8:00 - 21:00
ua
701

Зуби Мудрості - Як Виглядають І Навіщо Потрібні

Дивіться відео з нашими лікарями стоматологами
Зміст:
  • Зуби мудрості - що це таке
  • Навіщо потрібні зуби мудрості
  • Чому виростають зуби мудрості
  • Чи у всіх є зуби мудрості
  • Скільки зубів мудрості у людини
  • Чому така назва - зуби мудрості

Зуби мудрості - що це таке

З перших років життя у людини до віку «зрілості» - постійно йде зубне прорізування.
Спочатку формується молочний прикус, який починаючи з 6 років починає змінюватися на постійний. Зазвичай термін повного формування постійного прикусу закінчується до 16-18 років.

Фото. Схема молочного і постійного прикусу.

Зуб мудрості фото Люмі-Дент

Однак є один виняток - це зуби мудрості, треті задні моляри, видалення яких є актуальною проблемою для багатьох людей і стоматологів.

Що означає зуб мудрості? Чому його так назвали? "Мудрим" він називається на честь того, що росте в період, коли людина вже доросла, і відповідно, розумна.
Хоча прямого зв'язку вісімки з реальною мудрістю насправді немає ніякої. У дуже багатьох людей немає навіть зачатків зубів мудрості, але це ні в якому разі не означає, що вони не мудрі.

Про зуби мудрості існує так багато міфів, що він цілком міг би претендувати на звання одного з головних страшилок.

Що й зрозуміло: на всю щелепу не знайдеться іншого зуба, який здатний доставити стільки неприємностей, принести стільки болю і розвинути стільки страхів, як вісімка.

Восьмі зуби людині по суті вже не потрібні - їхній ріст і присутність надає більше проблем і страждань, ніж якоїсь відчутної користі.

Насправді сучасна стоматологія давно навчилася визначати будь-які патології зубів мудрості задовго до початку зубного болю або серйозних ускладнень.

І від пацієнта всього лише треба звернутися за професійною допомогою до нас в будь-яку з клінік мережі Люмі-Дент, помітивши перші ознаки дискомфорту після того, як з'явився зуб мудрості.

Що це за ознаки і що таке зуб мудрості в цілому, як з ним «боротися» і чи треба це робити? Розповімо про все в подробицях, щоб позбавити вас від страхів, ваші ясна - від болю, а ваш прикус зубів - від аномалій.

Фото. Як виглядає зуб мудрості, котрий не з'явився - він тисне в сусідні.

Зуби мудрості фото Люмі-Дент

 

Фото зуба мудрості на рентгені, до і після видалення.

Cкільки зубів мудрості фото Люмі-Дент

Чому виростають зуби мудрості

Багато мільйонів років тому людина мало чим відрізнялася від хижаків - їла багато твердої та грубої їжі, у тому числі й сире м'ясо. Голова первісної людини мала іншу будову, у тому числі і збільшену довжину щелеп, на якій комфортно розміщувалися всі зубки, у тому числі і зуби мудрості.

Однак з еволюцією змінився спосіб життя людини, його характер їжі, і відпала необхідність в такому потужному жувальному апараті.

Щелепи сучасної людини значно менші по довжині щелеп первісної людини, і тому зуби мудрості представляють собою рудимент, або пережиток в еволюції людини.

Для них часто не буває місця в щелепах, тому вісімки зазвичай погано ростуть. Часто зуби мудрості атипово (неправильно) розташовуються коронкою і корінням в щелепу, що додає клопоту їх господареві та хірургу під час їх видалення.

Фото. Отримання ортопантомограми - панорамного знімка зубів, стоматологія Люмі-Дент.

Зуби мудрості коли ростуть фото Люмі-Дент

 

Фото. Зуби мудрості на ортопантомограмі.

