Сроки - коли з'являються молочні зуби у малюків

Інформація, надана в статті, не може бути використана для постановки діагнозу, призначення лікування і не заміняє консультацію лікаря.
Зміст:
 • Послідовність, за якою зубки з'являються на поверхні щелепи
 • Незвичайна статистика
 • Додаткові фактори, що впливають на терміни
 • Симптоми активного росту зубів у дітей
 • Симптоми, які не належать до зубів!
 • Найскладніші моменти під час прорізування зубів
 • Допомагаємо дитині, коли настає термін прорізування зубів
 • Як прискорити терміни прорізування молочних і постійних зубів у дитини
 • Люмі-Дент: допомога батькам при прорізуванні зубів у дітей

 

Прорізування перших зубів у дітей - це дуже важливий і хвилюючий момент для всіх батьків. Дорослі чекають його з нетерпінням, адже зуби - це дуже важлива частина здоров'я, свідоцтво правильного росту і дорослішання, а також вкрай незвичайний досвід. Часто цей період супроводжується тривожними очікуваннями, адже невідомо, як саме відчує себе дитина, наскільки сильно вона стане вередувати.

Сроки прорізування молочних зубів Люмі-Дент

Оскільки терміни прорізування зубів не дуже точні і відрізняються у різних дітей, батьки нерідко переживають: у них виникає багато питань про те, в якій послідовності з'являться зубки, коли це трапиться, як допомогти чаду пережити непростий період. Розберемося з відповідями на найпоширеніші питання, а якщо залишаться якісь речі, які не описують вашу ситуацію, фахівці клінік Люмі-Дент в будь-який момент допоможуть вирішити питання.

Терміни прорізування молочних зубів фото Київ Люмі-Дент

Послідовність, за якою зубки з'являються на поверхні щелепи

Терміни прорізування молочних зубів у дітей різняться, тому для кожного етапу ми даємо плаваючі проміжки:

 • З третього по дев'ятий місяць у малюків починають виходити перші молочні коронки: стандартно це два нижніх різця.
 • В середньому через три-чотири місяці (з сьомого по десятий) з'являється верхня пара таких же різців - вже в справу вступають дві щелепи і можна говорити про те, що у дитини з'являється подоба дорослої посмішки.
 • З дев'ятого по дванадцятий місяць з'являються бічні різці: але в цьому випадку спочатку виходять верхні, а вже потім нижні - тобто в порівнянні з передніми зубами порядок зворотний.
 • З року до вісімнадцяти місяців вилазять перші моляри, які є корінними. В цьому випадку першими будуть теж верхні зуби - а нижня пара «наздожене» їх десь через місяць.
 • Після перших молярів приходить черга ікл (зверху і знизу - саме в такій послідовності). Вони з'являються на поверхні з шістнадцятого по двадцять другий місяці.
 • Другі моляри завершують процес - їм буде потрібно до 26 місяців (більше, ніж два роки), щоб доповнити щелепи. Це теж корінні зуби - як і у випадку з першими молярами суть в тому, що вони відразу виходять з постійними коренями - тобто при зміні молочних зубів на постійні ці зубки вже не змінюються.

Будьте уважні: навіть такі плаваючі терміни, які вказані в наших прикладах, можуть зрушуватися в залежності від особливостей дитини, нюансів його організму, харчування і навіть спадкового чинника. Але якщо ви розумієте, що всі терміни пройшли, а зубки так і не з'являються, обов'язково запишіться на прийом до дитячого стоматолога в одну з клінік Люмі-Дент. Ми допоможемо розібратися, в чому причина і виключити небажані чинники, але зазвичай батькам нема про що хвилюватися. Те ж саме стосується ситуації, коли мова йде про терміни прорізування постійних зубів: коли молочні затрималися, то і їх зміна логічно зсувається в часі.

Черговість прорізування зубів у дітей фото Люмі-Дент

Незвичайна статистика

Щоб зрозуміти, що терміни прорізування зубів - це дуже індивідуально, звернемося до незвичайної статистики. Так, є інформація, що одна-дві дитини на дві тисячі новонароджених вже з'являються, маючи в роті пару зубів. Тобто батькам таких дітей навіть не доводиться турбуватися про те, коли з'являться зубки - вони вже є, а сам процес давно запущений.

