Глибокий прикус зубів
Cтадіі, ознаки, лікування

Інформація, надана в статті, не може бути використана для постановки діагнозу, призначення лікування і не заміняє консультацію лікаря.
Зміст:
 • Різновиди глибокого прикусу по стадіям
 • Причини, які пояснюють появу глибокого прикусу
 • Як виправити глибокий прикус у дитини: можливості ортодонтії
 • Лікування глибокого прикусу в дорослому віці: особливості
 • Лікування глибокого прикусу у важких випадках

 

Якщо вірити статистиці, то неправильний прикус - це те, що зустрічається більш ніж у 60% всіх людей.

І з усіх аномалій такого типу найбільш поширений глибокий прикус (глибока оклюзія).

Виявляється цей тип патології в тому, що верхній ряд зубів перекриває нижній більш ніж на 1/3 висоти коронок, тобто відбувається нависання і перекриття нижньої щелепи в момент змикання.

Фото. Встановлення брекет системи в Люмі-Дент

Глибокий прикус фото ЛюміДент

Різновиди глибокого прикусу по стадіям

Якщо подивитися фото глибокого прикусу до і після виправлення, то можна помітити, що у всіх пацієнтів початкова ситуація дуже відрізняється.

Зараз виділяють три основних стадії аномалії:

 1. Перша (початкова) найбільш безпечна для здоров'я. У цьому випадку нижні зуби стикаються піднебінним бугром верхньої щелепи: особливого впливу на здоров'я людини таке відхилення не робить. Але проблема в тому, що за певних умов воно розвивається далі.
 2. Коли настає друга стадія, при змиканні щелеп контакт між зубами вже практично не відбувається - іноді залишається контакт біля основи верхніх різців.
 3. Остання (і найбільш небезпечна) стадія отримала назву «травмуючий прикус» - вже з цього визначення стає зрозуміло, що вона пов'язана з постійними травмами. Справа в тому, що нижні зуби потрапляють на м'які тканини верхньої щелепи, надають на них тиск, постійно викликають пошкодження і запалення.

У запущених випадках глибокий травмуючий прикус стає причиною інфекцій, у пацієнтів розвиваються додаткові захворювання, пов'язані з яснами, м'якими тканинами.

Поступово проблема переходить на зуби - аж до їх втрати, тому що в роті не припиняються запалюючі процеси.

Фото до та після глибокого прикусу говорять про те, що таку проблему успішно лікують у дітей, та дорослих. Якщо ви звернетеся в одну з клінік Люмі-Дент, то отримаєте професійну допомогу на будь-якій стадії захворювання.

Фото до і після виправлення глибокого прикусу в Люмі-Дент

Лікування глибокого прикусу фото ЛюміДент

Причини, які пояснюють появу глибокого прикусу

Глибокий прикус лікарі ортодонти пояснюють різними причинами, ось деякі з них:

 • Природжений фактор - цікаво, що в разі, якщо у дитини спочатку була глибока оклюзія, то після зміни зубів вона має усі шанси зникнути.
 • Шкідливі звички на кшталт прикусування нижньої губи - за цим моментом батьки можуть устежити і запобігти розвитку глибокого прикусу.
 • Численні проблеми, пов'язані з дефектами постави, високим м'язовим тонусом. Неправильний розвиток м'язів шиї і спини легко може вплинути на глибокий прикус, що для багатьох людей неочевидно.
 • Проблеми з прорізуванням зубів (як молочних, так і корінних): глибокий прикус проявляє себе, якщо зуби мають недостатню висоту або ж відсутні верхні моляри.

Глибокий прикус лікування фото Люмі-Дент

Як виправити глибокий прикус у дитини: можливості ортодонтії

Виправлення глибокого прикусу залежить від віку пацієнта: так, для дітей до п'яти років на перший план виходить профілактика.

Батькам важливо стежити за диханням малюка, не допускати розвитку шкідливих звичок, купувати спеціальні соски і пляшечки.

Важливо переконатися і в тому, що не розвивається викривлення хребта, немає ніяких проблем із шиєю. Якщо у дитини зруйновані зуби або їх не вистачає, потрібно відновити опору на тих ділянках, де вона необхідна.

Для дітей старшого віку (від п'яти до одинадцяти) вже є можливість використовувати спеціальну пластинку - її завдання в тому, щоб підсилити навантаження на нижні різці.

За рахунок того, що тиск перерозподіляється, передні коронки стають меншими, а ті, що збоку, подовжуються - це з часом сприяє усуненню глибокого прикусу.

 

Фото. З'ємний ортодонтичний апарат для лікування глибокої оклюзії, для нашого пацієнта

Виправлення глибокого прикусу фото ЛюміДент

Лікування глибокого прикусу в дорослому віці: особливості

У підлітковому або старшому віці глибокий прикус лікують за допомогою брекетів або елайнерів.

Великий плюс для людей старшого віку полягає в тому, що капи вибирають будь-які - часто підходять навіть лінгвальні моделі, які встановлюються з внутрішньої сторони зубного ряду.

Це означає, що конструкцію ніхто не побачить і вона не вплине на зовнішній вигляд людини, не буде привертати увагу.

Ортодонтія глибокого прикусу передбачає і корекцію зубів після зняття брекет-системи - недоліки, що залишилися прибирають за допомогою вінірів, люмінірів.

Так, якщо треба трохи «повернути» зуб, змінити його довжину або ширину, вініри допоможуть впоратися з завданням дуже швидко.

Лікування глибокого прикусу у важких випадках

Класичне лікування при такій патології працює не завжди: якщо відхилення від норми сильні - врятує тільки операція.

Це непросте хірургічне втручання, яке триває кілька годин, після якої потрібен тривалий реабілітаційний період - близко півроку.

Рішення про операцію приймається тоді, коли відсутність лікування гірше, ніж ризики від проведеної операції.

Фото. Наша пацієнтка з лікарем ортодонтом Коржевим Р.В.
Виправлення глибокого прикусу у дітей фото ЛюміДент

Дивлячись на фото до і після глибокого прикусу, люди нерідко замислюються, а чи варто витрачати стільки часу, коли і з дефектом можна непогано жити. Але так думати неправильно: при розвитку патології зовнішність буде тільки погіршуватися, з'являться проблеми із вимовою, почнуться труднощі з пережовуванням їжі. А на тлі тиску і неправильної роботи щелепи нерідко розвиваються головні болі, проблеми з шийним відділом.

Всі ці наслідки постійно прогресують, стан стає тільки гірше - і якість життя значно знижується.

Ось чому відвідування стоматологічних клінік Люмі-Дент та отримання професіональної допомоги — це логічне рішення проблеми при наявності глибокого прикусу: не ризикуйте своїм здоров'ям!

Відгуки про нас

1 голосів, оцінка: 5 з 5

×
Час закінчення знижки:
днiв
годин
хвилин
секунд
Поки не піднялися ціни - запишіться на безкоштовну консультацію!
Поки не піднялися ціни - запишіться на безкоштовну консультацію!
Ваш телефон *
Сподобалася сторінка? - Розкажи друзям!
Поделиться pinterest