Нерівні зуби у дітей та дорослих

Інформація, надана в статті, не може бути використана для постановки діагнозу, призначення лікування і не заміняє консультацію лікаря.
Зміст:
 • Факти про криві нерівні зуби у дітей і дорослих
 • Брекет системи: разноманітність методів для виправлення кривих зубів
 • Лінгвальні брекети
 • Трейнери, елайнери, ретейнери
 • Трейнери для дітей та дорослих
 • Елайнери
 • Ретейнери
 • Ортодонтичні аппарати
 • Виправлення кривих передніх зубів вінірами
 • Люмі-Дент: ефективні способи виправлення кривих зубів у дітей та дорослих

 

Факти про криві нерівні зуби у дітей і дорослих

Криві зуби - проблема, до якої люди ставляться по-різному, і навіть в різних країнах ви зустрінете протилежні думки на цей рахунок.

Наприклад, в Японії кривизна зубів стала дуже модною - особливо якщо вони скупчені, і ця скупченість проявляється ближче до ікл. Японські модниці і модники витрачають величезні гроші на те, щоб зробити кривим те, що таким з самого початку не є.

Європейська традиція зовсім інша - для нас нерівні (криві) передні зуби у дітей і дорослих вже давно стали естетичним дефектом, який необхідно виправляти. Але проблема криється не тільки в естетиці - справа в тому, що часто зубна кривизна впливає на зубний прикус або супроводжує один з варіантів неправильної оклюзії: дистальної, глибокої, мезиальної, перехресної.

При нерівному розташуванні зубних рядів травмуються м'які тканини - підвищується ризик запалення ясен, через що страждає все здоров'я. Таким чином, причин вирівняти криві зуби багато - і не всі вони пов'язані тільки з нашими поняттями краси.

Якщо є задні і передні криві зуби, то є і способи усунути нерівні зубні ряди: стоматологи пропонують різні підходи.

Найчастіше, особливо дітям - для усунення зубного кривизни використовують брекети, але в ряді випадків відмінно підходить мікропротезування - тобто установка вінірів, люмінірів, ультранірів

Фото. Результат установки брекет систем дитині у клініці Люмі-Дент

Криві зуби у дорослих виправленяя фото Київ Люмі-Дент

Розберемося з усіма популярними способами лікування нерівного розташування (кривизни) - їх особливостями, плюсами і мінусами.

Брекет системи: разноманітність методів для виправлення кривих зубів

Нерівно розташовані криві зуби виправляють за допомогою брекетів, які умовно ми поділимо на класичні (традиційні) та лінгвальні. До класичних брекет систем віднесемо:

 • Звичайні металеві брекети — вони не радують привабливим зовнішнім виглядом, але зате дозволяють впоратися з проблемою швидше за все. Це міцні, надійні конструкції, які рідко ламаються, а тому вони підходять тим, хто хоче якомога рідше їздити на корекцію.
 • Керамічні брекет-системи: це якісне рішення для тих, хто не хоче занадто жертвувати зовнішністю заради красивої посмішки. Кераміка добре підбирається за кольором емалі, не фарбується, вона менш міцна, ніж метал, але все ж відмінно справляється зі своїми завданнями. Мінус її в тому, що вона коштує дорожче металу, тому для деяких пацієнтів стає складним рішенням.
 • Сапфірові брекети - їх вважають одними з най естетичних рішень при вирівнюванні кривих зубів. Але тут є невелика каверза: такі брекет-системи ідеально виглядають на світлих зубах, а на потемнілих вони будуть виділятися. Коштують сапфірові брекети зазвичай дорожче керамічних, але все залежить від технології останніх.

Криві зуби вирівняти фото Люмі-Дент

У різних класифікаціях по-різному визначають безлігатурні брекети — хтось називає їх різновидом класичних, хоч вони і з'явилися пізніше, а хтось все ще вважає їх окремим видом конструкцій.

Пацієнтам важливо знати, що безлігатурні системи за термінами працюють так само, як і лігатурні, а візуально виглядають трохи більш масивними. Зате відсутність лігатур робить догляд за такими системами більш простим і зручним.

Що стосується зовнішнього вигляду, то краще всього виглядають сапфірові і керамічні вироби, особливо якщо підібраний правильний колір.

