8:00 - 21:00
ua

Пломба [На 1 Зуб]
Фото Встановлення Зубних Пломб

Дата публікації: 04.09.2018
Дата редагування: 24.06.2022
Дивіться відео з нашими лікарями стоматологами
Зміст:
 • Зубні пломби
 • Що таке Пломби зубів?
 • Установка і види пломб на зуби
 • Все про зубні пломби - історія
 • Як ставлять пломби в Люмі-Дент - переваги
 • Показання до встановлення пломби
 • Сучасні технології дозволяють застосовувати пломбування зубів в таких випадках:
 • Методики пломбування зубів
 • Як ставлять пломбу на зуб - этапи
 • Санація
 • Препарування зуба
 • В даних випадках готується багатокомпонентний розчин, який характеризується такими властивостями:
 • Промивання і висушування зуба
 • Накладення прокладки
 • Протруювання зуба
 • Процес пломбування включає в себе кілька етапів, які фахівці клінік «Люмі-Дент» проводять за одну процедуру:

 

Вище Ви можете побачити відео з нашими лікарями. Відео про те, як ставлять пломби на зуби, а також про інші технології, які щодня використовуються в клініках Люмі-Дент.

Зубні пломби

Сучасна стоматологія на сьогоднішній день дозволяє вирішити будь-які стоматологічні проблеми, і має цілий арсенал інноваційних методик лікування та пломбування зубів, для усунення будь-яких дефектів.

Процедура відновлення зубної структури пломбою на зуб - відбувається з урахуванням всіх індивідуальних особливостей щелепно-лицевої ділянки, з використанням новітніх і безпечних матеріалів.

Фото. До і після встановлення пломб на зуби.

Пломба на зуб фото Люмі-Дент Пломби зубів фото Люмі-Дент

Що таке Пломби зубів?

"Пломба на зуб - це конструкція, що утворилася в результаті заповнення порожнини в зубі пломбувальних матеріалів - пломбування", - розповідає стоматолог терапевт Нагірна Юлія Михайлівна.

В даний час установка пломби на зуб - це послуга, доступна в будь-який стоматологічній клініці, але далеко не кожна з них підходить до даного виду лікування сумлінно і використовує якісні матеріали.

Мережа клінік «Люмі-Дент» є лідером на ринку надання стоматологічних послуг. Звертайтеся до нас поставити зубні пломби.

У нас в команді працюють тільки висококваліфіковані стоматологи, які завжди допоможуть Вам точно діагностувати проблему, підібрати відповідний вид пломби зуба, з огляду на анатомічні особливості ротової порожнини, стан і колір зубної емалі, структури і ступеня чутливості зубів.

Процес установки пломб на зуби при карієсі проходить швидко і безболісно із застосуванням комп'ютерної анестезії, що дозволяє обійтися без будь-яких уколів звичайними шприцями. Ми застосовуємо виключно найпрогресивніші методики та обладнання для установки пломби зуба.

Фото - прилад вимірювання змикання T-scan і апарат комп'ютерної анестезії.

Зуб з пломбою Люмі-Дент фото зуби пломби фото Люмі-Дент

У нашому розпорядженні є п'ятнадцять (15) новітніх стоматологічних мікроскопів, які дозволяють отримати точну інформацію і ретельно обстежити область, де потрібна установка пломби на зуб.

Надточні технології дають можливість якісно дослідити і пролікувати канали та виконати пломбування порожнини пломбою на зуб так, щоб робота прослужила Вам довгий час і порадувала своєю естетичністю.

Встановлення пломб на зуби - це справжня художня реставрація зуба, яка представляє собою заповнення пломбувальними матеріалами каріозної порожнини, що є у пацієнта.

В даному випадку, тільки професіонал здатний виконати процедуру виготовлення зубної пломби так, щоб пацієнт не зміг помітити, де саме було проведено роботу, і забути, як про біль, так і косметичний дефект.

Багато відтягують установку пломб на зуби до тих пір, поки не відчувають зубний біль, або каріозні поразки не стають істотною проблемою з естетичної точки зору.

Ми рекомендуємо звертатися до фахівця на ранній стадії виникнення карієсу, так як пломби зубів допоможуть уникнути розвитку різних ускладнень.

