Хитається зуб - як зміцнити?
Чому хитаються зуби у дорослих і дітей?

Інформація, надана в статті, не може бути використана для постановки діагнозу, призначення лікування і не заміняє консультацію лікаря.
Зміст:
 • Чому хитаються зуби?
 • Є кілька основних причин рухливості зубів (коротко):
 • Фізіологічна і патологічна рухливість
 • Чому хитаються зуби: всі провокуючі фактори
 • Діагностика
 • Хитаються зуби - що робити?
 • Як зміцнити зуби?
 • Запальні процеси
 • Ортодонтична допомога
 • Хірургічне втручання
 • Шинування
 • Вартість лікування
 • Якщо хитаються і болять всі зуби - що робити?
 • Чи можна зберегти зуби з рухливістю, якщо опустилася ясна?,- 
  - На це та інші питання, пов'язані з рухливістю зубів і хворобами ясен - відповість лікар стоматолог клінік Люми-Дент в Києві - Лебедєва Євгенія Іванівна.

 

Однією з найбільш поширених скарг пацієнтів в наш час є зубна рухомість. Причому часто зуби хитаються як у дорослих, так і у дітей.

Чому хитаються зуби?

Є кілька основних причин рухливості зубів (коротко):

 • Травматична (удар);
 • Жувальна;
 • Стоматологічна;
 • Пародонтологічна;
 • Вікова;

Переважно скарги виникають у дітей і літніх людей, але подібного роду неприємності часто виникають і у населення середнього віку. Якщо дивитися на цю проблему крізь пальці, вона з часом почне приносити все більший дискомфорт, аж до видалення самих рухомих зубів.

Нижче ми розглянемо всі причини, а також способи лікування рухливості, більш детально.

Рухливість зубів фото ЛюміДент Хитається корінний зуб картинка

Причини - чому хитаються зуби (розгорнуто):

 • Травматична - найчастіше це трапляється при різних травмах, після удару;
 • Жувальна - під час жування надмірно твердого предмета при пережовуванні їжі, або перекушування чогось твердого (ліска, дріт і т.д.)
 • Стоматологічна - передній розхитується або корінний зуб, на якому встановлена пломба або коронка, які завищують прикус. При цьому зуб хитається і болить до тих пір, поки не буде усунене надмірне на них навантаження;
 • Пародонтологічна зубна рухливість - при запущених стадіях пародонтиту або пародонтозу. При цих захворюваннях хитаються зуби у дорослих людей, в результаті запальних або дистрофічних захворювань близьких до зуба тканин. Через дистрофію або запалення - розсмоктується кісткова стінка альвеол, що утримують зубний корінь, в результаті чого з'являється рухливість. Характерно, що при пародонтозі - зубки розхитуються, але не болять, так як це захворювання дегенеративно-дистрофічної природи. При пародонтиті навпаки - яскраво виражені больові відчуття, так як основним чинником цього захворювання є інфекційне запалення в ясенних кишенях.
 • Вікова - у дітей в період зміни молочних зубів на постійні. При рухливості молочних зубів - їх треба своєчасно видаляти у стоматолога.

Якщо Ви помітили, що у Вас сильно хитаються передні або задні зуби (немолочні) - відновити і зміцнити їх необхідно якомога швидше. Якщо швидко з'явилася їх патологічна зубна рухливість - ми настійно рекомендуємо Вам для початку невідкладно звернутися на консультацію до стоматолога, так як це може виявитися симптомом різноманітних патологій, причому не завжди пов'язаних із захворюваннями безпосередньо ротової порожнини.

Звертаємо Вашу увагу на той факт, що якщо справжню причину не виявили на ранній стадії і пустити процес на самотік, то лікування виявиться тривалим, часом болючим і досить дорогим.

Хитається зуб що робити лікування Київ ЛюміДент

Багато дорослих пацієнти, у яких тільки починає трохи хитатися зуб - спочатку зовсім не надають цьому значення, так як це не дуже впливає на їх якість життя і візуально зовсім непомітно. Однак дана патологія небезпечна тим, що може мати досить непередбачуваний характер розвитку.

Вкрай важливо пройти профілактичний огляд у професіонала, який зможе точно встановити причину розвитку аномалії, її можливі наслідки, а також запропонувати найбільш оптимальний спосіб вирішення наявної проблеми.

