8:00 - 21:00
ua

Як Видаляють Зубний Камінь З [32 Зубів]

Дата публікації: 10.02.2020
Дата редагування: 02.05.2022
Дивіться відео з нашими лікарями стоматологами
Зміст:
 • Як чистять камені на зубах?
 • Причини видалення зубного каменю
 • Каменю на зубах не видно: чи означає це, що його немає?
 • Як чистять камені: способи стоматолога
 • Ультразвукова чистка
 • Air-flow: чистка та полірування емалі
 • Ефект відбілювання від чистки: чи варто на нього розраховувати?
 • Люмі-Дент - єдине вірне рішення!

Як чистять камені на зубах?

Протягом дня у людини на емалі утворюється плівка (наліт) - вона можлива за рахунок того, що в слині з'являються бактерії, залишаються мікрочастинки після їжі.

Коли в зубний наліт потрапляють солі кальцію та інші неорганічні елементи, він поступово стає твердим - утворюється камінь.

Якщо ви оглянете зуби після чистки, то з великою ймовірністю виявите камені на внутрішній стороні нижнього зубного ряду - на тих ділянках, які найскладніше піддаються чищенню, тому з часом зубні відкладення там стають постійними.

У цій статті ми детально розповімо:

 • як чистять зубний камінь;
 • чи боляче видаляти зубні камені;
 • і чому видалення каменів необхідно робити регулярно.

Фото до і після чистки від зубних каменів.

Чистка зубного каменю фото ЛюміДент

Причини видалення зубного каменю

Важливо розуміти, як правильно чистити зубний камінь, тому що з цією процедурою не можна впоратися самостійно - обов'язково потрібна допомога стоматолога.

Справа в тому, що тверді утворення неможливо прибрати звичайною зубною щіткою: вона просто проходить по поверхні, але не здатна відокремити скам'янілий наліт від емалі.

Якщо ви будете ігнорувати твердий наліт, з часом він стане причиною розвитку карієсу, псування емалі, появи проблем з яснами. Тому на питання про те, як часто треба чистити камені на зубах, лікарі відповідають: мінімум раз на півроку.

Каменю на зубах не видно: чи означає це, що його немає?

Якщо ви не бачите у себе ніяких відкладень, не ігноруйте поради про те, як видаляти зубний камінь. Нерідко такі утворення з'являються на тій частині коронки, яка прихована яснами, - і при звичайному огляді їх можна побачити.

Така ситуація ще небезпечніше, тому що під яснами камінь створює всі умови для запалення, розвитку пародонтиту, гінгівіту та інших захворювань.

Якщо вчасно не помітити проблему, в майбутньому знадобиться лікування, яке коштує набагато більше, ніж проста професійна чистка у стоматолога.

Фото - процес видалення каменів з зубів.

Чистка каменів на зубах фото Київ ЛюміДент

Як чистять камені: способи стоматолога

Найпростіший спосіб, яким стоматологи чистять камені на зубах, - це механічне очищення, яке проводять за допомогою бору. Це не найкомфортніше для пацієнта рішення, тому що в деяких місцях може проявлятися чутливість, при русі інструмента по емалі виникають неприємні відчуття.

Але такий спосіб чистки використовують досить рідко, тому що він застарів - в основному вдаються до одного з таких рішень.

Ультразвукова чистка

Найбільш поширена процедура завдяки своїй простоті, ефективності і доступною вартості. При роботі з ультразвуковим сканером стоматолога доводиться чистити камені не тільки в зоні досяжності, а й під яснами, що дозволяє обробити всю поверхню зуба.

Перед першим ультразвуковим чищенням пацієнти переживають про те, чи боляче чистити камені на зубах. Навіть якщо зуби чутливі - боляче чистити зубний камінь не буде, але певний дискомфорт може бути присутнім.

Попередьте про це стоматолога - він обробить порожнину рота спеціальним складом, який допоможе уникнути неприємних відчуттів.

Коли сильної чутливості емалі не спостерігається, пацієнтам абсолютно комфортно видаляти камені з зубів, вони легко переносять цю процедуру.

Фото. Стоматолог терапевт Лєбєдєва Є.І. з пацієнтом.

Як чистять камені на зубах фото ЛюміДент

Air-flow: чистка та полірування емалі

Після чистки зубного каменю лікар запропонує пацієнтові і таку технологію, як air-flow. В деяких клініках вона вже входить в послугу, тому робиться за замовчуванням, а не додатково.

"Air flow" - це процедура для очищення зубів з використанням сильного струменя води і соди. Проходити таким струменем по емалі, стоматолог її полірує, робить максимально чистою і гладкою - а це гарантія того, що на зубах ще довго не буде утворюватися наліт, оскільки йому просто нема за що буде зачепитися.

Методом Air-Flow також безболісно видаляти залишки каменю і нальоту з зубів, так як по суті пацієнт відчуває лише натиск води.

Ефект відбілювання від чистки: чи варто на нього розраховувати?

В інтернеті попадається інформація про те, що air-flow - це один із способів відбілювання зубів. Це плутає багатьох клієнтів, тому вони очікують від процедури того, чого вона не може дати.

Професійне чищення видаляє камінь і наліт - і якщо його було багато, то зуби дійсно стануть світліше.

Наприклад, явні відмінності бачать люди, які багато курять, п'ють каву і інші фарбувальні напої - просто з тієї причини, що наліт у них більш темний.

В інших випадках зміни кольору незначні або зовсім відсутні: технологія air-flow і не передбачає суттєвого відбілювання емалі, до відбілюючих процедур вона не відноситься.

Люмі-Дент - єдине вірне рішення!

В мережі стоматологічних клінік Люмі-Дент пацієнтам пропонують безпечне, ефективне і доступне рішення для чищення каменю на зубах.

Досвідчені лікарі підберуть для вас той набір процедур, завдяки якому зубки стануть ідеально чистими і залишаться здоровими ще довгий час.

Вам лише залишиться підтримувати їх щіткою і хорошою зубною пастою, а через півроку ще раз прийти на прийом, щоб провести чергову професійну чистку.

Будьте впевнені - в Люмі-Дент знімати зубні камені боляче не буде!

 

Поширені питання і відповіді
Професійне чищення зубів - це боляче?

Певна чутливість при чистці каменів на зубах буде, проте в більшості випадків вона є невеликою, і легко переноситься без анестезії.

У разі ж виражених больових відчуттів - проводять місцеву анестезію, або загальну седацію.

Боляче чи ні - все дуже індивідуально, в будь-якому випадку можна досягти комфортного перенесення цієї процедури.

Прийом проводять
Повернутися до списку статей
1 голосів, оцінка: 5 з 5
Поки не піднялися ціни - запишіться на безкоштовну консультацію! Поки не піднялися ціни - запишіться на безкоштовну консультацію!
Це обов'язкове поле

Записатися на безкоштовну онлайн консультацію