Поставити пломбу на зуб необхідно для того, щоб ізолювати чутливі тканини, і виключити можливість розвитку подальшого руйнування зубної емалі, появи каріозних поразок і хвороботворної мікрофлори що утворилася в порожнині рота.

Фото до і після реставрації пломбою зуба з фотополімера.

Пломба на зуб установка фото Люмі-Дент Пломба для зуба Люмі-Дент

Зубна емаль, пошкоджена карієсом або травмована якимось чином, руйнується і самостійно відновитися вже не може, так як синтезуючі її клітини гинуть.

Пломбування при карієсі і інших патологіях дозволяє відновити структуру зубних тканин пломбою на зубі за допомогою сучасних композитних матеріалів.

Установка і види пломб на зуби

Існує безліч видів зубних пломб. Перерахуємо найпоширеніші види пломби зуба:

По виду використовуваних матеріалів: По терміну служби:
 - пластмасові;  - тимчасові;
 - амальгамні;  - постійні;
 - керамічні (вкладки);  
 - цементні;  
 - фотополімерні;  
 - композитні;  
 - склоіономерні (цементні);  

 

Фахівці клінік стоматології «Люмі-Дент» використовують найсучасніші матеріали і досконало володіють ефективними техніками пломбування зубів, що дозволяє повністю усунути проблему і відновити естетику усмішки.

Все про зубні пломби - історія

Пломби для зубів на основі амальгами (сполуки ртуті) - вже давно віджили своє.

На щастя, в даний час стоматологи можуть запропонувати своїм клієнтам більш якісні і менш токсичні матеріали для установки пломби зуба.

З середини XX і до початку XXI століття було розроблено чотири покоління пломбувальних матеріалів для зубів.

Детальні відмінності між ними пересічному читачеві будуть не особливо цікаві.

Що важливо знати - кожне нове покоління пломб має більшу здатність «зчіплюватися» з дентином - за рахунок чого забезпечується надійність і довговічність пломбувального матеріалу, поставленого навіть на сильно зруйнований зуб.

Найкраще себе зарекомендували пломби для зубів на основі синтетичної смоли (20%) і забарвлених силікатів з домішкою полімерного скла (80%). Така суміш по твердості схожа з керамікою і забезпечує відмінні функціональні властивості.

У наших клініках Люмі-Дент можна поставити пломбу на зуб за технологією фототвердіння і реставрації. Це установка пломби на зуб відповідаючи фізичним і оптичним властивостями певного прошарку зубної тканини - емалі, дентину. Таким чином, виходить практично точна копія оригіналу.

Фото до і після пломбування зуба пацієнтові Люмі-Дент.

Зубна пломба фото Люмі-Дент

Крім того, така робота виконує і естетичну функцію: стоматолог разом з пацієнтом може підібрати колір матеріалу, який буде максимально збігатися з природним забарвленням зубних тканин клієнта - пломбу буде дуже складно помітити навіть з близької відстані.

Найбільш прогресивним і ефективним засобом у терапевтичній стоматології стає застосування не просто окремих пломбувальних матеріалів, а спеціальних багатокомпонентних сумішей, які в комплексі утворюють міцну і монолітну пломбу (композитні матеріали).

Вона наноситься на попередньо препаровану і оброблену складної рідиною (бонд-система) поверхню емалі та дентину. Бонд-системи забезпечують надійне зчеплення органічних тканин з пломбою.

Щоб пломбувальний матеріал затвердів, він опромінюється світлом певної довжини хвилі.

Крім того, іноді до складової вводиться спеціальний лікарський компонент, наприклад - гідроокид кальцію або фториди. Це допомагає запломбувати зуби найнадійнішим чином.

