1125

Все про зуби мудрості - відповіді і питання

 

Представляємо Вашій увазі відповіді на найбільш поширені питання про зуби мудрості. Будемо раді відповісти на всі питання, пишіть їх прямо в коментарях внизу цієї сторінки.

 

Питання: Опухли і болять ясна за зубом мудрості - що робити?

Відповідь: Якщо опухли ясна - в домашніх умовах можна полоскати розчином соди в ледве теплій воді (пів чайної ложки соди + щіпка солі + пару крапель йоду), або ополіскувачі для рота - Лістерин, Орасепт, або будь-які інші. Також можна помазати місце біля зуба гелем Метрогіл Дента, продається в аптеках. Щоб прибрати зубний біль від вісімки в домашніх умовах - приймайте знеболюючі таблетки Ібупром Макс, кетанов, і інші. І відразу запишіться до стоматолога, так як без професійної допомоги прибрати запалення ясен біля вісімки швидше за все не вийде.

 

Питання: Скільки каналів в зубі мудрості?

Відповідь: Кількість каналів зуба мудрості, як і його коренів - сильно варіюється. Може бути один корінь у вісімки, і один канал. Але часто зустрічається від 3 до 5 коренів, і така ж кількість зубних каналів.

 

Видалення зуба мудрості Київ фото ЛюміДент

 

Питання: Як знишити нерв в зубі мудрості?

Відповідь: Нерв знищити можна точно також, як і у всіх інших зубах - тільки у стоматолога. Раніше, щоб знищити нерв - розміщували в зубі миш'як, сьогодні нерв видаляють під надійною комп'ютерною анестезією, або під загальною седацією (наркозом). Після видалення нерва зуба - лікар стоматолог відразу запломбує канал і поставить на вісімку постійну пломбу.

 

Питання: Що робити при дірці в зубі мудрості?

Відповідь: Якщо вісімка повністю прорізалася, не лізе в щоку, не накусує її, не доставляє будь-яких інших проблем, і доступ для її лікування зручний - стоматолог поставить пломбу на дірку з карієсом. Якщо ж будь-які-проблеми з вищеописаних присутні - вісімку краще видалити.

 

Питання: Чи потрібно робити висічення капюшона над зубом мудрості?

Відповідь: Якщо є перикоронарит (запалення ясен навколо вісімки), який не можна прибрати просто полосканнями і місцевими аплікаціями ліків, потрібно зробити висічення капюшона зуба. Видалення капюшона поліпшить відтік гною з кишені, і прибере запалення. Видаленням капюшона над вісімкою зараз роблять лазером, це швидко і зовсім не боляче.

 

Питання: Чи боляче робити видалення зуба мудрості?

Відповідь: Видалення зуба мудрості не боляче можна зробити в наших клініках, під комп'ютерною анестезією або загальним наркозом. Після видалення, коли анестезія відійде - може бути трохи боляче, але це терпимий біль, яку можна прибрати знеболюючими таблетками.

 

Фото. Ортопантомограмма - до і після видалення вісімок в клініці Люми-Дент

Видалення зубів мудрості Київ фото ЛюміДент

 

Питання: Що робити, якщо болить зуб мудрості?

Відповідь: Якщо болить зуб мудрості - полощіть рот розчином соди або ротовими ополіскувачами, прийміть знеболюючі таблетки, і як можна швидше запишіться на прийом до стоматолога, без нього проблему прибрати вдома не вийде.

 

Питання: Зуби мудрості краще видаляти, виривати чи ні?

Відповідь: З вибором - видаляти зуб мудрості чи ні - допоможе визначитися Ваш стоматолог, на підставі вивчення ситуації в порожнині рота і даних рентген знімка. Як правило, якщо вісімка зростає правильно, і не доставляє особливих проблем - її не треба видаляти. Якщо вона тисне в сусідні зуби, лізе в щоку, накусує щоку, є сильне запалення ясен навколо неї, або дірка в зубі - таку вісімку краще видалити в професійній стоматології.

 

Питання: Скільки у людини зубів мудрості?

