8:00 - 21:00
ua

Нерівні [32 Зуба] У Дітей І Дорослих- Як Вирівняти

Дата публікації: 24.10.2019
Дата редагування: 20.06.2022
Дивіться відео з нашими лікарями стоматологами
Зміст:
 • Криві зуби
 • Брекет системи: різноманітність методів для виправлення кривих зубів
 • Лінгвальні брекети
 • Трейнери, елайнери, ретейнери
 • Трейнери для дітей та дорослих
 • Елайнери
 • Ретейнери
 • Ортодонтичні аппарати
 • Виправлення кривих передніх зубів вінірами
 • Люмі-Дент: ефективні способи виправлення кривих зубів у дітей та дорослих

Криві зуби

Дуже криві зуби - це проблема, до якої люди ставляться по-різному, і навіть в різних країнах ви зустрінете протилежні думки на цей рахунок.

Наприклад, в Японії кривизна передніх зубів стала дуже модною - особливо вони люблять скупчені зуби, і ця скупченість проявляється ближче до іклів. Японські модниці і модники витрачають величезні гроши на те, щоб зробити кривим те, що таким з самого початку не є.

Європейська традиція зовсім інша - для нас нерівні (криві) передні зуби у дітей і дорослих вже давно стали естетичним дефектом, який необхідно виправити.

Але проблема криється не тільки в естетиці - справа в тому, що часто кривизна зубів впливає на зубний прикус або супроводжує один з варіантів неправильної оклюзії:

При нерівному розташуванні зубів травмуються м'які тканини - підвищується ризик запалення ясен, через що страждає все здоров'я. Таким чином, причин вирівняти криві зуби багато - і не всі вони пов'язані тільки з нашими поняттями краси.

Якщо є задні і передні криві зуби, то є і способи усунути нерівні зубні ряди: стоматологи пропонують різні підходи.

Найчастіше, особливо дітям - для усунення зубної кривизни використовують брекети, але в ряді випадків є можливість дуже добре вирівняти зуби мікропротезуванням -  встановленням вінірів, люмінірів, ультранірів

Фото. Результат встановлення брекет системи на нерівні передні зуби дитині, стоматологія в Києві Люмі-Дент.

Криві зуби у дорослих виправлення фото Київ Люмі-Дент

Розберемося з усіма популярними способами лікування нерівного розташування (кривизни) - їх особливостями, плюсами і мінусами.

Брекет системи: різноманітність методів для виправлення кривих зубів

Нерівно розташовані криві зуби можна виправити за допомогою брекетів, які умовно ми поділимо на класичні (традиційні) та лінгвальні. До класичних брекет систем віднесемо:

 • Звичайні металеві брекети — вони не радують привабливим зовнішнім виглядом, але зате дозволяють вирівняти нерівні зуби швидше за все. Це міцні, надійні конструкції для вирівнювання зубів, які рідко ламаються, а тому вони походять тим дорослим і дітям, хто хоче найрідше їздити на корекцію.
 • Керамічні брекет-системи: це якісні рішення для тих, хто не хоче занадто жертвувати зовнішністю заради рівних зубів. Кераміка добре підбирається за кольором зуба, не фарбується, вона трохи менш міцна, ніж метал, але все ж відмінно може виправити зуби, що нерівно ростуть. Мінус її в тому, що вона коштує дорожче металу, тому для деяких пацієнтів вирівняти неправильно ростущі зуби стає накладним рішенням.
 • Сапфірові брекети - їх вважають одними із самих естетичних рішень при вирівнюванні кривих зубів. Але тут є невелика каверза: такі брекет-системи ідеально виглядають на світлих зубах, а на потемнілих вони будуть виділятися. Коштують сапфірові брекети на зуби зазвичай дорожче керамічних, але все залежить від технології останніх.

Криві зуби вирівняти фото Люмі-Дент

У різних класифікаціях по-різному визначають безлігатурні брекети - хтось називає їх різновидом класичних, хоч вони і з'явилися пізніше, а хтось все ще вважає окремим видом конструкцій.

Пацієнтам важливо знати, що безлігатурні системи на зубах за термінами працюють так само, як і лігатурні, а візуально виглядають трохи більш масивними. Зате відсутність лігатур робить догляд за такими системами більш простим і зручним.

Що стосується зовнішнього вигляду, то краще за все на передніх зубах виглядають сапфірові і керамічні брекети, особливо якщо підібраний правильний колір.

Нерідко в інтернеті користувачі зустрічають і фігурні брекети - у вигляді квіточок, зірочок і навіть карткових символів. На думку стоматологів, це не завжди хороше рішення, тому що ці фігурки ускладнюють догляд за зубами.

Та й уваги вони привертають ще більше, ніж звичайні брекети - в результаті пацієнти розуміють, що були до цього готові.

Фото. Процес встановлення брекет-системи лікарем ортодонтом в Києві.