 

Як ставлять пломби в Люмі-Дент - переваги

 1. У нас будь-яке лікування та пломбування відбувається абсолютно безболісно - завдяки унікальній комп'ютерній анестезії STA, якою оснащені всі 15 лікарських кабінетів. Для людей, які особливо бояться стоматолога, або за особливими показниками - пропонуємо пройти пломбування та будь-які інші процедури - в стані медикаментозного сну, в клініках є все необхідне обладнання і освідчений персонал, для проведення лікування зубів під загальною седацією.
 2. Проста і адекватна цінова політика. Вам ставлять зубну пломбу, ціна якої заздалегідь обговорена, і Ви розумієте - за що саме Ви сплачуєте. Ми ставимо на сайті реальні повні ціни за зубні пломби, повний розрахунок вказано в таблиці вгорі. У нас всі постійні клієнти мають дисконтні карти, розмір знижок збільшується в залежності від загальної вартості отриманого лікування за весь час відвідування наших стоматологій.
 3. Нічого від Вас не приховуємо - ми показуємо в наших відео і фото на сайті - який саме результат Ви отримаєте. Якою вийде Ваша зубна реставрація і так далі. Сайти з загальними фотографіями усмішок, викачаними з Інтернету, викликають більше недовіри, ніж якусь прихильність до себе.
 4. В роботі наша команда застосовує новітні технології, а саме:
 • стоматологічні мікроскопи - завжди максимальна точність і якість;
 • лазери - вказують яснам, де їм треба бути, щоб не заважати роботі лікаря, і зробити пломбу більш якісної і красивої. Також лазер успішно застосовується при лікуванні кореневих каналів, для дезінфекції та усуненні вогнищ запалення;
 • апарат озону - краще за все допомагає при запаленнях всередині кореневих каналів, і за межами зуба. Також озон ефективний при запальних захворюваннях слизової оболонки порожнини рота - гінгівіті, пародонтиті.

5. І головне - ми комплексно піклуємося про Вас і про Ваше здоров'я. Клініки пройшли сертифікацію СТОИК "Чиста лікарня" - найвищий стандарт гарантії стерильності і якості підготовки інструментів і робочого місця стоматолога. Лікар не забуде передзвонити Вам і поцікавитися самопочуттям, після кожної проведеної маніпуляції.

Ми регулярно запрошуємо Вас на безкоштовні огляди, для проведення гігієнічної чистки від нальоту і каменю, а також для виявлення на ранніх стадіях будь-яких відхилень у порожнині рота.

Показання до встановлення пломби

Найчастіша причина пошкодження зубної емалі - карієс. На самих ранніх стадіях, коли емаль не уражена наскрізь до дентину, допомагає чистка зароджених ямок і реминерализация. Але коли порожнина вже досягла значних розмірів і глибина розташовується в зоні кореня і прикрита яснами - врятувати зуб можна тільки якісним пломбуванням.

Другою частою причиною є різноманітні фізичні ушкодження. Відколи емалі від ударів, пошкодження при вживанні твердої їжі і тп.

Сучасні технології дозволяють застосовувати пломбування зубів в таких випадках:

 • Каріозні порожнини будь-якої локалізації та класу;
 • Щілини між передніми різцями (діастеми) і іншими зубами (треми);
 • Зміни природного кольору емалі;
 • Втрата твердих тканин зуба в результаті пошкоджень некаріозного типу або травм.

Фото - до і після встановлення пломби в Люмі-Дент.

Запломбувати зуб фото клініка Люмі-Дент київ

Методики пломбування зубів

Спочатку відбувається підготовчий етап. Тривалість його і перелік процедур залежать від стану зуба, локалізації та глибини пошкодження емалі.

Як ставлять пломбу на зуб - этапи

 • Санація порожнини рота, усунення зубного нальоту і каменю. В робочій зоні не повинно бути ознак запалення ясен;
 • Препарування: сюди входить очищення каріозної порожнини від відмерлих тканин (дуже важливо прибрати всі пухкі тканини, шар склерозируваного дентину);
 • Промивання і висушування порожнини;
 • Накладання прокладки;
 • Кислотне протравлювання дентину і емалі;
 • Власне, пломбування.

Правильно і якісно поставлена ​​реставрація слугує не менше 7 років.

Пломба на зуб зубна пломба фото лікування Люмі-Дент Київ

Санація

Багато пломбувальних сумішей чутливі до вологи і кислотного показника (pH). Тому в процесі роботи пломбований зуб «відмежовується» спеціальною мембраною. Якщо в зоні ураження є ознаки запалення, це може призвести до потрапляння ясенної рідини в робочий простір.

