Як чистять камені з зубів
Боляче видаляти та прибирати камені?

Інформація, надана в статті, не може бути використана для постановки діагнозу, призначення лікування і не заміняє консультацію лікаря.
Зміст:
 • Причини видалення зубного каменя
 • Каменя на зубах не видно: чи означає це, що його немає?
 • Як чистять камені на зубах: способи стоматолога
 • Ультразвукова чистка
 • Air-flow: чистка та полірування емалі
 • Ефект відбілювання: чи варто на нього розраховувати?
 • Як почистити зубний камінь в домашніх умовах
 • Люмі-Дент - єдине вірне рішення!

 

Зубні камені - це тверді відкладення на емалі зубів, які формуються у різних людей незалежно від віку.

Протягом дня у людини на емалі утворюється плівка - вона можлива за рахунок того, що в слині з'являються бактерії, залишаються мікрочастинки після їжі. Коли у плівку потрапляють солі кальцію та інші неорганічні елементи, вона поступово стає твердою.

Якщо ви оглянете зуби після чистки, то з великою ймовірністю виявите камені на внутрішній стороні нижнього зубного ряду - на тих ділянках, які найскладніше піддаються чищенню, тому з часом наліт там стає постійним.

У цій статті ми детально розповімо про те, як чистять зубний камінь і чому це необхідно робити регулярно.

Фото до і після чистки від зубних каменів в Люмі-Дент

Чистка зубного каменя фото ЛюміДент

Причини видалення зубного каменя

Важливо розуміти, як правильно чистити зубний камінь, тому що з цією процедурою неможливо впоратися самостійно - обов'язково потрібна допомога стоматолога.

Справа в тому, що тверді утворення неможливо прибрати звичайною зубною щіткою: вона просто проходиться по поверхні, але не здатна відокремити скам'янілий наліт від емалі.

Якщо ви будете ігнорувати твердий наліт, з часом він стане причиною розвитку карієсу, псування емалі, появи проблем з яснами. Так що на питання про те, як часто треба чистити камені на зубах, лікарі відповідають: мінімум раз на півроку.

Каменя на зубах не видно: чи означає це, що його немає?


Якщо ви не бачите у себе ніяких відкладень, не ігноруйте поради про те, як очистити зубний камінь. Нерідко такі утворення з'являються на тій частині коронки, яка прихована яснами, - і при звичайному огляді їх неможна побачити.

Така ситуація ще быльш небезпечна, тому що під яснами камінь створює всі умови для запалення, розвитку пародонтиту, гінгівіту та інших захворювань. Якщо вчасно не помітити проблему, в майбутньому знадобиться лікування, яке коштує набагато більше, ніж проста професійна чистка у стоматолога.

Фото - процес видалення каменів з зубів

Чистка камненів на зубах фото Київ ЛюміДент

Як чистять камені на зубах: способи стоматолога

Найпростіший спосіб, яким стоматологи чистять камені на зубах, - це механічне очищення, яке проводять за допомогою бору. Це не найкомфортніше для пацієнта рішення, тому що в деяких місцях може проявлятися чутливість, під час руху інструмента по емалі виникають неприємні відчуття. Але такий спосіб використовують досить рідко, тому що він застарів - в основному вдаються до одного з таких рішень.

Ультразвукова чистка

Найбільш поширена процедура завдяки своїй простоті, ефективності і доступній вартості. При роботі з ультразвуковим сканером стоматолог чистить камені не тільки в зоні досяжності, а й під яснами, що дозволяє обробити всю поверхню зуба.

Перед першим УЗ-чищенням пацієнти переживають про те, чи боляче чистити камені на зубах. Якщо зуби чутливі - попередьте про це стоматолога - він обробить порожнину рота спеціальним розчином, який допоможе уникнути неприємних відчуттів.

Коли сильної чутливості емалі не спостерігається, пацієнти легко переносять цю процедуру.

Фото. Стоматолог терапевт Лєбєдєва Є.І. з пацієнтом

ЯКк чистять камені на зубах фото ЛюміДент

Air-flow: чистка та полірування емалі

Після чистки зубного каменю лікар запропонує пацієнтові і таку технологію, як air-flow. У деяких клініках вона вже входить в послугу, тому робиться за замовчуванням, а не додатково.

"Air flow" - це процедура для очищення зубів з використанням сильного струменя води і соди. Проходячи таким струменем по емалі, стоматолог її полірує, робить максимально чистою і гладкою - а це гарантія того, що на зубах ще довго не буде утворюватися наліт, оскільки йому просто немає за що буде зачепитися.

Методом Air-Flow також не боляче видаляти залишки каменю і нальоту з зубів, так як по суті пацієнт відчуває лише натиск води.

Ефект відбілювання: чи варто на нього розраховувати?

В інтернеті існує інформація про те, що air-flow - це один із способів відбілювання емалі. Це плутає багатьох клієнтів, тому вони очікують від процедури того, чого вона не може дати.

Професійне чищення видаляє камінь і наліт - і якщо його було багато, то зуби дійсно стануть світліше. Наприклад, явні відмінності бачать люди, які багато курять, п'ють каву та інші фарбувальні напої - просто з тієї причини, що наліт у них більш темний.

В інших випадках зміни кольору незначні або зовсім відсутні: технологія air-flow і не передбачає суттєвого відбілювання емалі, до відбілюючих процедур вона не відноситься.

Як почистити зубний камінь в домашніх умовах

Чистити зубний камінь вдома не рекомендується з різних причин:

 • Це не має ніякого сенсу, тому що ви навіть не знаєте, де він розташований: без спеціальних інструментів, знань і доступу в усі ділянки порожнини рота ви просто не захопите всі потрібні місця.
 • Немає жодного домашнього способу, який показав би себе у цьому питанні максимально ефективним. Ніякі розчини, примочки, а тим більше абразивні речовини вам не допоможуть - при ідеальному збігу обставин вони просто не зашкодять і виявляться марними.
 • Це ще і дуже небезпечно: якщо спробуєте видалити зубний камінь механічним або хімічним способом, можете сильно зіпсувати емаль. А в цьому випадку вам буде потрібно вже не тільки професійна чистка, але і серйозне дороге лікування.

Люмі-Дент - єдине вірне рішення!

У мережі клінік Люмі-Дент пацієнтам пропонують безпечне, ефективне і доступне рішення для чищення каменю на зубах.

Досвідчені лікарі підберуть для вас той набір процедур, завдяки якому зубки стануть ідеально чистими і залишаться здоровими ще довгий час. Вам лише залишиться підтримувати їх щіткою і хорошою зубною пастою, а через півроку ще раз прийти на прийом, щоб провести чергову професійну чистку.

Відгуки про нас

1 голосів, оцінка: 5 з 5

×
Час закінчення знижки:
0
днiв
0
годин
0
хвилин
0
секунд
Поки не піднялися ціни - запишіться на безкоштовну консультацію!
Поки не піднялися ціни - запишіться на безкоштовну консультацію!
Ваш телефон *
Сподобалася сторінка? - Розкажи друзям!
Поделиться pinterest