Видалили всі зуби - що робити?
Якщо немає всіх зубів взагалі -
Вставити імпланти в Люмі-Дент

Дата публікації: 16.10.2018
Дата останнього редагування: 06.01.2021
Ціни на імпланти
Імплант Neobiotech IS-II Active поверхня S.L.A. (Південна Корея) (з установкою) 5830 грн
Імплант MegaGen AnyOne (Південна Корея) (з установкою) 8699 грн
Імплант Straumann BLT, SLA, Ti (Штрауман, Швейцарія)
Акція! – Тільки до 28 лютого!
(з установкою) 13699 грн
Імплант Nobel Biocare Active (Швейцарія) (з установкою) 21699 грн
Інформація, надана в статті, не може бути використана для постановки діагнозу, призначення лікування і не заміняє консультацію лікаря.
Зміст:
 • Вирвані, видалені всі зуби взагалі – що робити?
 • Що робити, якщо повністю немає зубів?
 • Видалили зуби - що робити? Не тримається знімний протез?
 • Якщо видалені всі зуби - вставити імпланти в клініках Люмі-Дент
 • Отже – що робити, якщо видалені всі зуби?
 • Якщо повністю їх немає на щелепах
 • Cтатистика по зубній імплантації та протезуванню в наших клініках на 2020 рік
 • Що робити, якщо видалені всі зуби?
 • Якщо видалили всі зуби – що робити?

 

Вирвані, видалені всі зуби взагалі – що робити?

Що робити, якщо повністю немає зубів?

Якщо вирвали всі зуби – це вкрай неприємно. Якщо немає зубів - вініри або мости не встановити, адже зовнішнім накладкам або коронкам необхідно на щось спиратися, потрібні хороші стійкі зубні корені.

 • Якщо не вініри і коронки - то що робити?
 • Залишається лише один шлях - повний знімний протез?
 • Що можна поставити при відсутності зубів?

Детально опишемо сучасні технології протезування на повністю беззубих щелепах.

Щелепа без зубів фото Люмі-Дент

 

Як правило, така ситуація відбувається внаслідок пародонтозу – системного захворювання дегенеративно-дистрофічної природи, при якому генералізовано розсмоктується і зменшується кісткова тканина альвеолярних лунок, в якій на зв'язках висять зубні корені.

Часто при пародонтозі всі зуби повністю видалені внаслідок їх сильного розхитування, вони вже не можуть виконувати властиву їм функцію розжовування їжі.

Імплантація при пародонтозі – якщо видалені всі зуби вставити імплантати - єдиний правильний шлях. Якщо видалені всі зуби вставити необхідно титанові імплантати, і поставити на них повноцінні зубні протези.

Якщо немає тільки задніх зубів - що робити? Тут також можна встановити імпланти, на які одягають коронки, або задню опору мостовидного протеза. Якщо немає задніх зубів - тільки імплантація може повноцінно відновити зубний ряд.

Фото - приклад роботи лікарів стоматологів Люмі-Дент.

Протезування з негайним навантаженням з опорою на встановлені імплантанти.

Вирвані всі зуби взагалі що робити вставити імпланти Люмі-Дент Київ

Якщо повністю немає зубів – людина відчуває себе старою, але найгірше – вона не може нормально розмовляти, усміхатися, приймати їжу.

Крім неможливості пережовувати їжу – організм починає швидше старіти, так як природне жувальне навантаження підтримує в тонусі весь організм. Є спеціальні області в головному мозку, які відповідають за профілактику старіння і розвитку багатьох захворювань. Ці центри нормально функціонують, і оберігають нас від багатьох хвороб, тільки за умови, якщо при жуванні - через зубні корені, або титанові імплантати – до них передаються спеціальні імпульси.

Якщо немає зубів взагалі – висота нижньої третини обличчя значно зменшується.

При беззубих щелепах особа набуває характерний старший вигляд, впадають губи, заглиблюється підборіддя і носогубні складки.

