Клиновидний дефект зубів
Симптоми та лікування

Інформація, надана в статті, не може бути використана для постановки діагнозу, призначення лікування і не заміняє консультацію лікаря.
Зміст:
 • Що таке клиновидний дефект зубів?
 • Як виявити клиновидний дефект зубів: симптоми захворювання
 • Клиновидний дефект зубів: причини
 • Лікування клиновидного дефекту зубів
 • Клиновидний дефект зубів: профілактика
 • Вартість лікування клиновидного дефекту зубів: ціни в мережі клінік «Люмі-Дент»
 • Лікування клиновидного дефекту зубів – фото робіт наших докторів:

 

Що таке клиновидний дефект зубів?

Клиноподібним дефектом зубів називають руйнування зубних тканин, яке відноситься до типу некаріозних уражень шийки зуба. Дана патологія характеризується утворенням вади клиноподібної форми на зовнішній стороні коронки. Найбільш часто він виникає на фронтальних рядах, премолярах та іклах, проте іноді зустрічається і в інших приясеневих областях.

На першій стадії захворювання здається безпечним, не викликає хворобливих відчуттів і порушує лише естетичний вигляд посмішки пацієнта.

Поглиблення на дотик мають гладку поверхню і, як правило, відрізняються невеликими розмірами, колір емалі при цьому практично не змінюється.

Але якщо вчасно не почати лікування клиновидного дефекту зубів, ситуація погіршиться досить швидко, ураження почне проникати вглиб зубної емалі, руйнуючи тверді зубні тканини і викликаючи приступообразні болі.

Згодом спостерігається значне стоншення дентину і зміна його кольору.

Зубчик стає крихким і гіперчутливим.

Клиновидний дефект зубів

В запущених стадіях дана патологія настільки небезпечна, що призводить до повного витончення і оголення зубної шийки.

Клиновидний дефект зубів – це далеко нерідке захворювання, яке спостерігається в основному у людей в зрілому чи похилому віці, а й молодь не застрахована від подібної проблеми.

Все залежить від індивідуальних особливостей організму, спадкової схильності, дотримання правил гігієни порожнини рота, навколишнього середовища і багатьох інших факторів.

Пустивши процес на самоплив, хвороба в будь-якому випадку буде прогресувати і може привести до розвитку пародонтозу та інших серйозних порушень.

Діагностувати наявність патологічних утворень лікар зможе лише на підставі ретельного огляду та дослідження співвідношення зубів, жувальної мускулатури, аналізу можливих дисфункцій СНЩС.

Якщо Ви регулярно відвідуєте стоматолога, то йому не буде важко виявити дану аномалію на самих ранніх стадіях розвитку і приступити до ефективного лікування клиновидного дефекту зубів.

Ціна протезування і усунення ускладнень буде набагато вища, ніж в разі своєчасного звернення за професійною стоматологічною допомогою.

Як виявити клиновидний дефект зубів: симптоми захворювання

Клиновидний дефект зубів лікування

Серед основних симптомів можна виділити наступні:

 • Гіперчутливість до різних зовнішніх подразників (занадто гаряча або холодна їжа і напої, солодощі);
 • Болісні відчуття в процесі використання зубної щітки (іноді біль може виникати після чистки);
 • Раптово виникають приступообразні болі при будь-якому механічному або хімічному впливі на зубні ряди;
 • Порушення естетики посмішки в силу появи помітних зовні патологічних утворень клиноподібної форми (з або без істотної зміни відтінку емалі);
 • Пошкодження даного характеру рідко бувають поодинокими, зазвичай вони спостерігаються відразу на декількох симетрично розташованих зубах;
 • Візуально зуб збільшується (стає довшим);
 • Якщо у пацієнта не запущена форма захворювання, поверхня недоліку досить щільна, гладенька, пігментація практично відсутня, на пізніх стадіях – патологія поширюється на дентин, і емаль набуває все більш темний відтінок.

Клиноподібний дефект зубів

Клиновидний дефект зубів: причини

Клиновидні дефекти зубів, причини яких Вам допоможе встановити тільки досвідчений лікар стоматолог, є досить серйозною проблемою і вимагають комплексного підходу до лікування. У цій ситуації не можна обійтися простим встановленням пломби або вінірів, це допоможе лише косметично приховати недолік на деякий час.

Отже, фахівці найчастіше виділяють наступні причини розвитку аномалії:

 • Неправильний прикус, який створює надмірний тиск на деякі зуби (вважається однією з головних причин);
 • Чищення із застосуванням щітки з жорсткою щетиною;
 • Використання зубних паст та іншої продукції з високим ступенем абразивності;
 • Природна підвищена стертість;
 • Нестача кальцію в організмі, демінералізація емалі;
 • Нестача вітамінів, неправильна дієта;
 • Недотримання правил гігієни порожнини рота – що призводить до утворення зубного нальоту і каменю;
 • Різні хвороби ясен, які сприяють порушенню кислотного балансу, а також оголення шийки зуба;
 • Наявність таких стоматологічних захворювань як пародонтит, гінгівіт;
 • Дисфункції щитовидної залози і хвороби центральної нервової системи.

