8:00 - 21:00
ua

Зовсім Немає Зубів- [Що Робити]?

Дата публікації: 16.10.2018
Дата редагування: 16.11.2022
Дивіться відео з нашими лікарями стоматологами
Зміст:
 • Вирвані, видалені всі зуби взагалі – що робити?
 • Як вставити зуби при їх відсутності - види протезів
 • Як тримаються знімні протези на щелепі без зубів?
 • Видалили зуби - що робити? Не тримається знімний протез?
 • Якщо видалені всі зуби - вставити імпланти
 • Отже – що робити, якщо видалені всі зуби?
 • Ось статистика по зубній імплантації та протезуванню в наших клініках на 2021 рік
 • Що робити, якщо видалені всі зуби через пародонтоз?
 • Знімні вініри, якщо немає зубів
 • Якщо вирвали всі зуби - що робити?

Вирвані, видалені всі зуби взагалі – що робити?

Що робити, якщо повністю немає зубів через пародонтоз?

Якщо вирвали всі зуби – це вкрай неприємно. Якщо немає зубів - вініри або мости не встановити, адже зовнішнім накладкам або коронкам необхідно на щось спиратися, потрібні хороші стійкі зубні корені.

 • Якщо не вініри і коронки - то що робити?
 • Залишається лише один вирок для беззубої щелепи - повний знімний протез?
 • Що можна поставити при відсутності зубів?

Детально опишемо сучасні технології - як робиться протезування зубів на повністю беззубих щелепах.

Як вставити зуби при їх відсутності - види протезів

Щелепа без зубів фото Люмі-Дент

Як правило, така ситуація відбувається внаслідок пародонтозу – системного захворювання дегенеративно-дистрофічної природи. При пародонтозі генералізовано розсмоктується і зменшується кісткова тканина альвеолярних лунок, в якій на зв'язках висять зубні коріння.

Часто при пародонтозі всі зуби повністю видалені внаслідок їх сильного розхитування, вони вже не можуть виконувати властиву їм функцію розжовування їжі. Найкраще протезування при пародонтозі роблять за допомогою установки зубних імплантів.

Імплантація при пародонтозі – якщо видалені всі зуби – вставити імпланти - єдиний правильний шлях. Якщо через пародонтоз вирвали всі зуби - замість них необхідно вставити титанові імплантати, і поставити на них повноцінні зубні протези.

Якщо немає тільки задніх зубів - що робити? При відсутності зубів можна поставити імпланти, на які одягають коронки, або задню опору мостоподібного протеза. Якщо немає задніх зубів - тільки імплантація може повноцінно відновити зубний ряд.

Фото - приклад протезування при пародонтозі - робота лікарів стоматологів Люмі-Дент.

У пацієнта повна відсутність зубів на обох щелепах. Імплантація зубів нижньої щелепи і верхньої з протезуванням негайного навантаженням.

Вирвані всі зуби взагалі що робити вставити імпланти Люмі-Дент Київ

Якщо повністю немає зубів – людина відчуває себе старою, але найгірше – вона не може нормально розмовляти, усміхатися, приймати їжу.

Крім неможливості пережовувати їжу – організм починає швидше старіти, так як природне жувальне навантаження підтримує в тонусі весь організм.

Є спеціальні області в головному мозку, які відповідають за профілактику старіння і розвитку багатьох захворювань.

Ці центри нормально функціонують, і оберігають нас від багатьох хвороб, тільки за умови, якщо при жуванні - через зубні корені, або титанові імплантати – до них передаються спеціальні імпульси.

Якщо немає зубів взагалі – висота нижньої третини обличчя значно зменшується. 

При беззубих щелепах:

 • особа набуває характерного старого вигляду,
 • впадають губи,
 • поглиблюється підборіддя і носогубні складки.

Як правило, раніше, якщо були повністю видалені всі зуби - немає причин в цьому сумніватися - приймали рішення ставити пластмасовий повний знімний протез на беззубу щелепу.

Людина отримувала назад хороший зовнішній вигляд, та ось тільки якість його життя поліпшувалося незначно.

Як тримаються знімні протези на щелепі без зубів?

Знімний протез не може стійко триматися на беззубих щелепах, так як він утримується тільки завдяки відносній фіксації за атрофовані анатомічні структури щелепи, і за допомогою молекулярного присмоктування слини між протезом і яснами.

