8:00 - 21:00
ua

Білий Наліт [На Язиці]- Чому З'являється, Як Лікувати

Дата публікації: 16.09.2019
Дата редагування: 20.06.2022
Зміст:
 • Наліт на язиці - чому і від чого з'являється?
 • Види нальоту на язику за кольором та іншим особливостям
 • Причини білого нальоту
 • Симптоми білого нальоту
 • Як прибрати білий наліт з язика?
 • З'явився наліт: як його прибрати, очистити язик?
 • «Люмі-Дент»: ефективне лікування нальоту язика

 

Наліт на язиці - чому і від чого з'являється?

Наліт на язику (білий, жовтий, коричневий) і запах з рота - говорить про те, що в організмі є якийсь збій.

Цей збій може бути тимчасовим, а може бути і досить серйозна причина нальоту на язику, що вимагає повноцінної діагностики та складного лікування.

Якщо ви виявили у себе або у дитини білий язик, або густий наліт на всій язиковій поверхні або на його корені, то обов'язково потрібно розібратися, від чого і чому він з'явився.

Види нальоту на язику за кольором та іншим особливостям

Як правило, дорослі пацієнти і діти звертаються за допомогою з нальотом на поверхні або корені язика різних кольорів.

Буває білий наліт язика, темний, чорний і інших кольорів. Кожен колір нальоту язика говорить про якесь своє відхилення.

Фото. Білий язик.

Білий язик фото Люмі-Дент

 • Білий наліт. Якщо це легкий білий наліт язика, який зчищається щіткою і не з'являється тривалий час, то така ознака розглядається як варіант норми. Білий наліт на поверхні язика може з'явитися через особливості харчування, несвоєчасні гігієнічні процедури і т.д. Якщо білий наліт має сирнисту структуру, і разом зі зміною кольору язика також присутня сухість у роті - ці симптоми можуть свідчити про кандидоз (по-простому - молочниці). Часто з нальотом присутній неприємний запах з роту, який представляє собою продукти життєдіяльності розмноження грибків.
 • Жовтий наліт - якщо ви не їли нічого такого, що могло пофарбувати порожнину рота, - це дуже небезпечна ознака. Жовтуваті відкладення на язику можуть свідчити про серйозні проблеми з печінкою, жовчним міхуром, про гепатит А. Нерідко наліт жовтуватого кольору супроводжується тріщинами. У цьому випадку лікування нальоту язика починається з обов'язкового відвідування терапевта і всебічного обстеження, для виявлення його причин. Але не варто панікувати: іноді легка жовтизна відкладень язика і сухість в порожнині рота - це ознака зневоднення в жарку погоду. При достатньому вживанні води такий наліт йде з язику на протязі доби. Про небезпеку свідчать жовтуваті відкладення, які тримаються декілька днів, наліт має яскравий відтінок, погано зчищається.

Фото. Жовтуватий наліт по центру і на корені язика.

Жовтий язик фото Люмі-Дент

 • Коричневий наліт на язику. Якщо він має світлий відтінок, це може бути наслідком фарбувального впливу на язик різних речовин: серед них смоли в сигаретах, кава. Коричневий з жовтим відтінком наліт часто говорить про те, що щось не в порядку з шлунково-кишковим трактом, а ще з органами дихання. Темний язик - цей наліт говорить про неполадки в нирках. Ще темно-коричневий колір нальоту може бути ознакою стоматиту (запалення слизової оболонки порожнини рота).
 • Чорний наліт на поверхні язика майже не зустрічається. Але якщо чорний наліт язика з'явився - це вкрай небезпечний симптом. З чорним нальотом язика треба відразу звертатися в найближчу лікарню, для термінового загального обстеження.

Найбільш частим все ж зустрічається білий язик з тріщинками, цей наліт - прояв вельми розповсюдженого захворювання - кандидозу в роті.

Причини білого нальоту

Найчастіше молочниця в роті (грибковий стоматит) з тріщинами на корені язика з'являється у дітей і людей похилого віку.

Група населення середнього віку хворіють грибком порожнини рота рідко, але білий язик у дорослих теж не виключений.

Від чого з'являються грибкові відкладення на язику - причиною білого нальоту і сухості в роті (молочниці) - можуть стати:

 • неправильний догляд;
 • мізерне харчування з нестачею вітамінів і мінералів;
 • харчування, в якому переважають швидкі вуглеводи, солодощі.