Клиновидний дефект зубів причини

 

Лікування клиновидного дефекту зубів

Хвороба має кілька стадій розвитку. Спеціаліст при клінічному огляді встановлює діагноз і точно визначає вид аномалії, яка має місце бути в даному конкретному випадку пацієнта, а після призначає відповідне лікування клиновидного дефекту зубів.

Стоматологи виділяють 4 основних стадії утворення патології, які мають свою характерну симптоматику:

Стадії

Особливості

 1. Початкова (стадія початкових змін)
 • Зовні аномалії практично не помітні, виявити можливо тільки за допомогою спеціального обладнання (різних збільшувальних приладів);
 1. Стадія поверхневих уражень
 • Спостерігається гіперчутливість до температурних подразників, повітря, солодкої їжі;
 • В області шийки зуба з'являються невеликі борозенки (до 0,3 мм);
 1. Прогресуюча (стадія змін середнього ступеня вираженості)
 • Болісні неприємні відчуття з'являються все частіше, реакції на зовнішні подразники стають гострішими;
 • Збільшується глибина борозенок (перевищують 0,5 мм);
 • Недолік стає все більш помітним (естетичний аспект);
 1. Важка (стадія глибоких поразок)

Клиновидний дефект зубів причини

 • Спостерігаються глибокі пошкодження емалі;
 • Потемніння уражених ділянок;
 • Порушення функціональності зубних рядів.

 

Лікування клиновидного дефекту зубів (як і інших стоматологічних захворювань) має завжди починатися з усунення причини його виникнення.

У разі даної патології фахівці рекомендують використовувати виключно комплексний підхід до терапії, так як тут задіяний цілий ряд факторів, що впливають на розвиток аномалії. Основним завданням стоматолога є відновлення не тільки функціонального, але і естетичного аспекту.

Якщо у Вас був виявлений клиновидний дефект зубів, то лікування зазвичай починається з відновлення цілісності зуба. Але не варто забувати про те, що етапи терапії та їх послідовність будуть безпосередньо пов'язані з першопричиною формування дефекту.

Найпоширенішими методами лікування на сьогоднішній день є: пломбування, фторування та ремінералізуюча терапія, ортодонтичне лікування, пришліфовування контактів зубних рядів.

Найчастіше пацієнта спочатку направляють до лікаря, який допоможе усунути проблеми, пов'язані з порушенням прикусу (оклюзій). Стоматолог повинен в першу чергу нормалізувати контакт і співвідношення зубних рядів верхньої і нижньої щелепи.

Коли спостерігаються абразивні або ерозійні типи патології – лікар зобов'язаний допомогти правильно вибрати засоби для догляду за порожниною рота і навчити правильній техніці чищення в домашніх умовах, дати рекомендації щодо корекції дієти і запропонувати пройти повноцінне обстеження в ендокринолога або гастроентеролога. І лише після всіх «підготовчих процедур» можна приступити до відновлення зубних тканин і естетичної реставрації.

На пізніх етапах розвитку захворювання і в дуже запущених стадіях пацієнтові можливо запропонувати тільки протезування.

Ще одним важливим фактором у виборі підходу і методу лікування є розмір ураження:

Лікування клиновидного дефекту до 0,5 мм

Зовсім неглибокі ураження, як правило, не пломбують відразу. У разі якщо лікар каже, що дану процедуру можна відкласти – то основний акцент в ході терапії робиться зазвичай на підвищення міцності емалі. Для цього в арсеналі сучасної стоматології є цілий ряд спеціальних методів: ремінералізація, фторування, а також призначення інших препаратів з високим рівнем вмісту компонентів, які активізують відновлення дентину.

Однак якщо стоматолог при обстеженні виявляє, що ризик швидкого прогресування захворювання досить великий, то клієнту пропонується процедура пломбування спеціальними рідкими композитними матеріалами і гелями. Вони мають високий ступінь еластичності і особливу модифіковану полімерну матрицю (на основі текучих смол). Рідкі композити, які тонким шаром наносяться на зубні ряди, відмінно підходять для закриття порожнин малого розміру і герметизації фісур.

Лікування патологій середніх і великих розмірів

Пломбування клиновидних дефектів зубів дійсно необхідно, якщо є поразка досить великих розмірів. Тут потрібно відзначити, що до підбору пломбувального матеріалу потрібно підійти з особливою увагою. Установка пломб для усунення проблеми – завдання не з простих. По-перше, вони швидко набувають досить неестетичного вигляду в тому місці, де безпосередньо прилягають до твердих зубних тканин, а по-друге – вони мають тенденцію швидко випадати або руйнуватися. Звичайно, можна щорічно встановлювати нову пломбу, але це не вихід із ситуації. Будь-який фахівець повинен спочатку прибрати «травмуючий чинник», тобто навантаження в пришийковій області зуба. Ультрасучасні пломбувальні матеріали, а також технології, які використовуються професійними стоматологами, дозволяють на сьогоднішній день забезпечити якісну реставрацію за допомогою спеціальної техніки. Сутність її полягає в тому, що на нижню частину ураження наноситься склоіономірний цемент (СІЦ), який служить ізолюючої прокладкою під пломбу, а на верхню – лікар встановлює композитний пломбувальний матеріал.

