Опухли та болять ясна - що робити?

Інформація, надана в статті, не може бути використана для постановки діагнозу, призначення лікування і не заміняє консультацію лікаря.
Зміст:
 • Опухли ясна біля зубів - що робити?
 • Ясна припухли, опухли або розпухли? Що робитти?
 • Зуб мудрості
 • Ясна опухли післе видалення зуба
 • Важливо: що робити треба, і чого робити не можна?
 • Які стоматологічні хвороби супроводжуються набряками ясен?
 • Ясна набрякли при гінгівіті
 • Ясна опухли при стоматиті
 • Опухли ясна через пародонтит
 • Періодонтит
 • Ясна опухли через свищ
 • Абсцес
 • Набрякання ясен між передніми зубами
 • Нестоматологічні причини запалення
 • До кого звертатися?
 • Болить чи не болить
 • Як лікувати запалення ясен?
 • Як надати термінову допомогу при опухлих яснах?
 • Зупинити запальний процес можна тільки у лікаря
 • Діагностика
 • Підготовка ясен і лікування
 • Лікування
 • Запалення на яснах у майбутньої мами
 • Якщо ясна запалилися у дитини
 • Лікування запалення ясен у дорослих і підлітків
 • Лікування запалень: новітні технології

Опухли ясна біля зубів - що робити?

Красива блискуча усмішка - це не тільки білі здорові зуби, але і обережна лінія рожевих ясен. А ще складно уявити собі усміхненим, подібно голлівудській зірці, людини, з роздутою щокою через запалення ясен біля зуба.

Так, така проблема, як набряклість ясен, сьогодні далеко не рідкість, і зустрічається вона як у дітей, підлітків, так і у дорослих чоловіків і жінок (нерідко такий дефект супроводжує і вагітність).

Більш того, безліч хвороб м'яких тканин ротової порожнини залишаються найскладнішими в практиці сучасної стоматології.

Але з ними можна і треба боротися, і не поодинці: лікарі мережі клінік Люмі-Дент готові прийти на допомогу кожному пацієнту, ви тільки не затягуйте зі зверненням.

Фото. Процес роботи стоматолога терапевта Лебедєвої Є.І.

Запалення ясен фото ЛюміДент

Ясна припухли, опухли або розпухли? Що робитти?

Щоб визначити джерело запалення (зрозуміти, чому ясна опухли), треба розібратися із симптомами.

У перекладі з професійної лікарської термінології на побутовому зрозумілу всім мову, характер запального процесу можна представити в одній з трьох форм:

 1. Якщо ясна припухли (злегка), не кровоточить і несильно змінили колір, значить, джерело запалення, швидше за все, травматичне або фізіологічне. Іноді до таких станів призводить зміна звичного гормонального фону (вагітність). Причина може бути і в неправильно підібраній зубній щітці. Але будьте обережні: легка припухлість може бути початком серйозного запалення, якщо причина - хвороби зубів або м'яких тканин, краще відразу це перевірити.
 2. Ясна опухли, але зовнішніх ознак на обличчі ще не спостерігається. Значить, слід поспішити до лікаря стоматолога: патологію ще можна зупинити антисептичною обробкою і коротким процедурних курсом (актуально, якщо це вагітна жінка).
 3. Якщо ясна розпухли сильно, кровоточить, болить, заважає їсти і знижує якість життя, йдіть в стоматологічну клініку не відкладаючи. Такий набряк - наслідок серйозного запального явища, який може ось-ось перерости (якщо ще не перейшов) в гнійну стадію.

Чому тканина опухла злегка, ми розібралися, а через що ділянка може бути сильно опухла? Всі причини такого стану можна розділити на стоматологічні (хворі ясна, неправильний прикус, хвороби зубів) і нестоматологічні.

Перші можуть бути викликані недостатньою увагою гігієні ротовій порожнини, дефіциту вітамінів, неправильному чищенні зубів, зубним каменям. Існує ціла серія патологій, що супроводжуються запаленням ясен, якими займається стоматологія.

Фото. Стоматологічне обладнання клініки Люмі-Дент

Опухли ясна фото ЛюміДент

Зуб мудрості

Найпростіша (і часто очевидна) відповідь на питання, чому запалилися ясна (опухли), - зуб мудрості. При його прорізуванні часто формується опухла ділянка, з'являється дискомфорт, пов'язаний саме з виникненням набряків тканин - так званий перикоронарит.

