1405

Сроки - коли з'являються молочні зуби у малюків

Ціни на послуги
Консультація та підготовка батьків та дитини до стоматологічного лікування 200 грн
Консультація дитячого анестезіолога 640 грн
Лікування зубів уві сні дітям (1 година) 3600 грн
Пломбування зубів (1 зуб) от 560 до 840 грн
Седація закисом азоту (15 хвилин) 675 грн
Седація закисом азоту (1 година) 2700 грн
Дивіться відео з нашими лікарями стоматологами
Зміст:
 • Послідовність, за якою зубки з'являються на поверхні щелепи
 • Незвичайна статистика
 • Додаткові фактори, що впливають на терміни
 • Симптоми активного росту зубів у дітей
 • Симптоми, які не належать до зубів!
 • Найскладніші моменти під час прорізування зубів
 • Допомагаємо дитині, коли настає термін прорізування зубів
 • Як прискорити терміни прорізування молочних і постійних зубів у дитини
 • Люмі-Дент: допомога батькам при прорізуванні зубів у дітей

 

Прорізування перших зубів у дітей - це дуже важливий і хвилюючий момент для всіх батьків. Дорослі чекають його з нетерпінням, адже зуби - це дуже важлива частина здоров'я, свідоцтво правильного росту і дорослішання, а також вкрай незвичайний досвід. Часто цей період супроводжується тривожними очікуваннями, адже невідомо, як саме відчує себе дитина, наскільки сильно вона стане вередувати.

Сроки прорізування молочних зубів Люмі-Дент

Оскільки терміни прорізування зубів не дуже точні і відрізняються у різних дітей, батьки нерідко переживають: у них виникає багато питань про те, в якій послідовності з'являться зубки, коли це трапиться, як допомогти чаду пережити непростий період. Розберемося з відповідями на найпоширеніші питання, а якщо залишаться якісь речі, які не описують вашу ситуацію, фахівці клінік Люмі-Дент в будь-який момент допоможуть вирішити питання.

Терміни прорізування молочних зубів фото Київ Люмі-Дент

Послідовність, за якою зубки з'являються на поверхні щелепи

Терміни прорізування молочних зубів у дітей різняться, тому для кожного етапу ми даємо плаваючі проміжки:

 • З третього по дев'ятий місяць у малюків починають виходити перші молочні коронки: стандартно це два нижніх різця.
 • В середньому через три-чотири місяці (з сьомого по десятий) з'являється верхня пара таких же різців - вже в справу вступають дві щелепи і можна говорити про те, що у дитини з'являється подоба дорослої посмішки.
 • З дев'ятого по дванадцятий місяць з'являються бічні різці: але в цьому випадку спочатку виходять верхні, а вже потім нижні - тобто в порівнянні з передніми зубами порядок зворотний.
 • З року до вісімнадцяти місяців вилазять перші моляри, які є корінними. В цьому випадку першими будуть теж верхні зуби - а нижня пара «наздожене» їх десь через місяць.
 • Після перших молярів приходить черга ікл (зверху і знизу - саме в такій послідовності). Вони з'являються на поверхні з шістнадцятого по двадцять другий місяці.
 • Другі моляри завершують процес - їм буде потрібно до 26 місяців (більше, ніж два роки), щоб доповнити щелепи. Це теж корінні зуби - як і у випадку з першими молярами суть в тому, що вони відразу виходять з постійними коренями - тобто при зміні молочних зубів на постійні ці зубки вже не змінюються.

Будьте уважні: навіть такі плаваючі терміни, які вказані в наших прикладах, можуть зрушуватися в залежності від особливостей дитини, нюансів його організму, харчування і навіть спадкового чинника. Але якщо ви розумієте, що всі терміни пройшли, а зубки так і не з'являються, обов'язково запишіться на прийом до дитячого стоматолога в одну з клінік Люмі-Дент. Ми допоможемо розібратися, в чому причина і виключити небажані чинники, але зазвичай батькам нема про що хвилюватися. Те ж саме стосується ситуації, коли мова йде про терміни прорізування постійних зубів: коли молочні затрималися, то і їх зміна логічно зсувається в часі.

Черговість прорізування зубів у дітей фото Люмі-Дент

Незвичайна статистика

Щоб зрозуміти, що терміни прорізування зубів - це дуже індивідуально, звернемося до незвичайної статистики. Так, є інформація, що одна-дві дитини на дві тисячі новонароджених вже з'являються, маючи в роті пару зубів. Тобто батькам таких дітей навіть не доводиться турбуватися про те, коли з'являться зубки - вони вже є, а сам процес давно запущений.