Як правило, раніше, якщо були повністю видалені всі зуби – немає причин у цьому сумніватися - приймали рішення ставити пластмасовий повний знімний протез на беззубу щелепу. Людина отримувала назад гарний зовнішній вигляд, та ось тільки якість його життя покращувалося незначимо.

У чому причини такого факту?

Знімний протез не може стійко триматися на беззубих щелепах, так як він утримується тільки завдяки відносній фіксації за атрофовані анатомічні структури щелепи, і за допомогою молекулярного присмоктування слини між протезом і яснами.

Фото. Вставні зуби при відсутності зубів, так раніше робили протезування при пародонтозі.

Вирвані всі зуби що робити протез Люмі-Дент Київ

Однак цих сил явно недостатньо, щоб знімний протез нормально утримувався на беззубій щелепі, і протистояв жувальному тиску при пережовуванні їжі.

У підсумку – не тримається і постійно падає знімний протез, а також натирає ясна. Повним знімним протезом можна пережовувати лише м'яку і дрібно порізану їжу.

Кожного разу після їжі його необхідно знімати і промивати від залишків їжі, забитих між протезом і яснами.

До того ж межі вставної щелепи надзвичайно широкі, і закривають все піднебіння. В результаті – довге звикання до його носіння, відсутність відчуття температури і смаку їжі.

Якщо падає знімний протез – зараз рекомендують використовувати спеціальні клейкі креми або порошки, типу «Корега».

Дійсно, з допомогою цих препаратів вдається домогтися кращої фіксації знімної конструкції на щелепах. До того ж він перешкоджає прониканню їжі між протезом і яснами.

Також – фіксуючий крем володіє дезодоруючими властивостями (забезпечує гарний запах) і антимікробною активністю, що дуже допомагає підтримувати хорошу гігієну при використанні знімних протезів. Немає необхідності кожного разу після їжі діставати знімач, і виполіскувати залишки їжі. Фіксуючі креми дійсно змінюють життя людей в кращу сторону, проте не настільки сильно, як це звучить у багатьох рекламах на екранах телевізорів.

Крем лише трохи додає комфорту. Кожному з нас хочеться повернути час назад, щоб нічого не треба було виймати, діставати, прополіскувати. Щоб не треба було переживати – впаде знімний протез чи ні, кожен раз при прийомі їжі.

До цього ж, через знімачі постійно закрите піднебіння, що не дає людині нормально говорити, а також повноцінно відчувати смак їжі. Смак їжі – необхідний фактор для вироблення слини, яка є серйозним очищаючим фактором в порожнині рота. Не мале значення має і психоемоційна сторона – ми повинні відчувати задоволення при прийомі їжі, це нормалізує наше самопочуття і знімає стрес.

Всі описані недоліки знімних протезів змушували фахівців шукати нові можливості для фіксації штучних зубів на щелепах, на яких видалені всі зуби.

Видалили зуби - що робити? Не тримається знімний протез?

Якщо повністю видалили зуби - поставити імплантати – це нова можливість повернути рідні зуби, і назавжди забути про проблему.

Щелепа без зубів фото Люмі-Дент

При беззубих щелепах можна поставити імпланти з титану, схожі на шурупи-саморізи. Титанові імплантати служать як рідні зубні корені, на них виготовляються і прикріплюються зубні штучні конструкції.

Якщо видалені всі зуби - вставити імпланти в клініках Люмі-Дент

Є кілька варіантів використання імплантації при пародонтозі на беззубих щелепах:

    1. Якщо немає всіх зубів, видалені з причини пародонтозу – поставити два імпланта, одягнути на них головки округлої форми, на які буде одягатися повний знімний протез (див. фото). При цьому він не спирається на встановлені імпланти, а лише утримується з їх допомогою.

Вирвали всі зуби що робити Київ фото Люмі-Дент

Плюси: знімний протез не падає, можна значно скоротити його межі – це полегшить звикання, дасть більше смакових і температурних відчуттів.

Мінуси: така конструкція недовговічна, треба постійно міняти замки. Також залишається регулярна гігієна після кожного прийому їжі, оскільки їжа постійно забивається між десною і протезом. Також раніше присутня низька ефективність пережовування твердої їжі – передача тиску на ясна не дозволяє витримувати нормальні жувальні навантаження.

