8:00 - 21:00
ua

Перехресний Прикус [32 Зубів]- Стадії, Ознаки, Лікування

Дата публікації: 13.02.2020
Дата редагування: 22.06.2022
Дивіться відео з нашими лікарями стоматологами
Зміст:
 • Перехресний прикус
 • Додаткові ознаки перехресного прикусу
 • Серйозні наслідки для прикусу цього типу
 • Різновиди аномалії цього типу
 • З яких причин з'являється патологія?
 • Як виправити перехресний прикус?

Перехресний прикус

Перехресний прикус - патологічне явище при формуванні щелеп, і воно вимагає особливої уваги, грамотного лікування.

Щоб краще зрозуміти, як виглядає перехресний прикус, треба знати, що його ще називають асиметричним - тобто дві щелепи змикаються хрест-навхрест, створюється така невідповідність.

Наприклад, якщо ви подивитеся на верхній зубний ряд, то частина зубів будуть знаходитися перед нижнім, а частина - за нижнім рядом.

Таке відхилення відносять до трансверзальних аномалій - зустрічається воно нерідко і досить добре піддається корекції, якщо за справу беруться досвідчені стоматологи.

Додаткові ознаки перехресного прикусу

При такій аномалії один з яскравих ознак порушення - це асиметричність особи, яку добре видно неозброєним оком.

Порушення відбивається на естетичних властивостях, доставляє певний дискомфорт, нерідко робить людину закритою і нетовариською.

Оскільки підборіддя зсувається в бік, западає верхня губа - цей та інші дефекти відображаються на особливостях мовлення, тому у людини виникають явні мовні дефекти.

Не на рідкість при патології і пошкодження ясен, слизової, внутрішньої сторони щік і зубів - через зсув неправильно контактують один з одним, і це відбивається на всій порожнини рота, тому перераховані симптоми не рідкісні.

Фото. Процес лікування в клініці, стоматологія в Києві Люмі-Дент.

Перехресний прикус фото ЛюміДент

Серйозні наслідки для прикусу цього типу

Якщо ви думаєте, що на пошкодженнях, дефектах мови і естетичній недосконалості все закінчується, то це не так - якщо не організувати лікування перехресного прикусу, проблеми будуть наростати як снігова куля.

Серед них нерідко виявляються:

 • Серйозні болі, які виникають просто від того, що людина відкриває щелепу, щоб щось сказати або покласти в рот їжу. Нерідко болі супроводжуються характерним подразнюючим хрестом, що теж викликає додаткову напругу.
 • Розвиток пародонтозу, пародонтиту - це пов'язано з тим, що жувальні навантаження розподілено неправильно, в результаті окремі м'які тканини отримують їх надмірно.
 • Дисфункція скронево-нижньощелепного суглоба - а вона вже може спричинити за собою деформуючий артроз, що куди небезпечніше, ніж просто естетичні недосконалості.

З усього перерахованого стає ясно, що навіть не краса стає причиною того, що потрібно вчасно звертатися до лікаря за допомогою.

Подібна проблема з часом тільки прогресує - і найнебезпечніше в тому, що наслідки у неї по-справжньому серйозні, що впливають на всі здоров'я цілком, а не тільки на окрему систему.

Різновиди аномалії цього типу

Є різні класифікації, на підставі яких перехресний прикус поділяють на види, але основна передбачає три типи відхилень:

 • Лінгвальний - включає односторонній перехресний прикус і двосторонній перехресний прикус, відрізняється тим, що нижній зубний ряд звужений, а верхній розширений. Таке явище спостерігається як з однієї, так і одночасно з двох сторін - тому і виділяють два типи.
 • Букальний перехресний прикус - в цьому випадку відбувається все рівно навпаки: тобто верхній зубний ряд більш вузький, а нижній - більш широкий. Такий тип патології теж буває різних видів в залежності від того, скільки сторін охоплено проблемою.
 • Букально-лінгвальний - ясно, що цей тип об'єднує обидва варіанти, тобто з усіх стає найбільш складним за конструкцією.

Фото до і після лікування перехресного прикусу в нашій клініці.

Перехресний прикус у дитини фото ЛюміДент

З яких причин з'являється патологія?

Причини появи такого типу прикусу найрізноманітніші - вони включають вроджені та набуті фактори: до останніх, наприклад, відносяться родові травми.

Але початися аномалія може ще і в утробі матері, якщо якісь нюанси вплинуть на порушення розвитку щелеп.

Уже в дитячому віці певні хвороби теж стають причиною з'явилися подібного типу прикусу.

До них віднесемо:

 • гайморит,
 • риніт,
 • аденоїди.

Патологія у вигляді перехресного прикусу пов'язана з неврологією, лицьовими травмами, бруксизмом, порушенням правил реабілітаційного періоду після деяких операцій.

Тобто перехресний прикус у дорослих теж розвивається - і цьому сприяють численні негативні фактори.

Цікаво, що дослідники говорять про максимальний вплив тих причин, які закладаються ще в дитинстві - але у дорослих відхилення зустрічається більше, ніж у малюків (десь на 1%).

Як виправити перехресний прикус?

У дітей ця аномалія нерідко виправляється дуже простими способами:

 • контролем шкідливих звичок;
 • купівлею соски правильної форми і правильних розмірів;
 • зміною поз під час сну - батькам деякий час треба буде про це подбати.
 • у більш складних ситуаціях застосовують фіксуючі пов'язки, спеціальні апарати, шліфування окремих зубів.

Фото. Лікар ортодонт в Києві Коваленко А.А. зі своїми пацієнтками.

Лікування перехресного прикусу фото ЛюміДент

Оскільки причини аномалії різні, для початку з'ясуйте, в чому справа конкретно у вашої дитини - для цього відвідайте хорошого досвідченого дитячого стоматолога ортодонта.

У дорослих лікування даної патології відбувається з використанням комбінованого ортодонтичного лікування - нерідко в цей комплекс входить хірургічне лікування (але далеко не завжди).

Брекети в Киеві, ортодонтичні пластинки, елайнери теж можуть стати вирішенням проблеми - але остаточне рішення по набору інструментів вибирає вже стоматолог.

В стоматологічних клініках Люмі-Дент для вас підберуть оптимальне рішення - з урахуванням всіх особливостей недуга, його стадії і передбачуваних ускладнень.

Виправляючи перехресний прикус у дорослих, наші фахівці віддають перевагу більш щадним, хоч і більш повільнішим засобам - вони дозволяють добитися результату без відкатів, і не нашкодити здоров'ю.

На фото «до і після» лікування перехресного прикусу можна бачити, наскільки добре вирішується ця проблема сучасними способами.

Більше про лікування прикусу читайте в Вікіпедії.

 

Прийом проводять
Відгуки про нас
Дивитися більше
Повернутися до списку статей
1 голосів, оцінка: 5 з 5
Поки не піднялися ціни - запишіться на безкоштовну консультацію! Поки не піднялися ціни - запишіться на безкоштовну консультацію!
Це обов'язкове поле

Записатися на безкоштовну онлайн консультацію