У ряді випадків це нормально (якщо зуб росте правильно, сусіди йому не заважають, його зачаток не уражений інфекцією в підясневому просторі), але це швидше виняток, ніж правило. Найчастіше при прорізуванні:

 • зубу мудрості нікуди з'являтися - він тисне на корінь сусіднього зуба, викликаючи запалення (виникає локальна опухла ділянка);
 • зачаток зуба мудрості вже вражений карієсом через відсутність профілактики зубного нальоту і каменю, тому руйнується прямо під яснами (опухла ділянка пульсує і болить);
 • зуб мудрості, намагаючись «вибратися», формує такий сильний стрес для організму, що той, ослабнув, піддається будь-якої присутньої в ньому інфекції (де тонко, там і рветься - в ротовій порожнині завжди присутні тисячі бактерій, які тільки і чекають слушного випадку).

Фото. Зуби мудрості на ортопантомограмі

Запалення ясен лікування фото ЛюміДент

Ясна опухли післе видалення зуба

Ще одна більш-менш очевидна причина (коли нескладно самостійно запідозрити, що викликало набряк ясен) - неякісне видалення зуба.

Якщо в лунці залишився хоча б крихітний уламок зруйнованого кореня або під час процедури занесена інфекція, або Ви з'їли або виполоскали захисний кров'яний згусток - місце видалення буде турбувати, з'явиться опухлий осередок, шанси появи запалення кинуться до максимуму.

Як зрозуміти, що опухлість - це саме ускладнення, а не нормальний наслідок видалення:

 • з моменту хірургічного видалення зуба пройшло більше трьох днів, а запалення не спадає;
 • підвищення температури тіла (тримається 3-5 днів);
 • загальний стан погіршується (турбує не тільки опухлий рот, але і озноб, ломота, як при застуді);
 • з лунки виділяється гній, опухла ділянка пульсує;
 • почервоніння і набряк поширюються від місця видалення до сусідніх зубів.

Фото. Процес роботи стоматолога терапевта Слабоспицької І. І.

Лікування ясен фото ЛюміДент

Важливо: що робити треба, і чого робити не можна?

В такому випадку слід негайно звертатися до лікаря - організм і без того пережив стрес (тобто ослаблений), без професійної допомоги стан хворого буде тільки погіршуватися.

Ні в якому разі не варто намагатися прочистити рану самостійно за допомогою щітки або (тим більше) підручних інструментів типу пінцета. Це може викликати кровотечу, привести до поширення інфекції в кістку, ураження глибоких тканин.

Таке самостійне лікування може призвести до наслідків, які ще дуже довго будуть давати про себе знати (якщо бактерії потраплять в кістку, а звідти з лімфотоку в суглоби, через кілька років може проявитися серйозна хвороба щелепи).

Які стоматологічні хвороби супроводжуються набряками ясен?

Якщо зуби ви не видаляли, зуби мудрості давно видалені, а ясна сильно опухли і болять, то причина, ймовірно, в захворюваннях ротової порожнини.

Стоматологія знає всі хвороби, чиїм симптомом стає запалення ясен, ліком. Сюди відносяться:

Фото. Результат роботи стоматолога терапевта клініки Люмі-Дент Нагірної Ю. М.

Лікування запалення ясен фото ЛюміДент

Ясна набрякли при гінгівіті

Гінгівіт - в дослівному перекладі якраз і означає запалення ясен - може протікати на тлі глибокого карієсу зубів, стоматиту та інших патологій.

Супроводжується сильно- або слабовираженою зміною тканин з нормального рожевого кольору на червоний.

Буває хронічним або гострим, в першому випадку викликає набрякання періодично, найчастіше в міжсезоння, коли організму не вистачає вітамінів, або після стресів, недосипання, перевтоми.

При гінгівіті м'які тканини зазвичай не кровоточать (щонайменше так, щоб це впадало в очі).

Болісності теж може не бути, хвороба видає відсутність локалізації: якщо ясна опухли з внутрішньої сторони по всій щелепі або зверху і знизу, значить, вам до стоматолога-терапевта, швидше за все, він діагностує гінгівіт.