Препарування зуба

Мета цього етапу - повністю прибрати все, за що не зможе триматися пломба, при цьому, дуже важливо зберегти здорові тканини. Для цього застосовують бормашину, хімічні методики і тп.

Пошкоджена емаль знімається шліфуванням, а склерозований (прозорий) дентин можна прибрати спеціальною рідиною.

В даних випадках готується багатокомпонентний розчин, який характеризується такими властивостями:

 • Просочує і забарвлює склерозований дентин;
 • Розм'якшує його;
 • Володіє лужною реакцією і не пошкоджує емаль.

У препаровану порожнину наносять 0,5 мл цієї суміші і через 20-30 секунд видаляють за допомогою спеціального обладнання пофарбований і розм'якшений дентин, потім знову вводять розчин. Коли очищення завершується, рідина перестає змінювати колір, і тоді можна переходити до наступного етапу.

Промивання і висушування зуба

Використання спирту, антисептиків і ефірів зараз вже не актуально - досить промити препаровану ділянку водою, щоб очистити її від «тирси» емалі та дентину. Після даної процедури уражену ділянку висушують струменем повітря зі спеціального стоматологічного пістолета.

Накладення прокладки

Така міра необхідна не завжди. Головне показання - глибокий карієс, функція - запобігти токсичної дії наступних сумішей на м'яку пульпу.

Прокладка складається з гідроксиду кальцію, який накладається на дно порожнини і зверху герметизується шаром полімерного скла. Подальші роботи можна проводити тільки через 4-5 хвилин, щоб скло «зчепилося».

Протруювання зуба

Цей етап ще називають кондиціонуванням. Завдання протруювання - створити на поверхні емалі та дентину «мікрошорсткості», до яких буде кріпитися майбутня реставрація.

Тривалість протруювання зуба залежить від індивідуальних особливостей організму і триває від 10 до 60 секунд. Після закінчення цього часу кислоту ретельно вимивають м'яким водяним струменем і висушують повітрям.

Звертаємо Вашу увагу на те, що пересушування дентину може стати причиною болю після пломбування. Процедуру необхідно проводити дуже акуратно.

Процес пломбування включає в себе кілька етапів, які фахівці клінік «Люмі-Дент» проводять за одну процедуру:

 • Нанесення праймера. Пензликом на стінки порожнини зуба і на її дно наносять спеціальний розчин, який просочує дентин і емаль. Для кращого ефекту потрібно кілька шарів;
 • Нанесення адгезиву. Цим розчином ретельно обмазують все стінки, дно і найдрібніші куточки порожнини. Для кращого розподілу, рідину обдувають стисненим повітрям з пістолета. У суміші з праймером, адгезив формує той самий шар, який і буде надалі зчіплюватися в моноліт з композитним пломбувальним матеріалом. Деякі адгезиви для затвердіння необхідно висвітлювати діодною лампою;
 • Якщо порожнина велика або вражена бокова поверхня зуба, встановлюється матриця, яка слугує тимчасовою стінкою і допомагає лікареві більш точно сформувати матеріал;
 • Нанесення композиту фотополімера на зуб проводиться за допомогою спеціального шприця (якщо матеріал в капсулах). Сам матеріал наноситься пошарово, товщина кожного шару - не більше 2 мм і кожен висвітлюється лампою з мінімальної відстані (близько 5 міліметрів). Для кращої фіксації відсвічування кожного верхнього шару проводять з протилежного боку. Рельєф функціональної поверхні зуба (кути, ріжучі краї) формують за рахунок самої останньої зовнішньої порції матеріалу;
 • Остаточна обробка, яка включає в себе шліфування і полірування реставрації, проводиться після її повного затвердіння. Цей етап дуже відповідальний, так як при недбалій шліфовці, нова реставрація може швидко поміняти свій колір і доставляти дискомфорт пацієнту;
 • Ключовий етап, без якого не обходиться професійне пломбування зубів - постбондінг. Пензликом на робочу поверхню зуба наноситься герметик, який закриває всі мікропори між емаллю та новою реставрацією.