Відповідь: У людини може бути всі 4 зуба, а може не бути жодного. Вісімки - це рудимент, пережиток еволюції, і їх кількість у людей може сильно варіюватися. Якщо у Вас немає зубів мудрості - це треба розцінювати скоріше як удачу.

 

Питання: Який за рахунком зуб мудрості?

Відповідь: Зуб мудрості йде восьмий за рахунком, якщо рахувати від передніх центральних різців.

 

Питання: Що таке капюшон зуба мудрості? Чому боляче, коли зростає вісімка?

Відповідь: Капюшон зуба мудрості - це шматок ясен, що нависає на частково прорізаною вісімкою. Капюшон вісімки ускладнює відтік залишків їжі з кишені ясен біля зуба мудрості, що викликає його гнійне запалення з болем - перикоронарит. Відповідно, боляче, коли зростає зуб мудрості тому, що є запалення ясен і інфекція. Щоб прибрати перикоронарит, хірург або робить висічення капюшона, або приймає рішення видалити вісімку.

 

Фото. Капюшон над зубом вісімкою

Зуб мудрості Київ фото ЛюміДент

 

Питання: Чи боляче робити видалення верхнього зуба мудрості? Чи боляче смикати? Чи боляче виривати, рвати?

Відповідь: Видалення верхнього зуба мудрості нічим не відрізняється від видалення нижнього. Хіба що видаляти його легше, ніж зуб знизу, з огляду на меншу щільність кістки верхньої щелепи. Однак зверху доступ до зуба важчий, ніж знизу. Але ці фактори не є проблемою для професійного хірурга стоматолога.

 

Питання: Ріжеться, прорізається зуб мудрості - що робити?

Відповідь: Якщо зуб прорізається правильно, ріжеться вертикально, при цьому не болить, Ви не кусаєте щоку - нічого робити не треба. При виникненні болю ззаду зубів - вкрай бажано показатися стоматологу.

 

Питання: Лікування зуба мудрості - чи варто його лікувати? Його лікують або видаляють?

Відповідь: Лікування зуба мудрості варто робити, якщо доступ до вісімки зручний, і якщо вона повністю прорізалася і не накусує щоку. При карієсі лікар стоматолог поставить на нього зубну пломбу, і проблема буде вирішена.

 

Питання: У скільки років ріжеться зуб мудрості? До якого віку ріжуться вісімки?

Відповідь: Як правило, вісімки ріжуться в період від 15 до 25 років. Однак вони можуть з'явитися і пізніше. Якщо у Вас немає зубів мудрості - вони, звичайно, не прорізуються, і це можна вважати успіхом.

 

Питання: Після видалення зуба мудрості болять сусідні зуби, що робити?

Відповідь: Після видалення зуба мудрості будуть незначно хворіти сусідні зуби і область операції, це нормально. Біль в сусідніх зубах і рані можна прибрати знеболюючими таблетками. Однак якщо сусідні зуби будуть продовжувати боліти через тиждень після видалення - треба звернутися до лікаря. Можливо в рану потрапила інфекція.

 

Питання: Зуб мудрості - це вісімка?

Відповідь: Так, зуб мудрості - це вісімка, вона є восьмою за рахунком, якщо рахувати від центральних зубів, звідси і назва. По-іншому вісімку називають ще мудрим, або 38 зубом. 38 зуб - це професійна термінологія лікарів стоматологів, цифра 3 - це сегмент в роті. Відповідно 38 зуб - це зуб мудрості знизу праворуч.

 

Вирвати зуб мудрості Київ фото ЛюміДент

 

Питання: Які корені у зуба мудрості?

Відповідь: Коренів у зуба мудрості може бути різна кількість - від одного до 5-6 і навіть 7-8. Найлегше видаляти вісімку з одним коренем. Відповідно, чим більше коренів у вісімки - тим складніше її видалити.

 

Питання: Зуби мудрості - це добре чи погано?