Ясна опухли при стоматиті

Стоматит - патологія не до кінця зрозумілої природи, часто спостерігається у підлітків в період гормонального «буму» і майбутніх мам.

Має вірусну або грибкову природу, супроводжується вираженим больовим синдромом. Якщо ясна опухли і болять, а їх поверхня покрита дрібними виразками, це з великою часткою ймовірності афтозний стоматит.

Його симптоми:

 • зміна кольору тканин (від червоного до зеленого, залежить від форми);
 • болісність;
 • локальне або загальне підвищення температури тіла;
 • білий наліт на язику;
 • біль при попаданні на слизові гарячого, холодного, солоного і т. д.

Хоча стоматологія все ще не до кінця вивчила дану хворобу, лікувати її вже вміють.

У домашніх умовах, правда, це представляється слабо можливим: при бактеріальному стоматиті потрібен курс антибіотиків, при грибковому - протигрибкові препарати, при вірусному - антивірусні ліки та мазі.

Опухли ясна через пародонтит

Пародонтит - наступна за гінгівитом стадія ураження близькозубної тканини, йому потрібно досить довге комплексне лікування.

При ньому на тлі опухлих ясен у дорослого може розвинутися рухливість зубів, велика ймовірність оголення їх шийки.

В таких умовах зростає ризик інфікування пародонтальних кишень біля зубів, і розвитку ускладненої хвороби.

Ясна при пародонтиті сильно болять, зуби дуже чутливі; крім, власне, усунення запалення, потрібна і системна підтримка - шинування, вітамінотерапія та інші методики.

Звертатися до стоматолога пародонтолога треба обов'язково: запущений пародонтит - найчастіша причина втрати одного, кількох, або навіть всіх зубів.

Періодонтит

Періодонтит - запалення тканин періодонта, що оточує зубні корені, не плутати з пародонтитом. При періодонтиті ясна запалюються рідше, ніж при гінгівіті, зате болісний синдром присутній майже завжди, особливо на накусування.

Колір ясен може змінюватися несильно, але не обманюйте себе помилковим відчуттям безпеки. Найбільш часті провокатори періодонтиту - пульпіт і ускладнений карієс, відкладене лікування рано чи пізно призведе до болісного запалення і втрати хворого зуба.

Головна небезпека даного захворювання - його здатність вражати кісткові тканини, відновити які можна тільки хірургічним методом.

Фото. Зубний флюс

Ясна опухли фото ЛюміДент

Ясна опухли через свищ

Якщо ясна опухли над зубом, який зруйнований або вже колись давав про себе знати болями при натиску, є великий ризик, що у хворого розвивається свищ.

Це нагноєння поруч з верхівкою зубного кореня, яке зазвичай є ускладненням карієсу або пульпіту. Накопичений підясенневий гній шукає вихід, і знаходить його через отвір в яснах.

Болей в цьому випадку може і не бути, ясна залишаються набряклими і змінюють колір на червоний. Характерні ознаки свищу:

 • виражений локалізований набряк (навколо одного зуба);
 • відчутна пульсація;
 • почуття тиску при нахилах;
 • підвищення температури;
 • якщо замість свища з'являється флюс (вражене вже окістя, гній не знайшов виходу), то має місце помітна біляста шишка на опухлих яснах.

Абсцес

Флюс може протікати і без свища, якщо інфекція діє «вибірково», вражаючи окістя.

Тоді запалення буде несильним, а на захворювання буде вказувати біляста шишка (одиночна або множинна, як головка фурункула) в області зараження.

У цьому випадку теж спостерігається зміна кольору, болючість, сильне відчуття тиску. Допомога потрібна терміново: поруч гайморові пазухи, головний мозок, з кров'ю або лімфою небезпечна інфекція може потрапити куди завгодно, і наслідки її руйнівної дії складно передбачити.

Осередок запалення в такій ситуації необхідно якісно очистити, знезаразити і дренувати, щоб гарантувати вихід всього гною. Тільки після цього можна буде видаляти проблемний зуб або лікувати зубний корінь.

Набрякання ясен між передніми зубами

Якщо ясна опухли в кінці нижньої щелепи або в місці прорізування зуба мудрості, джерело проблеми, швидше за все, - інфекція, що проникла всередину.

