8:00 - 21:00
ua
1033

Чистка Зубного Каменя- Видалення З 32 Зубів

Дивіться відео з нашими лікарями стоматологами
Зміст:
 • Як чистять камені на зубах
 • Причини видалення зубного каменя
 • Каменя на зубах не видно: чи означає це, що його немає
 • Як чистять камені на зубах: способи стоматолога
 • Ультразвукова чистка зубного каменя
 • Air-flow: чистка каменя та полірування емалі
 • Ефект відбілювання від чистки каменів на зубах
 • Чистка каменя на зубах в Люмі-Дент

Як чистять камені на зубах

Протягом дня в людини на емалі утворюється плівка (наліт) — вона можлива завдяки тому, що в слині з'являються бактерії, залишаються мікрочастинки після їжі.

Коли в зубний наліт потрапляють солі кальцію та інші неорганічні елементи, він поступово стає твердим - утворюється камень.

Якщо ви оглянете зуби після чистки, то з великою вірогідністю виявите камені на внутрішній стороні нижнього зубного ряду — на тих ділянках, які найскладніше піддаються чистці, тому з часом зубні відкладення там стають постійними.

В цій статті ми детально розповімо:

 • як чистять зубний камень;
 • чи боляче видаляти зубні камені;
 • і чому видалення зубних каменів необхідно робити регулярно.

Фото до і після чистки зубного каменя.

Чистка зубів від каменю фото Люмі-Дент

Причини видалення зубного каменя

Важливо розуміти, як правильно чистити зубний камень, тому що з цією процедурою не можна впоратися самостійно — обов'язково потрібна допомога стоматолога.

Справа в тому, що неможливо видалити зубний камень звичайною зубною щіткою: вона просто проходиться по поверхні, але не здатна відокремити скам'янілий наліт від емалі.

В нормі зубна щітка за правильного застосування може забезпечити тільки стерпний рівень чистки нальоту на зубах, який м'який.

Якщо ви будете ігнорувати твердий наліт, з часом він стане причиною:

 • розвитку карієсу;
 • псування емалі;
 • появи проблем з яснами. 

Тому на питання про те, як часто треба чистити камені на зубах, лікарі відповідають: мінімум раз на пів року.

Каменя на зубах не видно: чи означає це, що його немає

Якщо ви не бачите в себе ніяких відкладень, не ігноруйте поради про те, як видаляти зубний камень. Нерідко такі утворення з'являються на тій частині коронки, яка прихована яснами, — і при звичайному огляді їх не можна побачити.

Така ситуація ще небезпечніша, тому що під яснами камень створює негативні умови для:

Якщо вчасно не помітити проблему, в майбутньому знадобиться лікування, яке коштує набагато більше, ніж проста професійна чистка зубів від каменів в стоматолога.

Фото - процес видалення зубного каменя.

Чистка зубного каменю фото Люмі-Дент

Як чистять камені на зубах: способи стоматолога

Найпростіший спосіб, яким стоматологи чистять камені на зубах, — це механічна очистка, яку проводять за допомогою бору. Це не найкомфортніше для пацієнта рішення, тому що в деяких місцях може проявлятися чутливість, під час руху інструмента по емалі виникають неприємні відчуття.

Але такий спосіб чистки зубів від каменів використовують досить рідко, тому що він застарів — в основному вдаються до одного з наступних рішень.

Ультразвукова чистка зубного каменя

Найбільш поширена процедура видалення зубного каменя завдяки своїй простоті, ефективності та доступній вартості.

При роботі з ультразвуковим сканером стоматологу доводиться чистити камені не тільки в зоні досяжності, але й під яснами, що дозволяє обробити всю поверхню зуба.

Перед першою ультразвуковою чисткою зубів пацієнти переживають про те, чи боляче чистити камені на зубах. Навіть якщо зуби чутливі - боляче чистити зубний камень не буде, але певний дискомфорт може бути присутнім.

Попередьте про це стоматолога — він обробить порожнину рота спеціальним складом, який допоможе уникнути неприємних відчуттів.

Коли сильної чутливості емалі не спостерігається, пацієнтам абсолютно комфортно видаляти камені з зубів, вони легко переносять цю процедуру.

Фото. Стоматолог терапевт Лєбєдєва Є.І. з пацієнтом.

Як чистять камені на зубах фото Люмі-Дент

Air-flow: чистка каменя та полірування емалі

Після чистки зубного каменя лікар запропонує пацієнтові і таку технологію, як air-flow. В деяких клініках вона вже входить в послугу, тому робиться за замовчуванням, а не додатково.

«Air flow» — це процедура чистки зубів від каменя з використанням сильного струменя води і соди. Скоріше навіть це чистка нальоту на зубах в першу чергу.

Проходячись таким струменем по емалі, стоматолог її полірує, робить максимально чистою і гладкою — а це гарантія того, що на зубах ще довго не буде утворюватися наліт, оскільки йому просто не буде за що зачепитися.

Методом Air-Flow також безболісно видаляти залишки каменя і нальоту з зубів, оскільки по суті пацієнт відчуває лише натиск води.

Ефект відбілювання від чистки каменів на зубах

В інтернеті трапляється інформація про те, що air-flow — це один зі способів відбілювання зубів. Це плутає багатьох клієнтів, тому вони очікують від чистки нальоту на зубах того, чого вона не може дати.

Професійна чистка видаляє камень і наліт — і якщо його було багато, то зуби дійсно стануть світлішими.

Наприклад, явні відмінності бачать люди, які багато курять, п'ють каву та інші фарбувальні напої — просто з тієї причини, що наліт в них більш темний.

В інших випадках зміни кольору незначні або зовсім відсутні: технологія чистки зубів від каменя «air-flow» і не передбачає суттєвого відбілювання емалі, до відбілювальних процедур вона не відноситься.

Чистка каменя на зубах в Люмі-Дент

В мережі стоматологічних клінік Люмі-Дент пацієнтам пропонують безпечне, ефективне і доступне рішення для чистки каменя на зубах.

Досвідчені лікарі підберуть для вас той набір процедур, завдяки якому зубки стануть ідеально чистими і залишаться здоровими ще довгий час.

Вам лише залишиться підтримувати їх щіткою і хорошою зубною пастою, а через півроку ще раз прийти на прийом, щоб провести чергове професійне видалення зубного каменя.

Будьте впевнені - в Люмі-Дент знімати зубні камені боляче не буде!

Запишіться для чистки зубного каменя в клініки Люмі-Дент, на безкоштовну консультацію!

Чистку каменів на зубах в наших клініках проводять
Поширені запитання та відповіді
Що буде якщо не видалити зубний камень?

Якщо регулярно не чистити камені на зубах, це може призвести до небажаних наслідків:

 • неприємного запаху з рота;
 • запалення ясен;
 • карієсу;
 • підвищеної чутливості зубів;
 • розхитування і випадання зубів.
Чи боляче робити ультразвукову чистку каменя на зубах?

Невеликий дискомфорт буде присутній, пов'язаний з незначною чутливістю зубів. В разі появи больових відчуттів на болісні ділянки можна зробити місцеву комп'ютерну анестезію, або провести її в медичному сні.

При проведенні знеболювання чистити зуби ультразвуком зовсім не боляче.

Дата публікації: 10.02.2020
Дата редагування: 18.06.2024
Відгуки про нас
Дивитися більше
Повернутися до списку статей
1 голосів, оцінка: 5 з 5
Поки не піднялися ціни - запишіться на безкоштовну консультацію! Поки не піднялися ціни - запишіться на безкоштовну консультацію!
Це обов'язкове поле

Записатися на безкоштовну онлайн консультацію