Відповідь: Якщо немає зубів мудрості - це однозначно добре. Однак якщо вони прорізалися в правильному положенні і без особливих проблем - це теж добре. Якщо є вісімка, але у Вас видалили сімку - попередній зуб - це теж добре, так як восьмий зуб можна використовувати як опору для мостовидного протеза. Якщо зуб мудрості прорізається з болем, лізе в щоку - це погано. Якщо при прорізуванні вісімки виникає біль і перикоронарит біля зуба - це теж погано. Якщо є дірка в зубі мудрості - це погано. Але всі ці проблеми швидко усуне професійний стоматолог.

 

Питання: Чи можна зробити видалення відразу 4 (чотирьох) зубів мудрості?

Відповідь: Видалити за один раз всі зуби мудрості можна, проте ми не рекомендуємо це робити. Краще за один раз видалити дві вісімки на одній стороні - зверху і знизу, так Вам легше буде жувати на бік, де не було видалення. А на другому етапі, коли сторона після видалення заживе - стоматолог видалить останні два зуба.

 

Питання: Що робити при карієсі зуба мудрості?

Відповідь: Якщо вісімка прорізалася нормально, то карієс зуба мудрості треба лікувати, вісімку видаляти не потрібно.

 

Питання: Чи потрібно зрізати капюшон на зубі мудрості? Як зрізають капюшон над вісімкою?

Відповідь: Капюшон над зубом мудрості потрібно зрізати, якщо є запалення ясен - перикоронарит, який не прибирається полосканням і місцевим лікуванням. Як зрізають капюшон - хірург робить знеболюючий укол в області наросту ясен, а потім скальпелем або лазером видаляє нависаючий над зубом шматок тканини. Зашивати рану не треба, ясна заживають дуже швидко. Якщо капюшон зрізати лазером - це кращий варіант, так як лазер відразу промбує сосуди, прибирає кровоточивість, і знезаражує місце операції. Після зрізання капюшона лазером через 2-3 дня ясна повністю відновлюються.

 

Питання: У зуба мудрості один корінь? Чи є корені у зуба мудрості? Чи великі корені?

Відповідь: Корені у зуба мудрості звичайно є. Корені є у всіх зубів у роті. У вісімки може бути один корінь, проте часто є і по 5-6 коренів. Якщо у вісімки один корінь, видаляти її найлегше. Корені у вісімок великі, і часто закручені. Зуб з закрученим коренем видаляти найскладніше, таке видалення називається складним або атиповим. Форму коренів вісімки можна побачити на рентгені.

 

Питання: Чи може піднятися температура після видалення зуба мудрості?

Відповідь: Так, температура може піднятися як до видалення зуба мудрості, при перикоронариті, так і після того, як зуб видалили. Температура - це захисна реакція організму на інфекцію, і нічого поганого в ній немає. Якщо температура після видалення тримається до доби, і не вище 38 градусів - збивати її не треба. Однак якщо надмірно висока температура і довго тримається (2-3 дні) - негайно сповістіть про це лікаря.

 

Питання: Які можуть бути ускладнення і наслідки після видалення зубів мудрості? Що робити, якщо після видалення не заживають ясна? Чим небезпечне видалення вісімки?

Відповідь: Якщо не заживають ясна - наслідком може бути нагноєння рани після видалення, при цьому висока температура протягом 2 і більше днів, і утруднене відкривання рота повідомлять Вам про це. Також наслідком або ускладненням може бути перелом сусіднім зубів, якщо видалення було складним, і об ці зуби спиралися щипці. Як наслідок може прийматися також перелом бугра верхньої щелепи, або тіла нижньої щелепи під час видалення. Відразу можемо Вас заспокоїти, що такі наслідки відбуваються вкрай рідко, і при видаленні в сумнівних клініках. Професійний хірург стоматолог не допустить такі ускладнення і наслідки. Звертайтеся тільки в надійні і відомі клініки.

 

Питання: Які рекомендації після видалення зубів мудрості?

