Люмініри та вініри - у чому різниця та відмінності?

Дата публікації: 15.10.2019
Дата останнього редагування: 05.03.2021
Наші послуги
Огляд, консультація безкоштовно
Ультратонкий керамічний вінір (без підпилювання емалі)
Акція! – Тільки до 31 травня!
8212 грн
Керамічний вінір
Акція! – Тільки до 31 травня!
4241 грн
Комплексна гігієнічна чистка зубів (за 2 щелепи)
Акція! – Тільки до 31 травня!
900 грн
Реставрація зуба от 770 до 2490 грн
Коронка з діоксиду цирконію CAD-CAM технологія "Бюджет" 3532 грн
Комп'ютерна анестезія STA 350 грн
Інформація, надана в статті, не може бути використана для постановки діагнозу, призначення лікування і не заміняє консультацію лікаря.
Зміст:
 • Вініри або люмініри - що вибрати?
 • Що краще - люмініри або вініри? Які краще вибрати?
 • Що це таке і навіщо потрібні вініри і люмініри?
 • Люмініри і вініри - основні відмінності:
 • Естетичні якості
 • Відмінності в установці
 • Процес встановлення
 • Підготовчий етап
 • Другий етап - корекція
 • Етап третій - установка
 • Протипоказання і показання до застосування
 • Догляд і довговічність
 • Відмінність в місці виготовлення
 • Інші відмінності
 • Чому нам варто довіряти?

Вініри або люмініри - що вибрати?


У цій статті порівняємо 2 види естетичних накладок на зуби - вініри і люмініри.

Розберемося - що краще і що вибрати собі для встановлення - люмініри або вініри.

На ці запитання відповідає лікар стоматолог ортопед мережі клінік Люми-Дент - Дацюк Павло Петрович.

 

Мати гарну посмішку сьогодні дуже просто завдяки вінірам, які дозволяють не просто виправити дефекти, але і за короткий період отримати сяючий зовнішній вигляд зубного ряду.

Естетична стоматологія не стоїть на місці і пропонує люмініри - найпрестижніший та дорогий різновид вінірів, який подарує голлівудську посмішку.

Що краще - люмініри або вініри? Які краще вибрати?


Для вибору - які краще вибрати - важливо знати всі плюси і мінуси, а також відмінності та різницю між винирами і люмінірами. Наша стаття допоможе Вам зробити цей вибір.

вініри на зуби фото Люмі-Дент

Що це таке і навіщо потрібні вініри і люмініри?


Навіть якщо природа постаралася, і у Вас гарні здорові зуби, то через деякий час можна зіткнутися з такими ускладненнями, як:

 • неправильний прикус;
 • ураження карієсом;
 • виникнення міжзубних проміжків;
 • потемніння кольору;
 • руйнування зубів, а також їх повна втрата.

Для того, щоб забути про ці та багато інших проблем, стоматологи рекомендують вініри і люмініри. Вони не тільки роблять посмішку красивою, але і зберігають Ваші зуби.

Якщо перекладати з англійської, то слово "Veneer" означає "захисний шар". Вініри - це тонкі мікропротези у вигляді накладок товщиною не більше 0,6 мм. На відміну від інших рановідностей протезування, вініри встановлюють виключно на різці або ікла спереду, надаючи їм привабливу форму і природний колір.

В результаті посмішку з керамічними винирами важко відрізнити від своїх власних зубів - вона сяє і приносить задоволення Вам і оточуючим протягом довгих років. Як матеріал виготовлення використовують композити, кераміку і цирконій.

Однією з різновидів вінірів є люмініри - надзвичайно тонкі (до 0,3 мм) пластинки, які ставляться без препарування. Виготовлення люмінірів відбувається в єдиній унікальній лабораторії, яка знаходиться в США.

Ця запатентована конструкція належить компанії Cerinate, яка завоювала світ і користується великим попитом серед українців. Щоб розібратися - а в чому різниця, подивимося на відмінності люмінірів і вінірів з усіх боків.