Фото. Вставні зуби при відсутності зубів, так раніше робили протезування при пародонтозі.

Вирвані всі зуби що робити протез Люмі-Дент Київ

Однак цих сил явно недостатньо, щоб знімний протез нормально утримувався на беззубій щелепі, і протистояв жувальному тиску при пережовуванні їжі.

У підсумку – не тримається і постійно падає знімний протез, а також натирає ясна. Повним знімним протезом можна пережовувати лише м'яку і дрібно порізану їжу.

Кожного разу після їжі його необхідно знімати і промивати від залишків їжі, забитих між протезом і яснами.

До того ж межі вставної щелепи надзвичайно широкі, і закривають все піднебіння. В результаті – довге звикання до його носіння, відсутність відчуття температури і смаку їжі.

Якщо падає знімний протез – зараз рекомендують використовувати спеціальні клейкі креми або порошки, типу «Корега». 

Дійсно, з допомогою цих препаратів вдається домогтися кращої фіксації знімної конструкції на щелепах. До того ж він перешкоджає прониканню їжі між протезом і яснами.

Також – фіксуючий крем володіє дезодоруючими властивостями (забезпечує гарний запах) і антимікробною активністю, що дуже допомагає підтримувати хорошу гігієну при використанні знімних протезів.

Немає необхідності кожного разу після їжі діставати знімач, і виполіскувати залишки їжі. Фіксуючі креми дійсно змінюють життя людей в кращу сторону, проте не настільки сильно, як це звучить у багатьох рекламах на екранах телевізорів.

Крем Корега лише трохи додає комфорту. Кожному з нас хочеться повернути час назад, щоб нічого не треба було виймати, діставати, прополіскувати. Щоб не треба було переживати – впаде знімний протез чи ні, кожен раз при прийомі їжі.

До цього ж, через знімачі постійно закрите піднебіння, що не дає людині нормально говорити, а також повноцінно відчувати смак їжі. Смак їжі – необхідний фактор для вироблення слини, яка є серйозним очищаючим фактором в порожнині рота.

Немале значення має і психоемоційна сторона – ми повинні відчувати задоволення при прийомі їжі, це нормалізує наше самопочуття і знімає стрес.

Всі описані недоліки знімних протезів змушували фахівців шукати нові можливості протезування при пародонтозі, для поліпшення фіксації штучних зубів на щелепах, на яких вирвані всі зуби.

Видалили зуби - що робити? Не тримається знімний протез?

Якщо повністю видалили зуби - поставити імпланти – це нова можливість повернути рідні зуби, і назавжди забути про проблему.

Щелепа без зубів фото Люмі-Дент

При беззубих щелепах можна поставити імпланти з титану, схожі на шурупи-саморізи. Титанові імпланти служать як рідні зубні корені, на них виготовляються і прикріплюються зубні штучні конструкції, у тому числі і незнімні протези.

Якщо видалені всі зуби - вставити імпланти

Є кілька варіантів використання імплантації при пародонтозі на беззубих щелепах:

    1. Якщо немає всіх зубів, видалені з причини пародонтозу – поставити два імпланта, одягнути на них головки округлої форми, на які буде одягатися повний знімний протез (див. фото). При цьому він не спирається на встановлені імпланти, а лише утримується з їх допомогою.

Вирвали всі зуби що робити Київ фото Люмі-Дент

Плюси: знімний протез не падає, можна значно скоротити його межі – це полегшить звикання, дасть більше смакових і температурних відчуттів.

Мінуси: така конструкція недовговічна, треба постійно міняти замки. Також залишається регулярна гігієна після кожного прийому їжі, оскільки їжа постійно забивається між десною і протезом.

Також раніше присутня низька ефективність пережовування твердої їжі – передача тиску на ясна не дозволяє витримувати нормальні жувальні навантаження.

    2. Якщо немає всіх зубів – поставити 4-6 імплантів, на них виготовити балкову конструкцію, на яку і буде одягатися і фіксуватися знімний протез (див. фото).

Фото. Імплантація при відсутності зубів нижньої та верхньої щелепи, стоматологія Люмі-Дент.

Повністю немає зубів вставити імпланти Київ Люмі-Дент фото

При цьому варіанті межі протеза можна значно скоротити, при цьому жувальне навантаження частково передається і на імпланти, що значно знижує тиск на ясна, і дозволяє такому протезу добре витримувати пережовування навіть жорсткої їжі.

