8:00 - 21:00
ua
816

Ендодонтичне Лікування 1 Зуба

Дивіться відео з нашими лікарями стоматологами
Зміст:
 • Ендодонтія зубів
 • Ендодонтія – це самий кропіткий розділ стоматології
 • Які захворювання лікує лікар ендодонт
 • Зона відповідальності лікаря ендодонта
 • Діагностика в ендодонтії
 • Анестезія та асептика
 • Як зрозуміти, що вам потрібен стоматолог ендодонт

Ендодонтія зубів

В ідеальному світі люди ходили б до стоматологів на профілактику, коли у них нічого не болить і не турбує, тоді штат сучасної стоматології можна було б сміливо обмежити терапевтами.

Але в реальності похід в стоматологію – це частіше вимушена міра, викликана дискомфортом або навіть тривалим зубним болем.

Коли у пацієнта проявляються такі ознаки або зубна рухливість, є неприємні відчуття при жуванні, з'являється висока чутливість до температур, – йому вже потрібна не проста терапія, а повноцінне ендодонтичне лікування.

Що таке ендодонтія, якими захворюваннями займається лікар ендодонт, які технології він застосовує?

В мережі стоматологічних клінік Люмі-Дент в Києві:

 • постійно працюють відділення ендодонтії;
 • ми зібрали кращих лікарів ендодонтів в цій області;
 • оснастили їх робочі кабінети новітнім обладнанням;
 • тому знаємо про цю область стоматології все.

Фото. Процес лікування каналів зубів під мікроскопом.

Ендодонт фото Люмі-Дент

Ендодонтія – це самий кропіткий розділ стоматології

Якщо говорити коротко, то пульпіт, періодонтит, всілякі запалення, лікування коренів і їх каналів – все це ендодонтія зубів в чистому вигляді.

Стоматолог ендодонт займається:

 • профілактикою;
 • діагностикою;
 • протизапальною терапією;
 • усуненням джерел захворювань дентину, пульпи і тканин, які їх оточують.

До завдань лікаря ендодонта входить консультування пацієнтів з усіх питань, пов'язаних з анатомією зубів, їх лікуванням і профілактикою.

Стоматолог ендодонт має справу з внутрішніми тканинами (які закриті емаллю), а його основним завданням (на відміну від хірурга) є збереження всього, що можна зберегти, без загрози поширення інфекції.

Ендодонтія зубів заслужено вважається одним з найбільш відповідальних розділів стоматологічної практики з трьох причин:

 • компетенція стоматолога ендодонта - це втручання в зубну структуру (глибоке відновлення), і будь-яка помилка в ендодонтії призводить до складних наслідків;
 • лікар ендодонт працює з вже запаленими тканинами (інфікування тієї ж пульпи може статися і під пломбою, людина довгий час не буде здогадуватися про прогрес захворювання, поки руйнування не досягне верхівки кореня);
 • в основі роботи стоматолога ендодонта - зубозберігаючі технології, які завжди вимагають максимально уважного, відповідального, навіть ретельного підходу.

Фото. Прийом пацієнта в клініці, прейскурант стоматології ЛюміДент.

Ендодонтичне лікування фото Люмі-Дент

Які захворювання лікує лікар ендодонт

Залежно від того, з ким працює стоматолог ендодонт, напрямок ділиться на підрозділи ендодонтії молочних зубів і корінних. У першому випадку фронт робіт – будь-які порушення розвитку тимчасового прикусу, що супроводжуються:

 • рухливістю дитячих зубів (не пов'язаної зі зміною тимчасових на постійні);
 • гострим болем (інфекція проникла під емаль);
 • тривалим дискомфортом при жуванні.

Ендодонтичне лікування зубів - це програми терапії:

Найчастіше лікар ендодонт асоціюється у пацієнтів з видаленням нервів перед протезуванням, або лікуванням пульпіту. Він дійсно надає такі стоматологічні послуги, але вони не обмежують область втручання фахівця в ендодонтії.

Разом з пульпітом, лікар цієї спеціальності проводить:

 • ендодонтичне лікування кореневих каналів;
 • серйозні маніпуляції, пов'язані з резекцією кореневих верхівок або «нарощуванням» зубних тканин;
 • пломбуванням коренів і т. д.