Фото. Порівняння Люмінірів з розміром контактних лінз.

 Люминиры или виниры что лучше фото ЛюмиДент Киев

Люмініри і вініри - основні відмінності:

 • Різниця в товщині: голлівудські люмініри дуже тонкі - всього лише 0,2 мм, а звичайні вініри відрізняються товщиною до 0,6 мм;
 • Різниця в технології виготовлення: люмініри робляться тільки в США із застосуванням особливої ​​технології, що дозволяє отримати ідеальні протези, які виглядають за формою і кольором як свої власні;
 • При виготовленні Люмінірів не треба спилювати зубні тканини - максимально комфортна і щадна технологія;
 • Люмініри можна знімати, але важливо, щоб лікар мав достатній досвід. У професійних стоматологічних клініках Люми-Дент процедури виконує досвідчений стоматолог, який пройшов сертифікацію в лабораторії Cerinate, яка знаходиться в США.


Естетичні якості


Назва Люмініри походить від латинського "lumen" - світло. Посмішка з ними виглядає природно і сяє, як у голлівудської зірки.
Сучасні вініри зі склокераміки або порцеляни не поступаються в цьому плані, вони теж подарують своєму власникові естетичну усмішку.

Якщо дуже постаратися та підібрати колір, який буде максимально близьким до рідної емалі, то посмішка може стати абсолютно природною. Можна підібрати колір вінірів на шість тонів світліше. В такому випадку Ви всіх вб'єте сліпучою білизною.

Фото. Результат застосування вінірів пацієнту клініки Люми-Дент.

Люминиры виниры фото Киев Автор: Дацюк Павел


Відмінності в установці


Найчастіше люмініри або вініри встановлюють на передні зуби, такі як ікла та різці. Часто також їх використовують на премоляри, оскільки при усмішці і їх видно.

Що стосується корінних зубів, то для них немає необхідності в таких накладках. Ми в такому випадку застосовуємо другі різновиди протезування - коронки або вкладки.

Якщо у клієнтів спостерігається ураження зубних тканин карієсом, ми будемо рекомендувати прибрати його. Це пов'язано з ризиком руйнування зубної тканини, яка знаходиться під вініром. В результаті відтінок поступово потемніє і стане тьмяним, що буде виглядати неестетично.

У мережі клінік Люмі-Дент можна вже на першому прийомі отримати цифрову модель 3D-накладки, яку планується отримати після виконання необхідних процедур.

Ця модель наноситься на готове зображення самої посмішки - так буде видно повна картина в майбутньому. Дана послуга абсолютно безкоштовна.

Процес встановлення


Процедура підготовки виниров непроста, вона відбувається за кілька послідовних кроків.

Підготовчий етап


З клієнтом обговорюються всі важливі моменти і особливості установки, після чого за допомогою шкали кольорів визначається потрібний відтінок і фотографується поверхня зубного ряду.

Далі відбувається препарування: обточування та вирівнювання поверхні. Однак можлива установка без препарування - це залежить від виду накладок - вініри або люмініри. Після цих процедур створюється модель і здійснюються всі необхідні заміри.

Вся інформація передається в нашу лабораторію, де з якісних керамічних блоків відбувається виточення вінірів за індивідуальними розмірами для пацієнта. Наявність власної лабораторії дозволяє не тільки прискорити процес виготовлення, але також зменшує собівартість виготовлення і знижує підсумкову ціну.

На 3-D принтері друкують тимчасові накладки, які встановлюють відразу при першому візиті на вже підготовлені зуби. Після всіх дій пацієнт тестує тимчасові вініри в своєму звичном житті.

Другий етап - корекція


Після кількох днів тестів, якщо є дискомфорт, неприємні відчуття або незручність, відбувається корекція цифрової моделі, і конструкція вдосконалюється з урахуванням зауважень.

