Зубна гранулема

Інформація, надана в статті, не може бути використана для постановки діагнозу, призначення лікування і не заміняє консультацію лікаря.
Зміст:
 • Що таке гранулема зуба?
 • Діагностика гранулеми зуба. Рентген обстеження кореня
 • Основні причини гранулеми зубів
 • Загальні симптоми і ознаки гранулема зуба
 • Основні методи лікування гранулеми зуба

 

Що таке гранулема  зуба?

Гранулема зуба – це гнійне утворення у роті, яке оточене свого роду «фіброзною капсулою», щільно примикає до верхньої частини зубного кореня.

Побачити зубну гранулему на корені зуба на початку її розвитку можливо лише за допомогою рентгенівського знімка.

На початковому етапі розвитку зубна гранулема - це доброякісне новоутворення на верхівці кореня зуба, з невеликими розмірами – від 0,1 до 0,5 см в діаметрі, і довго пацієнт його просто може не помічати.

Гранулема зуба - це невеликий гнійний «мішечок» з гранулярної тканини, що розташовується, як правило, біля самого зубного кореня, дивіться фото нижче:

Гранулема зуба фото Люмі-Дент

Запальний процес у роті активно прогресує на корені зуба, доставляє неприємні і болісні відчуття. Найчастіше зубна гранулема досить швидко перетворюється в набагато більш серйозне стоматологічне захворювання – кісту кореня.

Кіста кореня, в свою чергу, також має прогресуючий характер, та з часом може перерости в свищ на яснах, лікування при цьому даного зуба - процес тривалий і трудомісткий.

Фото. Зовнішній прояв гранулеми на корені верхнього зуба

Що таке гранулема зуба фото Люмі-Дент

Діагностика гранулеми зуба. Рентген обстеження кореня

Враховуючи той факт, що гранулема на корені зуба зазвичай зовсім маленька, а саме захворювання має вкрай загальні симптоми, ніколи не поспішайте ставити собі діагноз самостійно.

При появі найменшого занепокоєння і підозр – зверніться до професійного стоматолога, який зможе точно діагностувати проблему, побачивши зубну гранулему кореня на рентгені.

Рентген діагностика кореня - це не тільки можливість своєчасно встановити появу кісти або зубну гранулему у роті, це також спосіб побачити загальну актуальну картину стану кореневих каналів зуба.

Спираючись на отримані конкретні дані, лікар зможе підібрати найбільш оптимальний метод лікування гранулеми, або кісти.

Це фото гранулеми зуба на рентгені:

Рентген гранулеми зуба Київ фото Люмі-Дент

Кіста або зубна гранулема – як визначити тип новоутворення?

Як показує практика, часто встановити з усією точністю і відразу характер новоутворення не можливо, так як кіста і гранулематозний процес на зубі вкрай схожий з симптомами і багатьма загальними характеристиками.

Раніше вважалося, що головна відмінність гранулеми від кісти - це розмір новоутворення. На сьогоднішній день, є дані, які підтверджують, що це помилкова думка. Іноді зустрічаються гранулеми зубів, розміри яких ніяк не менше кісти.

Кіста зуба являє собою «пухирець» досить великих розмірів, який містить в собі гнійні маси і рідкий секрет. Сам пухирець кісти оточений щільною оболонкою з сполучної тканини, яка активно розростається на зубному корені.

Фото. Перед відкриттям свища на яснах в проекції кісти переднього зуба

Причини гранулеми зуба фото Люмі-Дент

Гранулема збільшується найчастіше за рахунок процесу збільшення зростання фіброзних тканин, в яких містяться уражені клітини.

Основні причини гранулеми зубів

Головною причиною розвитку гранулеми стоматологи називають періодонтит – запалення навколозубних тканин.

Відносно рідко гранулема на корені виникає із за механічного пошкодження зуба (наприклад, удару, отриманої травми) або через непрофесійно проведеного ортодонтичного лікування.

Набагато частіше гранулема на корені зуба виникає на тлі прогресуючого пульпіту. Тривалий час пацієнт може відчувати гострі зубні болі, які з часом припиняються, так як зубний нерв вмирає.

Після цього (через кореневі канали зуба і каріозні порожнини) хвороботворні мікроорганізми досить швидко і легко проникають до верхівок зубних коренів, викликаючи періодонтит і запалення різного типу.

Гранулеми не завжди виникають у пацієнта при наявності каріозних порожнин. Нерви в зубах можуть запалюватися навіть після раніше проведеного лікування карієсу.

Якщо лікування було виконано не дуже досвідченим або недостатньо кваліфікованим фахівцем, під встановленою пломбою можуть виявитися залишки каріозних уражень. Саме в таких випадках активно розвивається пульпіт, періодонтит, і розвивається гранулематозний процес.