Хитається зуб як зміцнити стоматолог Київ Люмі-Дент Хитаються передні зуби зображення ЛюміДент

Давайте більш детально зупинимося на основних видах зубної рухливості.

Фізіологічна і патологічна рухливість

Рух зубного ряду практично непомітно, про його існування можуть свідчити лише відшліфовані ділянки між сусідніми різцями і молярами. Всі зуби рухливі в процесі жування. Саме цей рефлекс дозволяє зберегти їх в хорошому стані. Відсутність даного рефлексу може призвести до руйнування зубної емалі і кісткової тканини.

У кістці верхніх і нижніх щелеп людини є спеціальні ямки, і зубні коріння розташовуються строго в індивідуальних лунках, при цьому вони міцно з'єднані з кісткою щелепи міцною і ригідною зв'язковою структурою, яка називається періодонт.

Фізіологічною рухливістю називають з'єднання, яке відрізняється особливою міцністю і стабільністю, змістити зубчик можна тільки на долі міліметрів. Але коли діапазон його коливання розширюється, виникає патологічна рухливість зубів.

Чому хитаються зуби: всі провокуючі фактори

Приводом до патологічної рухливості можуть стати самі різні процеси і причини:

 • Травма щелепної області, удар;
 • Незбалансоване харчування, недолік кальцію і вітаміну C;
 • Патологія ясен, гінгівіт;
 • Пародонтит і пародонтоз;
 • Значне перевантаження періодонта твердою їжею, бруксизм, кленчінг;
 • Розлади прикусу;
 • Вроджені аномалії;
 • Пухлинні процеси в області щелеп і ясен.

 Зуб хитається і болить фото лікування Люмі-Дент

Як показує практика - найчастіше стоматологам доводиться стикатися з такими захворюваннями, як гінгівіт і пародонтоз, які і викликають зубну рухливість у дорослих.

Випав корінний зуб зображення ЛюміДент

У дитячому віці це частіше за все пов'язано з проблемами з яснами, а також різними травмами. Більш того, у дітей при зміні молочних зубів на постійні - спостерігається активне розхитування і природне випадіння.

Подібний процес, якщо він своєчасний, вважається фізіологічним. Але якщо у дитини відразу захиталось кілька зубчиків, і це супроводжується зубним болем - необхідно показати його досвідченому стоматологу.

Загальна рекомендація: Якщо Ви ретельно стежите за своїми зубами, і раптово помічаєте, що хоч один з них зміщується щодо сусідніх більш ніж на 1 мм - намагайтеся на час відмовитися від жорсткої і в'язкої їжі, не використовувати щітку (досить полоскання) - до моменту огляду вашої ротової порожнини фахівцем.

Діагностика

Коли починається одинична зубна рухливість, часто є ризик втратити зубчик. Однак, вчасно звернувшись до професіонала - завжди є можливість зберегти Ваш зубний ряд цілим і неушкодженим.

Залежно від причини патологічної рухливості, може також знадобитися допомога стоматолога-хірурга, стоматолога-терапевта, ортодонта і інших вузькопрофільних фахівців.

Хитаються зуби у дорослого лікування київ Люмі-Дент

Ми пропонуємо всім нашим пацієнтам, у яких спостерігається рухливість у дорослих людей, починати лікування саме з проведення якісного рентгенологічного обстеження: ТРГ (телерентгенографії) в бічній проекції, КТ (комп'ютерної томографії), ортопантомограми (панорамний знімок всієї щелепи).

Рентген необхідний для дослідження стану щелепно-лицьової ділянки, так як це дозволяє виявити всі патології: остеопороз щелепи, ретенційні (не прорізались) зубчики, травми та інші структурні аномалії.

Тільки після уважного огляду і вивчення рентгенографічних даних, лікар може встановити точний діагноз і приступати до лікування. Як правило, фахівець ретельно обстежує ясенні і пародонтальні кишені для виявлення або виключення пародонтиту, встановлює ступінь патологічної рухливості, складає детальний план лікування і призначає комплекс заходів для усунення проблеми.

При необхідності, до діагностики можуть бути додатково призначені здача аналізів крові, комп'ютерна або магнітно-резонансна томографія.

Хитаються зуби - що робити?

У сучасній стоматології можна виділити наступні загальні шляхи зменшення рухливості:

 • Терапевтичне усунення пародонтиту або гінгівіту;
 • Ортодонтична допомога;
 • Шинування;
 • Хірургічне втручання.