Зовні така конструкція естетична, вона активно використовується і по сьогоднішній день, її не треба знімати після кожного прийому їжі.

Особливо ефективна така схема протезування та імплантації при пародонтозі і сильній атрофії щелеп – вона дозволяє маскувати спад кісткової тканини і ясен, і дає гарний зовнішній вигляд при усмішці і розмові.

    3. Якщо немає всіх зубів – вставити імплантати 5-6 штук на верхню щелепу і 4 штуки на нижню щелепу, і одягнути на них незнімні протези - мостовидні конструкції (див. фото).

Ця технологія носить назву «all on 4» (all on 6), або все на чотирьох (шести). Цей варіант повністю відновлює жувальну ефективність і дозволяє досягти непоганого зовнішнього вигляду, за умови незначної атрофії альвеолярного відростка беззубих щелеп.

Фото. На верхній і нижній щелепі нашому пацієнту зробили тотальне видалення коренів внаслідок пародонтозу, і встановили повні протези з опорою на імплантати.

Нема всіх зубів поставити імпланти в Києві Люмі-Дент фото

В ідеальному варіанті, якщо видалені всі зуби вставити імплантати можна на місце кожного видаленого кореня.

Але на практиці, якщо на щелепі видалені всі зуби – до такого методу вдаються рідко, зважаючи на велику вартість, травматичності лікування і відсутності доцільності.

Отже – що робити, якщо видалені всі зуби?

Якщо повністю немає зубів на щелепах - треба встановити імпланти.

Щоб визначитися – які імпланти вибрати – рекомендуємо Вам звернутися на консультацію в одну з клінік зубної імплантації Люмі-Дент.

Хірурги імплантологи:

 • уважно вивчать будову Ваших щелеп,
 • проведуть огляд порожнини рота,
 • порекомендують Вам – які краще ставити імпланти для вирішення Вашої проблеми, з урахуванням Ваших побажань і фінансових можливостей.

Для отримання правильного діагнозу про стан кістки беззубих щелеп – необхідно зробити комп'ютерну томографію – КТ щелепи.

Це дослідження Ви можете зробити в будь-якій з наших стоматологій на цифровому конусно-променевому комп'ютерному томографі Vatech PHT-6500. Для клієнтів, що звернулися встановити імпланти – ця послуга йде в подарунок.

Наша мережа клінік стоматології Люмі-Дент займає лідируючі позиції по зубній імплантації, ми ставимо імпланти більше всіх, це підтверджують постачальники провідних брендів імплантаційних систем: 

Для Вас працюють 6 професійних хірургів-імплантологів, які спільно з 12 лікарями-протезистами, хто протезує зуби на імплантатах. Фахівці консультують і ставлять незнімні протези нашим численним клієнтам.

Ось статистика по зубній імплантації та протезуванню в наших клініках на 2021 рік

133

пацієнта в день.

3996

пацієнтів на місяць.

212

операцій по імплантації в місяць.

1135

операцій по імплантації в рік.

258

зубних імплантів в місяць.

3102

зубних імплантів на рік.

Якщо повністю немає зубів, взагалі, всі вирвані – на сьогоднішній день це не вирок. І не треба мучитися з знімачами, що не тримаються в роті. Поверніть собі рідні зубки, усміхайтесь на всі 32, і жуйте будь-яку їжу!

Фото. Зубний протез при повній відсутності зубів на верхній щелепі, з опорою на імплантати.

зубні протези при повній відсутності зубів фото Люмі-Дент

Крім вищевказаних переваг, імплантація в наших клініках принесе для Вас ще багато інших бонусів:

 • Наша команда використовує цифровий протокол планування і проведення імплантації з протезуванням. Ми одні з перших впровадили цей протокол в нашій країні. Всі процеси, починаючи з цифрових відбитків без зліпкової маси, плануванням розташування імплантів, виготовленням навігаційних хірургічних шаблонів, і закінчуючи комп'ютерним виточенням зубних протезів в новітньому стоматологічному фрезері - у нас з'єднані в єдине ціле і автоматизовано. Ця новітня система роботи дає приголомшливі результати щодо швидкості лікування і якості виконаної роботи.
 • Якщо зуби видалені давно і немає достатньо кістки, щоб ставити імпланти - ми проведемо кісткову пластику щелепи, за допомогою остеопластичних матеріалів.
 • Всі маніпуляції в наших клініках ми проводимо під надійною унікальною комп'ютерною анестезією STA, під час якої навіть сам процес введення анестезуючого препарату безболісний. Забудьте про уколи шприцом!
 • За бажанням клієнтів ми можемо будь-яку процедуру провести під загальним наркозом (в стані медикаментозного сну) – Ви спокійно засинаєте під контролем нашого анестезіолога, і бачите гарні сни. А в цей час наші фахівці протезують зуби, встановлюють імпланти. Це абсолютно безпечна процедура, наші клініки мають спеціальну ліцензію і навчений персонал для проведення таких послуг.
 • Нам нема чого приховувати від наших клієнтів - на сайті Ви можете побачити багато фотографій наших робіт до і після імплантації.
 • До нас звертається велика кількість людей з беззубими щелепами. Ми допомагаємо всім повернути назад красиву усмішку! Відеовідгуки великої кількості наших задоволених пацієнтів можна побачити в розділі «Відгуки стоматології Києва». Приєднуйтесь до їх числа!
 • Наші лікарі персонально ведуть Вас протягом усього часу проходження лікування. Вони самі будуть Вам телефонувати і уточнювати Ваш стан і відчуття після кожної проведеної процедури – Ви не будете відчувати себе непотрібним, залишеним наодинці зі своїми думками і переживаннями. Ви зможете звернутися за будь-якою консультацією до лікуючого Вас лікаря – ніколи Ваші питання не залишаться без уваги.
 • Ви можете заздалегідь через інтернет замовити для себе бонусну карту з початковою знижкою від 5 %. Для цього достатньо на будь-якій сторінці нашого сайту внизу сторінки натиснути на кнопку «поділитися» в будь-яку з наступних соцмереж: Facebook, Twitter.

Що робити, якщо видалені всі зуби через пародонтоз?

Якщо їх видалили – без зволікання звертайтеся в будь-яку з наших клінік імплантації Люмі-Дент!

Нема зубів вставити імпланти фото Київ Люмі-Дент

В наших клініках можна встановити імпланти різних відомих світових виробників:

 • Neobiotech (Південна Корея) – економ
 • MIS (Ізраїль) – стандарт
 • MegaGen (Південна Корея) – стандарт
 • Straumann (Швейцарія) – бізнес
 • Nobel (Швейцарія) – VIP

Більш докладніше інформацію - які імплантати вибрати - Ви можете прочитати на сторінці "Види зубних імплантів".

Знімні вініри, якщо немає зубів

Якщо у пацієнта відсутні зуби, установка вінірів при цьому абсолютно не можлива. Для надійної фіксації накладок потрібне міцні зубні корені. У цій ситуації необхідно вдатися до альтернативного методу відновлення зубів.

Якщо вирвали всі зуби - що робити?

Швидше записатися на безкоштовну консультацію в будь-яку з клінік мережі Люмі-Дент!

На безкоштовній консультації наші імплантологи проконсультують Вас – які краще ставити імпланти – підберуть оптимальний вид імплантатів з урахуванням клінічної ситуації у роті, а також Ваших бажань і матеріальних можливостей.

Якщо повністю немає зубів – вініри не підійдуть, а ось поставити імпланти можна і потрібно, за акційною ціною, професійно, в мережі клінік Люмі-Дент. Подробиці акції по імплантам – читайте на головній сторінці по імплантації зубів.

Немає всіх зубів – встановити імпланти в беззубі щелепи зараз можна без болю, швидко і комфортно.

На імплантати вініри вже не поставити, але чудову естетику при усмішці і розмові, а також ефективне пережовування їжі - дадуть цирконієві коронки, досить красивий і неймовірно міцний матеріал. Показання для встановлення вінірів на зуби можна прочитати на сторінці вінірів.

Зведена статистика по зубній імплантації за 2021 рік у стоматологічних клініках Люмі-Дент, з різних видів встановлених імплантів:

Neobiotech 230
MIS 96
Megagen 1249
Straumann 740
Nobel Biocare 316

 

Запишіться сьогодні на безкоштовну консультацію!

Ціни на імпланти
Поширені запитання та відповіді
Чи можна поставити вініри, якщо немає зубів?

Вініри при повній відсутності зубів поставити неможливо, так як вони представляють собою зовнішні пластинки, які наклеюються зовні на зубні ряди.

