3043

Хитається зуб: що робити?

Ціни на послуги
Шинування зубного ряду (1 зуб)
790 грн
Огляд, консультація
безкоштовно
Процедура плазмоліфтинг - 1 щелепа
1940 грн
Процедура «Vector» 2 щелепи 1 етап
2640 грн
Цю послугу в наших клініках надають лікарі стоматологи
Стоматолог терапевт Київ - лікар Крижановська Юлія Ігорівна
Крижановська Юлія Ігорівна
Лікар стоматолог-терапевт
Стоматолог ортодонт Київ - лікар Коваленко Анна Олександрівна
Коваленко Анна Олександрівна
Лікар стоматолог-ортодонт
Ортодонт Самко Юлія Петрівна - стоматологія Люмі-Дент
Самко Юлія Петрівна
Лікар стоматолог-ортодонт
Cтоматолог-терапевт Київ - Курочкін Сергій Ігорович
Курочкін Сергій Ігорович
Лікар стоматолог-терапевт
Копичко Денис Миколайович - стоматологія Люмі-Дент
Копичко Денис Миколайович
Лікар хірург-імплантолог
Стоматолог імплантолог Київ - Лещук Олена Олександрівна
Лещук Олена Олександрівна
Лікар хірург-імплантолог
Дивіться відео з нашими лікарями стоматологами
Содержание:

 

Однією з найбільш поширених скарг пацієнтів в наш час є рухливість зубів. Причому нерідко хитання спостерігається як у дорослих, так і у дітей.

Переважно скарги виникають у дітей і літніх людей, але подібного роду неприємності не обходять стороною і зрілий, активний вік людства. Якщо дивитися на цю проблему крізь пальці, зубки згодом почнуть псуватися, деформуватися, доставляти все більший дискомфорт і почнуть випадати.

Рухливість зубів фото Люмідент Хитається корінний зуб картинка

Якщо Ви помітили, що у Вас сильно хитаються зуби - швидко з'явилася їх патологічна рухливість - ми настійно рекомендуємо Вам для початку невідкладно звернутися на консультацію до стоматолога, так як це може виявитися симптомом найрізноманітніших патологій, причому не завжди пов'язаних із захворюваннями безпосередньо ротової порожнини.

Звертаємо Вашу увагу на той факт, що якщо справжню причину не виявили на ранній стадії і пустити процес на самоплив, то лікування виявиться тривалим, часом болючим і досить дорогим.

Хитається зуб що робити лікування Київ Люмідент

Багато дорослих пацієнтів, у яких тільки починає злегка хитатися зуб - спочатку зовсім не надають цьому значення, так як це не дуже впливає на їх якість життя і візуально зовсім непомітно. Однак дана патологія небезпечна тим, що може мати досить непередбачуваний характер розвитку.

Вкрай важливо пройти профілактичний огляд у професіонала, який зможе точно встановити причину розвитку аномалії, її можливі наслідки, а також запропонувати найбільш оптимальний спосіб вирішення наявної проблеми.

Хитається зуб як зміцнити стоматолог київ люмідент Хитаються передні зуби картинка люмідент

Давайте більш детально зупинимося на основних видах зубної рухливості.

Фізіологічна і патологічна рухливість

Рух зубного ряду практично непомітно, про його існування можуть свідчити лише відшліфовані ділянки між сусідніми різцями і молярами. Усі зубчики рухливі в процесі жування. Саме цей рефлекс дозволяє зберегти їх в хорошому стані. Відсутність даного рефлексу може призвести до руйнування зубної емалі і кісткової тканини.

У кістці верхніх і нижніх щелеп людини є спеціальні лунки, і коріння кожного зубчика розташовуються суворо в індивідуальних осередках, при цьому вони міцно з'єднані з кісткою щелепи міцною і ригідною зв'язковою структурою, яка називається періодонт.

Фізіологічною рухливістю зубів називають з'єднання, яке відрізняється особливою міцністю і стабільністю, зрушити його можна тільки на частки міліметрів. Але коли діапазон коливання розширюється, виникає патологічна рухливість зубів.

