8:00 - 21:00
ua
5169

Білий Наліт На Язиці - Чому З'являється, Як Лікувати

Зміст:
 • Наліт на язиці - чому і від чого з'являється
 • Білий язик і неприємний запах з рота
 • Види нальоту на язику за кольором та іншим особливостям
 • Від чого буває білий язик
 • Причини білого нальоту
 • Симптоми білого нальоту
 • Білий наліт на язику у дитини
 • Білий наліт на язику: що робити
 • Як прибрати білий наліт з язика
 • З'явився наліт: як його прибрати, очистити язик
 • «Люмі-Дент»: ефективне лікування нальоту язика

 

Наліт на язиці - чому і від чого з'являється

Наліт на язику (білий, жовтий, коричневий) і запах з рота - говорить про те, що в організмі є якийсь збій.

Цей збій може бути тимчасовим, а може бути і досить серйозна причина нальоту на язику, що вимагає повноцінної діагностики та складного лікування.

Якщо ви виявили у себе або у дитини білий язик, або густий наліт на всій язиковій поверхні або на його корені, то обов'язково потрібно розібратися, від чого і чому він з'явився.

Білий язик і неприємний запах з рота

Найчастіше наліт на язику буває білого або сірого забарвлення. Він утворюється внаслідок скупчення між сосочками язика хвороботворних бактерій, решток їжі та відмерлих клітин. Неприємний запах з рота – один з симптомів, якими супроводжується білий наліт на язику.

Види нальоту на язику за кольором та іншим особливостям

Як правило, дорослі пацієнти і діти звертаються за допомогою з нальотом на поверхні або корені язика різних кольорів.

Буває білий наліт язика, темний, чорний і інших кольорів. Кожен колір нальоту язика говорить про якесь своє відхилення.

Фото. Білий язик.

Білий наліт на язиці фото Люмі-Дент

 • Білий наліт. Якщо це легкий білий наліт язика, який зчищається щіткою і не з'являється тривалий час, то така ознака розглядається як варіант норми. Білий наліт на поверхні язика може з'явитися через особливості харчування, несвоєчасні гігієнічні процедури і т.д. Якщо білий наліт має сирнисту структуру, і разом зі зміною кольору язика також присутня сухість у роті - ці симптоми можуть свідчити про кандидоз (по-простому - молочниці). Часто з нальотом присутній неприємний запах з роту, який представляє собою продукти життєдіяльності розмноження грибків.
 • Жовтий наліт - якщо ви не їли нічого такого, що могло пофарбувати порожнину рота, - це дуже небезпечна ознака. Жовтуваті відкладення на язику можуть свідчити про серйозні проблеми з печінкою, жовчним міхуром, про гепатит А. Нерідко наліт жовтуватого кольору супроводжується тріщинами. У цьому випадку лікування нальоту язика починається з обов'язкового відвідування терапевта і всебічного обстеження, для виявлення його причин. Але не варто панікувати: іноді легка жовтизна відкладень язика і сухість в порожнині рота - це ознака зневоднення в жарку погоду. При достатньому вживанні води такий наліт йде з язику на протязі доби. Про небезпеку свідчать жовтуваті відкладення, які тримаються декілька днів, наліт має яскравий відтінок, погано зчищається.

Фото. Жовтуватий наліт по центру і на корені язика.

Білий наліт на язику фото Люмі-Дент

 • Коричневий наліт на язику. Якщо він має світлий відтінок, це може бути наслідком фарбувального впливу на язик різних речовин: серед них смоли в сигаретах, кава. Коричневий з жовтим відтінком наліт часто говорить про те, що щось не в порядку з шлунково-кишковим трактом, а ще з органами дихання. Темний язик - цей наліт говорить про неполадки в нирках. Ще темно-коричневий колір нальоту може бути ознакою стоматиту (запалення слизової оболонки порожнини рота).
 • Чорний наліт на поверхні язика майже не зустрічається. Але якщо чорний наліт язика з'явився - це вкрай небезпечний симптом. З чорним нальотом язика треба відразу звертатися в найближчу лікарню, для термінового загального обстеження.

Найбільш частим все ж зустрічається білий язик з тріщинками, цей наліт - прояв вельми розповсюдженого захворювання - кандидозу в роті.

Від чого буває білий язик

У будь-якому разі білий наліт на язику свідчить про наявність інфекції та запального процесу в організмі. Він може вказувати на проблеми в органах дихальної системи (бронхи, легені), шлунково-кишкового тракту (гастрит тощо) або сечовивідної системи (нирки, сечовий міхур). Також білий наліт на язику є супутником грибкової інфекції (кандидозу).

Причини білого нальоту

Найчастіше молочниця в роті (грибковий стоматит) з тріщинами на корені язика з'являється у дітей і людей похилого віку.

Група населення середнього віку хворіють грибком порожнини рота рідко, але білий язик у дорослих теж не виключений.

Від чого з'являються грибкові відкладення на язику - причиною білого нальоту і сухості в роті (молочниці) - можуть стати:

 • неправильний догляд;
 • мізерне харчування з нестачею вітамінів і мінералів;
 • харчування, в якому переважають швидкі вуглеводи, солодощі.

У групі ризику появи білого язика у дорослих знаходяться люди:

 • які лікуються великою кількістю антибіотиків;
 • мають захворювання крові;
 • схильні до сильних алергій.