    2. Якщо немає всіх зубів – поставити 4-6 імплантів, на них виготовити балкову конструкцію, на яку і буде одягатися і фіксуватися знімний протез (див. фото).

Фото. Імплантація при відсутності зубів нижній та верхній щелепі, стоматологія Люмі-Дент.

Повністю немає зубів вставити імпланти Київ Люмі-Дент фото

При цьому варіанті межі протеза можна значно скоротити, при цьому жувальне навантаження частково передається і на імпланти, що значно знижує тиск на ясна, і дозволяє такому протезу добре витримувати пережовування навіть жорсткої їжі.

Зовні така конструкція естетична, вона активно використовується і по сьогоднішній день, її не треба знімати після кожного прийому їжі.

Особливо ефективна така схема протезування та імплантації при пародонтозі і сильній атрофії щелеп – вона дозволяє маскувати спад кісткової тканини і ясен, і дає гарний зовнішній вигляд при усмішці і розмові.

    3. Якщо немає всіх зубів – вставити імплантати 5-6 штук на верхню щелепу і 4 штуки на нижню щелепу, і одягнути на них незнімні мостовидні конструкції (див. фото). Ця технологія носить назву «all on 4» (all on 6), або все на чотирьох (шести). Цей варіант повністю відновлює жувальну ефективність і дозволяє досягти непоганого зовнішнього вигляду, за умови незначної атрофії альвеолярного відростка беззубих щелеп.

Фото. На верхній і нижній щелепі нашому пацієнту зробили тотальне видалення коренів внаслідок пародонтозу, і встановили повні протези з опорою на імплантати.

Нема всіх зубів поставити імпланти в Києві Люмі-Дент фото

В ідеальному варіанті, якщо видалені всі зуби вставити імплантати можна на місце кожного видаленого кореня. Але на практиці, якщо на щелепі видалені всі зуби – до такого методу вдаються рідко, зважаючи на велику вартість, травматичності лікування і відсутності доцільності.

Отже – що робити, якщо видалені всі зуби?

Якщо повністю їх немає на щелепах

Щоб визначитися – які імпланти вибрати – рекомендуємо Вам звернутися на консультацію в одну з клінік зубної імплантації Люмі-Дент.

Хірурги імплантологи уважно вивчать будову Ваших щелеп, проведуть огляд порожнини рота, і порекомендують Вам – які краще ставити імпланти для вирішення Вашої проблеми, з урахуванням Ваших побажань і фінансових можливостей.

Для отримання правильного діагнозу про стан кістки беззубих щелеп – необхідно зробити комп'ютерну томографію – КТ щелепи. Це дослідження Ви можете зробити в будь-якій з наших стоматологій на цифровому конусно-променевому комп'ютерному томографі Vatech PHT-6500. Для клієнтів, що звернулися встановити імпланти – ця послуга йде в подарунок.

Наша мережа клінік стоматології Люмі-Дент займає лідируючі позиції по зубній імплантації, ми ставимо імпланти більше всіх, це підтверджують постачальники провідних брендів імплантаційних систем – Straumann, Nobel Biocare, MegaGen, MIS.

Для Вас працюють 6 професійних хірургів-імплантологів, які спільно в 12 лікарями-протезистами консультують і протезують наших численних клієнтів.

Cтатистика по зубній імплантації та протезуванню в наших клініках на 2020 рік

133

пацієнта в день.

3996

пацієнтів на місяць.

212

операцій по імплантації в місяць.

1135

операцій по імплантації в рік.

258

зубних імплантів в місяць.

3102

зубних імплантів на рік.

Якщо повністю немає зубів, взагалі, всі вирвані – на сьогоднішній день це не вирок. І не треба мучитися з знімачами, що не тримаються в роті. Поверніть собі рідні зубки, усміхайтесь на всі 32, і жуйте будь-яку їжу!