Криві зуби брекети вініри фото Київ Люмі-Дент

Лінгвальні брекети

Особливу популярність отримують лінгвальні системи - їх встановлюють з внутрішньої сторони кривого зубного ряду. Вагомий плюс цього рішення в тому, що конструкція непомітна при розмові, і ніяк не відображається на зоні усмішки.

Якщо людина працює на телебаченні або в будь-якому іншому місці, де йому важливо зберегти звичний зовнішній вигляд, це стає оптимальним рішенням.

У лінгвальних брекетів є і мінуси:

 • це висока вартість,
 • складність догляду за ними через розташування,
 • більш тривале звикання.

Оскільки система знаходиться з внутрішньої зубної поверхні, язику складно знайти зручне положення.

А ще нерідко може змінитися дикція, так що ті ж, хто установкою лінгвальних брекетів вирішують одну проблему, але створюють собі іншу. Якщо хороша дикція - це частина професії, можливо, варто розглянути керамічні брекети.

Трейнери, елайнери, ретейнери

Часто ці технології описують як спосіб, який допомагає виправити нерівні криві зуби і неправильний прикус без брекетів. Але це не зовсім вірне визначення, тому що все залежить від величезної кількості чинників.

Трейнери для дітей та дорослих

Трейнери - це спеціальні ортодонтичні капи з поліуретану або силікону, вони діляться на три види.

Початкові і завершальні використовують як раз для корекції розташування зубів в порожнині рота - початковий виріб більш гнучкий та м'який, а завершальні відрізняються жорсткістю. Корекція за допомогою цих кап рекомендується в основному дітям, і на початкових етапах вони добре дозволяють вирівняти зуби, що нерівно ростуть.

Що стосується дорослих, то їм найчастіше прописують третій варіант трейнерів - це ретенційні вироби. Вони не виправляють прикус самостійно, а дозволяють закріпити результат, який був досягнутий за допомогою брекет-системи.

Елайнери 

У порівнянні з трейнерами елайнери частіше використовують для того, щоб не просто підтримати результат, а дуже добре виправити неправильно ростущі зуби без брекетів.

Тобто це повноцінний засіб виправлення кривих зубів, але тільки в тих ситуаціях, коли мова йде про не надто серйозну патологію.

Що таке елайнери? Вони представляють собою прозорі капи, які виготовляють після комп'ютерних вимірів розмірів Ваших зубів - з невеликим зсувом у бік потрібного розташування.

Коли ви одягаєте таку конструкцію, вона тисне на зуби, потроху пересуваючи їх. Як тільки одна капа перестає працювати, тому що зуби вже посунулися, виготовляється інша - з ще більшим зміщенням. Процес повторюють від десяти до сорока разів, поки не буде досягнутий потрібний результат.

Ціна елайнера знаходиться за цим посиланням.

Фото. Ортодонтичні капи для зубів.

Вирівняти криві зуби без брекетів фото Київ Люмі-Дент

Носять елайнери як протягом дня, так і вночі - іноді тільки вночі, все залежить від ситуації. Перед їжею і гігієнічними процедурами вироби знімають, а потім надягають знову. В середньому одна капа діє до двох тижнів, а потім замінюється на наступну.

Звикання до елайнерів недовге - зазвичай пацієнти не відчувають ніяких проблем з дикцією, не скаржаться на естетичні зміни.

Ретейнери

Ці вироби ставлять вже після проведеного лікування, після зняття брекетів. Завдання ретейнерів - утримувати зуби в потрібному положенні, оскільки відразу після усунення брекет-системи вони ризикують роз'їхатися назад.

Конструкції ділять на два види: знімні і незнімні моделі - конкретне рішення підбирається індивідуально.

Знімні ретенційні вироби - це прозорі капи, які найчастіше надягають на ніч, але в перший час можуть носитись і вдень. Не плутайте ці рішення з елайнерами - останні саме вирівнюють криві зуби, тиснуть на них з метою змінити становище.

А ретейнери у вигляді кап утримують правильний результат лікування, не змінюючи його.

Незнімні конструкції нагадують по виду лінгвальні брекети: їх теж встановлюють з внутрішньої сторони.

Але відмінність тут така сама: конструкція утримує зуби, а не тягне їх в потрібному напрямку, тому вона більш проста.

Ретейнери незнімного виду складніші у догляді, вони вимагають більш ретельного чищення.

Тип виробів і терміни їх носіння визначаються індивідуально - досвідчений лікар підкаже, яке рішення підійде для вас.

Ортодонтичні аппарати

Криві нерівні зуби дітям з несформованим постійним прикусом вирівнюють знімними ортодонтичними пластинками, котрі представляють собою знімні конструкції, що складаються з пластмасового базису, і набору спеціальних елементів - гвинтів, дуг, пружин і т.д. Пластинку носять по 3-4 години в день, знімаючи при вживанні їжі і сні.