Якою б не була причина, прибрати білий наліт з поверхні язика потрібно довірити лікарям.

Поширені народні методи лікування білих відкладень на язику часто не тільки не допомагають, але і погіршують ситуацію, тільки затягуючи час відвідування стоматолога.

Симптоми білого нальоту

 • невелика набряклість язика;
 • можливі тріщини на його поверхні;
 • відкладення білого кольору;
 • неприємний запах з рота;
 • сухо в роті;
 • відчуття печіння в роті.

Білий наліт на язику у дитини

Поява білого нальоту на язику у дитини говорить про наявність у дитячому організмі інфекційного захворювання, яке часто пов’язане з органами шлунково-кишкового тракту. Плями можуть з’являтися то з одного боку язика, то з іншого, або на його кінчику чи ближче до кореня. За місцем розташування плям на язику можна дізнатися, на який орган звернути увагу.

Білий наліт на язику: що робити

Якщо ви помітили наліт на язику, не треба панікувати, зверніться за консультацією до стоматолога. Нормою вважається, якщо через тонкий білий наліт можна побачити колір язика. Зазвичай такий наліт не потребує лікування, його можна видалити зубною щіткою.

Як прибрати білий наліт з язика

Лікування грибка язика включає використання антисептиків, протигрибкових препаратів. Якщо наліт вже хронічний, треба його лікувати системною терапією.

Разом з випискою ліків лікар стоматолог дає рекомендації і щодо харчування - так, на час лікування нальоту язика слід виключити солодке:

 • печиво,
 • цукерки,
 • газовані напої і подібні продукти.

Важливо! Не намагайтеся самостійно проводити лікування білого язика, так як це може лише запустити захворювання і втратити дорогоцінний час!

Грибковий наліт язика у дорослого або дитини можна вилікувати завдяки системному підходу та лікарського контролю, так як часто захворювання пов'язане в першу чергу зі зниженням загального імунітету організму.

Тільки допомога професійного стоматолога допоможе швидко вилікувати кандидоз у роті, і прибрати наліт з ясен і та білий язик.

Фото. Адміністратори на ресепшені, стоматологія в Києві Люмі-Дент.

Білий наліт на язиці у дорослих причини фото Люмі-Дент

З'явився наліт: як його прибрати, очистити язик

 • Для початку проаналізуйте, що ви їли і пили останнім часом. Чи не міг наліт з'явитися від того, що ви вживали з їжею якийсь барвник, як це часто буває з синім або зеленим кольором язика. Це стосується не тільки безпосередньо їжі, але і різних вітамінів, таблеток. Облатки деяких вітамінів мають яскравий пігмент (синій, зелений, або будь-який інший), тому від них з'являється додатковий колір язика;
 • У випадку з появою темного нальоту - переконайтеся, що ви не полоскали рот чимось агресивним. Так, відкладення на язику темного кольору можуть з'являтися від полоскання деякими знезаражуючими засобами, які радять багато майстрів пірсингу;
 • Якщо ви розумієте, що відкладення не тимчасові, а причину їх появи на язику ви не знаєте, потрібно вирушати до лікаря. Коли колір язика білий, лікування нальоту з більшою ймовірністю варто довірити стоматологу. При наявності чорного, коричневого або іншого кольору відкладень язика - записуйтеся на лікування до загального лікаря терапевта.

«Люмі-Дент»: ефективне лікування нальоту язика

Білі плями на язику фото Люмі-Дент

З'ясувавши причини, чому на язику з'явився наліт, залишається лише вибрати надійну стоматологічну клініку.

«Люмі-Дент» в Києві - це найсучасніша і ретельна діагностика, лікування білого язика без болю і кращими препаратами.

Якщо причини нальоту и неприємного запаху стоматологічні, лікарі допоможуть розібратися в проблемі і швидко зможуть прибрати відкладення на язику.

 

Цю послугу в наших клініках надають лікарі стоматологи
Поширені запитання та відповіді
Чи варто шукати поради по лікуванню нальоту на поверхні язика на форумах?

Повірте, що кращого порадника, ніж лікар - немає і бути не може.

Оскільки причин у виникнення нальоту на язиці білого кольору різні - лікування його теж може сильно відрізнятися.

Не займайтеся самолікуванням і не користуйтеся порадами на різних форумах, адже консультацію лікаря стоматолога в Люмі-Дент - безкоштовна!

До того ж у всіх є можливість замовити безкоштовну онлайн консультацію лікаря по інтернету.

Про що говорить білий наліт на язику?

Білий язик говорить про проблеми внутрішніх органів, інфекцію та запалення в них. Може вказувати на анемію та серцево-судинні захворювання. Наявність плям на язику є проєкцією внутрішніх органів, за їхнім місцем розташування можна дізнатися, який орган потребує лікування.

Дата публікації: 16.09.2019
Дата редагування: 18.01.2024
Відгуки про нас
Дивитися більше
Повернутися до списку статей
2 голосів, оцінка: 5 з 5
Поки не піднялися ціни - запишіться на безкоштовну консультацію! Поки не піднялися ціни - запишіться на безкоштовну консультацію!
Це обов'язкове поле

Записатися на безкоштовну онлайн консультацію