689

Зубна гранулема

Ціни на послуги
Лікування кісти лазером
530 грн
Видалення кісти
от 1670 до 2780 грн
Використання мікроскопа при лікуванні кореневих каналів (1 канал)
от 430 до 840 грн
Інструментальна та медикаментозна обробка 1-го кореневого каналу (ендомотор)
650 грн
Обробка генератором озону кореневого каналу (1 канал)
200 грн
Комп'ютерна анестезія STA
350 грн
Прийом проводять
Смотрите видео

 

Що таке гранулема зуба? 

Гранулема зуба – це гнійне утворення, яке оточене свого роду «фіброзною капсулою», щільно прилягає до верхньої частини зубного кореня. Побачити запалення на початку його розвитку можливо тільки за допомогою рентгенівського знімка. На початковому етапі це доброякісне новоутворення характеризується невеликими розмірами - від 0,1 до 0,5 см в діаметрі, і довго пацієнт його просто може не помічати.

Гранулема зуба являє собою невеликий гнійний «мішечок» з гранулярної тканини, що розташовується, як правило, біля самого зубного кореня, дивіться зображення нижче:

Гранулема зуба фото Люмі-Дент

Запальний процес активно прогресує в ротовій порожнині, доставляє неприємні і болючі відчуття. Найчастіше цей патологічний процес досить швидко перетворюється в набагато більш серйозне стоматологічне захворювання - кісту.

Кістозне утворення, в свою чергу, також має прогресуючий характер, і з плином часу може перерости в свищ, лікування якого процес тривалий і трудомісткий.

Фото. Зовнішний прояв процесу на 4 верхньому премолярі

Що таке гранульома зуба фото Люмі-Дент

Діагностика гранулеми зуба. Рентген обстеження

З огляду на той факт, що гнойничок зазвичай зовсім маленький, а саме захворювання має вкрай загальну симптоматику, ніколи не поспішайте ставити собі діагноз самостійно.

При появі щонайменшого занепокоєння і підозр - зверніться до професійного стоматолога, який зможе точно діагностувати проблему, побачивши зубну гранулему на рентгені.

Рентген діагностика допоможе не тільки своєчасно встановити появу новоутворення в роті, а й визначити його природу, характер, структуру, а також побачити загальну актуальну картину стану кореневих каналів.

Спираючись на конкретні отримані дані, доктор зможе підібрати найоптимальніший метод вирішення наявної проблеми.

Фото гранулеми зуба на рентгені

Рентген гранульоми зуба Київ фото Люмі-Дент

Кіста або зубна гранулема – як визначити тип новоутворення?

Як показує практика, часто встановити з усією точністю і відразу характер новоутворення неможливо - оскільки кістозний і гранулематозний процеси вкрай схожі у своїй симптоматиці і багатьох загальних характеристиках.

Раніше вважалося, що головною відмінністю гранулематозного від кістозного утворення є розмір. На сьогоднішній день є дані, що підтверджують, що це помилкова думка. Іноді зустрічаються гранулемки, розміри яких ніяк не менше кісти.

Кіста являє собою «бульбашку» досить великих розмірів, яка містить в собі гнійні маси і рідкий секрет. Сама бульбашка оточена щільною оболонкою з сполучної тканини, яка активно розростається на зубному корені.

Фото. Перед відкриттям свища на яснах в проекції кісти переднього різця

Причини гранульоми зуба фото Люмі-Дент

Гранульоматозне утворення збільшується часто за рахунок процесу збільшення зростання фіброзних тканин, в яких містяться уражені клітини.

Основні причини гранульоми зубів

Головною причиною розвитку цієї патології стоматологи називають періодонтит - запалення навколозубних тканин.

Відносно рідко запалення виникає через механічне пошкодження зубчика (наприклад, удару, отриманої травми) або через непрофесійно проведеного ортодонтичного лікування.

Набагато частіше захворювання виникає на тлі прогресуючого пульпіту. Тривалий час пацієнт може відчувати гострий біль, який з часом припиняється, так як зубний нерв вмирає. Після цього (через кореневі канали і каріозні порожнини) хвороботворні мікроорганізми досить швидко і легко проникають до верхівок зубних коренів, викликаючи періодонтит і запалення різного типу.

Запальний процес не завжди виникає у пацієнта при наявності каріозних порожнин. Нерви можуть запалюватися навіть після раніше проведеного лікування карієсу. Якщо маніпуляція була виконана не надто досвідченим або недостатньо кваліфікованим фахівцем, під встановленою пломбою можуть виявитися залишки каріозних уражень. Саме в таких випадках активно розвивається пульпіт, періодонтит і гранулематозний процес.