Чому хитаються зуби: провокуючі фактори

Приводом до патологічної рухливості можуть бути різні процеси і причини:

Зуб хитається і болить фото лікування Люмі-Дент

 • Травма щелепної області;
 • Незбалансоване харчування, недолік кальцію і вітаміну C;
 • Патологія ясен, гінгівіт;
 • Пародонтит і пародонтоз;
 • Значне перевантаження періодонта твердою їжею, бруксизм, кленчінг;
 • Розлади прикусу;
 • Вроджені аномалії;
 • Пухлинні процеси в області щелеп і ясен.

Як показує практика - найчастіше стоматологам доводиться стикатися з такими захворюваннями, як гінгівіт і пародонтоз, які і викликають хитання зубів у дорослих.

Випав корінний зуб зображення

У дитячому віці це частіше за все пов'язано з проблемами з яснами, а також різними травмами. Більш того, у дітей при зміні молочних зубків на постійні - спостерігається активне розхитування і природне випадіння. Подібний процес, якщо він своєчасний, вважається фізіологічним. Але якщо у дитини відразу захиталося кілька зубчиків, і це супроводжується хворобливими відчуттями – необхідно показати його досвідченому стоматологу.

Загальна рекомендація: Якщо Ви ретельно стежите за своїми зубками і раптово зауважуєте, що хоч один з них зміщується щодо сусідніх більш ніж на 1 мм – спробуйте на час відмовитися від твердої і в'язкої їжі, не використовувати щітку (досить полоскання) - до моменту огляду Вашої ротової порожнини фахівцем.

Діагностика

Коли зубчик починає хитатися, часто є ризик втратити його. Однак, вчасно звернувшись до професіонала - завжди є можливість зберегти Ваш зубний ряд цілим і неушкодженим. Залежно від причини патологічної рухливості зубів, може також знадобитися допомога стоматолога-хірурга, стоматолога-терапевта, ортодонта і інших вузькопрофільних фахівців.

Хитаються зуби у дорослого лікування київ Люмі-Дент

Ми пропонуємо всім нашим пацієнтам, у яких спостерігається хитання зубів у дорослого, починати лікування саме з проведення якісного рентгенологічного обстеження: ТРГ (телерентгенографії) в бічній проекції, КТ (комп'ютерної томографії), ортопантомограми (панорамний знімок всієї щелепи).

Рентген необхідний для дослідження стану щелепно-лицьової ділянки, так як це дозволяє виявити всі патології: остеопороз щелеп, ретенційні (що не прорізалися) зубчики, травми та інші структурні аномалії.

Тільки після уважного огляду і вивчення рентгенографічних даних, лікар може встановити точний діагноз і приступати до лікування. Як правило, фахівець ретельно обстежує ясневі і пародонтальні кишені для виявлення або виключення пародонтиту, встановлює ступінь патологічної рухливості, укладає детальний план лікування і призначає комплекс заходів для усунення проблеми.

При необхідності, до діагностики можуть бути додатково призначені здача аналізів крові, комп'ютерна або магнітно-резонансна томографія.

Хитаються зуби - що робити? Як зміцнити?

Зрозуміло, що лікувальний алгоритм складається виключно в індивідуальному порядку, так як все залежить від причини патології, кількості уражених одиниць, ступеня рухливості і розташування проблемної ділянки. Величезне значення має і вік пацієнта.

Хитаються нижні зуби у дитини фото люмідент

У сучасній стоматології можна виділити наступні загальні методи зміцнення хитких зубів:

 • Терапевтичне усунення пародонтиту або гінгівіту;
 • Ортодонтична допомога;
 • Шинування;
 • Хірургічне втручання.

Як правило, найчастіше в таких випадках стоматологи вдаються до шинування, однак запорукою ефективного та успішного результату лікування завжди є комплексний підхід.

Звернувшись за допомогою в стоматологічні клініки «Люмі-Дент» в Києві, Ви можете бути впевнені в професіоналізмі кожного нашого лікаря, який запропонує найбільш передовий, ефективний і безпечний спосіб усунення захворювання.