Зона відповідальності лікаря ендодонта

Ендодонтичне лікування зубів фото Люмі-Дент

Як і в будь-якому іншому розділі стоматології, в ендодонтії є свої правила, принципи і технології. Основні завдання стоматолога ендодонта зводяться до профілактики захворювань глибоких зубних тканин або їх ускладнень, тому ключовими етапами його роботи залишаються:

Діагностика в ендодонтії

Ендодонтія в стоматології починається з точної клінічної діагностики, із застосуванням сучасних методик для визначення можливих джерел захворювання, і суміжних патологій, що розвиваються.

Від правильності постановки діагнозу в ендодонтії залежить дуже багато, тому в мережі клінік Люмі-Дент в Києві лікарі ендодонтії для діагностики застосовують новітні технології огляду під дентальним мікроскопом.

Оптичні властивості такого обладнання дозволяють фахівцеві розглянути найдрібніші деталі:

 • кореневих каналів,
 • дентину,
 • ураженої пульпи,
 • пломб або протезів, щоб виявити будь-які відхилення від норми.

Також правильна діагностика і лікування в ендодонтії неможливі без якісного рентгенологічного обстеження. Сьогодні вважається прийнятним тільки томографічне обстеження з отриманням КТ щелепи - комп'ютерної томограми - тривимірного зображення зубних коренів і навколозубних тканин.

В кожній клініці Люмі-Дент встановлені новітні цифрові комп'ютерні томографи Vatech (Південна Корея), що дозволяють робити томографію з мінімальною дозою опромінення.

Фото. Рентгенологічне обстеження на комп'ютерному томографі в Люмі-Дент.

Ендодонтія зубів фото Люмі-Дент

Анестезія та асептика

Анестезія – ще один дуже важливий момент, без якого ендодонтичне лікування зубів сьогодні неможливо. Оскільки фахівець працює з глибокими тканинами, безпосередньо пов'язаними з нервами, без якісного знеболювання він не обійдеться.

В Люмі-Дент для комфорту пацієнтів стоматологи ендодонтії застосовують новітню технологію інтелектуальної анестезії за допомогою комп'ютеризованої системи STA (див. фото).

Ендодонтія зуба фото Люмі-Дент

Вона дозволяє виключити навіть дрібні неприємні відчуття при введенні анестетика, і при цьому знеболює тільки ділянку обробки – язик, щоки, губи не німіють. Антисептичні заходи - найвідповідальніше завдання ендодонта: будь-які фактори, які можуть в майбутньому призвести до інфікування закритих пломбою, вкладкою або коронкою тканин, повинні бути нівельовані.

В мережі стоматологічних клінік Люмі-Дент в Києві також широко практикується ендодонтичне лікування зубів під загальним наркозом (медикаментозний сон). Ви спокійно засинаєте, а коли прокидаєтеся - все вже позаду. Наші клініки мають ліцензію на проведення лікування уві сні, у нас постійно працюють 3 професійних анестезіолога.

Фото. Лікування під загальною седацією в Люмі-Дент.

Стоматолог ендодонт Київ фото Люмі-Дент

 

Як зрозуміти, що вам потрібен стоматолог ендодонт

 • Переліковування каналів після втручання не самого кваліфікованого фахівця;
 • усунення запалень всередині зуба;
 • програма відновлення після хронічного періодонтиту, –

- все це ендодонтичне лікування зубів. За ним звертаються при гострих зубних болях, болючих відчуттях при жуванні, рухливості зубного ряду, інших ознаках дискомфорту.

Фото. Лікар стоматолог зі своїм пацієнтом в нашій клініці.

Лікар ендодонт фото Люмі-Дент

Звертайтеся в мережу стоматологічних клінік Люмі-Дент з будь-якими скаргами і без них (для профілактики), і наші адміністратори точно визначать, до якого саме лікаря вам потрібно потрапити.

Якість роботи стоматології ЛюміДент залишається високим завжди, обстановка тішить привітністю, а якість застосовуваних технологій гарантує довготривалий результат.

Відео відгуки наших пацієнтів про послуги ендодонтії доступні в розділі "Відгуки стоматології".

Фото до і після ендодонтичної терапії каналів можна побачити в розділі "Наші роботи".

Запишіться на безкоштовну консультацію!

Прийом проводять
Дата публікації: 17.02.2020
Дата редагування: 13.05.2024
Відгуки про нас
Дивитися більше
Повернутися до списку статей
1 голосів, оцінка: 5 з 5
Поки не піднялися ціни - запишіться на безкоштовну консультацію! Поки не піднялися ціни - запишіться на безкоштовну консультацію!
Це обов'язкове поле

Записатися на безкоштовну онлайн консультацію