Безумовно, це може бути не один візит - все залежить від конкретної ситуації. Після того, як приходять до оптимальної конструкції, готові вініри можна виточити на спеціальному верстаті (Фрезер), щоб отримати ідеальні форми.

Етап третій - установка


На останньому етапі тимчасові пластини знімають і приміряють вже постійні вініри. Стоматолог сам перевіряє розміри, а також форму, щільність, колір і зручність посадки.

Якщо пацієнту комфортно, то пластини фіксуються вже на постійній основі. Витрачений час на уточнення розмірів і конфігурації - компенсується природною і сяючою посмішкою.

Процедура установки Люмінірів така ж, але не потрібно витрачати час на підготовку і препарування, так як вони надзвичайно тонкі.

Фото. Пацієнт клініки після установки вінірів.

 Люминиры виниры выбор фото Киев Автор: Дацюк Павел

Протипоказання і показання до застосування


Вініри або люмініри встановлюють, якщо:

 • Спостерігається потемніння деяких ділянок в результаті впливу зовнішніх факторів, таких як травми, антибіотики, барвники.
 • Неправильні форма або розмір зубів.
 • Великі міжзубні проміжки.
 • Потемнілі пломби, які привертають до себе увагу.
 • Неправильне розміщення зубів.
 • Поверхня неоднорідна (тріщини, шорсткість і т.д.).
 • Бажання клієнта отримати природну посмішку.
 • Є необхідність вкоротити або подовжити зуби.
 • Коронки спереду.
 • Нерівне сточування, а також відколи.
 • Недорозвинення зубних тканин - гіпоплазія, гіперплазія, флюороз.
 • Десневая посмішка.

Фото. Результат роботи наших лікарів.

Виниры или люминиры на зубы Люми-Дент Киев 

Є також ряд протипоказань, коли ми не рекомендуємо ставити ні вініри, ні люмініри:

 • Патологічна стертість зубів;
 • Велике порушення прикусу зубів;
 • Пародонтит;
 • Бруксизм.

Однак після корекції цих станів - далі можна повернутися до питання отримання ідеальної посмішки.

Догляд і довговічність


Нещодавно у Люмінірів одним з їхніх головних переваг був термін служби, який, як стверджують виробники, які не менше двадцяти років. Однак стоматологія не стоїть на місці, і сьогодні все змінилося.

Цирконієві вініри з порцеляновим покриттям, зроблені із застосуванням найсучасніших технологій, здатні служити значно довше.

Дивно, що весь цей час у накладок повністю зберігає формат структури, не губиться колір і форма.

Особливих заборон на прийом тих чи інших харчових продуктів немає. Найголовніше, щоб Ваша посмішка сяяла - необхідно здійснювати догляд за своєю ротовою порожниною, і не рідше, ніж раз на рік - приходити на прийом до лікаря.

Слід берегти люмініри і вініри від твердих продуктів, наприклад горіхів. Іноді пацієнти в роздумах, а що краще - вініри або люмініри?

Якщо при цьому є бажання встановити їх надовго і якісно, ​​тоді звертайтеся в наші клініки. Стоматологи Люмі-Дент завжди підкажуть, що краще у Вашій конкретній ситуації.

Відмінність в місці виготовлення


Перевага і одночасно недолік Люмінірів - це їх виготовлення в єдиній в своєму роді лабораторії США.
З одного боку - це добре, тому що виробник заслужив довіру і застосовує найсучасніші технології.

Але це коштує певних витрат і забирає час. Уявіть, що потрібна корекція, і Ваш зліпок доведеться вдруге відправляти в довгу подорож, щоб підкоригувати. Це займе багато часу і процедура обійдеться ще дорожче.

За виготовлення же виниров - в наших клініках застосовується високоточне обладнання, яке дозволяє зробити швидко попередню корекцію. Що стосується вінірів, то вони можуть бути виготовлені дуже швидко і прийнятно з фінансів.

