8:00 - 22:00
ua

Яка зубна щітка краще?
Як підібрати при зубному камені, пародонтиті, пародонтозі

Дата публікації: 02.05.2017
Дата редагування: 20.10.2021
Зміст:
 • ✅Зубні щітки - яка краще?✅
 • Які бувають щітки для зубів?
 • Як вибрати мануальну (ручну) зубну щітку?
 • Як підібрати електричну зубну щітку?
 • Ультразвукові щітки
 • Щітки для брекетів
 • Основні рекомендації по догляду за порожниною рота

 

✅Зубні щітки - яка краще?✅ 

Наші пацієнти часто запитують: «Як правильно доглядати за зубами і як зберегти їх здоровими?» Скажемо відразу, відповідь на таке питання не може бути однаковою для всіх.

Підбираючи засоби особистої гігієни для наших пацієнтів, ми керуємося особливостями організму, станом зубів і ясен, враховуємо звички.

І все ж, в цій статті ми хочемо допомогти самостійно розібратися в тому, що підійде саме Вам!

І мова піде про вибір кращої зубної щітки саме для Вас.

Які бувають щітки для зубів?

 • Мануальні (ручні);
 • Електричні;
 • Ультразвукові;
 • Щітки для брекетів.

Отже, перше з чим варто визначитися: буде ця щітка мануальна або електрична.

Як вибрати мануальну (ручну) зубну щітку?

Зараз на ринку представлено безліч мануальних щіток: з ергономічними ручками, індикаторами зносу, різними формами щетинок, особливими поверхнями для очищення мови і т.д. Все це створено для вашого комфорту, і цим можна і потрібно користуватися!

Однак, якщо Ви вибираєте кращу мануальну зубну щітку, то повинні розуміти, що багато в чому якість чистки буде залежати від ваших навичок.

Навіть найдорожча щітка буде неефективною, якщо зуби чистити неправильно або наспіх. При виборі такої щітки враховуйте її розмір, форму, матеріал і жорсткість щетинок.

зубні щітки фото Люмі-Дент

Ми рекомендуємо вибрати зубну щітку з невеликою голівкою (оптимально 25-30 мм для дорослої людини). Їй найзручніше дістатися до найвіддаленіших куточків ротової порожнини, особливо до зубів мудрості, які часто бувають «обділені» при чищенні.

Щоб не поранити ясна і щоки - щітка повинна бути з закругленими краями, а довгою ручкою легше контролювати тиск щетинок, ніж короткою.

Що стосується щетини щітки, то тут загальноприйняте правило: «натуральне - це добре», як раз не працює! Щітка повинна бути виключно з синтетичною щетиною!

Натуральна щетина довше сохне, на ній накопичується більше мікроорганізмів, крім того щетинки швидко розволокняються і травмують ясна і емаль зубів.

Синтетичні щетинки навпаки, мають ідеально оброблені краї з оптимальною округлої формою, добре очищаються, а значить є кращим вибором для гігієни. Так само щетини, створені штучним шляхом, мають стабільну жорсткість, про що далі і піде мова.

Основна частина виробників випускає щітки з трьома ступенями жорсткості: м'яка, середня і жорстка.

Після хірургічних втручань в порожнині рота, в період лікування захворювань пародонту та слизової оболонки настійно рекомендується користуватися м'якою щіткою.

При відсутності зазначених проблем, оптимальним вибором буде середній ступінь жорсткості - така щітка найкраще очищає зуби від зубного нальоту, і не травмує ясна. Жорстка щітка в деяких випадках призначається стоматологом, але вибирати її самостійно ми не рекомендуємо.

Як підібрати електричну зубну щітку?

Як правило, мануальні навички та індивідуальні звички чищення зубів поміняти не так вже й просто.

Тому якщо Ви незадоволені результатом, використовуючи звичайну щітку, або на це звернув увагу Ваш стоматолог - то хорошим вибором буде електрична зубна щітка.

Кращі електричні зубні щітки працюють ефективним поєднанням пульсуючих і зворотно-обертальних рухів.

Це дозволяє розм'якшити і видалити зубний камінь.

Таким чином електричні щітки результативніше очищають зуби і вони безпечніше ніж мануальні щітки.

Однак, людям із захворюваннями пародонту варто з обережністю самостійно вибирати таку щітку, а краще проконсультуватися зі стоматологом.

Як вибрати зубну щітку Люми-Дент

Ультразвукові щітки

Найсучасніший вид зубної щітки - це ультразвукова зубна щітка. Вона надає лікувальний вплив на ясна, а також є відмінним профілактичним засобом проти зубного каменю, гінгівіту, пародонтиту, пародонтозу.

Усередині ультразвукової зубної щітки міститься мотор і п'єзокерамічних пластина, яка знаходиться під щетинками головки щітки. Саме вона видає ультразвукову хвилю частотою 1,6 - 1,7 МГц, завдяки цій частоті щетинки коливаються і роблять 2 400 000 рухів в хвилину.

Це дозволяє вбити мікробів на поверхні зуба і до 5мм під яснами. Дана частота нешкідлива для людського організму, але ми не рекомендуємо використовувати ультразвукову щітку людям з серцево-судинними захворюваннями і чистити нею зубні імплантати після імплантації зубів.

Краща зубна щітка фото Люмі-Дент

Щітки для брекетів

Якщо Ви носите брекети, ми рекомендуємо користуватися «інтердентальними щіточками». Це спеціальні йоржики за допомогою яких можна запросто видалити наліт і залишки їжі між зубами і елементами брекет системи.

Види зубних щіток Люмі-Дент

Основні рекомендації по догляду за порожниною рота

 • Використовуйте зубну щітку або насадку не більш 2-3 місяців, далі щітка сама ставати рознощиком інфекцій.
 • Після чищення зубів промийте щітку під проточною водою з милом і поставте в склянку головкою вгору.
 • Раз в тиждень потримайте зубну щітку в ополіскувачі для зубів для дезінфекції.
 • При чищенні зубів не забувайте чистити язик, адже саме на ньому накопичується 60% шкідливих бактерій.
 • Після їжі рекомендується полоскати ротову порожнину, якщо такої можливості немає - цю процедуру замінить жувальна гумка.
 • Ми рекомендуємо використовувати V-образно підстрижені щетинки при скупченості зубів.

Звичайно, вдалий вибір кращої зубної щітки - це ще не все. Необхідно підібрати хорошу зубну пасту і міжзубну нитку, навчитися правильному чищенню зубів. Але ці питання заслуговують на окрему розмову.

Так само пам'ятайте, для здоров'я зубів і ясен необхідно проводити професійну чистку зубів один раз на півроку! Це оптимальний термін для огляду і виявлення нових проблем в ротовій порожнині.

Ми, лікарі стоматологічних клінік «Люмі-Дент», будемо раді бачити Вас на такому огляді, і підберемо Вам гігієнічні засоби і кращу зубну щітку індивідуально!

Вас чекає відмінний сервіс та гарний настрій!

Вибирайте кращих у своїй справі!
 
Детальніше на цю тему читайте в Вікіпедії.

 

Повернутися до списку статей
3 голосів, оцінка: 5 з 5
Поки не піднялися ціни - запишіться на безкоштовну консультацію! Поки не піднялися ціни - запишіться на безкоштовну консультацію!
Це обов'язкове поле

Записатися на безкоштовну онлайн консультацію