Ще однією причиною появи гранулеми можуть виявитися погано запломбовані кореневі канали зубів.

Вони завжди повинні бути запломбовані з особливою ретельністю, до самої верхівки кореня, інакше пацієнт неминуче зіткнеться з болісними відчуттями і наступними стоматологічними ускладненнями.

Фото. Схематичне зображення гранулеми і механічного розпломбування кореневого каналу зуба

Лікування гранулеми зуба фото Київ ЛюміДент

Також не варто забувати, що виникнення різних новоутворень можливо після стандартної процедури видалення зубних коренів. Порожнина, яка залишається в роті на місці видалення, завжди є потенційним стимулом поширення інфекцій і запальних процесів в організмі, таких, наприклад, як альвеоліт.

Після хірургічного втручання і будь-якого типу стоматологічних процедур лікар зобов'язаний з особливою увагою обробити ділянку лікування і провести ретельну санацію ротової порожнини пацієнта.

Сам пацієнт повинен з не меншою турботою і педантичністю ставитися до загальних правил гігієни і конкретних рекомендацій лікаря, призначеним після проходження курсу лікування.

Ми рекомендуємо уважно підходити до питань вибору стоматологічної клініки і лікаря, так як непрофесійно надане лікування завжди стає причиною появи множинних ускладнень.

Якщо гранулема на зубному корені не була діагностована вчасно, можливими стоматологічними ускладненнями можуть стати наступні захворювання: кіста, свищ, періостит (відомий також як флюс на зубі), запальні процеси в інших органах тіла, зараження крові і т. п.

Загальні симптоми і ознаки гранулема зуба

Якийсь час виникше в ротовій порожнині утворення може ніяк себе не проявляти. Часто стоматологи виявляють його випадково при профілактичному огляді або в процесі інших маніпуляцій. Практично завжди помітити зубну гранулему можна тільки на рентгенівському знімку, враховуючи незначні розміри.

В деяких випадках, під впливом певних подразників (сильне переохолодження, перенесений стрес, грип, застуда, інфекційні захворювання і загальне зниження імунітету), можуть проявитися конкретні симптоми гранулематозного процесу.

Фото. Зовнішній прояв зубних гранулем на передніх різцях

Лікування гранулеми лазером фото Київ Люмі-Дент

Ми перерахуємо лише найбільш загальні симптоми гранулеми, так як вони будуть зовсім по-різному виявляти себе (в залежності від індивідуальних особливостей організму пацієнта і масштабності запального процесу):

 • Гострі періодичні зубні болі;
 • Незначне потемніння зуба;
 • Почервоніння в області ясен;
 • Поява невеликих набряків ясен біля зуба;
 • Запалення лімфатичних вузлів (збільшення їх розмірів);
 • В окремих запущених випадках – виділення гнійної маси або запах гною в ротовій порожнині;
 • Підвищена температура тіла;
 • Болі в процесі прийому їжі;
 • Неприємні відчуття як реакція на холод, гарячу їжу або напої тощо;
 • Загальна слабкість організму.

Основні методи лікування гранулеми зуба

Зубна гранулема – це захворювання, яке ніяк не може пройти саме по собі або бути вилікувано пацієнтом самостійно.

На сьогодні в арсеналі сучасної стоматології є кілька дієвих методик лікування гранулеми на корені зуба.

Досить поширеним є терапевтичний спосіб, який полягає в усуненні уражених клітин і хвороботворних мікроорганізмів в області появи гранулеми.

Лікування зубів під мікроскопом в даному випадку вважається вкрай ефективним методом, так як дозволяє стоматологові зі всією ретельністю обробити ділянку зараження.

Фото. Робота зі стоматологічним мікроскопом в клініці Люмі-Дент

Гранулема зуба лікування Київ фото Люмі-Дент

Процедура озонування дає можливість вилікувати гранулему безопераційним втручанням. Методика полягає у впливі ураженого зубного каналу озоном, який є сильним окислювачем, який вбиває всю патогенну мікрофлору, а також зупиняє запалення в кореневих каналах, і стимулює відновні реакції.

Фото. Стоматологічний озоногенератор в клініці Люмі-Дент

Гранулема зуба причини симптоми фото Люмі-Дент

Також можна вилікувати зубну гранулему на корені зуба лазером. При цьому лікар з допомогою цілеспрямованого потоку лазерних променів усуває осередок запалення і чистить уражену гранулемою порожнину. У процесі цієї процедури виконують введення спеціальних медикаментозних складів через зубні канали, які після ретельно пломбуються.

Фото. Діодний лазер Picasso в клініках Люмі-Дент

Лікування гранулеми зуба Київ фото ЛюміДент

Звертаємо Вашу увагу на важливість проведення якісного ендодонтичного лікування каналів коренів зуба. Лікар повинен їх ретельно прочистити, промити антисептиком і запломбувати так, щоб туди ні за яких обставин не потрапила якась інфекція.