На сьогоднішній день наші фахівці мають цілий арсенал сучасних терапевтичних методів, які дозволять Вам впоратися з проблемою і вести повноцінний спосіб життя: вектор-терапія, шинування зубних рядів, процедури Плазмоліфтінг для прискорення загоєння тканин і зміцнення ясен, сеанси озонотерапії, лікування лазером пародонтальних каналів, ремінералізація і багато інших.

1) Вектор-терапія;

2) Шинування зубних рядів;

3) Процедури плазмоліфтінга для прискорення загоєння тканин і зміцнення ясен;

4) Сеанси озонотерапії;

5) Лікування лазером пародонтальних кишень;

6) Виборче пришліфовування зубних рядів;

7) Видалення нервів і пломбування кореневих каналів;

8) Раціональне протезування;

9) Регулярна професійна гігієна;

10) Загальна санація порожнини рота.

Запальні процеси

Навіть у людей, які добре доглядають за своєю ротовою порожниною - можуть почати хитатися корінні зуби. Кути рота і задні відділи щелеп почистити не так вже й просто, тому там найчастіше скупчуються мікроскопічні залишки їжі і мікроорганізми, які є відмінним середовищем для розмноження мікробів.

Стартує процес практично безболісно - зі звичайного запалення ясен (гінгівіту), але зовсім скоро Ви можете виявити хитання (відчути це можна язиком або торкнувшись його пальцями). Додатковим симптомом запалення служить поява кровоточивості.

На перших стадіях, якщо запалення відразу почати лікувати у професіонала, зубок завжди вдається врятувати. Для цього ясенну кишеню санують, делікатно очищають від мікробної плівки і нашарувань.

Потім проводяться індивідуальні заходи по відновленню тканини ясен, рекальцифікації кісткових лунок в щелепах і тд. В результаті хиткий зуб зміцнюється і стабілізується. Для хитких корінних зубів, які повинні витримувати досить сильне навантаження при жуванні, на час лікування буває корисно поставити міст або шину.

Ортодонтична допомога

Фіксація хиткого зуба в клініці києва Люмі-Дент

Такі фахівці потрібні, якщо хитаються передні зуби - центральні різці. Подібне явище аж ніяк не рідкість на тлі зіпсованого прикусу і коли відзначається неправильне формування зубної формули (наприклад, коли верхня щелепа стає дуже маленькою, і різці «відхиляються» назад). У цих випадках план - як зміцнити хитання передніх зубів - завжди складається індивідуально. Як правило, зупинити розхитування передніх зубів і повернути стабільність дозволяють різні ортодонтичні конструкції і моделі брекет-систем.

Хірургічне втручання

Сильно хитається зуб лікар лікування київ люмідент

Можливості хірургії в плані ліквідації патологічної зубної рухливості досить обмежені, до хірургічних втручань кваліфіковані фахівці намагаються не доводити. Але пацієнти приходять на різних стадіях захворювання - тому іноді потрібно звернення за допомогою до пластичних хірургів-стоматологів.

Наприклад, якщо хитається корінний зуб, іноді доводиться «прокласти» новий шлях для ретенційного, зростаючого з великим запізненням моляра.

Хірургія також застосовується в ситуаціях, коли врятувати зубчик вже неможливо: при застарілих пародонтозах, кістах великих розмірів, що загострилися, або травмах з розколюванням зубного кореня.

Шинування

Хитаються передні зуби шинирование київ люмідент

Дуже хороший і ефективний в умілих руках метод, яким можна зміцнити зубки, що хитаються, до усунення причини, що викликала патологічну рухливість.

Суть процедури шинування полягає в тому, що в роті людини кілька зубчиків (включно з хиткими) з'єднуються в «монолітну конструкцію». Таким чином, жувальне навантаження вдається рівномірно розподілити на велику площу, завдяки чому створюються умови для відновлення ослабленого періодонта.

З внутрішньої сторони ротової порожнини накладається спеціальна стрічка, яка зверху фіксується фотополімерним пломбувальним матеріалом. Шина непомітна для оточуючих і ніяк не заважає нормально працювати лікарю.

До складу сучасних сумішей для шинування входять інертні полімерні матеріали та особливі компоненти, які допомагають швидше повернути стабільність зубного ряду.