У разі беззубих щелеп ситуацію врятує зубна імплантація, з подальшим протезуванням незнімним протезом з діоксиду цирконію, або аналогічних матеріалів. Зовнішній вигляд таке протезування матиме не гірше, ніж усмішка з вінірами.

Як тримаються зубні протези на зубах, щелепах?

Незнімні протези (коронки, мости) - тримаються на зубах або імплантатах за допомогою стоматологічного цементу, балок або спеціальних гвинтів (умовно-знімна конструкція).

Часткові знімні протези кріпляться на щелепі за допомогою кламерів - спеціальних відростків, які чіпляються за зуби, що залишилися. Повні знімні протези тримаються на беззубій щелепі за допомогою вакуумного клапана - присмоктування зі слиною до ясен, якщо пояснити простою мовою.

Як одягнути вініри на зуби?

Це можна зробити тільки в стоматологічній клініці.

Що потрібно, щоб одягнути вініри:

 • записатися на консультацію в стоматологічну клініку;
 • узгодити з лікарем кількість вінірів та матеріал їх виготовлення;
 • пройти процес встановлення вінірів.

Якщо Ви хочете одягнути вініри - чекаємо Вас на безкоштовну консультацію в наших клініках.

Скільки у людини зубів?

Відповідаючи на питання, скільки у людини в роті зубів, необхідно уточнити, що у дитини і дорослого їх кількість відрізняється. У дитини в змінному прикусі - 20 зубів. У дорослої людини буває від 28 до 32 зубів, варіабельність становлять зуби мудрості.

Які види протезування верхньої щелепи при відсутності зубів?

Вид протезування залежить від того, скільки у людини зубів залишилося в роті.

При повній відсутності зубів (беззуба щелепа):

 • повний знімний протез;
 • повний протез з опорою на імпланти - технологія all-on-6.

При частковій відсутності зубів для протезування верхньої щелепи використовують:

Чи можна ставити імплант, якщо зуб видалений давно?

Імплант ставити можна, якщо кістки в місці видаленого зуба досить. Якщо зуб видалений давно - можливо знадобиться попередня або одночасна кісткова пластика - нарощування кістки щелепи в місці імплантації.

Що можна поставити замість видаленого зуба? Як вставити зуб, якщо немає кореня?

Якщо немає кореня - замість видаленого зуба нижньої щелепи і верхньої можна встановити:

 • мостоподібний протез;
 • вставити імплант, а на нього поставити коронку;
 • якщо немає грошей на імпланти, тимчасово - частковий знімний протез-метелик.
Чому не тримається протез на верхній щелепі, навіть з "Корега" при їжі?

Основна причина - атрофія кістки під протезом, виходить як велике взуття на маленьку ногу.

Варіанти протезування верхньої щелепи при відсутності зубів:

 • Перебазування старого протеза;
 • Виготовлення нового повного знімного протезу;
 • Імплантація зубів на беззубу щелепу з протезуванням незнімними протезами - кращий варіант.
Що робити з зубами при пародонтозі?

Все про лікування зубів і протезування при пародонтозі читайте за вказаним посиланням.

Як поставити коронку, якщо немає зуба?

Якщо немає одного зуба, спочатку треба поставити зубний імплант, а на нього встановити коронку.

Що робити, якщо немає задніх зубів?

Жувальні зуби - основний сектор зубного ряду, призначений для пережовування їжі. Тому відсутність жувальних зубів необхідно відновлювати якомога швидше, тому що зволікання загрожує глобальними проблемами для шлунково-кишкового тракту, і всього організму в цілому.

При відсутності задніх зубів роблять:

 • бюгельний протез на замках або кламерах - якщо потрібно зробити зуби швидко;
 • знімний пластмасовий або нейлоновий зубний протез з кламерами;
 • імплантацію з установкою коронок або мостів.
Хто протезує зуби?

Протезуванням зубів займається лікар стоматолог ортопед.

Які краще вставити зуби?

Якщо зуби є, але вони зруйновані - краще вставити цирконієві коронки.

При частковій або повній відсутності зубів - можна вставити імпланти, а на них цирконієві коронки або зубні протези з штучними яснами.

Що таке "вакуумні зубні протези"?

Це повні знімні протези, які кріпляться до щелепи шляхом присмоктування до ясен. Встановлюють їх при повній відсутності зубів. Між яснами і протезом створюється вакуум, звідси і назва "вакуумні".