 

Інші відмінності


Якщо голлівудські пластини встановлюються без препарування, то виглядають трохи крупніше природних зубів. Однак багато пацієнтів не звертають на це увагу.

 

До плюсів Люмінірів можна віднести:

 • Установку без препарування.
 • Швидкість установки - два-три візити, але за часом довше, ніж прості вініри.
 • Ставляться без анестезії.
 • Біосумісність і нешкідливість.
 • Можливість зняти, коли Вам зручно.
 • Довгий термін служби.
 • Максимальна відповідність природним зубам.
 • Комфортність і швидке звикання.
 • Немає необхідності ставити тимчасові пластини.
 • Не змінюється колір довгий час.
 • При фіксації відбувається фторування.

Що стосується вінірів, то їх явну відмінність від Люмінірів - це витрати. Класичні вініри значно дешевше, але при цьому вони товщі. Їх не можна знімати в будь-який час, і зуби вимагають певного обточування зовні. У будь-якому випадку, що краще - вініри або люмініри, вирішувати тільки Вам.

Фото. Наша щаслива пацієнтка в ортопедом Глушко А.С.

 Виниры на зубы люминиры что выбрать фото Люми-Дент

Чому нам варто довіряти?

 • У нас короткі терміни протезування завдяки власній лабораторії, яка контролює якість роботи, а також здійснює переробку, якщо це гарантійний випадок.
 • При виготовленні вінірів - спочатку Вам ставляться тимчасові копії накладок. Вони повністю повторюють майбутній оригінал і дозволять Вам звикнути до них заздалегідь. Це дозволить підкоригувати всі нюанси, які турбують. Такі тимчасові пластини виготовляються в нашій лабораторії з якісних матеріалів і дозволяють захистити поверхню зубних тканин від зовнішніх подразників або перепадів температури.
 • Операційний мікроскоп дозволяє підвищити якість роботи.
 • Ми застосовуємо унікальну і абсолютно безболісну анестезію, яка називається STA. Вона вводиться без шприца.
 • Завдяки застосуванню цифрового фрезеруючого верстата Imes-Icore 350i - можемо виточити накладки максимально швидко і точно.
  Сучасне обладнання встановлено в кожній з клінік Люми-Дент.
 • Ми пропонуємо індивідуальний план лікування кожного пацієнта. Всі Ваші побажання втілять в життя 10 досвідчених стоматологів ортопедів.
 • У нас на сайті можна подивитися роботи лікарів.
 • Також на сайті можна переглянути багато відео відгуків стоматології Києва Люми-Дент. Якість і рівень сервісу - для нас не порожні слова.
 • Головне - ми пропонуємо український різновид ультратонких виниров, які виготовляємо в власній цифровій лабораторії, називаються вони ультраніри. Ці конструкції поєднують в собі невисокі витрати, в порівнянні з американськими голлівудськими пластинками, і мінімальну товщину, в порівнянні з класичними керамічними винирами, що робить їх оптимальним вибором серед всіх видів накладок на зуби. Про всі властивості ультранірів читайте на сторінці за посиланням вище.

Якщо у Вас ще залишився актуальним питання, в чому різниця та що краще - люмініри або вініри, і які краще вибрати - тоді ми Вас чекаємо на консультацію в будь-який стоматологічній клініці Люмі-Дент в Києві - вона у нас безкоштовна.

Важливо! Наша стоматологія пропонує 2 роки гарантії на всі послуги, всі інші клініки - 1 рік. З нами надійніше!

 

Обирайте кращих у своїй справі!

Запишіться на безкоштовну консультацію!

 

Відгуки про нас

1 голосів, оцінка: 5 з 5

Навігація
×
Поки не піднялися ціни - запишіться на безкоштовну консультацію!
Поки не піднялися ціни - запишіться на безкоштовну консультацію!
Ваш телефон *
Записатися на онлайн консультацію
Сподобалася сторінка? - Розкажи друзям!
Поделиться pinterest