Є й протилежна статистика: на ті ж дві тисячі дітей доводиться як мінімум одна дитина, зуби у якої починають з'являтися тільки в 15-16 місяців, що не збігається ні з якими традиційними термінами. Тобто ваш випадок цілком може потрапити в одну з цих незвичайних ситуацій, коли зуби з'являються дуже рано або досить пізно - і в цьому немає нічого страшного для здоров'я дитини: терміни прорізування молочних зубів ніяк не вплинуть на його подальше життя.

Додаткові фактори, що впливають на терміни

Чинників так багато, що розглядати їх всі немає сенсу: наприклад, на час появи перших зубів впливає такий момент, як особливості самої вагітності. Якщо були якісь проблеми, це легко відіб'ється на багатьох нюансах розвитку дитини, в тому числі і на появу молочних зубчиків.

Передчасно народжені малюки теж набагато пізніше обзаводяться повноцінною посмішкою - тут ще важливий і такий момент, що фактичний вік новонародженого все-таки менше, якщо він з'явився на світ в сім місяців. Але навіть при хорошій вагітності, оптимальних термінах і відсутності будь-яких відхилень терміни теж зсуваються штучно. Таке зустрічається у дітей, які через короткий час після народження перенесли інфекційне захворювання, що вплинуло на імунітет.

Деякі дослідники говорять про те, що навіть середовище та місце проживання впливають на цей момент, а самі терміни прорізування молочних зубів залежать від температури, особливостей повітря, харчування і маси інших факторів.

Терміни прорізування молочних зубів фото Люмі-Дент

Симптоми активного росту зубів у дітей

Ці симптоми будуть знайомі всім батькам, а багато хто заздалегідь читають і слухають про них, щоб підготуватися до того, що станеться:

 • Дитина стає дуже неспокійною: вона плаче, вередує, не реагує на стандартні спроби її заспокоїти. У цей період батькам дуже важливо не злитися від втоми, не дратуватися на малюка, адже він не контролює свій стан, а просто реагує на дискомфорт, який відчуває.
 • Сон малюка, як і сон батьків, сильно порушується: є діти, які починають спати дуже мало і уривками. У інших діток просто сильно зсувається графік: якщо до цього вони відпочивали більше вночі, то при прорізуванні зубів можуть вночі плакати і вередувати, а вдень спати - у всіх по-різному.
 • Дитина відмовляється від їжі - і цей момент для батьків зазвичай дуже стресовий, адже малюк не хоче їсти, що для нього не дуже корисно. Якщо відмова від їжі набуває постійний характер і ви не можете забезпечити нормальне годування, зверніться до свого педіатра за рекомендаціями.
 • Спостерігається підвищена температура: з зубами пов'язана температура не більше 37,5 - якщо вона вище, реальну причину вже слід шукати додатково.
 • Дитина активно тягне в рот іграшки та інші предмети, які їй хочеться погризти, пожувати. Часто батьки спостерігають, що малюк намагається потрапити іграшкою на конкретну ділянку ясна - це потрібно, щоб почухати свербляче місце і зняти неприємні відчуття.

Ріст зубів у дітей фото Київ Люмі-Дент

Симптоми, які не належать до зубів!

Терміни прорізування молочних і постійних зубів, а також їх симптоми - те, що деякі батьки вивчають лише поверхово, а тому допускають помилки. Одна з найпоширеніших - списувати на цей процес симптоми, які мають відношення до інших захворювань або проблем. Так, якщо температура піднялася вище 37,5 - це вже привід звертатися до лікаря і з'ясовувати, в чому тут справа. Кашель і чхання можуть бути симптомом появи зубчиків, а можуть говорити про застуду, переохолодження та інших небезпечних ситуацій: конкретно це повинен з'ясувати лікар, і тільки хороший фахівець.

Тим більше не можуть бути симптомами прорізування зубів - діарея, запор, здуття живота та інші ознаки отруєння, проблем з шлунково-кишковим трактом. Якщо спостерігаються такі наслідки, дуже важливо відразу звертатися до лікаря, не відкладаючи візит на наступний день. Немовлята можуть схопити інфекцію або мати якусь приховану проблему зі здоров'ям, і чим швидше ви це виявите - тим краще для вас і дитини.

Найскладніші моменти під час прорізування зубів

Не всі зуби однаково впливають на тканини, коли вони виходять на поверхню, але фахівці кажуть, що більше проблем можуть доставляти ікла і моляри. Ікла створюють зайвий дискомфорт за рахунок того, що вони стрімко розрізають ясна, оскільки дуже гострі. А ще вони розташовані недалеко від очного нерва, що нерідко викликає додаткові неприємні відчуття. Моляри ж не найгостіші, але зате найбільші за площею - це ускладнює їх вихід на поверхню, за рахунок чого теж виникають певні проблеми.