Як протезують передні зуби?

Ось варіанти:

 • Якщо зуби залишилися - замість зубів вініри, коронки;
 • Якщо залишилися тільки корені - штифти, і на них мости або коронки;
 • Якщо немає передніх зубів - імплантація і потім установка коронок, мостів, або протезів з яснами.
Чи можна при пародонтозі ставити імпланти?

Можна і потрібно, пародонтоз не є абсолютним протипоказанням для імплантації.

Чи можна вставити вирваний зуб назад?

Так, можна, ця процедура зветься "реімплантація" зуба. Однак у неї є строго обмежені показання, тому вона застосовується рідко. Найчастіше відразу ставлять імпланти в лунку видалених зубів.

Що робити з зубами при повній їх відсутності?

При повній відсутності зубів є 2 варіанти:

Якщо відсутні зуби нижньої щелепи - що можна поставити?

При відсутності зубів нижньої щелепи є 2 варіанта:

 • повний знімний протез - не тримається навіть з Корега, так як внизу відсутні хороші умови для вакуумного клапана;
 • протезування all-on-4 - ставлять 4 імпланта, на них одягають балку і умовно-знімний протез - це найкращий варіант (див. фото нижче).

нет всех зубов отсутствие фото Люми-Дент

Видалили зуб - що поставити замість нього?
 • зубний міст, якщо сусідні зуби зруйновані, або немає грошей на імплантацію;
 • замість видаленого зуба поставити імплант, і на нього встановити коронку;
 • як тимчасове рішення, на період приживлення імпланту - зробити знімний іммедіат протез.
Чи можна ставити брекети при відсутності жувальних зубів?

Якщо немає жувальних зубів - брекети ставити можна, однак тут мова йде про постійний прикус. У період зміни молочних зубів на постійні - для вирівнювання прикусу замість брекетів використовують пластинки або трейнери.

Які вставити зуби?

Кращий для Вас вид протезування підкаже лікар на безкоштовній консультації в наших клініках.

Видів і технологій протезування існує дуже багато, необхідно враховувати ситуацію в порожнині рота, і Ваші фінансові можливості.

Як кріпляться коронки на зуби?

Коронки тримаються на зубах за допомогою стоматологічного цементу, який не вимивається слиною і перешкоджає виникненню карієсу.

Що робити при відсутності жувальних зубів?

Варіанти протезування при відсутності корінних зубів наступні:

Кращий варіант - третій, проте він найдорожчий і тривалий за часом.

Зуби давно видалені, що можна поставити?

Якщо з моменту видалення пройшло багато часу, напевно має місце велика атрофія кістки, тому фіксація повного знімного протезу буде поганою.

Рекомендуємо встановити імпланти, і на них одягнути незнімний протез, як це показано на фото нижче.

немає всіх зубів фото Люмідент

Як ставлять коронку, якщо немає зуба?

Є різні варіанти:

 1. Роблять міст з опорами на сусідніх зубах;
 2. Спочатку встановлюють імплант, а на нього фіксують коронку.
Немає передніх зубів - що робити?

Варіанти протезування передньої ділянки зубного ряду:

 1. Імплантація зубів. На верхній щелепі - двоетапна, на нижній - може бути і одноетапна. Потім установка протезів на імпланти: коронок, мостів, конструкцій зі штучними яснами.
 2. Тимчасовий варіант - знімний імедіат протез метелик.
 3. Знімні протези - нейлоновий, акриловий, бюгельний.

Найкращий варіант протезування відсутніх передніх зубів - з опорою на зубні імпланти.

Що робити, якщо немає зубів на верхній щелепі?

Ось варіанти протезування щелепи зверху (спочатку найдешевший):

 • повний знімний акриловий протез;
 • 2 імпланта і знімний протез з акрилу на кнопковій фіксації;
 • 4-6 імплантів і незнімний акриловий або цирконієвий протез з штучними яснами, що спирається на них.
Якщо взагалі немає зубів: що робити?

При адентії – у ситуаціях, коли пацієнт із якоїсь причини не має жодного зуба, ортодонти пропонують встановлювати протези на міні-імпланти чи повноцінні імпланти зубів. Імпланти виконують роль опори для фіксації як незнімного, і знімного протеза.

Якщо немає жувальних зубів: що робити?