Як правило, найчастіше в таких випадках стоматологи вдаються до шинування, однак запорукою ефективного та успішного результату лікування завжди є комплексний підхід.

Зрозуміло, що лікувальний алгоритм складається виключно в індивідуальному порядку, так як все залежить від причини патології, кількості уражених одиниць, ступеня рухливості і розташування проблемної ділянки. Величезне значення в результаті зміцнення - має і вік пацієнта.

Хитаються нижні зуби у дитини фото люмідент

Звернувшись за допомогою в стоматологічні клініки «Люмі-Дент» в Києві, Ви можете бути впевнені в професіоналізмі кожного нашого лікаря, який запропонує найбільш передовий, ефективний і безпечний спосіб усунення захворювання.

Як зміцнити зуби?

Наші фахівці мають цілий арсенал сучасних методів:

1) Вектор-терапія;

2) Шинування зубних рядів;

3) Процедури плазмоліфтинга для прискорення загоювання тканин і зміцнення ясен;

4) Сеанси озонотерапії;

5) Лікування лазером пародонтальних кишень;

6) Вибіркове пришліфовування зубних рядів;

7) Видалення нервів і пломбування кореневих каналів;

8) Раціональне протезування;

9) Регулярна професійна гігієна;

10) Загальна санація порожнини рота.

Запальні процеси

Навіть у людей, які добре доглядають за своєю ротовою порожниною - можуть почати хитатися корінні моляри. Кути ротової порожники і задні відділи щелеп почистити не так вже й просто, тому там часто накопичуються мікроскопічні залишки їжі і мікроорганізми, які є відмінним середовищем для розмноження бактерій.

Починається процес практично безболісно - зі звичайного запалення ясен (гінгівіту), але зовсім скоро Ви можете виявити рухливість (відчути це можна язиком або доторкнувшись його пальцями). Додатковим симптомом запалення служить поява кровоточивості.

На перших стадіях, якщо запалення відразу почати лікувати у професіонала, зубчик завжди вдається врятувати. Для цього кишеню ясен санують, делікатно очищають від мікробної плівки і нашарувань.

Потім проводяться індивідуальні заходи по відновленню тканини ясен, рекальцифікації кісткових лунок в щелепах і тд. В результаті хиткий зуб зміцнюється і стабілізується. Для хитких корінних зубів, які повинні витримувати досить сильне навантаження при жуванні, на час лікування буває корисно поставити міст або шину.

Ортодонтична допомога

Фіксація хиткого зуба в клініці києва Люмі-Дент

Такі фахівці потрібні, якщо хитаються передні зуби - центральні різці. Подібне явище аж ніяк не рідкість на тлі зіпсованого прикусу і коли відмічається неправильне формування зубної формули (наприклад, коли верхня щелепа стає занадто малою, і різці «відхиляються» назад).

Якщо хитаються передні зуби - в цих випадках план лікування завжди складається індивідуально. Як правило, зупинити розхитування передніх зубів і повернути стабільність дозволяють різні ортодонтичні конструкції і моделі брекет-систем.

Хірургічне втручання

Сильно хитається зуб лікар лікування київ люмідент

Можливості хірургії у плані ліквідації патологічної зубної рухливості досить обмежені, до хірургічних втручань кваліфіковані фахівці намагаються не доводити. Але пацієнти приходять на різних стадіях захворювання - тому іноді потрібно звернення за допомогою до хірургів-стоматологів.

Наприклад, якщо хитається корінний зуб, іноді доводиться «прокласти» новий шлях для ретенційного, зростаючого з великим запізненням моляра.

Хірургія також застосовується в ситуаціях, коли врятувати зуб вже неможливо: при застарілих пародонтозах, що загострилися в кістах великих розмірів, або травмах з розколюванням зубного кореня.

Шинування

Хитаються передні зуби шинування київ люмідент

Дуже хороший і ефективний в умілих руках метод, яким можна зміцнити хиткі зубки до усунення причини, що викликала патологічну рухливість.

Суть процедури шинування полягає в тому, що в роті людини кілька зубів (включно з хитким) з'єднуються в «монолітну конструкцію». Таким чином, жувальне навантаження вдається рівномірно розподілити на велику площу, завдяки чому створюються умови для відновлення ослабленого періодонта.