Нерідко в інтернеті користувачі зустрічають і фігурні брекети - у вигляді квіточок, зірочок і навіть карткових символів. На думку стоматологів, це не завжди хороше рішення, тому що ці фігурки ускладнюють догляд.

Та й уваги вони привертають ще більше, ніж звичайні брекети - в результаті пацієнти розуміють, що не були до цього готові.


Фото. Процес установки брекет-системи лікарем ортодонтом

Криві зуби брекети вініри фото Київ Люмі-Дент

Лінгвальні брекети

Особливу популярність отримують лінгвальні системи - їх встановлюють з внутрішньої сторони кривого зубного ряду. Вагомий плюс цього рішення в тому, що конструкція непомітна при розмові, і ніяк не відображається на зоні усмішки.

Якщо людина працює на телебаченні або в будь-якому іншому місці, де йому важливо зберегти звичний зовнішній вигляд, це стає оптимальним рішенням.

У лінгвальних брекетів є і мінуси: це висока вартість, складність догляду за ними через розташування, а також більш тривале звикання. Оскільки система знаходиться з внутрішньої зубної поверхні, язику складно знайти зручне положення.

А ще нерідко може змінитися дикція, так що ті ж провідні установкою лінгвальних брекетів вирішують одну проблему, але створюють собі іншу. Якщо хороша дикція - це частина професії, можливо, варто розглянути керамічні брекети.

Трейнери, елайнери, ретейнери

Часто ці технології описують як спосіб, який допомагає виправити нерівні криві зуби і неправильний прикус. Але це не зовсім вірне визначення, тому що все залежить від величезної кількості чинників.

Трейнери для дітей та дорослих

Трейнери - це спеціальні ортодонтичні капи з поліуретану або силікону, вони діляться на три види.

Початкові і завершальні використовують як раз для корекції розташування зубів в порожнині рота - початковий виріб більш гнучкий та м'який, а завершальні відрізняються жорсткістю. Корекція за допомогою цих кап рекомендується в основному дітям, і на початкових етапах вони добре працюють.

Що стосується дорослих, то їм найчастіше прописують третій варіант трейнерів - це ретенційні вироби. Вони не виправляють прикус самостійно, а дозволяють закріпити результат, який був досягнутий за допомогою брекет-системи.

Елайнери 

У порівнянні з трейнерами елайнери частіше використовують для того, щоб не просто підтримати, а отримати результат. Тобто це повноцінний засіб виправлення кривих зубів, але тільки в тих ситуаціях, коли мова йде про не надто серйозну патологію.

Елайнери представляють собою прозорі капи, які виготовляють після комп'ютерних вимірів розмірів Ваших зубів - з невеликим зсувом у бік потрібного розташування.

Коли ви одягаєте таку конструкцію, вона тисне на зуби, потроху пересуваючи їх. Як тільки одна капа перестає працювати, тому що коронки вже посунулися, виготовляється інша - з ще більшим зміщенням. Процес повторюють від десяти до сорока разів, поки не буде досягнутий потрібний результат.


Фото. Ортодонтичні капи

Вирівняти криві зуби без брекетів фото Київ Люмі-Дент

Носять елайнери як протягом дня, так і вночі - іноді тільки вночі, все залежить від ситуації. Перед їжею і гігієнічними процедурами вироби знімають, а потім надягають знову. В середньому одна капа діє до двох тижнів, а потім замінюється на наступну.

Звикання до елайнерів недовге - зазвичай пацієнти не відчувають ніяких проблем з дикцією, не скаржаться на естетичні зміни.

Ретейнери

Ці вироби ставлять вже після проведеного лікування, після зняття брекетів. Завдання ретейнерів - утримувати зуби в потрібному положенні, оскільки відразу після усунення брекет-системи вони ризикують роз'їхатися назад.

Конструкції ділять на два види: знімні і незнімні моделі - конкретне рішення підбирається індивідуально.

Знімні ретейнери - це прозорі капи, які найчастіше надягають на ніч, але в перший час можуть носити і вдень. Не плутайте ці рішення з елайнерами - останні саме вирівнюють криві зуби, тиснуть на них з метою змінити становище.