Вийти зі становища можна кількома способами, встановивши протези:

 • Пластинчасті знімні – виготовляють із пластмаси;
 • Нейлонові знімні – для їх виготовлення використовують дуже гнучкий та м'який нейлон;
 • Базальні імпланти – незнімний метод, що встановлюються прямо в кісткову тканину.
Чи можна вставити зуби, якщо їх зовсім немає?

Якщо навіть у пацієнта відсутні повністю всі зуби (так звана адентія), є вихід із ситуації. У цьому випадку можливе знімне та незнімне протезування. Спочатку встановлюються імпланти, потім на конструкцію кріпляться зубні протези.

Як зробити протезування, коли вже немає зубів?

При повній відсутності зубів протезування можна зробити у вигляді ортопедичної конструкції, що знімається. Альтернатива знімній конструкції – повне відновлення зубного ряду імплантами. Можливий комбінований варіант з мостоподібним протезом або All-on-Four.

Як тримаються зубні протези, якщо немає зубів?

Завдяки опорним зубам фіксація часткових знімних протезів зазвичай міцна. Часткові знімні протези чіпляють за наявні зуби за допомогою спеціальних гачків – кламерів, це називається кламерною фіксацією зубних протезів. Телескопічне кріплення протезів відноситься до замкового типу фіксації, що здійснюється за допомогою замочків.

Скільки потрібно імплантів, якщо немає зубів?

Для відновлення всіх зубів на нижній щелепі зазвичай достатньо від 2 до 6 імплантів. Приживлення виробів на нижній щелепі відбувається протягом трьох місяців. Для знімного протезування у разі необхідно ставити від 2 до 4 імплантів.

Верхня щелепа за своєю структурою менш щільна ніж нижня, тому для протезування потрібно встановлювати від 4 до 8 імплантів. Загоєння, відповідно, відбувається довше – до 6 місяців.

Чи можна носити вініри, якщо немає зубів?

Якщо немає зубів, вініри встановити неможливо, оскільки кріпляться вони до живої тканини. А готовим штучним зубам (імплантам, протезам) можна надати будь-якої естетичної форми та вигляду, у додаткових накладках немає необхідності.

Який лікар протезує зуби?

Протезуванням зубів займається стоматолог-ортопед.

Фахівець ставить усі види зубних протезів, у тому числі на імпланти.

Які краще поставити зубні протези за повної відсутності зубів?

Є кілька варіантів, у міру зростання зручності та ціни за протезування:

 • Повний знімний акриловий протез;
 • Той же знімний протез, але з фіксацією кнопками на 2-4 зубні імпланти;
 • Незнімний зубний протез із цирконію, з опорою на 4-8 імплантатів.
Скільки коштує самий дешевий зубний протез?

Найдешевший протез зубів при беззубій щелепі - знімний пластмасовий.

Вартість часткового знімного протезу (якщо є хоча б 2 зуби на щелепі) - 6550 грн.

Ціна повного знімного протезу з пластмаси - 12710 грн.

Чи можна видалити всі зуби та поставити протези?

Це зробити можливо, але має сенс видаляти тільки зруйновані чи рухливі зуби, інші краще пролікувати та залишити.

У разі видалення всіх зубів можливо:

 • виготовити повний знімний протез;
 • або поставити зубні імпланти, і на них одягнути незнімні зуби зі штучними яснами.
Чим можна замінити протезування зубів?
 • Якщо йдеться про знімне протезування - можна замість нього поставити зуби на імплантах;
 • Якщо необхідно відновити зруйновані зуби з пролікованими коренями – можна замість коронок зробити фотополімерну реставрацію з опорою на штифти.
Що буде, якщо не вставляти зуби?

Чому не можна відкладати протезування зубів?

Якщо вчасно не зробити зубне протезування, можуть виникнути небажані наслідки:

 1. деформація прикусу та зовнішнього вигляду обличчя. Зуби висуваються у бік відсутнього протилежного побратима, щелепа починає атрофуватися, знижується нижня третина обличчя;
 2. через поганий зовнішній вигляд можуть виникнути психологічні проблеми;
 3. через недостатнє пережовування їжі страждає травна система, і весь організм загалом.
Як можна приховати відсутність зуба?

Відсутній зуб можна приховати під одним із видів зубних протезів:

 • Коронкою на імпланті;
 • Мерілендським мостом;
 • Іммедіат-протезом метеликом.
Чи можна жити без зубів?