А ось тиск між передніми зубами частіше вказує на механічне пошкодження. Таке трапляється після неякісного пломбування в області усмішки, некоректної установки протеза, вживання в їжу риби з великою кількістю кісток, або невеликої травми.

Проблема в такій ситуації вирішується досить просто і швидко (тим швидше і простіше, ніж швидше пацієнт виявиться в стоматологічному кріслі).

Зону набряклості треба обробити антисептиком, усунути джерело травматизації і пройти курс полощень. Не варто чекати, поки уламок зубної пломби, залишений невмілим фахівцем, призведе до розвитку хронічного запалення.

Краще відразу все виправити, тоді не виникне ризику гінгівіту, порушеного прикусу, неправильного розподілу жувального навантаження (часта причина хвороб ротової порожнини).

Фото. Комп'ютерна анестезія STA

Опухли ясна над зубом фото ЛюміДент

Нестоматологічні причини запалення

Людський організм - дивовижний витвір природи: в ньому все взаємопов'язане і працює як єдиний механізм.

Саме тому замерзлі пальці ніг відгукуються болем в горлі, сильний стрес супроводжується випаданням волосся, а дефіцит вітамінів може викликати не тільки загальну слабкість і застуду, а й набрякання ясен.

Крім того, симптоматика, що має стоматологічний характер, іноді супроводжує системні захворювання, ніяк не пов'язані ні з зубним рядом, ні з м'якими тканинами в роті.

Не варто забувати, що вагітність часто супроводжується короткими збоями, гормональними потрясіннями, які теж можуть викликати болісні стани.

Це потрібно розуміти, щоб знати, до якого лікаря звертатися в першу чергу.

Так, ясна опухають у людей, які страждають:

 • порушенням обміну речовин;
 • діабетом;
 • захворюваннями, пов'язаними з ВІЛ;
 • гепатитом;
 • бронхіальною астмою та іншими видами алергії.

До кого звертатися?

Як зрозуміти, до якого фахівця звернутися, якщо спостерігається виражене запалення ясен? Якщо підвищення температури локальне, загальної ломоти і слабкості немає, як немає і причин підозрювати у себе ЗПСШ, діабет, порушення в роботі печінки, сміливо йдіть в стоматологію Люмі-Дент.

У будь-якому випадку після інтерв'ю, огляду, збору анамнезу стоматолог при необхідності перенаправить вас до алерголога, імунолога, ревматолога (попередньо надавши першу допомогу).

Якщо загальний стан значно погіршено і опухлі ясна - явна ознака системних порушень, спочатку треба йти до свого терапевта або сімейного лікаря.

Тут потрібна колективна робота за участю стоматолога, але його відвідування повинен рекомендувати ваш доктор терапевт.

Фото. Стоматолог терапевт Докутіна О. О. в роботі

Запалення ясен у дітей фото ЛюміДент

Болить чи не болить

Поширена помилка - ігнорувати ознаки початкового запалення через відсутність больового синдрому.

Так, так буває, що ясна опухли, але не болять: це значить, проблема або вже перетекла в хронічну стадію, або тільки отримала зовнішні прояви, до цього боротьба була внутрішньою.

У першому випадку вже необхідно комплексне лікування, тому що хронічна форма небезпечна слабкою симптоматикою в поєднанні з незворотними наслідками.

«Піймати» хворобу на стадії зародження, - значить істотно скоротити лікування і мінімізувати ризики ускладнень.

Чим раніше ви ступите на шлях боротьби за здоров'я усмішки, зубів і ясен, тим краще спрацюють будь-які профілактичні програми і рішення.

Як лікувати запалення ясен?

Засоби народної медицини, старі мудрі системи лікування Індії та Китаю - все це прекрасно, ефективно і дієво, але працює тільки в якості профілактики або підтримки.

Іншими словами, вдома допомогти людині, у якої вже опухли ясна і болить весь рот, на хорошому рівні неможливо. Народні рецепти та рекомендації Аюрведи в такому випадку можуть застосовуватися тільки в одному з трьох варіантів:

 • для надання першої допомоги - зняття запалення, зміцнення імунітету, ліквідації дефіциту вітамінів (що, до речі, не відбувається за один прийом вітамінного комплексу);
 • в якості підтримки після узгодження з лікарем (він порекомендує натуральні суміші для полоскань, якщо це доречно);
 • для попередження нових загострень в майбутньому.

