З чого зроблені вініри?

Дата публікації: 13.11.2019
Дата останнього редагування: 06.01.2021
Наші послуги
Огляд, консультація безкоштовно
Керамічний вінір
Акція! – Тільки до 28 лютого!
4148 грн
Лікування зубів уві сні дорослому (1 година) 3200 грн
Седація закисом азоту (30 хвилин) 1350 грн
Ультратонкий керамічний вінір (без підпилювання емалі)
Акція! – Тільки до 28 лютого!
8212 грн
Комплексна професійна чистка зубів (за 2 щелепи)
Акція! – Тільки до 28 лютого!
900 грн
КТ зубів от 370 до 720 грн
Комп'ютерна анестезія STA 350 грн
Інформація, надана в статті, не може бути використана для постановки діагнозу, призначення лікування і не заміняє консультацію лікаря.
Зміст:
 • З чого зроблені вініри?
 • З чого зроблені вініри - технологія виготовлення з кераміки вручну
 • З чого роблять вініри - технологія виготовлення з кераміки за цифровою технологією
 • З чого виготовляють вініри - виготовлення на рефракторі
 • З чого зроблені вініри - технологія виготовлення з композиту
 • Методи (технології) виготовлення вінірів
 • Етапи виготовлення вінірів в клініці

 

Вініри - це керамічне покриття, яке накладається на передню поверхню зубів, роблячи їх більш міцними, яскравими та рівними.

Використовуючи новітні технології в дизайні усмішок і матеріали найвищої якості, а також обладнання власної цифрової стоматологічної лабораторії Люмі-Дент в Києві, ми можемо домогтися усмішки, про яку Ви завжди мріяли.

Фото до і після. Красива усмішка з вінірами пацієнта нашої клініки

з чого зроблені вініри фото київ ЛюміДент

З чого зроблені вініри?

На ринку доступний цілий ряд матеріалів для вирішення естетичних і функціональних проблем за допомогою вінірів, але частіше за все вініри зроблені з кераміки і полімерного композиту.

Кожен з матеріалів має свій унікальний склад, оптичні характеристики і процес виготовлення. Результат лікування і тривалість використання будуть відрізнятися в залежності від матеріалу, з якого роблять вініри.

З чого зроблені вініри - технологія виготовлення з кераміки вручну

Найпопулярніша технологія виготовлення вінірів протягом останніх двох десятків років, проте зараз поступається за якістю новій цифровій методиці.

Вініри робляться шляхом нашарування порошку на основі рідких матеріалів і діоксиду кремнію, званого кварцом, який містить різні кількості оксиду алюмінію, що впливає на оптичні властивості медичної кераміки.

Такі вініри мають хорошу естетику, демонструють високу прозорість, мають непогану міцність.

Фото. Красива усмішка з вінірами пацієнтці клініки Люмі-Дент

виготовлення вінірів фото київ ЛюміДент

Механічні властивості вінірів досить низькі, міцність на вигин зазвичай становить від 60 до 70 МПа, пояснюється це особливою ​​природою матриці і відсутністю матеріалу серцевини, тому такі накладки набагато більше схильні до руйнування.

Запити пацієнтів на менш інвазивні методи лікування і високий рівень естетики вплинули на поліпшення фізичних показників фарфорових вінірів.

При використанні цього матеріалу, можна домогтися товщини вініра менше 0,5 мм з підготовкою або без підготовки в емалі.

Виготовляються вініри за допомогою ліплення з порошку / рідини, естетична цінність, яку демонструє в цих реставраціях, - результат, який залежить від здатності кераміста вбудовувати глибину анатомії, кольору, прозорості в реставрацію.

Недоліком цієї технології виготовлення вінірів є велика залежність результату від ручної роботи техніка.

Також неможливо точно відтворити вручну всі бажання і переваги клієнта по формі накладок. Така технологія виготовлення вінірів вважається вже застарілою.

З чого роблять вініри - технологія виготовлення з кераміки за цифровою технологією

Ідеально підходять для використання в якості зубних реставраційних матеріалів, оскільки їх механічні та фізичні властивості, включаючи підвищену стійкість до руйнування, потужну термічну обробку, стійкість до ерозії, досить високі.

Такі вініри можуть бути непрозорими або напівпрозорими, в залежності від хімічного складу і відсотка кристалічності.