Чому хитаються зуби діагностика київ люмідент Хитається здоровий зуб профілактика ЛюміДент

Пам'ятайте про те, що без точного діагнозу, будь-яке самолікування – тільки відтягування часу і підвищення ризику назавжди втратити зубки, які зараз поки тільки хитаються.

Медичні центри «Люмі-Дент» в Києві на сьогоднішній день займають лідируючі позиції в області надання стоматологічних послуг, використовують найпередовіші технології і пропонує тільки інноваційні та дієві методики лікування.

Якщо у вас сильно хитається і болить зуб – записуйтеся на консультацію, не відкладаючи проблему набезрік. Наші фахівці мають високий рівень кваліфікації і підготовки, регулярно проходять стажування та курси і завжди допоможуть Вам у вирішенні будь-яких проблем з Вашими зубками.

Хитається корінний зуб як зміцнити стоматологія київ Люмі-Дент

Наші професіонали грамотно проконсультують Вас, допоможуть виявити причину, чому хитаються зуби, і в найкоротші терміни усунуть цю аномалію найбезболіснішим і ефективним для Вас чином. Стоматологи клінік «Люмі-Дент» мають в своєму розпорядженні не тільки відповідні навички та досвід, а й найінноваційніше обладнання.

Пародонтоз хитається зуб лікування ясен Хитається передній зуб як зміцнити Зміцнення хиткого зуба київ Люмі-Дент

Вартість лікування.

У стоматологіях «Люмі-Дент» в Києві вартість лікування завжди повністю виправдовує себе високою якістю виконаних робіт та рівнем професіоналізму кожного нашого лікаря.

Ціни на зміцнення хитких зубів в Києві, а також на інші наші послуги – Ви знайдете внизу цієї сторінки.

З цінами на всі види надаваних нами стоматологічних послуг Ви також зможете ознайомитися в розділі «Ціни».

Прочитати коментарі і подивитися відео відгуки наших клієнтів можна в розділі нашого сайту «Про клініку» → «ВІДГУКИ».

Зв'язатися з нами Ви можете за телефоном (044) 383 22 88, а також за допомогою спеціального сервісу на сайті. Також можна записатися на прийом і отримати безкоштовну попередню консультацію у вікні онлайн чату.

Ціни на деякі види стоматологічних послуг в мережі клінік «Люмі-Дент» в Києві:

Найменування послуги Ціна, гривень
Огляд, консультація стоматолога безкоштовно
Виготовлення рентгенівського знімка (прицільний) 170
Виготовлення ортопантомограми (панорамний знімок) 300
ТРГ в бічній проекції 300
ТРГ в прямій проекції 300
Комп'ютерна томографія верхньої щелепи (120*90мм) 610
КТ нижньої щелепи (120*90мм) 610
КТ в.щ. + н.щ. в прикусі 720
Сеанс терапії "Plasmolifting" (1 щелепа) 1940
Сеанс терапії "Plasmolifting" (2 щелепи) 2780
Шинування зубного ряду (1 зуб) 790
1 сеанс терапії «Vector» 2 щелепи, перший етап 2640
1 сеанс терапії «Vector» 2 щелепи, другий етап 2120
Обробка генератором озону ясенних кишень (1 зуб) 200
Обробка озоном кишень (1 щелепа) 620
Обробка озоном кишень (2 щелепи) 840
Лазерна вестибулопластика від 3020
Терапія пародонтиту лазером (1 зуб) 290

Більш детальну інформацію про вартість лікування в стоматологіях «Люмі-Дент» Ви зможете отримати після консультації з нашими фахівцями, які безкоштовно проведуть огляд і дадуть Вам всі подальші необхідні рекомендації.

Обирайте кращих у своїй справі!
Запишіться на безкоштовну консультацію!
← Повернутися до списку статей

3 голосов, оценка: 5 из 5

×
Поки не піднялися ціни - запишіться на безкоштовну консультацію!
Поки не піднялися ціни - запишіться на безкоштовну консультацію!
Ваш телефон *
Сподобалася сторінка? - Розкажи друзям!