8:00 - 22:00
ua

Як правильно доглядати за яснами?

Дата публікації: 28.01.2020
Дата редагування: 20.09.2021
Дивіться відео з нашими лікарями
Зміст:
  • Використання правильної зубної щітки
  • Видалення зуба: правильний догляд
  • Догляд за яснами після протезування
  • Зубний камінь і ясна
  • Догляд за яснами і спосіб життя
  • Проблеми з яснами: обов'язково відвідати лікаря

 

Говорячи про догляд за ротовою порожниною, люди найчастіше мають на увазі зуби і менше уваги приділяють яснам - оскільки з ними проблем менше, вони рідше хворіють.

Але все ж захворювання ясен не так рідкісні - і тут причина криється в ряді нюансів, в тому числі і в неправильному догляді.

Поговоримо про те, як правильно доглядати за цією частиною ротової порожнини, які важливі правила слід виконувати.

Використання правильної зубної щітки

Кровоточивість ясен - один із симптомів, які часто пояснюються неуважністю самих пацієнтів.

Так, люди неправильно підбирають зубні щітки, беруть занадто жорсткі моделі, щоб скоротити час чищення.

Через занадто щільний ворс на м'яких тканинах ротової порожнини регулярно з'являються невеликі ранки, запалення.

В результаті в них потрапляє їжа або якісь небажані частки із самої зубної щітки - ситуація може погіршитися.

Запалення на яснах - це не жарти, адже з часом через нього починаються проблеми з зубами. Чим більше запалення - тим вище шанс через нього рано чи пізно втратити сам зуб.

Ось чому догляд за яснами - це неодмінно контроль стану тканин навіть тоді, коли здається, що ніяких проблем немає.

Якщо ви не впевнені у виборі щітки, зубної пасти або в інших засобах по догляду, звертайтеся до стоматологів - після невеликого обстеження вони допоможуть підібрати потрібні вироби.

Фото. Результат роботи наших стоматологів.

догляд за яснами фото ЛюміДент

Видалення зуба: правильний догляд

Маніпуляції з видалення зуба не завжди приємні самі по собі, але дуже важливо протягом деякого часу дотримуватися рекомендацій лікаря.

Так, догляд за яснами після видалення зуба включає полоскання (як спеціальними розчинами, так і травами), виключення гострої і занадто солоної їжі.

Якщо після втручання залишилася лунка із запеченою кров'ю, краще рішення - не чіпати її язиком і жодним чином на неї не впливати.

Ця плівка що запеклася дуже важлива для правильного загоєння ділянки для швидкого відновлення, а ще вона захищає тканини від зараження.

Догляд за яснами після протезування

Установка протезів зубів - це процедура, яка пов'язана з появою у роті інородних тіл, з цієї причини деякі організми впливають на протези небажаними реакціями.

Одна з них - запалення ясен (гінгівіт), яке не тільки неприємне, але й небезпечне для самих протезів, тому що може змінити об'єм ясен, і протези перестануть підходити за розмірами, почнуть натирати, ускладнюючи ситуацію.

Догляд за яснами після протезування залежить в тому, щоб при перших відхиленнях відправитися до лікаря і отримати консультацію.

Справа в тому, що причиною негативних реакцій може служити неправильна установка самих штучних конструкцій, та їх не зовсім точний розмір.

Після того як лікарі попрацюють над протезами знову, ці симптоми нерідко пропадають без сліду.

Але є таке запалення, коли ніяких особливих відхилень не спостерігається - організм лише починає звикати і йому потрібна допомога, щоб впоратися з новим для себе станом.

У цьому випадку лікар випише полоскання, вживання протизапальних і заспокійливих засобів.

Слід пам'ятати, що догляд за яснами при наявності зубних протезів завжди складніший, ніж у звичайній ситуації.

Фото. Консультація в клініці, стоматологія Люмі-Дент.

догляд за яснами фото Київ ЛюміДент

Пацієнту важливо стежити за тим, щоб між зубами і тканинами не забивалася їжа, ретельно чистити порожнину рота після кожного прийому їжі (або полоскати).

У ряді випадків людям з такими елементами радять регулярний масаж ясен, щоб вони отримували якісне живлення, а кров в тканинах не застоювалася.

Масаж роблять гумовими подушечками зубних щіток або схожими насадками - але при цьому проявляють максимальну обережність, щоб нічого не пошкодити.

Зубний камінь і ясна

Видалення зубного каменю - це і догляд за зубами, і догляд за яснами, про що знають не всі клієнти стоматологічних клінік.

Справа в тому, що такий камінь часто накопичується на тій частині зуба, яка людині не помітна - у його заснування, прямо під яснами.

Згодом це стає причиною запалень, а якщо не усунути і цей симптом, з'явиться небезпека для самих зубів.

Регулярна професійна чистка потрібна навіть тим зубам, які візуально виглядають ідеально, - роблять її раз на півроку, в рідкісних випадках частіше, але тільки за рекомендацією лікаря.

Догляд за яснами і спосіб життя

Люди часто задаються питанням про те, як доглядати за яснами, але ігнорують всі рекомендації, пов'язані з харчуванням і шкідливими звичками.

Вони впевнені, що достатньо чистити зуби, полоскати рот, і раз на півроку ходити на чистку та не допускати розвиткок запалень.

Але на небажані процеси впливають і інші фактори:

  • Куріння - речовини, які містяться в сигаретному димі, поступово послаблюють тканини, роблять їх більш вразливими до негативних факторів.
  • Надмірне вживання алкоголю, особливо міцного: він діє на ясна обпікаючи, внаслідок чого з'являються мікротравми, що теж нічим хорошим не закінчується.
  • Захоплення шкідливою їжею: солодким, їжею з барвниками, сухариками та іншими снеками, які при жуванні можуть пошкодити слизову.

Правильний догляд за яснами після імплантації зубів, видалення зубного каменю або при відсутності небажаних симптомів - це в тому числі і чисте харчування, вживання тільки здорових і безпечних продуктів.

На стан ясен впливає і стан всього організму: вони нерідко кровоточать, якщо не вистачає вітамінів, відбулася інтоксикація або ж тіло зовсім виснажене.

Якщо важливо знати, як доглядати за яснами, варто почати саме з цих моментів: перегляду способу життя, налагодження правильної системи харчування.

Проблеми з яснами: обов'язково відвідати лікаря

Якщо якісь проблеми вже є, не призначайте собі лікування самостійно.

У стоматологічних клініках «Люмі-Дент» вас обстежують, визначать, в чому полягає причина проблем, і призначать ефективну схему лікування.

Фото. Пацієнт з лікарем стоматологом терапевтом.

догляд за яснами після протезування фото ЛюміДент

Звертатися до лікаря варто і тоді, коли у вас все в гаразд, але ви просто не знаєте, як правильно доглядати за яснами, і які кошти при цьому використовувати.

У цьому випадку лікарі «Люмі-Дент» дадуть корисні рекомендації з урахуванням вашої ситуації - а якісна профілактика стане запорукою того, що ви ще довго не будете відчувати жодних проблем зі здоров'ям ясен.

 

Повернутися до списку статей
2 голосів, оцінка: 5 з 5
Поки не піднялися ціни - запишіться на безкоштовну консультацію! Поки не піднялися ціни - запишіться на безкоштовну консультацію!
Це обов'язкове поле

Записатися на безкоштовну онлайн консультацію