Відповідь: Рекомендація - не їсти мінімум 2-3 години після видалення зовсім. Рекомендація - не їсти кілька днів на сторону видалення, якщо зуби видалили тільки з одного боку. Рекомендація - чистити зуби регулярно, однак пасту не виполіскувати, а робити ротові ванночки. Рекомендація - не гріти сторону видалення і по можливості не спати на ній. Інші рекомендації - які таблетки пити і чим мазати ясна - дасть Вам лікуючий хірург, який робив видалення.

 

Питання: Після видалення зуба мудрості болить вухо - що робити?

Відповідь: Якщо болить вухо - нічого страшного в цьому немає, так як часто видалення вісімки буває складним, і запалення після видалення ще тримається пару днів. Однак якщо вухо буде продовжувати боліти через 2-3 дня після видалення зуба - повідомте про це хірурга, який видаляв зуб.

 

Питання: Разійшовся шов після видалення зуба мудрості - що робити?

Відповідь: Якщо розійшовся шов на протязі 2-3 днів після видалення - повідомте про це хірурга. Швидше за все, шви необхідно буде накласти заново. Якщо ж шов розійшовся через тиждень і більше - нічого небезпечного в цьому немає. Може бути, що хірург наклав саморозсмоктуючі шви, з кетгуту, які не треба знімати. Такі шви самі розсмокчуться через певний час.

 

Фото. Видалення зуба вісімки під загальним наркозом в Люмі-Дент 

Зуб мудрості видалення фото Люмі-Дент

 

Питання: Після видалення зуба мудрості з'явилася пульсуюча біль, і сильний головний біль - що робити?

Відповідь: Пульсуюча біль і головний біль протягом перших двох діб не повинен Вас сильно турбувати, просто приймайте знеболюючі таблетки. Однак якщо є сильна головний біль, і присутній пульсуючий біль в місці видалення, і він зберігається більше двох трьох днів - обов'язково повідомте про це хірурга. Швидше за все в рану потрапила інфекція, і необхідно буде почати приймати антибіотики, або зробити повторну ревізію лунки в клініці.

 

Питання: Чим лікувати зуб мудрості? Як його лікують? Вісімку лікують чи ні? Краще видаляти або лікувати?

Відповідь: Якщо стоматолог приймає рішення зуб не видаляти, а вилікувати - при перикоронариті роблять полоскання, і місцеві аплікації протизапальними і антибактеріальними мазями. З місцевих мазей найкраще підійде зубний гель Метрогіл Дента. Лікувати запалення біля зуба добре лікувати озонуванням, озон швидко вбиває інфекцію і прибирає запалення. Дірки в зубах мудрості лікують звичайним чином, пломбують, як і у всіх інших зубах.

 

Питання: Болять зуби коли зростає зуб мудрості – що робити?

Відповідь: Безумовно боліти можуть ясна і сусідні зуби, навіть якщо вісімка зростає правильно. Однак більш виражена біль, в тому числі головна - буде присутній в разі, коли зуб мудрості ріжеться в сусідні зуби, або в щоку. Також сильний біль буде, якщо з'явилося запалення капюшона над вісімкою - перикоронарит. У будь-якому випадку при появі болю в зубах ззаду - краще якомога швидше потрапити на консультацію до лікаря стоматолога

 

Питання: Як зменшити і заспокоїти біль від зубів мудрості?

Відповідь: Прибрати біль в домашніх умовах допоможуть знеболюючі таблетки - Ібупром макс, кетанов і інші. Однак треба розібратися із самою причиною болю і прибрати її. А це можна зробити тільки в стоматологічній клініці.

 

Якщо у Вас є свої питання по вісімкам - надсилайте їх нам, ми обов'язково на них дамо відповідь!

 

Відповіді для Вас готував - Хірург стоматолог мережі клінік Люмі-Дент в Києві - Павлюченко Євген

 

Павлюченко Євген


1 голосів, оцінка: 5 з 5

×
Время окончания скидки:
0
днiв
0
годин
0
хвилин
0
секунд
Поки не піднялися ціни - запишіться на безкоштовну консультацію!
Поки не піднялися ціни - запишіться на безкоштовну консультацію!
Ваш телефон *
Сподобалася сторінка? - Розкажи друзям!
Поделиться pinterest