Але все ж ця інформація не є обов'язковою базою, якою потрібно керуватися: у деяких діток найскладнішими стають перші пари різців - хоча б з тієї причини, що для них ці болючі і зудячі відчуття незвичні і нові. А з часом відбувається ефект звикання - і інші зубки з'являються вже з меншими проблемами.

Прорізування зубів фото київ Люмі-Дент

Допомагаємо дитині, коли настає термін прорізування зубів

Щоб було психологічно легше, батькам можна повісити вдома графік прорізування молочних зубів у дітей і відзначати зубчики, які вже встигли з'явитися. Так ви будете бачити, скільки вже пройдено і скільки залишилося - терпіти дитячі капризи і небажану поведінку буде куди простіше. Але важливо в цей час допомогти і самим малюкам, полегшити їх стан, зняти неприємні відчуття. Ми рекомендуємо кілька простих способів:

 • Використання спеціальних масажерів для ясен, які продаються в аптеках і дитячих магазинах. Зазвичай їх виготовляють з твердого силікону, який досить жорсткий, але не пошкоджує тканини. Користуються попитом такі моделі, які всередині містять рідину, а тому їх можна охолоджувати в холодильнику - легкий холод дає ефект знеболювання і зняття свербіння. Захоплюватися подібними массажерами не варто - давайте їх дитині два або три рази на день на півгодини, кожен раз гарненько мийте.
 • Масаж за допомогою силіконових насадок на палець: це вже батьки роблять самостійно - дуже обережно і делікатно. Перевага перед попереднім варіантом в тому, що ви самі контролюєте, яку область ясен масажувати - дитина поки не діє настільки точно.
 • Застосування стоматологічних гелів для дітей - є спеціальні склади, які знімають свербіж, зменшують запалення, надають легку знеболювальну дію.
 • Організація правильного способу життя: багато батьків через примхи дитини починають менше гуляти, намагаються відсидітися вдома, поки все пройде. Але це в корені невірно: в такий період дитині обов'язково потрібне свіже повітря і прогулянки: ходіть в парки, проводьте час на природі. Обов'язково захоплюйте малюка цікавими іграми, заняттями - і тоді терміни прорізування молочних зубів більше не будуть вас займати весь день.

Як прискорити терміни прорізування молочних і постійних зубів у дитини

Батьки нерідко задаються таким питанням: їм хочеться, щоб процес пройшов швидше, дитина перестала мучитися і погано себе почувати. Але лікарі відзначають: це абсолютно природний етап в житті кожного малюка, тому його необхідно проживати так, як і закладено природою. Немає ні можливості, ні необхідності скорочувати графік прорізування зубів у малюка якимось штучним чином. Якщо ви зустрічаєте подібні рекомендації в інтернеті, відмовтеся від них, тому що наслідки подібної самодіяльності непередбачувані.

Терміни прорізування молочних зубів у дітей фото київ Люмі-Дент

Люмі-Дент: допомога батькам при прорізуванні зубів у дітей

Як тільки з'явився перший молочних зуб, за ним вже потрібно доглядати так, ніби ви маєте справу з повноцінним зубним рядом. Чистка, усунення нальоту і залишків їжі - важливі складові догляду. І в цей же час ми радимо відвідати одну з стоматологічних клінік Люмі-Дент: у нас працюють дитячі стоматологи, які знають все про порядок прорізування тимчасових (молочних зубів), про правила догляду в цей період і секрети, які допоможуть батькам краще перенести цей час.

Наші лікарі підкажуть, як правильно доглядати за першими зубками, як підібрати дитячу косметику для догляду і з якого моменту треба повноцінно чистити зуби. Ви можете задати нам будь-які питання - і завжди отримаєте кваліфіковану відповідь від кращих фахівців з великим досвідом роботи в дитячій стоматології. 

Відгуки про нас

2 голосів, оцінка: 5 з 5

×
Час закінчення знижки:
0
днiв
0
годин
0
хвилин
0
секунд
Поки не піднялися ціни - запишіться на безкоштовну консультацію!
Поки не піднялися ціни - запишіться на безкоштовну консультацію!
Ваш телефон *
Сподобалася сторінка? - Розкажи друзям!
Поделиться pinterest