В скільки років росте зуб мудрості фото Люмі-Дент

Чи у всіх є зуби мудрості

За останніми даними світової стоматології, приблизно у 12 осіб зі 100 немає зубів мудрості взагалі. Ні зачатків, ні цілих зубів, «завмерлих» під яснами, - нічого, зубний ряд закінчується другими молярами (так званими сімками). У таких людей в роті 28 зубів, і це для стоматологічної діагностики норма (навантаження розподілено правильно).

Існує й інша крайність, коли у людини в роті присутні не тільки треті, але й четверті моляри. Така будова ряду вже вважається аномалією і зустрічається вкрай рідко (серед українців випадків не зафіксовано).

В обох ситуаціях (коли пощастило з зубами мудрості, їх немає зовсім, і коли до них йде ще 4 додаткових зуба) про рівень інтелекту людини мова не йде. І наявність, і відсутність мудрих зубів з самої мудрістю ніяк не пов'язано.

Скільки зубів мудрості у людини

Кількість всіх зубів вісімок може бути різною.

У людини може взагалі не бути їх зачатків, а може й вирости всі 4 восьмих моляри.

Скільки зубів мудрості саме у Вас - сказати без рентген знімка не вийде.

Чому така назва - зуби мудрості

Навіщо потрібні людині зуби мудрості, невже краще всього сказано в їхній назві?

Це помилка, що не має нічого спільного ні з медициною, ні з інтелектуальним розвитком людини. Насправді мудрість тут вказується, не як якість, а як етап розвитку.

Фото. Зуб мудрості, коли росте. Капюшон над вісімкою, що прорізалася.

Скільки зубів мудрості у людини фото Люмі-Дент

Ці зуби називаються зубами мудрості, тому що їх прорізування відбувається у віці людини, коли її інтелект повністю розвинений (саме час йому трансформуватися в мудрість).

На те, як він розвинений, якість, стан і (тим більше) зовнішній вигляд чи здоров'я зуба - не вказує. Хоча не варто забувати, що мудреці вчать попереджувати проблеми: звертайтеся до лікаря для профілактики, а не коли процес прорізування вже призвів до запалення.

Насправді на зуби мудрості, як і на будь-які інші, припадає жувальне навантаження. Навіщо вони потрібні людині? А для того, щоб таке навантаження розподілялося правильно, виключаючи порушення прикусу.

Є ще один фактор, навіщо потрібні зуби мудрості людині - при видаленні його сусіда (сімки, або другого моляра) - вісімку використовують як задню опору для мостовидного протезу, щоб відновити жувальну ефективність на цій стороні.

Фото. Хірург-імплантолог під час операції.

Як виглядає зуб мудрості фото Люмі-Дент

 

Фото. Введення комп'ютерної анестезії STA лікарем Лещук О.О.

 

Як ростуть зуби мудрості фото Люмі-Дент

Фото. Зуби мудрості на панорамному знімку зубів (ортопантомограмі), до і після їх видалення в нашій клініці.

Скільки є зубів мудрості фото Люмі-Дент

 

Фото. Хірург-імплантолог Павлюченко Є.Ю. з пацієнтом нашої клініки відразу після видалення вісімки.

 

Зуб мудрості який по рахунку фото Люмі-Дент

Приймати рішення по зубу мудрості повинен лікар хірург (видалення або лікування, якщо вісімка тільки з'являється, або моляр вже виріс).

Хірург мережі стоматологічних клінік Люмі-Дент оцінить стан зуба мудрості, порівняє ризики і користь, тільки після цього видасть рекомендацію - залишити або допомогти вирости, якщо зачаток вже з'явився.

Скільки коштує вирвати зуб мудрості - можна побачити за цим посиланням.

Запишіться в клініки Люмі-Дент на безкоштовну консультацію!

Прийом проводять
Дата публікації: 23.03.2020
Дата редагування: 18.06.2024
Відгуки про нас
Дивитися більше
Повернутися до списку статей
1 голосів, оцінка: 5 з 5
Поки не піднялися ціни - запишіться на безкоштовну консультацію! Поки не піднялися ціни - запишіться на безкоштовну консультацію!
Це обов'язкове поле

Записатися на безкоштовну онлайн консультацію