Крім вищевказаних переваг, звернення в наші клініки принесе для Вас ще багато інших бонусів:

 • Наша команда використовує цифровий протокол планування і проведення імплантації з протезуванням. Ми одні з перших запровадили цей протокол в нашій країні. Всі процеси, починаючи з цифрових відбитків без зліпкової маси, плануванням розташування імплантів, виготовленням навігаційних хірургічних шаблонів, і закінчуючи комп'ютерною виточкою зубних протезів у новому стоматологічному фрезері – у нас з'єднане в єдине ціле і автоматизовано. Ця новітня система роботи дає приголомшливі результати щодо швидкості лікування та якості виконаної роботи.
 • Всі маніпуляції в наших клініках ми проводимо під надійною унікальною комп'ютерною анестезією STA, під час якої навіть сам процес введення анестезуючого препарату безболісний. Забудьте про уколи шприцом!
 • За бажанням клієнтів ми можемо будь-яку процедуру провести під загальним наркозом (в стані медикаментозного сну) – Ви спокійно засинаєте під контролем нашого анестезіолога, і бачите гарні сни. А в цей час наші фахівці лікують Вас, встановлюють імпланти, виконують зубне протезування. Це абсолютно безпечна процедура, наші клініки мають спеціальну ліцензію і навчений персонал для проведення таких послуг.
 • Нам нічого приховувати від наших клієнтів – на сайті Ви можете побачити багато фотографій наших робіт.
 • До нас звертається велика кількість людей з беззубими щелепами. Ми допомагаємо всім повернути назад красиву усмішку! Відео відгуки великої кількості наших задоволених пацієнтів можна побачити в розділі «Відгуки стоматології Києва». Приєднуйтесь до їх числа!
 • Наші лікарі персонально ведуть Вас протягом усього часу проходження лікування. Вони самі будуть Вам телефонувати і уточнювати Ваш стан і відчуття після кожної проведеної процедури – Ви не будете відчувати себе непотрібним, залишеним наодинці зі своїми думками і переживаннями. Ви зможете звернутися за будь-якою консультацією до лікуючого Вас лікаря – ніколи Ваші питання не залишаться без уваги.
 • Ви можете заздалегідь через інтернет замовити для себе бонусну карту з початковою знижкою від 5 %. Для цього достатньо на будь-якій сторінці нашого сайту внизу сторінки натиснути на кнопку «поділитися» в будь-яку з наступних соцмереж: Facebook, Twitter.

Що робити, якщо видалені всі зуби?

Якщо їх видалили – без зволікання звертайтеся в будь-яку з наших клінік імплантації Люмі-Дент!

Нема зубів вставити імпланти фото Київ Люмі-Дент

В наших клініках можна встановити імплантати різних відомих світових виробників:

 • Neobiotech (Південна Корея) – економ
 • MIS (Ізраїль) – стандарт
 • MegaGen (Південна Корея) – стандарт
 • Straumann (Швейцарія) – бізнес
 • Nobel (Швейцарія) – VIP

Більш детальніше інформацію – які імплантати обрати – Ви можете прочитати на сторінці "Види зубних імплантів".

Якщо видалили всі зуби – що робити?

Швидше записатися на безкоштовну консультацію в будь-яку з клінік мережі Люмі-Дент!

На безкоштовній консультації наші імплантологи проконсультують Вас – які краще ставити імпланти – підберуть оптимальний вид імплантатів з урахуванням клінічної ситуації у роті, а також Ваших бажань і матеріальних можливостей.

Якщо повністю немає зубів – вініри не підійдуть, а ось поставити імплантати можна і потрібно, за акційною ціною, професійно, в мережі клінік Люмі-Дент. Подробиці акції по імплантам – читайте на головній сторінці імплантації.

Немає всіх зубів – встановити імпланти в беззубі щелепи зараз можна без болю, швидко і комфортно.

На імплантати вініри вже не поставити, але чудову естетику при усмішці і розмові, а також ефективне пережовування їжі - дадуть цирконієві коронки, досить красивий і неймовірно міцний матеріал. Показання для встановлення вінірів на зуби можна прочитати на сторінці вінірів.

Важливо! Наша стоматологія пропонує 2 роки гарантії на всі послуги, всі інші клініки - 1 рік. З нами надійніше!

