Болить зуб - що робити?

""

Сильний Зубний біль чим зняти

Сильний зубний біль здатен порушити всі плани, зіпсувати самопочуття, настрій. Тому, якщо ниє і болить зуб - слід знати способи, що дозволяють усунути проблему.

Таблетки від зубного болю

Коли ниє або болить зуб, то не варто терпіти, так як такі страждання завдають шкоди організму. Зняти ниючий біль в зубі дозволять медикаменти, які надають знеболюючу дію.

Як прибрати і чим зняти гострий зубний біль? Позбутися від нього здатні 2 види таблеток:

  1. Анальгетики (найчастіше застосовують таблетки анальгін, солпадеін, темпалгін, кетанов) - гальмують діяльність больових центрів.
  2. Нестероїдні протизапальні засоби (найбільш поширені ібупрофен, диклофенак, піроксикам, кетопрофен, індометацин, денебол, напроксен) - зупиняють запальні явища, що призводить до зникнення почуття дискомфорту.

Таблетки від гострого зубного болю служать тимчасовим заходом і дозволяють усунути хворобливі прояви тільки на деякий час. Вони не здатні усунути причину. Не варто заспокоювати себе тим, що хворобливість виникла випадково. Вона свідчить про наявність проблем, вирішити які зможе лише лікар.

Як прибрати сильний біль в зубі?

У багатьох людей старшого покоління стоматологічне крісло часто асоціюється з сильними переживаннями. Але все це залишилося в минулому. Сучасні технології та анестезуючі засоби останнього покоління дозволяють вирішити всі проблеми абсолютно безболісно.

Тому не варто відкладати візит до лікаря - слід відвідати фахівця стоматологічної клініки Люмі-Дент в Києві. Кожен день зволікання призведе до того, що тканини більше зруйнуються і Ваше лікування обійдеться значно дорожче. До того ж значно запущена проблема загрожує не тільки видаленням у хірурга, але також несе небезпеку для життя. Гнійний процес поступово поширюється нижче в шийну область, потім до серця, що може стати причиною смерті.

Чому болить зуб?

Цей симптом викликати здатні:

  • гіперестезія;
  • травматичний перелом;
  • карієс;
  • пульпіт;
  • періодонтит;
  • періостит;
  • перикоронарит;
  • гіперстезія.

Гіперстезія - так називають надмірну чутливість, що виникає при клиновидних дефектах, оголенні шийок, значному стирання емалі, травмі. Вона виявляє себе больовими проявами при впливі подразників, прийомі їжі.

При гіперестезії на тканини наносять спеціальні лаки, що містять фтор. Препарати насичують їх мінеральними елементами і утворюють захисну плівку, що нейтралізує дію несприятливих факторів (больових реагентів, температурних перепадів).

Травматичний перелом

При травмі хворобливі відчуття є постійними. Вони стають відчутніше під час прийняття їжі, а також при впливі різних подразників.

У цій ситуації роблять рентгенологічний знімок, далі на основі отриманої інформації підбирають оптимальний метод терапії.

КарієсЯк прибрати зубний біль

Карієс є найпоширенішим стоматологічним захворюванням. При відсутності медичної допомоги він здатний значно зруйнувати тканини. Під час карієсу зуб болить або ниє зазвичай періодично, коли в його порожнину проникає їжа або впливає висока або низька температура. Після усунення дратівливих факторів описані скарги зникають.

Щоб вилікувати карієс, доктор очищає каріозне вогнище і встановлює пломбу, виготовлену із сучасних високоякісних матеріалів.

Пульпіт

Пульпіт супроводжується вираженим гострим сильним зубним болем, що виникає без причини. Чим довше триває запальний процес, тим тривалішим напад. На початкових стадіях останній з'являється на кілька секунд, після швидко зникає. У запущених випадках болючість перетворюється в постійну і поширюється по всіх ділянках трійчастого нерва, особливо нестерпною вона стає вночі. Викликати подібні моменти здатні їжа, механічні та хімічні реагенти.

Без лікування гострий пульпіт трансформується в хронічний. Ниючі болі в зубі послаблюються і виникають при механічних і температурних подразників, особливо коли вдихається холодне повітря.

Стоматолог спочатку видаляє з кореневих каналів уражені нервово-судинні структури, а потім пломбує канали та порожнину спеціальними матеріалами.

Періодонтит

При періодонтит зуб болить або ниє після натискання на нього. На інтенсивність больових відчуттів впливає стадія запалення.

Відомо 2 форми періодонтиту: гостра і хронічна. Протягом першої форми людина відчуває значні неприємні переживання, особливо під час накусування їжі. Можливе збільшення лімфатичних вузлів, розташованих в області шиї. Під час хронічного періодонтиту неприємні відчуття не такі виражені, а іноді зовсім відсутні.

Зазвичай стоматолог очищає кореневі канали від пошкоджених нервів і судин, після чого впливає на вогнище запалення спеціальними препаратами, після встановлює пломбувальний матеріал.

Іноді вдаються до хірургічного лікування - проводять кістектомію. Під час операції розрізають ясна, потім очищають пошкоджені ділянки твердих тканин. Потім налагоджують шви, які знімають через тиждень.

Периостит

Периостит, більш відомий як флюс, призводить до гнійних накопичень в яснах внаслідок запальних явищ, які швидко поширюються. Під час цього захворювання біль в зубі постійна і пульсуюча. Крім неї, з'являються інші неприємні симптоми: щока відчутно опухає, завдаючи істотної шкоди зовнішньому вигляду, підвищується температура.

При периоститі слід звернутися до лікаря негайно. До відвідування лікаря полегшити страждання допоможуть таблетки від сильного зубного болю і полоскання рота відварами трав (наприклад, ромашки). Використовувати антибіотики можна тільки за призначенням лікаря.

Стоматолог розкриє і промиє гнійник, накладе на нього дренаж. Протягом декількох днів пацієнт ретельно полоще ротову порожнину, щоб видалити ексудат. Потім лікар розкриває і лікує канали.

Якщо лікування не дає результатів, проводять видалення, після чого розкривають гнійник.

Перикоронарит

Перикоронаритом називають стоматологічне захворювання, при якому опухають ясна навколо "вісімки", через що виникають больові відчуття. Запалення провокують харчові залишки, які проникають під слизовий капюшон, згодом розкладаються.

Стоматолог відрізає капюшон, після промиває порожнину особливими розчинами, які надають антибактеріальну дію. За певними показаннями «вісімку» видаляють.

Якщо у вас болять зуби - на допомогу прийдуть фахівці стоматології «Люмі-Дент» в Києві. Зв'язатися з нами можна, зателефонувавши за номером (044) 383 22 88.

Ціни на деякі послуги в кліниці Люмі-Дент в Києві при оказанні стоматологічної швидкої допомоги:

Найменування послуги Ціна, гривень
Виготовлення рентгенівського знімка (прицільний) 170
КТ сегмента (50*50мм) 370
Комп`ютерна анестезія STA 260
Діагностика захворювань під мікроскопом (1зуб) 290
Лікування зубів під мікроскопом (1зуб) от 350 до 695
Огляд, консультація стоматолога безкоштовно 
Пломбування 1 канала з гуттаперчей (латеральна конденсація) 345
Пломбування 1 канала гарячей гуттаперчей (3D обтурація) 715
Надання швидкої допомоги 235
← Повернутися до списку статей
Записатися на прийом
Ваше ім'я
Ваш телефон *
Мета візиту

3 голосів, оцінка: 5 з 5

Сподобалася сторінка? - Розкажи друзям!