8:00 - 21:00
ua
1061

Дистальний Прикус 32 Зубів - Лікування У Дітей І Дорослих

Дивіться відео з нашими лікарями стоматологами
Зміст:
  • Дистальний прикус
  • Ознаки та симптоми дистального прикусу
  • Наслідки дистального прикусу
  • Лікування дистального прикусу у дорослих та дітей

Дистальний прикус

Дистальний прикус (дистальна оклюзія) - це така аномалія, при якій верхні зуби висунуті вперед і при цьому перекривають нижні.

Формується дистальний прикус двома шляхами:

  • або сама по собі верхня щелепа більше нижньої,
  • або нижня з якоїсь причини залишається недорозвиненою.

У цієї форми неправильного змикання зубів є і інші назви: прогнатія, прогнатичний прикус - найчастіше вони використовуються як синоніми до дистальної оклюзії.

Ознаки та симптоми дистального прикусу

Візуально дистальну оклюзію можна визначити за кількома ознаками:

  • За рахунок западання нижньої щелепи обличчя пацієнта стає занадто опуклим, підборіддя на його тлі як би втрачається. Такі обличчя нерідко називають інфантильними - зовнішність стає простакуватою, на підборідді проявляється виражена складка.
  • При дистальній оклюзії губа вкорочена, а рот часто відкритий, що теж погано позначається на зовнішньому вигляді. Якщо ознаки явно виражені, оточуючі можуть навіть приписувати людині з такою аномалією відсталість у розвитку.
  • Верхні зуби мають різну ступінь кривизни: вони можуть випирати вперед під кутом або навпаки - бути увігнутими всередину.

Це явище дуже поширене і зустрічається приблизно у третини людей - багато хто просто не звертає уваги на таку патологію, особливо якщо вона не дуже виражена.

Але дистальний прикус - це не чисто естетичний дефект, який можна проігнорувати, адже з часом ситуація може погіршитися, і тоді проблема вдарить вже по здоров'ю.

Фото. Встановлення брекетів в Києві в Люмі-Дент.

Дистальний прикус фото ЛюміДент

Наслідки дистального прикусу

Якщо верхні зуби сильно випирають вперед, то вони часто розташовуються віялом - це означає, що людина буде мати проблеми з жуванням.

Так, при такій аномалії передньої частини щелепи неможливо відкусити від чогось шматок звичним способом.

Нерідкі в такій ситуації і дефекти мови, які логопед не в силах виправити до тих пір, поки не буде проведено лікування дистального прикусу.

При дистальній оклюзії нерідко відбувається пошкодження м'яких тканин, адже зуби періодично зачіпають піднебіння, ясна. У простіших випадках ранки регулярно загоюються, але якщо зуби постійно впливають на м'які тканини, ці пошкодження стають хронічними, починаються захворювання ясен.

На їх фоні розвивається запалення ясен, в ранки може проникнути інфекція, що вже загрожує дуже серйозними наслідками.

Якщо не намагатися лікувати дистальний прикус, з часом підвищується стираємість зубів, підвищується їх чутливість.

Всі ці процеси впливають на роботу щелепи, викликають сильне напруження - навіть елементарні дії (розмова, жування) починають викликати нестерпний біль.

Коли порушення очевидні, зовнішні і внутрішні дефекти часто переростають в психологічні комплекси - через це людина стає дуже замкнутою, нетовариською, справа може дійти навіть до депресії.

Але фотографії до і після дистального прикусу показують: якщо зайнятися цією аномалією, то її можна повністю усунути.

Фото до і після лікування дистального неправильного прикусу, стоматологія в Києві Люмі-Дент.

Дистальний прикус лікування фото Люмі-Дент

Лікування дистального прикусу у дорослих та дітей

Найкраще, якщо лікуванням дистального прикусу у дитини батьки займуться, доки малюк не встиг вирости. У віці до трьох років ця патологія виправляється дуже успішно і за короткий термін - у багатьох випадках для лікування потрібно всього півроку.

  • Для початку лікарі рекомендують прибрати ті чинники, які впливають на розвиток проблеми: відновити функції дихання, усунути шкідливі звички, купити правильні соски та пляшечки;
  • Для дітей трішки старше застосовують спеціальні пластинки на зуби (ціна), які допомагають сформувати потрібні параметри щелеп;
  • У дорослих лікування дистального прикусу полягає в використанні брекетів та елайнерів, в тому числі підходять лінгвальні брекети, які встановлюються з внутрішньої сторони зубів.

Відгуки про елайнери знаходяться за цим посиланням.

Дистальний прикус це фото Люмі-Дент

Коли виправлення дистального прикусу у дорослих за допомогою брекет-систем закінчено, потрібно буде підтримувати результат за допомогою спеціальних шин - ретейнерів, які приклеюють на зуби зсередини, зовні вони не будуть видні.

Термін лікування в дорослому віці може займати три-чотири роки, але зате результати до і після дистального прикусу обов'язково порадують: особливо якщо ви звернетеся до професіоналів.

Фото. Ортодонт (Позняки) Коржев Р.В. з пацієнткою.

Лікування дистального прикусу фото Люмі-Дент

Запишіться на консультацію - вам допоможуть вирішити будь-яку проблему з прикусом, і дадуть відповідь на всі запитання!

 

Обирайте кращих у своїй справі!

Запишіться на безкоштовну консультацію!

Наші послуги
Дистальний прикус в Києві лікують:
Дата публікації: 10.02.2020
Дата редагування: 11.09.2024
Відгуки про нас
Дивитися більше
Повернутися до списку статей
1 голосів, оцінка: 5 з 5
Поки не піднялися ціни - запишіться на безкоштовну консультацію! Поки не піднялися ціни - запишіться на безкоштовну консультацію!
Це обов'язкове поле

Записатися на безкоштовну онлайн консультацію