Чи шкідливо ставити вініри на зуби?
Чи варто ставити вініри?

Дата публікації: 20.03.2020
Дата останнього редагування: 05.01.2021
Інформація, надана в статті, не може бути використана для постановки діагнозу, призначення лікування і не заміняє консультацію лікаря.
Зміст:
  • Чи шкідливі вініри?
  • Плюси і мінуси (користь і шкода) вінірів на зуби
  • Тільки користь
  • Чим шкідливі вініри?
  • Аргументи проти вінірів та їх справедливість
  • Чи боляче встановлювати вініри?
  • Чи відпадають вініри?
  • І все ж таки користь чи шкода зубам: чи варто ставити вініри?

 

З відкриттів, які зробила естетична і ортопедична стоматологія за останні десятиліття, вініри - це, мабуть, найяскравіша «знахідка».

Їх установка дозволила відмовитися від коронок там, де це можливо, зберегти здорові тканини і створити ефект під назвою «голлівудська посмішка».

Звичайно, будучи новою, технологією виготовлення і установки тонкої накладки все ще викликає багато запитань і навіть сумнівів (боляче, шкідливо, псують зуби).

Фото. Стоматологи клініки Люмі-Дент в процесі роботи

Вініри фото ЛюміДент

Одні продовжують стверджувати, що вініри це шкідливо, інші переживають за дорогу заміну накладок, треті вважають, що установка мікропротезів - рішення не для всіх.

Нечесно було б говорити, що кожен, хто сумнівається, по-своєму правий. Те, що установка тонкої пластинки проводиться при наявності показань, - правда.

Але шкода, в котрій можуть бути винні протези, або їх часта заміна - міфи, породжені не тільки пацієнтами, але і не завжди кваліфікованими лікарями.

Чи шкідливі вініри?

У мережі стоматологічних клінік Люмі-Дент установка ультратонкої накладки проводиться тільки професіоналами. Наші лікарі знають, чи шкодять вініри зубам, коли їх варто застосовувати, і боляче їх ставити.

Розуміючи суть процедури, ми завжди раді розвіяти сумніви, якщо пацієнт перебуває в їхньому полоні, і заспокоїти недовірливих людей.

Нагадаємо, вініри - це тонкі накладки, які кріпляться з фронтальної частини на емаль, попередньо підготовлену для протезування.

За матеріалом розрізняють їх керамічні, цирконієві і композитні види, при використанні останніх обточування зубів може і не знадобитися, але термін їх служби набагато менше, як нижче і естетичний ефект.

Чи шкідливі вініри зубам, якщо їх установка здійснюється професіоналами нашої стоматології в Києві?

Відповідь однозначно негативний: шкода від тонкої пластинки повністю відсутня - вона біосумісна, досить міцна і довговічна, ставити її не боляче.

Фото. Результат установки вінірів ортопедом Яковишеним В.М.

Знімні вініри фото ЛюміДент

Плюси і мінуси (користь і шкода) вінірів на зуби

Шкоди протези-накладки не завдають, зате несуть чималу користь:

  • пластинка абсолютно невидима - матеріал має практично таку ж світлопроникність, що і зубна емаль, забарвлюється точно в її колір (виготовлення у власних лабораторіях Люмі-Дент);
  • протези довговічні - при правильному догляді прослужать від 10-12 років (композитні варіанти - до 5 років), а шкода зубам під ними виключена завдяки якісній установці;
  • кераміка гіпоалергенна, вона не змінює смаків в роті і не відторгається слизовими;
  • шкоди зубам можуть заподіяти металеві коронки, які заглиблюються під ясна, накладки ж ставляться без травм м'яких тканин, а значить, їх шкода відсутня повністю;
  • обточування зубів потрібне мінімально (а іноді і не потрібно зовсім, тільки шліфування).

Фото. До та після роботи стоматолога Дацюка П. П.

Вініри на зуби фото ЛюміДент

Тільки користь

Матеріал, з якого роблять пластинки, відмінно піддається обробці і приймає будь-які форми. Установка накладок - це не боляче, не страшно і абсолютно безпечно.

Пластинка повністю повторює форму емалі - її край роблять рифленим (так звана фестончатність), в точній відповідності рідним зубам.

Небезпечний зубний наліт, який як раз може завдати істотної шкоди здоров'ю ротової порожнини, на керамічній накладці не скупчується, що теж плюс.

Це не означає, що зуби не треба чистити - дуже навіть треба, але ризик розвитку карієсу і накопичення відкладень, які несуть головну шкоду, при використанні пластинок-накладок знижується.

Крім того, кераміка не забарвлюється (чай, кава, вино і соки можна пити сміливо, їх шкода красі усмішки зведена до мінімуму, якщо вся фронтальна зона закрита накладками).

Чим шкідливі вініри?

Звичайно, чистої досконалості в світі немає, і свої мінуси вініри мають: зубам потрібне обточування або глибоке шліфування, щоб установка була якісною, термін служби у мікропротезів іноді може бути обмежений.

Досвідчений лікар ортопедичної стоматології обов'язково розповість, якої дієти слід дотримуватися, щоб виключити шкоду зубам, закритих вінірами, в результаті дії зовнішніх чинників.

