінірів підходять коронки і мости. Вініри і коронки можна встановити за 1 візит (прямі), або краще за 3-4 візиту (керамічні).

Як вирівняти неправильний прикус дорослим і дітям в Києві?

Мережа стоматологічних клінік Люмі-Дент в Києві на масивах Оболонь та Позняки - пропонує самі передові, безпечні, ефективні і найбільш оптимальні методики - як лікувати і вилікувати неправильний прикус брекетами, або іншими технологіями. Наша команда фахівців завжди підбере для Вас найбільш оптимальне ортодонтичне лікування, з урахуванням Ваших індивідуальних особливостей і можливостей.

Ми гарантуємо підбір високоякісних брекет-систем, кап, елайнеров і надання професійної допомоги в лікуванні прикусу. Лікування в наших клініках стоматології завжди виправдовує себе високим професіоналізмом наших лікарів, рівнем сервісу і застосовуваними технологіями.

Наші пацієнти залишили безліч коментарів і відео відгуків в розділі сайту «Про клініки» → «ВІДГУКИ стоматології Києва», які допоможуть Вам детальніше ознайомитися з нашим персоналом і отримати уявлення про рівень лікування.

Зв'язатися з нами і отримати більш детальну інформацію про наші послуги, а також записатися на безкоштовну професійну консультацію Ви можете за багатоканальним телефоном (044) 383 22 88.

 

План лікування прикусу в стоматологічних клініках Люмі-Дент Ви зможете отримати після консультації з нашими стоматологами, які проведуть огляд, виконають діагностику і дадуть Вам подальші детальні рекомендації.

 

Відгуки про нас

3 голосів, оцінка: 5 з 5

×
Поки не піднялися ціни - запишіться на безкоштовну консультацію!
Поки не піднялися ціни - запишіться на безкоштовну консультацію!
Ваш телефон *
Сподобалася сторінка? - Розкажи друзям!
Поделиться pinterest