Консультація в наших клініках завжди безкоштовна!

Зведена статистика по встановленим зубним імплантам за 2020 рік в стоматологічних клініках Люмі-Дент:

Neobiotech 230
MIS 96
Megagen 1249
Straumann 740
Nobel Biocare 316

 

Звертайтеся до кращих у своїй справі!

Запишіться на безкоштовну консультацію!  

Поширені запитання та відповіді
Запитання:  Чи можна поставити вініри, якщо немає зубів?
Відповідь: 

Вініри при повній відсутності зубів поставити неможливо, так як вони представляють собою зовнішні пластинки, які наклеюються зовні на зубні ряди.

У разі беззубих щелеп ситуацію врятує зубна імплантація, з подальшим протезуванням незнімним протезом з діоксиду цирконію, або аналогічних матеріалів. Зовнішній вигляд таке протезування матиме не гірше, ніж посмішка з вінірами.

Запитання:  Як тримаються зубні протези на зубах, щелепах?
Відповідь: 

Незнімні протези (коронки, мости) - тримаються на зубах або імплантатах за допомогою стоматологічного цементу, балок або спеціальних гвинтів (умовно-знімна конструкція).

Часткові знімні протези кріпляться на щелепі за допомогою кламерів - спеціальних відростків, які чіпляються за зуби, що залишилися. Повні знімні протези тримаються на беззубій щелепі за допомогою вакуумного клапана - присмоктування зі слиною до ясен, якщо пояснити простою мовою.

Запитання:  Як одягнути вініри на зуби?
Відповідь: 

Це можна зробити тільки в стоматологічній клініці.

Що потрібно, щоб одягнути вініри:

 • записатися на консультацію в стоматологічну клініку;
 • узгодити з лікарем кількість вінірів та матеріал їх виготовлення;
 • пройти процес встановлення вінірів.
Запитання:  Скільки у людини зубів?
Відповідь: 

Відповідаючи на запитання, скільки зубів у людини в нормі, необхідно уточнити, що у дитини і дорослого їх кількість відрізняється. У дитини в змінному прикусі - 20 зубів. У дорослої людини в нормі від 28 до 32 зубів, варіабельність становлять зуби мудрості.

Запитання:  Які види протезування верхньої щелепи при відсутності зубів?
Відповідь: 

Вид протезування залежить від того, скільки у людини зубів залишилося в роті.

При повній відсутності зубів (беззуба щелепа):

 • повний знімний протез;
 • повний протез з опорою на імпланти - технологія all-on-6.


При частковій відсутності зубів для протезування верхньої щелепи використовують:

 • частковий знімний протез;
 • мостоподібний протез;
 • коронки з опорою на зубні імплантати.
Запитання:  Чи можна ставити імплант, якщо зуб видалений давно?
Відповідь: 

Імплант ставити можна, якщо кістки в місці видаленого зуба досить. Якщо зуб видалений давно - можливо знадобиться попередня або одночасна кісткова пластика - нарощування кістки щелепи в місці імплантації.

Запитання:  Що можна поставити замість видаленого зуба? Як вставити зуб, якщо немає кореня?
Відповідь: 

Якщо немає кореня - замість видаленого зуба нижньої щелепи і верхньої можна встановити:

 • мостоподібний протез;
 • вставити імплант, а на нього поставити коронку;
 • якщо немає грошей на імпланти, тимчасово - частковий знімний протез.
Запитання:  Чому не тримається протез на верхній щелепі, навіть з "Корега" при їжі?
Відповідь: 

Основна причина - атрофія кістки під протезом, виходить як велике взуття на маленьку ногу.

Варіанти протезування верхньої щелепи при відсутності зубів:

 • Перебазування старого протеза;
 • Виготовлення нового повного знімного протезу;
 • Імплантація зубів на беззубу щелепу з протезуванням незнімними протезами - кращий варіант.
Запитання:  Що робити з зубами при пародонтозі?
Відповідь: 

Все про лікування зубів і протезування при пародонтозі читайте за вказаним посиланням.