Є й протилежна статистика: на ті ж дві тисячі дітей доводиться як мінімум одна дитина, зуби у якої починають з'являтися тільки в 15-16 місяців, що не збігається ні з якими традиційними термінами. Тобто ваш випадок цілком може потрапити в одну з цих незвичайних ситуацій, коли зуби з'являються дуже рано або досить пізно - і в цьому немає нічого страшного для здоров'я дитини: терміни прорізування молочних зубів ніяк не вплинуть на його подальше життя.

Додаткові фактори, що впливають на терміни

Чинників так багато, що розглядати їх всі немає сенсу: наприклад, на час появи перших зубів впливає такий момент, як особливості самої вагітності. Якщо були якісь проблеми, це легко відіб'ється на багатьох нюансах розвитку дитини, в тому числі і на появу молочних зубчиків.

Передчасно народжені малюки теж набагато пізніше обзаводяться повноцінною посмішкою - тут ще важливий і такий момент, що фактичний вік новонародженого все-таки менше, якщо він з'явився на світ в сім місяців. Але навіть при хорошій вагітності, оптимальних термінах і відсутності будь-яких відхилень терміни теж зсуваються штучно. Таке зустрічається у дітей, які через короткий час після народження перенесли інфекційне захворювання, що вплинуло на імунітет.

Деякі дослідники говорять про те, що навіть середовище та місце проживання впливають на цей момент, а самі терміни прорізування молочних зубів залежать від температури, особливостей повітря, харчування і маси інших факторів.

Терміни прорізування молочних зубів фото Люмі-Дент

Симптоми активного росту зубів у дітей

Ці симптоми будуть знайомі всім батькам, а багато хто заздалегідь читають і слухають про них, щоб підготуватися до того, що станеться:

 • Дитина стає дуже неспокійною: вона плаче, вередує, не реагує на стандартні спроби її заспокоїти. У цей період батькам дуже важливо не злитися від втоми, не дратуватися на малюка, адже він не контролює свій стан, а просто реагує на дискомфорт, який відчуває.
 • Сон малюка, як і сон батьків, сильно порушується: є діти, які починають спати дуже мало і уривками. У інших діток просто сильно зсувається графік: якщо до цього вони відпочивали більше вночі, то при прорізуванні зубів можуть вночі плакати і вередувати, а вдень спати - у всіх по-різному.
 • Дитина відмовляється від їжі - і цей момент для батьків зазвичай дуже стресовий, адже малюк не хоче їсти, що для нього не дуже корисно. Якщо відмова від їжі набуває постійний характер і ви не можете забезпечити нормальне годування, зверніться до свого педіатра за рекомендаціями.
 • Спостерігається підвищена температура: з зубами пов'язана температура не більше 37,5 - якщо вона вище, реальну причину вже слід шукати додатково.
 • Дитина активно тягне в рот іграшки та інші предмети, які їй хочеться погризти, пожувати. Часто батьки спостерігають, що малюк намагається потрапити іграшкою на конкретну ділянку ясна - це потрібно, щоб почухати свербляче місце і зняти неприємні відчуття.

Ріст зубів у дітей фото Київ Люмі-Дент

Симптоми, які не належать до зубів!

Терміни прорізування молочних і постійних зубів, а також їх симптоми - те, що деякі батьки вивчають лише поверхово, а тому допускають помилки. Одна з найпоширеніших - списувати на цей процес симптоми, які мають відношення до інших захворювань або проблем. Так, якщо температура піднялася вище 37,5 - це вже привід звертатися до лікаря і з'ясовувати, в чому тут справа. Кашель і чхання можуть бути симптомом появи зубчиків, а можуть говорити про застуду, переохолодження та інших небезпечних ситуацій: конкретно це повинен з'ясувати лікар, і тільки хороший фахівець.

Тим більше не можуть бути симптомами прорізування зубів - діарея, запор, здуття живота та інші ознаки отруєння, проблем з шлунково-кишковим трактом. Якщо спостерігаються такі наслідки, дуже важливо відразу звертатися до лікаря, не відкладаючи візит на наступний день. Немовлята можуть схопити інфекцію або мати якусь приховану проблему зі здоров'ям, і чим швидше ви це виявите - тим краще для вас і дитини.