Пломбування зубів фото лікар Люмі-Дент

Фінішне відсвічування - фінальний штрих. Світло лампи подається по черзі з усіх боків на всю область, яка піддавалася обробці.

Крім світлотвердіючих матеріалів можуть використовуватися і хімічно твердіючі композити.

Весь комплекс робіт, необхідний для пломбування одного зуба, вдається провести за одне відвідування не завжди: іноді потрібно досить багато часу на підготовчому етапі (тільки усунення гінгівіту займає кілька тижнів).

Однак лікарі клінік «Люмі-Дент» намагаються до мінімуму скоротити тривалість процедур пломбування зубів, і виконати свою роботу якісно і максимально комфортно для пацієнта.

Практика показує, що наш досвід і професіоналізм у поєднанні з сучасним обладнанням дозволяють зробити всі необхідні маніпуляції за короткий час. У більшості випадків пломбування зубів наші фахівці виконують за одне відвідування.

 

Ціна пломбування зубів в Києві присутня за вказаним посиланням.

Поширені питання і відповіді
Чи можна поставити пломбу зуба в домашніх умовах?

Запломбувати зуб в домашніх умовах не вийде, так як для якісної пломби потрібен не тільки пломбувальний матеріал, але і лампа полімеризації, і слиновідсмоктувач, а головне - професійні руки фахівця, який вміє робити пломбування. Рекомендуємо Вам звернутися в будь-яку з наших клінік, на безкоштовну консультацію.

Є чутливість зуба після пломбування, що робити?

Чутливість може бути різною. Якщо перед пломбуванням зуба ще робили пломбування кореневих каналів, то до двох тижнів може залишатися чутливість при накусуванні, це нормально.

Також після установки пломби - зуб може незначно реагувати на температурні і інші подразники, це наслідок обробки зубних тканин ортофосфорною кислотою, яка поліпшує зчеплення пломбувального матеріалу з зубом.

Якщо подібна чутливість не буде проходити більше двох тижнів - рекомендуємо знову відвідати лікаря, для покриття зуба спеціальною складовою, що прибире таку реакцію.

Як пломбування передніх зубів відрізняється від установки пломб на жувальні зуби?

По суті відмінностей немає ніяких - на жувальні і передні зуби виконуються однакові етапи пломбування, технології та матеріали. Природно, що поставити пломбу на передній зуб складніше, зважаючи на підвищені вимоги до естетики.

З іншого боку, доступ до жувальних зубів важче, ніж до передніх, до того ж задні зуби постійно заливає слина. Висновок - кожна пломба має свої легкі і важкі боки, і в цілому пломбування - це непростий технологічний процес.

Які пломби краще ставити?

Кожен пломбувальний матеріал має свої певні властивості і призначення. На сьогодні найбільше розповсюдження отримали пломби з фотополімеру і склоіономерних матеріалів.

Фотополімери більш універсальні, пломби з них підійдуть на будь-які зуби дорослій людині в більшості випадків. На зуби в важкодоступні місця, а також дітям - краще ставити пломби з склоіономерного матеріалу, так як склоіономер не боїться слини, до того ж він абсолютно нешкідливий для нерва (пульпи) зуба, що важливо при пломбуванні дитячих зубів, з їх широкими дентинними канальцами.

Однак і у склоіономера є мінус, в порівнянні з фотополімерною пломбою - вони менш міцні і естетичні. Вибір - який матеріал краще вибрати - довірте Вашому лікареві.

Скільки не можна їсти після установки особливих пломб на зуб?

Їсти їжу можна відразу після пломбування, так як пломба зуба остаточно застигає в кріслі стоматолога, після засвічування пломбувального матеріалу лампою.

Скільки часу займає пломбування зуба?

Час установки пломби залежить від розташування зуба, а також від обсягу та складності порожнини для пломбування. В середньому пломбу встановлюють протягом однієї години.

Цю послугу в наших клініках надають лікарі стоматологи
Відгуки про нас
Дивитися більше
Повернутися до списку статей
1 голосів, оцінка: 5 з 5
Поки не піднялися ціни - запишіться на безкоштовну консультацію! Поки не піднялися ціни - запишіться на безкоштовну консультацію!
Це обов'язкове поле

Записатися на безкоштовну онлайн консультацію