Володарям голлівудської усмішки доведеться зменшити кількість уживаних надмірно твердих продуктів, відмовитися від частого лузання насіння, горішків.

При цьому зовсім виключати улюблені закуски і продукти з раціону не потрібно. Шкода виняткового «м'якого харчування» набагато вище, просто все потрібно в міру.

Аргументи проти вінірів та їх справедливість

Питання про те, чи псують вініри зуби, - найпопулярніше в будь-якій сучасній стоматології.

Щоб детально на нього відповісти, варто розібрати, як проводиться установка протеза, і що відбувається з емаллю під ним.

Фото. Результат роботи стоматолога ортопеда Яковишена В.М.

Керамічні вініри фото ЛюміДент

Так, накладки сьогодні ставлять на зубну емаль, сточуючи її по мінімуму. Емаль - це самий твердий матеріал в людському тілі, вона служить захистом дентину і бере участь у жувальних функціях.

Вініри з емалевим шаром зчіплюються дуже міцно - місця для повітря, нальоту, інших факторів, здатних заподіяти зубам шкоди, не залишається.

Але це правило працює тільки за однієї умови: установка конструкцій виконана правильно, професійно, після якісної обробки.

В такому випадку відповіді на питання, чим небезпечні вініри і якої шкоди вони можуть завдати зубам, просто не буде.

Протезування абсолютно безпечне, емаль під накладками залишається цілою, дентин захищають її шар і керамічна накладка.

Чи боляче встановлювати вініри?

Друге за популярністю питання стосується того, чи боляче проводити протезування. Якщо відповідати на нього коротко, то ні, ставити вініри не боляче. У пацієнта є два варіанти на вибір:

  • під анестезією (актуально, якщо людина недовірлива, закривати накладками планується всю зону усмішки або зубам потрібне більш-менш серйозне обточування - без знеболення її виконувати боляче або як мінімум неприємно);
  • без знеболювання (проводиться, коли використовуються композит, пластинки нарощуються на емаль зовсім без обточування, після шліфування).

Фото. Застосування комп'ютерної анестезії STA

Вініри знімні фото ЛюміДент

Лікарі клінік мережі Люмі-Дент застосовують новітні технології "розумної" комп'ютерної анестезії.

В цьому випадку шкода зубам, м'яким тканинам, слизовим виключена на 100%: реставрація починається з дотику голки до ясен, а інтелектуальна програма сама направляє анестетик в потрібне місце.

Боляче не буде, оніміє область обробки, губа і язик будуть частково відчуватися.

Чи відпадають вініри?

Чи відпадають вініри, і чи треба їх періодично переклеювати, змінювати, шліфувати, полірувати? На жаль, реставрація з подальшим відпадінням накладок можлива, стоматологія знає такі випадки.

Але шкоду в подібних інцидентах завдають не сама технологія, а той, хто її використовує. Щоб робити вініри, потрібна дуже якісна підготовка, наші стоматологи постійно підвищують кваліфікацію при роботі з такими матеріалами.

Якщо установка проводиться в стоматологічних клініках Люмі-Дент, то вініри НЕ відпадають, і шкоди зубам не завдають.

Фото. Результат установки вінірів ортопедом Яковишеним В. М.

Установка вінірів фото ЛюміДент

А ось чистити їх треба регулярно, бажано із застосуванням професійних матеріалів. Міняти накладки потрібно рідко, та й то за показаннями, не частіше ніж один раз на 15-20 років (залежить від якості догляду).

Відбілити вініри, виключивши шкоду їм, неможливо, але провести якісну чистку і можна, і потрібно. Для цього рекомендуємо проходити повну санацію порожнини рота у нас хоча б двічі на рік.

І все ж таки користь чи шкода зубам: чи варто ставити вініри?

В кожному разі шкода і користь вибору безпосередньо залежить від показань і протипоказань. Установка керамічних накладок показана:

  • при змінах кольору емалі (шкода фарбувальних напоїв);
  • наявності щілин (треми, діастеми, інші подібні проблеми);
  • незначному дефекті прикусу (значний дефект вініри не виправлять);
  • зубної скупченості (зубам, які вирівняти не можна, протези допоможуть розподілити навантаження);
  • подряпинах та зколах емалі.

Фото. Пацієнтка зі стоматологом ортопедом Дністранським В. І.

Вініри керамічні фото ЛюміДент

При патологічній стертості зубів потрібна комплексна допомога - потрібно знайти і усунути фактори, які завдають шкоду, і тільки потім «нарощувати» стерті тканини вінірами.

У будь-якому випадку робити вініри тільки в гонитві за модним трендом можна, тут потрібне професійне планування усмішки під контролем лікаря.

Підсумовуючи вищесказане, нескладно констатувати, що рішення, чи варто робити вініри, повинен приймати не тільки сам пацієнт (і не тільки при бажанні красиво посміхатися), а спільно з професійним лікарем.

 

Відгуки про нас

1 голосів, оцінка: 5 з 5

×
Поки не піднялися ціни - запишіться на безкоштовну консультацію!
Поки не піднялися ціни - запишіться на безкоштовну консультацію!
Ваш телефон *
Сподобалася сторінка? - Розкажи друзям!
Поделиться pinterest