Фото. Усмішка пацієнта після встановлення вінірів

вініри виготовлення фото київ ЛюміДент

Підвищена міцність кераміки (дисилікат) досягається за рахунок додавання відповідних наповнювачів безпосередньо при виготовленні готових керамічних блоків на виробництві, які рівномірно розподіляються, до них відносяться:

 • алюміній;
 • магній;
 • діоксид цирконію;
 • лейцит і дисилікат літію.

Фото. Встановлені вініри з дисилікатом літію пацієнтові нашої клініки

виготовлення Люмініри фото київ ЛюміДент

Частинки наповнювача додаються в базову композицію для поліпшення механічних властивостей і оптичних ефектів, таких як опалесценція, колір, непрозорість.

Мікроструктура матеріалу подібна медичного фарфору, але пресована кераміка менш пориста, добре контрольована, більш однорідна, при цьому товщина вініра варіюється від 0,3 до 0,8 мм.

Основною перевагою вінірів, що робляться з кераміки за новою цифровою технологією, крім підвищеної міцності і відмінної естетики, відноситься ще можливість дуже точного відтворення бажаної клієнтом усмішки, так як цифрова технологія дозволяє на 100% точно відтворити бажану форму і розмір зовнішніх керамічних накладок.

З чого виготовляють вініри - виготовлення на рефракторі

Ультратонкі порцелянові вініри, які можна приклеювати безпосередньо до поверхні зуба, не вдаючись до його первинної підготовки, тобто не потрібне свердління, анестезія не знадобиться.

Люмініри - це найвідоміший бренд, який випускає тонкі накладки, який перетворився в техніку виготовлення вінірів на рефракторі.

Фото. Усмішка пацієнта після встановлення вінірів

методи виготовлення вінірів фото київ ЛюміДент

Товщина виниров рідко перевищує 0,3 мм, але не варто думати, що вони тендітні, цей продукт виключно міцний.

Той факт, що жодна зубна структура не відділяється, робить цю техніку однієї з найконсервативніших стоматологічних процедур, її можна назвати щадною (зуби не пошкоджуються, в теорії процедура оборотна) естетичною стоматологією.

З чого зроблені вініри - технологія виготовлення з композиту

Значний прогрес в здатності до склеювання як емалі, так і дентину, досягнутий завдяки впровадженню багатоетапних адгезивних систем, поряд з розробкою високопродуктивної, більш універсально застосовуючої гібридної композитної смоли з малими частинками, привів до консервативних методів відновного лікування для усунення неестетичного зовнішнього вигляду зубів.

Композити можуть використовуватися для маскування знебарвлення зубних тканин, корекції неестетичних форм, положень зубів, процес установки швидкий, щадний.

Основні недоліки виниров, що зроблені з композиту - обмежений термін служби, знос, незначні відколи, зміна кольору, через 1-2 роки, що знижує естетичний результат.

Тому вініри, що зроблені з композиту, можна розглядати для встановлення, якщо клієнт хоче за 1 відвідування домогтися гарної естетики, або дефекти і вади передніх зубів дуже незначні, що робить недоцільним їх обробку для встановлення довговічних керамічних накладок.

Методи (технології) виготовлення вінірів

Те, наскільки реалістично може або буде виглядати результат, частково залежить від способу виготовлення пластин. Є три методи виготовлення, використовувані стоматологами, кожен з яких має свої особливості:

 1. Звичайна (непресована) кераміка - метод, при якому різні типи керамічної маси, що мають свої унікальні характеристики, наносяться вручну шар за шаром на підставу з платинової фольги, одягненою на гіпсовий зліпок зуба пацієнта. При гарній обробці зовнішній вигляд і особливості, які можливі при такому типі вінірів, важко перевершити.
 2. Термопресована кераміка - медичний фарфор розплавляється, а потім пресується в форму. Головний недолік техніки - можливість використовувати тільки один колір. І це проблема, тому що відтінок, ступінь прозорості різних ділянок зуба зазвичай розрізняються.
 3. Є два способи, які допомагають зробити керамічні вініри більш реалістичними: нанесення фарбувальної суміші, яка потім поетапно сплавляється; невеликі ділянки пластини (зазвичай прямо на її вістрі) обрізають, додаючи керамічну масу, відмінну по тону.
 4. Фрезерний (CAD/CAM) метод - найновіший, сучасний, цифровий процес, в якому технологія CAD/СAM використовується для шліфування вініра з єдиного кольорового блоку синтетичного фарфору. З трьох процесів виготовлення це той, з яким найбільш легко і швидко отримати максимально природний довготривалий кінцевий результат.

