Зубний біль

Сильний Зубний біль чим зняти Сильний зубний біль здатен порушити всі плани, зіпсувати самопочуття, настрій. Тому, якщо болить зуб - слід знати способи, що дозволяють вирішити проблему.

Анальгетики та їх дія

При болю не варто терпіти, так як такі страждання завдають шкоди організму. Позбутися від неприємних відчуттів дозволять медикаменти, які надають знеболюючу дію.

Як прибрати там чим зняти зубний біль? Позбутися від нього здатні 2 види таблеток:

  1. Анальгетики (найчастіше застосовують таблетки анальгін, солпадеін, темпалгін, кетанов) - гальмують діяльність больових центрів;
  2. Нестероїдні протизапальні засоби (найбільш поширені ібупрофен, диклофенак, піроксикам, кетопрофен, індометацин, денебол, напроксен) - зупиняють запальні процеси, що призводить до зникнення почуття дискомфорту.

Але слід знати, що знеболюючі засоби служать тимчасовим заходом і дозволяють усунути дискомфорт тільки на деякий час. Вони не здатні усунути причину. Не варто заспокоювати себе тим, що біль в зубі виникла випадково. Вона свідчить про наявність проблем, вирішити які зможе лише лікар.

Як прибрати зубний біль?

У багатьох людей старшого покоління стоматологічне крісло асоціюється зі страшними тортурами. Але все це залишилося в минулому. Сучасні технології та анестезуючі засоби останнього покоління дозволяють вирішити всі проблеми абсолютно безболісно.

Тому не варто відкладати візит до лікаря: якщо болить зуб - слід відвідати фахівця. Кожен день зволікання призведе до того, що зубні тканини більше зруйнуються і Ваше лікування обійдеться значно дорожче. До того ж значно запущена проблема загрожує не тільки втратою зуба, але й несе небезпеку для життя. Гнійний процес поступово поширюється в область шиї, а потім і до серця, що може стати причиною смерті.

Чому болить зуб?

Викликати хворобливі відчуття здатні:

  • гіперестезія;
  • травматичний перелом;
  • карієс;
  • пульпіт;
  • періодонтит;
  • періостит;
  • перікоронарит;
  • гіперстезія.

Гіперстезія - так звуть надмірну чутливість, що виникає при клиновидних дефектах, оголенні шийок, значному стиранню емалі, травмі. Вона виявляє себе больовими відчуттями при впливі хімічних подразників, холодної чи гарячої їжі.

При гіперестезії на тканини наносять спеціальні лаки, що містять фтор. Вони насичують тверді тканини мінеральними елементами і утворюють захисну плівку, що нейтралізує дію несприятливих чинників (хімічних реагентів, температурних перепадів).

Травматичний перелом

Травмування може супроводжуватися пошкодженням пульпи. У таких випадках хворобливі страждання є постійними. Вони стають відчутніше під час приймання їжі, а також при впливі різних подразників.

У випадках травми роблять рентгенологічний знімок і на основі отриманої інформації підбирають оптимальний метод терапії. 

КарієсЯк прибрати зубний біль

Карієс є найпоширенішим стоматологічним захворюванням. При відсутності медичної допомоги він здатний повністю зруйнувати зубні тканини. Але біль в зубах при карієсі виникає зазвичай періодично, коли в зубну порожнину проникає їжа або на неї впливає висока або низька температура. Після усунення дратівливих факторів описані скарги зникають.

Щоб вилікувати карієс, стоматолог очищує каріозну порожнину і встановлює пломбу, виготовлену із сучасних високоякісних матеріалів.

Пульпіт

На відміну від карієсу, пульпіт супроводжується вираженим сильним гострим  зубним болем, що виникає без причини. Чим довше триває запальний процес, тим тривалішим напад. На початкових стадіях останній з'являється на кілька секунд і швидко зникає. У запущених випадках біль в зубі перетворюється в постійний і поширюється по всіх ділянках трійчастого нерва, особливо нестерпною він стає вночі. Викликати подібні моменти здатні гаряча і холодна їжа, механічні та хімічні реагенти.

При відсутності лікування гострий пульпіт трансформується в хронічний. При цьому хворобливі страждання послаблюються і виникають при механічних і температурних подразниках, особливо коли вдихається холодне повітря.

Стоматолог спочатку видаляє з кореневих каналів пошкоджені нервово-судинні структури, а потім пломбує канали та зубну порожнину спеціальними матеріалами.

Періодонтит

При періодонтиту зуб болить після натискання на нього. При цьому на інтенсивність болю  впливає стадія запалення.

Відомо 2 форми періодонтиту: гостра і хронічна. При гострій формі людина відчуває значні неприємні відчуття, особливо під час поглинання їжі. Можливе збільшення лімфатичних вузлів, розташованих в області шиї. При хронічному періодонтиті неприємні відчуття не такі виражені, а іноді й зовсім відсутні.

Зазвичай стоматолог очищає кореневі канали від пошкоджених нервів і судин, після чого впливає на осередок запалення спеціальними препаратами і встановлює пломбувальний матеріал.

Іноді вдаються до хірургічного лікування - проводять кістектомію. Під час операції розрізають ясна і очищають пошкоджені ділянки твердої тканини. Потім накладають шви, які знімають через тиждень.

Периостит

Периостит, більш відомий як флюс, призводить до гнійних накопичень в яснах внаслідок запальних явищ, які швидко поширюються. При цьому біль в зубі постійний і пульсуючий. Крім нього, з'являються і інші неприємні симптоми: щока відчутно опухає, завдаючи істотної шкоди зовнішньому вигляду, підвищується температура.

При периоститі слід звернутися до лікаря негайно. До відвідування лікаря полегшити страждання допоможуть анальгетики і полоскання рота відварами трав (наприклад, ромашки). Використовувати антибіотики можна тільки за призначенням лікаря.

Стоматолог розкриє і промиє гнійник, накладе на нього дренаж. Протягом декількох днів пацієнт ретельно полоще ротову порожнину, щоб видалити ексудат. Потім лікар розкриває та лікує зубні канали.

Якщо лікування не дає результатів, проводять видалення, після чого розкривають гнійник.

Перікоронаріт

Періокоронарітом називають стоматологічне захворювання, при якому опухають ясна  навколо "вісімки", через що виникають больові відчуття. Запальний процес провокують харчові залишки, які проникають під слизовий капюшон і розкладаються.

Стоматолог відрізає капюшон і промиває порожнину особливими розчинами, які надають антибактеріальну дію. При наявності показань «вісімку» видаляють.

Що робити коли болять зуби - на допомогу прийдуть фахівці стоматології «Люмі-Дент». Ми допоможемо прибрати без таблеток будь-які болі Ваші страждання. Зв'язатися з нами можна, зателефонувавши за номером (044) 383 22 88.

← Повернутися до списку статей
Записатися на прийом
Ваше ім'я
Ваш телефон *
Мета візиту

0 голосов, оценка: 0 из 5

Сподобалася сторінка? - Розкажи друзям!