Фото. Стоматолог клініки Люмі-Дент Павленко Т. Д. в процесі роботи

Припухли ясна фото ЛюміДент

Як надати термінову допомогу при опухлих яснах?

Якщо людина вже потребує допомоги (у нього опухли ясна), можна застосувати ряд підручних методів і прийомів, не забуваючи, що все це тимчасові заходи, необхідні для підтримки стану, поки хворий не потрапить до лікаря.

Найпростіший набір дій включає акуратну гігієну без натиску і тертя, полоскання содово-сольовим розчином і охолодження проблемної ділянки.

Якщо соди вдома немає, можна заварити ромашку, м'яту, суху шавлію, дати йому настоятися і обполоснути рот (просто набрати, потримати і виплюнути).

У домашній аптечці напевно знайдеться універсальне знеболююче - його можна прийняти, щоб прибрати сильний біль.

Правила першої допомоги на дому, коли у когось з членів сім'ї опухають ясна:

 • НЕ гріти запалення, це тільки спровокує загострення (якщо полоскання, то кімнатної температури, компреси - охолоджені);
 • лід для зняття набряку краще прикладати із зовнішнього боку, загорнутим в серветку або носову хусточку;
 • сторонніми предметами (пінцет, ножиці, щипці - як показує наша практика, фантазія пацієнтів, які страждають сильними болями, не знає кордонів) в рот не лізти;
 • бажано відразу після чистки зубів продезінфікувати ротову порожнину (можна прополоскати міцним алкоголем, тільки не ковтати його - алкоголь притуплює біль, але коли його дія пройде, а станеться це швидко, стане набагато гірше). Набагато краще варіант - зубні ополіскувачі типу «Орасепт» або «Листерин», такі препарати завжди повинні бути в домашній аптечці.

Не варто відкладати похід до лікаря при виражених симптомах, в мережі клінік Люмі-Дент Вас візьмуть без попереднього запису в робочий час, по швидкій допомозі.

Фото. В процесі лікування пацієнта в клініці Люмі-Дент лікарем Курочкіним С. І.

Розпухли ясна фото ЛюміДент

Зупинити запальний процес можна тільки у лікаря

Якщо хворій людині (вагітна жінка, дитина, дорослий) вже не допомогла профілактика, і є запалення ясен, йому необхідно прийти до стоматолога.

У клініках стоматології мережі Люмі-Дент йому відразу допоможуть і дискомфорт зняти, і з причинами захворювання визначитися, і спланувати лікування.

Остання у випадку з яснами завжди буде комплексною, але про це трохи нижче. Тут же розберемо сам план лікувальних дій, який включає мінімум чотири пункти:

 • Професійна діагностика: фахівець повинен чітко визначитися, що передувало загострення запального процесу, щоб верифікувати патологію і підібрати оптимальні засоби допомоги;
 • Прибрати первинні симптоми, які сильно знижують якість життя людини (знезараження, дренування гнійників, анестезія, термінове усунення джерела нагноєння, якщо це можливо);
 • Заздалегідь проведена терапія: будь-яке запалення свідчить про ослаблення організму, яке часто викликало хвороби зубів. Якщо зуби уражені карієсом, прикус сильно порушений, йде прорізування знаменитої «вісімки» (зуба мудрості), потрібно вживати заходів;
 • Власне, лікування запалених ясен - апаратне, медикаментозне із застосуванням сучасних технологій, багаторазово випробувані в кращих клініках світу.

Фото. До та після роботи лікаря терапевта Радченко М. В.

Опухла ясна у дитини фото ЛюміДент

Діагностика

Для визначення причини захворювання лікар проведе повноцінне інтерв'ю: постарайтеся відповісти на його питання максимально детально, це прискорить лікування.

Обов'язково слід розповісти, що передувало загострення: лікування зубів, перша дегустація страв незнайомій кухні, сильний стрес, перевтома і т. д.

На другому етапі діагностики стоматолог проведе об'єктивний огляд, який дозволить йому верифікувати стадію розвитку патології і точніше встановити її провокатора.

Третій крок - обстеження: для виявлення захворювань ясен можуть проводитися як інструментальні дослідження (рентгенографія, комп'ютерна томографія, в клініках Люмі-Дент застосовують безпечні безболісні технології комп'ютерного сканування), так і лабораторні.