Після проведення терапевтичного лікування гранулеми необхідно проходити якийсь час регулярні профілактичні огляди у стоматолога, який буде стежити за зміною малюнка на рентгені області біля зубів. Через 8-10 тижнів можна провести контрольну рентген діагностику, яка точно покаже ефективність проведеного лікування гранулеми зуба.

В особливо запущених випадках і при виникненні новоутворення на корені зуба у важкодоступних областях пацієнту може бути призначено хірургічне втручання - видалення гранулеми на корені (резекція зуба).

Операція видалення гранулеми зазвичай є надійним методом усунення проблеми. В процесі проведення лікування лікар виконує невеликий надріз, що дозволяє дістатися до збудженої ділянки і вивести накопичився ексудат спеціальними дренажними пристроями.

У післяопераційний період може бути призначено подальше медикаментозне лікування гранулеми на корені зуба антибіотиками та іншими препаратами, які мають антисептичні й протизапальні властивості.

В цей час пацієнтові рекомендують дотримуватися певної дієти (наприклад, виключення зі свого раціону надто гарячої, холодної чи твердої їжі), утримуватися від великих фізичних навантажень, як можна більше відпочивати. Через кілька днів клієнт повинен пройти обов'язковий профілактичний огляд, який підтвердить успішність проведеної операції.

Зверніть увагу також на той факт, що біль після лікування гранулеми зуба – явище досить часте. Болісні відчуття не обов'язково свідчать про неякісну стоматологічну терапію.

Період загоєння і відновлення може супроводжуватися болями в зубах різного ступеня інтенсивності, але досить швидко неприємні відчуття повинні почати спадати. Якщо цього не відбувається, і пацієнт відчуває постійно прогресуючу біль і гострий дискомфорт – необхідно в самому терміновому порядку звернутися до лікаря, так як такі симптоми можуть вказувати на наявність серйозних ускладнень.

Фото. Лікар Докутіна О. О. з нашою пацієнткою

Гранулема зуба як лікувати фото Київ Люмі-Дент

Ми настійно рекомендуємо всім пацієнтам не забувати про профілактичні відвідування стоматолога раз на півроку, так як тільки регулярне спостереження дозволить виявити захворювання, не маючи конкретних симптомів на початковій стадії їх розвитку, і запобігти безліч небажаних проблем.

Що стосується лікування гранулеми антибіотиками, то тут украй важливо знати, що антибіотики самі по собі не здатні вирішити дане новоутворення. Їх можна використовувати лише як тимчасову міру, коли немає можливості отримати негайно професійну стоматологічну допомогу, або як одну із складових курсу комплексного лікування зуба, призначеного фахівцем.

В залежності від індивідуальних особливостей організму і показань, для пацієнта розробляється схема прийому антибіотиків, які він приймає строго визначений період часу.

Окремим пунктом варто згадати про лікування гранулеми зуба народними засобами. Практика і сумний досвід багатьох пацієнтів показує, що подібна витівка може виявитися не просто не ефективною, але і в більшості випадків небезпечною для здоров'я.

За допомогою різних настоянок, відварів, примочок і компресів можна позбавитися від різних новоутворень подібного роду. Полоскання настоями і настоянками з лікарських трав можуть лише на короткий термін полегшити стан.

Вилікувати раз і назавжди зубну гранулему на корені зуба простим прийомом антибіотиків, антисептиків або народних засобів не вдасться. Це міф, який розвіє будь-який висококваліфікований лікар або професійний форум, присвячений даній тематиці.

Більш детальну і точну інформацію про лікування гранулеми зуба і стоматологічних клініках, у яких професійно вирішують дану проблему, Ви можете прочитати в статті про кісту зуба.

Важливо! Наша стоматологія пропонує 2 роки гарантії на всі послуги, всі інші клініки - 1 рік. З нами надійніше!

Ціни стоматології Києва на деякі види стоматологічних послуг в клініках «Люмі-Дент»:

Найменування послуги Ціна, гривень
Огляд, консультація стоматолога безкоштовно
Виготовлення рентгенівського знімка (прицільний) 170
Виготовлення ортопантомограми (панорамний знімок) 300
Комп'ютерна томографія від 370
Резекція верхівки кореня зуба 1510
Видалення зуба от 250
Видалення кісти зуба від 1030 до 1320
Накладення швів от 220 до 350

 

Відгуки про нас

2 голосів, оцінка: 5 з 5

×
Час закінчення знижки:
0
днiв
0
годин
0
хвилин
0
секунд
Поки не піднялися ціни - запишіться на безкоштовну консультацію!
Поки не піднялися ціни - запишіться на безкоштовну консультацію!
Ваш телефон *
Сподобалася сторінка? - Розкажи друзям!
Поделиться pinterest