Якщо зовсім немає зубів, можна користуватися повними знімними протезами, при цьому естетика і жувальна ефективність будуть на задовільному рівні.

Взагалі без протезів при беззубих щелепах жити можна, але це загрожує низьким рівнем комфорту життя, раннім недоумством, і появою багатьох захворювань в організмі.

Які зараз можна вставити зуби?

Існує велика кількість сучасних протезів зубів:
• Коронки з діоксиду цирконію;
• Незнімні протези на імплантах;
• Накладки на передні зуби (вініри та ультраніри);
• Бюгельні протези на замках.


Які саме краще поставити зуби у Вашому індивідуальному випадку – підкаже лікар стоматолог на особистій консультації.

Скільки грошей треба, щоби вставити зуб?

Все залежить від ситуації в ротовій порожнині, і виду протеза, що необхідно буде зробити.

Діапазон цін на протези зубів:

 • від 3040 грн. - металокерамічна коронка;
 • до 3040 грн. - коронка з діоксиду цирконію.
Скільки років можна носити зубні протези?

Зазвичай знімні протези використовують 5 років, після чого їх необхідно перебазувати або замінити на нові. Це пов'язано з фактом, що кістка щелепи постійно зменшується, і незабаром фіксація протеза почне погіршуватися.

Скільки можна ходити без зубів?

Відсутність зубів негативно позначається на:

 • зовнішньому вигляді;
 • психологічному стані;
 • рівні комфорту життя;
 • здоров'ї всього організму.

Тому чим менше Ви залишатиметеся без зубів, тим краще.

Що ставлять на місце, де немає зуба?

Є такі способи вставити зуб - зробити:

 • Коронку на імпланті;
 • Містоподібний протез;
 • Мерілендський міст;
 • Знімний протез-метелик.
Які зубні протези найкращі та зручні?

Якщо йдеться про знімні протези, то найзручніші будуть нейлонові.

Однак їх на цілком беззубі ясна не поставиш. На щелепи без зубів можна ставити лише акрилові протези.

При рухливості зубів, що залишилися, кращим протезом буде бюгельний. Цей вид протеза з'єднує (шинує) рухомі зуби між собою.

Чи можна жити без своїх зубів?

Якщо зробити якісне зубне протезування, можна досить комфортно жити, не маючи свої зуби.

Як навчитися жити з зубними протезами?
 • Регулярно відвідувати лікаря-стоматолога для корекції протеза;
 • Використовувати фіксуючий крем типу "Корега" перед встановленням знімного протеза;
 • Через кілька тижнів після початку використання протезу – виникне адаптація та звикання.
Чим можна замінити зуби?
 • Коронками, встановленими на зубні імпланти;
 • Містоподібними протезами;
 • Знімними протезами;
 • Якщо немає 1-3 зубів – іммедіат протезом-метеликом.
Як роблять протезування верхньої щелепи за відсутності зубів?

Є кілька варіантів:

 1. Зробити повний знімний акриловий протез;
 2. Поставити 2 імпланти з кнопками, на них зафіксувати вказаний вище знімний протез;
 3. Встановити на верхню щелепу 6-8 імплантів, з опорою на який виготовити незнімні зубні протези на всю щелепу, з штучними яснами.
Як жити із імплантами зубів?

Зубні імпланти працюють як рідні зуби, за ними потрібен регулярний догляд:

 • гігієнічне чищення зубів 2 рази на день після їжі;
 • по можливості зменшити чи припинити куріння;
 • раз на півроку робити огляд та профчистку зубів у стоматолога.
Чим можна замінити імпланти?
 1. Повним знімним протезом, у беззубої людини;
 2. Іммедіат-протез, якщо немає 1-3 зубів;
 3. Мостоподібним протезом, за відсутності 1-4 зубів;
 4. Бюгельним протезом, якщо на щелепі залишилося щонайменше 4-6 стійких зубів;
 5. Частковим знімним пластмасовим або нейлоновим протезом;
 6. Мерілендським мостом, якщо відсутні 1-2 зуба.
Ці послуги в наших клініках виконують лікарі стоматологи
Відгуки про нас
Дивитися більше
Повернутися до списку статей
3 голосів, оцінка: 5 з 5
Поки не піднялися ціни - запишіться на безкоштовну консультацію! Поки не піднялися ціни - запишіться на безкоштовну консультацію!
Це обов'язкове поле

Записатися на безкоштовну онлайн консультацію