Фото. Ортодонтичні пластинки для дітей.

Криві зуби фото Люмі-Дент

Виправлення кривих передніх зубів вінірами

Нерівні передні зуби, якщо дефект не дуже виражений, іноді простіше виправити за допомогою установки вінірів на криві зуби - тонких пластинок, які називають ще мікропротези.

Суть в тому, що виступаючі частини нерівного кривого зуба спилюють, а то, що залишилося, закривається вінірами.

 • Вініри кріпляться на спеціальний клей і буквально зростаються з зубними тканинами.
 • Зубні вініри не тільки змінюють зовнішній вигляд, але і надійно захищають від негативних факторів.
 • За допомогою установки вінірів на передні криві зуби - виправляють ширину, розміри зубних коронок - коригують значні недоліки.

Разом з цим вініри дають потрібний колір: ви освітлити емаль на кілька тонів, можна зробити їх і дуже білими - голлівудськими. А якщо хочеться зберегти натуральність, то і з цим немає проблем: відтінків у вінірів досить багато.

Плюс встановлення вінірів на криві зуби також в тому, що це куди швидше, ніж брекети, а додатково коригуються і ті характеристики, які брекет-системи не виправляють.

Фото. До і після встановлення вінірів в клініці Люмі-Дент.

Вініри на криві передні зуби фото Київ Люмі-Дент

Пацієнтам важливо знати, що після виправлення і вирівнювання нерівного прикусу брекетами - зуби часто потрібно приводити в порядок додатково: вибілювати, робити реставрацію, встановлювати вініри.

Тобто гарна усмішка вимагає серйозних вкладень і чимало часу. Тому, коли є можливість вирішити все за допомогою керамічних вінірів - це варіант, який варто використовувати. Так як вініри на зуби - це саме довгострокове рішення з усіх можливих.

Люмі-Дент: ефективні способи виправлення кривих зубів у дітей та дорослих

Якщо у Вас або Вашої дитини нерівні зуби і ви не знаєте, що робити - приходьте на консультацію в одну з клінік Люмі-Дент.

Ми пропонуємо всі сучасні рішення, що дозволяють виправити криві зуби, - фото «до і після» від наших пацієнтів є прямим тому підтвердженням.

Власна зуботехнічна лабораторія, тільки найякісніші матеріали, досвідчені стоматологи, адекватні ціни стоматології та періодичні знижки - це те, що робить співпрацю з нами вигідною.

Якщо нерівні криві зуби псують вам життя і ви хочете це виправити - ми готові проконсультувати вас в будь-який час і індивідуально підібрати ефективну програму.

І маленька порада батькам: якщо ви помітили, що у дитини криві молочні зуби, не чекайте, поки вони випадуть і виростуть постійні - ситуація не завжди виправляється, а часто і погіршується після зміни зубів.

Відразу зверніться до дитячого стоматолога Люмі-Дент: грамотна профілактика допоможе уникнути в майбутньому складного і дорогого лікування.

Поширені питання і відповіді
Чи можна ставити вініри на криві зуби?

Відповідаючи на питання, чи можна вінірами вирівняти зуби, хочемо відповісти стверджувально - це цілком можливо. Однак варто враховувати той факт, що вінірові пластинки можуть вирівняти лише легку ступінь нерівних зубів, в більш важких випадках спочатку потрібне ортодонтичне лікування брекетами або капами. А вже потім можна додати "фінальний штрих" за допомогою вінірів.

Як вирівняти зуби, якщо немає грошей?

Якщо взагалі немає грошей - вирівняти передні зуби не вийде, проте є бюджетний варіант вирівнювання неправильного прикусу, а саме:

Як ставлять вініри на криві зуби?

Встановлення вінірів на криві зуби нічим не відрізняється від вінірінга на рівних зубах. За винятком того факту, що вініри можуть лише незначно вирівняти становище зубів.

Якщо дефект прикусу сильний, нерівні зуби спочатку вирівнюють брекетами, елайнерами, трейнерами, а вже потім встановлюють вініри.

Як роблять протезування кривих зубів?

На неровні зуби ставлять вініри та коронки:

 • Вініри встановлюють на криві передні зуби;
 • Коронки - на зуби спереду і ззаду, якщо вони додатково зруйновані;
 • У разі сильно вираженої кривизни зубів - в них можна поставити штифти зі зміненим напрямком кукс, а на них - встановити коронки.
Цю послугу в наших клініках надають лікарі стоматологи
Відгуки про нас
Дивитися більше
Повернутися до списку статей
1 голосів, оцінка: 5 з 5
Поки не піднялися ціни - запишіться на безкоштовну консультацію! Поки не піднялися ціни - запишіться на безкоштовну консультацію!
Це обов'язкове поле

Записатися на безкоштовну онлайн консультацію