Атрофія кістки

Ці послуги в нашій клініці надають:
Стоматолог хирург имплантолог Мастеров Дмитрий Васильевич - Люми-Дент Киев
Мастєров Дмитро Васильович
Стоматолог хірург імплантолог
Стоматолог хирург-имплантолог Павлюченко Евгений Юрьевич - Люми-Дент Киев
Павлюченко Євген Юрійович
Лікар хірург-імплантолог
Стоматолог хирург-имплантолог Кириленко Александр Викторович - Люми-Дент Киев
Кириленко Олександр Вікторович
Лікар хірург-імплантолог
Дивитися відео

Кісткова імплантація зубів

Недолік кісткової тканини є одним з протипоказань до проведення імплантації зубів. Після видалення зуба організм запускає спеціальний механізм убування кісткової тканини в місці видаленого зуба, який пов'язаний з відсутністю навантаження на кісткову тканину в місці видалення зуба. Кістка зменшується в об'ємі по висоті і ширині, і втрачає початкову щільність.

Причини виникнення атрофії кісткової тканини

Є кілька причин атрофії кістки, але головною вважається втрата зубів. Через кілька місяців після видалення зуба кісткова тканина починає зменшуватися в розмірі, а через рік досягає свого мінімуму.

Ось причини атрофії кісткової тканини:

 • Видалення зубів
 • Запальні захворювання навколозубних тканин
 • Кісти і гнійні запалення на коренях зубів, запалення гайморової пазухи
 • Анатомічна будова щелеп і захворювання кісткової тканини Втрата зубів - причина атрофії
 • Вроджені відхилення утворення кісток
 • Раніше лікарі стискали краї кісткової лунки після видалення зубів, що призводить до стискання кісткової тканини, зменшення кров'яного згустку в лунці видаленого зуба, і виникнення вузького кісткового гребеня. На сьогоднішній день така методика не використовується.

Наслідки атрофії кісткової тканини

Їх декілька:

 • Неможливість установки в цьому місці імплантата.
 • Зміна форми обличчя і зовнішнього вигляду.
 • Порушення мовної функції
 • Утруднення пережовування їжі
 • Зсув сусідніх з дефектом і протилежних зубів в сторону виниклої порожнечі

Внаслідок цього часто з'являється необхідність відновлення об'єму кістки в місці планованої імплантації.

Імплантація зубів

Як наслідок, через атрофію кісткової тканини часто відбувається збільшення вартості установки імплантатів, так як лікар повинен спочатку провести процедуру нарощування кісткової тканини (остеопластики), щоб сформувати необхідний обсяг кістки для успішного встановлення імплантата.

Як уникнути атрофії ?

Кращою рекомендацією є швидке протезування ділянки видаленого зуба.

Традиційним методом є класичне протезування, установка мостоподібного або знімного протеза. Однак перед тим як ставити протези, пацієнтам необхідно знати ще одну загрозу: такий вид відновлення зубів не врятує від атрофії кісткової тканини. Це пояснюється тим, що основне жувальне навантаження поширюється виключно на опорні живі зуби, тому кістка продовжує «працювати» під ними.

А ось той шматочок кістки, розташований під яснами і прикритий зубною коронкою без опори або ж ділянкою знімного протеза, продовжує поступово атрофуватися.

Проблеми без кісткової імплантації

В результаті, через кілька років пацієнт стикається з новими сюрпризами, розхитуванням і поломкою конструкцій, просіданням ясен, через яке стає видно, що під штучною коронкою нічого немає, незручністю носіння знімного протеза і необхідністю його перебазування.

Для уникнення вищеописаних наслідків багато лікарів рекомендують звернутися за допомогою до імплантації зубів. Тільки імплантати (до речі, їх можна встановити одномоментно ) дозволяють передавати необхідне жувальне навантаженніня в кісткові шари, відновлюючи природні обмінні процеси клітин кісткової тканини.

Якщо ж моментальної імплантації після видалення зубів вчасно проведено не було, вирішенням проблеми можуть стати:

 • попереднє нарощування кісткової тканини синус-ліфтингу або остеопластики, в цьому випадку є ризик того, що пацієнтові доведеться чекати близько 6 місяців, поки підсаджена кістка приживеться ;
 • застосування методів моментальної імплантації зубів , коли використовуються спеціальні види імплантатів для установки в глибокі шари кісткової тканини, що дозволяють обійтися без процедури її нарощування.

У кожному разі, відновлення зубів після їх втрати не варто відкладати надовго, а краще відразу розпочати лікування, спеціалісти клінікі Люмі-Дент допоможуть Вам у цьому. 

Навігація
Записатися на прийом
Ваше ім'я
Ваш телефон *
Мета візиту

2 голосов, оценка: 5 из 5

Сподобалася сторінка? - Розкажи друзям!