При гнійних запаленнях ясен може знадобитися аналіз крові (якщо причина криється дуже глибоко, не зайве буде і перевірити гормональний фон).

Підготовка ясен і лікування

Важливо розуміти: будь-яке запалення (особливо якщо воно супроводжується болем, підвищенням температури, загальним ослабленням) - це вже сигнал SOS організму.

Значить, імунітет вже давно з чимось бореться і зазнає нищівної поразки, в такому випадку допомога потрібна там, де все почалося.

Осередки допоможуть визначити симптоми:

 • якщо ясна опухли біля зруйнованого зуба, з великою часткою ймовірності, причина саме в ньому;
 • запалення «розподіляється» по всій нижній щелепі - варто припустити прогресуючий гінгівіт або пародонтит;
 • ріжеться зуб мудрості - швидше за все, це він викликає запальний процес.

Перш ніж починати лікування, необхідно усунути те, що викликало його необхідність: вилікувати уражений карієсом зуб, провести комплексну чистку від зубних каменів, видалити зуб мудрості, обробити рану, якщо причиною набряку став опік або травма.

У будь-якому випадку потрібна антисептична обробка ураженої ділянки і знеболювання (допомога у нас виявляється в умовах максимального комфорту пацієнта, - потрапивши до лікаря, він більше не буде терпіти біль).

Лікування

Вибір методики лікування запалення на яснах залежить від результатів діагностики, віку і стану пацієнта.

Стоматолог повинен врахувати особливості фізіології хворого (алергія, діабет, непереносимість лікарських препаратів), його фінансові можливості, навіть його характер (особливо тривожним людям можна провести необхідні інвазивні маніпуляції в стані медикаментозного сну, наприклад).

Фото. Комп'ютерна анестезія STA

Запалення ясен зуб мудрості фото ЛюміДент

Комплексна професіональна допомога при набряках ясен завжди передбачає більш одного відвідування лікаря.

Десни - це не зуби, їх за один підхід вилікувати неможливо, потрібен курс, який може тривати від 1-2 тижнів до декількох місяців.

І це ще одна серйозна причина звернутися в клініку якомога раніше: лікування запальних процесів завжди займає менше часу, якщо почати його на ранніх стадіях.

Запалення на яснах у майбутньої мами

Якщо ви плануєте або вже ведете вагітність, особливо важливим стає виключення будь-яких захворювань зубів і ясен ще в перші місяці.

Саме тому рекомендується пройти профілактичний огляд у стоматолога ще при плануванні потомства (до того, як настане вагітність), а тому обов'язково направляють на профілактику в стоматологію як мінімум два рази, поки протікає вагітність, - на перших тижнях і II триместрі.

Однак виключити ймовірність гормональних збоїв, алергії, інфекції, навіть якщо вагітна перебуває під постійним ретельним контролем, не можна. Якщо у молодої жінки в період (будь-який), коли протікає вагітність, опухають ясна, їй негайно слід звернутися за допомогою.

З огляду на вагітність і її термін, лікар підбере найбільш щадне безпечне та ефективне лікування (або виконає маніпуляції, які допоможуть зняти гострі симптоми, а лікувальні процедури перенесе на час після пологів, якщо вони зовсім близько).

Фото. Застосування 3D сканера під час лікування

Опухли і болять ясна фото ЛюміДент

Якщо ясна запалилися у дитини

Лікування ясен і зубів у маленьких дітей повинно бути невідкладним: в дитячому організмі всі процеси протікають швидше, і запалення не виняток.

Якщо у дорослої людини від легкого запалення до виявлення гнійників можуть пройти тижні, то у дитини це дні, а іноді й години.

Щоб уникнути наслідків (враховуючи, що будь-які подібні загострення поруч з головним мозком вкрай небезпечні), слід відвести малюка до лікаря, ледь помітивши почервоніння тканин і навіть легке нездужання.

Що зробить дитячий стоматолог дитині:

 • обробить зону запалення і всю ротову порожнину;
 • зніме болі (і розповість, як їх знімати після терапії вдома);
 • навчить правильно чистити зуби;
 • уважно огляне маленький ротик і швидко видалить джерело проблеми, якщо це застрягла кісточка або інші залишки їжі, недоступні зубній щітці;
 • порекомендує легкі безпечні суміші для мазей або полоскання (залежить від діагнозу);
 • призначить лікування запалення ясен (при дитячому гінгівіті або пародонтиті).