А ретейнери у вигляді кап утримують правильний результат лікування, не змінюючи його.

Незнімні ретейнери нагадують по виду лінгвальні брекети: їх теж встановлюють з внутрішньої сторони.

Але відмінність тут така сама: конструкція утримує зуби, а не тягне їх в потрібному напрямку, тому вона більш проста.

Ретейнери незнімного виду складніше в догляді, вони вимагають більш ретельного чищення.

Тип ретейнерів і терміни їх носіння визначаються індивідуально - досвідчений лікар підкаже, яке рішення підійде для вас.

Ортодонтичні аппарати

Криві нерівні зуби дітям з несформованим постійним прикусом вирівнюють знімними ортодонтичними пластинками, котрі представляют собою знімні конструкції, що складаються з пластмасового базису, і набору спеціальних елементів - гвинтів, дуг, пружин і т.д. Платівку носять по 3-4 години в день, знімаючи при прийомі їжі і сні.

Фото. Ортодонтичні пластинки для дітей

Кривые зубы фото Люми-Дент

Виправлення кривих передніх зубів вінірами

Нерівна передня частина зубного ряду, якщо дефект не дуже виражений, іноді простіше виправити за допомогою установки вінірів на криві зуби - тонких пластинок, які називають ще мікропротези.

Суть в тому, що виступаючі частини нерівного кривого зуба спилюють, а те, що залишилося, закривається вінірами.

Вініри кріпляться на спеціальний клей і буквально зростаються з зубними тканинами.

Зубні вініри не тільки змінюють зовнішній вигляд, але і надійно захищають від негативних факторів.

За допомогою установки вінірів на криві зуби - виправляють ширину, розміри зубних коронок - корегують значні недоліки.

Разом з цим вініри дають потрібний колір: ви освітлите емаль на кілька тонів, можна зробити їх і дуже білими - голлівудськими. А якщо хочеться зберегти натуральність, то і з цим немає проблем: відтінків у виниров досить багато.

Плюс установки вінірів на криві зуби також в тому, що це куди швидше, ніж брекети, а додатково корегуються і ті характеристики, які брекет-системи не виправляють.

Фото. До та після установки вініров у клініці Люмі-Дент

Вініри на криві передні зуби фото Київ Люмі-Дент

Пацієнтам важливо знати, що після виправлення і вирівнювання нерівного прикусу брекетами - зуби часто потрібно приводити в порядок додатково: вибілювати, робити реставрацію.

Тобто гарна посмішка вимагає серйозних вкладень і чимало часу. Тому коли є можливість вирішити все за допомогою керамічних вінірів - це варіант, який варто використовувати.

Люмі-Дент: ефективні способи виправлення кривих зубів у дітей та дорослих

Якщо у Вас або Вашої дитини нерівні зуби і ви не знаєте, що робити - приходьте на консультацію в одну з клінік Люмі-Дент.

Ми пропонуємо всі сучасні рішення, що дозволяють виправити криві зуби, - фото «до та після» від наших пацієнтів є прямим тому підтвердженням.

Власна зуботехнічна лабораторія, тільки найякісніші матеріали, досвідчені стоматологи, адекватні ціни стоматології Києва и периодические скидки — это то, что делает сотрудничество с нами выгодным.

Якщо нерівні криві зуби псують вам життя і ви хочете це виправити - ми готові проконсультувати вас в будь-який час і індивідуально підібрати ефективну програму.

І маленька порада батькам: якщо ви помітили, що у дитини криві молочні зуби, не чекайте, поки вони випадуть і виростуть постійні - ситуація не завжди виправляється, а часто навіть погіршується після зміни коронок.

Одразу зверніться до дитячого стоматолога Люмі-Дент: грамотна профілактика допоможе уникнути в майбутньому складного і дорогого лікування.

Відгуки про нас

1 голосів, оцінка: 5 з 5

×
Час закінчення знижки:
0
днiв
0
годин
0
хвилин
0
секунд
Поки не піднялися ціни - запишіться на безкоштовну консультацію!
Поки не піднялися ціни - запишіться на безкоштовну консультацію!
Ваш телефон *
Сподобалася сторінка? - Розкажи друзям!
Поделиться pinterest