З внутрішньої сторони ротової порожнини накладається спеціальна стрічка, яка зверху фіксується фотополімерним пломбувальним матеріалом. Шина непомітна для оточуючих і ніяк не заважає нормально працювати лікарю.

До складу сучасних сумішей для шинування входять інертні полімерні матеріали та особливі компоненти, які допомагають швидше повернути стабільність зубного ряду.

Чому хитаються зуби діагностика київ люмідент Хитається здоровий зуб профілактика ЛюміДент

Пам'ятайте про те, що без точного діагнозу, будь-яке самолікування - тільки відтягування часу і підвищення ризику назавжди втратити зубки, які зараз поки тільки хитаються.

Медичні центри «Люмі-Дент» в Києві на сьогоднішній день займають лідируючі позиції в області надання стоматологічних послуг, використовуючи самі передові технології і пропонує тільки інноваційні та дієві методики лікування.

Якщо у Вас опухли ясна, сильно хитається і болить зуб - записуйтеся на консультацію, не відкладаючи проблему в довгий ящик. Наші фахівці мають високий рівень кваліфікації і підготовки, регулярно проходять стажування та курси і завжди допоможуть Вам у вирішенні будь-яких стоматологічних проблем.

Хитаються зуби фото Люмі-Дент

Наші професіонали грамотно проконсультують Вас, допоможуть виявити причину, чому хитаються зуби, і в найкоротші терміни усунуть цю аномалію найбільш безболісним і ефективним для Вас чином. Стоматологи клінік «Люмі-Дент» мають в своєму розпорядженні не тільки відповідні навички та досвід, а й саме інноваційне обладнання.

Фото. Апарат для проведення Вектор-терапії.

Рухливість зубів фото Люмі-Дент

Вартість лікування

У стоматології «Люмі-Дент» в Києві вартість лікування завжди повністю виправдовує себе високою якістю виконаних робіт та рівнем професіоналізму кожного нашого лікаря.

Ціни на ці послуги - Ви знайдете внизу цієї сторінки.

З цінами на всі види стоматологічних послуг, що ми надаємо Ви також зможете ознайомитися в розділі «Ціни стоматології».

Прочитати коментарі і подивитися відео відгуки наших клієнтів можна в розділі нашого сайту «Про клініку» → «ВІДГУКИ стоматології».

Важливо! Наша стоматологія пропонує 2 роки гарантії на всі послуги, всі інші клініки - 1 рік. З нами надійніше!

Зв'язатися з нами Ви можете за телефоном (044) 383 22 88, а також за допомогою спеціального сервісу на сайті. Тут же можна записатися на прийом і отримати безкоштовну попередню консультацію у вікні онлайн чату.

Ціни на деякі види стоматологічних послуг в мережі клінік «Люмі-Дент» в Києві:

Найменування послуги Ціна, гривень
Огляд, консультація стоматолога безкоштовно
Виготовлення рентгенівського знімка (прицільний) 170
Виготовлення ортопантомограми (панорамний знімок) 300
ТРГ в бічній проекції 300
ТРГ в прямій проекції 300
Комп'ютерна томографія верхньої щелепи (120*90мм) 610
КТ нижньої щелепи (120*90мм) 610
КТ в.щ. + н.щ. в прикусі 720
Сеанс терапії "Plasmolifting" (1 щелепа) 1940
Сеанс терапії "Plasmolifting" (2 щелепи) 2780
Шинування зубного ряду (1 зуб) 790
1 сеанс терапії «Vector» 2 щелепи, перший етап 5600
1 сеанс терапії «Vector» 2 щелепи, другий етап 4400
Обробка генератором озону ясенних кишень (1 зуб) 200
Обробка озоном кишень (1 щелепа) 620
Обробка озоном кишень (2 щелепи) 840
Лазерна вестибулопластика від 3020
Терапія пародонтиту лазером (1 зуб) 290

Більш детальну інформацію про вартість лікування в стоматологічних клініках «Люмі-Дент» Ви зможете отримати після консультації з нашими фахівцями, які безкоштовно проведуть огляд і дадуть Вам всі подальші необхідні рекомендації.

Відгуки про нас

5 голосів, оцінка: 5 з 5

×
Поки не піднялися ціни - запишіться на безкоштовну консультацію!
Поки не піднялися ціни - запишіться на безкоштовну консультацію!
Ваш телефон *
Сподобалася сторінка? - Розкажи друзям!
Поделиться pinterest