У групі ризику появи білого язика у дорослих знаходяться люди:

 • які лікуються великою кількістю антибіотиків;
 • мають захворювання крові;
 • схильні до сильних алергій.

Якою б не була причина, прибрати білий наліт з поверхні язика потрібно довірити лікарям.

Поширені народні методи лікування білих відкладень на язику часто не тільки не допомагають, але і погіршують ситуацію, тільки затягуючи час відвідування стоматолога.

Симптоми білого нальоту

 • невелика набряклість язика;
 • можливі тріщини на його поверхні;
 • відкладення білого кольору;
 • неприємний запах з рота;
 • сухо в роті;
 • відчуття печіння в роті.

Як прибрати білий наліт з язика?

Лікування грибка язика включає використання антисептиків, протигрибкових препаратів. Якщо наліт вже хронічний, треба його лікувати системною терапією.

Разом з випискою ліків лікар стоматолог дає рекомендації і щодо харчування - так, на час лікування нальоту язика слід виключити солодке:

 • печиво,
 • цукерки,
 • газовані напої і подібні продукти.

Важливо! Не намагайтеся самостійно проводити лікування білого язика, так як це може лише запустити захворювання і втратити дорогоцінний час!

Грибковий наліт язика у дорослого або дитини можна вилікувати завдяки системному підходу та лікарського контролю, так як часто захворювання пов'язане в першу чергу зі зниженням загального імунітету організму.

Тільки допомога професійного стоматолога допоможе швидко вилікувати кандидоз у роті, і прибрати наліт з ясен і та білий язик.

Фото. Адміністратори на ресепшені, стоматологія в Києві Люмі-Дент.

Наліт на язику лікування Київ Люмі-Дент

З'явився наліт: як його прибрати, очистити язик?

 • Для початку проаналізуйте, що ви їли і пили останнім часом. Чи не міг наліт з'явитися від того, що ви вживали з їжею якийсь барвник, як це часто буває з синім або зеленим кольором язика. Це стосується не тільки безпосередньо їжі, але і різних вітамінів, таблеток. Облатки деяких вітамінів мають яскравий пігмент (синій, зелений, або будь-який інший), тому від них з'являється додатковий колір язика;
 • У випадку з появою темного нальоту - переконайтеся, що ви не полоскали рот чимось агресивним. Так, відкладення на язику темного кольору можуть з'являтися від полоскання деякими знезаражуючими засобами, які радять багато майстрів пірсингу;
 • Якщо ви розумієте, що відкладення не тимчасові, а причину їх появи на язику ви не знаєте, потрібно вирушати до лікаря. Коли колір язика білий, лікування нальоту з більшою ймовірністю варто довірити стоматологу. При наявності чорного, коричневого або іншого кольору відкладень язика - записуйтеся на лікування до загального лікаря терапевта.

«Люмі-Дент»: ефективне лікування нальоту язика

Лікування нальоту на язику фото ЛюміДент

З'ясувавши причини, чому на язику з'явився наліт, залишається лише вибрати надійну стоматологічну клініку.

«Люмі-Дент» в Києві - це найсучасніша і ретельна діагностика, лікування білого язика без болю і кращими препаратами.

Якщо причини нальоту и неприємного запаху стоматологічні, лікарі допоможуть розібратися в проблемі і швидко зможуть прибрати відкладення на язику.

 

Поширені запитання та відповіді
Чи варто шукати поради по лікуванню нальоту на поверхні язика на форумах?

Повірте, що кращого порадника, ніж лікар - немає і бути не може.

Оскільки причин у виникнення нальоту на язиці білого кольору різні - лікування його теж може сильно відрізнятися.

Не займайтеся самолікуванням і не користуйтеся порадами на різних форумах, адже консультацію лікаря стоматолога в Люмі-Дент - безкоштовна!

До того ж у всіх є можливість замовити безкоштовну онлайн консультацію лікаря по інтернету.

Цю послугу в наших клініках надають лікарі стоматологи
Відгуки про нас
Дивитися більше
Повернутися до списку статей
2 голосів, оцінка: 5 з 5
Поки не піднялися ціни - запишіться на безкоштовну консультацію! Поки не піднялися ціни - запишіться на безкоштовну консультацію!
Це обов'язкове поле

Записатися на безкоштовну онлайн консультацію