8:00 - 21:00
ua
2144

Жовтий Язик - 9 Причин, Як Позбавитись

Зміст:
  • Жовтий наліт на язиці - чому з'являється. Про що він говорить
  • Про що говорить жовтий язик
  • Що означає жовтий колір язика
  • У дитини помаранчевий язик

 

Жовтий наліт на язиці - чому з'являється. Про що він говорить

Язик — своєрідний індикатор, зміна кольору нальоту якого може сказати багато чого про стан вашого здоров'я.

Наліт іноді свідчить про захворювання внутрішніх органів, нестачі вітамінів при незбалансованому харчуванні, проблеми з гігієною або зовсім бути варіантом норми, ось чому жовтий язик — це не у всіх випадках погано.

У зміни кольору нальоту слизової оболонки язика завжди є пояснення.

Те, через що може бути жовтим язик у дорослого або дитини, в деяких випадках вимагає звернення до фахівця для усунення проблеми та нормалізації стану вашого здоров'я.

Якщо поверхня язика жовта, але наліт не можна назвати дуже густим, причина може критися у вживанні великої кількості кави, куріння чи пропуску чергової чистки зубів.

Не потрібно переживати про те, що означає жовтий язик, якщо через наліт чітко видна фактура органу, до того ж влітку наліт стає більш вираженим.

Фото. Жовтуватий наліт по центру та на корені язика.

жовтий наліт на язику фото Люмі-Дент

Про що говорить жовтий язик

Багатьох цікавить, що означає жовтий колір нальоту язика, так як це досить поширене явище.

Серед можливих причин жовтого нальоту на язику можна виділити наступні:

  • вживання їжі з барвниками;
  • захворювання ШКТ, нирок або печінки;
  • прийом антибіотиків;
  • зловживання курінням;
  • карієс;
  • незбалансоване харчування.

Якщо весь язик має жовтий колір, але наліт легко зчищається зубною щіткою, приводів для занепокоєння немає — в даному випадку мова не йде про патологію внутрішніх органів, а неприємний прояв пов'язаний з гігієною порожнини рота.

Але будьте уважні: якщо жовтуватий наліт язика знову утворюється через деякий час після чищення, необхідно знайти корінь проблеми.

Не ігноруйте появу жовтуватого кольору нальоту на поверхні язика, особливо у дітей, так як будь-яке захворювання легше піддається лікуванню на початковій стадії.

Наліт язика з жовтизною - часто говорить про якесь конкретне захворювання, частіше пов'язане органами ШКТ, наприклад, про гастрит, виразку шлунка, панкреатиті або діабеті.

Що означає жовтий колір язика

Жовте забарвлення язика часто буває у людей, що надмірно вживають барвники, або у курців. Також жовтий язик в сукупності з підвищеною температурою може свідчити про фарингіт, вірусну ангіну, інші інфекції. Якщо не проходить протягом тижня – може вказувати на проблеми печінки, селезінки, жовчного міхура, шлунково-кишкового тракту.

 

Фото. Жовтий язик.

жовтий язик фото Люмі-Дент

У дитини помаранчевий язик


Помаранчеве забарвлення язика у дитини є індикатором того, що порушений кислотно-лужний баланс та підвищена кислотність. Цей симптом виникає при загостренні гастритів, стадії виразки шлунка або рефлюксної хвороби. Часто лише за зміною кольору нальоту язика можна запідозрити проблеми біліарної системи в дитини.

Фото. Жовтувате забарвлення язика.

біло жовтий наліт на язику фото Люмі-Дент

Фото. Дитячий стоматолог Короткова М.І. проводить огляд язика пацієнта, стоматологія Люмі-Дент.

чому жовтий язик фото Люмі-Дент

 

При виявленні підозрілого жовтуватого нальоту на корені язику звертайтеся в стоматологічні клініки Люмі-Дент за професійною допомогою.

Запишіться на консультацію!

 

Дата публікації: 07.04.2020
Дата редагування: 18.06.2024
Відгуки про нас
Дивитися більше
Повернутися до списку статей
1 голосів, оцінка: 5 з 5
Поки не піднялися ціни - запишіться на безкоштовну консультацію! Поки не піднялися ціни - запишіться на безкоштовну консультацію!
Це обов'язкове поле

Записатися на безкоштовну онлайн консультацію