Найскладніші моменти під час прорізування зубів

Не всі зуби однаково впливають на тканини, коли вони виходять на поверхню, але фахівці кажуть, що більше проблем можуть доставляти ікла і моляри. Ікла створюють зайвий дискомфорт за рахунок того, що вони стрімко розрізають ясна, оскільки дуже гострі. А ще вони розташовані недалеко від очного нерва, що нерідко викликає додаткові неприємні відчуття. Моляри ж не найгостіші, але зате найбільші за площею - це ускладнює їх вихід на поверхню, за рахунок чого теж виникають певні проблеми.

Але все ж ця інформація не є обов'язковою базою, якою потрібно керуватися: у деяких діток найскладнішими стають перші пари різців - хоча б з тієї причини, що для них ці болючі і зудячі відчуття незвичні і нові. А з часом відбувається ефект звикання - і інші зубки з'являються вже з меншими проблемами.

Прорізування зубів фото київ Люмі-Дент

Допомагаємо дитині, коли настає термін прорізування зубів

Щоб було психологічно легше, батькам можна повісити вдома графік прорізування молочних зубів у дітей і відзначати зубчики, які вже встигли з'явитися. Так ви будете бачити, скільки вже пройдено і скільки залишилося - терпіти дитячі капризи і небажану поведінку буде куди простіше. Але важливо в цей час допомогти і самим малюкам, полегшити їх стан, зняти неприємні відчуття. Ми рекомендуємо кілька простих способів:

 • Використання спеціальних масажерів для ясен, які продаються в аптеках і дитячих магазинах. Зазвичай їх виготовляють з твердого силікону, який досить жорсткий, але не пошкоджує тканини. Користуються попитом такі моделі, які всередині містять рідину, а тому їх можна охолоджувати в холодильнику - легкий холод дає ефект знеболювання і зняття свербіння. Захоплюватися подібними массажерами не варто - давайте їх дитині два або три рази на день на півгодини, кожен раз гарненько мийте.
 • Масаж за допомогою силіконових насадок на палець: це вже батьки роблять самостійно - дуже обережно і делікатно. Перевага перед попереднім варіантом в тому, що ви самі контролюєте, яку область ясен масажувати - дитина поки не діє настільки точно.
 • Застосування стоматологічних гелів для дітей - є спеціальні склади, які знімають свербіж, зменшують запалення, надають легку знеболювальну дію.
 • Організація правильного способу життя: багато батьків через примхи дитини починають менше гуляти, намагаються відсидітися вдома, поки все пройде. Але це в корені невірно: в такий період дитині обов'язково потрібне свіже повітря і прогулянки: ходіть в парки, проводьте час на природі. Обов'язково захоплюйте малюка цікавими іграми, заняттями - і тоді терміни прорізування молочних зубів більше не будуть вас займати весь день.

Як прискорити терміни прорізування молочних і постійних зубів у дитини

Батьки нерідко задаються таким питанням: їм хочеться, щоб процес пройшов швидше, дитина перестала мучитися і погано себе почувати. Але лікарі відзначають: це абсолютно природний етап в житті кожного малюка, тому його необхідно проживати так, як і закладено природою. Немає ні можливості, ні необхідності скорочувати графік прорізування зубів у малюка якимось штучним чином. Якщо ви зустрічаєте подібні рекомендації в інтернеті, відмовтеся від них, тому що наслідки подібної самодіяльності непередбачувані.

Терміни прорізування молочних зубів у дітей фото київ Люмі-Дент

Люмі-Дент: допомога батькам при прорізуванні зубів у дітей

Як тільки з'явився перший молочних зуб, за ним вже потрібно доглядати так, ніби ви маєте справу з повноцінним зубним рядом. Чистка, усунення нальоту і залишків їжі - важливі складові догляду. І в цей же час ми радимо відвідати одну з стоматологічних клінік Люмі-Дент: у нас працюють дитячі стоматологи, які знають все про порядок прорізування тимчасових (молочних зубів), про правила догляду в цей період і секрети, які допоможуть батькам краще перенести цей час.

Наші лікарі підкажуть, як правильно доглядати за першими зубками, як підібрати дитячу косметику для догляду і з якого моменту треба повноцінно чистити зуби. Ви можете задати нам будь-які питання - і завжди отримаєте кваліфіковану відповідь від кращих фахівців з великим досвідом роботи в дитячій стоматології.

 

Обирайте кращих у своїй справі!

Запишіться на консультацію!

 

 


2 голосов, оценка: 5 из 5

×
Поки не піднялися ціни - запишіться на безкоштовну консультацію!
Поки не піднялися ціни - запишіться на безкоштовну консультацію!
Ваш телефон *
Сподобалася сторінка? - Розкажи друзям!
Поделиться pinterest