8:00 - 21:00
ua

Відкритий Прикус 32 Зубів - Стадії, Ознаки, Лікування

Дивіться відео з нашими лікарями стоматологами
Зміст:
 • Відкритий прикус
 • Лицеві ознаки відкритого прикусу
 • Чому розвивається відкритий прикус?
 • Ще деякі нюанси лікування
 • Види відкритого прикусу

Відкритий прикус

Варіантів неправильного прикусу безліч - і відкритий прикус є одним з них.

Виглядає це так, ніби верхня щелепа розташована як би дугою по відношенню до нижньої - повного змикання зубів не відбувається.

Одночасно з цим:

 • не замикаються губи;
 • пацієнт не може нормально дихати
 • складніше говорити і приймати їжу.

Таке розташування щелеп і проблеми з диханням відображаються і на слизовій ротової порожнини - в роті постійно сухо, що викликає дискомфорт і певні проблеми зі здоров'ям.

Залежно від того, де локалізується проблема, виділяють передній відкритий прикус і бічний відкритий прикус - відповідно, щілини будуть знаходитися попереду або збоку.

Проблема проявляється самостійно або комбінується з іншими варіантами неправильного прикусу - дистальним, мезіальним.

Фото. Діагностичний етап лікування, стоматологія в Києві Люмі-Дент.

Відкритий прикус фото ЛюміДент

Лицеві ознаки відкритого прикусу

Відкритий прикус дає певні відхилення і симптоми, які добре видно на обличчі:

 • У дитини або дорослого буде подовжена нижня частина обличчя, скошене підборіддя;
 • Оскільки верхня губа змикається з нижньою, вона активно не працює, тому виглядає млявою, більш коротшою, ніж слід;
 • Язик дещо виступає і залишається між зубними рядами, під губою видно край верхнього ряду.

Якщо пацієнт усвідомлює, що виглядає не так, як інші, і йому дискомфортно через це, він намагається закрити рот, сильно стискаючи губи. У цьому випадку він відчуває ще й напруженість в м'язах обличчя, що з часом тільки посилює проблему.

Відкритий прикус у дитини або дорослого - це як функціональні, так і естетичні порушення, тому проблема вимагає обов'язкового рішення.

Наслідки відкритого прикусу найнебажаніші, тому не варто затягувати відвідування лікаря - як тільки проблема виявилася, знадобиться консультація.

Чому розвивається відкритий прикус?

У такого відхилення не одна причина, їх багато - від токсикозу під час вагітності до інфекційних захворювань, перенесених матір'ю.

Але суть в тому, що при таких проблемах страждають не стільки самі зуби, скільки кістки черепа, які проявляють нестабільність: за рахунок цього щелепа шукає додаткову опору.

Дитина починає смоктати палець, не може обійтися без соски, постійно щось підкладає між двома щелепами - і щілина в цьому випадку зростає.

Такий взаємозв'язок з кістками говорить про те, що найбільш ефективно відкритий прикус у дитини або дорослих лікується за участю остеопата і інших лікарів, які займаються кістковою системою.

Але і стоматологи роблять свій внесок: для них це складне завдання, яке вимагає максимально сучасних і ефективних знань, великого досвіду.

Фото до і після лікування відкритого прикусу у нашій клініці.

Лікування відкритого прикусу фото ЛюміДент

Ще деякі нюанси лікування

Практика показує, що в багатьох випадках лікування відкритого прикусу виключно брекетами в Києві не дає належного результату.

Секрет тут у тому, що якщо першопричина лежить в кістках черепа або в іншому місці, рано чи пізно зуби знову «поїдуть» назад, вгору.

Ускладнюється ситуація ще й тим, що за рахунок вертикального розташування проблеми, немає на сто відсотків ефективних апаратів, які дозволять закріпити і утримати отриманий результат.

Це кардинально відрізняє відкритий прикус від будь-яких інших видів неправильного прикусу - тому відсоток успішного лікування в багатьох клініках такий маленький.

Якщо ж враховувати початкову причину проблеми, заручатися допомогою інших лікарів, які пов'язані з цією причиною, то результат буде отримано.

Лікування відкритого прикусу у дорослих і дітей - це непросто, вимагає багато часу і зусиль, але результат того вартий.

Найефективніше вирішуються ситуації, коли лікування було розпочато раніше: тобто з дитячого віку, доки організм легко адаптується і кістки ще ростуть, вони більш рухливі.

Важливий тут і психологічний аспект: якщо почати лікування в дитинстві, то результат буде отримано до того моменту, як дитина почне усвідомлювати, що вона негарна, не така, як усі.

Види відкритого прикусу

Ми вже сказали, що аномалія локалізується спереду (найчастіше) або з боків, але є й інша класифікація відкритого прикусу, яка говорить нам про ступінь проблеми. Всього цих ступенів три:

 • Перша передбачає, що щілина має розмір до п'яти міліметрів - контакту щелеп немає на рівні іклів і різців.
 • При другому ступені відстань від нижньої до верхньої щелепи вже становить від п'яти до дев'яти міліметрів - змикання не відбувається вже на рівні премолярів.
 • Якщо у пацієнта спостерігається третя ступінь, то щілина вже більше дев'яти міліметрів, контакт зубів відсутній на рівні премолярів і перших молярів.

Така патологія, як відкритий прикус, не може лікуватися методом перебору або за допомогою стандартних рішень.

Фото. Ортодонт (Київ) Коржев Р.В. з пацієнткою.

Відкритий прикус у дитини фото ЛюміДент

Хороший лікар чудово розуміє, що і з якої причини він робить, якого результату хоче домогтися - ось чому для виправлення аномалії такого типу пацієнти звертаються в Люмі-Дент.

Лікування відкритого прикусу в наших клініках починається з ретельного обстеження - якщо є необхідність, залучаються лікарі інших спеціальностей, ми даємо рекомендації з приводу того, до кого звернутися, щоб отримати результат.

Фахівці мережі стоматологічних клінік Люмі-Дент займаються складними випадками, постійно знаходяться в контакті з пацієнтами і пропонують тільки ефективне рішення проблеми.

Відкритий прикус у дитини або у дорослого - це не вирок, а аномалія, яка виправляється, і для цього є всі шанси. І якщо подивитися картинки відкритого прикусу з результатами «до і після», це стає очевидним висновком.

Скільки коштує поставити елайнери - можна дізнатись за вказаним посиланням. 

Ціна пластини на зуби для виправлення відкритого прикусу – присутня за позначеним посиланням.

Запишіться на безкоштовну консультацію!

 

Прийом проводять
Дата публікації: 12.02.2020
Дата редагування: 29.09.2023
Відгуки про нас
Дивитися більше
Повернутися до списку статей
1 голосів, оцінка: 5 з 5
Поки не піднялися ціни - запишіться на безкоштовну консультацію! Поки не піднялися ціни - запишіться на безкоштовну консультацію!
Це обов'язкове поле

Записатися на безкоштовну онлайн консультацію