У найтяжчих формах розвитку патологічного новоутворення все, що можна запропонувати пацієнтові – це виключно методи різних видів сучасного протезування. Нерідко зуб доводиться повністю видаляти.

 

Клиновидний дефект зубів: профілактика

Клиновидний дефект лікування в домашніх умовахКлиновидний дефект відгукиУсунення клиновидного дефекту

Для запобігання виникнення клиновидного дефекту зубів і будь-яких ускладнень ми рекомендуємо:

 • Регулярне відвідування стоматолога і проведення профілактичних оглядів (не рідше 2-3 разів на рік);
 • Виправлення прикусу у разі потреби;
 • Дотримання правил гігієни, щоденне правильне чищення (рухи повинні бути дуже акуратними, ретельними і тільки вертикальними) і підбір якісних засобів по догляду за порожниною рота;
 • Використання щіток з м'якою щетиною;
 • Якщо Ви застосовуєте відбілюючі пасти і гелі – вибирайте як можна найдбайливіші варіанти, попередньо проконсультувавшись з Вашим лікарем;
 • Час від часу проходьте процедури ремінералізації та фторування в цілях зміцнення дентину;
 • Прийом вітамінів (особливо кальцію і вітаміну D);
 • Корекція дієти (намагайтеся не вживати їжу з підвищеним вмістом кислотності, відмовтеся від газованих напоїв).

Вартість лікування клиновидного дефекту зубів: ціни в мережі клінік «Люмі-Дент»

Наші лікарі – найкращі, висококваліфіковані професіонали, які гарантують якісне обслуговування та завжди доброзичливі до всіх клієнтів мережі клінік «Люмі-дент». Ми лідери в усьому, що ми робимо та не збираємося зупинятися на досягнутому!

Ми зайняли лідируючі позиції на ринку в Києві і в Україні, так як здатні вирішити стоматологічні проблеми будь-якої складності та можемо запропонувати своїм клієнтам найоптимальніші ціни.

Наші стоматологи забезпечують комплексне та надійне лікування, а також індивідуальний підхід в кожному конкретному клінічному випадку. Вас приємно здивують неперевершені результати робіт наших фахівців, а також співвідношення «ціна-якість»!

Симптоми прогресування клиновидного дефекту

Ціни на лікування клиновидного дефекту зубів в Києві, а також на інші послуги, Ви знайдете на сторінці «Ціни».

Подивитися відео відгуки наших пацієнтів Ви можете в розділі сайту «Про клініку» → «ВІДГУКИ».

Важливо! Наша стоматологія пропонує 2 роки гарантії на всі послуги, усі інші клініки - 1 рік. З нами надійніше!

Зв'язатися з нами Ви можете за телефоном (044) 383 22 88.

Ціни на деякі види стоматологічних послуг в мережі клінік «Люмі-Дент» на Правому та Лівому березі Києва, на масиві ОБолонь, Позняки, Осокорки, Харківський, Березняки, Русанівка, Дарниця, Лівобережна:

Найменування послуги Ціна, гривень
Огляд, консультація стоматолога безкоштовно
Складання плану лікування з розрахунком вартості безкоштовно
Виготовлення ортопантомограми (панорамний знімок) 300
Комп'ютерна томографія 370
Використання стерильного набору 100
Проведення артикуляційної діагностики 1100
Виготовлення стабілізуючої капи 3330
Встановлення пломби від 770
Встановлення вінірів 4148
Проведення глибокого фторування зуба (за один зуб) 190
Проведення фтор-терапії (з виготовленням капи) 2210
Навчання гігієні ротової порожнини і підбір індивідуальних засобів 220
Герметизація фісур от 500 до 700
Проведення процедури Plazmolifting 1940
Vector-терапія 2640
Чистка комплексна професійна 900
Видалення зуба від 250

Більш детальний і конкретний розрахунок вартості лікування клиновидного дефекту зубів в Києві в мережі стоматологічних клінік «Люмі-Дент» Ви зможете отримати після консультації з нашими досвідченими лікарями, які абсолютно безкоштовно проведуть огляд і дадуть Вам всі необхідні подальші рекомендації.

 

Лікування клиновидного дефекту зубів – фото робіт наших докторів:

Клиновидні зуби лікування Клиновидний дефект лікування ціна
Клиновидний дефект зубів фото Клиновидний дефект зубів
 
 
Відгуки про нас

2 голосів, оцінка: 5 з 5

×
Час закінчення знижки:
0
днiв
0
годин
0
хвилин
0
секунд
Поки не піднялися ціни - запишіться на безкоштовну консультацію!
Поки не піднялися ціни - запишіться на безкоштовну консультацію!
Ваш телефон *
Сподобалася сторінка? - Розкажи друзям!
Поделиться pinterest