8:00 - 21:00
ua

Як Видаляють Зубний Камінь З 32 Зубів

Дата публікації: 10.02.2020
Дата редагування: 08.05.2023
Дивіться відео з нашими лікарями стоматологами
Зміст:
 • Як чистять камені на зубах?
 • Причини видалення зубного каменю
 • Каменю на зубах не видно: чи означає це, що його немає?
 • Як чистять камені: способи стоматолога
 • Ультразвукова чистка
 • Air-flow: чистка та полірування емалі
 • Ефект відбілювання від чистки: чи варто на нього розраховувати?
 • Як вбрати каміння на зубах?

Як чистять камені на зубах?

Протягом дня у людини на емалі утворюється плівка (наліт) - вона можлива за рахунок того, що в слині з'являються бактерії, залишаються мікрочастинки після їжі.

Коли в зубний наліт потрапляють солі кальцію та інші неорганічні елементи, він поступово стає твердим - утворюється камінь.

Якщо ви оглянете зуби після чистки, то з великою ймовірністю виявите камені на внутрішній стороні нижнього зубного ряду - на тих ділянках, які найскладніше піддаються чищенню, тому з часом зубні відкладення там стають постійними.

У цій статті ми детально розповімо:

 • як чистять зубний камінь;
 • чи боляче видаляти зубні камені;
 • і чому видалення каміння на зубах необхідно робити регулярно.

Фото до і після чистки від зубних каменів.

Чистка зубного каменю фото ЛюміДент

Причини видалення зубного каменю

Важливо розуміти, як правильно чистити зубний камінь, тому що з цією процедурою не можна впоратися самостійно - обов'язково потрібна допомога стоматолога.

Справа в тому, що тверді утворення неможливо прибрати звичайною зубною щіткою: вона просто проходить по поверхні, але не здатна відокремити скам'янілий наліт від емалі.

Якщо ви будете ігнорувати твердий наліт, з часом він стане причиною:

 • розвитку карієс;
 • псування емалі;
 • появи проблем з яснами. 

Тому на питання про те, як часто треба чистити камені на зубах, лікарі відповідають: мінімум раз на півроку.

Каменю на зубах не видно: чи означає це, що його немає?

Якщо ви не бачите у себе ніяких відкладень, не ігноруйте поради про те, як видаляти зубний камінь. Нерідко такі утворення з'являються на тій частині коронки, яка прихована яснами, - і при звичайному огляді їх можна побачити.

Така ситуація ще небезпечніше, тому що під яснами камінь створює умови для:

Якщо вчасно не помітити каміння на зубах, в майбутньому знадобиться лікування, яке коштує набагато більше, ніж проста професійна чистка у стоматолога.

Фото - процес видалення каменів з зубів.

Чистка каменів на зубах фото Київ ЛюміДент

Як чистять камені: способи стоматолога

Найпростіший спосіб, яким стоматологи чистять камені на зубах, - це механічне очищення, яке проводять за допомогою бору. Це не найкомфортніше для пацієнта рішення, тому що в деяких місцях може проявлятися чутливість, при русі інструмента по емалі виникають неприємні відчуття.

Але такий спосіб чистки використовують досить рідко, тому що він застарів - в основному вдаються до одного з таких рішень.

Ультразвукова чистка

Найбільш поширена процедура завдяки своїй простоті, ефективності і доступною вартості. При роботі з ультразвуковим сканером стоматолога доводиться чистити камені не тільки в зоні досяжності, а й під яснами, що дозволяє обробити всю поверхню зуба.

Перед першим ультразвуковим чищенням пацієнти переживають про те, чи боляче чистити камені на зубах. Навіть якщо зуби чутливі - боляче чистити зубний камінь не буде, але певний дискомфорт може бути присутнім.

Попередьте про це стоматолога - він обробить порожнину рота спеціальним складом, який допоможе уникнути неприємних відчуттів.

Коли сильної чутливості емалі не спостерігається, пацієнтам абсолютно комфортно видаляти камені з зубів, вони легко переносять цю процедуру.

Фото. Стоматолог терапевт Лєбєдєва Є.І. з пацієнтом.

Як чистять камені на зубах фото ЛюміДент

Air-flow: чистка та полірування емалі

Після чистки зубного каменю лікар запропонує пацієнтові і таку технологію, як air-flow. В деяких клініках вона вже входить в послугу, тому робиться за замовчуванням, а не додатково.

"Air flow" - це процедура для очищення зубів з використанням сильного струменя води і соди. Проходити таким струменем по емалі, стоматолог її полірує, робить максимально чистою і гладкою - а це гарантія того, що на зубах ще довго не буде утворюватися наліт, оскільки йому просто нема за що буде зачепитися.

Методом Air-Flow також безболісно видаляти залишки каменю і нальоту з зубів, так як по суті пацієнт відчуває лише натиск води.

Ефект відбілювання від чистки: чи варто на нього розраховувати?

В інтернеті попадається інформація про те, що air-flow - це один із способів відбілювання зубів. Це плутає багатьох клієнтів, тому вони очікують від процедури того, чого вона не може дати.

Професійне чищення видаляє камінь і наліт - і якщо його було багато, то зуби дійсно стануть світліше.

Наприклад, явні відмінності бачать люди, які багато курять, п'ють каву і інші фарбувальні напої - просто з тієї причини, що наліт у них більш темний.

В інших випадках зміни кольору незначні або зовсім відсутні: технологія air-flow і не передбачає суттєвого відбілювання емалі, до відбілюючих процедур вона не відноситься.

Як вбрати каміння на зубах?

В мережі стоматологічних клінік Люмі-Дент пацієнтам пропонують безпечне, ефективне і доступне рішення для чищення каменю на зубах.

Досвідчені лікарі підберуть для вас той набір процедур, завдяки якому зубки стануть ідеально чистими і залишаться здоровими ще довгий час.

Вам лише залишиться підтримувати їх щіткою і хорошою зубною пастою, а через півроку ще раз прийти на прийом, щоб провести чергову професійну чистку.

Будьте впевнені - в Люмі-Дент знімати зубні камені боляче не буде!

Запишіться на безкоштовну консультацію!

Поширені питання і відповіді
Професійне чищення зубів - це боляче?

Певна чутливість при чистці каменів на зубах буде, проте в більшості випадків вона є невеликою, і легко переноситься без анестезії.

У разі ж виражених больових відчуттів - проводять місцеву анестезію, або загальну седацію.

Боляче чи ні - все дуже індивідуально, в будь-якому випадку можна досягти комфортного перенесення цієї процедури.

Прийом проводять
Відгуки про нас
Дивитися більше
Повернутися до списку статей
1 голосів, оцінка: 5 з 5
Поки не піднялися ціни - запишіться на безкоштовну консультацію! Поки не піднялися ціни - запишіться на безкоштовну консультацію!
Це обов'язкове поле

Записатися на безкоштовну онлайн консультацію