8:00 - 21:00
ua
933

Зубний Міст Чи Імплант - Що Обрати

Що краще - імплант або міст

На запитання відповідає кандидат медичних наук, лікар стоматолог ортопед мережі стоматологічних клінік Люмі-Дент — Дністранський Вадим Ігорович:

 

Таблиця для порівняння властивостей зубних мостів і імплантів:


Фактор Мостовидний протез Зубні Імпланти
Ціна.

Встановлення моста має меншу ціну в порівнянні з імплантацією, незалежно від матеріалу виготовлення. Зараз найчастіше роблять цирконієві зубні мости.

Ціна моста з 5 зубів (Україна) знаходиться за вказаним посиланням.

Ціна імплантації зубів набагато більша. Однак набагато більша зручність і довгий термін служби зубних імплантів виправдовує високу вартість.
Конструкція. Міст складається з опорних частин - коронок, одягнених на зуби. Між коронками знаходиться навісна частина, яка висить над яснами. Імплант працює як корінь рідного зуба, і тримає на собі протез (коронку або інші види).
Яку кількість зубів відновлює? В передній ділянці мостом можна відновити до 4 зубів, в жувальних - до трьох. Один імплант відновлює один зуб, або кілька, якщо він з іншим імплантатом слугує опорою для мостовидного протезу.
Чи шкідливі для зубів? При виготовленні моста необхідно спиляти 2 сусідніх з дефектом зуба, навіть якщо вони повністю здорові. Виняток - адгезивний міст, однак він розглядається тільки як тимчасове рішення (на період приживлення імплантів). Для імплантації зубів не потрібно препарувати сусідні здорові зуби.
Вплив на тканини порожнини рота. Під навісною частиною моста регулярно застряє їжа, яку необхідно виполіскувати, інакше вона перетворюється на зубний наліт і камень. Оскільки зубний імплант працює як корінь зуба, за ним потрібен звичайний гігієнічний догляд.
Термін служби. Мости на зубах стоять до 10 років, після цього опорні зуби найчастіше розхитуються, і їх необхідно видаляти. Зубні імпланти при правильному догляді можуть стояти все життя. 
Як впливають на щелепу. В місці відсутніх зубів кістка продовжує зменшуватися - відбувається її атрофія і остеопороз (розрідження). Часто зменшення кістки в майбутньому робить неможливим імплантацію зубів, без попередньої кісткової пластики. Імпланти зубів не дають кістці атрофуватися, оскільки передають на неї органічно жувальне навантаження.
Час встановлення. Мостовидний протез зазвичай ставлять за 2-3 тижні. На час виготовлення постійного моста - пацієнтові можуть виготовити тимчасовий, з пластмаси, так що жування і зовнішній вигляд не страждають. При двоетапній імплантації час приживлення імпланту з установкою на нього протеза - коливається від 4 до 8 місяців. При одноетапній імплантації - тимчасові чи постійні коронки можуть бути встановлені протягом 1 тижня після операції.  
Час звикання. До мосту на зубах звикання досить швидке - до 1 тижня максимум. При цьому можуть незначно турбувати опорні зуби. За винятком 1 тижня післяопераційного періоду - імплант в кістці не викликає абсолютно ніякого дискомфорту.
Можливі ускладнення. Головне ускладнення - розхитування опорних зубів через їх перевантаження мостом. Також може бути поломка мостоподібного протеза, відхід ясен від опорних зубів, вторинний карієс під коронками.

Відторгнення імплантів виникає в 2-3% випадків від загальної кількості. 

Інші (рідкісні) ускладнення - запалення ясен навколо імпланта, здавлювання нижньощелепного нерва, гайморит. При правильно виконаній операції всі ці ускладнення вкрай малоймовірні.

 

Фото. До і після встановлення мостовидного протеза.

Зубний Міст Імплант фото Люмі-Дент

В будь-якому випадку, вибираючи - зубний міст або імплант - більш доцільно вибрати імплантацію. Імпланти мають безсумнівні переваги над встановленням моста:

 • Імплантація дозволяє зберегти сусідні з дефектом зуби цілими;
 • Імпланти, на відміну від мостів, рівномірно розподіляють жувальне навантаження, уникаючи перевантаження сусідніх зубів;
 • Імпланти (імплантанти) передають органічне природне жувальне навантаження на кісткову тканину щелеп, тим самим запобігаючи атрофії (зменшенню) кістки на цій ділянці;
 • Імпланти підтримують тонус центрів головного мозку, відповідальних за запобігання загального старіння організму. Таким чином, зубні імплантати істотно продовжують Ваше життя!