Ще однією причиною появи даного захворювання можуть виявитися погано запломбовані кореневі канали. Вони завжди повинні бути запломбовані з особливою ретельністю, до самої верхівки кореня, інакше пацієнт неминуче зіткнеться з хворобливими відчуттями і подальшими стоматологічними ускладненнями.

Фото. Схематичне зображення гранулематозного процесу і механічного розпломбування кореневого каналу

Лікування гранульоми зуба фото Київ Люмідент

Також не варто забувати, що виникнення різних новоутворень можливо після стандартної процедури видалення зубних коренів. Порожнина, яка залишається в роті на місці видалення, завжди є потенційним стимулом поширення інфекцій і запальних процесів в організмі.

Після хірургічного втручання і будь-якого типу стоматологічних процедур лікар повинен з особливою увагою обробити ділянку лікування і провести ретельну санацію ротової порожнини пацієнта.

Сам пацієнт повинен з не меншою турботою і педантичністю ставитися до загальних правил гігієни і конкретних рекомендацій лікаря, призначеним після проходження курсу лікування.

Ми рекомендуємо уважно підходити до питань вибору стоматологічної клініки і лікаря, так як непрофесійно надана допомога завжди стає причиною появи багатьох ускладнень.

Якщо це захворювання не було діагностовано вчасно, можливими стоматологічними ускладненнями можуть стати такі захворювання: кіста, свищ, періостит (відомий також як флюс), запальні процеси в інших органах тіла, зараження крові і т.п.

Загальні симптоми і ознаки гранульоми зуба

Деякий час новоутворення в ротовій порожнині може ніяк себе не проявляти. Найчастіше стоматологи виявляють його випадково при профілактичному огляді або в процесі інших маніпуляцій. Практично завжди помітити новоутворення можна тільки на рентгенівському знімку, враховуючи незначні розміри.

У деяких випадках, під впливом певних подразників (сильне переохолодження, перенесений стрес, грип, застуда, інфекційні захворювання і загальне зниження імунітету), можуть проявитися конкретні симптоми гранулематозного процесу.

Фото. Зовнішній прояв зубних гранульом на передніх різцях

Лікування гранульоми лазером фото Київ Люмі-Дент

Ми перерахуємо лише найзагальніші з них, так як вони будуть зовсім по-різному виявляти себе (в залежності від індивідуальних особливостей організму пацієнта і масштабності запального процесу):

  • Гострі періодичні зубні болі;
  • Незначне потемніння зубної коронки;
  • Почервоніння в області ясен;
  • Поява невеликих припухлостей;
  • Запалення лімфатичних вузлів (збільшення їх розмірів);
  • В окремих запущених випадках - виділення гнійної маси або запах гною в ротовій порожнині;
  • Підвищена температура тіла;
  • Неприємні відчуття як реакція на холод, гарячу їжу або напої і т.п.;
  • Загальна слабкість організму.

Основні методи лікування гранульоми зуба

Зубна гранульома - це захворювання, яке ніяк не може пройти саме по собі або бути вилікувано пацієнтом самостійно.

На сьогодні в арсеналі сучасної стоматології є кілька дієвих методик лікування гранульоми на корені зуба.

Досить поширеним є терапевтичний спосіб, який полягає в усуненні уражених клітин і хвороботворних мікроорганізмів в області появи запалення.

Лікування зубів під мікроскопом в даному випадку вважається вкрай ефективним способом, так як дозволяє стоматологу з усією ретельністю обробити ділянку зараження.

Фото. Робота зі стоматологічним мікроскопом в клініці Люмі-Дент

Гранулема зуба лікування Київ фото Люмі-Дент

Процедура озонування дає можливість усунути проблему безопераційним втручанням. Методика полягає у впливі ураженого зубного каналу озоном, який є сильним окислювачем, що вбиває всю патогенну мікрофлору, а також зупиняє запалення в кореневих каналах, і стимулює відновлювальні реакції.

Фото. Стоматологічний озоногенератор в клініці Люмі-Дент

Гранулема зуба причини симптоми фото Люмі-Дент

Також можна вилікувати зубну гранульому на корені зуба лазером. При цьому лікар за допомогою цілеспрямованого потоку лазерних променів усуває зону запалення і чистить гранулематозну порожнину. У процесі цієї процедури виконують введення спеціальних медикаментозних сумішей через зубні канали, які потім ретельно пломбуються.

Фото. Діодний лазер Picasso в клініках Люмі-Дент

Лікування гранульоми зуба Київ фото Люмідент

Звертаємо Вашу увагу на важливість проведення якісного ендодонтичного лікування каналів коренів. Лікар повинен їх ретельно прочистити, промити антисептиком і запломбувати так, щоб туди за жодних обставин не потрапила якась інфекція.

