Перехресний прикус
Стадії, ознаки, лікування

Інформація, надана в статті, не може бути використана для постановки діагнозу, призначення лікування і не заміняє консультацію лікаря.
Зміст:
 • Додаткові ознаки перехресного прикусу
 • Серйозні наслідки для прикусу цього типу
 • Різновиди аномалії цього типу
 • З яких причин з'являється патологія
 • Як виправити перехресний прикус

 

Перехресний прикус - патологічне явище при формуванні щелеп, і воно вимагає особливої ​​уваги, грамотного лікування.

Щоб краще зрозуміти, як виглядає перехресний прикус, треба знати, що його ще називають асиметричним - тобто дві щелепи змикаються хрест-навхрест, створюється така невідповідність.

Наприклад, якщо ви подивитесь на верхній зубний ряд, то частина зубів будуть знаходитися перед нижнім, а частина - за нижнім рядом.

Таке відхилення відносять до трансверзальних аномалій - зустрічається воно нерідко і досить добре піддається корекції, якщо за справу беруться досвідчені стоматологи.

Додаткові ознаки перехресного прикусу

Під час такої аномалії один з яскравих ознак порушення - це асиметричність лиця, яку добре видно неозброєним оком.

Вона відбивається на естетичних властивостях, викликає певний дискомфорт, нерідко робить людину закритою і нетовариською.

Оскільки підборіддя зсувається в бік, западає верхня губа - ці та інші дефекти відображаються на особливостях мовлення , тому у людини виникають явні мовні дефекти.

Не рідкість при перехресному прикусі і пошкодженні ясен, слизової, внутрішньої сторони щік і зубів - через зсув останні неправильно контактують один з одним, і це відбивається на усій порожнині рота, тому перераховані симптоми не рідкісні.

Фото. Процес лікування в клініці Люмі-Дент

Перехресний прикус фото ЛюміДент

Серйозні наслідки для прикусу цього типу

Якщо ви думаєте, що на пошкодженнях, дефектах мовлення і естетичних недосконалостях все закінчується, то це не так - якщо не організувати лікування перехресного прикусу, проблеми будуть рости як снігова куля.

Серед них нерідко виявляються:

 • Серйозні болі, які виникають просто від того, що людина відкриває щелепу, щоб щось сказати або покласти в рот їжу. Нерідко болі супроводжуються характерним подразнюючим тріском, що теж викликає додаткову напруженість.
 • Розвиток пародонтозу, пародонтиту - це пов'язано з тим, що жувальне навантаження розподілено неправильно, в результаті окремі м'які тканини отримують її надмірно.
 • Дисфункція скронево-нижньощелепного суглоба - а вона вже може спричинити за собою деформуючий артроз, що куди небезпечніше, ніж просто естетичні недосконалості.

З усього перерахованого стає ясно, що навіть не краса стає причиною того, що потрібно вчасно звертатися до лікаря за допомогою.

Подібна проблема з часом тільки прогресує - і найнебезпечніше, що наслідки у неї по-справжньому серйозні, що впливають на все здоров'я цілком, а не тільки на окрему систему.

Різновиди аномалії цього типу

Є різні класифікації, на підставі яких перехресний прикус поділяють на види, але основна передбачає три типи відхилень:

 • Лінгвальний - включає односторонній перехресний прикус і двосторонній перехресний прикус, відрізняється тим, що нижній зубний ряд звужений, а верхній розширений. Таке явище спостерігається як з однієї, так і одночасно з двох сторін - тому і виділяють два типи.
 • Букальний перехресний прикус - в цьому випадку відбувається все навпаки: тобто верхній зубний ряд більш вузький, а нижній - більш широкий. Такий тип патології теж буває різних видів в залежності від того, скільки сторін охоплено проблемою.
 • Букально-лінгвальний - зрозуміло, що цей тип об'єднує обидва варіанти, тобто з усіх стає найбільш складним за конструкцією.

Фото до і після лікування перехресного прикусу в нашій клініці

Перехресний прикус у дитини фото ЛюміДент

З яких причин з'являється патологія

Причини появи такого типу прикусу найрізноманітніші - вони включають вроджені та набуті фактори: до останніх, наприклад, відносяться родові травми.

Але початися аномалія може ще і в утробі матері, якщо якісь нюанси вплинуть на порушення розвитку щелеп.

Вже в дитячому віці певні хвороби теж стають причиною появи подібного типу прикусу - до них віднесемо гайморит, риніт, аденоїди.

Патологія у вигляді перехресного прикусу пов'язана з невралгією, лицьовими травмами, бруксизмом, порушенням правил реабілітаційного періоду після деяких операцій.

Тобто перехресний прикус у дорослих теж розвивається - і цьому сприяють численні негативні фактори.

Цікаво, що дослідники говорять про максимальний вплив тих причин, які закладаються ще в дитинстві - але у дорослих відхилення зустрічається більше, ніж у малюків (десь на 1%).

Як виправити перехресний прикус

У дітей ця аномалія нерідко виправляється дуже простими способами:

 • контролем шкідливих звичок;
 • купівлею соски правильної форми і правильних розмірів;
 • зміною поз під час сну - батькам деякий час треба буде про це подбати;
 • у більш складних ситуаціях застосовують фіксуючі пов'язки, спеціальні апарати, шліфування окремих зубів.

Фото. Лікар ортодонт Коваленко А.О. зі своїми пацієнтками

Лікування перехресного прикусу фото ЛюміДент

Оскільки причини аномалії різні, для початку з'ясуйте, в чому справа конкретно у вашої дитини - для цього відвідайте хорошого дитячого стоматолога ортодонта з досвідом.

У дорослих лікування даної патології відбувається з використанням комбінованого ортодонтичного лікування - нерідко в цей комплекс входить хірургічне лікування (але далеко не завжди).

Брекети, пластини, елайнери теж можуть стати вирішенням проблеми - але остаточне рішення для набору інструментів вибирає вже стоматолог.

У стоматологічних клініках Люмі-Дент для вас підберуть оптимальне рішення - з урахуванням всіх особливостей недуги, його стадії і передбачуваних ускладнень.

Виправляючи перехресний прикус у дорослих, наші фахівці віддають перевагу більш щадним, хоч і більш повільним способам - вони дозволяють добитися результату без відкатів, і не нашкодити здоров'ю.

На фото «до і після» лікування перехресного прикусу можна бачити, наскільки добре вирішується ця проблема сучасними способами.

 

Відгуки про нас

1 голосів, оцінка: 5 з 5

×
Час закінчення знижки:
днiв
годин
хвилин
секунд
Поки не піднялися ціни - запишіться на безкоштовну консультацію!
Поки не піднялися ціни - запишіться на безкоштовну консультацію!
Ваш телефон *
Сподобалася сторінка? - Розкажи друзям!
Поделиться pinterest