Перевага встановлення мостовидного протеза (моста) перед імплантами полягає лише в термінах відновлення зубних рядів. Протезування мостами триває від 1 до 2 тижнів, у разі ж імплантації - одномоментна імплантація (проводиться рідко) - займе до місяця, двоетапна методика - до півроку. 

Фото. До і після встановлення імплантів з коронками.

 Зубний імплант міст фото Люмі-Дент

За всіма іншими критеріями мостовидне протезування (міст на зуби) поступається імплантації:

 • Під мости необхідно спилювати сусідні з дефектом зуби;
 • Особливо якщо мостовидний протез розташований в жувальних ділянках - під мостами нерідко відбувається перевантаження і розхитування опорних зубів, з подальшим їх видаленням.

Більш детальну інформацію про встановлення зубних імплантів - можна прочитати за вказаним посиланням.

 

Імплант чи міст фото Люмі-Дент

 

Мостовидний протез завжди є варіантом вибору, у випадках:

 • Якщо в пацієнта немає достатньо фінансових коштів для встановлення імплантів. Імплантація зубів на порядок дорожча за встановлення мостовидного протеза;
 • В місці видаленого зуба недостатньо кістки для того, щоб поставити імплант;
 • Клієнт не хоче чекати півроку до моменту закінчення лікування, в разі протезування на імплант;
 • Сусідні з дефектом зуби зруйновані, тобто в будь-якому випадку на них необхідно одягати коронки.

Схожі запити:

 • імплантація чи міст;
 • немає зубів - протезування чи імплантація?
 • імплант або мостовидний протез - що краще?
 • як ставлять імплант зуба;
 • Що зробити - імпланти зубів чи міст?
 • імплантація зубів або міст - що поставити?
 • міст або імплант на передні зуби?

Відгуки

Відеовідгуки наших клієнтів, які встановили собі міст або імпланти в Люмі-Дент - дивіться на сторінці «Стоматологія відгуки».

 

Запишіться на безкоштовну консультацію!

Імплантацію проводять
Поширені запитання та відповіді
Що відбувається із імплантами зубів через 10 років?

Зазвичай зубні імпланти можуть стояти 10 років і більше, все залежить від стану кістки щелепи та виду імплантата.

В нормі за 1 рік біля імпланта кістка зменшується приблизно на 0,8 - 1мм. Відповідно, через 10 років на рентгені можна побачити лише деяке зменшення кістки, без порушення стійкості імпланта.

Чи можна ставити мости на імплантах?

Так, мости часто встановлюють з опорою на зубні імплантати. Мости, за розумного їх планування, ведуть до зменшення кількості необхідних імплантів, що здешевлює загальну ціну протезування.

Однак з'єднувати в одному протезі імплантати і рідні зуби категорично забороняється, також мости на імплантах не можуть мати навісну частину довшу за 2 зуби.

Щодо протезування мостами - підійде система «все на шести» імплантатах, на обидві щелепи.

Які відгуки про зубний міст на імплантах?

Якщо мостовидний протез зубів встановлений правильно - він буде стояти добре і довго, і відгуки цьому підтвердження. Всі відеовідгуки присутні на сторінці «Відгуки стоматології».

Чи можна ставити мости на імплантах?

Так, мости часто встановлюють з опорою на зубні імплантати. Мости, при розумному їх плануванні, ведуть до зменшення кількості необхідних імплантів, що здешевлює загальну ціну протезування.

Однак з'єднувати в одному протезі імплантати і рідні зуби категорично забороняється, до того ж мости на імплантах не можуть мати навісну частину довшу 2-х зубів.

При протезуванні мостами - підійде система "все на шести" імплантах, на обидві щелепи.

Які відгуки про зубний міст на імплантах?

Якщо мостоподібний протез встановлено правильно - він буде стояти добре і довго, і відгуки цьому підтвердження. Всі відеовідгуки наших пацієнтів можна побачити на сторінці "Відгуки стоматології".

Дата публікації: 26.11.2018
Дата редагування: 02.07.2024
Відгуки про нас
Дивитися більше
Вернутся к списку вопросов
1 голосів, оцінка: 5 з 5
Поки не піднялися ціни - запишіться на безкоштовну консультацію! Поки не піднялися ціни - запишіться на безкоштовну консультацію!
Це обов'язкове поле

Записатися на безкоштовну онлайн консультацію