8:00 - 21:00
ua

Зубний Міст Або Імплант - Що Вибрати?

Що краще - імплант або міст?

На питання відповідає кандидат медичних наук, лікар стоматолог ортопед мережі стоматологічних клінік Люмі-Дент — Дністранський Вадим Ігорович:

 

Таблиця для порівняння властивостей зубних мостів і імплантів:


Фактор Мостовидний протез Зубні Імпланти
Ціна.

Установка моста має меншу ціну в порівнянні з імплантацією, незалежно від матеріалу виготовлення. Зараз найчастіше зубні мости виготовляють з цирконія.

Ціна імплантації зубів набагато більше. Однак зручність і довший термін служби зубних імплантів виправдовує високу вартість.
Конструкція. Міст складається з опорних частин - коронок, одягнених на зуби. Між коронками знаходиться навісна частина, яка висить над яснами. Імплант працює як корінь рідного зуба, і тримає на собі протез (коронку або інші види).
Яку кількість зубів відновлює? У передній ділянці мостом можна відновити до 4 зубів, в жувальних - до трьох. Один імплант відновлює один зуб, або кілька, якщо він з іншим імплантатом служить опорою для мостовидного протеза.
Чи шкідливі для зубів? При виготовленні моста необхідно спиляти 2 сусідніх з дефектом зуба, навіть якщо вони повністю здорові. Виняток - адгезивний міст, проте він розглядається тільки як тимчасове рішення (на період приживлення імплантів). Для імплантації зубів не потрібно препарувати сусідні здорові зуби.
Вплив на тканини порожнини рота. Під навісною частиною мосту регулярно застряє їжа, яку необхідно виполіскувати, інакше вона перетворюється на зубний наліт і камінь. Так як зубний імплант працює як корінь зуба, за ним потрібен звичайний гігієнічний догляд.
Строк служби. Мости на зубах стоять до 10 років, після цього опорні зуби найчастіше розхитуються, і їх необхідно видаляти. Зубні імпланти при правильному догляді можуть стояти все життя. 
Як впливають на щелепу. У місці відсутніх зубів кістку продовжує спадати - відбувається її атрофія і остеопороз (розрідження). Часто убування кістки в майбутньому унеможливлює імплантацію зубів, без попередньої кісткової пластики. Імпланти зубів не дають кістці атрофуватися, так як передають на неї органічно жувальне навантаження.
Час установки. Мостовидний протез зазвичай ставлять за 2-3 тижні. На час виготовлення постійного моста - пацієнтові можуть виготовити тимчасовий, з пластмаси, так що жування і зовнішній вигляд не страждають. При двоетапній імплантації час приживлення імпланту з установкою на нього протеза - коливається від 4 до 8 місяців. При одноетапній імплантації - тимчасові або постійні коронки можуть бути встановлені протягом 1 тижня після операції.  
Час звикання. До мосту на зубах звикання досить швидке - до 1 тижня максимум. При цьому можуть незначно турбувати опорні зуби. За винятком 1 тижня післяопераційного періоду - імплант в кістці не викликає абсолютно ніякого дискомфорту.
Можливі ускладнення. Головне ускладнення - розхитування опорних зубів через їх перевантаження мостом. Також може бути поломка мостоподібного протеза, відхід ясен від опорних зубів, вторинний карієс під коронками.

Відторгнення імплантів виникає в 2-3% випадків від загальної кількості. 

Інші (рідкісні) ускладнення - запалення ясен навколо імпланта, здавлювання нижньощелепного нерва, гайморит. При правильно виконаній операції всі ці ускладнення вкрай малоймовірні.

 

Фото. До і після установки мостовидного протеза.

Зубний Міст Імплант фото Люмі-Дент

У будь-якому випадку, вибираючи - зубний міст або імплант - більш доцільно вибрати імплантацію. Імпланти мають безсумнівні переваги над встановленням моста:

 • Імплантація дозволяє зберегти сусідні з дефектом зуби цілими;
 • Імпланти, на відміну від мостів, рівномірно розподіляють жувальне навантаження, не перевантажуючи сусідні зуби;
 • Імпланти (імплантанти) передають органічне природне жувальне навантаження на кісткову тканину щелеп, тим самим запобігаючи атрофії (спадання) кістки на цій ділянці;
 • Імпланти підтримують тонус центрів головного мозку, відповідальних за запобігання загального старіння організму. Таким чином, зубні імплантати істотно продовжують Ваше життя!

Перевага установки мостовидного протеза (моста) перед имплантами полягає лише в термінах відновлення зубних рядів. Протезування мостами триває від 1 до 2 тижнів, у разі ж імплантації - одноетапна технологія установки імплантів (проводиться рідко) - займе до місяця, двоетапна методика - до півроку. 

Фото. До і після установки імплантів з коронками.

 Зубний імплант міст фото Люмі-Дент

За всіма іншими критеріями мостовидне протезування (міст на зуби) поступається імплантації:

 • Під мости необхідно спилювати сусідні з дефектом зуби;
 • Особливо якщо мостовидний протез розташований в жувальних ділянках - під мостами нерідко відбувається перевантаження і розхитування опорних зубів, з подальшим їх видаленням.

Більш детальну інформацію про установку зубних імплантів - можна прочитати за вказаним посиланням.

 

Імплант чи міст фото Люмі-Дент

 

Мостовидний протез завжди є варіантом вибору, у випадках:

 • Якщо у пацієнта немає достатньо фінансових засобів для установки імплантів. Імплантація зубів на порядок дорожче установки мостовидного протеза;
 • У місці видаленого зуба недостатньо кістки для того, щоб поставити імплант;
 • Клієнт не хоче чекати півроку до моменту закінчення лікування, в разі протезування на імплант;
 • Сусідні з дефектом зуби зруйновані, тобто в будь-якому випадку на них необхідно одягати коронки.

Схожі запити:

 • імплантація або міст;
 • немає зубів - протезування або імплантація?
 • імплант або мостовидний протез - що краще?
 • як ставлять імплант зуба;
 • що зробити - імпланти зубів або міст?
 • імплантація зубів або міст - що поставити?
 • міст або імплант на передні зуби?

Відгуки

Відеовідгуки наших клієнтів, які встановили собі міст або імпланти в Люмі-Дент - дивіться на сторінці "Стоматологія відгуки".

Імплантацію проводять
Поширені запитання та відповіді
Що відбувається із імплантами зубів через 10 років?

Зазвичай зубні імпланти можуть стояти 10 років і більше, все залежить від стану кістки щелепи та виду імплантату.

У нормі за 1 рік біля імпланту кістка зменшується приблизно на 0,8 - 1мм. Відповідно, через 10 років на рентгені можна побачити лише деяке зменшення кістки, без порушення стійкості імпланту.

Дата публікації: 26.11.2018
Дата редагування: 01.02.2023
Відгуки про нас
Дивитися більше
Вернутся к списку вопросов
1 голосів, оцінка: 5 з 5
Поки не піднялися ціни - запишіться на безкоштовну консультацію! Поки не піднялися ціни - запишіться на безкоштовну консультацію!
Це обов'язкове поле

Записатися на безкоштовну онлайн консультацію