Запитання:  Як поставити коронку, якщо немає зуба?
Відповідь: 

Якщо немає одного зуба, спочатку треба поставити зубний імплант, а на нього встановити коронку.

Запитання:  Що робити, якщо немає задніх зубів?
Відповідь: 

При відсутності задніх зубів роблять:

 • бюгельний протез на замках або кламерах - якщо потрібно зробити зуби швидко;
 • знімний пластмасовий або нейлоновий зубний протез з кламерами;
 • імплантацію з установкою коронок або мостів.
Запитання:  Хто протезує зуби?
Відповідь: 

Протезуванням зубів займається лікар стоматолог ортопед.

Запитання:  Які краще вставити зуби?
Відповідь: 

Якщо зуби є, але вони зруйновані - краще вставити цирконієві коронки.

При частковій або повній відсутності зубів - можна вставити імпланти, а на них цирконієві коронки або зубні протези з штучними яснами.

Запитання:  Що таке "вакуумні зубні протези"?
Відповідь: 

Це повні знімні протези, які кріпляться до щелепи шляхом присмоктування до ясен. Встановлюють їх при повній відсутності зубів. Між яснами і протезом створюється вакуум, звідси і назва "вакуумні".

Запитання:  Як протезують передні зуби?
Відповідь: 

Ось варіанти:

 • Якщо зуби залишилися - замість зубів вініри, коронки;
 • Якщо залишилися тільки корені - штифти, і на них мости або коронки;
 • Якщо немає передніх зубів - імплантація і потім установка коронок, мостів, або протезів з яснами.
Запитання:  Чи можна при пародонтозі ставити імпланти?
Відповідь: 

Можна і потрібно, пародонтоз не є абсолютним протіпоказанням для імплантації.

Запитання:  Чи можна вставити вирваний зуб назад?
Відповідь: 

Так, можна, ця процедура зветься "реімплантація" зуба. Однак у неї є строго обмежені показання, тому вона застосовується рідко. Найчастіше відразу ставлять імпланти в лунку видалених зубів.

Запитання:  Що робити з зубами при повній їх відсутності?
Відповідь: 

При повній відсутності зубів є 2 варіанти:

 • повні знімні протези;
 • незнімне протезування зубів на імплантах.
Запитання:  Якщо відсутні зуби нижньої щелепи - що можна поставити?
Відповідь: 

При відсутності зубів нижньої щелепі є 2 варіанта:

 • повний знімний протез - не тримається навіть з Корега, так як внизу відсутні хороші умови для вакуумного клапана;
 • протезування all-on-4 - ставлять 4 імпланта, на них одягають балку і умовно-знімний протез - це найкращий варіант (див. фото нижче).

нет всех зубов отсутствие фото Люми-Дент

Запитання:  Видалили зуб - що поставити замість нього?
Відповідь: 
 • зубний міст, якщо сусідні зуби зруйновані, або немає грошей на імплантацію;
 • замість видаленого зуба поставити імплант, і на нього встановити коронку;
 • як тимчасове рішення, на період приживлення імпланту - зробити знімний іммедіат протез.
Запитання:  Чи можна ставити брекети при відсутності жувальних зубів?
Відповідь: 

Якщо немає жувальних зубів - брекети ставити можна, однак тут мова йде про постійний прикус. У період зміни молочних зубів на постійні - для вирівнювання прикусу замість брекетів використовують пластинки або трейнери.

Запитання:  Які вставити зуби?
Відповідь: 

Кращий для Вас вид протезування підкаже лікар на безкоштовній консультації в наших клініках.

Видів і технологій протезування існує дуже багато, необхідно враховувати ситуацію в порожнині рота, і Ваші фінансові можливості.

Відгуки про нас

2 голосів, оцінка: 5 з 5

×
Час закінчення знижки:
0
днiв
0
годин
0
хвилин
0
секунд
Поки не піднялися ціни - запишіться на безкоштовну консультацію!
Поки не піднялися ціни - запишіться на безкоштовну консультацію!
Ваш телефон *
Сподобалася сторінка? - Розкажи друзям!
Поделиться pinterest