Фото. Стоматолог клініки Люмі-Дент Курочкін С. І. в роботі

Запалення ясен у дитини фото ЛюміДент

Якщо ясна вже загноїлися, лікар обов'язково проведе чистку кишень і призначить антибіотики - це той випадок, коли складне лікування необхідно. Стосується не тільки дітей, а й дорослих, а в деяких випадках і майбутніх мам.

Лікування запалення ясен у дорослих і підлітків

Сучасні методи лікування припухлості на яснах діляться на три основні групи: лікарська терапія, що підтримують програми та інструментально-апаратні способи.

У першому випадку застосовуються різні суміші для полоскань, мазі, антисептичні та знезаражувальні гелі, таблетки (в тому числі антибіотики).

Підтримуюча терапія - це дієти, процедури фізіотерапії, вітамінні комплекси - все, що необхідно для зміцнення імунітету та профілактики нових загострень.

У деяких випадках (коли джерелом проблем стають не зуби або інфекція, проникла через слизові в м'які тканини, а внутрішні органи, які синтезують гормони) може рекомендуватися гормонотерапія.

Але її вже призначає не стоматолог, а лікар-імунолог - до нього треба відправитися після того, як у відділенні стоматології знімуть гострі симптоми.

Фото. Стоматолог терапевт Нагірна Ю. М. в роботі

Запалилися ясна у дитини фото ЛюміДент

Лікування запалень: новітні технології

Інструментально-апаратні методи боротьби з запальними процесами - це комплекс сучасних способів і прийомів, які дозволяють домогтися комплексного ефекту.

У клініках мережі Люмі-Дент лікування набряку на яснах проводять із застосуванням сучасних безпечних технологічних рішень.

Фото. Плазмоліфтинг

Запалення ясен у дитини фото ЛюміДент

 • Плазмоліфтінг - ін'єкційна процедура, яка передбачає введення в ясна власної плазми, виділеної з крові пацієнта. Методика заснована на активації природних процесів загоєння і відновлення навколозубних тканин із застосуванням повністю біосумісного матеріалу. Плазмоліфтінг забезпечує поліпшення стану ясен, прискорення обмінних процесів для швидкого виведення інфекції, зміцнення власного захисту;
 • Озонування - ще одна революційна технологія: лікування та догляд за м'якими тканинами і всією ротовою порожниною, яке дозволяє добитися вражаючого результату всього за кілька сеансів. Озон - газ, здатний проникати навіть в кісткові тканини під дією електромагнітного поля - сприятливо діє на всю ротову порожнину. Вплив озоном дозволяє знизити кровоточивість, прискорити регенерацію, зміцнити ясна. Процедура сприятливо позначається на роботі серцево-судинної системи, інших внутрішніх систем і органів;
 • Хірургічне лікування набряку ясен під мікроскопом - ефективна допомога у випадках, коли ясна опухли після того, як було проведено непрофесійне лікування зубів. Спеціальний прилад дозволяє спеціалісту якісно оглянути осередок, виявити уламки зуба, деталі стоматологічних інструментів, залишених під час минулих маніпуляцій, ретельно вичистити інфіковану область.

Фото. Пацієнт зі своїм лікуючим стоматологом терапевтом Лебедєвою Є. І.

Запалення ясен у дитини лікування фото ЛюміДент

Список далеко не повний - в мережі стоматологічних клінік Люмі-Дент застосовується багато де-факто унікальних для Києва методів прискореного комплексного лікування зубів, запалення слизових ротової порожнини.

Тут знають, як допомогти пацієнтові в будь-якому віці і гарантувати безпечне лікування майбутньої мами (вагітність не скасовує можливості лікуватися).

Не відкладайте звернення за професійною допомогою, і лікування вам не буде потрібно, тільки профілактика.

Відгуки про нас

1 голосів, оцінка: 5 з 5

×
Час закінчення знижки:
0
днiв
0
годин
0
хвилин
0
секунд
Поки не піднялися ціни - запишіться на безкоштовну консультацію!
Поки не піднялися ціни - запишіться на безкоштовну консультацію!
Ваш телефон *
Сподобалася сторінка? - Розкажи друзям!
Поделиться pinterest