вініри на зуби фото Люмі-Дент

Етапи виготовлення вінірів в клініці

У більшості випадків процедура встановлення вінірів розбивається на кілька етапів виготовлення, тобто пацієнтові доведеться відвідати стоматолога кілька разів.

 1. Консультація, підбір форми і кольору - лікар буде використовувати керівництво по відтінку, щоб визначити, який відтінок найбільш точно відповідає емалі на кожній стороні зуба. Можливо, що для різних частин пластини необхідно використовувати різні кольори і окремо регулювати ступінь прозорості.
 2. Препарування - емаль на лицьовій стороні зуба знімають приблизно на ту ж товщину, що і майбутня накладка, тому його загальна товщина істотно не змінюється. При маніпуляції стоматолог буде враховувати деякі загальновизнані рекомендації щодо максимальної кількості емалі, яка в ідеалі може бути видалена, намагаючись не виходити за ці межі.
 3. Як тільки підготовча робота буде завершена, фахівець зробить зліпок зуба, і оточуючих його зубів та ясен. Саме ця копія рота буде використана для технології виготовлення вінірів непрямим методом. Цей відбиток потім вирушає в зуботехнічну лабораторію, техніки використовують його для виробництва вініров.
 4. У тих випадках, коли вініри виготовляються в зуботехнічній лабораторії, пацієнту зазвичай доводиться чекати 1 або 2 тижні. Тоді виникає запитання, як же бути з підготовленими зубами, відповідь проста - виготовляються тимчасові вініри, що зроблені з пластмаси.
 5. Примірка. На цьому етапі вінір виготовлений і готовий бути прикріпленим до зуба. Лікар повинен оцінити, як накладка сидить на зубі, для чого фахівець встановлює її на місце, перевіряє, і при необхідності допрацьовує до тих пір, поки не буде задоволений посадкою. При больових відчуттях - роблять місцеву комп'ютерну анестезію. На цьому ж етапі виготовлення роблять доопрацювання форми пластин - це коли край потрібно вкоротити, вирівняти або закруглити, щоб вони виглядали правильно, максимально природно відповідали решті ряду зубів. Обов'язково проводиться і при необхідності коригується оцінка кольору. Оскільки на цьому етапі вінір напівпрозорий, його точний колір можна налаштувати за допомогою відтінку композиту, який використовується для фіксації накладки.
 6. Фіксація вініра - етап досить довгий, складається з декількох кроків: лікар вимиє пробну пасту, очистить, підготує внутрішню поверхню накладки, змиє і відполіруйте поверхню зуба.            Потім протравить зубну поверхню спеціальним гелем протягом 15-20 секунд для того, щоб на мікроскопічному рівні створити дуже шорстку поверхню емалі, оскільки з такою текстурою відбувається краще зчеплення. Цемент, який має раніше обраний колір, поміщається всередину пластини, спеціальним світлом активується каталізатор, що знаходиться в речовині, змушуючи конструкцію затвердіти протягом хвилини.

Фото. Лікар з пацієнткою клініки Люмі-Дент

технологія виготовлення вінірів фото київ ЛюміДент

Все, тепер накладка надійно прикріплена, але там буде трохи зайвого цементу, який стоматолог вичистить, а потім оцінить контури реставрації, обрізаючи і поліруючи їх у міру необхідності.

В якості останнього кроку - йде оцінка прикусу, щоб переконатися, що він не був змінений в результаті встановлення вінірів.

У стоматологічних клініках Люмі-Дент ми просимо пацієнтів відвідати лікаря приблизно через тиждень після маніпуляції, щоб оцінити, як ясна відреагували на присутність нового матеріалу.

І якщо буде потрібно скорегувати форму, то на цьому етапі це ще можна зробити.

Як і будь-яке медичне втручання, встановлення керамічних вінірів проводиться фахівцем після консультації і оцінки стану здоров'я зубів, наявності або відсутності протипоказань.

Важливо! Наша стоматологія пропонує 2 роки гарантії на всі послуги, усі інші клініки - 1 рік. З нами надійніше!

 

Обирайте кращих у своїй справі!

Запишіться на безкоштовну консультацію!

 

 

Відгуки про нас

1 голосів, оцінка: 5 з 5

Навігація
×
Час закінчення знижки:
0
днiв
0
годин
0
хвилин
0
секунд
Поки не піднялися ціни - запишіться на безкоштовну консультацію!
Поки не піднялися ціни - запишіться на безкоштовну консультацію!
Ваш телефон *
Сподобалася сторінка? - Розкажи друзям!
Поделиться pinterest