Після проведення терапевтичного лікування необхідно проходити певний час регулярні профілактичні огляди у стоматолога, який буде стежити за зміною зображення на рентгені навколозубної ділянки. Через 8-10 тижнів можна провести контрольну рентген діагностику, яка точно покаже ефективність проведеного лікування гранульоми зуба.

В особливо запущених випадках і при виникненні новоутворень в важкодоступних областях ротової порожнини пацієнта може бути призначено хірургічне втручання. Операція зазвичай є надійним методом усунення проблеми. В процесі проведення лікування лікар виконує невеликий надріз, що дозволяє дістатися до запальної ділянки і вивести ексудат, що накопичився спеціальними дренажними пристроями.

У післяопераційний період може бути призначено наступне медикаментозне лікування гранульоми на корені зуба антибіотиками та іншими препаратами, які мають антисептичні та протизапальні властивості.

В цей час пацієнтові рекомендують дотримуватися певної дієти (наприклад, виключення зі свого раціону занадто гарячої, холодної або твердої їжі), утримуватися від великих фізичних навантажень, якомога більше відпочивати. Через кілька днів клієнт повинен пройти обов'язковий профілактичний огляд, який підтвердить успішність проведеної операції.

Зверніть увагу також на той факт, що біль після лікування гранульоми зуба - явище досить поширене. Хворобливі відчуття не обов'язково свідчать про неякісну стоматологічну терапію.

Період загоєння і відновлення може супроводжуватися болями різного ступеня інтенсивності, але досить скоро неприємні відчуття повинні почати спадати. Якщо цього не відбувається, і пацієнт відчуває постійно прогресуючу біль і гострий дискомфорт - необхідно терміново звернутися до лікаря, так як такі симптоми можуть вказувати на наявність серйозних ускладнень.

Фото. Лікар Докутіна О.А. з нашою пацієнткою

Гранулема зуба як лікувати фото Київ Люмі-Дент

Ми наполегливо рекомендуємо всім пацієнтам не забувати про профілактичні відвідини стоматолога раз на півроку, так як тільки регулярне спостереження дозволить виявити захворювання, які не мають конкретної симптоматики на початковій стадії їх розвитку, і запобігти безлічі небажаних проблем.

Що стосується лікування антибіотиками, то тут вкрай важливо знати, що антибіотики самі по собі не здатні усунути дане новоутворення. Їх можна використовувати тільки як тимчасовий захід, коли немає можливості отримати негайно професійну стоматологічну допомогу, або як одну зі складових курсу комплексного лікування, призначеного фахівцем.

Залежно від індивідуальних особливостей організму і показань, для пацієнта розробляється схема прийому антибіотиків, які він приймає конкретний період часу.

Окремим пунктом варто згадати про лікування гранульоми зуба народними засобами. Практика і сумний досвід багатьох пацієнтів показує, що подібна витівка може виявитися не просто неефективною, але і в більшості випадків небезпечною для здоров'я.

За допомогою різних настоянок, відварів, примочок і компресів неможна позбутися від різних новоутворень подібного роду. Полоскання відварами і настоянками з лікарських трав можуть лише на короткий термін полегшити стан.

Вилікувати раз і назавжди зубну гранулему на корені зуба простим прийомом антибіотиків, антисептиків або народних засобів не вдасться. Це міф, який розвіє будь-який висококваліфікований лікар або професійний форум, присвячений цій тематиці.

Більш детальну і точну інформацію про лікування гранульоми зуба у стоматологічних клініках, в яких професійно вирішують дану проблему, Ви можете прочитати в статті про кісту зуба.

Важливо! Наша стоматологія пропонує 2 роки гарантії на всі послуги, усі інші клініки - 1 рік. З нами надійніше!

Ціни на деякі види стоматологічних послуг в клініках «Люмі-Дент» в Києві:

Найменування послуги Ціна, гривень
Огляд, консультація стоматолога безкоштовно
Виготовлення рентгенівського знімка (прицільний) 170
Виготовлення ортопантомограми (панорамний знімок) 300
Комп'ютерна томографія от 370
Резекція верхівки кореня зуба 1510
Видалення от 250
Видалення кісти зуба от 1030 до 1320
Накладання швів от 220 до 350

Запишіться в будь-яку з наших клінік на безкоштовну консультацію!

← Повернутися до списку статей

1 голосов, оценка: 5 из 5

×
Поки не піднялися ціни - запишіться на безкоштовну консультацію!
Поки не піднялися ціни - запишіться на безкоштовну консультацію!
Ваш телефон *
Сподобалася сторінка? - Розкажи друзям!
Поделиться pinterest