8:00 - 22:00
ua

Ріжуться зуби мудрості - що робити?
Часті питання і відповіді

Дата публікації: 12.04.2020
Дата редагування: 14.10.2021
Дивитися відео

 

 

 

 
Пропонуємо Вашій увазі відповіді на найпоширеніші питання про зуби мудрості.
Зуби мудрості краще видаляти, виривати чи ні? Їх лікують, чи ні?

З вибором - видаляти зуб мудрості чи ні - допоможе визначитися Ваш стоматолог, на підставі огляду і рентгенівського дослідження. Він же дасть розуміння - лікувати зуб, чи ні.

Як правило, якщо зуби мудрості ріжуться правильно, і не доставляють особливих проблем - їх не треба видаляти. Якщо вісімка тисне в сусідні зуби, ріжеться в щоку, накушує її, є сильне запалення ясен навколо неї, або дірка в зубі - його краще видалити в професійній стоматології.

Який іде за рахунком зуб мудрості?

Зуб мудрості йде восьмий за рахунком, якщо рахувати від передніх центральних різців.

Чи боляче робити видалення верхнього зуба мудрості? Чи боляче смикати? Чи боляче виривати, рвати зуб мудрості?

Видалення верхнього зуба мудрості нічим не відрізняється від видалення нижнього. Хіба що видаляти його легше, ніж зуб знизу, з огляду на меншу щільність кістки верхньої щелепи. Однак зверху доступ до зуба важчий, ніж знизу. Але ці фактори не є проблемою для професійного хірурга стоматолога.

У скільки років ріжуться зуби мудрості?

Як правило, вісімки з'являються в період від 15 до 25 років. Однак вони можуть прорізатися і пізніше. Якщо у Вас немає зубів мудрості - вони, звичайно ж, не проріжуться, і це можна вважати успіхом.

Після видалення зуба мудрості болять сусідні зуби, що робити?

Після видалення зуба мудрості будуть незначно боліти сусідні зуби і область операції, це нормально. Біль в сусідніх зубах і рані можна прибрати знеболюючими таблетками. Однак якщо сусідні зуби будуть продовжувати боліти через тиждень після видалення - треба звернутися до лікаря. Можливо в рану потрапила інфекція.

Зуби мудрості - це добре чи погано?

Якщо немає зубів мудрості - це однозначно добре. Однак якщо вони прорізалися в правильному положенні і без особливих проблем - це теж добре. Якщо є вісімка, але у Вас видалили сімку - це теж добре, так як восьмий зуб можна використовувати як опору для мостовидного протеза.

Якщо зуб мудрості прорізається з болем, або вирастає в щоку - це погано. Якщо при прорізуванні вісімки виникає біль і перикоронарит біля зуба - це теж погано. Якщо є карієс в зубі мудрості - це погано. Але всі ці проблеми швидко усуне професійний стоматолог.

У зуба мудрості один корінь? Чи є коріння у зуба мудрості? Чи великі коріння?

Корені у зуба мудрості звичайно є. У вісімки може бути один корінь, проте часто є і по 5-6 коренів. Якщо у вісімки один корінь, видаляти її найлегше.

Корені у вісімок великі, і часто закручені. Восьмий зуб з закрученим корінням видаляти найскладніше, таке видалення називається складним (атиповим). Форму коренів зуба мудрості можна побачити на рентген знімку щелепи.

Чи може піднятися температура після видалення зуба мудрості?

Так, температура може піднятися як до видалення зуба мудрості, при перикоронариті, так і після того, як зуб видалили. Температура - це захисна реакція організму на інфекцію, і нічого поганого в ній немає.

Якщо температура після видалення тримається до доби, і не вище 38 градусів - збивати її не треба. Однак якщо надмірно висока температура і довго тримається (2-3 дні) - негайно сповістіть про це лікаря.

Після видалення зуба мудрості болить вухо - що робити?

Якщо болить вухо - нічого страшного в цьому немає, так як часто видалення вісімки буває складним, і запалення після видалення ще тримається пару днів. Однак якщо вухо буде продовжувати боліти через 2-3 дня після видалення зуба - повідомте про це хірурга, який видаляв зуб.

Розійшовся шов після видалення зуба мудрості - що робити?

Якщо розійшовся шов на протязі 2-3 днів після видалення - повідомте про це хірурга. Найімовірніше, шви необхідно буде накласти наново. Якщо ж шов розійшовся через тиждень і більше - нічого небезпечного в цьому немає. Може бути, що хірург наклав саморозсмоктуючі шви, з кетгуту, які не треба знімати. Такі шви самі розсмокчуться через певний час.

Фото. Видалення вісімки під загальним наркозом. 

Зуб мудрості видалення фото Люмі-Дент

Що робити, коли ріжуться зуби мудрості?

Якщо прорізування вісімки завдає Вам біль і неприємності - рекомендуємо прийняти знеболююче, і терміново записатися на прийом до стоматолога. До візиту в клініку:

  • полощіть рот водно-сольовими та антисептичними розчинами;
  • намагайтеся не їсти на цю сторону;
  • стежте за гігієною порожнини рота.
Як зрозуміти, що ріжеться зуб мудрості?

Як ріжуться зуби мудрості - першими ознаками є:

  • почуття розпирання і біль ззаду зубного ряду;
  • набряк ясен і щоки;
  • ускладнене відкривання рота;
  • болюче ковтання.

При виникненні перших симптомів того, що ріжеться зуб мудрості - рекомендуємо записатися на консультацію до стоматолога хірурга. Остаточний вердикт про появу вісімок винесе лікар, на підставі рентгенологічного обстеження, і даних огляду.

Яке лікування у зуба мудрості зверху?

До верхнього восьмого зуба підхід більш ускладнений, ніж до нижнього.

Проте, при горизонтальному положенні пацієнта доступ до нього можливий.

Верхній зуб мудрості лікують так само, як звичайний зуб:

  • ставлять пломби;
  • лікують канали в коренях,

- в разі, якщо це робити доцільно. Детальніше про вибір тактики читайте в статті "Зуб мудрості - лікувати чи видалити?"

Прийом проводять
Вернутся к списку вопросов
1 голосів, оцінка: 5 з 5
Поки не піднялися ціни - запишіться на безкоштовну консультацію! Поки не піднялися ціни - запишіться на безкоштовну консультацію!
Це обов'язкове поле

Записатися на безкоштовну онлайн консультацію