Види нальоту на язику
Його причини та лікування

Інформація, надана в статті, не може бути використана для постановки діагнозу, призначення лікування і не заміняє консультацію лікаря.
Зміст:
  • Види нальоту на язику: за кольором та іншими особливостями
  • Білий наліт і лікування кандидозу порожнини рота
  • Поява нальоту на язику: порядок дій
  • «Люмі-Дент»: ефективне лікування стоматологічних захворювань з нальотом на язику

Наліт на язику — це сигнал про те, що в організмі є певний збій. Цей збій може бути тимчасовим, а може бути і досить серйозним, що вимагає повноцінної діагностики та складного лікування. Якщо ви виявили у себе на язику наліт, то обов'язково потрібно розібратися, звідки і чому він взявся.

Види нальоту на язику: за кольором та іншими особливостями

Як правило, пацієнти звертаються за допомогою з нальотом різних кольорів. Кожен з них свідчить про певне відхилення.

Фото. Білий язик.

Білий язик фото Люмі-Дент

  • Білий. Якщо це легкий білий наліт, який зчищається щіткою і не з'являється тривалий час, то така ознака розглядається як варіант норми. Він може з'явитися через особливості харчування, несвоєчасні гігієнічні процедури і т. д. Якщо білий наліт на язику має творожистую структуру, це може свідчити про кандидоз (по-простому — молочниця).
  • Жовтий. Такий наліт, якщо ви не їли нічого фарбувального, — це дуже небезпечна ознака. Він може свідчити про серйозні проблеми з печінкою, жовчним міхуром, про гепатит А. Нерідко ця ознака супроводжується тріщинами. У цьому випадку лікування нальоту на язику починається з обов'язкового відвідування терапевта і всебічного обстеження. Але не варто панікувати: іноді легкий жовтий наліт — це ознака зневоднення в жарку погоду. При достатньому вживанні води він проходить протягом доби. Про небезпеку свідчить жовтий наліт на язику, який тримається кілька днів, має яскравий колір, погано зчищається.

Фото. Жовтуватий наліт по центру та на корені язика.

Жовтий язик фото Люмі-Дент

  • Коричневий. Якщо відтінок світлий, це може бути наслідком фарбувального впливу різних речовин: серед них смоли в сигаретах, кава. Коричневий з жовтуватим відтінком часто говорить про те, що щось не в порядку з шлунково-кишковим трактом, а ще з органами дихання. Темно-коричневий наліт — це симптом відхилень в нирках. Ще коричневий наліт на язику може бути ознакою стоматиту (запалення слизової оболонки порожнини рота).

Чорний колір нальоту майже не зустрічається, але якщо він з'явився — це вкрай небезпечний симптом, з яким тут же треба звертатися в лікарню, для термінового загального обстеження.

Білий наліт і лікування кандидозу порожнини рота

Найчастіше молочниця в роті з'являється у дітей і людей похилого віку. Інші групи населення хворіють такою хворобою рідко, але і це теж не виключено. Причиною молочниці можуть стати неправильний догляд, погане харчування з нестачею вітамінів, або ж харчування, в якому переважають швидкі вуглеводи, солодощі. У групі ризику знаходяться люди, які лікуються великою кількістю антибіотиків, мають хвороби крові, схильні до сильних алергій.

Якою б не була причина, лікування кандидозу в роті потрібно довіряти лікарям. Поширені народні методи часто не тільки не допомагають, але і погіршують ситуацію, тільки затягуючи час відвідування стоматолога.

Лікування молочниці в роті включає використання антисептиків, протигрибкових препаратів. Якщо кандидоз вже хронічний, потрібна системна терапія. Разом з випискою ліків лікар стоматолог дає рекомендації і щодо харчування — так, на час лікування слід виключити солодке: печиво, цукерки, газовані напої і подібні продукти.

Наліт на язику лікування Київ Люмі-Дент

Поява нальоту на язику: порядок дій

Якщо ви помітили на язику наліт, для початку проаналізуйте, що ви їли і пили останнім часом. Чи не міг він з'явитися від того, що ви вживали їжу в якій містився барвник. Це стосується не тільки безпосередньо їжі, але і різних вітамінів, таблеток. Облатки деяких вітамінів мають яскравий пігмент, тому від них з'являється додатковий колір.

У випадку з темним нальотом переконайтеся, що ви не полоскали рот чимось агресивним. Так, він може з'являтися від полоскання деякими знезаражуючими засобами, які радять багато майстрів пірсингу.

Якщо ви розумієте, що наліт не тимчасовий, а причину ви не знаєте, потрібно вирушати до лікаря. Коли колір білий, лікування нальоту на язику з більшою ймовірністю варто довірити стоматологу. При наявності жовтого або коричневого нальоту записуйтеся на прийом до загального лікаря терапевта.

«Люмі-Дент»: ефективне лікування стоматологічних захворювань з нальотом на язику

Лікування нальоту на язику фото ЛюміДент

З'ясувавши, чому утворюється наліт на язику, залишається тільки вибрати надійну стоматологічну клініку. «Люмі-Дент» — це найсучасніша і точна діагностика, лікування без болю та найкращими препаратами. Якщо причини нальоту на язику стоматологічні, лікарі допоможуть розібратися в проблемі і швидко підберуть ефективне лікування. 

Відгуки про нас

2 голосів, оцінка: 5 з 5

×
Час закінчення знижки:
0
днiв
0
годин
0
хвилин
0
секунд
Поки не піднялися ціни - запишіться на безкоштовну консультацію!
Поки не піднялися ціни - запишіться на безкоштовну консультацію!
Ваш телефон *
Сподобалася сторінка? - Розкажи друзям!
Поделиться pinterest